Setari Cookie-uri

tratament naturist ptr nodul benign la san

De la: kudika226898, la data 2011-12-22 18:52:21
De la: cycy, la data 2011-12-22 17:03:36am 44 de ani si de 2 luni sanii dor continuu.am facut ecografie,mamografie si am descoperit un fibroadenom de 5 mm si scurgeri mamate cu secretie galbena(de care nu stiam ,doar la presare nu curg mereu)bineinteles s-a propus operatie dar de atunci nu am liniste.intr-adevar nimeni nu vb de hormonii astia nenorociti care trebuiesc verificati si vazut care din cei doi(estrogenul sau progesteronul)e mai mare.cat de bune sunt extractele de mladite de zmeur pt ca pe mine ma doar sanii mai rau atunci cand iau.si as vrea sa-mi spuneti daca e atat de bun female hormonale blend...pt ca am cumparat o gramada de produse naturiste cate nu-si fac efectul.


Nu sunt bune de nimic...
lasa naturistele ,fa o analiza din secretie ,vezi despre ce e vb ,nu sta sa astepti minuni !!
gabrielle_new
Postat pe 22 Decembrie 2011 20:24
Tratament naturist pt noduli la san, dar si pt orice alte tipuri de chisturi, tumori benigne sau chiar si maligne gasiti aici: http://komfortbebe.blogspot.com/2011/12/cum-am-scapat-de-chistul-de-canal.htm
Tratamentul este foarte simplu, ieftin si eficient, si nu are efecte secundare. Eu l-am incercat si functioneaza! La fel sunt zeci de marturii pe internet despre eficacitatea acestui tratament. Sanatate si minte luminata!
simionov
Postat pe 7 Februarie 2012 12:12
De la: simionov, la data 2012-02-07 12:12:23Tratament naturist pt noduli la san, dar si pt orice alte tipuri de chisturi, tumori benigne sau chiar si maligne gasiti aici: http://komfortbebe.blogspot.com/2011/12/cum-am-scapat-de-chistul-de-canal.htm
Tratamentul este foarte simplu, ieftin si eficient, si nu are efecte secundare. Eu l-am incercat si functioneaza! La fel sunt zeci de marturii pe internet despre eficacitatea acestui tratament. Sanatate si minte luminata!



Ca a "luminatilor" participanti la seminariile de tembelizare MLM?
kudika226898
Postat pe 7 Februarie 2012 15:17
De la: cycy, la data 2011-12-22 17:03:36am 44 de ani si de 2 luni sanii dor continuu.am facut ecografie,mamografie si am descoperit un fibroadenom de 5 mm si scurgeri mamate cu secretie galbena(de care nu stiam ,doar la presare nu curg mereu)bineinteles s-a propus operatie dar de atunci nu am liniste.intr-adevar nimeni nu vb de hormonii astia nenorociti care trebuiesc verificati si vazut care din cei doi(estrogenul sau progesteronul)e mai mare.cat de bune sunt extractele de mladite de zmeur pt ca pe mine ma doar sanii mai rau atunci cand iau.si as vrea sa-mi spuneti daca e atat de bun female hormonale blend...pt ca am cumparat o gramada de produse naturiste cate nu-si fac efectul.


In cazul tau trebuie sa ei progesterol. Dupa varsta de 40 ani, ai modificari majore hormonale, dereglari menstruale, urmate de depresie, dureri de cap, lipsa atentiei/memoriei. Din cauza foliculinei iti va curge sanii (o scurgere galbuie),la termografie iti va gasi temperatura la sanul cu probleme si chiar mastoza chistica(chiar daca nu dor),in perioada ciclului se intaresc si ai dureri ai sanilor. Toate acestea sunt pe fondul dereglarilor hormonale.Acestea se regleaza de la sine / cu tratament hormonal / naturist. Trebuie sa te vada un endocrinolog , care sa-ti faca determinari hormonale si alte investigatii specifice. Ma mir ca din prima tea recomandat pentru operatie. De obicei femeile cand au probleme cu sanii se duc direct la oncolog !. Hormonii sunt sistemul conducator al organismului. toate bolile sunt sistemice. Mergeti la endocrinolog si va recomanda el ce trebuie sa faceti. Pe fond hormonal dereglari sunt; boli polichistice ovariene, renale, mastoze etc. acestea se resorb de la sine sau daca este cazul cu tratament hormonal sub directa atentie a medicului(verificare hormonala la 3 luni). De frica sa nu faci cancer, faci prostii si mai ales te autostresezi singur. Am raspuns tarziu dar fa o verificare mai intai. Chirurgiea este ultimul lucru la care sa te gandesti. Am avut astfel de probleme , am fost la endo. sunt sub observatie, nu este cazul de operatie. De altfel acum nu mai am nici o problema , am inceput cu tratament recomandat de medic , am terminat cu naturiste, alimentatie sanatoasa(legume crude, fructe, sucuri din legume-fructe facute in casa la blender sau storcator), nu consumi, apa minerala, sucuri din comert si incearca pe cat posibil sa eviti alimentatie procesata.
dorina27
Postat pe 9 Februarie 2012 08:32
De la: dorina27, la data 2012-02-09 08:32:45
De la: cycy, la data 2011-12-22 17:03:36am 44 de ani si de 2 luni sanii dor continuu.am facut ecografie,mamografie si am descoperit un fibroadenom de 5 mm si scurgeri mamate cu secretie galbena(de care nu stiam ,doar la presare nu curg mereu)bineinteles s-a propus operatie dar de atunci nu am liniste.intr-adevar nimeni nu vb de hormonii astia nenorociti care trebuiesc verificati si vazut care din cei doi(estrogenul sau progesteronul)e mai mare.cat de bune sunt extractele de mladite de zmeur pt ca pe mine ma doar sanii mai rau atunci cand iau.si as vrea sa-mi spuneti daca e atat de bun female hormonale blend...pt ca am cumparat o gramada de produse naturiste cate nu-si fac efectul.


