Setari Cookie-uri

Swing ?

Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.
adela22
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:07
Pai daca are experienta in domeniul asta inseamna ca nu este o fantezie nesatisfacuta. Este una cat se poate de satisfacuta doar ca nu s-a saturat si mai vrea. Tu gandeste-te la tine in primul rand si apoi la el. Daca printre fanteziile tale nu se numara si swing-ul chiar nu are rost... E posibil sa iti scada self respectul dupa aia. Pup!
Cristina_Aron
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:28
Nu cred ca o sa mearga. Eu una sunt teribil de geloasa si nu inteleg barbatii care se excita vazand iubita lor facand ex cu alt barbat (asa sunt eu, mai de la tara). Nu face asta daca nu e o fantezie de-a ta, te vei simti groaznic apres si il vei si uri pe el pentru ca te-a obligat intr-un fel sa o faci. Pe de alta parte, el va ramane nesatisfacut daca asta e o fantezie importanta de-a lui, dar daca a rezistat un an fara zic ca nu-i bai. Dar eu mi-as pune serios probleme daca ma iubeste.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:42
Nu vreau sa te supar,dar eu sunt de parere ca un barbat care isi iubeste femeia cu adevarat nu ar accepta sub nici-o forma s-o imparta cu un altul.Mi se pare aiurea,ceea ce-ti cere sa faci.Swing se face intre cuplurile aventuriere care accepta de comun acord doar din placere,nu din iubire...
Poate ca altii gandesc altfel,dar asta e parerea mea.
Iubitul tau a dat dovada de cat de mult te iubeste....imi pare rau ca iti spun asta.
lil_devil
Postat pe 24 Octombrie 2008 15:44
atat cat dorinta nu este comuna, cred ca nu faci decat sa alterezi relatia in timp. discutati.. analizati.. cantariti. poate vrei. si e vb de un refuz de principiu. poate te sperie ideea de nou. daca dupa o analiza amanutita tot nu va fi raspunsul tau..el ar cam trebui sa inteleaga si sa nu faca nimic contra vointei tale..
succes
bebelic
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:16
Din cate spuneti voi, niciun cuplu care este a incercat swingul nu se iubeste cu adevarat. Asta-i cam radical, nu credeti ? Personal, prefer sa fac o distinctie intre sentimentele pe care le port pt partenera mea si fantezii. Nu se completeaza si nu se exclud neaparat. Viata e si-n nuante de gri.
@Kathara: nici nu trebuie sa intelegi barbatii, nici macar nu trebuie sa incerci sa faci asta. E clar ca gandim/suntem diferit(i), datorita structurii genetice in primul rand si-n al doilea rand, datorita personalitatii.
Dripci
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:32
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:32:05Din cate spuneti voi, niciun cuplu care este a incercat swingul nu se iubeste cu adevarat. Asta-i cam radical, nu credeti ? Personal, prefer sa fac o distinctie intre sentimentele pe care le port pt partenera mea si fantezii. Nu se completeaza si nu se exclud neaparat. Viata e si-n nuante de gri.
@Kathara: nici nu trebuie sa intelegi barbatii, nici macar nu trebuie sa incerci sa faci asta. E clar ca gandim/suntem diferit(i), datorita structurii genetice in primul rand si-n al doilea rand, datorita personalitatii.


Mi se pare ca se com exagereaza cu asta - diferentele dintre barbati si femei. Cu totii vrem aceleasi lucruri: iubire, respect, intelegere.

