Setari Cookie-uri

Jurnal de slabire pentru fetele plinute

buna..cum ai slabit 20 kg???:O ce ai mancat si cum??????
kudika011273
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:09
Buna.as vrea si eu sa stiu cum ai slabit 20 de kg.eu as avea nevoie sa slabesc vreo 13-15.kg astept raspunsul tau.ms anticipat
just_choccotoff
Postat pe 19 Aprilie 2009 16:53
s.au facut 24 de kg intre timp..am trecut perioada de criza si chiar si Pastele cu tentatiile lui.
nu am gustat nimic din ceea ce nu as fi avut voie, dar absolut nimic! nici o patratica de ciocolata, nici un suc..sau vreun colt de paine. Am fost f frustrata o perioada, dar a trecut...
de acum astept vara la mare...inca mai am de dat jos mult..abia am ajuns la greutatea dinainte de nastere.
Bafta fetele! osi da,se poate insa trebuie muuulta rabdare!!
cichimbela
Postat pe 28 Aprilie 2009 09:01
am si eu o intrebare fetelor....a folosit careva pastilele de slabit chinezesti Lida DaiDaiHua?care si ce stie despre ele?Ma intereseaza ce parere aveti...daca sunt bune....si daca da dupa cat timp se vad rezultatele?
kudika006087
Postat pe 28 Aprilie 2009 11:49
buna fetelor,am vazut ca mai toata lumea este interesata de un produs sau altul si as dori sa pot intreba si eu daca a folosit cineva DESERT PLANT?Aveam o prietena care a luat si in prima saptamana a putut slabi 2 kg intr-un rtm frumos dar a fost nevoita sa plece pt o perioada din tara si nu am mai putut lua legatura cu ea sa-mi poate comfirma daca pana la terminaare a mai putut slabi si cat..sper sa nu ingreunez cu prezenta mea

va pup

Postat pe 28 Aprilie 2009 17:13
Buna,am intrat aici si sper sa fie bun sfatul meu.Sunt sportiva si uneori am mai pus si eu ceva kg in plus dar am ajuns sa nu mai manac dupa ora 18 deloc mancare doar fructe.Sala este potrivita pentru mentinere,intarirea muschiilor iar daca chiar vrei sa spui ca mergi la sala si sa fie mai benefic pentru tine fa in felul urmator:dimineata cand te trezesti fa cateva abdomene cam cate poti tu,pana ajungi sa faci 100 dimineata de ex si seara obligatoriu trebuie facute.Iar fiind vorba de mancare usor cu painea si ar fi bine sa vezi tu ce te ingrasa mai mult si sa te lipsesti de acele lucruri de ex pe mine ma ingrasa pastele fainoase,pe altele de ex nu pastele ci dulciurile etc.Bafta si sper ca a fost un sfat bun ce am spus
bruneta21
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:40
Uite am eu o prietena care foloseste pastile numite cred "CAPSULA DE SLABIT" cica sunt f bune am vazut eu pe ea,ea are de dat cam 20 de kg jos dar in timp ce le iei cica ti se usuca gura ,stari de ametiala,insomnie.Efectul la vazut in prima saptamna a dat 5 kg jos ,dar sincer eu nu as folosi pentru ca daca dupa ce te lasi de ele pui dublu la loc..
bruneta21
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:44
la naiba...ca mie nu imi iese niciodata mereu incerc ca sa dau jos,si nu pot...platesc giminastica la cea mai buna sala, mananc putin si echilibrat,,..dar porcului de rasa de nimic nu ii pasa,..poate sa manance orice tot nu slabeste ca e de rasa..
congratulationes!!!!!
Adelaine
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:48
da se poate dar iti trebuie f multa rabdare....si vointa.....la mine la haine se cunoaste....si cu cat vad rezultatele cu ata imi da forza sa merg mai departe......deci nu am mai mancat paine nu stiu de cand fara sucuri nici un tip doar apa plata fara dulciuri si nu mai mananc dupa ora 17 si e oke numai ca iti trebuie vointa asta e tot eu zic ca se poate nu cred ca este cineva care sa nu reuseasca sa sabesca........va pupppppp
kudika011273
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:57
eu am luat capsula de slabit si chiar a fost ok...acum vreau sa incerc si altceva ..capsula aia chinezeasca dali nush cum.nu pui dublu pe tine dar treb sa ai si grija ce mananci.eu din cauza muncii,stau de la 9 la 18 la munca,mananc tare dezordonat.recunosc faptul k nu mananc la ore fixe sau cele 3 mese pe zi.
kudika006087
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:58
Buna fetelor ! Am 15 ani, ~ 1.70m , momentan am 67 kg, (mult de altfel )sunt din Sv. Cel mai mult am avut 78 de kg, ceea ce era enorm. Am tinut mai multe diete. Tin sa mentionez ca , virgula , cu prima cura tinuta am slabit 6 kg in 20 de zile. Urmatoarea cura ( alta, ce era si de deziintoxicare am slabit 8, ca intre timp mai punesem aproape 2 kg in vreo 4 luni, dar asta pentru ca vara nu ma abtineam de la nimic) este foarte buna, insa foarte grea, in care slabesti pana la 8 kg in 10 zile, insa nu multi o tin, cel putin persoanelor carora le-am zis-o nu au rezistat nici 2 zile. Momentan is in cura ( again, ca urmeaza banchetul si tre' sa am 60 -obsesie de-a mea). O tin de 3 zile si am slabit 2.2 kg adica cu 3 zile in urma am avut aproape 70. Astept sa vada cat slabesc pe urma inca una -obsedata rau, da' aratam ca, scuzati expresia "scroafa"
__yana
Postat pe 29 Aprilie 2009 14:15
De la: cureslabire, la data 2009-03-03 10:29:59
De la: just_choccotoff, la data 2009-02-26 23:12:55am nevoie sa slabesc urgent 10-12 kg.de fiecare data knd incep o dieta dupa prima zi mi se face rau.ai vreo dieta"mai putin dura?" crezi k ma poti ajuta?am inceput deja sa am si alte probleme de sanatate din cauza asta si mai ales psihice ...cred ca am facut o depresie. am inceput sa ma subestimez sa ma vad pur si simplu o grasana fara viitor...

