Setari Cookie-uri

Jurnal de slabire pentru fetele plinute

ochelari cu cat tii mai multe cure, cu atat sunt mai ineficiente ! mai bine te mentii....de ce sa nu mai mananci dupa 5 mi se pare groaznic !
sab628
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:35
[deci am obosit..atatea cure de slabire si atata zarva..ca la urma urmei tot pacatuim..
inca am 20 in minus..dar ma lupt cu ultimele 10..
voi cum va descurcati? cum va mai incurajati? in afara de multitudinea de metode citite aici..nu imi mai vine sa incerc nici una.oricum as da.o tot frustrata ma simt..heelp!!!
cichimbela
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:27
cum sa te simti tot frustrata dupa ce ai dat jos 20 de kg? dupa a mea parere cred ca ai reusit ceea ce mare parte din oameni nu ar avea vointa necesara sa faca (fara categoria vedete si asa mai departe ca...se minte poporul cu televizorul), mai rari cei care au vointa, ca tine de exemplu; eu iti urez bafta in continuare

anul trecut mi am facut analize la sange, au venit rezultatele exact cu o zi inainte de a ma duce cu o amica sa donam sange, era o campanie in acea perioada..., si mi s a adus la cunostinta ca nu am voie sa donez din cauza anemiei care saraca e sub limita minima admisa...nu stiu cum am facut dat dupa in 3 luni am scapat de vreo 7 kg fara nici un efort, dupa parerea mea mancam, dupa parerea prietenelor..., am ajuns la un momendat sa lesin pe starda, imi scazuse calciu...cum naiba habar nu am ca doar bagam lactate zilnic...

ideea e ca ajunsesem sa am 56kg la 175 cm inaltime, inaltimea mi am pastrato in schimb kg mi au varia dar nu peste 60...pana in momentul in care va scriu voua, vreau sa ajung iar la 56 dar nu pot renunta la mancarea mamei, nu imi convine sa tai mancarea dupa ora 6, ma culc la 2 noaptea si mi se pare imposibil sa nu mananc atatea ore, iar dieta :)) sa fim seriosi, apropo beau cola la greu si cafea asemenea

ma gandeam sa mi cumpar niste role si sa ma duc de nebuna in parc macar cate o ora pe zi, am un stil de viata momentan sedentar...enervant stil dar asta e acum sper sa l schimb cate de curand si poate ma indemn sa incep si o dieta...

sper ca nu am plictisit, spor la toata lumea sa devina fiecare mai slaba ca frumoase cred ca sunteti pt a fi admirate cand or sa vina caldurile

o zi buna
mirelacm
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:47
Fetelor: aveti grija cu curele de slabire! Am avut 82 de kg si am dat jos 30, dar nu in timp relativ scurt: cam 6 luni. Problema este alta: desi sunt constienta ca la 1,70m si 52 de kg sunt cam slabuta, cand ma uit in oglinda ma apuc de plans, ma vad incredibil de grasa. sunt stresata sa nu mananc, sa fac sport (am fost si la sala, acum alerg in fiecare seara si joc volei), orice numai sa dau burta jos (caci a ramas la piele din abundenta.
Am gasit cura cu care slabeam mereu: NU MANCAM! Cea mai mare greseala! Am ajuns la urgente din cauza asta, ma simt mereu obosita si nu am chef de viata. Pana si viata sexuala mi-a fost afectata pentru ca nu am chef. Nu zice nimeni ca sa manaci pana nu mai poti, dar cred ca singura dieta valabila este aceea in care manaci din fiecare cate putin, dar niciodata pana te saturi. va pup si aveti gija de voi!
rusanalina
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:58


