Setari Cookie-uri

scrisori catre Mos Craciun

Va invit sa scrieti aici scrisorile catre Mos!
OanaTrifu
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:25
Draga Mos Craciun,

Am fost cuminte..si nu prea anu' acesta. Dar sunt cuminte acum si zau ca merit sa-mi indeplinesti toate dorintele.
Vreau, Mosule, ca mami mea sa fie sanatoasa..sau mai bine zis, sa-si recupereze sanatatea si linistea pe care a pierdut-o in ultimele luni.
Si mai vreau, Mosule, sa iubesc!sa-l iubesc pe un EL, care sa ma merite,adica sa ma faca fericita si implinita si cu care sa fiu linistita. Sa fiu fericita, cum eram anu' trecut de Craciun..
Ca ultima dorinta, vreau ca toti prietenii mei sa se bucure de aceeasi sanatate si fericire care mi-o doresc mie si familiei mele!!
Iar daca nu ajungi la timp, eu voi fi rabdatoare, ciorapeii vor astepta agatati de semineu!

Iti multumesc!
buburuza22
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:36
Mosul meu drag.......tare mi-as dori sa te cunosc....dar daca nu se poate .....vreau 3 lucruri......
1-sa am cizmulitele lustruite in fiecare zi
2-vasele spalate ...la fel
3-toata lumea sa fie fericita...iubita......sanatoasa.....
Un Craciun Fericit.....tuturor.....!!!!!

Postat pe 8 Decembrie 2008 14:19
DRAGA Mosule, eu imi doresc sa fiu fericita alaturi de sotul si copii nostrii ,sa merg de craciun la el,si ultima dorinta sa faci o vraja prin care sa fie toata lumea absolut toata lumea fericita si sanatoasa.Mosule merg pe mana ta sper sa citesti scrisorica mea.Te pup si te astept in seara de CRACIUN.
miulet
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:09
mosule dak nu o sa uiti d mn anul asta am sa t rog sami aduci o gecutza cu sti u ca imi doresc si multa sanatate familiei si prietenilor mei si nu in ultinul rand o cutie mare de rafaelo ms mosule. am fost foarte cuminte
mariana_remi
Postat pe 14 Decembrie 2008 01:05
Mosule dak nu uiti de mine anul acesta te rog sami aduci o gecutza cum sti tu ca imi doresc de mult si sanatate familie, prietenilor mei si tuturor oamenilor si nu in ultimul rand o cutie cu rafaelo
mariana_remi
Postat pe 14 Decembrie 2008 01:11
Mosule,in primul rand am sa-ti multumesc ca mi-ai indeplinit dorintele de anul trecut,iar pt noul an ce vine tot ce imi doresc este sa fiu sanatoasa,sa ne daruiesti mie si lui iubi multa intelegere si sa-mi indeplinesti mica dorinta,aceea de a devenii logodnica lui:)si inca ceva..craciun fericit tuturor
sorinadumitru
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:48
Nu vreau sa-mi aduci nimic, doar sa incui ft bine usa pivnitei ca in anul urmator supararea si durerea sa nu mai vada lumina zilei!

Postat pe 15 Decembrie 2008 07:54
Draga Mos Craciun, vreau si eu un Fat Frumos... mai ai aproape 5 zile sa il gasesti si sa il aduci de cravata ... eu stiu ca poti...:)
CC
Postat pe 21 Decembrie 2008 04:33
Draga Mos Craciun,