Buna ziua! Va propunem un program de slabire cu produse obtinute integral din plante care va va ajuta sa slabiti 4-5 kg/luna fara a avea senzatie de foame ...Eu am slabit cu ajutorul unui astfel de program 20 de kg in 4 luni... Puteti vedea fotografii cu rezultatul meu pe www.slabeste-inteligent.ro sau www.cureslabire.eu ...


Scuza-ma, dar sint acolo niste preturi!...
Cred ca vointa o sa ramina la putere...
PerfectSweetLemonade
Postat pe 29 Aprilie 2009 14:26
slabeste folosind DESERT PLANT.pentru mai multe informatii id messenger: desert.plant
desert_plant
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:33
te rog dami si mie o cura de a ta ca si eu am banchetul si am 1.70 si 66 de kg si sincer am o burta si niste sunci nu stiu ce sa mai fac ca mi-am dta organismul peste cap cu pastile si tot felul de diete dure
just_choccotoff
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:03
De la: just_choccotoff, la data 2009-04-30 19:03:56te rog dami si mie o cura de a ta ca si eu am banchetul si am 1.70 si 66 de kg si sincer am o burta si niste sunci nu stiu ce sa mai fac ca mi-am dta organismul peste cap cu pastile si tot felul de diete dure

Buna! Eu iti scriu 3 diete care le poti tine, insa nu pot spune ce rezultate vor avea si la tine. Lasa-mi,d aca vrei id-ul tau intr-un mesaj privat sa mai conversam.
Cura 1.
dimineata mananci un mar SAU o punguta de FIBROSAN ( de la magazine de paine, e ca napolitana) + cafea daca bei, daca nu "nu"
la pranz iti faci pe gratar .o pulpa de pui , fara pielita si fara sare, sau foarte putin sau ficat pe gratar , dar nu foarte mut, sa fie cam aceeasi catitate ca si o pulpa de pui, sau pipote fierte cam un castronel, dar nu foarte mare.
cand ti se face foame poti manca mere, dar nu mai mult de 3 + foarte multa apa sau ceai, in functie de preferinte
seara poti manca fibrosan. Aceasta a fost prima mea cura tinuta, cu care am dat jos 6 kg in 2 sau 3 saptamani, nu mai tin mite exact, insa eu mancam dimineata o banana pana mi-am dat seama ca marul este esential in cure, avand calitati curative.