In cazul tau trebuie sa ei progesterol. Dupa varsta de 40 ani, ai modificari majore hormonale, dereglari menstruale, urmate de depresie, dureri de cap, lipsa atentiei/memoriei. Din cauza foliculinei iti va curge sanii (o scurgere galbuie),la termografie iti va gasi temperatura la sanul cu probleme si chiar mastoza chistica(chiar daca nu dor),in perioada ciclului se intaresc si ai dureri ai sanilor. Toate acestea sunt pe fondul dereglarilor hormonale.Acestea se regleaza de la sine / cu tratament hormonal / naturist. Trebuie sa te vada un endocrinolog , care sa-ti faca determinari hormonale si alte investigatii specifice. Ma mir ca din prima tea recomandat pentru operatie. De obicei femeile cand au probleme cu sanii se duc direct la oncolog !. Hormonii sunt sistemul conducator al organismului. toate bolile sunt sistemice. Mergeti la endocrinolog si va recomanda el ce trebuie sa faceti. Pe fond hormonal dereglari sunt; boli polichistice ovariene, renale, mastoze etc. acestea se resorb de la sine sau daca este cazul cu tratament hormonal sub directa atentie a medicului(verificare hormonala la 3 luni). De frica sa nu faci cancer, faci prostii si mai ales te autostresezi singur. Am raspuns tarziu dar fa o verificare mai intai. Chirurgiea este ultimul lucru la care sa te gandesti. Am avut astfel de probleme , am fost la endo. sunt sub observatie, nu este cazul de operatie. De altfel acum nu mai am nici o problema , am inceput cu tratament recomandat de medic , am terminat cu naturiste, alimentatie sanatoasa(legume crude, fructe, sucuri din legume-fructe facute in casa la blender sau storcator), nu consumi, apa minerala, sucuri din comert si incearca pe cat posibil sa eviti alimentatie procesata.


LAPTISORUL DE MATCA SI POLENUL REGLEAZA HORMONII
dorina27
Postat pe 9 Februarie 2012 08:38
Buna, draga cycy, si eu ma confrunt cu aceeasi problema( am noduli la ambii sani si am fost operata de trei ori bilateral) acum beau ceai de napraznic si ma ung cu crema de marul lupului si ma simt mai bine durerile au mai cedat, acum am comandat din nou produsele la "Casa de ceaiuri Albut", cauta saitul. Citeste despre aceste plante , nu sunt scumpe, ceaiul 25lei iar crema15lei.Incearca, multa sanatate.
kudika512083
Postat pe 26 Februarie 2012 23:50
De la: andreidavid11, la data 2010-08-30 17:11:15Buna, cumnata mea a avut noduli la ambii sani si a luat un tratament naturist cu aloe vera pe o perioada de 3 luni si de atunci nu a mai avut probleme .
Daca vrei pot sa te ajut cu o adresa de email sau un blog unde gasesti tratamentul .
kudika513411
Postat pe 5 Martie 2012 15:25
As vrrea sa stiu si eu ce trat.naturist,a facut cumnata ta,pentru mastoza fibrochistica? (noduli)
kudika513411
Postat pe 5 Martie 2012 15:28
va recomand un tratament pt.intarirea imunitatii;;
1 kg.miere de albine poliflora
250 ml de tinctura de rasini-brad si pin in mod egal
150 gr scortisoara macinata fin
se amesteca ingredientele si se ia cate o lingurita inainte de mese cu jumatate de ora!
delik
Postat pe 7 Martie 2012 16:18
Nu inteleg de ce nu scrieti tratamentul , daca tot v-ati vindecat . Poate faceti un bine si altora care-i secretul PANA LA URMA ?Sunt atatea femei care sufera si atatea site - uri pe care le dati si nici nu exista gen komfortbebe......
kudika_5886
Postat pe 24 Aprilie 2012 18:54
De la: kudika_5886, la data 2012-04-24 18:54:12Nu inteleg de ce nu scrieti tratamentul , daca tot v-ati vindecat . Poate faceti un bine si altora care-i secretul PANA LA URMA ?Sunt atatea femei care sufera si atatea site - uri pe care le dati si nici nu exista gen komfortbebe......



Ei, s-a vindecat...e un fomist care incearca sa tzapeasca...
kudika226898
Postat pe 25 Aprilie 2012 17:01
Buna as dori sa stiu si eu acea cura cu aloe vera ptr noduli la san.o seara buna.
kudika396922
Postat pe 5 Septembrie 2013 20:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mandura drink,tablete de slabit,sanatate,afacere 3 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 17:19
Remedii naturale pentru sugari 1 De la: kudika_15604 24 Iunie 2015 17:04
Cele mai bune 3 De la: scorpio67 27 Noiembrie 2010 16:12
tratament naturist ptr nodul benign la san 43 De la: andra88 18 August 2014 21:15
Nou in Romania.....BeDiamonds, mari oportunitati de castiguri nelimitate!!!! 1 De la: dana92 24 Iunie 2009 13:19