Setari Cookie-uri

Vreau sa divortez!

M-am hotarit de multa vreme sa fac acest pas, dar nu stiu de unde sa incep! Daca ati trecut prin asa ceva....ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?
andromedada
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:28
De la: andromedada, la data 2009-01-01 15:28:48 M-am hotarit de multa vreme sa fac acest pas, dar nu stiu de unde sa incep! Daca ati trecut prin asa ceva....ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?
daca vei reusi poate ma ajuti si pe mine

Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:31
prima zi a anului..si sa avem acest gand..?de despartire..insa..asta noapte..am hotarit si eu..trebuie sa rup legatura ce ne uneste de 16 ani..sincer..nici eu nu am de unde sa incep..sunt confuza..ma tem..sunt alandala..daca se v-a da un sfat..il voi citi si eu.
Merido
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:41
De la: Merido, la data 2009-01-01 15:41:35prima zi a anului..si sa avem acest gand..?de despartire..insa..asta noapte..am hotarit si eu..trebuie sa rup legatura ce ne uneste de 16 ani..sincer..nici eu nu am de unde sa incep..sunt confuza..ma tem..sunt alandala..daca se v-a da un sfat..il voi citi si eu.
bine ai venit in clubul nostru

Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:43
..nu cedeam ca viata ma v-a aduce pe-aici..insa..bun gasit..
Merido
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:45
Incepe sa gandesti pozitiv si sa faci ce iti place tie cel mai mult. Stiu ca doare foarte tare, dar trebuie sa ne gandim si la noi, sa fim mai egoiste...si eu tocmai trec prin asa ceva, deci capul sus si multa incredere in tine.

rhania
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:47
Mi-ar place sa ramanem pe-aici in decursul anului ce a venit..si..sa vadem..care v0a reusi sa fie fericita si inc eporportie..si..in ce fel..in acest caz..aceea ..v-a da reteta celorlalte
Merido
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:48
De la: Merido, la data 2009-01-01 15:48:42 Mi-ar place sa ramanem pe-aici in decursul anului ce a venit..si..sa vadem..care v0a reusi sa fie fericita si inc eporportie..si..in ce fel..in acest caz..aceea ..v-a da reteta celorlalte



Bine spus dar, nu se poate sa fie o reteta generala.
rhania
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:51
..nu stiu care e reteta..nu stiu daca e generala..insa ma voi lupta sa o descopar..
Merido
Postat pe 1 Ianuarie 2009 15:55
De la: Merido, la data 2009-01-01 15:41:35prima zi a anului..si sa avem acest gand..?de despartire..insa..asta noapte..am hotarit si eu..trebuie sa rup legatura ce ne uneste de 16 ani..sincer..nici eu nu am de unde sa incep..sunt confuza..ma tem..sunt alandala..daca se v-a da un sfat..il voi citi si eu.

Nu stiu de ce dar inteleg tare bine ce zici!
andromedada
Postat pe 3 Ianuarie 2009 15:19
De la: rhania, la data 2009-01-01 15:51:40
De la: Merido, la data 2009-01-01 15:48:42 Mi-ar place sa ramanem pe-aici in decursul anului ce a venit..si..sa vadem..care v0a reusi sa fie fericita si inc eporportie..si..in ce fel..in acest caz..aceea ..v-a da reteta celorlalte



Bine spus dar, nu se poate sa fie o reteta generala.

Sigur nu e o reteta generala....dar eu cred ca ne-ar ajuta f mult sa schimbam ...,,impresii". De multe ori de nervi scapam lucruri esentiale din vedere. Pe mine ma ajuta enorm sa stiu ca nu sint singura! Va pupici!
andromedada
Postat pe 3 Ianuarie 2009 15:22
fiiiiiiii tare si incearca sa treci peste...e greu dar nu imposibil!

