Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum?

Doi prieteni stau de vorba, unul din ei este medic.
-Doctore ma simt cam rau, dar nu stiu ce am.
-Sigur ai lipsa de calciu!
-De unde stii?
-Nevasta ta s-a culcat cu tot satul, iar tie tot nu ti-au crescut coarnele!
radem,glumim,dar si femeile inseala
fara numar,fara numar!
Ade_fly
Postat pe 31 Octombrie 2009 10:28
De la: Ade_fly, la data 2009-10-31 10:28:20Doi prieteni stau de vorba, unul din ei este medic.
-Doctore ma simt cam rau, dar nu stiu ce am.
-Sigur ai lipsa de calciu!
-De unde stii?
-Nevasta ta s-a culcat cu tot satul, iar tie tot nu ti-au crescut coarnele!
radem,glumim,dar si femeile inseala
fara numar,fara numar!

dar stim sigur ca la capitolul "INSELAT" barbatii sunt mai campioni decat femeile nu-i asa????
kudika029282
Postat pe 31 Octombrie 2009 17:08
Eu nu inteleg un lucru:in ziua de azi e libertate,poti avea diverse optiuni:sa fii intr-o relatie sau sa nu fii.De ce trebuie sa ne casatorim ca apoi sa inselam,sa producem suferinta.Este simplu,traim fara sa avem relatii ci doar aventuri,spunem de la inceput ce vrem si nu mai are nimeni de suferit.Nu ne obliga nimeni sa ne casatorim sau sa ne facem o relatie stabila.Nu santem in stare sa traim intr-o relatie-nu ne-o facem.Sant atitea persoane in ziua de azi care nu vor nimic altceva decat strict sex si atat,ca de fapt despre asta e vorba.Cand spunem inselat ,toata lumea se gandeste la sex,ca individul(A),a facut sex cu altul(a),putini se gandesc la sentimente.
kudika033765
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:06
De la: kudika029282, la data 2009-10-31 17:08:09
De la: Ade_fly, la data 2009-10-31 10:28:20Doi prieteni stau de vorba, unul din ei este medic.
-Doctore ma simt cam rau, dar nu stiu ce am.
-Sigur ai lipsa de calciu!
-De unde stii?
-Nevasta ta s-a culcat cu tot satul, iar tie tot nu ti-au crescut coarnele!
radem,glumim,dar si femeile inseala
fara numar,fara numar!

dar stim sigur ca la capitolul "INSELAT" barbatii sunt mai campioni decat femeile nu-i asa????

da clar!!!!ca doar p la nu are ochi...dar macar femeile au gust si isi aleg doar ce le place daca tot inseala.
Ade_fly
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:22
De la: Ade_fly, la data 2009-11-01 15:22:16
De la: kudika029282, la data 2009-10-31 17:08:09
De la: Ade_fly, la data 2009-10-31 10:28:20Doi prieteni stau de vorba, unul din ei este medic.
-Doctore ma simt cam rau, dar nu stiu ce am.
-Sigur ai lipsa de calciu!
-De unde stii?
-Nevasta ta s-a culcat cu tot satul, iar tie tot nu ti-au crescut coarnele!
radem,glumim,dar si femeile inseala
fara numar,fara numar!

dar stim sigur ca la capitolul "INSELAT" barbatii sunt mai campioni decat femeile nu-i asa????

da clar!!!!ca doar p la nu are ochi...dar macar femeile au gust si isi aleg doar ce le place daca tot inseala.

nu trebuie sa aiba ochi la inselat...ci pur si simplu ei doresc sa faca sex cu ALTA si atat
kudika029282
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:43
De la: kudika029282, la data 2009-11-01 18:43:41
De la: Ade_fly, la data 2009-11-01 15:22:16
De la: kudika029282, la data 2009-10-31 17:08:09
De la: Ade_fly, la data 2009-10-31 10:28:20Doi prieteni stau de vorba, unul din ei este medic.
-Doctore ma simt cam rau, dar nu stiu ce am.
-Sigur ai lipsa de calciu!
-De unde stii?
-Nevasta ta s-a culcat cu tot satul, iar tie tot nu ti-au crescut coarnele!
radem,glumim,dar si femeile inseala
fara numar,fara numar!