Eu n-am afirmat ca un cuplu care practica swing nu se iubeste, doar ca definitia mea de dragoste implica destul de multa gelozie. Deci nu as putea fi niciodata cu un barbat interesat de asa ceva, cum banuiesc ca nici el nu ar putea fi cu mine.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:44
Gelozia este un agregat nefericit al iubirii, pacat...Oricum, partea cu iubirea era mai mult directionata catre helloyoana10 :). Desi..ma intreb, nu te-ai simti ok cand ai stii ca iubitul are asa multa incredere in tine, incat e dispus sa mearga pana la capat ? in sensul ca te lasa sa o faci cu altul, doar de dragul tau (presupunand ca si tu vrei asta)..iar in cele din urma, tot la el revii ?
Dripci
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:52
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:52:52Gelozia este un agregat nefericit al iubirii, pacat...Oricum, partea cu iubirea era mai mult directionata catre helloyoana10 :). Desi..ma intreb, nu te-ai simti ok cand ai stii ca iubitul are asa multa incredere in tine, incat e dispus sa mearga pana la capat ? in sensul ca te lasa sa o faci cu altul, doar de dragul tau (presupunand ca si tu vrei asta)..iar in cele din urma, tot la el revii ?


Aici nu mi se pare ca e vorba de cat de multa incredere ai. La urma urmei din ce zici tu rezulta ca toti sotii care inseala si pe urma se intorc acasa (mai ales daca au aventuri in mod regulat) au neveste foarte iubitoare care au incredere maxima in ei.
Kathara
Postat pe 24 Octombrie 2008 23:05
Hei hei, nu incurca. Aventurile nu sunt cu consimtamant, ca in cazul swingului ! Odata ce te-ai "inhaitat" la asa ceva, stii la ce sa te astepti. Ma rog, oricum tu nu esti de acord cu swingul..so..moving on !
Dripci
Postat pe 24 Octombrie 2008 23:10
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:52:52Gelozia este un agregat nefericit al iubirii, pacat...Oricum, partea cu iubirea era mai mult directionata catre helloyoana10 :). Desi..ma intreb, nu te-ai simti ok cand ai stii ca iubitul are asa multa incredere in tine, incat e dispus sa mearga pana la capat ? in sensul ca te lasa sa o faci cu altul, doar de dragul tau (presupunand ca si tu vrei asta)..iar in cele din urma, tot la el revii ?


Nu.In primul rand nu as face lucrul asta.De ce sa-mi doresc s-o fac cu altul?Ce are ala in plus fata de iubitul meu?
lil_devil
Postat pe 25 Octombrie 2008 02:59
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.


daca ai o relatie superba de 1 an eu zic sa nu risti sa o strici pt o partda de sex(swing). eu am un prieten care era casatorit de cativa ani si a incercat asa ceva cu toate ca era propunere facuta de sotia lui,dupa cateva luni au divortat si culmea e ca tot din cauza ei ca nu-si putea scoate din minte ceea ce se intamplase si atat l-a innebunit pe tema asta(te-ai simtit mai bine cu ea,ai mai face-o o data,....bla bla bla) si de-aici au inceput certurile..si totodata si divortul si sa-ti mai dau un exemplu. am avut o prietena care tot ma innebunea sa o face-m amandoua (adica eu cu ea) imi suradea ideea sa o fac cu o fata dar nu cu ea pt ca nu-mi placea genu ei de fata si nici aspectul fizic dar pana la urma asa de rau m-am imbatat intr-o seara incat am facut-o eu cu ea si era si sotul ei in pat cu noi.si sincer iti zic ca doar m-am sarutat cu sotul ei si ne-am mangaiat (nu am facut sex cu el) dar ea a zis ca nu-si poate scoate din imagine cu ce pasiune ma saruta sotul ei si ca era foarte insistent sa se culce cu mine incat pe ea nici nu o mai observa langa el...si multe alte chstii..pe mine una m-a lasat rece intamplarea deoarece nu am facut sex cu el si ea nu ma atragea sub nici o forma ..deci a fost mai mult abureala.bine ar fi mai multe de explicat relatia mea cu ea ca sa ma intelegi..eu am facut asta ca eram si beata dar mai mult am vrut sa-i arat ca e mai bine sa nu faca asa ceva...adica daca nu-si putea scoate din minte fazele alea..stau si ma gandesc daca era alta in locul meu si se culca cu sotul ei...oare ce se intampla in mintea si in sufletul ei ca sa nu mai ma gandesc la casnicie...
di_cristina
Postat pe 25 Octombrie 2008 07:02
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:52:52Gelozia este un agregat nefericit al iubirii, pacat...Oricum, partea cu iubirea era mai mult directionata catre helloyoana10 :). Desi..ma intreb, nu te-ai simti ok cand ai stii ca iubitul are asa multa incredere in tine, incat e dispus sa mearga pana la capat ? in sensul ca te lasa sa o faci cu altul, doar de dragul tau (presupunand ca si tu vrei asta)..iar in cele din urma, tot la el revii ?

