Setari Cookie-uri

medici ginecologi in brasov

stiu ca mai exista un topic de acest gen dar as vrea sa restrang aria si sa ne axam pe cei din brasov...pareri, opinii, sugestii, sfaturi...unde sa merge?si unde sa ne ferim sa mergem...eu stia de doctorul gadiutza ioana ca este un medic bun insa se pare ca s-a cam saturat de bani...ati auzit de doctorul vrabii de la clinica crystalis?
alesandu
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:31
Cel mai tare medic ginecolog din Brasov este Ionel Aurel. Cu ajutorul lui am dat nastere unei fetite superbe. E pasionat de meseria lui si se perfectioneaza continuu (si nu cere spaga ca altii). Mergeam la controalele periodice si inainte sa ii pun intrebari despre evolutia starii mele stia dinainte ce ma framanta si ma linistea sufleteste. E cel mai bun. Daca as avea probleme la el m-as duce cu siguranta.
luminet1
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:21
buna,Ioana Tudorache la policlinica Astra,e ok,finuta,serioasa,tanara,amabila si se pare ca e destul de cautata.
Sanatate
kame
Postat pe 29 Noiembrie 2008 11:16
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 02:37
medicul Vrabii din brasov mai face consultatii si la clinica Neomed si este un doctor foarte bun .
paula_carmen
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:21
am fost pana la urma la dansul si am un anumit dubiu...mi-a citit o analiza, pe care 2 doctori au citit-o la fel...fara rana pe col...el din alaliza aia a scos ca am rana....sunt in dileme!
alesandu
Postat pe 16 Ianuarie 2009 08:41
nu stiu daca mai ai chef de medici dar iti recomand tot la clinica neomed pr d-na dr. solonari .
eu merg la ea de 4 ani .
bafta si nu te speria .. pana la rana pe col, daca nu esti sigura de diagnostic mai incearca,sau cere investigatii mai amanuntite, nu iti fie frica sa intrebi ce anume te nedumereste.

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Ianuarie 2009 00:11
Buna!
De doctorita Badea, are cabinet particular pe Livada Vulturului la Medis, a auzit cineva?
Ce puteti sa imi spuneti despre ea?
berbecutza22
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:14
Eu merg la doctorul Radu Rafila si este foarte buna.Lucreaza la Cabinetul Cristadent.Sunt foarte multumita,mi-a dat si anticonceptionale.Nu m-am ingrasat deloc.V-o recomand cu toata increderea.
archie123
Postat pe 25 Ianuarie 2009 13:57
eu it recomand sa mergi la doctorul volosin care are cabinet tot pe vulturului la clinica,e foarte bun,e mai in varsta,dar pot sa-ti asigur ca e bun
cry_blonda
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:03
d-na doctor solonari de la clinica neomed, o recomand cu o f mare caldura, eu merg la dansa de 1 an jumate
cccris_11
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:45
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-25 00:11:56nu stiu daca mai ai chef de medici dar iti recomand tot la clinica neomed pr d-na dr. solonari .
eu merg la ea de 4 ani .
bafta si nu te speria .. pana la rana pe col, daca nu esti sigura de diagnostic mai incearca,sau cere investigatii mai amanuntite, nu iti fie frica sa intrebi ce anume te nedumereste.


imi poti spune unde exact se afla aceasta clinica? eu incerc sa dau de d-na dr Solonari de mult tp. am mers la dansa in urma cu 3 ani cand era la Hyperdia.
angy8
Postat pe 26 Ianuarie 2009 20:10
Buna!
Am si eu o intrebare in legatura cu d-na dr.Solonari: e tanara, e in varsta?
Cum lucreaza?
E atenta cu pacientul sau e genul de om repezit?
Vreau si eu sa stiu mai multe despre ea si cam la cat ajunge o consultatie la ea?
Multumesc
berbecutza22
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:45
De la: berbecutza22, la data 2009-01-27 16:45:40Buna!
Am si eu o intrebare in legatura cu d-na dr.Solonari: e tanara, e in varsta?
Cum lucreaza?
E atenta cu pacientul sau e genul de om repezit?
Vreau si eu sa stiu mai multe despre ea si cam la cat ajunge o consultatie la ea?
Multumesc


da este foarte atenta cu pacientul, suna la clinica neomed ,intreaba acolo tot ce vrei sa sti
mai jos ai link-ul cu nr-le de contact.

