Setari Cookie-uri

eu taur..el berbec....

eu, femeie,sunt in zodia taurului si el..barbat-este berbec..problema vine in felul urmator...multe persoane mi-au spus ca din punct de vedere astrologic nu ne vom intelege vreodata iar o doamna care se ocupa cu acest domeiu mi-a spus ca ar trebui sa fug de el cat mai departe.....eu intr-un anumit sens le-as da dreptate...nu stiu ce sa zic...stam impreuna de aproape 2 ani de zile si tot nu reushim sa n intelegem deshi ne iubim la nebunie!totul merge perfect pana cand unuia nu-i convine ceva ..oricat de mik ar fi chichitza...incepem sa ne certam,urlam ca altfel nu pot spune,unul la celalalt,ne spunem cuvinte f dure..iar apoi daca ne trece repede suntem cele mai dragostoase fiinte.in toata relatia noastra este o contradictie totala...cateodata imi vine pur si simplu sa renunt pt ca il vad ca se comporta atat de pueril si iresponsabil...si doamne!doar are 32 de ani!daca nu fac ce zice el sau dc nu ii dau ce vrea el in acel moment face ca toti dracii,ma sictireste ca e f impulsiv si ma oboseste ca nu stie ce vrea de la viata...ce sa fac?sa stau sau sa fug?
coole_tl
Postat pe 22 Octombrie 2008 09:17
si eu ma confrunt cu aceeasi problema...ma roade foarte tare incertitudinea...sunt intr-un mare impas, nu stiu ce decizie sa iau...sunt prea neputincioasa, nu pot renunta pt. k il iubesc foarte tare si sper k lucrurile sa se indrepte... pe un fagas bun...
aten
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:07
da..exact...incertitudinea asta omoara...orgoliul e pus la bataie cu rabdarea si iubirea...ma intreeb cateodata daca acestea sun de ajuns
coole_tl
Postat pe 23 Octombrie 2008 02:41
Eu sunt berbec si sotul meu e taur si suntem impreuna de 20 ani nu E DRAGOSTE MARE DAR TAT TIMP CT STIM SA LASAM DE LA NOI E ok. Toata lumea ne spunea la inceput ca nu o sa dureze prea mult dar uite ca se poate In toti acesti ani nu am avut vreo cearta serioasa doar niste mici contraziceri Deci se poate numai sa vrei sa mearga!!!
tclili
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:55
da,si eu sint ''posesoare'' de berbec.taur fiind eu ..e o relatie cumva exploziva,dar certuri serioase,nu sint..e mai impulsiv decit un taur,dar,ii trece destul de repede,si,sincera sa fiu,uneori ma amuza modul lui de manifestare,dar,se poate merge mai departe,daca se ''slefuiesc'' coarnele ambilor parteneri,din cind in cind
m_m_m
Postat pe 12 Noiembrie 2008 10:13
:) am tot cautat prin forum despre combinatia asta...
intrebarea mea e cum as putea sa cuceresc un berbec? eu fiind taur.
nu-mi e frica de cum va fi relatia asta, am putere sa trec printr-o relatie furtunoasa(am mai avu o experienta as de 2 ani cu un scorpion..tot cu scantei er relatia)..dar berbecul asta chiar imi place...ce sfat imi dati?
nrg_iris
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:30
buna !!! eu taur , el berbec.... e acum de domeniul trecutului recent pentru mine... e dureros pentru ca inca il mai iubesc, dar am obosit sa lupt cu morile de vant... cel mai des am simtit incertitudine, lipsa de incredere in ziua de maine si ca berbecul meu habar nu avea ce vrea de la viata, de la noi, de la relatia noastra ...
violente verbale dese si tot mai .... am ajuns pana la jigniri, incapatanare, orgoliu.... l-am iubit enorm, am fost fericita si am suferit in acelasi timp pana cand n-am mai putut ... si dupa 3 ani am decis ca mai bine sufar singura decat sa sufar langa el.... tu stii cel mai bine cum e omul de langa tine, dar daca simti ca nu te intelege, desi el trebuie musai sa fie inteles tot timpul, ca nu poate face si el un compromis mai mult decat tine, ca nu lupta pt voi cum lupti si tu, sfatul meu e sa fugi... si sa fugi cat mai tare si mai departe de el .... asta pentru ca va avea grija ca si dupa despartire sa se faca simtit in viata ta: jigniri, reprosuri, va da vina pe tine si numai pe tine (el e cel mai ok din lume ) pentru tot ceea ce n-a fost bine si nu a mers... gandeste-te bine ce faci ca sa nu ajungi si tu in stadiul in care am ajuns eu ... si anume sa te intrebi pe cine ai avut ani de zile langa tine ... pentru ca se schimba radical daca o termini cu el.... va fi un alt om, de nerecunoscut...mult schimbat... dar nu in bine....
ingerasultau
Postat pe 17 Decembrie 2008 09:20
Da, relatia cu un berbec e plina de intrebari si incertitudini.Si eu sunt taur si iubesc un berbec, care desi e mai in varsta si ar trebui sa stie ce vrea ...are un comportament contradictoriu, acum spune vb frumoase acum ma ignora , si nu raspunde intrebarii ce va fi maine? Doar promisiunea ca va fi bine...Cata rabdare sa mai am ??ne stim de un si totul e in ceata pt. Mine
kudika954117
Postat pe 2 Mai 2015 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu gemeni si el rac 26 De la: kudika183384 12 August 2010 21:17
Cate dintre voi ar accepta? 33 De la: lariq 24 Octombrie 2009 17:01
KARISSA 1 De la: Claudia_Maier_1 15 Martie 2011 16:27
ea sagetator el capricorn 7 De la: madalinamariana 10 Iunie 2010 05:54
Aly 11 De la: _dulcik_ 3 Septembrie 2009 10:26