Postat pe 3 Ianuarie 2009 15:28
si eu care crede-am ca sunt singura care trece prin asa ceva.e greu dupa multi ani,dar trebuie sa ai curaj sa mergi mai departe.si eu sunt la inceput.
dana_mv
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:13
De la: dana_mv, la data 2009-01-04 23:13:52si eu care crede-am ca sunt singura care trece prin asa ceva.e greu dupa multi ani,dar trebuie sa ai curaj sa mergi mai departe.si eu sunt la inceput.

Mda...obisnuinta e a doua natura....la mine au trecut aproape 10...
Foarte greu am acceptat sa recunosc...ca nu se mai poate pur si simplu. Chiar daca m-as stradui sa fac sa fie bine peste putin timp as ajunge tot aici.Daca incerci sa inozi o atza rupta...pina la urma tot i se va vedea nodul...oricit te-ai stradui sa-l ascunzi!Un mare avantaj e ca...nu avem nimic de impartit ,nici copii nu avem...sper din tot sufletul sa treaca repede!
andromedada
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:24
..am avut cel mai oribil reveloin..eram doar eu si el(sotul)..atunci..mi-am dat seama..pentru a cita oara)..ca ..il vreau cit mai departe de mine..nu il urasc..dar..nu mai pot sa fiu impreuna cu el..fiecare act sexual care se intipma intre noi..e un adevarat viol pentru mine..mi-e rau..aproape ca vomez//cums a continui asa..?cum???
Merido
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:57
De la: andromedada, la data 2009-01-01 15:28:48 M-am hotarit de multa vreme sa fac acest pas, dar nu stiu de unde sa incep! Daca ati trecut prin asa ceva....ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?


Primul lucru ar fi sa te informezi de legislatia despre divort...sa consulti un avocat...
http://www.divort.as.ro/ cu mai multe informatii utile....
al doilea ar fi sa-ti cauti o locuinta...



De la: Merido, la data 2009-01-06 17:57:36..am avut cel mai oribil reveloin..eram doar eu si el(sotul)..atunci..mi-am dat seama..pentru a cita oara)..ca ..il vreau cit mai departe de mine..nu il urasc..dar..nu mai pot sa fiu impreuna cu el..fiecare act sexual care se intipma intre noi..e un adevarat viol pentru mine..mi-e rau..aproape ca vomez//cums a continui asa..?cum???


