Setari Cookie-uri

CE PARERE AVETI DESPRE BARBATII FECIOARA??

PARERI.....
EbruMoon
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:19
Ce pot sa-ti spun, sincer eu nu prea ma inteleg cu ei la nici un nivel. Depinde de ce fel de personalitate esti tu. Pot fi barbati incantatori si cu siguranta au multe calitati. Dar printre defectele cu care i-a inzestrat natura eu gasesc destule cu care sa nu pot convietui. Si un defect este acela ca barbatul fecioara tinde ca creada ca o data ce te-a "luat" esti a lui!!!! Adica o posesie. Ii trebuie raport scris si amanuntit pe unde ai fost si mai degraba de ce nu i-ai spus. Si mai este "econom" ca sa nu folosesc alt termen. Ceea ce e OK in general, dar nu intr-acolo incat sa se uite la pretul unei flori. Si eu mai am o problema cu acest barbat, nu suporta ca o femeie sa aiba o alta opinie, indiferent daca totul se intampla intr-un cadru prietenesc, la un picnic, etc. Un pic de moda veche, deci daca esti timida si mai "demure", atunci acest barbat s-ar putea sa fie ce cauti. Insa daca esti o fata plina de viata, obisnuita cu saloanele de infrumusetare, cu intalnirea cu fetele o data pe saptamana, stii ce vreau sa spun...atunci gandeste-te de doua ori. Oh si mai are o chestie, el te "citeste" printre randuri. Orice ai spune sau face, tipul trage concluzii, de cele mai multe ori gresite. Ex: spui ca vrei sa iesi/iesiti un pic la aer, undeva...asa de distractie. Concluzia lui: se plictiseste cu mine in casa, eu nu sunt de ajuns, ma ia cu ea doar asa de paravan. Mi s-a intamplat de multe ori, nu direct, Doamne fereste, dar sa am contact cu barbati Fecioara prin prietenele mele, sau la serviciu si in alte cadre sociale. Mi s-a parut dificil si greu de multumit, ca o fecioara!
Krisaleen
Postat pe 25 Octombrie 2008 23:50
eu sunt cu prietenul meu de 9 luni de zile,este Fecioara..si..la inceput totul era OK credeam ca nu mai exista altul ca el dar de fapt asa fac majoritatea la inceput dar nu generalizez acum..si cum spuneam este un pic cam dificil totul trebuie sa fie si sa se faca asa cum vrea El.Daca avem vreodata un motiv de cearta eu sunt de vina ''[niciodata]'' el.DA asa si lui trebuie sa ii dau raportul..desi am renuntat sa mai ies cu prietenii mei pentru a nu mai avea si alte discutii.Au foarte multe calitati ARE foarte multe calitati dar acum cred ca depinde si de fiecare persoana in parte nu toate FEcioarele pot fi la fel difera de la comportamnet...pana la modul de a gandi.De multe ori am zis ca il voi lasa ptr ca pur si simplu nu mai suportam sa ma acuze sa aud aceiasi replica ''tu esti de vina''..dar cred ca o dau in altele acum ;))..eu sunt noua aici si incerc sa ma acomodez ms ptr parere Krisaleen
EbruMoon
Postat pe 26 Octombrie 2008 16:14
Cu placere EbruMoon. Nu contest ca sunt tipi interesanti, pot prezenta o "povocare" in ale cuceririlor si stiu unele fete care sunt fericite cu prieteni Fecioara. Cunosc si un barbat Fecioara care nu e nici pe departe stardardul, ci un petrecaret, care nu-l intereseaza raportarile, nici nu vrea sa raporteze si nici nu cere, e un tip modern samd. DAR, toti ceilalti intalniti de mine sunt fff dificili. Asa cum ai spus, la inceput dau o cu totul alta impresie. Mie mi se par un pic cu doua fete, dar nu vreau sa jignesc pe nimeni si a nu se intelege generalizare aici. Eu cel putin, daca aud macar ca un tip din anturaj este Fecioara incerc sa plec cat mai repede, simplu pt ca nu-mi plac controversele si mi se pare timp pierdut discutia/ cearta cu un tip de acest gen. Este adevarat ca fiecare dintre noi suntem mai mult sau mai putin compatibili cu ceilalti si de fiecare data cand castigam ceva, aspecte placute ale celuilalt, pierdem altceva, adica defectele lui. De aceea e bine sa ne gandim ce castigam si ce pierdem cu fiecare persoana, daca asa ne vedem viata in urmatorii ani (pt ca aproape nimeni nu se schimba total, cu atat mai putin Fecioara!!!) si nu in ultimul rand daca si in situatia data persoana cealalta este fericit/a cu noi!!! Si atunci pentru ce chinul?! Iar pe de alta parte, o relatie ar trebui sa iti insenineze viata, sa-ti aduca multele lucruri care lipseau fara ea. Daca o relatie aduce mai multe tristeti, atunci trebuie abandonata,pt ca nu sunteti copatibili si doar va chinuiti reciproc, direct sau indirect. Ah, si Fecioara nu se desparte de cineva din inertie, din principiu, pt ca ar fi o bila neagra la adresa ei/lui, un esec si nu poate suporta asa ceva.
Krisaleen
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:04
sotul meu este fecioara asa ca stiu ce fel sunt.barbatii fecioara sunt visatori ceea ce viseaza noaptea cred ca deja sa indeplinit,isi fac multe planuri pe care nu le duc la indeplinire niciodata.dar totodata sunt fideli femeii cu care au o reletie dar din pacate nu stiu sa-si arate iubirea pentru ea fiind foarte timizi,sunt iubitori atunci cand fac dragoste(doar atunci isi arata dragostea).