dar stim sigur ca la capitolul "INSELAT" barbatii sunt mai campioni decat femeile nu-i asa????

da clar!!!!ca doar p la nu are ochi...dar macar femeile au gust si isi aleg doar ce le place daca tot inseala.

nu trebuie sa aiba ochi la inselat...ci pur si simplu ei doresc sa faca sex cu ALTA si atat

cred ca n-ai citit bine...in loc de "" este de fapt u.da,cu siguranta daca gaseste una mai "deschisa " sa zicem asa la lucruri noi el accepta.
Ade_fly
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:29
pãrerea mea cã nu existã un singur vinovat în cazul unui divorþ....ambii parteneri sunt vinovaþi...iar înºelatul nu este singurul motiv pentru care se divorþeazã....singurul motiv pentru care se divorþeaza este incompatibilitatea...citiþi ºi meditaþi...mai târziu îmi veþi da dreptate...
catalina69
Postat pe 2 Noiembrie 2009 15:20
De la: catalina69, la data 2009-11-02 15:20:00pãrerea mea cã nu existã un singur vinovat în cazul unui divorþ....ambii parteneri sunt vinovaþi...iar înºelatul nu este singurul motiv pentru care se divorþeazã....singurul motiv pentru care se divorþeaza este incompatibilitatea...citiþi ºi meditaþi...mai târziu îmi veþi da dreptate...

e si normal ca in cazul unui divort ambii soti sunt vinovati...s-ar putea sa mai fie si alte motive la divort in afara de inselat..dar chestia cu incompatibilitatea celor care divorteaza este destul de relativa depinde in ce situatii sunt incompatibili......
kudika029282
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:22
De la: alexxx12000, la data 2009-10-27 17:16:24Un barbat inseala ,ca si o femeie de altfel atunci cand ceea ce are nu mai este pe placul sau la standardele sale,,,multi dintre prietenii mei pe care ai intreb de ce se uita sau agata alte femei cu toate ca au acasa una,,spun ca pt a vedea daca mai sunt atragatori,,pt asi testa virilitatea,pt a vedea daca in caz de despartire ar mai avea sanse la alta,,pt asi demonstra ca pot avea orice femeie...o femeie eu consider,, ca daca prietenul ei se uita sau se duce la alte femei,,,o face pt ca va cauta mereu,,acel altceva,,pe care nu il mai gaseste acasa acea emotie care iti spune ca inca mai traiesti, iar ea daca duce lipsa de personalitate si asteapta sa fie iubita de altii,,,uitand sa se iubeasca pe ea insasi si sa isi acorde timp pt ea si nevoile sale, va avea mult de pierdut,,,un barbat in clipa in care a obtinut ce vroia de la o femeie,,sa o faca de casa,sa aiba grija de copii lui, a transformat-o intr-o sclava,,pe care e convins ca nu o poate pierde ,, a obtinut ce si-a dorit iar femeia de langa el nu mai reprezinta nici o provocare,,,aici cred ca este marea provocare pt o femeie dar si pt un barbat,,,,Redeveniti trofeul!!!


ca bine zici , de aia n o sa m transforme niciodata in sclava lui , iar la faza ca nu mai are ce si doreste..........., poti sa ai tot ce vrei si sa inseli ca asa ai tu chef, stiu un tip care si insela prietena la greu, da s o lase nici vb , cand s a aflat, binenteles ca l a lasat , tipu s a imbolnavit pshihic dupa despartire , a avut nevoie de consiliere , a fost internat la pshihiatrie , grav de tot , sunt cazuri si cazuri
bella28
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:45
De la: LoveParade, la data 2009-08-30 14:34:01Mai fetelor, barbatii nu inseala atat timp cat in relatia oficiala nu se modifica nimica. Ei sunt nascuti sa faca asta si anume sa alege dupa mai multe "gaurele"...sa vada cum este ....
Doar femeile inseala pentru ca ele fac asta si cu sufletul si cu trupul, pe cand barbatii isi satisfac nevoia , placera , curiozittea si au plecat ca si cum nu s-ar fi intamplat nimica.
o perioada buna si eu spuneam ca barbatii inseala , pana am stat de vorba cu un bun amic , caruia i-am adrsat intrebara:" de ce esti magar si o inseli pe sotia ta de fiecre data cand ai ocazia?:
Raspuns: nu am inselat-o , nu o insel si nu o voi insela niciodata. Ceea ce fac este placere, o iubesc foarte mult s atat timp cat sunt la fel acasasi nu imi schimb atitudinea fta de ea , nu se numeste inselat." dupa discutii ppe tema aceasta pe aproximativ 4 ore mi-am schimbat si e opinia .
doar femeile pot sa insele , sunt prea putini barbati care sa insele cu advarat.