ehe.eu mai am mult pana slabesc dar stiti vorba aia: incet si sigur.dar cred ca ajung sa fac o depresie mai ales ca vine vara.cand ma uit in oglinda si ma vad ca un mostru incep sa plang si ma urasc.trec pintr-o perioada mai dificila.
roscatika23
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:54
rusalina , e trist :-( am trecut si eu prin asta, conteaza mult si ce ti se zice si mai ales daca asculti ! la ce spui tu nu esti grasa...si excesul de piele....operatie ! trebuie sa te iubesti....
sab628
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:48
roskatika si eu cam disper stau si ma gandesc ...un an? dar mai bine asa decat sa dau jos rapid si sa ma ingras la loc ! nu mai spune asa, nu esti un monstru, si de slabit se poate, eu tin dupa mihaela bilic si sunt super multumita si mai ales nu sunt nemancata ! chiar daca slabesc mai lent, macar stiu k o sa pot sa ma tin ! intr-un final intr-o zi o sa ai si riduri, o sa fii si batrana, si hey, pana si nicoleta luciu a avut 100 de kile ! se mai intampla nu e nimic grav :D bafta si multa multa ambitie :D
sab628
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:51
mirelacm cola e super naspa si plina de zahar, daca ai renunta la ea ai scapa garantat de 2-3 kile punem pariu daca vrei :D dintre tot ce am incercat, pepsi light are cel mai ok gust.....nu e obligatoriu sa nu mananci seara nu zice nimeni asta ! ia cartea mihaelei bilic e o investitie
sab628
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:53
chicimbele nu zice nimeni k nu e frustrant si greu, si pacatuitul ala poate sa fie si el cu masura ! este foarte greu uneori, dar ai de ales intre a sta complexata pe viata sau a face zi de zi pasi mici ..... tu si numai tu alegi ! si fa-o pentru tine k sa fii tu frumoasa, nu pentru un el :D
sab628
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:58
Ce mai faceti fetelor?
Vad ca nu foarte bine, sincer si eu sunt cam panicata ca vine vara si eu tot nu am reusit sa scap de toate kg..ce ne facem?
Eu m-am apucat de aerobic, dar am nevoie de rabdare, ca nu se vede nimic dupa cateva zile....dar parca in ultimul timp am un apetit mai mare...si..azi o gogoasa, maine un covrig...asa se aduna si simt ca innebunesc...
Am zis ca daca dupa o luna de aerobic nu se vede nimic-nimic, incep din nou regimul disociat...dar ma intreb daca voi mai fi in stare...
Trec printr-o perioada destul de proasta din punct de vedere emotional si nu stiu cat de bine mi-ar face sa ma abtin de la mancare....nu imi vars nervi mancand mult, lucru de care sunt tare mandra, caci inainte asa faceam...doar cate un dulce mai scap din cand in cand...
Dar mi se pare ca mai e asa putin timp pana in iunie si eu voi merge la plaja sa imi etalez suncile... OOFFFFFF!!!
ramo_88
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:29
Va propunem un program de slabire ce contine produse obtinute din plante si fara efecte secundare... Am folosit si eu un astfel de program si am slabit 20 de kg in 4 luni! Puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu
cureslabire
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:28
o sa caut cartea si o sa o cumpar.... vad ca o laudati; incercarea mmoarte n are asa ca...
mirelacm
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:37
De la: sab628, la data 2009-04-09 21:53:34mirelacm cola e super naspa si plina de zahar, daca ai renunta la ea ai scapa garantat de 2-3 kile punem pariu daca vrei :D dintre tot ce am incercat, pepsi light are cel mai ok gust.....nu e obligatoriu sa nu mananci seara nu zice nimeni asta ! ia cartea mihaelei bilic e o investitie


cand munceam nu prea aveam timp sa mananc dar cola nu lipsea.imi dadea o energie de nedrescris.si nu ma ingrasam daca beam cola.asa ca depinde si de orgamism.acum sunt putin mai linistita caci nu mai senzatia de balonare(trebuia sa-mi vina menstruatia).sunt grasa dar parca nu monstru.monstrulet.
succes la celelate fete.si ai dreptate mai bine putin si sigur caci daca slabesti mult si repede ti se lasa si pielea dar risti sa te ingrasi la loc.
roscatika23
Postat pe 10 Aprilie 2009 19:25
Fetelor, ma alatur si eu voua... uff... si eu vreau sa slabesc. Pt inceput, incerc sa ma limitez la mesele principale, sa elimin gustarile, sau sa fie un fruct, putina salata... si... sa nu mananc dupa ora 19:00.... A... si sa mananc mai putina paine.
Ma gandeam sa incep si eu regimul disociat, din cate imi amintesc, am mai tinut odata, putin timp, nu mi s-a parut greu de tinut...
ralukiss
Postat pe 10 Aprilie 2009 19:56
hei buna....si eu sunt in aceasi situatie...imi doresc atat de mult sa slabesc si sa imi recapat increderea in mine...am 1,58 inaltime si 64 kg...aaaa... si 20 de ani....iar dak nu slabesc acum nu stiu cum o voi mai face mai tarziu....te pup
adina_daniela
Postat pe 11 Aprilie 2009 00:07
buna....zi-mi si mie dieta p care ai tinut-o k vreau si eu neaparat sa slabesc...si bine ar fii cat mai repede.
pupici
ms anticipat
adina_daniela
Postat pe 11 Aprilie 2009 00:17
fetelor deci cred ca exagerati .....ce poate sa faca perfectionismul asta care circula acum pe piata gen (paris hilton, operatii estetice, 0 grasime, etc) nu zic e foarte bine ca va preocupati de aspectul fizic si compania dar nu atat de obsedant incat sa renuntati la multe si sa va puneti sanatatea in pericol....
Adi_Zu_
Postat pe 11 Aprilie 2009 00:32
De la: Adi_Zu_, la data 2009-04-11 00:32:17 fetelor deci cred ca exagerati .....ce poate sa faca perfectionismul asta care circula acum pe piata gen (paris hilton, operatii estetice, 0 grasime, etc) nu zic e foarte bine ca va preocupati de aspectul fizic si compania dar nu atat de obsedant incat sa renuntati la multe si sa va puneti sanatatea in pericol....