Care sunt argumentele ca mai stai cu el?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:25
Avem aceeasi varsta aproape, aceleasi probleme....multumesc ca nu sunt singura care are asemenea ganduri...nu ca ma bucur ca le ai si tu...ci ca poate reusim sa ne sprijinim...
2007anna32
Postat pe 8 Ianuarie 2009 11:39
Doar atat? "aceeasi varsta si aceleasi probleme"? Astea sunt motivele?
Lucia1971
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:59
bestdevilinside..faptul ca mai sunt inca impreuna cu el..se datoreaza doar lipsei financiare..mi-e frica ca nu ma voi descurca singura..cu fiul meu..mi-e frica ca..fiul meu..v-a refuza sa accepte ca mama sa il lase pe tata..si ca un paradox..mi-e frica de singuratate...
..Il privesc pe sotul meu..si nu vad in ochii lui decit frica ca mma v=-a pierde....toti si mei sunt impotriva mea, insa nu m-au lasat niciodata sa le spun adevarul despre viata mea..e ca si cum s-ar teme sa auda ce am s ale zic..inclusiv fiul meu..
....
Merido
Postat pe 8 Ianuarie 2009 18:16
bestdevilinside: Iti multumesc f mult pt link, chiar nu-mi trece prin cap ce as putea sa fac in semenea situatie!
Haideti sa va zic ...o bomba! Eu una...desi am 32 de ani nu am reusit sa inteleg ...cred eu...prea bine secta asta masculina. Eu nu pot face nimic daca nu vad intai logica.
Luni m-a instiintat ca...sambata plecam in Australia 3 saptamani ...in concediu! Am ramas surprinsa...normal, nu? Dar culmea...nu placut...am facut o criza de furie....noi de 2 luni nu ne-am mai apropiat unul de altul.Din iunie am aflat ca are o relatie...dar am zis ca...sa nu-l judec, o fi o toana, si poate daca si eu as fi barbat as face la fel.Dupa toate astea...am fost doar mai atenta...la ce face ...ce vorbeste...La inceputul lui noiembrie am dat peste niste mesaje in care se milogea ...pur si simplu la acea donsoara.Nu am mai rezitat si...am pufnit. Raspunsul care mi l-a dat...sint eu nebuna.Banal, oricum ma asteptam sa zica asta.
Buuuunnn! Duminica seara...a incercat sa..,,se apropie" de mine...l-am respins reprosandu-i ca ce l-a apucat, de 2 luni n-a simtit nevoia sa ma mangaie. Si taman...imi zice ca plecam....in Australia. NU am nici un chef sa ma duc....sint foarte deprimata....nu mai suport nici sa-l vad.
Nu stiu ce va fi...acum sint cu nervii...m-ai vb cand ma intorc.Ciudate sunt animalutzele astea...purtatoare de penis...
andromedada
Postat pe 8 Ianuarie 2009 19:28
vvv
nadia34
Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:28
Buna MERIDO...am scris pentru tine un mesaj...cred ca acum doua zile...mai bine zis nopti....tot caut acel mesaj...si nu ineleg ...l-ai primit?....era un raspuns la ce spui tu in acest pasaj.( baietelul meu... si situatie financiara). Daca l-ai primit raspunde-mi te rog....a fost prima oara cand am scris....poate din greseala nu l-am trimis....
nadia34
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:32
De la: Merido, la data 2009-01-08 18:16:01bestdevilinside..faptul ca mai sunt inca impreuna cu el..se datoreaza doar lipsei financiare..mi-e frica ca nu ma voi descurca singura..cu fiul meu..mi-e frica ca..fiul meu..v-a refuza sa accepte ca mama sa il lase pe tata..si ca un paradox..mi-e frica de singuratate...
..Il privesc pe sotul meu..si nu vad in ochii lui decit frica ca mma v=-a pierde....toti si mei sunt impotriva mea, insa nu m-au lasat niciodata sa le spun adevarul despre viata mea..e ca si cum s-ar teme sa auda ce am s ale zic..inclusiv fiul meu..
....

Tu trebuie sa-ti traiesti viata pentru tine si copil...Nu pentru familie (ma refer la ai tai,care sunt impotriva ta)... Depinde de varsta fiului tau, va intelege problema si nu ...Iar partea financiara ...Tu poti sa socotesti cat ti-ar trebui tie si la copil ...Daca venitul tau lunar acopera aceste neceitati (chirie/alocatie, alimente,haine, concediu, materialele pentru scoala etc....)
Sa stai cu cineva pentru bani mi se pare ... Mai mult exista diverse motive cu care se mai mult frica de necunooscut...frica de divort si ce va fi dupa....

De la: yasmi5, la data 2009-01-17 00:32:34Buna MERIDO...am scris pentru tine un mesaj...cred ca acum doua zile...mai bine zis nopti....tot caut acel mesaj...si nu ineleg ...l-ai primit?....era un raspuns la ce spui tu in acest pasaj.( baietelul meu... si situatie financiara). Daca l-ai primit raspunde-mi te rog....a fost prima oara cand am scris....poate din greseala nu l-am trimis....

la mesaje poti sa vezi daca lai trimis...cand faci click pe pesaj apare primite si trimise.daca mes. tau pentru ea nu este s-a trimis


