Setari Cookie-uri

barbatul fecioara-astept pareri

ce parere aveti despre barbatii fecioara?loiali sau mai putin loiali?
icegirl04
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:04
Barbatul fecioara este cu siguranta loial daca este indragostit.
Nu insala indiferent de ispita.
gyna64
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:31
am fost cu fecioara si sunt genul Don Juan (acum depinde de fiecare)
fecioara cu care fusesem isi lasase nevasta cu ani in urma de a l cunoaste pentru una mai tanara
cu mine nu a functionat mai mult de patru ani. si aia trasi de par-acum plange dupa mine
sorry dar e tarziu (eu sunt geamana nici duala, dar f incapatanata) si o data ce si a batut joc de mine nu ma mai intorc
sper ca tu sa ai mai mult noroc
Lunera
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:14
Barbatii fecioara sunt loiali, intr-adevar, cel putin cei 2 pe care i-am intalnit eu...si ceilalti de care am auzit:) in schimb...sunt atat de plini de ei, egocentrici, egoisti chiar! Si-s naspa la pat!:p Eu n-am rezistat mai mult de o luna alaturi de-o fecioara ( sunt gemeni)...iar femeile fecioara...pt mine...sunt cele mai perfide femei! Ma refer la cele pe care le-am intalnit eu:p so sorry...:p
ride_it
Postat pe 8 Noiembrie 2008 23:10
eu sunt fecioara,el e fecioara.o combinatie cam dura as zice :)
icegirl04
Postat pe 9 Noiembrie 2008 13:10
corect! sunt loiali daca se indragostesc..
biry_blue
Postat pe 16 Noiembrie 2008 21:21
Barbatul fecioara iti este fidel si loial cu siguranta,mai ales daca iubeste, si este indragostit lulea de acea persoana, stie sa daruiasca iubire si sa se poarte frumos,cand vrea si cu cine vrea...insa asta depinde mult si de pers de langa el, cat de mult il domina...si ce efect are asupra lui...:)
Tortura19
Postat pe 17 Noiembrie 2008 19:38
barbatul fecioara este loial,stie sa iubeasca,fiind foarte atent si iubaret. si nu ar insela niciodata,indiferent de ispita
roxanik_86
Postat pe 18 Noiembrie 2008 21:28
Oricine e loial daca se indragosteste
Lillix
Postat pe 18 Noiembrie 2008 21:31
Loial pe naiba.
rogvaiv
Postat pe 19 Noiembrie 2008 08:21
Prietenul meu este fecioara. este un om foarte dificil, este loial daca ii acorzi atentie, daca incepi sa il neglijezi si nu ii asculti toate ofurile si nu il sustii in proiectele lui te va insela. deci trebuie sa fii in permanent atenta cu el, cu toate ca nu este omul cuvintelor e capabil sa ofere foarte multa dragoste. Trebuie sa intrii in gratiile lui. Pentru a intra in gratiile lui trebuie sa fii mereu aranjata (nu strident) si cel mai important sa tii foarte curat ca daca vede un fir de praf incepe scandalul. terbuie sa indeplinesti cele trei reguli de baza: doamna pe strada, gospodina in casa si tarfa in pat. Fecioarelor le place sa se mandreasca cu partenerul lor, trebuie sa fii mereu bine dispusa, sa zambesti dar nu exagerat, trebuie sa razi la bancurile seci pe care le face.
francisca23
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:34
sunt casatorita cu o fecioara de aproape 2 luni dupa o relatie de 3 ani. egoist poate fi cateodata, dar tinand cont ca sunt genul care-l poate tine sub papuc:) nu-mi fac griji ca ma poate insela. mi-e frica sa nu o fac eu:) ...
o scorpioanca
mirunaandreea
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:36
De la: Lillix, la data 2008-11-18 21:31:30Oricine e loial daca se indragosteste

Si atunci cand se indragosteste de altele tot loial este, la fiecare in parte .
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:36
Adevarat ,femeile din fecioara...perfide.Barbatii se impart,al meu e un dulce ,ma iubeste mult{dupa 10 ani}nu ma insala toti banii acasa,produce,in schimb fecioara prietenei mele:un afemeiat,ii vb urat,lenes,nu produce o javra.
Depinde de la om la om si depinde si de persoana de langa ei
elgi
Postat pe 19 Noiembrie 2008 10:27
De la: icegirl04, la data 2008-11-02 11:04:48ce parere aveti despre barbatii fecioara?loiali sau mai putin loiali?