e un talamb amicul tau , si nu iubeste pe nimeni, cand iubesti nu te risti in halu asta, sa faci asa ceva ptr ca stii ca daca ar afla ar suferi , si unde i iubirea??? cu asta va consolati voi femeile slabe , e lasa ca daca nu aflu e bine, e lasa ca nu m a inselat decat fizic , si uite asa va calca toti in picioare, si va inseala de cateori au ocazie ca va complaceti in situatii jalnice ..........da asta e cui ii place sa fie tarat in mocirla o face........
bella28
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:57
De la: valita76, la data 2009-06-29 09:11:29
Doamna scumpa, care le-ati vazut pe toate , hai sa va spun eu un caz.

O familie de .... hai sa spunem de oameni din inalta societate, se iubesc extraordinar de mult , isi vorbesc extraordinar de frumos, sotia nu e niciodata pusa pe harta, e un om bland, e foarte frumoasa, e multumita, cum sa nu fie cu un sot frumos care o rasfata dupa 25 de ani de casnicie , o rasfata si verbal si cu cadouri, il rasfata si ea pe el.

Au de toate, au case ,masini......., concedii de vis, nu miroase niciodata a mancare caci are menajera.
Sunt cu adevarat impliniti, au un copil extraordinar, frumos si destept, la facultate.

Intr-o zi sotia primeste un cadou frumos de la sot. E incantata si de multi invidiata. Si pleaca la servici. Cand se intoarce acasa ...... shoc, sotul nu este , iar sifonierul este gol, nu lasase nici un lucrusor personal, luase tot, nici bilet de adio nu lasase.





Se indragostise de o colega mai tanara care-l facea sa se simta tanar ( asta a fost explicatia data ), deh, a gresit sotia, poate ca la 50 de ani nu a mai pus pasiune in patul conjugal.

Sa fiti iubita si sa stiti ca pana si instalarea andropauzei devine un motiv de a-ti insela sotia.



din pacate ai dreptate , stiu un caz asemanator
bella28
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:08
mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala
bella28
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:12
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala


nu vreau sa fiu "gica-contra" dar nu cred ca toti barbatii inseala...cunosc barbati care nu o fac...
de ce?nu stiu....

anot
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:16
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala


Dar toti barbatii astia cu cine inseala ? aaaa? nu cu sotiile altora ? nu cu prietenele altora ?Barbatii inseala pentru ca si femeile o fac .
pufffer
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:18
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala

chiar crezi ca tinerelul va sta din iubire cu o femeie de 50 de ani?
Lucia38
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:18
De la: Lucia38, la data 2009-11-03 17:18:13
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala

chiar crezi ca tinerelul va sta din iubire cu o femeie de 50 de ani?



dar cine a zis ceva de dragoste , o sa m faca sa m simt tanara, o sa m indragostesc, o sa mi las barbatul ,pai asta e prostia barbatilor ....ce aia tinerica sta cu ala de 50 de ani ca l iubeste??? e de ajuns sa se indragosteasca de ea ca sa si lase sotia ...dupa ce mai conteaza....
bella28
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:25
De la: pufffer, la data 2009-11-03 17:18:12
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala


Dar toti barbatii astia cu cine inseala ? aaaa? nu cu sotiile altora ? nu cu prietenele altora ?Barbatii inseala pentru ca si femeile o fac .

nuuuu..cu alea singure perfecte cu silicoane:))
hai ma ca NU TOOOTI inselam de acord ca o buuuna parte...dar repet mai sunt si cu alte pasiuni
anot
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:27
De la: pufffer, la data 2009-11-03 17:18:12
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala


Dar toti barbatii astia cu cine inseala ? aaaa? nu cu sotiile altora ? nu cu prietenele altora ?Barbatii inseala pentru ca si femeile o fac .