http://neomed.pa.ro/

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:51
Buna,am fost si eu la dr Vrabii la Neomed,si mi-a gasit un polip endocervical,
Nu stiu ce sa cred,mi sa parut un dr de nota 10,dar eu in ianuarie mi-am facut un ecograf la Eva la dr
Podasca si mi-a zis ca nu am nimic!Chiar nu stiu pe cine sa cred

adriana28
Postat pe 26 Februarie 2009 10:09
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:47
da si mie mi a dat impresia ca stie ce face acest doctor vrabii...iar candidoza mi-a tratat o ca la carte doar ca ceva cam costisitor:)ma nedumereste totusi citirea acelei analize...am auzit ceva si de o anume doamna doctor ginecolog dumitrache....stie cineva ceva?
iar despre domnul volosin...inafara ca face glume isi trateaza pacientele cam in acelasi mod...indiferent de ce rezultate au la analize:))eu am renuntat la sansul.
mult timp doamna gadiutza a fost pt mine cel mai bun doctor...dar s-a cam saturat de bani!
alesandu
Postat pe 15 Mai 2009 16:26
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 21:59
ai dreptate cel mai bine e sa mergem la medici care au experienta ca sa ne putem increde...................eu am avut o doctorita tanara.draguta,amabila.........dar fara experienta care dandu-si seama ca a gresit nu a cerut sfatul nimanui cu experienta.astfel eu am nascut o fetita care a trait doar 10 zile ......a murit......pt ca am stat o saptamana cu apa rupta.......ea nu si-a dat seama.......m-am internat fara acordul ei.......dar nu s-a mai putut face nimic.....
asadar va sfatuiesc sa dati mare importanta varstei si experientei medicului dumneavoastra inainte de a va alege un medic
urmatorul medic ce il voi alege va fii GLIGA ca doar nu degeaba e director sau cel putin era cand eram eu in tara pupici si mare grija
fran
Postat pe 8 Iunie 2009 13:27
ce parere aveti ,daca ati auzit de ea.de dr.livia antonya?
fran
Postat pe 8 Iunie 2009 14:04
Un medic f. bun care a fost in Brasov a plecat in AMERICA si acum e ginecolog la NEW YORK - dr. MOSU NICOLAE.
ema_rice
Postat pe 16 Iulie 2009 21:01
Iti indic clinica EVA pe doctoru Moldovan,sau oricare altu de acolo,is chiar oky si te trateaza foarte frumos si respeii gratis,cred ca e si rentabilctuos,chiar daca costa 100lei vizita ,dar dupa ai 3 consultat
Ele_ely
Postat pe 16 Iulie 2009 23:18
Dr.Vrabii este un excroc cu vorba dulce.Am fost si eu la el si mi-a zis ca am rana pe uter.Un nesimtit ca mi-a aratat o poza de ecran de la pacienta care fusese inaintea mea.Eu am mers la 2 medici dupa ce am fost la el si nu aveam nimic.Medic de 2 bani .E la clinica Sante Vie sau asa ceva pe str.Carpatilor
kudika315405
Postat pe 19 August 2010 21:34
un.nr.de contact?
kudika502873
Postat pe 1 Februarie 2012 15:46
tocmai am fost la dr.vrabii si mi s-a parut ok.,comunicativ si parea interesat de mine. pe forum nu prea am auzit lucruri bune..acum nu stiu,ce sa zic...incearca.mie mi-a placut
kudika502873
Postat pe 1 Februarie 2012 15:58
De la: kudika315405, la data 2010-08-19 21:34:05Dr.Vrabii este un excroc cu vorba dulce.Am fost si eu la el si mi-a zis ca am rana pe uter.Un nesimtit ca mi-a aratat o poza de ecran de la pacienta care fusese inaintea mea.Eu am mers la 2 medici dupa ce am fost la el si nu aveam nimic.Medic de 2 bani .E la clinica Sante Vie sau asa ceva pe str.Carpatilor