Anul acesta,ca si in alti ani,am fost cuminte dar am facut si nazbatii.Te rog sa nu imi aduci o nuielusa chiar daca o merit.Nu iti voi cere cadouri materiale pentru ca pe acelea mi le pot achizitiona singurica si oricum acelea nu necesita o minune...iar eu de asta am cea mai mare nevoie!Stii tu ce imi doresc cel mai mult:armonie in familie si in relatie dar si multumire de sine.Nu stiu daca le voi primi de acest Craciun dar poate intr-un viitor voi avea parte de ele si cu siguranta atunci ma voi gandi la tine si indiferent de momentul anului(fie ca e vara,fie ca e primavara s.a.m.d)iti voi multumi in gand.
Inca o rugaminte mai am la tine,ai grija de toti copiii din aceasta lume si fa in asa fel incat sa creada in tine cat mai multi ani chiar daca or sa se faca mari,lasa-le sufletul curat si ajuta-i sa zambeasca cat mai des!
Mosule oriunde ai fi,desi nu te cunosc si nici nu te voi cunoaste,sa stii ca te iubesc!
Multumesc pentru ca mi-ai citit scrisoarea!
despinarose
Postat pe 21 Decembrie 2008 05:04
Draga ”Mosule”....nu pot sa zic ca am fost usã de bisericã anul asta, dar as avea o mare dorinta...sa reusesc sa ma intorc acasã, in România...nicãieri nu-i ca acasã......dacã tot nu pot merge acum de Sãrbãtori...poate ii dai o mânã ”iepurasului” sã mã trimitã de Paste acasã...
IrinaCristina
Postat pe 21 Decembrie 2008 05:15
draga mosule ,eu am nevoie de un gagiu bogat ,sa aibe cel mult 35 ani care daca o sa ma iubeasca si o sa -l iubesc si eu .


sarut mana si sarbatori fericite.
dia08
Postat pe 21 Decembrie 2008 07:33
Draga Mosule,
Anul trecut mi-ai adus un inel de logodna...iar acum o luna am fost nevoita sa-l dau inapoi...pentru ca nu am avut de ales. Te rog ca anul acesta sa-mi aduci liniste si fericire in suflet, speranta si iubire pentru viitor.
Va doresc la toti un CRACIUN FERICIT !!!
Lydy
Postat pe 21 Decembrie 2008 08:05
Draga Mosule,


Am fost o fata foarte puternica, o soldatzica foarte instruita, o iubita foarte nastrusnica dar ce conteaza daca am fost buna sau rea, am incercat sa reglez conturi intr-o lume cu posibilitati limitate.
Mosule anul aceste vreau sa vii la mine cu temele facute, pentru ca in anii trecuti m-ai uitat complet, vreau sa imi implinesti toate visele mele, sa imi aduci un Mercedes SLK, sa imi pui in cont cam asa pe putin 300000 Euro, sa imi aduci o sticla cu "Elixirul Tineretii" sa imi aduci un sac de SANATATE, o damigeana de IUBIRE, un borcan de FERICIRE. Lista continua, dar sper ca in cativa ani sa ajung ce mi-am dorit eu de mic copil si sunt aproape, dar stiu ca vrei sa te revansezi si te las pe tine sa termini ce am inceput eu, o sa fiu o femeie puternica din toate punctele de vedere si sunt multumita de conditia mea sociala, as vrea mai multa putere ca sa ii ajut si pe cei din jur,in special copii. Mosule sper ca nu ma vei uita, pentru ca l-a mine nu ai venit niciodata, vreau sa ajungi si in sufletul meu, pentru ca te astept,SA NU MA DEZAMAGESTI! TE ASTEPT!

Postat pe 21 Decembrie 2008 08:21
Draga Mosule,




Stiu ca ai sacul greu...multe cadouri pentru copii,de aceea eu imi doresc ceva mai usor de adus! Multa sanatate mie si la cei care au nevoie de ea,fericire,armonie in suflet,liniste si dragoste!
Sa nu ma mai tai de pe lista ca in alti ani!!!
Iuliana_Anitoaiei
Postat pe 21 Decembrie 2008 08:46
Mosule, nu stiu daca am fost cuminte sau nu, dar te rog sa mi-l aduci pe EL anul asta si multe realizari pe plan profesional . Iti multumesc anticipat!
Pinna
Postat pe 21 Decembrie 2008 08:57
MOS CRACIUN AM FOST FOARTE CUMINTE ANUL ACESTA ! MI-AS DORI A JUICARIE MARE DE PLUS,SI SA AM PARTE ANUL CARE VINE 2009 NUMAI DE BUCURII
TATIANA_ZGLAVUTA
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:01
Draga Mos Craciun,



