Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

buna!eu sunt rac si de cateva luni vb pe mess cu un baiat ce e in zodia gemenilor!vreau sa stiu cum sunt ei ....barbatii gemeni pentru ca urmeaza sa ma intalnesc face 2 face cu el ...si vreau sa stiu in mare cam ce fel de caracter are!astept rasp vostru!
Lexxya
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:33

cauta la horoscop
nu le avem cu astrele
nu suntem astrologi
_fantoma_
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:05
cand intra un geaman in rac...praf se face totul...ies scantei....

Postat pe 10 Decembrie 2008 14:09
Nu ar fi mai interesant si spontan sa il descoperi de una singura ?

Postat pe 10 Decembrie 2008 14:17
Uite, poti vorbi pe mess cu cine doresti atata timp cat e totul bine si te simti bine in compania lui...nu prea cred in astre si in felul cum te influenteaza ele...nu trebuie sa cauti in viata un barbat care se incadreaza doar in zodia cu care tu esti compatibila..trebuie doar sa te ghidezi dupa vocea interioara,dupa ce spune inima si poate mai apoi dupa niste....astre
liza24_84
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:56
Sincer, eu nu ma prea pricep la zodii. Eu sunt fecioara si la capitolul compatibilitate intre fecioara si gemeni scrie mare peste tot: CATASTROFA. Majoritatea relatiilor le-am avut cu baieti gemeni si incepusem sa cred in ce spune zodiacul, pana... a aparut THE ONE. Si ghici ce... este tot gemeni Iar de data asta nu am dat-o in bara, totul este perfect. Ok, aproape perfect Important este sa existe acea conexiune intre voi, astrele se mai si inseala uneori. Don't worry so much, give the man a chance
raniya
Postat pe 20 Decembrie 2008 05:47
girls....mersi ma bucur ca nu am dat numai peste raspunsuri rautacioase !si for the rest!people ...ce mama masii aveti cu cei ce cer parerea despre compatibilitatea zodiilor ??? what the f..k !sunt nebuni ca tin cont de zodii ???? lasatii in nebunia lor! sincer...nici eu nu ma ghidez fff mult dupa zodia unei persoane dar trebuie sa recunosc ca sunt cateva caracteristici generale ce se regasesc la fiecare in zodie in parte! ideea era ca ...daca nu aveti ce comenta ...nu comentati..treceti peste subiect ...va obliga cineva sa va uitati peste???neee ...so'...take't easy
Lexxya
Postat pe 23 Decembrie 2008 15:34
gemeni...........sunt fff neprevazatori,irascibili.incapatanati,posesivi................de unde stiu?pey am fost casatorita cu unul.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 13 Februarie 2009 09:27
De la: nico_dana2006, la data 2009-02-13 09:27:51gemeni...........sunt fff neprevazatori,irascibili.incapatanati,posesivi................de unde stiu?pey am fost casatorita cu unul.


Hihi...asa o fi. Dar macar nu poti sa zici ca te-ai plictisit cu el:))
irinaandreia
Postat pe 13 Februarie 2009 09:34
Lexi asculta la mine ca am experienta cu chestiile astea!!! daca mai vezi asta....gemenii sunt foarte prefacuti si ascunsi.si eu sunt rac..si am avvut relatii cu gemeni.cum zici tu ca vei fi cu el.....par bunatatea de pe lume dar ai grija....sunt foooooooooarte perversi..........si plus de asta..noi racii avem casa dusmanului ascuns in gemeni...chiar daca nu e baiat asa rau numai probleme vei avea linga el....asculta-ma..........fugi cit poti!!!!!!!!!!!
Teo007
Postat pe 13 Februarie 2009 20:59
nu te ghida neaparat dupa zodii!trebuie mai intii sa cunosti omul.....cit despre gemeni??!!!!adevarat ce s-a spus aici si mai adevarat este ca nu o sa te plictisesti cu un geaman
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 13 Februarie 2009 21:02
pana la urma nu conteaza ce spun astrele ..conteaza sufletul persoanei...cunosc persoane din zodia berbec ..si sunt diferiti intre ei ...asa k ..nu cred k ar trebuii sa asculti astrele ..asculta-ti sufletul..el stie mai bine ..
nico_23
Postat pe 25 Februarie 2009 00:43
dragutza, mai ai sa-l scuipi pe frunte si sa-i lipesti timbru. ce-i in mana nu-i minciuna.
cristi_nne
Postat pe 26 Februarie 2009 12:18
barbatii gemeni sunt buni la suflet ,iubitori,tandrii si mereu glumeti....stiu cum sa te faca sa zimbesti cid esti suparat...stiu cum sa iubeasca cind ai nevoie...sunt perfecti....sotul meu este geaman il iubesc pt.firea lui si sinceritate
mikela_my
Postat pe 26 Februarie 2009 14:16
Casnicia si barbatul Gemeni

