Setari Cookie-uri

Femeia Varsator si barbatul Pesti

Stiu ca nu se potrivesc absolut deloc, dar nu stiu cum fac si tot cu un "peste" ajung! Suntem doi visatori si doi ciudati...uneori las eu de la mine, uneori lasa el. Dar avem si multe probleme de comunicare. Foarte rar imi spune ce simte, iar atunci cand este nervos spune lucruri destul de dureroase. Este si foarte dulce si romantic, dar ii place sa faca pe durul. Ce trebuie sa inteleg? Ca atunci cand e nervos sa-l las sa-si faca "damblaua" si va veni el singur dupa ce ii trece? Sa nu mai incerc sa-l fac sa vorbeasca si sa astept sa fie el pregatit? Nu suntem de mult timp impreuna si din acest motiv as avea nevoie de niste sfaturi.
irina_1
Postat pe 29 Decembrie 2008 10:24
si io sunt varsatoare si am o relatie deosebita cu un peste de 3 ani de zile, stai linisitita chiar daka il superii ...sau knd e nervor lasa-l in pace va veni el la tn..!!! ai cam fuge privirea ...dar doar atata daka te iubeste numai ochii ptr tn va avea:*:*:*:*iubitiva mult
sweet_terry
Postat pe 13 Februarie 2009 13:27
ma inteleg minunat cu el parca suntem facuti unul ptr celalalt!!!!
sweet_terry
Postat pe 13 Februarie 2009 13:30
daca te iei dupa horoscop nu ajungi nicaieri cel mai mult conteaza comunicarea in orice reloatie indiferent de zodie.Da si eu cred in zodii dar in limita in care nu imi distuge viata.Crede-ma ca m-am certat de foarte multe ori cu neti sandu cand spunea horoscopl pe pro tv,pt ca nu mi se potrivea in nici un chip si incepeam sa urlu in fata tv -ului (ce nebuna eram... )
si eu sunt o varsatoare am fost cu un scorpion groaznic da intr-adevar nu era compatibilitate nici in astre nici in realitate
dar acum sunt cu un berbec care sunt foarte incapatanati dar relatia esuper pt ca exista comunicare
poop si mergi inainte fara horoscoape
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:34
buna
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 10:59
De la: r3d_chocolate_yahoo_com, la data 2008-12-29 10:24:02Stiu ca nu se potrivesc absolut deloc, dar nu stiu cum fac si tot cu un "peste" ajung! Suntem doi visatori si doi ciudati...uneori las eu de la mine, uneori lasa el. Dar avem si multe probleme de comunicare. Foarte rar imi spune ce simte, iar atunci cand este nervos spune lucruri destul de dureroase. Este si foarte dulce si romantic, dar ii place sa faca pe durul. Ce trebuie sa inteleg? Ca atunci cand e nervos sa-l las sa-si faca "damblaua" si va veni el singur dupa ce ii trece? Sa nu mai incerc sa-l fac sa vorbeasca si sa astept sa fie el pregatit? Nu suntem de mult timp impreuna si din acest motiv as avea nevoie de niste sfaturi.


Exact aici ai surprins aspectele esentiale ale zodiei! Rabdare...
Pestii au lumea lor si jucarelele lor...daca le respecti intimitatea...is ai tai pe veci. Ce daca se uita, ce daca li se da tarcoale? Cine ar vrea sa umble cu un barbat pe care nu-l doreste nimeni?
cristinarudi
Postat pe 12 Octombrie 2009 07:54
Mai stii ce sfat mi-ai dat? :) Nu te lua efectiv dupa horoscop, eu personal am doua persoane pesti in familie si iti zic din proprie experienta: cand e nervos si suparat, il lasi in pace si-si revine singur! Daca te vei aventura in a-l linisti sau a-l certa pentru ca e nervos sau sa-i arati ca nu are dreptate, sigur vei suferi. Ei sunt genul de oameni carora trebuie sa le aduci argumente solide pentru a sustine ceva, dau vina intotdeauna pe ceilalti, isi baga nasul unde nu trebuie chiar daca nu se pricep deloc, isi asuma meritele altora, sunt altruisti doar cand au ei chef, foarte mandri, usor iritabili, oportunisti, naivi, sinceri pe alocuri. La nevoie te sustin, mai ales daca vad in tine un adevarat prieten sau ajutor, dar intotdeauna te vor testa , la orice pas.Daca te vad superior emotional sau intelectual, chiar daca ii inveti de bine vor respinge din start ideea ta, dar vor tine cont de orice parere a unui oarecare.Eu sunt berbec, si crede-ma reusesc sa-i tin in frau si sa-i aduc pe linia de plutire, dar iti trebuie multa rabdare, incapatanare si sa stii din start cu cine ai de-a face

Cam atat cu trasaturile negative, pe cele pozitive le vezi tu, dar crede-ma sunt foarte alunecosi, si se schimba mai repede decat vremea la tropice! Mult noroc iti doresc!
Milenium
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:29
salut! Eu sunt peste.Si tot ce-ai spus e foarte corect dar ai uitat una,ca barbatul peste nu poate fi controlat, nici manipulat de nimic si nimeni. Nu uita acest aspect!
kudika_990229
Postat pe 3 Iulie 2015 23:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BUNA SEARA 7 De la: kudika099473 11 Ianuarie 2010 19:48
o femeie capricorn si un barbat sagetator??? 38 De la: coka_pusha 6 Septembrie 2009 17:32
Mi-a facut creierii varza:(((((( 21 De la: Preaminunata 20 Aprilie 2010 18:19
femeia sagetator!!! 46 De la: alinafrumi 17 Mai 2012 21:13
nu stiu ce sa fac ???!!! 26 De la: steffy91 8 Noiembrie 2011 13:38