Dk practici swing,e de inteles parerea ta.dk nu ma intreb:ai putea sa ti lasi partenera sa faca sex cu alt barb,sau mai multi,u nefacand acest lucru????si sa te multumesti ca se intoarce la tine????
ramon_cita2005
Postat pe 14 Noiembrie 2008 12:29
parerea mea este sa nu faci nimic daca tu nu vrei. Ir el daca are fantezii deastea e cam pervers si pueril. Mie mi se pare o aberatie chestia asta, sa te uiti la al tau satisfacand o alta femeie, in timp ce sotul aleia e calare pe tine..Dupa te ia de mana si zice: iubito, ai fost geniala, am vazut ca ai facut chestia aia cu limba,,mi-a zis mie Nicu ca i-a placut
ralu2323
Postat pe 19 Decembrie 2008 02:54
Asadar ai vrea sa o vezi pe fata finuta cu care umbli de 6 luni,careia i-ai zis ca o iubesti,cu care ai facut dragoste, pe care i-ai prezentat-o parintilor, o fata care te face sa gandesti.. as vrea sa o vad in fiecare dimineata din restul vietii mele ..in cucul lu grigore de la 4?????!!!!
ralu2323
Postat pe 19 Decembrie 2008 02:59
ralu hake up little girl ...daca nu esti in stare sa intelegi ce inseamna swing-ul nu te baga aiurea intr-o astfel de discutie.
anderson
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:11
De la: ralu2323, la data 2008-12-19 02:54:56parerea mea este sa nu faci nimic daca tu nu vrei. Ir el daca are fantezii deastea e cam pervers si pueril. Mie mi se pare o aberatie chestia asta, sa te uiti la al tau satisfacand o alta femeie, in timp ce sotul aleia e calare pe tine..Dupa te ia de mana si zice: iubito, ai fost geniala, am vazut ca ai facut chestia aia cu limba,,mi-a zis mie Nicu ca i-a placut



Hai ca m-ai amuzat!
Kathara
Postat pe 19 Decembrie 2008 13:24
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.

..mda...e aiurea..cand esthi pusa in situatii asemanatoare..
oricum o fantezie ca asta nu se poate face ..de un cuplu..si inca o tipa..(..o sa se schimbe si el..si o sa te schimbi si u.)
..parerea mea e...ca o fantezie ca aceasta trebuie sa fie intre 3 persoane care nu au nici un sentiment..de iubire/dragoste..doar atractie sexuala..
Oricum..e viata ta faci c vrei..dar gandeste bn,bn,bn..c vrei cu adevarat..daca iti cere acuma..asta..mai tarziu o sa iti ceara mai multe;)..si nu prea cred ca o sa fi dispusa mereu sa faci..c vrea el...
Ai grija de tine:)..
PisY90
Postat pe 20 Decembrie 2008 11:09
Daca nu vrei spune-i !!!!!!!!!!!!daca tine la tine se multumeste doar cu prezenta ta si mai tarziu (daca persista"dorinta")poate iti vei schimba punctul de vedere il vei anunta tu,ideea e sa nu te corupa sa faci ceva ce nu-ti doresti sau care v-a avea un impact psihic neplacut mai tarziu asupra ta adela
honeybrunette
Postat pe 2 Februarie 2009 12:35
Nu inteleg cum de te mai poti gandi la asa ceva?!Acesta este respectul pe care ti-l poarta, caci de iubit nu se poate spune ca te iubeste!
Eu mi-as iesi din minti daca mi-as vedea sotia in plina "activitate" cu altcineva, daramite sa imi treaca mie prin minte sa ii propun asta!
Daca ai respect pentru tine, lasa-l, cauta pe un barbat care sa te merite si sa te aprecieze!