De ce doar cu prietenele/sotiile altora?
unu_sexy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:28
De la: unu_sexy, la data 2009-11-03 17:28:25
De la: pufffer, la data 2009-11-03 17:18:12
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala


Dar toti barbatii astia cu cine inseala ? aaaa? nu cu sotiile altora ? nu cu prietenele altora ?Barbatii inseala pentru ca si femeile o fac .


De ce doar cu prietenele/sotiile altora?


ca asa vrea ea ,...sau el , ce o fi
bella28
Postat pe 3 Noiembrie 2009 17:39
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:39:15
De la: unu_sexy, la data 2009-11-03 17:28:25
De la: pufffer, la data 2009-11-03 17:18:12
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala


Dar toti barbatii astia cu cine inseala ? aaaa? nu cu sotiile altora ? nu cu prietenele altora ?Barbatii inseala pentru ca si femeile o fac .


De ce doar cu prietenele/sotiile altora?


ca asa vrea ea ,...sau el , ce o fi

si cu cele singure .dar femei singure sunt in proportie mai mica decat cele cuplate
pufffer
Postat pe 3 Noiembrie 2009 20:36
De la: anot, la data 2009-11-03 17:27:11
De la: pufffer, la data 2009-11-03 17:18:12
De la: lempika, la data 2009-11-03 17:12:12mi as dori ca la 50 de ani sa m indragostesc de un tinerel care o sa m faca sa m simt m tanara si sa mi las barbatul fara nicio urma de regret , asta asa ptr toti barbatii care inseala , adica toti:))) aia care nu inseala , sunt din aia cu ochelari de cal , fara bani , saraci intr un cuvant ...da cred ca si aia inseala


Dar toti barbatii astia cu cine inseala ? aaaa? nu cu sotiile altora ? nu cu prietenele altora ?Barbatii inseala pentru ca si femeile o fac .

nuuuu..cu alea singure perfecte cu silicoane:))
hai ma ca NU TOOOTI inselam de acord ca o buuuna parte...dar repet mai sunt si cu alte pasiuni

Da ai dreptate nu toti barbatii inseala cum nici toate femeile nu inseala .
pufffer
Postat pe 3 Noiembrie 2009 21:30
nu exista un motiv general pentru care cineva inseala .. caci DA... nu numai barbatii inseala ... eu cred ca :-? de regula ... recurgi la inselat atunci cand nu esti aprecial in relatie .. cand ai nevoie de o alta persoana sa ti confirme abilitatile de cucerire, ca nu te poti abtine sa nu ai tot ce vezi si ti place sau pur si simplu pentru a diversifica.
altii inseala doar pentru ca le place sa aiba o lista lunga .. pe care sa treaca nume zilnic si sa bifeze intr o veselie :D
InnocentChild
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:27
De la: InnocentChild, la data 2009-11-22 19:27:50nu exista un motiv general pentru care cineva inseala .. caci DA... nu numai barbatii inseala ... eu cred ca :-? de regula ... recurgi la inselat atunci cand nu esti aprecial in relatie .. cand ai nevoie de o alta persoana sa ti confirme abilitatile de cucerire, ca nu te poti abtine sa nu ai tot ce vezi si ti place sau pur si simplu pentru a diversifica.
altii inseala doar pentru ca le place sa aiba o lista lunga .. pe care sa treaca nume zilnic si sa bifeze intr o veselie :D
eu nu as putea ierta inselarea unui barbat...poate numai in cazul in care si eu m-as simti vinovata de faptul ca l-am trimis in bratele alteia...dar daca as afla ca sunt inselata...atunci i-as da aceasi palma inapoi........
kudika029282
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:08
De la: kudika029282, la data 2009-11-23 19:08:50
De la: InnocentChild, la data 2009-11-22 19:27:50nu exista un motiv general pentru care cineva inseala .. caci DA... nu numai barbatii inseala ... eu cred ca :-? de regula ... recurgi la inselat atunci cand nu esti aprecial in relatie .. cand ai nevoie de o alta persoana sa ti confirme abilitatile de cucerire, ca nu te poti abtine sa nu ai tot ce vezi si ti place sau pur si simplu pentru a diversifica.
altii inseala doar pentru ca le place sa aiba o lista lunga .. pe care sa treaca nume zilnic si sa bifeze intr o veselie :D
eu nu as putea ierta inselarea unui barbat...poate numai in cazul in care si eu m-as simti vinovata de faptul ca l-am trimis in bratele alteia...dar daca as afla ca sunt inselata...atunci i-as da aceasi palma inapoi........