laura_novacesc
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:36
sotul meu este fecioara. de altfel si eu. cred ca a fost dragoste la prima vedere. comunicam excelent, e rafinat, atent la detalii, sufletist si sensibil,fidel si devotat, iubeste oamenii etc. ca defect...orgoliul si incapatanarea. nu stiu altii cum sunt dar...noi ne potrivim si ne merge f bine impreuna
florinagatea
Postat pe 31 Octombrie 2008 11:35
am o relatie cu un barbat fecioara si din toate parerile pe care le-am citit, nici macar una nu mi s-a parut familiara in ce priveste "feciorul".in cazul meu eu sunt varsator(libertin,visator,excentric)si iubitul nu m-a impiedicat niciodata sa fiu eu insami.nu este deloc "econom", ba chiar mi se pare ca are uneori gaura in palma :P, ii place extrem de mult sa calatorim, este foarte pasional ;)imi ofera seri de neuitat, plin de viata jucaus,optimist.si in plus,dupa o cearta micuta ma lasa sa cred ca eu am dreptate,cerandu-si scuze de fiecare data.eu una sper sa nu se schimbe.cine stie,poate depinde si de ascendent,de educatie etc. nu toti sunt la fel.
dalilutza21
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:01
clar nu toti sunt la fel si probabil ca depinde si de ascendent..eu am avut 2 prieteni in zodia asta si din pacate nu m am inteles mai deloc cu ei..eu fiind varsatoare..nush poate depinde si de alte lucruri nu numai de zodie cateodata ...
ioaanna
Postat pe 5 Noiembrie 2008 22:28
Dezastru!!!!!!!!!!!!!!!!! Carcotasi,zgarciti,comenteaza din orice motiv, nicic nu le place,totul le pute!!!!
lara2005
Postat pe 8 Noiembrie 2008 12:37
buna tuturor celor implicate intr-o relatie cu un barbat fecioara :).si eu sunt in aceeasi situatie,eu fiind la randul meu fecioara.la noi e...la limite.ori prea prea ori foarte foarte.si cand ceva nu merge,el nu e dispus sa comunice,pur si simplu isi ia pauza de rigoare sa se inchida in sine..mi se pare ca....mai greu cu comunicarea si aratatul sentimentelor.stiu ca ma iubeste dar cand nu vorbim poate sa stea f bine singur si sa gandeasca totul la rece,trecut prin toate filtrele.asta pe mine ma scoate din minti!
icegirl04
Postat pe 13 Noiembrie 2008 07:17
eu zic ca nu iti poti da cu parerea asa.... pentru ca exista frati gemeni... poate chiar identici care nu seamana decat la aspectul fizic... si pot fi persoane care traiesc in colturi diferite ale lumii care au exact acelasi caracter...
oamenii sunt mult prea diferiti ca sa generalizam...
prietenul meu e fecioara (ca si mine) si e foarte usor sa traiesc cu el... e "econom", dar pentru lucruri importante (lucru pt care merita respect) si nu arata ca il preocupa asta... in nici un caz nu se abtine de la ce ii place, pentru a tine de bani... face in fel si chip, chiar munceste dublu ca sa isi permita... daca ii ceri socoteala, iti explica calm si linistit... nu cere socoteala decat daca e ceva la care nu-i da de capat... e destul sa fiu eu jucausa si il aduc si pe el in lumea mea... e vesel si glumet... ne potrivim...
mie imi place... seamana cu mine mult si ii inteleg comportamentul... la fel si el mie... intradevar e cam greu cu exprimatul sentimentelor in cuvinte... dar, daca stii sa il citesti... le vezi... ...si chiar daca uneori ai vrea sa le auzi... o privire poate sa spuna mai mult decat o mie de cuvinte...
dedeyutza23
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:44
De la: dedeyutza23, la data 2008-11-19 13:44:47eu zic ca nu iti poti da cu parerea asa.... pentru ca exista frati gemeni... poate chiar identici care nu seamana decat la aspectul fizic... si pot fi persoane care traiesc in colturi diferite ale lumii care au exact acelasi caracter...
oamenii sunt mult prea diferiti ca sa generalizam...
prietenul meu e fecioara (ca si mine) si e foarte usor sa traiesc cu el... e "econom", dar pentru lucruri importante (lucru pt care merita respect) si nu arata ca il preocupa asta... in nici un caz nu se abtine de la ce ii place, pentru a tine de bani... face in fel si chip, chiar munceste dublu ca sa isi permita... daca ii ceri socoteala, iti explica calm si linistit... nu cere socoteala decat daca e ceva la care nu-i da de capat... e destul sa fiu eu jucausa si il aduc si pe el in lumea mea... e vesel si glumet... ne potrivim...
mie imi place... seamana cu mine mult si ii inteleg comportamentul... la fel si el mie... intradevar e cam greu cu exprimatul sentimentelor in cuvinte... dar, daca stii sa il citesti... le vezi... ...si chiar daca uneori ai vrea sa le auzi... o privire poate sa spuna mai mult decat o mie de cuvinte...