Postat pe 2 Februarie 2009 12:56
Draga mea,

Este ok, daca tu iti doresti sa ai parte de o astfel de experienta!
Sa faci acest lucru, doar pentru ca iti este teama sa nu-l pierzi... este o mare gresala.
Daca iubesti, nu poti sa imparti, iar el, daca te iubeste, iti va respecta sentimentele.
Nu merita sacrificiul. Eu, una stiu clar, ca nu as suporta sa-l vad pe iubitul meu...nici nu vreau sa ma gandesc!!!
Gandeste-te cum ar fi sa-l vezi ca atinge alta femeie, ca o saruta, ca face aceleasi gesturi pe care le face cu tine...daca suporti asta... spor la treaba!

andrada_resita
Postat pe 3 Februarie 2009 20:17
BRAVO!!!!! Altminteri barbatul te poate "imprumuta" azi unui prieten, maine la toata gashka poate, k asta este fantezia lui! Ce te faci ? Sau poate fantezia lui este doar sa o faca cu o tipa cuplata, iar in felul asta are o scuza "trendy" - se numeste swing! Si saptamana viitoare cunoaste alta tipa cuplata, si mai vrea un swing, si tot asa! Dar bineinteles toate astea pt ca te iubeste foaaarte mult si te vrea numai pe tine! Poate suna un pic dur dar nici intrebarea nu este soft!
luanaioana
Postat pe 3 Februarie 2009 20:59
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.


mi se pare aiurea sa-to dea sfaturi cine nu a trecut prin asa ceva....eu m-as gandi foarte bine si pana la urma e decizia voastra!
am citit mai demult pe site o confesiune a unei tipe care a trecut prin asta..
http://www.kudika.ro/articol/relatii/5802/Swingul-sex-sau-muzica.html
acesta este link-ul. ma gandesc k iti foloseste mai mult decat parerile noastre.
sper sa iei decizie buna!

P.S. si numele meu tot adela e
smile4life
Postat pe 5 Februarie 2009 22:05
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.
dupa parerea mea,dak acel baiat te-ar ubi cu adevarat,nu ar accepta sa te imparta cu altcineva,eu dak as fi in locul tau si miar cere ce tia cerut tie chiar dak las iubi as rupe orice reletie cu el,sincer acum..ce inseamna asta tu cu altul eu cu alta...nu nu chiar numi place ..
kudika017596
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:26
De la: kudika017596, la data 2009-04-29 18:26:27
De la: adela22, la data 2008-10-24 15:07:18Sunt intr-o relatie superba de 1 an de zile. Ne intelegem, comunicam si ne iubim. Insa exista o problema: el isi doreste swing cu un alt cuplu (avand experienta in acest domeniu), iar eu nu cred ca as suporta sa il vad cu alta si nici sa fiu eu cu altul.
Mi-e frica ca daca accept - cine stie ce o sa se schimbe la mine si poate duce la despartirea noastra, iar daca nu accept el o sa aiba niste fantezii neindeplinite care duc la frustari si poate vor avea acelasi efect (ruptura noastra in timp).
Am nevoie si de parerile voastre in legatura cu acest subilect si poate si niste sfaturi.
dupa parerea mea,dak acel baiat te-ar ubi cu adevarat,nu ar accepta sa te imparta cu altcineva,eu dak as fi in locul tau si miar cere ce tia cerut tie chiar dak las iubi as rupe orice reletie cu el,sincer acum..ce inseamna asta tu cu altul eu cu alta...nu nu chiar numi place ..