"dar daca as afla ca sunt inselata...atunci i-as da aceasi palma inapoi...."
Dezvolta, te rog! :D i ai plati cu aceeasi moneda? adica l`ai insela la randul tau sau pur si simplu ai considera ca relatia nu mai are niciun rost?
M ai cam indus in eroare cu ultima chestie
InnocentChild
Postat pe 24 Noiembrie 2009 16:43
adica s'ar cobora la nivelul lui si ar insela.. trist.
felixcat
Postat pe 24 Noiembrie 2009 17:58
De la: aleera, la data 2008-10-13 17:40:33Cite familii nu s-au destramat din aceasta cauza si cite sa-r fi putut destrama?!Cred ca ca un raspuns concret nu exista.Fiecare caz e unic ,si intotdeauna e greu de zis care concret e vinovatul.In majoritatea cazurilor responsabilitatea pentru cele intimplate ar trebui sa o poarte ambii.Evident,ca partii care a avut de suferit ii este greu sa rascoleasca pricina,dar e neaparat acest lucru.Indeosebi daca exista tendinta de a-l ierta si de a pastra familia.A-l ierta?Se poate ierta oare asta?



Nu stiu daca barbatii inseala mai mult decat femeile, insa cred ca mai mult genetic decat rational, barbatii sunt predispusi a se culca si cu alte femei. Motivele sunt multe si personale. Unele sunt mai justificate altele mai putin, influentate de educatia fiecaruia, de puterea de a te abtine, de a realiza ce faci si a constientiza ce inseamna pentru partener sa afle ca l-ai inselat.
Este destul de complicat sa discuti in termeni generali un astfel de subiect.
Parerea mea este totusi ca daca barbatul care te-a inselat este cu adevarat iubirea vietii tale merita sa fie iertat daca te-a inselat dintr-un motiv oarecare mai putin unul. O iubeste pe cea cu care s-a culcat. Oamenii se intalnesc in viata cu tot felul de probleme. Se poate trece peste ele.Trebuie timp si dorinta de a le rezolva. Dupa un timp te impaci cu ideea ca un astfel de eveniment s-a intamplat.Partea cea mai grea este ca in toiul unui astfel de eveniment nimeni nu mai gandeste coerent, primul instinct fiind acela de a te desparti.

Cu scuze pentru ceea ce gandesc ,

ebebebeb
Postat pe 25 Noiembrie 2009 15:09
Motivele ptr care inseala un barbat difera de la o relatie la alta .Nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala.Si femeile inseala. Insa de ce e mai putin grav la un barbat decat ca la o femeie ?Ptr ca barbatul poate sa faca sex si fara sa fie implicat sentimental, insa o femeie are nevoie sa simta ceva ptr barbatul cu care face sex, se implica sentimental, se indragosteste si din punctul meu de vedere asta e o tradare mai mare.Sa nu mai spunem ca femeile risca sa ramana si insarcinate, si cati dintre barbati nu si-au pus intrebarea daca el este cu adevarat tatal copilului pe care l-au crescut si iubit .De aceea e mai greu sa ierti pe o femeie care te-a inselat decat pe un barbat.
Leia23
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:55
De la: Leia23, la data 2009-11-25 17:55:49 Motivele ptr care inseala un barbat difera de la o relatie la alta .Nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala.Si femeile inseala. Insa de ce e mai putin grav la un barbat decat ca la o femeie ?Ptr ca barbatul poate sa faca sex si fara sa fie implicat sentimental, insa o femeie are nevoie sa simta ceva ptr barbatul cu care face sex, se implica sentimental, se indragosteste si din punctul meu de vedere asta e o tradare mai mare.Sa nu mai spunem ca femeile risca sa ramana si insarcinate, si cati dintre barbati nu si-au pus intrebarea daca el este cu adevarat tatal copilului pe care l-au crescut si iubit .De aceea e mai greu sa ierti pe o femeie care te-a inselat decat pe un barbat.