Buna ..

Si eu tot fecioara ... nice to meet you
annne_marrrie
Postat pe 21 Noiembrie 2008 16:29
Barbatii Fecioara sunt persoane karismatice, au foarte multe calitati dar pe termen lung sunt greu de suportat. Sunt voluntari si posesivi, alaturi de ei traiesti intens, ofera momente sublime cu conditia ca planul lor sa fie respectat altfel totul se poate transforma in dezastru. De la "agonie la extaz" asta ar fii pe scurt viata alaturi de o FECIOARA, depinde in acest caz ce fire ai si ce-ti doresti de la o relatie.
IzzyEs
Postat pe 3 Decembrie 2008 08:57
Mie barbatii din fecioara mi se par groaznici. Nu se poate comunica cu ei, sunt inchisi, mereu disimuleaza, n-ai sa stii niciodata ce simt cu adevarat, mereu pretind altceva ca si cum s-ar sufoca si ar muri daca ar spune ce gandesc sau simt. Sunt si egoisti si superficiali, le place sa faca pe victima. Mi se mi par cazuti de pe alta planeta, sincer, si am cunoscut multi, nu neaparat ca potentiali parteneri, in diverse ipostaze si tineri si batrani si.... ciudati e cuvantul. La femei, am prietene in zodia aceasta, ma inteleg super cu ele, tin la ele, dar sunt si ele cu capul, ori intr-o privinta ori in alta, au si ele cate o ciudatenie. De exmeplu una din ele minte de stinge pentru ca este obsedata ca lumea sa o admire si sa ii admire viata si este foarte comica , in momentele ei bune imi spune toate astea. Alta, nu socializeaza deloc, nu iese din casa decat ca sa mearga la job. Comunicam doar prin telefon, cand o sun eu si atat. Este foarte fericita cand o sun , dar ea nu ma suna nicioadata oricat timp ar trece. Sotul ei iese singur in oras pentru ca ea nu iese nicaieri. In rest e super aranjata, gospodina, citita, ambitioasa.Si exemplele ar putea continua cu fecioarele astea. Poate de la lipsa de sex li se trage.
Arlene
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:48
fals!!!!!!!!!!!!!!!iubitul meu este fecioara, suntem impreuna de 2 ani si este cea mai dragastoasa, deschisa si dezinhibata persoana din cate am cunoscut. datorita lui am devenit o femeie sigura pe sine, increzatoare si....iubita