Am tot vb despre fecioare.Si "feciorul" meu este atat de minunat dar uneori imi vine sa-i "rup capul" de cat de tare ma poate enerva.
llauraro2004
Postat pe 19 Noiembrie 2008 11:12
dak sunt indragostiti sunt foarte loiali...si foarte protectori...
just_me_ank89
Postat pe 19 Noiembrie 2008 11:17
si "feciorul" meu este foarte loial...ma iubeste ..ma respecta...ma alinta..ma rasfata cum nu a mai facut-o nimeni...ce-i drept eu sunt scorpioanca si i-am spus inca de la inceput ce pretentii am de la el ca sa functioneze relatia, cu atat mai mult cu cat imi parea o persoana prea slaba pt mine...insa nu e deloc asa!!!Oricum...daca te iubeste, nici gand sa te insele...insa daca e ceva superficial...nu va ezita s-o faca atunci cand va avea ocazia...
stephanie88
Postat pe 23 Noiembrie 2008 00:49
barbatul fecioara e fidel iubitor,iubeste cu tot ce are bine depinde si de om.al meu e un dulce in orice ma consulta,fidel,dar e si foarte orgolios, se implica in tot ce fac eu cateodata e exagerat de grijuliu bine am uitat ceva si eu sunt feciaora si in general fecioarele sunt incapatante si gelosi cel putin din cate am vazut eu pana acum
iuliaaissha
Postat pe 23 Noiembrie 2008 01:15
da probabil ca barbatul fecioara te poate face fericita si ca te iubeste si-ti ofera tot, doar ca e si rabunator
Si de ce spuneti ca femeile fecioara sunt perfide? asa cum barbatii fecioara sunt de mai multe tipuri la fel sunt si femeile.

me

o fecioara
astept pareri va rog, multu'
tzunee
Postat pe 23 Noiembrie 2008 04:36
Toti barbatii din zodia fecioara pe care i-am intalnit aveau un aer misterios. Sunt tentata sa cred ca sunt aventurieri desi cu siguranta sunt foarte sensibili. Desi par ca se indragostesc repede sunt confuzi in relatii si niciodata nu stiu ce vor, sunt schimbatori iar pesonal nu am reusit sa am niciodata incredere intr-un barbat fecioara.

Pt tzunee : nu cred k femeile fecioara sunt perfide, deci. don't worry. Fiecare crede ce vrea.
Andrheya
Postat pe 23 Noiembrie 2008 09:54
as spune ca orice barbat indiferent de zodie este capabil sa fie fidel daca s-a indragostit. poate cu o fecioara sansele sunt un pic mai mari...

din experienta proprie "feciorilor" le place sa fie admirati, dau o mare importanta aspectului fizic (atat al lor, cat si al partenerei), le place sa fie organizati, sa-si traseze cu mult timp inainte liniile pe care vor sa le urmeze in viata, sunt si sensibili, dau multe sfaturi daca li se pare ca le ceri (uneori ti le ofera chiar si cand nu ai nevoie), pot fi rigizi in gandire deci persoanele libertine nu-i vor incanta decat pentru o seara/noapte. la capitolul gelozie daca le demonstrezi ca-i iubesti ori uita sa fie gelosi, ori se ascund foarte bine atat timp cat nu le dai motive de suspiciune si ii asiguri de admiratia ta.

sa nu uit: criticile sunt punctul lor forte. critica mult. eu m-am obisnuit si incet-incet invat sa iau numai ce chiar este de criticat din ceea ce-mi reproseaza. uneori insa se dovedesc foarte comozi, ceea ce poate fi frustrant pentru persoanele mai active (mi se mai intampla si mie). ce sa mai zic? da, le place curatenia dar din fericire daca le ceri ajutorul sa faci ordine sunt acolo, uneori chiar se ofera. sunt si ambitiosi, dar intr-un fel metodic, foarte organizat. cand chiar ai nevoie de el nu va ezita sa fie langa tine, si daca il ranesti se dovedeste cam razbunator (uneori cand depaseste limita insa stie sa-si ceara scuze si sa-ti arate ca-i pare rau si prin comportament). poate fi uneori mai putin atent cu tine (alteori efectiv e prea grijuliu cu absolut to ce tine de tine, de la ce mananci pana la forma pernei pe care dormi), deci s-ar putea ca uneori sa fie nevoie sa-l tragi de maneca, dar daca-i explici ce vrei de la el si incerci si tu sa-l multumesti si sa-i respecti fixurile si ticurile, chiar poate sa-ti ofere ce-ti doresti.