Pfff! Asta cu "daca te iubeste cu adevarat" e cam cu doua taisuri (si siiiimpla si adusa din filmele de "love"... Nemaipunand la socoteala ca nimeni n-o analizeaza.. Pesemne suna bine, d-aia.... ca logica insa e... zero!)...adica ea zice "daca ma iubesti cu adevarat" nu faci asta... si el... "daca ma iubesti cu adevarat o faci"... Si atunci? Care iubeste "cu adevarat", si care "cu fals" ?
Oamenii ori se potrivesc la gusturi, ori ba.... Nu e chestie de "ma iubesti cu adevarat"... Cine, pe cine, adica?
Dor_a
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:37
si eu m-am gandit mult la chestia asta..as fi vrut sa o fac dar prietenul meu nu e de acord.. imi spune ca ma iubeste prea mult ca sa ma vada cu altcineva..desi si eu il iubesc imi surade ideea..pana la urma e vorba de o experienta noua prin care treceti impreuna..asta va poate apropia mai mult sau departa..e la fel de usor in ambele directii.. mie mi se pare excitant sa-i povestesti iubitului cum a fost..ce s-a intamplat..ce a fost bine..ce nu a fost bine..cat de mult "i-ai simtit lipsa"..dk exista multa incredere intre voi s-ar putea sa va aproprie mai mult..orice experienta noua iti creaza un sentiment nou..practic asta o faceti impreuna.. totusi depinde foarte mult de oameni
maya001
Postat pe 22 Mai 2009 09:06
De la: sci_fi_ro, la data 2009-02-02 12:56:59 Nu inteleg cum de te mai poti gandi la asa ceva?!Acesta este respectul pe care ti-l poarta, caci de iubit nu se poate spune ca te iubeste!
Eu mi-as iesi din minti daca mi-as vedea sotia in plina "activitate" cu altcineva, daramite sa imi treaca mie prin minte sa ii propun asta!
Daca ai respect pentru tine, lasa-l, cauta pe un barbat care sa te merite si sa te aprecieze!
SIDONIA69
Postat pe 22 Mai 2009 09:10
De la: lil_devil, la data 2008-10-24 15:44:17Nu vreau sa te supar,dar eu sunt de parere ca un barbat care isi iubeste femeia cu adevarat nu ar accepta sub nici-o forma s-o imparta cu un altul.Mi se pare aiurea,ceea ce-ti cere sa faci.Swing se face intre cuplurile aventuriere care accepta de comun acord doar din placere,nu din iubire...
Poate ca altii gandesc altfel,dar asta e parerea mea.
Iubitul tau a dat dovada de cat de mult te iubeste....imi pare rau ca iti spun asta.


Gusturile difera spun unii, iubirea este egal= SEX !!! spun altzii, unii considera ca Iubirea este o stare spirituala in timp ce altzii o comfunda cu sexul, si cred ca pe aici te invartzi si tu sufletzel...
Daca faci sex cu sotzul sau cu amantul tau, ori faci sex cu sotzia ori amanta in caz invers si asa mai departe, indiferent cu cine ai face sex, asta inseamna ca nu-ti mai iubesti copilul sau prietenii??? Consideri cumva ca a-ti iubi copii inseamna sa ai o relatzie sexuala cu ei??? Vezi ca te invartzi pe la nivelul pedofililor...
NU este deloc corecrt ce afirmi tu despre partenerul ei de viatza. Swingul e o diversiune sexuala, la fel si sexul anal sau ce stiu eu ce fantezii mai doresc unii sa experimenteze... e vorba de o experientza de senzatzii fizice dar cred ca e prea de vreme sa discutam cu tine pe aceasta tema.
Dezvolta-tzi mai intai simtul adevarului ,ca sa intzelegi ce anume tea atras sa intri pe acest subiect.
Descopera mai intai diferentza dintre iubire si gelozie, renuntza sa mai mintzi si apoi putem sta de vorba... cand esti pregatita, te voi intampina cu un zambet prietenesc ...
denis_3d25
Postat pe 22 Mai 2009 14:24
De la: Kathara, la data 2008-10-24 22:44:37
De la: Dripci, la data 2008-10-24 22:32:05Din cate spuneti voi, niciun cuplu care este a incercat swingul nu se iubeste cu adevarat. Asta-i cam radical, nu credeti ? Personal, prefer sa fac o distinctie intre sentimentele pe care le port pt partenera mea si fantezii. Nu se completeaza si nu se exclud neaparat. Viata e si-n nuante de gri.
@Kathara: nici nu trebuie sa intelegi barbatii, nici macar nu trebuie sa incerci sa faci asta. E clar ca gandim/suntem diferit(i), datorita structurii genetice in primul rand si-n al doilea rand, datorita personalitatii.