Cura 2.-foarte dura de altfel, slabesti cam 8 kg pe durata curei, adica in 10 zile, insa dupa ce o urmezi trebuie sa faci sport sau sa mananci moderat sa te mentii
iti cumperi hrisca. Masori cat intra intr-un paharel mic ca de tuica . Cantitatea masurata o pui intr-un ceaun sau o tigaie la copt ( FARA APA, doar e copt). Mananci asta la micul dejun. Poti sa bei si o cafea
La pranz daca ti se face foame poti manca acelasi lucru , sau o punguta de fibrosan, iar seara la fel. O tii 10 zile. Este foarte grea, eu am tinut-o, insa persoanele carora le-am dat-o nu au rezistat. Eu am facut-o de vreo 2 ori.
Cura 3
e ceva intre.cele 2 adica mananci fibrosan, apa si mere. LA asta sunt eu momentan. Azi, spre exemplu am mancat asa: dimineata, la 6 si ceva,( ca atunci urmeaza sa merg la scoala. )am mancat o punga de fibrosan ( cafea nu mai beau ca m-am lasat fara sa vreau...) , la scoala mananc guma, in orele in care mi se perminte. Guma este foarte buna in orice cura, avand calitati curative, insa nu le prieste tuturor oamenilor. Cand am venit de la scoala la13:00 am mancat un mar. Intr orele 13:00 si 18:00 am baut ~3l de apa. Am mai mancat 3 sferturi dintr-o punga de fibrosan, urmand ca 1/4 sa-l mananc mai incolo.Atat. De la apa nu mie foame( suna ciudat, insa eu rezist).
E foarte important ca in perioada de mentinere sa faci putin sport. Mentionez ca eu inainte nu facem sport deloc, acum mai fac pe bicicleta.
Dupa ce termin cura in care sunt acum. O termin peste vreo 8 zile, incerc sa ma mentin, adica fac cura cu pulpa de pui , timp in care dimineata si seara iau cate o lingurita dintr-o mixura. Inca nu am incercat-o, dar am sa vad daca da roade. Mixura respectiva se face astfel: 500 ml otet de mere +8 catei usturoi pisati+ 250 g miere de albine. Se pune la macerat la frigider 3 zile. Apoi o iei asa cum am mentionat anterior, cat timp vrei, insa nu foarte mult. Cam cata compozitie ai. In acest timp o pastrezi la frigider , nu la temperatura camerei.

In speranta ca ti-am fost de ajutor! - Astept id-ul tau :D...
__yana
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:47
De la: Adelaine, la data 2009-04-28 17:48:28la naiba...ca mie nu imi iese niciodata mereu incerc ca sa dau jos,si nu pot...platesc giminastica la cea mai buna sala, mananc putin si echilibrat,,..dar porcului de rasa de nimic nu ii pasa,..poate sa manance orice tot nu slabeste ca e de rasa..
congratulationes!!!!!

nu e nevoie sa fii asa de dura cu tine ! si eu tineam cure si cure si nu se misca nimic,si aveam hipotiroidie ! faimoasa :D daca nu se misca, merita sa te duci la un doctor ! acum tin cura dupa cartea mihaelei bilic si e super ! bafta
sab628
Postat pe 1 Mai 2009 16:42
De la: __yana, la data 2009-04-30 19:47:15
De la: just_choccotoff, la data 2009-04-30 19:03:56te rog dami si mie o cura de a ta ca si eu am banchetul si am 1.70 si 66 de kg si sincer am o burta si niste sunci nu stiu ce sa mai fac ca mi-am dta organismul peste cap cu pastile si tot felul de diete dure

