Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

Din seria “credeai ca nu ai avut nimic de castigat din asta” Kudika revine in forta! Cel mai urat si mai inutil cadou de Craciun primit vreodata iti poate aduce un premiu pe placul tau!

Kudika si www.Magielle.ro te provoaca la un nou concurs: Povesteste-ne care a fost cel mai urat cadou de Craciun primit vreodata iar noi te premiem! De aceasta data darul va fi mai mult ca sigur pe gustul tau fiindca www.Magielle.ro iti ofera ocazia sa ti-l alegi singura.

Ce trebuie sa faci?

Sa ne povestesti postand un raspuns in acest topic care a fost cel mai urat, inutil si neinspirat cadou primit vreodata de Craciun! Peste doua saptamani noi vom citi toate postarile si vom premia povestea despre cadoul cu ghinion!

Concursul se desfasoara in perioada 26 nov - 10 dec 2008.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.Magielle.ro si consta intr-un produs Magielle in valoare de 100 lei pe care ti-l poti allege singura! Daca produsul dorit depaseste valoarea premiului, poti achita diferenta.
concursKudika
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:34
ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:58
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.

Se incadra povestea si la cea mai urata despartire


Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Noiembrie 2008 20:30
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-25 20:30:27
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.

Se incadra povestea si la cea mai urata despartire




asa este, dar mi-am adus aminte cat a plans frate-miu dupa afurisenia aia de peste si acum mai sunt dati cand imi aminteste ca am fiert pestele.... desi eu il primisem.
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 20:38
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 20:38:45
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-25 20:30:27
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.

Se incadra povestea si la cea mai urata despartire




asa este, dar mi-am adus aminte cat a plans frate-miu dupa afurisenia aia de peste si acum mai sunt dati cand imi aminteste ca am fiert pestele.... desi eu il primisem.

Ce oribil! Inseamna ca fratele tau are inima! Ai fiert un peste de viu si te mai si lauzi si nu intelegi cu ce ai gresit... ORIBIL!!!

Postat pe 25 Noiembrie 2008 20:47
De la: amiy, la data 2008-11-25 20:47:02
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 20:38:45
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-25 20:30:27
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.

Se incadra povestea si la cea mai urata despartire




asa este, dar mi-am adus aminte cat a plans frate-miu dupa afurisenia aia de peste si acum mai sunt dati cand imi aminteste ca am fiert pestele.... desi eu il primisem.

Ce oribil! Inseamna ca fratele tau are inima! Ai fiert un peste de viu si te mai si lauzi si nu intelegi cu ce ai gresit... ORIBIL!!!




trebuia sa ii faca pomana !

Postat pe 25 Noiembrie 2008 20:52
suflete de femei, cik!

Postat pe 25 Noiembrie 2008 20:55
De la: amiy, la data 2008-11-25 20:47:02
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 20:38:45
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-25 20:30:27
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.

Se incadra povestea si la cea mai urata despartire




asa este, dar mi-am adus aminte cat a plans frate-miu dupa afurisenia aia de peste si acum mai sunt dati cand imi aminteste ca am fiert pestele.... desi eu il primisem.

Ce oribil! Inseamna ca fratele tau are inima! Ai fiert un peste de viu si te mai si lauzi si nu intelegi cu ce ai gresit... ORIBIL!!!


are... o inima maaare.... nu ma laud ci postez in ton cu topicul.... in plus chia nu imi plac pestii care nu ii vad in farfurie si mai ales daca nu i-am pris eu cu undita....
tocmai de aceea mi s-a parut absolut cel mai neinspirat cadou.
care-i baiul???
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:00
De la: Georgia99, la data 2008-11-25 20:52:58

trebuia sa ii faca pomana !


pai oricum pisica l-a primit mai departe cadou...
s-a lins pe botic, dupa peste, evident...
uite de exemplu daca nu fierbeam pestele nu primea pisica biata de ea un cadou mai inspirat.

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:02
De la: amiy, la data 2008-11-25 20:55:52suflete de femei, cik!


pai deh acu' daca cu asta m-am ales ...ce pot sa fac eu???

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:03
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 21:02:34
De la: Georgia99, la data 2008-11-25 20:52:58

trebuia sa ii faca pomana !


pai oricum pisica l-a primit mai departe cadou...
s-a lins pe botic, dupa peste, evident...
uite de exemplu daca nu fierbeam pestele nu primea pisica biata de ea un cadou mai inspirat.




suflet de femeie cica :))

Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:03
De la: Georgia99, la data 2008-11-25 21:03:26
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 21:02:34
De la: Georgia99, la data 2008-11-25 20:52:58

trebuia sa ii faca pomana !


pai oricum pisica l-a primit mai departe cadou...
s-a lins pe botic, dupa peste, evident...
uite de exemplu daca nu fierbeam pestele nu primea pisica biata de ea un cadou mai inspirat.




suflet de femeie cica :))


fato ce sa ma fac daca nu imi plac neam pestii???
numa cand imi amintesc de acvartiu lu' frate-miu ma apuca rasul...

pisica statea deasupra si care peste avea neinspirata idee sa iasa la suprafata... hat il prindea cu gheara il dadea pe covor si il manca...
eu trebuia sa schimb apa , eu trebuia sa fac curat dupa ei, eu trebuia sa separ puii de restul .... bleah....
nu imi placeau nici pt nu fac nimic... nu tu un miau nu tu un ham nu tu nimic....
atata ca sunt colorati (unii dintre ei)

si nici macar nu era acvariul meu....