Postat pe 3 Decembrie 2008 11:51
Te cred. Sotul meu e Varsator dar nu seamana absolut deloc cu restul varasatorilor nici macar nu se incadreaza in descrierile din zodiac. Se mai intampla si exceptii din fericire. Iti doresc sa te bucuri la nesfarsit de acetse calitati ale lui de care vorbesti. Sincer .
Arlene
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:00
leno...cika....pai tu esti de-adevaratelea cu o fecioara....ca ai o poza cu tine si iubitele...no?
kica
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:15
O zodie dificila.Fecioarele nu recunoasc cand gresesc,sunt imaturi si f plini de ei ,orgolosi si infideli.In schimb sunt darnici ,cu suflet mare ,putin naivi si usor influentabili
nor_pufos
Postat pe 6 Decembrie 2008 00:49
fetelor... prietenul meu este fecioara.
avem 2 ani pana acum.
este... extraordinar de bine. al meu este deschis, foarte dezinhibat... pentru mine este cel mai...
nu am cuvinte.
il iubesc enorm.
datorita lui sunt cine sunt acum. cu mult mai multa incredere in mine si muuuult mai zambitoare
criss_angel
Postat pe 6 Decembrie 2008 01:57
fecioara.........da ce sa zic o zodie dificila....

Postat pe 15 Decembrie 2008 16:34
depinde de personalitatea fiecaruia ....nu poate fi general valabil tot ce se spune despre fecioare .unii sunt infideli altii nu,unii mint altii nu,acu depinde de fiecare in parte.
FaerieCorpse
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:43
si prietenul meu este fecioara. eu sunt leu, deci va imaginati ce iese. eu sunt pasionala, el este interiorizat. eu ii spun si ii arat ca il iubesc, el nu face si nu spune niciodata nimic. eu vreau sa fiu mangaiata, alintata, am nevoie de el. si el...nimic....cu toate astea nu vrea sa ne despartim, sustine ca ma iubeste si da vina pe mine...eu sunt de vina ca nu imi dau seama cat de mult tine la mine...eu nu mai inteleg nimic.
mai sunt si alte leoaice cu prieteni/soti fecioare pe aici? voi cum va descurcati? eu simt ca nu mai pot...il iubesc cum nu am iubit pe nimeni pana acum...nu stiu de ce...nu ma mai inteleg...

Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:26
..fericirea..am descoperit-o alaturi de un barbat..fecioara..nu mi-as dori un altfel de am pe linga mine..e super zgircit..insa..are alte calitati pe care le apreciez.
Merido
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:38
hhhmmmmm....parerea mea???Niste ciudati ......nu mi se potrivesc ....nici macar nu pot dialoga cu ei..
ninushk
Postat pe 18 Februarie 2009 21:14
eu am prieten fecioara si suntem de 4 ani impreuna,dar la noi e invers.El nu ma intreaba niciodata unde plec cat stau,nu ma controleaza.Chiar de multe ori imi zice sa-l mai las in pace pt.ca vrea sa fie si singur...
simonica_yo
Postat pe 19 Februarie 2009 22:32
si mie la fel imi reproseaza de fiecare data,ca eu sunt de vina.iar de calitati, nu stiu care ar fi mai iesite din comun
simonica_yo
Postat pe 19 Februarie 2009 22:35
1). Despre barbatul Fecioara:

Timid si modest, barbatul Fecioara este mai mult analitic decât sentimental, mai mult intelectual decât romantic. Rational si puritan, are nevoie sa stie exact cum sta si ce are de facut. Barbatul Fecioara nu agreeaza misterele. Ori, dragostea si sexul sunt de fapt mistere despre care nu prea stim mare lucru.