Buna! Eu iti scriu 3 diete care le poti tine, insa nu pot spune ce rezultate vor avea si la tine. Lasa-mi,d aca vrei id-ul tau intr-un mesaj privat sa mai conversam.
Cura 1.
dimineata mananci un mar SAU o punguta de FIBROSAN ( de la magazine de paine, e ca napolitana) + cafea daca bei, daca nu "nu"
la pranz iti faci pe gratar .o pulpa de pui , fara pielita si fara sare, sau foarte putin sau ficat pe gratar , dar nu foarte mut, sa fie cam aceeasi catitate ca si o pulpa de pui, sau pipote fierte cam un castronel, dar nu foarte mare.
cand ti se face foame poti manca mere, dar nu mai mult de 3 + foarte multa apa sau ceai, in functie de preferinte
seara poti manca fibrosan. Aceasta a fost prima mea cura tinuta, cu care am dat jos 6 kg in 2 sau 3 saptamani, nu mai tin mite exact, insa eu mancam dimineata o banana pana mi-am dat seama ca marul este esential in cure, avand calitati curative.

Cura 2.-foarte dura de altfel, slabesti cam 8 kg pe durata curei, adica in 10 zile, insa dupa ce o urmezi trebuie sa faci sport sau sa mananci moderat sa te mentii
iti cumperi hrisca. Masori cat intra intr-un paharel mic ca de tuica . Cantitatea masurata o pui intr-un ceaun sau o tigaie la copt ( FARA APA, doar e copt). Mananci asta la micul dejun. Poti sa bei si o cafea
La pranz daca ti se face foame poti manca acelasi lucru , sau o punguta de fibrosan, iar seara la fel. O tii 10 zile. Este foarte grea, eu am tinut-o, insa persoanele carora le-am dat-o nu au rezistat. Eu am facut-o de vreo 2 ori.
Cura 3
e ceva intre.cele 2 adica mananci fibrosan, apa si mere. LA asta sunt eu momentan. Azi, spre exemplu am mancat asa: dimineata, la 6 si ceva,( ca atunci urmeaza sa merg la scoala. )am mancat o punga de fibrosan ( cafea nu mai beau ca m-am lasat fara sa vreau...) , la scoala mananc guma, in orele in care mi se perminte. Guma este foarte buna in orice cura, avand calitati curative, insa nu le prieste tuturor oamenilor. Cand am venit de la scoala la13:00 am mancat un mar. Intr orele 13:00 si 18:00 am baut ~3l de apa. Am mai mancat 3 sferturi dintr-o punga de fibrosan, urmand ca 1/4 sa-l mananc mai incolo.Atat. De la apa nu mie foame( suna ciudat, insa eu rezist).
E foarte important ca in perioada de mentinere sa faci putin sport. Mentionez ca eu inainte nu facem sport deloc, acum mai fac pe bicicleta.
Dupa ce termin cura in care sunt acum. O termin peste vreo 8 zile, incerc sa ma mentin, adica fac cura cu pulpa de pui , timp in care dimineata si seara iau cate o lingurita dintr-o mixura. Inca nu am incercat-o, dar am sa vad daca da roade. Mixura respectiva se face astfel: 500 ml otet de mere +8 catei usturoi pisati+ 250 g miere de albine. Se pune la macerat la frigider 3 zile. Apoi o iei asa cum am mentionat anterior, cat timp vrei, insa nu foarte mult. Cam cata compozitie ai. In acest timp o pastrezi la frigider , nu la temperatura camerei.

In speranta ca ti-am fost de ajutor! - Astept id-ul tau :D...



nu te supara k iti zic, dar tu te joci cu corpul tau si o sa te coste pe termen lung ! ce rost are sa slabesti rapid, cand in clipa in care mananci ca omu si nu carne goala , o sa te ingrasi?
sab628
Postat pe 1 Mai 2009 16:44
De la: __yana, la data 2009-04-29 14:15:17Buna fetelor ! Am 15 ani, ~ 1.70m , momentan am 67 kg, (mult de altfel )sunt din Sv. Cel mai mult am avut 78 de kg, ceea ce era enorm. Am tinut mai multe diete. Tin sa mentionez ca , virgula , cu prima cura tinuta am slabit 6 kg in 20 de zile. Urmatoarea cura ( alta, ce era si de deziintoxicare am slabit 8, ca intre timp mai punesem aproape 2 kg in vreo 4 luni, dar asta pentru ca vara nu ma abtineam de la nimic) este foarte buna, insa foarte grea, in care slabesti pana la 8 kg in 10 zile, insa nu multi o tin, cel putin persoanelor carora le-am zis-o nu au rezistat nici 2 zile. Momentan is in cura ( again, ca urmeaza banchetul si tre' sa am 60 -obsesie de-a mea). O tin de 3 zile si am slabit 2.2 kg adica cu 3 zile in urma am avut aproape 70. Astept sa vada cat slabesc pe urma inca una -obsedata rau, da' aratam ca, scuzati expresia "scroafa"