Nu pot fi de acord cu tine. Inselatul unei femei nu este absolut deloc mai interesant decat inselatul unui barbat. Cunosc femei care inseala din plictiseala si nici macar nu se inalnesc a doua oara cu cei cu care inseala, nu risca sa ramana insarcinate sub nici o forma pentru ca iau pastile si folosesc obligatoriul prezervativul, iar motivele sunt aceleasi pe care le invoca barbatii. 'Nu mai are timp pentru mine...ma neglijeaza...(nu ma mai duce in excursii.....arata rau, bea bere non stop si a facut burta, uita sa se barbiereasca si sa se parfumeze cu saptamanile...nu-mi ofera suport emotional, numai eu ma ocup de casa si de copii... Lista este lunga.
Problemele oamenilor difera, problemele femeilor nu difera de cele ale barbatilor si motivele pentru care inseala sunt aceleasi, fie ca vorbim despre o femeie sau despre un barbat.
liliana2005
Postat pe 25 Noiembrie 2009 19:02
Femeile de care vorbesti tu sunt niste exceptii, daca zici ca pot sa faca sex si fara sa se implice emotional.Femeile pot sa insele si fara sa se termine neaparat cu un act sexual, prin nevoia lor permanenta de admiratie din partea barbatilor,nevoia sa isi dovedeasca ca inca mai pot seduce barbati,ca inca mai sunt atragatoare, chiar daca sunt casatorite si barbatul lor le spune ca ptr el e cea mai frumoasa.
Leia23
Postat pe 26 Noiembrie 2009 01:54
De la: , la data 2008-10-13 17:44:20sunt casatorit de 3 ani ,imi cunosc sotia de 10 ani,am amanta deoarece sotia nu imi satisface poftele sexuale,asa ca am apelat la o amanta
toti inselam,problema se pune daca inseli cu cap fara sa fii prins sau nu



HE HE!!Cum am mai spus exista multe motive ptr care inseala barbatii.Ceea ce ma surprinde insa este faptul ca inseala ptr ca nu ii sunt satisfacute poftele sexuale de catre nevasta.Pai de ce te-ai mai insurat?Din cate stiu problema asta e mai frecventa la femei decat la barbati,sa nu fie satisfacute de partenerul lor.
Eu cred ca folosesti scuza asta ptr ca in felul asta nu te mai simti atat de vinovat sau nu vrei sa recunosti adevarata problema care exista in cuplul vostru

Cand te-ai hotarat sa te casatoresti inseamna ca ti-ai acceptat partenera cu partile bune si cele rele, ai promis sa o respecti.E o forma grava de egoism sa o inseli doar ptr ca ea nu e la fel de deschisa ca tine in anumite practici sexuale(daca asta e adevaratul motiv).
Leia23
Postat pe 26 Noiembrie 2009 02:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotul are fantezii ciudate 20 De la: 26 Mai 2014 07:27
ceva pareri aveti? 13 De la: lumimari 29 Iunie 2009 17:14
Dilema sau nu.......... 37 De la: cristianat 14 Iunie 2009 19:37
ajutor fetelor! 5 De la: SfDuminica 16 Octombrie 2010 23:32
Femeie echilibrata vs Superfemeie….ce spun urmasele Evei,ce parere au ele??? 23 De la: claudio2 19 Mai 2009 10:58