Barbatul Fecioara este critic si foarte exigent. Capacitatea lui iesita din comun de a sesiza fisurile, defectele, îl face sa fie deosebit de selectiv. Ca atare, teama de a se implica într-o situatie pe care nu o poate stapâni, lipsa unei retete concrete si amanuntite privind administarea dragostei, ca si deosebita lui exigenta, îl fac sa demareze destul de greu într-o poveste sentimentala.

Foarte ordonat si organizat, îi este teama ca intimitatea lui bine rânduita va fi violata sau invadata, iar discretia si pudicitatea lui îl fac sa aiba oroare de faptul ca i s-ar putea cere manifestari exterioare de dragoste, de care nu se simte înstare. În plus, gândeste practic si economic, iar dragostea ar putea însemna risipa de timp si de energie. Toate aceste considerente fac ca zodia d-lui Fecioara sa furnizeze cel mai mare contingent de celibatari.

Dar, cum se întâmpla adesea în viata, barbatul Fecioara cauta la partenera exact lucrurile pe care si le reprima siesi. Ceea ce reprezinta pentru el cea mai mare teroare în viata, devine exact marea fascinatie în dragoste: înflacararea, exprimarea spontana a intuitiei si imaginatiei, energia si dragostea de viata. Iar când barbatul Fecioara întâlneste aceste calitati la femeia care-i stârneste interesul, copilul reprimat pe care îl poarta adânc în sine se descatuseaza si alearga spre libertate...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:03
2). Cum seduci barbatul Fecioara:

Barbatul Fecioara poate fi considerat mai degraba un vânat decât un vânator. Din acest motiv, tu esti cea care va trebui sa faca primul pas.

Abordeaza-l direct, dar cu tact. Afla care e subiectul lui preferat, apoi citeste cinci carti despre acel subiect. Retine câteva detalii (barbatul Fecioara e un maestru al detaliului), apoi provoaca-l la o discutie pe tema respectiva si admira-i talentul si competenta in domeniu.

Îmbraca-te clasic si elegant, dar decent, si nu te machia strident. Nu întârzia la întâlniri - pentru barbatul Fecioara punctualitatea este foarte importanta. Nu te arata risipitoare si cheltuitoare. Daca îl inviti la tine, ai grija ca în casa sa fie foarte curat si o ordine desavârsita.

Fa-l sa se simta în siguranta din punct de vedere emotional si nu încerca sa-i stârnesti gelozia - daca se va simti în competitie cu o legiune de barbati, barbatul Fecioara se va retrage discret, dar dezamagit. Intereseaza-te de sanatatea lui, fiindca barbatul Fecioara are unele tendinte catre ipohondrie. Sa nu râzi niciodata de micile manii, asculta cu rabdare criticile pe care le aduce celorlati, dar încearca sa-l temperezi cu tact.

Barbatul Fecioara se hotaraste greu sa se casatoreasca, iar la candidata pentru acest pas va urmari daca are stabilitate materiala, daca îi poate fi sprijin în viata si daca îi poate organiza un camin placut si confortabil. Alaturi de el, nu vei trai pasiunea vietii, dar te vei simti ocrotita, îngrijita si... vei avea un ajutor de nadejde în treburile gospodaresti.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:03
Barbatul Fecioara (22 august - 21 septembrie)

Generalitati: Iubirea tacuta

Fecioara este rezervã, control ºi stãpânire, ori iubirea înseamnã tocmai pãrãsirea de sine ºi consimþire la sacrificiu.

Nu e de mirare dacã inima tipului Fecioarã îºi pãstreazã o anumitã distanþã faþã de iubire. Se apãrã de ea, conºtient sau inconºtient ºi nu gândeºte decât sã se punã la adãpost de marile tulburãri afective, de furtunile pasionale, care în ochii sãi sunt stãri contra naturii, boli ale sufletului. κi suspicioneazã elanurile, devine precaut când se simte sedus, observând, judecând ºi criticând. Se îndoieºte de entuziasmul sãu, de fervoarea trãitã. Apoi vine rândul analizãrii sentimentelor, pe care le tempereazã prin jocul spiritului, al îndoielii, dacã nu chiar prin ironie ºi ridiculizare. Intr-un cuvânt, nu vrea sã-ºi piardã capul.