78 de kile la 1,70 nu e enorm, poate 200 de kile ! exista oameni cu kile mult mai multe ! incearca cartea mihalelei bilic, eu tin de vreo doua luni si nu sunt deloc frustrata , asta e super important :D te invata fix cat sa mananci din orice,e foarte buna ! aa, si merge, am vazut pe pielea mea :D
sab628
Postat pe 1 Mai 2009 16:47
De la: __yana, la data 2009-04-29 14:15:17Buna fetelor ! Am 15 ani, ~ 1.70m , momentan am 67 kg, (mult de altfel )sunt din Sv. Cel mai mult am avut 78 de kg, ceea ce era enorm. Am tinut mai multe diete. Tin sa mentionez ca , virgula , cu prima cura tinuta am slabit 6 kg in 20 de zile. Urmatoarea cura ( alta, ce era si de deziintoxicare am slabit 8, ca intre timp mai punesem aproape 2 kg in vreo 4 luni, dar asta pentru ca vara nu ma abtineam de la nimic) este foarte buna, insa foarte grea, in care slabesti pana la 8 kg in 10 zile, insa nu multi o tin, cel putin persoanelor carora le-am zis-o nu au rezistat nici 2 zile. Momentan is in cura ( again, ca urmeaza banchetul si tre' sa am 60 -obsesie de-a mea). O tin de 3 zile si am slabit 2.2 kg adica cu 3 zile in urma am avut aproape 70. Astept sa vada cat slabesc pe urma inca una -obsedata rau, da' aratam ca, scuzati expresia "scroafa"

nu slabeai 3 kile de grasime in 3 zile, ai dat jos apa ! unele fete au o conformatie mai solida, asta nu le face neaparat "scroafe" ! daca tu te denigrezi, sa nu te astepti la altceva de la altii ! ia cartea mihaelei bilic, merita fiecare banutz
sab628
Postat pe 1 Mai 2009 16:49
Vorbeam despre mine, iar daca unii se simt, imi pare sincer rau. In plus mi-am spus opinia, iar daca te deranja fie trebuia sa treci mai departe, fie sa o zici ( propria-ti opinie) intr-un mod mai placut ( nu la imperativ, macar ). In privinta celor "3 kilograme date jos= apa!" te inseli. Aceasta cura, drastica intr-adevar este tinuta atat de calugari cat si de medici . Asa ca daca tie nu-ti convine ceva nu inseamna ca se intampla acelasi lucru si cu ceilalti. Invata sa-i asculti si pe ceilalti inainte sa deschizi gura. Am si eu o curiozitata, ca tot mi-ai starnit-o : " Ai probleme cu grautatea? sau Ai avut vreodata astfel de probleme? ( mai mult de 10--20 kg?)
__yana
Postat pe 1 Mai 2009 18:06
eu iti zic din ce am citit, k nu ai cum sa dai jos asa de repede grasime , nu zic k nu kile, zic tesut adipos ! o sa-mi tin gura inchisa fata de tine, pur si simplu mi se pare trist ca te chinuiesti atat, nu am zis-o cu rautate !
sab628
Postat pe 2 Mai 2009 20:36
http://multsoare-stuff.blogspot.com/


http://multsoare-stuff.blogspot.com/



http://multsoare-stuff.blogspot.com/



http://multsoare-stuff.blogspot.com/



http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 22:02
De la: sab628, la data 2009-05-02 20:36:05eu iti zic din ce am citit, k nu ai cum sa dai jos asa de repede grasime , nu zic k nu kile, zic tesut adipos ! o sa-mi tin gura inchisa fata de tine, pur si simplu mi se pare trist ca te chinuiesti atat, nu am zis-o cu rautate !