In amintirea zilelor din copilarie imi doresc sa ma trezesc in ziua de Craciun si sa privesc pe geam cum afara ninge cu fulgi mari de zapada, sa ma uit sub brad si sa gasesc o cutie mare pe care sa o deschid si sa imi aduca sanatate. Imi doresc sa ma uit afara sa vad copii cum se bat cu zapada cum se dau cu sania, sa pot iesi si eu sa intru in jocul lor sa fiu fericita sa uit de suparari, sa fiu in bratele prietenului meu sa ne bucuram amandoi de aroma sarbatorile de iarna..
Mosule iti doresc si tie sa fii sanatos sa poti veni in continuare la toti copii cuminti si sa le aduci cadouri....
Si pentru Cel de acolo de sus nu-ti cer decat sanatate si puterea de a ma putea bucura e fiecare fulg de nea care cade usor, de aroma de brad sa ascult glasul suav al conlindatorilor ITI MULTUMESC CA M-AM NASCUT INTR-O TARA CU ATATEA TRADITII FRUMOASE
Mosule te astept
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:05
Ce vrajeala! Alo!! Nu mai bulversati mosu! Auzi aici Nene mos,ca io nu te iau cu vrajeala si armonie in lume,pace,si incetarea foametei din africa etc...Vreau ashe : Bootsi,placa,legaturi si pantaloni de ski, NEGRII!! Am scris cu majuscule caci anul trecut mi-ai adus o cana roz...dar probabil citishi greshit vroiam rosie! Daca se poate toate de la salomon...I've been a very naughty little girl that's why i think i diserve these material things!

Hai Salut, si vezi ca au prins mucegai prajiturelele,si laptele ii de mult taiat!! O delicatesa!
Rorry
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:36
Moshule ..daruieste-mi un bebeu... :D
unul mic si bun ca tine,
sa-mi ramana in suflet mie,
sa ma bucur cand va creste,
sa-mi amintesc de poveste,
unic vis ce-l stiu
vis simtit, iubit, dorit....
Si promit c-am sa fiu buna
nu cuminte, ci nebuna...
vesela si zambareata
Asa cum trebuie sa fi in viata.
Haide Moshule, te rog!!
Mai citeste-mi scrisorica
pana-n seara de Ajun,
mai e timp sa-mi daruiesti
Ce atat de mult doresc:
Unica bucata din prea unic vis.
tantzi_tz
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:50
Mosule draga , eu te astept in fiecare an cu aceeasi bucurie si tu nu uiti niciodata de mine, anul acesta stiu ca nu mai poti sa-mi aduci ce-mi doresc eu si nu numai, dar te rog sa pui o vorba buna undeva sa vina anul viitor un BEBE , ne dorim de mult si inca il asteptam..... Te iubesc MOSULEEEEEEE......

Postat pe 21 Decembrie 2008 10:03

Mos Craciun,imi doresc ca, in dimineata de 25 decembrie,toti cei care sunt in necaz,sa zambeasca iar toti cei care se simt neputinciosi sa simta ca au putere sa-si alunge tristetea din suflet.Atat.
Sarbatori fericite tuturor!
Elena_S
Postat pe 21 Decembrie 2008 10:32
draga Mosule eu am fost cuminte nu stiu daca atat cat ar trebui ca sa vii la mn dar am fost.Tot ce vreau de la tine e sa-mi aduci fericire si liniste ,sa pot sa iubesc fara teama persoana de langa mine si sa nu trebuiasca sa ma mai ascund.Si mai vreau rezolvarea tuturor problemelor pe care le am akum,sa pot lasa totul in urma......si mai vreau sanatate ca sa pot sa le rezolv pe restu.multumec si sa nu ma uiti da?
ramonikelenush
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:01
stii mosule melodia aia cu all I want for christmas is you?probabil ca stii. in fine tot ce imi doresc anul acesta de la tine e sa imi claci pragul insotit de cineva foarte special, sti u cine. sper sa imi indeplinesti dorinta si am sa fiu si mai cuminte la anu:):*
Domnisoara_Christina
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:15
DRAGA MOS CRACIUN,
tot ce-mi doresc acum si pe viitor e sanatate,daca o am, vine si bebele ,asta-i a doua dorinta!!!
as mai vrea ceva...un sejur in egipt...dar mai spre primavara...cred ca o sa-l rog pe iepuras
SARBATORI FERICITE SI MULTA IUBIRE IN SUFLETE TUTUROR!!!!!!!!!!