Daca vrei un barbat stabil si rabdator, alaturi de care viata si iubirea vor curge lin ca o gondola pe canalele venetiene, daca esti o romantica incurabila si cauti armonia perfecta, esti in mare pericol. Asa ca da inapoi cat mai repede, inainte sa fie prea tarziu.

Indiferent ce ar spune restul hartii lui stelare, daca Soarele se afla in Gemeni cind s-a nascut iubitul tau, el nu va fi miine unde este azi si nici nu va pastra prea mult in minte amintirea zilei de ieri. intr-un fel sau altul, se va schimba. Sigur, schimbarile pot fi pozitive si el isi poate fixa teluri tot mai inalte, dar riscul e permanent prezent. Daca iti plac jocurile de noroc s-ar putea sa dai lovitura cu el si vei avea sanse sa sarbatoresti alaturi de el cincizeci de ani de compatibilitate mintala si emotionala.

Dar toti pariorii buni stiu care sint riscurile cind isi pun banii pe un numar la ruleta sau pe un cal de curse. Asigura-te ca si tu cunosti toate riscurile inainte sa ti le asumi. Gemenii simt o nevoie inconstienta de a-si ascunde adevaratele intentii, de a se duela mintal cu cei din jur si de a-si camufla motivele sub actiuni duale. Asa ca, daca suferi ca un ciine din cauza racelii cu care te trateaza un Geaman sau chiar din cauza rautatilor pe care ti le arunca si te intrebi ce i-ai facut de se poarta asa cu tine, afla ca probabil e indragostit lulea de tine.

Aceasta e prima lui reactie fata de sentimentul pe care i l-ai stirnit in suflet. In general, Gemenii vor sa te bulverseze. Apoi, cu nestatornicie tipic mercuriana, vor schimba foaia si vor fi atit de directi, incit iti vor taia respiratia cu sinceritatea lor.

Nu toti Gemenii vor avea doua neveste, dar aproape sigur vor avea alte lucruri in dublu exemplar, asa cum le place lor: doua case, doua masini, doua diplome de facultate, doua aparate de ras, doua hobby-uri, doua slujbe, doua ambitii. in chestiunile financiare vei observa din nou dualitatea naturii mercuriene. Un astfel de barbat poate fi la inceput extraordinar de generos, ca apoi sa devina ingrozitor de zgircit. Dar, daca vei pune in balanta cele doua tendinte opuse, fara indoiala ca preponderenta va fi generozitatea. Gemenii nu-si doresc foarte mult sa acumuleze bani sau cunostinte.

El e comunicatorul a carui functie e sa aduca mereu idei noi, originale si sa-i slujeasca pe altii cu ajutorul versatilitatii proceselor lui mintale rapide, sclipitoare. Iti va fi credincios? in felul lui, da. ii place sa faca conversatie, sa cunoasca oameni noi. In plus, atractia pe care o exercita asupra femeilor e de-a dreptul stranie, asa ca s-ar putea sa dea ocazia aparitiei susotelilor si suspiciunilor. Dar poti sa contezi pe un lucru: sint extrem de rare cazurile in care simtul corectitudinii, innascut la fiecare barbat Geaman, ii va permite sa intreprinda actiuni neloiale daca ai incredere in el.