bine le zici ...dar imaginea ''photoshopata'' ..face cat zece pagini de argumente rationale
__LL__
Postat pe 11 Aprilie 2009 01:31
roscatika23
Postat pe 11 Aprilie 2009 17:12
ce mai faceti harnicutelor?
eu am zis ca mor de foame in ultimele 2 sapt..nimic din ce mancam nu ma satura si mai mult,nu.mi placea.
azi am implinit 3 luni de dieta si 24 de kg jooss. deci..de baut la toata lumeeaaa
succes mult si astept vesti bune
cichimbela
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:19
De la: Adi_Zu_, la data 2009-04-11 00:32:17 fetelor deci cred ca exagerati .....ce poate sa faca perfectionismul asta care circula acum pe piata gen (paris hilton, operatii estetice, 0 grasime, etc) nu zic e foarte bine ca va preocupati de aspectul fizic si compania dar nu atat de obsedant incat sa renuntati la multe si sa va puneti sanatatea in pericol....

Omule, nu esti in tema...am zis noi ca vrem sa aratam ca Paris Hilton?NU?Am zis ca vrem sa fim scheletice?Nici atat....doar ca vrem sa mai slabim-dupa caz-mai putin sau mai mult....pt. ca o femeie care nu arata asa cum vrea, nu se simte bine in pielea ei, nu are incredere in ea si de aici incep toate frustrarile...
Noi nu avem legatura cu perfectionismul care circula pe piata, cum spui tu....nu e o moda sa slabesti, sau cel putin nu la noi...este o necesitate...ca sa nu mai spun ca acele kg in plus nu sunt sanatoase...
ramo_88
Postat pe 13 Aprilie 2009 10:47
...buna da mi si mie reteta ta sa vad daca e greu de tinut....o zi buna...!!!!!!!
kudika011273
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:54
buna....aceleasi complexe le am si eu ...:(( dar acum ca a venit vara si am probat hainele de varA SI AM VAZUT C ANU IMI PLAC CUM IMI STAU PE MINE MAI TARE MA APUCA O STARE DE AIA NASPA in care nici eu nu ma suport si nu ma inteleg .....si de ieri am zis gataaaaaaaaaaa ......in plus ceea ce ma facut sa incerc sa ma abtin de la dulciuri si mai putina mancare e faptul ca am vazut o tipa care o stiam grasa si am vazut o slabaaaaaaaaaaaa nu imi vinea sa cred ........am vb cu ea si mi a zis ca de la cutia de ciocolata care o manca pe seara a renuntat si de la 2 portii d emacare si multe altele a redus totul a mancat din toate dar cate putin......si am vazut eu cum arata acum nu imi vinea sa cred....si de asta vreau si eu sa ma abtin si sper sa reusesc......eu sunt in italia si in vara vin in tara si vreau si eu sa ma simt mai bine in pielea mea si sa nu mai fiu compplexata asa de tare.....si in plus ca am f multe haine care le am de acum 3 ani cand eram slaba:(((((( si as vrea sa le port din nou....spaer c anu te am plictisit ....o zi buna......
kudika011273
Postat pe 14 Aprilie 2009 16:07
De la: kudika011273, la data 2009-04-14 16:07:00buna....aceleasi complexe le am si eu ...:(( dar acum ca a venit vara si am probat hainele de varA SI AM VAZUT C ANU IMI PLAC CUM IMI STAU PE MINE MAI TARE MA APUCA O STARE DE AIA NASPA in care nici eu nu ma suport si nu ma inteleg .....si de ieri am zis gataaaaaaaaaaa ......in plus ceea ce ma facut sa incerc sa ma abtin de la dulciuri si mai putina mancare e faptul ca am vazut o tipa care o stiam grasa si am vazut o slabaaaaaaaaaaaa nu imi vinea sa cred ........am vb cu ea si mi a zis ca de la cutia de ciocolata care o manca pe seara a renuntat si de la 2 portii d emacare si multe altele a redus totul a mancat din toate dar cate putin......si am vazut eu cum arata acum nu imi vinea sa cred....si de asta vreau si eu sa ma abtin si sper sa reusesc......eu sunt in italia si in vara vin in tara si vreau si eu sa ma simt mai bine in pielea mea si sa nu mai fiu compplexata asa de tare.....si in plus ca am f multe haine care le am de acum 3 ani cand eram slaba:(((((( si as vrea sa le port din nou....spaer c anu te am plictisit ....o zi buna......