De la: andromedada, la data 2009-01-08 19:28:20bestdevilinside: Iti multumesc f mult pt link, chiar nu-mi trece prin cap ce as putea sa fac in semenea situatie!
Haideti sa va zic ...o bomba! Eu una...desi am 32 de ani nu am reusit sa inteleg ...cred eu...prea bine secta asta masculina. Eu nu pot face nimic daca nu vad intai logica.
Luni m-a instiintat ca...sambata plecam in Australia 3 saptamani ...in concediu! Am ramas surprinsa...normal, nu? Dar culmea...nu placut...am facut o criza de furie....noi de 2 luni nu ne-am mai apropiat unul de altul.Din iunie am aflat ca are o relatie...dar am zis ca...sa nu-l judec, o fi o toana, si poate daca si eu as fi barbat as face la fel.Dupa toate astea...am fost doar mai atenta...la ce face ...ce vorbeste...La inceputul lui noiembrie am dat peste niste mesaje in care se milogea ...pur si simplu la acea donsoara.Nu am mai rezitat si...am pufnit. Raspunsul care mi l-a dat...sint eu nebuna.Banal, oricum ma asteptam sa zica asta.
Buuuunnn! Duminica seara...a incercat sa..,,se apropie" de mine...l-am respins reprosandu-i ca ce l-a apucat, de 2 luni n-a simtit nevoia sa ma mangaie. Si taman...imi zice ca plecam....in Australia. NU am nici un chef sa ma duc....sint foarte deprimata....nu mai suport nici sa-l vad.
Nu stiu ce va fi...acum sint cu nervii...m-ai vb cand ma intorc.Ciudate sunt animalutzele astea...purtatoare de penis...


Avocat si diverse informatii de pe net...
Iti doresc concediu frumos, zbor placut...desi cred ca in cazul tau nici nu poate fi vorba de asta...Incearca totusi sa te relaxezi si sa vezi partile frumoase...Poate vrea sa se "impace"...si vreia sa-ti faca o surpriza placuta....Sau planificase cu donsoara un concediu si ea nu a mai vrut... Povesteste-mi cum a fost cand te intorci;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:55
yasmi5..din pacate nu am primit acel mesaj d ela tine..dar iti multumesc oricum//iar daca vrei ,mai poti incerca sa imi trimiti altul..zile bune..si multumesc..
Merido
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:04
Buna doamnelor, scriu destul de rar pe aici dar de citit citesc aproape zilnic.... Eu am fost in aceasta situatie si am facut pasul, adica am divortat. A fost iubire mare la inceput, am fot prieteni 2 ani, am decis sa ne casatorim, insa am stat casatoriti doar 1 an si 8 luni.... s-a incurcat cu alta, l-am simtit, descoperit si am stiut ca nu pot sa trec peste asta.... Era totul pt mine, insa cu toata durerea din suflet (s-a naruit tot in jurul meu....) am spus GATA!!!!!! Mi-a fost nu greu, FOARTE GREU, nu aveam prieteni, nu aveam pe nimeni..... ufffff, nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte ce urat a fost si ce mult m-a dat peste cap.... Mai "usor" (daca pot sa numesc usor) a fost ca nu am avut copii (la "indicatiile" soacrei, sa aiba grija sa nu raman insarcinata) si nu am avut nimic de impartit (bunuri) asa ca, divortul de comun acord a fost solutia.
Ideea este ca nu e bine sa stai aiurea cu cineva pt care nu mai simti nimic (sau nu mai simte nimic). Stiti proverbul acela: "boala lunga, moarte sigura" si cand el nu te mai vrea, potzi sa stai si in cap, sa faci ce vrei ca tot nu mai este la fel... As mai avea multe de spus, dar nu vreau sa va plictisesc...
Ileana1970
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:21
Draga andromeda,imi permit sa intervin in discutia voastra ca si barbat trecut prin viata ,casatorie si divort.
Tu zici ca i-ai gasit niste mesaje in care el o implora pe amanta.
Faptul ca dupa 2 luni el a incercat sa se apropie de tine si ca te duce in concediu sunt lucruri bune.