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:08
Eu sunt o persoana ''pisicoasa''si de Craciun de la baiatul care m-a placea enorm dar fiind rusinos nu putea sa-mi spuna dar pentru mine era evident. Eu la randul meu il placeam .Am crezut ca o sa primesc cel mai frumos cadou primit vreodata deoarece avea gusturi foarte fine dar a fost asa neinspirat incat mi-a daruit niste trabucuri si o scrumiera de buzunar ,cel putin pentru mine a fost cel mai urat cadou primit vreodata ...cred eu .Posibil nu mi-a placut cadoul deoarece pentru mine in esenta cadoul era ceva mai mult sentimental prin care putea sa profite de situatie si s-a subinteleaga ca ma place printr-o inimioara ceva ...in fine cadoul a fost dezastruos pentru mine ,am si facut o fata de care cred ca l-am speriat pe saracu baiat :)))
Oricum ...acum am parte de cele mai frumoase cadouri
slin
Postat pe 25 Noiembrie 2008 21:21
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.
Brifing
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:12
Cel mai neispirat dar de Craciun, a fost o pereche de papcuci de casa primiti de la soacra-mea...Cred ca nu stia cum sa scape mai repede de mine...
kandra
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:13
Ha!HA!HA!Ce pot sa va spun acum multi ani in urma sotul meu(atuncu imi era prieten) mi-a facut cadou o simpla perie de par ! Va dati seama ce fata am facut...dar totusi nu am lasat sa se vada cat de dezamagita am fost, ma rog l-am pupat si i-am multumit.
albastrica4
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:14
Cel mai urat cadou primit vreodata si mai ales de Craciun" a fost mai degraba in ziua de Ajun, cand m-am trezit dimineata, asteptam sa gasesc ceva sub crenguta de brad pe care o impodobisem (cadourile noi le faceam in ziua sau seara de Ajun), si da ma gasit ceva insa nu sub crenguta de brad ci pe masa: un bilet prin care prietenul meu imi cerea sa plec, adica sa ma duc de fapt acolo unde aveam gazda, si sa-mi fac bagajele, adica da: un bilet de despartire am primit in poate cea mai frumoasa zi a anului caci in Ajunul de Craciun emotia sarbatorilor domneste, sufletul nostru se umple de bucurie, suntem mai apropiati, incercam sa uitam de griji si pentru o scurta perioada sa ne facem viata mai frumoasa, sa fim mai buni unii cu alti.
Insa eu da, am primit cel mai urat cadou de Carciun: un bilet de despartire!
mmbaciu
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:21

CHIAR AM AVUT PARTE DE UN CADOU DE CRACIUN FOARTE NEINSPIRAT.IN URMA CU VREO 10 ANI LUCRAM LA UN MARE COMBINAT CHIMIC DE LA NOI DIN JUDET.ERAM IN SECTIE CAM 80% TINERI.IN FIECARE AN NE FACEAM CADOURI DE PASTI SI CRACIUN,UNII ALTORA.DAR CA SA NU FIE SUPARARE,INTR-UN AN AM PUS TOATE CADOURILE CE SA-AU CUMPARAT INTR-O CUTIE IMENSA.AM FACUT BILETELE CU NUMERE SI PE FIACARE CADOU AM ADAUGAT NR.CARE ERAU SI PE BILETELE.AM TRAS FIECERE CATE UN BILET.EU AM TRAS BILETUL CU NR.13.DEJA STIAM CA CEVA GHINION VOI AVEA.CAND AM DESCHIS CUTIA INAUNTRU ERA UN IEPURAS(DESI ERA CRACIUN),CARE TINEA IN MANA UN OU-DAR OUL ERA ADEVARAT,SI PE DEASUPRA MAI ERA SI CLOCIT.NU VREAU SA VA MAI SPUN CE MIROS S-A FACUT DE LA ACEL OU CA MA APUCA SI ACUM GREATA .
danielasarac
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:23
Anul trecut iubitul meu mi-a daruit....NIMIK!!!!!!!!!!!! M-am suparat pe el ca a fost primul an cand a facut asta.

Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:32
De la: albastrica4, la data 2008-11-26 12:14:07Ha!HA!HA!Ce pot sa va spun acum multi ani in urma sotul meu(atuncu imi era prieten) mi-a facut cadou o simpla perie de par ! Va dati seama ce fata am facut...dar totusi nu am lasat sa se vada cat de dezamagita am fost, ma rog l-am pupat si i-am multumit.
cel mai neinspirat cadou primit de Craciun vreodata a fost de la o prietena de-a mea ...... o vioara de jucarie
ps: ink o am,am dat-o fratelui meu
dia_na
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:07
pai de obicei primesc cadouri de craciun genu pijamale sosete fulare deja le stiu ca urmeaza sa le primesc , dar de departe cel mai urat cadou de craciun a fost atunci cand o cana de baut cafea pe care era scris un mesaj
" pentru cea mai nesuferita prietena "
am ramas masca de mesaj nu ma asteptam mai ales ca o primisem de la prietena mea care eu una o consider cea mai draga.... dar cine stie poate ea are alta idee
pupici
irinamicu
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:39
poate a fost doar o gluma si eu i-am cumparat prietenei mele o vrajitoare urata si ea mie fara sa stim si nu m-am suparat
ariana25
Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:42
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 20:38:45
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-25 20:30:27
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-25 19:58:00ce chestie super tare.....
ooooo nu ma pot opri din ras.
dar ca sa fiu on topic cel mai urat cadou de craciun a fost un peste "caras auriu" care a murit fiert... in ziua de craciun... deh nu aveam nici acvariu, nici "instrumentele" de rigoare (incalzitor, filtru pt apa,termometru, etc ) si daca tot trebuia sa nu moara pestele am incalzit apa cu termoplonjonul... evident ca am uitat de peste si a fiert acolo pana a devenit supa.

oricum niciodata nu mi-au placut pestii decat in farfurie,in propria farfurie si gatiti in toate felurile posibile.

Se incadra povestea si la cea mai urata despartire




asa este, dar mi-am adus aminte cat a plans frate-miu dupa afurisenia aia de peste si acum mai sunt dati cand imi aminteste ca am fiert pestele.... desi eu il primisem.

ce tare esti

Postat pe 26 Noiembrie 2008 13:55
Cel mai inspirat cadou primit de Craciun a fost Inelul de logodna,iar cel mai neinspirat fost o carja de plastic cu globulete ,cum ca am fost rea si nu merit decat o nuia, dar el mi-a luat ceva mai frumos de atat.
alidascalu
Postat pe 26 Noiembrie 2008 14:42
pai cel mai urat si mai inutil cadou a fost pt mine o pisica pt ca sunt alergica la pisici si prietenul meu nu stia pt ca eram impreuna de prea putin timp si nu aflase el a crezut ca imi va face o mare surpriza dar s a inselat.am stranutat si m am simtit rau toata seara.am facut o si eu cadou mai departe altcuiva care iubea intr adevar pisicile.eu nu aveam nimic cu ele doar ca alergia nu mi permite sa ma apropii de ele.
dizzyy
Postat pe 26 Noiembrie 2008 14:44
buhh...am si eu un cel mai neinspirat caodu primit8-)
am primit de craciun o pila d picioare si o crema d picioare:O:O:O
prima data mi-am mirosit sosetele knd l-am vazut :))))
annemarye
Postat pe 26 Noiembrie 2008 14:54
Cel mai neinspirat cadou de craciun a fost de la o matusa de-a mea care a venit intr-un an la noi cu un borcan de mustar si 2 suluri de hartie igienica :)))))))))))))) . nu-mi dau seama de ce hartie, pt ca nu ni s-a intamplat niciodata sa ramanem fara la baie, dar .... probabil a adus ce a gasit prin casa :))
ne-am amuzat enorm
corinatablet
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:27
hmm.. tema asta e super eu chiar am primit cadouri neinspirate in viata mea anul trecut am primit de la o buna prietena un set de agrafe de par m-am amuzat pana la revelion pe tema asta. ma gandeam ca a fost o gluma, dar se pare ca nu a fost eu ii luasem un parfum.. si ulterior am aflat ca era o zgarcita si jumatate.. cum de nu mi-am dat seama pana atunci, chiar nu stiu.
maria1990
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:51
Cel mai neinspirat cadou de craciun pe care l-am primit a fost o ciocolata de la prietenul meu. Mi-a spus ca nu are bani de altceva pentru ca strange bani ca sa isi cumpere un DVD player ( care atunci costa in jur de 300Euro ).
alexandrai
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:53
La mine, cel mai neinspirat cadou a fost acela cand am primit de la seful meu plecat in vacanta in Malta, o pernita de pus ace in ea pe care era imprimat un autobuz la fel cum e in Malta, de parca m-ar fi interesat pe mine cu ce s-a plimbat el acolo. Putea naibii sa imi cumpere un gel de dus sau un sirag de margele - as fi fost mai mutumita.A fost cel mai oribil lucru primit vreodata.
dana_dana82
Postat pe 26 Noiembrie 2008 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Papucei.ro te incalta pentru vara 533 De la: concursKudika 22 Mai 2009 15:49
Kudika si Always te invita la rasfat si premii 314 De la: maryyyana10 13 Decembrie 2009 14:36
Concurs: Eu cine sunt? 121 De la: concursKudika 22 Iunie 2009 11:27
Castiga o pereche de pantofiori oferiti de Mylovelyshoes.ro! 424 De la: cristina1234 19 Decembrie 2011 18:20
Castiga stickere decorative CreativeStore! 157 De la: concursKudika 9 Martie 2011 13:18