stai sa vezi cand imi probez eu costumele de baie.....ma apuca depresia

Nu stiu daca regimul meu l-ai cerut, ca nu ai specificat, dar cred ca l-am scris mai demult, e pe prima sau a doua pagina...iti zic pe scurt, daca te intereseaza: o zi lactate, o zi fructe, o zi carne (numai gratar sau fiarta) si o zi legume...daca nu poti tine o zi numai fructe, poti combina fructele cu legumele si sa tii 2 zile....
ramo_88
Postat pe 14 Aprilie 2009 16:40
eu sunt foarte multumita de mihaela bilic, am slabit putin si nu fac foamea ceea ce e super si socant pentru mine ! slabesti incept dar asta e slabitul de durata....o prietena a tinut south beach si a slabit vreo 10 kile si s-a mentinut, acum mie nu imi place k e numai cu proteine eu am nevoie de paine :D cui ii place carnea in south beach se mananca pe saturate !
sab628
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:42
De la: kudika011273, la data 2009-04-14 16:07:00buna....aceleasi complexe le am si eu ...:(( dar acum ca a venit vara si am probat hainele de varA SI AM VAZUT C ANU IMI PLAC CUM IMI STAU PE MINE MAI TARE MA APUCA O STARE DE AIA NASPA in care nici eu nu ma suport si nu ma inteleg .....si de ieri am zis gataaaaaaaaaaa ......in plus ceea ce ma facut sa incerc sa ma abtin de la dulciuri si mai putina mancare e faptul ca am vazut o tipa care o stiam grasa si am vazut o slabaaaaaaaaaaaa nu imi vinea sa cred ........am vb cu ea si mi a zis ca de la cutia de ciocolata care o manca pe seara a renuntat si de la 2 portii d emacare si multe altele a redus totul a mancat din toate dar cate putin......si am vazut eu cum arata acum nu imi vinea sa cred....si de asta vreau si eu sa ma abtin si sper sa reusesc......eu sunt in italia si in vara vin in tara si vreau si eu sa ma simt mai bine in pielea mea si sa nu mai fiu compplexata asa de tare.....si in plus ca am f multe haine care le am de acum 3 ani cand eram slaba:(((((( si as vrea sa le port din nou....spaer c anu te am plictisit ....o zi buna......

ce ai pus in 3 ani nu dai jos in 3 zile, asta iti zic eu....daca vii in tara cauta cartea mihaelei bilic e super buna :D o tot tin cu asta :D eu am tinut cura dupa cura, am hipotiroidie, si acum ma tratez si tin cura mihaela bilic si merge ! bafta :D sau daca vrei mai usor, numara caloriile, la 1600 pe zi slabesti un kil la 8-10 zile....apropo un mar mare are 300 calorii asa k ai grija cu fructele, un fruct pe zi ! asta daca tii neaparat fructe ! da-mi un mail la sab628@yahoo.com sa iti explic mai detaliat daca vrei ! pupici stai lini k slabesti dar nu de azi pe maine ! omul se mai ingrasa, mai slabeste, nu trebuie sa te apuce depresia
sab628
Postat pe 14 Aprilie 2009 20:46
De la: sab628, la data 2009-04-08 17:35:26ochelari cu cat tii mai multe cure, cu atat sunt mai ineficiente ! mai bine te mentii....de ce sa nu mai mananci dupa 5 mi se pare groaznic !