Hai sa-ti explic care este psihologia :
1) Faptul ca sotul tau o implora pe amanta asta inseamna ca amanta i-a pus piciorul in prag\" ori divortezi ori ma pierzi\",(asa fac toate amantele singure ,adica fara barbat)
2) Ziceam mai sus ca este un lucru bun faptul s-a apropiat de tine si ca te duce in concediu,acum argumentez : Daca el ti-a facut aceasta surpriza motivele sunt clare:
s-a despartit de amanta ,
a realizat ca ce are acasa este mai bun decit amanta si ca amanta nu avea decit un interes oarecare ,probabil banii,
a realizat ca tu il iubesti cu adevarat nu ca amanta,
ESTE CLAR CA INCA TE MAI IUBESTE SI VREA SA FIE CU TINE, ca altfel nu mai vroia sa plece tocmai in australia 3 saptamini,pai ca sa pleci atita amar de drum si timp iti trebiue minim 10.000 de euro,deci tipul are bani si te vrea .

Acum vreau sa expic ceva tuturor femeilor :
Stimate doamne,noi barbatii suntem mai prosti decit dvs in ceea ce priveste seductia.
Noi ne lasam foarte usor corupti cind o femeie ne face avansuri.
Motivul ? Cheia este la dvs.
Fameile vor sa fie cucerite si se lasa greu.
Un barbat sa zicem face curte zilnic multor femei,nu raspunde nici una la avansuri deaceea cind o femeie face avansuri barbatul accepta imediat

Este adevarat ca toti avem momente de ratacire in viata dar barbatii sunt mai predispusi prin mostenirea genetica.
Nu ai cum sa schimbi asta la un barbat.

GRESELILE FEMEILOR SI CUM SA-TI TII BARBATUL APROAPE
Nu este de ajuns sa-l iubesti daca nu ii arati asta in fiecare zi prin vorbe si fapte.
Cel putin in casa nu va imbracati in fiecare zi cu aceleasi haine , iluzia optica se schimba in functie de haina,azi te poate vedea respingatoare ,maine te poate vedea atragatoare,depinde de haina.
Facet-ii mincarea preferata
Mingaiati-l permanent in locuri diferite
Spuneti-ii ce mascul feroce este ,mai ales in pat,barbatii au un orgoliu nemasurat cind vine vorba de performantele lui sexuale,el are nevoie sa fie lauat cahiar daca lasa de dorit,dar lauda Ii da curaj si incredere de sine,daca il critici nu mai faci nimic cu el,va crede ca nu e bun ptr tine si va cauta alta.
Nu il cicaliti,barbatilor nu le place sa fie cicaliti,devin stresati.
Nu il criticati mai ales in public.Dar daca totusi vreti sa o face-ti spuneti-o zimbind mai in gluma .
Fiti dragastoase ,
Faceti-va sexi si sedceti-l in fiecare moment,nu conteaza daca esti obosita sau indispusa,chiar daca nu ai chef de sex atunci dar in mintea lui de mascul ai ramas cu gesturile si el tine minte ,te va intelege,dar te va astepta la cotitura si cu prima ocazie va iesi scintei.
Pentru femeile care accepta ,incercati si sex-ul oral ,jucarii erotice etc.
Schimbati pozitiile si locurile macar prin casa unde sa faceti sex.
Veniti cu ceva nou permanent.
Daca mai vreti si alte sugesti sunt pe aici,acum nu mai am timp sa scriu,voi revenii.
marianil
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:43
Daaaaaa...n-ai vrea sa stii cat de enervant este!!!!!!!!!!
Am scris dintr-un implus...am pus toate gandurile mele...si cand am dat"previzualizare"...totul s-a dus...NICAIERI....e frustrant....ar trebui sa ma calmez si apoi sa mai transmit ce simt, ....ASTAZI..acum cateva minute am patit la fel....cu un alt mesaj , catre cineva de aici....

Eu nu am scris pana acum pe forum...si ....cand o fac prima oara....sub impuls...totul dispare....
dar imi revin....totul se invata....va pup pe toate....

E placut sa discut cu VOI....