Vreau sa spun, incredere adevarata, deplina, nu din cea subminata de indoieli secrete. El va simti intotdeauna aceste indoieli. Mintile mercuriene intercepteaza intotdeauna gindurile tale cele mai intime, la fel de clar ca si cum le-ai transmite la radio. Totusi, nu e bine sa ai pretentia de la un sot din Gemeni sa le trateze cu raceala pe toate femeile doar pentru ca poarta verigheta. Femeile fac parte din societate, iar Gemenii trebuie sa farmece toata societatea in care se invirt.

Va vorbi cu ele, va ride cu ele, poate va sta la un pahar cu ele, caci e firesc pentru mercurieni sa comunice, indiferent de sexul ascultatorului, dar asta nu inseamna ca le va seduce. E adevarat ca exista multi Gemeni care traiesc in pura promiscuitate dar, indiferent ce ai auzit despre ei, exista intotdeauna o cauza. A fi suspectat de ceva rau sau a fi nedreptatit in orice domeniu provoaca o profunda nefericire in barbatul mercurian. Il frustreaza si il deprima, iar un Geaman atit de nefericit zboara din floare in floare incercind sa scape de emotiile complexe pe care le incearca.

O femeie care se afla in armonie mintala perfecta cu Geamanul nu are de ce sa se teama vreodata ca-i va fi necredincios fizic sau emotional. Pentru acesti barbati, aceasta e aproape o regula de fier. insa nu se va lasa inlantuit in mod irational. Firea lui vesela, prietenoasa, cauta permanent companie, fie ca aceasta ii e oferita de conductorul de pe trenul cu care calatoreste sau de chelnerita de la cafeneaua de linga biroul lui. Nu incerca sa-i inabusi spiritul, caci va deveni alunecos si imprevizibil ca vintul.

Cu cei mici va fi prieten, dar nu va putea sa ii disciplineze. Ii va invata foarte multe, chiar inainte ca ei sa intre la gradinita. Probabil ca le va face mare placere sa i se confeseze, caci rareori va fi socat si nici nu ii va judeca cu asprime. stie sa iubeasca fara a sufoca. Cateodata se va lasa dus de valul imaginatiei si va face declaratii pe care nu le va putea sprijini cu fapte.

Va trebui sa-ti faci iubitul mercurian sa inteleaga cit de important e sa se tina de cuvint. in ciuda intentiilor lui bune, va mai incalca din cind in cind promisiuni facute impulsiv. Gelozia e un lucru pentru care nu va trebui sa-ti faci griji cu sotul tau din Gemeni, pentru ca posesivitatea nu e una dintre trasaturile tipice zodiei. Va inlatura zvonurile care-i vor ajunge la ureche cu o fluturare din mina.

Va avea o doza de gelozie, ca orice om, dar nimic exagerat. Cu un asemenea barbat iubirea nu e o relatie strict fizica. El aude mai multe, vede mai multe si simte mai multe decit altii, iar Mercur il ajuta sa inregistreze cu fidelitate cele mai delicate impresii. Iubirea lui pare atit de aeriana si intangibila, incit Geamanul iti poate da impresia ca ii lipseste pasiunea telurica a altor zodii.

Dar, daca nu vrei un om al pesterilor care sa te tirasca de par in padure, acest barbat e un amant mai mult decit satisfacator. El trebuie sa simta o contopire totala, mintala si spirituala, inainte ca pasiunea lui fizica sa prinda aripi. Vei auzi atit de des ca un Geaman are nevoie de doua iubiri in acelasi timp, incit aceasta prejudecata iti poate sadi in suflet nelinisti nefondate.

De fapt, barbatul Geaman are nevoie de doua iubiri, nu neaparat de doua femei. Pare o ghicitoare. Daca il intelegi cu adevarat, vei sti dezlegarea ei.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:28
Cum seduci barbatul Gemeni
Daca vrei sa-l cuceresti pe barbatul Gemeni, trebuie sa fii vesela, spirituala si sa nu te arati vrajita de farmecul lui. Socheaza-l cu o privire ghidusa si apoi zâmbeste-i derutant. Invita-l la un film si apoi la cina, la un restaurant chinezesc. Ca si când ai vrea sa subliniezi o replica, atinge-i usor bratul sau mâna.