acum nu mananc dupa 6 la inceput nu mancam dupa 5 mie nu mi se pare groaznic deloc chiar mi se pare o nimica toata
ochelari
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:47
De la: Ralukiss, la data 2009-04-10 19:56:01Fetelor, ma alatur si eu voua... uff... si eu vreau sa slabesc. Pt inceput, incerc sa ma limitez la mesele principale, sa elimin gustarile, sau sa fie un fruct, putina salata... si... sa nu mananc dupa ora 19:00.... A... si sa mananc mai putina paine.
Ma gandeam sa incep si eu regimul disociat, din cate imi amintesc, am mai tinut odata, putin timp, nu mi s-a parut greu de tinut...

painea sa stii ca nu este un mare impediment in cura ta eu pur si simplu nu am putut renunta la ea si totusi am slabit aproape 20 kg
ochelari
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:49
De la: sab628, la data 2009-04-14 20:46:49
De la: kudika011273, la data 2009-04-14 16:07:00buna....aceleasi complexe le am si eu ...:(( dar acum ca a venit vara si am probat hainele de varA SI AM VAZUT C ANU IMI PLAC CUM IMI STAU PE MINE MAI TARE MA APUCA O STARE DE AIA NASPA in care nici eu nu ma suport si nu ma inteleg .....si de ieri am zis gataaaaaaaaaaa ......in plus ceea ce ma facut sa incerc sa ma abtin de la dulciuri si mai putina mancare e faptul ca am vazut o tipa care o stiam grasa si am vazut o slabaaaaaaaaaaaa nu imi vinea sa cred ........am vb cu ea si mi a zis ca de la cutia de ciocolata care o manca pe seara a renuntat si de la 2 portii d emacare si multe altele a redus totul a mancat din toate dar cate putin......si am vazut eu cum arata acum nu imi vinea sa cred....si de asta vreau si eu sa ma abtin si sper sa reusesc......eu sunt in italia si in vara vin in tara si vreau si eu sa ma simt mai bine in pielea mea si sa nu mai fiu compplexata asa de tare.....si in plus ca am f multe haine care le am de acum 3 ani cand eram slaba:(((((( si as vrea sa le port din nou....spaer c anu te am plictisit ....o zi buna......

ce ai pus in 3 ani nu dai jos in 3 zile, asta iti zic eu....daca vii in tara cauta cartea mihaelei bilic e super buna :D o tot tin cu asta :D eu am tinut cura dupa cura, am hipotiroidie, si acum ma tratez si tin cura mihaela bilic si merge ! bafta :D sau daca vrei mai usor, numara caloriile, la 1600 pe zi slabesti un kil la 8-10 zile....apropo un mar mare are 300 calorii asa k ai grija cu fructele, un fruct pe zi ! asta daca tii neaparat fructe ! da-mi un mail la sab628@yahoo.com sa iti explic mai detaliat daca vrei ! pupici stai lini k slabesti dar nu de azi pe maine ! omul se mai ingrasa, mai slabeste, nu trebuie sa te apuce depresia


hipotiroidie zici? bun venit in lumea mea!
eu mai am si altele pe langa asta, iau pastile care contribuie din plin la cresterea nr de kg...
o sa cumpar si eu cartea, chiar m-ai facut curioasa...
ramo_88
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:28
buna.....si eu vreau sa slabesc:((((( 15 kg.......:(((( daca vrei te sustin...:) ..............ai id de mes sa vb?????? si iti spun cum manac eu...........o seara placuta....ne auzim
kudika011273
Postat pe 16 Aprilie 2009 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog,,,,,,, ajutati-l pe, Vladut, 11 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:02
Silueta sau cat de mult iti doresti sa te recunosti ca femeie 3 De la: dea_odeen 24 Noiembrie 2010 00:55
Jurnal de slabire pentru fetele plinute 369 De la: kudika011273 29 Mai 2016 22:18
8 martie!!!! urgent :)))))))) 90 De la: unni_ka 10 Decembrie 2009 10:17
cate sanse?sau cata rabdare 12 De la: nico_dana2006 16 Iunie 2009 17:01