Pe fiinþa din Fecioarã nevoia de siguranþã o împinge sã jure fidelitate ca sã aibã parte de acelaºi lucru în schimb, ºi se þine de cuvânt. Dar cautã în acelaºi timp sã-ºi controleze trãirile, aducând cât mai multã raþiune în pasiunea sa. Aici este vorba despre o iubire rezonabilã, într-o notã calmã ºi cãlduþã, în care efuziunea caldã este treptat înlocuitã de aprecierea moralã, de comuniunea de idei ºi comuniunea de interese. Nu este vorba aºadar de un mare îndrãgostit. Nu este demonstrativ, ci este sobru, pudic, cast, nu-i plac nici tiradele mari, nici gesturile înflãcãrate. Întreaga sa exteriorizare amoroasã este redusã la cea mai simplã expresie.

Pare chiar mai îndrãgostit "în profunzime", decât la suprafaþã, fiind el însuºi mai devotat decât o crede. Aceastã dispoziþie psihologicã îi permite sã statorniceascã o ordine sentimentalã serioasã si stabilã, chiar o anumitã fericire domesticã.

BÃRBATUL:
Existã mai multe tipuri de bãrbat din zodia Fecioarei. Mai întâi, tipul la care inhibiþia este un obstacol major în calea împlinirii amoroase. Când nu e un tip rece pânã la impotenþã -latentã sau manifesta- este un puritan, eventual chiar un novice in dragoste; el este stângaci, rece (uneori îndârjit în rãceala lui), are un aer absent printre femei pe care nu le "agaþã" ºi nici un profil feminin nu se contureazã în orizontul lui. Este, în mod voit sau nu, împins spre celibat, dar poate avea aventuri ºi decepþii amoroase.

Fecioara clasica obiºnuitã (al doilea tip) nu cunoaºte aceste piedici. Chiar dacã nativul e oarecum indiferent ºi partizan al convenienþelor, el înþelege sã amestece seriosul cu plãcutul ºi reuºeºte sã o facã printr-o cãsãtorie convenabilã.

Al treilea tip contrasteazã cu cele douã precedente ºi este chiar, într-un fel, opusul lor. E mai degrabã un epicurian care savureazã cu delicateþe plãcerile venusiene, fãrã sã se sinchiseascã prea mult de convenienþe ºi de ce va spune lumea. La el dorinþa amoroasã este mai mult sau mai puþin autonomã, desprinsã de forþa emotivã a nativului; aceasta poate deci, într-o oarecare mãsurã, sã acorde toatã libertatea erotismului sãu care nu îl angajeazã sentimental, ci îl antreneazã într-o viaþã liberã, detaºatã de orice moralã sau o experienþã ambivalentã mai mult sau mai puþin dezordonatã.

LECÞIA IUBIRII: Lecþia sa este sã-i înveþe pe ceilalþi cã iubirea este puritate, iar el trebuie sã învete de la ceilalti cã iubirea este plenarã satisfacþie.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:06
am alaturi un barbat fecioara de 19 ani:) si pot spune ca mi-a fost bine, daca nu-i bagi in seama observatiile totul este OK! pentru ca este iubitor, tandru, perseverent si perspicace, atent la ceea ce iti place si ce nu...dar conteaza si ce zodie esti tu pentru ca, o fecioara fie barbat sau femeie poate fi extrem de enervanta (femeile sunt unice - din punctul lor de vedere iar barbatii pot fi extrem de critici daca ii starnesti)!!!!
anira_38
Postat pe 10 Martie 2009 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu in zodia pesti si el capricorn...ce parere aveti? 6 De la: Full_Metal_Jacket 3 Decembrie 2009 19:50
eu taur..el berbec.... 8 De la: coole_tl 2 Mai 2015 11:20
dar ce ziceti de combinatia fata scorpion si baiatul leu?.... 17 De la: Barbie30 1 Iulie 2010 20:57
femeia berbec 41 De la: Shhh 13 Ianuarie 2011 21:51
hey 5 De la: Diavolyta_ 11 Mai 2009 20:08