TOT BINELE DIN LUME VA DORESC !

si pentru ca tot sunt aici...am iti recomand niste CHESTII foarte misto de citit...
sa stii, ca in general , n-am rabdare sa citesc pana la capat un articol pe site-uri...insa acestea mi-au atras atentia aseara....am stat pana dimineata la 5 si am citit....sunt BESTIALE....dar si INFIOARATOARE.....
le-am mai recomandat cuiva de aici....si ....le recomand TUTUROR....DE CE?....Pentru a intelege mult mai bine prin ce trecem, la nivel GLOBAL.
Daca transpunem la nivel individual...vom intelege ...de ce se intampla atatea in jurul nostru.
http://anatolbasarab.blogspot.com/2008/12/previziuni-pentru-2009.html
http://anatolbasarab.blogspot.com/2007/09/previziunile-lui-vanga.html
http://anatolbasarab.blogspot.com/2007/07/noi-romanii-si-ei-americanii_5338.html

Va pup...pe toate....si va doresc din suflet....RABDARE,PUTERE,INTELEPCIUNE !...Doar asa vom reusi sa trecem peste toate....
Apropo....si eu sunt in DIVORT....dar despre asta povestim alta data....ma trage fetita de maneca...:::))) - " mie FOAME!!!!"....Am fugit....ne mai "auzim".
nadia34
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:01
De la: ions, la data 2009-01-18 09:43:29Draga andromeda,imi permit sa intervin in discutia voastra ca si barbat trecut prin viata ,casatorie si divort.
Tu zici ca i-ai gasit niste mesaje in care el o implora pe amanta.
Faptul ca dupa 2 luni el a incercat sa se apropie de tine si ca te duce in concediu sunt lucruri bune.

Hai sa-ti explic care este psihologia :
1) Faptul ca sotul tau o implora pe amanta asta inseamna ca amanta i-a pus piciorul in prag\" ori divortezi ori ma pierzi\",(asa fac toate amantele singure ,adica fara barbat)
2) Ziceam mai sus ca este un lucru bun faptul s-a apropiat de tine si ca te duce in concediu,acum argumentez : Daca el ti-a facut aceasta surpriza motivele sunt clare:
s-a despartit de amanta ,
a realizat ca ce are acasa este mai bun decit amanta si ca amanta nu avea decit un interes oarecare ,probabil banii,
a realizat ca tu il iubesti cu adevarat nu ca amanta,
ESTE CLAR CA INCA TE MAI IUBESTE SI VREA SA FIE CU TINE, ca altfel nu mai vroia sa plece tocmai in australia 3 saptamini,pai ca sa pleci atita amar de drum si timp iti trebiue minim 10.000 de euro,deci tipul are bani si te vrea .

Acum vreau sa expic ceva tuturor femeilor :
Stimate doamne,noi barbatii suntem mai prosti decit dvs in ceea ce priveste seductia.
Noi ne lasam foarte usor corupti cind o femeie ne face avansuri.
Motivul ? Cheia este la dvs.
Fameile vor sa fie cucerite si se lasa greu.
Un barbat sa zicem face curte zilnic multor femei,nu raspunde nici una la avansuri deaceea cind o femeie face avansuri barbatul accepta imediat

Este adevarat ca toti avem momente de ratacire in viata dar barbatii sunt mai predispusi prin mostenirea genetica.
Nu ai cum sa schimbi asta la un barbat.