Nu-ti bate capul sa îmbraci cine stie ce toaleta, fiindca pentru barbatul Gemeni nu conteaza cum esti îmbracata, conteaza numai ce spui. Povesteste-i anecdote, da-i replici spontane, fa jocuri de cuvinte. Provoaca-l la un joc de scrabble, de table, sah etc. Barbatul Gemeni are un temperament ludic si raspunde foarte bine la jocuri, chiar si la cele emotionale sau sexuale. Fii mereu alta, nu-l lasa sa te intuiasca, nu-l lasa sa se plictiseasca. Alterneaza comportamentul pasional cu cel indiferent si cu cel camaraderesc.

Nu te chinui sa gatesti pentru el, nu-l impresioneaza, "alimenteaza-l" mai bine cu noi provocari si cu noi subiecte de interes si discutii. Nu-l bate la cap cu întrebari dulcege de genul "Spune-mi, cat ma iubesti?" sau cu reprosuri de genul "Nici nu m-ai bagat în seama azi-dimineata.", îl vei plictisi ingrozitor.

Nu aduce vorba de casatorie, pentru ca barbatul Gemeni e foarte agil si s-ar putea sa-l vezi disparând într-un minut daca simte ca vrei sa-i îngradesti libertatea. Da-i senzatia ca-l iubesti doar pentru acum si-l vei pastra pentru totdeauna.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:28
Barbatul Gemeni (22 mai - 21 iunie)
E-mail
Generalitati: Iubirile hoinare

Gemenii analizeaza emoþiile, le tempereaza prin jocul spiritului ºi se apãrã prin ironie de dominaþia amorului. Un asemenea tip este sigur instabil si ezitant. Nu simte în el destulã maturitate ca sã treacã la o alegere unica si definitiva, drept pentru care prefera sã se refugieze in relatii trecãtoare, provizorii. Aceasta ascunde, de fapt, o fugã din faþa angajãrii in dragoste, o neputinþa de a iubi. În schimb, ii este uºor sã se adapteze la situaþiile amoroase. Indrãgostitul din zodia Gemenilor se aratã inþelegãtor, tolerant, ingãduitor, este expert in modul de a aborda persoana iubitã, in declaraþii, in cuvinte dulci, in inflorituri ºi mai ales in arta de a-ºi lãsa o portiþã de ieºire. Adoptã atitudini de circumstanþã ºi e plin de resurse ca sã te oblige sã-i ierþi greºelile.

La el predominã diplomaþia amoroasã.

Principala resursã de care dispune tipul Gemeni este sã dea relaþiilor sale o turnurã frãþeascã. Este o fiinþã agreabilã, se adapteazã ritmului celuilalt, ii adoptã gusturile, pasiunile, intrã cu totul in viaþa sa, devenindu-i dublul. Mai mult chiar, imbogãþeºte adesea aceastã relaþie, dându-i un caracter intelectual.

BÃRBATUL:
Bãrbatul din zodia Gemenilor se simte, chiar când e angajat in relaþie, intr-o relativã disponibilitate afectivã. Partenera sa trebuie sã-l ajute sã-ºi gãseascã unitatea, sã-ºi asigure stabilitatea existenþei, ca sã fie in mod autentic el insuºi ºi nu un simplu reflex exterior al persoanei sale,

Un anumit tip al acestei zodii face pe vagabondul sentimental care stã la pânda emoþiilor ºi a senzaþiilor noi, in cãutarea a numeroase peripeþii. Acest libertin voluptos îºi dãruieºte inima, violentã ºi uºoarã ca sã ºi-o ia repede înapoi. Ceea ce conteazã pentru el este un prezent amoros intens ºi încântãtor, cel pe care îl dã tocmai noutatea întâlnirii, a cuceririi si a cunoasterii necunoscutei. Cum acest emotiv are o anume putere de seducþie, i se întâmplã sã facã în mod involuntar rãu celor care îl iubesc, chiar în clipa în care se ataºeazã de el. Acest tip de Gemeni are un gust foarte pronunþat de a flirta. Adevãratul sãu joc constã în a se prinde ºi a se desprinde. Acest amorez nervos trãieste într-un univers de emotii vii, nenumãrate, variate. Vibreazã intens în descoperirea lumii cuceririlor; are nevoie de excitaþii continue. În ceea ce priveºte celãlalt tip de Gemeni, el pluteºte, nu datoritã mobilitãþii sentimentelor sale, ci fiindcã dorinþa sa sexualã este autonomã ºi desprinsã de sensibilitate; in extremis s-ar putea spune cã este un cap ºi un sex. In plus, se apãrã de iubire ridiculizând-o; ironia, îndoiala ºi scepticismul sunt zidurile în spatele cãrora se adãposteºte. Cel mult simte o formã de iubire amicalã.