Postat pe 21 Decembrie 2008 11:25
Draga Mos Craciun,
am fost baiat bun,am papat supica si toata mancarica ,noaptea dorm frumos si nu sunt fitos ,ziua ma joc cu jucarii si nu fac deloc prostii ,sunt cuminte,cumintel si mai sunt si frumusel ,mami,tati ma iubesc si de aceea le doresc,multa,multa sanatate sa-mi faca mie de toate ,Vladut Gabriel ma numesc si-un cadou eu imi doresc ,am 1 an si 9 luni si-l astept pe Mos Craciun
mami_pui
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:58

Draga Mos Craciun,

Las la apreciarea ta si a celor din jur daca am fost cuminte sau nu. Cel mai dorit cadou este un set de 2 verighete , din care una sa-mi fie pusa mie pe mana de viitorul sot.Imi doresc tare mult sa ma casatoresc,aceasta dorinta mi se va implini , dar eu sunt hotarata si as vrea sa se intamle cat mai repede.Viitorul sotior poate nu este asa optimist ca mine, dar se va hotara el.Pana la urma, daca nu e sa primesc cadoul de Craciunul acesta, il astept anul viitor, care nu e departe.Pana atunci te rog sa nu ma uiti Mosule si sa treci pe la mine cu orice dar, dupa merit, fie el cat de micut, deoarece tuturor ne place sa primim cate ceva.Cand primim daruri de Craciun ne amintim de emotiile pe care le aveam cand eram mici si te asteptam, Mosule si de poeziile si colindele pe care le pregateam special pentru a te rasplati pentru drumul facut pana la noi.
In incheiere iti doresc sa ai multa sanatate, drum bun sa poti ajunge la toti copiii, "Sarbatori fericite!" si pentru ziua ta "La multi ani!".Iti voi scrie si la anul si poate atunci iti voi cere cadouri pentru 3 persoane.
Cu drag,
a ta Ana-Maria
bambucia
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:02
Draga mos craciun,

Ma numesc Alexandra.Anul asta sa sti mosule ca am incercat sa fiu cat pot de cuminte,si nu stiu cat am reusit.Daca tu consideri ca am fost indeajuns de cuminte,adu-mi te rog multa fericire,multa iubire si daca vrei si nu cer prea mult ajuta-ma la vara sa iau licenta cu 10.Ti se pare ca cer prea mult?
CRACIUN FERICIT TUTUROR!
ghindoc06
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:06
Draga Mosule,

Stiu ca unul dintre defectele mele este egoismul,de aceea cer ceva doar pentru mine,te rog sa-mi aduci puterea sa-l iubesc pe Ionut,stii tu cine este, asa cum ma iubeste si el pe mine,simt k am gasit dragostea adevarata si mi-e frik sa nu mai gresesc...

cu drag ,Bya
bya_bya69
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:06
draga mosule desi sunt cam mare inca cred in Mos Craciun si sper ca in fiecare an sa primesc cadouri frumoase.un calduros salut din partea mea.
puiupuiu
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANIVERSARI 14 De la: ticuta2IV1940 21 Mai 2011 11:59
ZILE DE NASTERE 278 De la: granada 13 Aprilie 2010 17:04
Paste Fericit !! 21 De la: peppermint 1 Aprilie 2010 12:51
despre cum va fi la mare in anul 2009 21 De la: geo_x 28 Iulie 2009 16:48
Ce facem de 1 Mai? 40 De la: kudika_4649 30 Aprilie 2013 17:10