am inceput sa am si eu dubii in legatura cu acest medic.
si mi-e mi-a gasit o rana pe col si o infectie, pentru care mi-a prescris antibiotice si ovule iar dupa terminarea lor mi-a zis sa ma programez pentru criogenizare, ca e "cel mai putin evaziv procedeu"...fara sa pomeneasca de vreun control dupa terminarea tratamentului ca sa vada cum au decurs lucrurile...si asta cu toate ca nu mi-a dat de inteles ca rana ar fi grava....acum nu stiu unde sa ma duc pentru un control, vreau o a doua parere, chiar sunt curioasa ce mi-ar spune un alt medic...
in plus de asta si rezultatul testului papanicolau mi s-a parut dubios...e randuri de poveste si la sfarsit numele infectiei....am incercat sa gasesc niste informatii referitoare la el dar mai nimic..si cu toate astea i-am vazut numele pus alaturi de numele mai multor clinici, 4 sa fiu mai precisa (euroclinica tino, neomed, sante vie si mai era una
mi se pare cam ciudat ca un medic sa aiba atatea cabinete.
daca cineva mai stie ceva despre acest domn doctor valeriu vrabii mi-ar fi de folos sa aflu
SheBastet
Postat pe 5 Martie 2012 15:11
Buna fetelor, pt cele care mai sunt interesate de un medic ginecolog foarte bun in Brasov vi-l recomand pe domnul Dimassi Adrian. Are cabinet particular in halchiu sau il gasiti la ginemedica in Brasov. Este un medic tanar si foarte interesat de ce face. Mie mi-a urmarit sarcina de la 5 saptamani si am nascut cu dansul. Am adus pe lume un baietel cu o malformatie la gurita, malformatie pe care domnul doctor a vazut-o inca din timpul sarcinii si mereu ne-a incurajat ca se opereaza si ca bebe va fi bine. Mi-a fost frica ingrozitor de nastere normala dar a fost alaturi de mine si m-a incurajat incat nu mi s-a mai parut asa groaznic. Este un medic super comunicativ, calm si este alaturi de paciente. Pe langa asta este si interesat de meseria lui si isi da tot interesul pt ceea ce face. Duceti-va cu incredere la dansul.
kudika517005
Postat pe 28 Martie 2012 22:54
nu te sfatuiesc sa mergi la gliga pt ca e foarte ocupat cu congrese si mai are si cabinete la multe clinici. te face sa astepti mult. cel putin asa am patit eu. am 12 sapt si nu mi-a facut ecograf doar m-a trimis sa fac unele analize pe care le-a citit si mi-a recomandat niste vitamine. atat.
kudika_928888
Postat pe 26 Iulie 2013 12:50
Ziua buna fetelor. Si eu recomand cu toata increderea pe Dr. Dimassi Adrian.
As vrea aflu daca stiti care este adresa de la cabinetul dansului din Halchiu. O sa ma duc la un control aici, insa nu stiu adresa, strada si numar.
Eu am ajuns la dr. Dimassi cu o urgenta nefericita si mi-a controlat si rezolvat problema in cel mai fin mod posibil. Desi era de garda si avea multe cazuri urgente, a stat si mi-a explicat toata situatia in care ma aflam. Eu veneam de la o doctorita ginecolog, care nu imi dadea detalii despre starea mea. Faceam controlul si gata, fara prea multe detalii.
Am avut un avort spontan in luna Mai (la 9 saptamani), si la o luna dupa, s-au dezvoltat pe ovarul drept 2 chisturi foliculare destul de mari, impreuna cu ovarul aveau 8 cm in diametru. Mentionez ca eu am doar un ovar, cel drept; pe cel stang am avut un chist din nastere, foarte mare, care a dus la extirparea lui cu tot cu ovar la 16 ani. Avortul a solicitat foarte mult d.p.d.v hormonal ovarul meu, fiind singur pe frontul asta, si s-au facut chisturile astea. Dr. Dimassi, mi-a recomandat interventia chirurgicala laparoscopica, insa situatia s-a modificat de cand am depistat chisturile pana la interventie (o saptamana a durat pana am putut sa fac interventia). In aceasta saptamana, unul dintre chisturi a "eclatat" adica s-a spart, si a fost resorbit in organism, fara ca eu sa simt. Problema initiala a fost ca o formatiune chistica de 8 cm diametru, putea sa imi rasuceasca ovarul, sa il desprinda din locul lui si sa il pierd. Am avut o teama foarte mare sa nu ajuns in situatia asta, insa Dl Dimassi m-a tinut sub o medicatie usoara care a calmat ovarul, incat sa nu se umfle si mai mult cu lichid chisturile astea.
In final, dupa ce s-a "spart" unul dintre chisturi, nu am mai facut o interventie cu taietura, si o punctie, prin care a scos lichidul din chistul ramas. Imediat dupa aceasta interventie, eu am putut sa merg pe picioarele mele, dupa ce m-am trezit, fara sa am dureri, decat niste senzatii sacaitoare de presiune, in zona ovarului. Care senzatii au trecut intre timp.
Recomand pe Dr. Dimassi cu constinta ca face tot ce trebuie sa rezolve problema si ca pacientul sa inteleaga prin ce trece si nu te abordeaza ca pe un obiect de facut bani. Eu am fost la o dna doctor care mi-a dat de inteles ca imi vindea servicii ginecologice, nu eram un pacient cu probleme de rezolvat.
Alexandra_Scarlet_Vacaru_1
Postat pe 29 Iulie 2013 15:44
Buna ziua, nu stiu daca iti mai trebuie dar dr. dimassi avea consultatii si l a bioclinica pe lunga.
kudika_942893
Postat pe 19 Noiembrie 2013 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
endocrinolog 14 De la: ema_rice 7 Mai 2010 16:26
ce sa faci cu tristetea ta? 54 De la: caisa 3 Mai 2012 19:13
kosmodisk 2 De la: oana_20 8 Octombrie 2014 18:32
fugiti de dr florescu din galati stomatolog 2 De la: pisicutza69 6 Ianuarie 2017 09:57
CAUT GINECOLOG BUN 1 De la: kudika321699 15 Septembrie 2010 23:15