GRESELILE FEMEILOR SI CUM SA-TI TII BARBATUL APROAPE
Nu este de ajuns sa-l iubesti daca nu ii arati asta in fiecare zi prin vorbe si fapte.
Cel putin in casa nu va imbracati in fiecare zi cu aceleasi haine , iluzia optica se schimba in functie de haina,azi te poate vedea respingatoare ,maine te poate vedea atragatoare,depinde de haina.
Facet-ii mincarea preferata
Mingaiati-l permanent in locuri diferite
Spuneti-ii ce mascul feroce este ,mai ales in pat,barbatii au un orgoliu nemasurat cind vine vorba de performantele lui sexuale,el are nevoie sa fie lauat cahiar daca lasa de dorit,dar lauda Ii da curaj si incredere de sine,daca il critici nu mai faci nimic cu el,va crede ca nu e bun ptr tine si va cauta alta.
Nu il cicaliti,barbatilor nu le place sa fie cicaliti,devin stresati.
Nu il criticati mai ales in public.Dar daca totusi vreti sa o face-ti spuneti-o zimbind mai in gluma .
Fiti dragastoase ,
Faceti-va sexi si sedceti-l in fiecare moment,nu conteaza daca esti obosita sau indispusa,chiar daca nu ai chef de sex atunci dar in mintea lui de mascul ai ramas cu gesturile si el tine minte ,te va intelege,dar te va astepta la cotitura si cu prima ocazie va iesi scintei.
Pentru femeile care accepta ,incercati si sex-ul oral ,jucarii erotice etc.
Schimbati pozitiile si locurile macar prin casa unde sa faceti sex.
Veniti cu ceva nou permanent.
Daca mai vreti si alte sugesti sunt pe aici,acum nu mai am timp sa scriu,voi revenii.


raspuns: alta reteta mai exista? Cumva "cum sa ne facem pres de sters pe picioare"????? Stiti proverbul acela: "cainele de prea mult bine turbeaza", asta e problema barbatilor, nu a tuturor. Sunt si exceptii care confirma regula. Asa ca scuteste-ma cu reguli de tinut barbatul acasa! Sotul meu avea de toate, insa a dat de ALTA!!!! Pricepe ca nu era mai buna, nu era mai frumoasa, era ALTA!!!! ce folos ca dupa 1 luna plangea de sareau camasile pe el pt ce a facut (ca s-a incurcat cu alta)?? L-am lasat, s-au luat si el procedeaza exact in acelasi fel!! Deci, cine e de vina????
Ileana1970
Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:18
De la: yasmi5, la data 2009-01-17 00:32:34Buna MERIDO...am scris pentru tine un mesaj...cred ca acum doua zile...mai bine zis nopti....tot caut acel mesaj...si nu ineleg ...l-ai primit?....era un raspuns la ce spui tu in acest pasaj.( baietelul meu... si situatie financiara). Daca l-ai primit raspunde-mi te rog....a fost prima oara cand am scris....poate din greseala nu l-am trimis....


Nu pot sa cred scriu de 2 ore..dau "adauga mesaj" si ma trezesc ca n-am trimis nimic si am pierdut si ce ti-am scris...mai incerc maine....
te pupici....
nadia34
Postat pe 18 Ianuarie 2009 23:41
De la: yasmi5, la data 2009-01-18 23:41:10
De la: yasmi5, la data 2009-01-17 00:32:34Buna MERIDO...am scris pentru tine un mesaj...cred ca acum doua zile...mai bine zis nopti....tot caut acel mesaj...si nu ineleg ...l-ai primit?....era un raspuns la ce spui tu in acest pasaj.( baietelul meu... si situatie financiara). Daca l-ai primit raspunde-mi te rog....a fost prima oara cand am scris....poate din greseala nu l-am trimis....


Nu pot sa cred scriu de 2 ore..dau "adauga mesaj" si ma trezesc ca n-am trimis nimic si am pierdut si ce ti-am scris...mai incerc maine....
te pupici....


cred ca in doua ore m-am delogat...e foarte straniu...poate NU trebuie sa vorbim...!!! foarte ciudat !!!! dar nu ma las....tot itit trimit gandurile mele...pana la urma....
am o intrebare...a mai patit cineva ca mine????
nadia34
Postat pe 18 Ianuarie 2009 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ar trebui sa fac? 10 De la: mishellle 21 Iulie 2010 23:58
CUM SUNT SOACRELE? 25 De la: Sabrina_Nede 1 Aprilie 2010 19:03
Confuzie,uitare sau razbunare? 17 De la: priest 7 Mai 2009 16:36
Dupa 4 ani .... 13 De la: iris_4_ever 18 Iunie 2009 21:00
sa ma despart inainte de nunta? 35 De la: pinguina 21 Noiembrie 2010 22:17