LECÞIA IUBIRII: Lecþia sa implicã sã-i înveþe pe ceilalþi cã iubirea este cunoastere, iar el trebuie sã învete de la ceilalti cã iubirea este sentiment.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:28
si eu sunt aceeasi zodie :P si sincer iti spun sunt foarte sociabili prietenosi te indragostesti repede de ei.......numa sunt cam profitori si aventurieri stii u la ce ma refer :D
Flaffy__P
Postat pe 10 Mai 2009 19:21
eu nu m-am luat niciodata dupa zodii si nici n-am sa ma iau vreodata ptr ca nu toate persoanele sunt la fel...tre sa te intalnesti cu el si sa il vezi in realitate cum e nu cum e dupa zodie...aparentele inseala mult!
aliona_larisa
Postat pe 10 Mai 2009 20:30
decat cu unu din aceasta zodie mai bine ma impusc
ralu_zar
Postat pe 10 Mai 2009 20:39
nu santet normali ok cred ceva an astre..dar.cum sa te iei dupa horoscop mama..pai fiecare om este crescut altfel.a anvatat altceva depinde din ce familie provine cum a fost crescut cum a fost familia lui.avem caracteristici diferite ficare om are alt caracter.plus normal daca a fost crescut de o famile de betivi poate sa fie al papa de la roma an horoscop si de serios genele oricum se mosteneste si 2 la mana sant oameni prefacuti, mincinosi, egoisti,ce legatura au astrele ca fiecare om este diferit. nu din cauza horoscopului este diferit cin din ce familie provinesi din ce sange este.normal daca la taicasau io placut sa beie si sa omoare animalele exemplu .crezi ca copilul sau fa fii iubitor de animale si nu o sai placa bautura ha exact la fel o sa fie eventual daca seamana cu maicasa mai mult atuncea va fii putin diferit dar tot acolo ajungi pana la urma unde se rupe pamantul sub tine.gemeni cear as neseriosi clar si foarte mincinosi.dar daca te iubeste cineva nu te lasa la greu nu te minteste si nu te face sa suferi.problemele oricum le rezolvati voi antre voi.numa asta tu decizi daca ai putea sa traiesti langa acea persoana.trebe sa te decizi care sunt acele greseli care treci cu vederea si care sunt cu care nu ai putea trai deloc langa acea persoana.improtant ai sa va iubiti.nu conteaza cat timp a stricat pt ace persoana conteaza ca anveti din fiecare relatie cate ceva si sa te cunosti pe tine asuti si te ajuta sa decizi in veata pe cine vrei langa tine si ce vrei.experienta te face om.pana ce nu stii ce defecte au majoritatea oamenilor nu judeca ca sar putea antro zii sa te antorci la fostu sau sa at para rau.dar o sa fie tarziu deja..
kudika_973435
Postat pe 8 Septembrie 2014 00:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nebunia schimbarii zodiilor :(( 208 De la: ViSuRi_DuLcI 9 Martie 2010 18:11
buna sunt mihaela si mi s-a intamplat un lucru pe care nu prea stiu cum sa-l interpretez 18 De la: iris_4_ever 1 Mai 2009 05:21
eu balanta el leu 3 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 18:03
Este cineva interesat? 11 De la: Zoltana 25 Ianuarie 2010 18:50
Eu scorpion,el balanta.. 9 De la: liliana04 18 Septembrie 2011 18:27