iar la alte capitole... mmm, numai de bine... este si tandru si salbatic cand e nevoie... cred ca doar trebuie sa stii cum sa-l intarati si sa-i arati cat il doresti.
rodicapisica
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:20
..iubesc un barbat fecioara..nu e al meu..dar face sa simt ca ar fi..in schimb eu simt ca sunt a lui nu doar din viata asta..ci din anterioarele si ca voi fi si in cele care vor urma..nu stiu daca mi-e loial..dar ce mai conteaza cind ma face sa ma simt regina linga el..si asta nu de ieri de azi..ci sunt ani buni..sotia lui face parte din zodia genenilor..si..credeti sau nu...si pe ea o face sa creada ca o iubeste desi..dragoste nu mai fac impreuna de multi ani..si..ea..inca il crede.oricum..in concluzie..in afara de faptul ca e cam zgarcit..nu as avea sa ii reprosez nimic..ne intelegem ff bine impreuna si ne dorim la fel ca in prima zi..ne ajutam si ne sustinem reciproc..pot spune ca sunt norocoasa ca l-am intilnit ..si el spune la fel despre mine..in rest..toate bune..si..fericire maxima va doresc..pe curand..
Merido
Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:40
buna! barbatii fecioara sunt foarte falsi din punctul meu de vedere...am avut o relatie de patru ani de zile iar in tot acest timp a stiut doar sa joace teatru,si nu numai cu mine ci si cu prietenii lui fiind un manipulator.nu isi recunoaste niciodata greseala ci ddoar in momentul cand vrea sa obtina ceva...si cand relatie atarna de un fir de ata!!dupa despartire au fost luni in sir de cautari si in momentul cand am accptat sa vorbesc cu el atunci a recunoscut tot ce facuse pentru ca aveam dovezi.bine...sa zicem ca nu toti sunt la fel dar incercati sa cunoastyeti mai bine persoanele de langa voi inainte de a face urmatorul pas!va pup!
tarcovniac_andreia
Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:41
asai astia is idioti ii urasc!!!!! is nijte mincinosi !!!
deezy
Postat pe 24 Noiembrie 2008 11:48
tarcovniac_andreia are drepate cand foloseste termenul: manipulator
Au o un mod tare complicat de gandire barbatii astia din fecioara...
Andrheya
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:12
si cum cuceresti barbatul fecioara? am cunoscut acum 2 sapt un tip fecioara...recunosc imi vine s-o iau la fuga... am obs k este ffffff atent la detalii si extrem de receeeee!!!! vreun sfat?cum sa ma comport?plssss un sfat
lydia23
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:26
sa fi naturala sa fi cum esti tu,daca te va place te va cauta daca nu va fugi si e mai bine pt tine
elgi
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:36
De la: icegirl04, la data 2008-11-09 13:10:23eu sunt fecioara,el e fecioara.o combinatie cam dura as zice :)


musai ca ai multe intrebari in legatura cu baiatul ala daca te intrebi ,in variante diferite, pe cel putin 2 topicuri diverse, acelasi lucru.....

in realitate e si el om nu "fecioara"....
dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:52
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-24 19:52:33
De la: icegirl04, la data 2008-11-09 13:10:23eu sunt fecioara,el e fecioara.o combinatie cam dura as zice :)


musai ca ai multe intrebari in legatura cu baiatul ala daca te intrebi ,in variante diferite, pe cel putin 2 topicuri diverse, acelasi lucru.....

in realitate e si el om nu "fecioara"....

Ce pretentii ai si tu, ca e "om" si nu "feciora"
Vrei sa insinuezi, ca relatia depinde de parteneri [caracter etc] si nu de zodie?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:12
io fecioara,el fecioara cu dubla personalitate
roxanamicutu
Postat pe 25 Noiembrie 2008 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
incercati si voi daca va aflati in impas financiar... merita VA ASIGUR.... 0 De la: 26 Octombrie 2009 16:29
Horoscop Chinezesc 1 De la: laura_74 8 Decembrie 2010 10:40
o piele demna de o diva!! 2 De la: kudika076304 16 Aprilie 2011 19:11
Buna 18 De la: kudika032109 20 Septembrie 2009 21:55
varsatoare caut sagetator 12 De la: AnaRose 28 Februarie 2012 10:34