Mi se pare ca se com exagereaza cu asta - diferentele dintre barbati si femei. Cu totii vrem aceleasi lucruri: iubire, respect, intelegere.

Eu n-am afirmat ca un cuplu care practica swing nu se iubeste, doar ca definitia mea de dragoste implica destul de multa gelozie. Deci nu as putea fi niciodata cu un barbat interesat de asa ceva, cum banuiesc ca nici el nu ar putea fi cu mine.


Da, dar definitzia ta despre IUBIRE este in acelasi timp si crima ta fatza de iubire... Despre cuvantul Iubire, se vorbeste inainte de nasterea noastra si inainte de facerea lumii fizice... Dumnezeu insasi este IUBIRE, ar fi bine sa citesti si tu biblia, macar asa pt cultura generala.
Si, tot in biblie vei mai gasi si discutzii pe tema: inchinarea la idoli sau chipuri cioplite. Ce inseamna asta??? Inseamna ca dunmezeu nu doreste sa fie definit pentru ca el este INFINIT el este LIBERTATEA in persoana; IUBIREA in persoana, INfinitul in persoana... Gelozia este o matrice, o forma de limitare, o statuie, un lantz de incatusare, o interdictzie, o crima fatza de libertate... Iubirea este LIbertate nu lantz, nu egoism, nu dictatura si sclavie...
denis_3d25
Postat pe 22 Mai 2009 14:54
De la: andrada_resita, la data 2009-02-03 20:17:02Draga mea,

Este ok, daca tu iti doresti sa ai parte de o astfel de experienta!
Sa faci acest lucru, doar pentru ca iti este teama sa nu-l pierzi... este o mare gresala.
Daca iubesti, nu poti sa imparti, iar el, daca te iubeste, iti va respecta sentimentele.
Nu merita sacrificiul. Eu, una stiu clar, ca nu as suporta sa-l vad pe iubitul meu...nici nu vreau sa ma gandesc!!!
Gandeste-te cum ar fi sa-l vezi ca atinge alta femeie, ca o saruta, ca face aceleasi gesturi pe care le face cu tine...daca suporti asta... spor la treaba!



Na ia te uita si la asta

"Daca iubesti, nu poti sa imparti, iar el, daca te iubeste, iti va respecta sentimentele"

Deci dupa inteligentza ta, cel ce iubeste nu mai imparte cu nimeni painea lui si in acelasi timp daca el o iubeste, trebuie sa-i respecte sentimentele ei ??? Cat de nedreapta esti... El sa tolereze dorintzele ei iar invers nu??? de ce nu mergi la un psiholog sa discutzi cu el ceea ce ti-am pus in ghilimele?
Daca nu-ti vei rezolva aceasta problema de contradictzie-n sine, iti vei petrece restul vietzii din esec in esec...
denis_3d25
Postat pe 22 Mai 2009 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dati'ne un sfat :D 18 De la: karynutza18 26 Noiembrie 2009 10:07
Risc sarcina 12 De la: kudika517135 18 Aprilie 2012 22:20
Va rog sa imi dati un sfat! 2 De la: _black_betta_ 13 Decembrie 2010 04:20
"crampe" vaginale??:O 45 De la: glumeatza 29 Februarie 2016 07:08
Ma poate ajuta cineva? 36 De la: IngerashuPetru 4 Octombrie 2010 06:22