ma rog...."grele limbile romane" ( sa citez si un coleg)... eu prin cura am slabit 13 kg ( dar nu deodata, ci treptat, in decursul a 1 an, aproximativ)
__yana
Postat pe 3 Mai 2009 22:57
mie mi se parea enorm , pentru ca nici nu-mmi gaseam haine ...am invatat pe pielea mea fara nicio carte cum trebuie sa mananci ( cate putin, nu mult si des cum faceam)...dar acum nu zic ca acea carte nu o fi buna...fiecare dupa buzunar
__yana
Postat pe 3 Mai 2009 23:02
Feteloor nu va mai certati!
Eu am inceput iar regimul disociat, il tin de 5 zile si am slabit 2 kg
vreau sa il mai tin pana sambata, sa vad ce mai fac....apoi iau o pauza mica, fiindca e ziua mea si vreau si eu o fripturica, o bere si o felie de tort....dupa aia il incep din nou....vreau sa slaabeessc muult...
voi ce mai ziceti?
ramo_88
Postat pe 4 Mai 2009 10:38
De la: ramo_88, la data 2009-05-04 10:38:21Feteloor nu va mai certati!
Eu am inceput iar regimul disociat, il tin de 5 zile si am slabit 2 kg
vreau sa il mai tin pana sambata, sa vad ce mai fac....apoi iau o pauza mica, fiindca e ziua mea si vreau si eu o fripturica, o bere si o felie de tort....dupa aia il incep din nou....vreau sa slaabeessc muult...
voi ce mai ziceti?

Nu ne certam...sau ma rog era o discutie in contradictoriu. Momentan mananc aproape oice dar cate putin ( incerc sa nu mananc dulciuri, doar cereale...)...
__yana
Postat pe 5 Mai 2009 12:42
mie azi-dimineata mi s-a facut rau in tramvai, de nemancata...
nu stiu ce sa fac, am ambitie sa tin regim, dar totul pana la sanatatea mea...
ramo_88
Postat pe 5 Mai 2009 16:58
Buna fetelor
eu am dat jos 20 kg...dar asta intr-un an aproape de zile, mi-am schimbat alimentatia si stilul de viata...dar nici nu m-am privat de mici placeri . Nu am luat pastile pt slabit, si acum chiar daca mananc normal nu am pus acele kg la loc.

Acum sunt intr-o perioada de stagnare asa ca m-am apucat de inot...sa stiti ca e foarte indicat si sanatos (mai as avea de dat jos 3-5 kg).

Mult succes!
Paula_Maria
Postat pe 5 Mai 2009 21:20
hei girls am si eu o mica problema ... cum scap de burtica? intr'o luna am banchetul si rochita nu sta pe mine cum ar trebui sa steie... am pus si pe fund si pe coapse si nu stiu cum sa scap de surplusuri... nu trebuie sa slabesc mult, maxim vreo 5 kg. nu am prea mult timp la dispozitie si nu pot face sport... deci ...ce as putea face pt a scapa repede de "surplusuri" ...aaaa da si de celulita de pe coapse cum pot scapa...?
SunGirl
Postat pe 5 Mai 2009 21:36
De la: SunGirl, la data 2009-05-05 21:36:33hei girls am si eu o mica problema ... cum scap de burtica? intr'o luna am banchetul si rochita nu sta pe mine cum ar trebui sa steie... am pus si pe fund si pe coapse si nu stiu cum sa scap de surplusuri... nu trebuie sa slabesc mult, maxim vreo 5 kg. nu am prea mult timp la dispozitie si nu pot face sport... deci ...ce as putea face pt a scapa repede de "surplusuri" ...aaaa da si de celulita de pe coapse cum pot scapa...?


off cred ca deja suna cunoscut...putina sala...mai putine dulciuri.multa vointa.sunt in aceeasi situatie.succes si sper sa iti vina rochita super pana la banchet
iulices
Postat pe 5 Mai 2009 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o noua sansa in viata :bunastare ,prosperitate ,tinerete 3 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:05
8 martie!!!! urgent :)))))))) 90 De la: unni_ka 10 Decembrie 2009 10:17
PRIETENIA este doar un cuvant 21 De la: ralu_zar 6 Mai 2009 23:41
cate sanse?sau cata rabdare 12 De la: nico_dana2006 16 Iunie 2009 17:01
Va rog,,,,,,, ajutati-l pe, Vladut, 11 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:02