Setari Cookie-uri

Vreau sa divortez!

..sa nu te lasi..abia astept sa sccrii ce ai de scris..astept ..te sarut..
Merido
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:10
De la: yasmi5, la data 2009-01-18 23:43:18
De la: yasmi5, la data 2009-01-18 23:41:10
De la: yasmi5, la data 2009-01-17 00:32:34Buna MERIDO...am scris pentru tine un mesaj...cred ca acum doua zile...mai bine zis nopti....tot caut acel mesaj...si nu ineleg ...l-ai primit?....era un raspuns la ce spui tu in acest pasaj.( baietelul meu... si situatie financiara). Daca l-ai primit raspunde-mi te rog....a fost prima oara cand am scris....poate din greseala nu l-am trimis....


Nu pot sa cred scriu de 2 ore..dau "adauga mesaj" si ma trezesc ca n-am trimis nimic si am pierdut si ce ti-am scris...mai incerc maine....
te pupici....


cred ca in doua ore m-am delogat...e foarte straniu...poate NU trebuie sa vorbim...!!! foarte ciudat !!!! dar nu ma las....tot itit trimit gandurile mele...pana la urma....
am o intrebare...a mai patit cineva ca mine????


Da. Nu este nimic deosebit....S-a intaplat la f.multe/multi.
Daca dureaza "scrisul" prea mult...cum zici tu doua ore...te delogezi automat nimic straniu Daca mesajul contine anumite cuvinte vulgare nu apare...Din pacate s-ar putea sa nu apara chiar daca nu contine nici un cuv. vulgar
Ma tot intreb cum apar toate injuraturile si vulgaritatile altora ....
...Singurul lucru care ajuta....daca vrei sa scrii ceva mai "lung"/deosebit sau te preocupi intre timp cu alceva si nu ai timp sa termini mesajul scrie-l in word sau copiaza-l inainte de a-l posta...Cateodata apare ca e postat si tot nu apare mesajul
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:25
buna seara dracusor... toate bune????
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:28
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-19 21:28:06buna seara dracusor... toate bune????

Da...a inceput saptamana bine... cand am ajuns azi dimineata la metrou am vazut ca mi-am uitat portofelul cu abonament, bani acasa...am vrut sa dau telefon ca ajung 10 minute mai tarziu la servici...dar cartela isi pierduse valabilitatea (asta arata cat de mult imi place mie sa vorbesc pe handy;-) Deci mi-am cumparat frumos bilet cu ultimii patru € pe care îi aveam la mine... a mai trebuit sa stau dupa servici de la unu la 4.30 la sedinta...Sa ma milogesc de unu si altu, sa-mi dea bani sa ma intorc acasa cu metroul si sa pot sa-mi cumpar intre timp o cafea...De mancat nici nu mai zic...In rest a fost amuzanta ziua Acuma banuiesc ca te-am plictisit cu atatea amanunte
Si cum a fost inceputul tau de saptamana?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:45
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-19 21:45:16
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-19 21:28:06buna seara dracusor... toate bune????

Da...a inceput saptamana bine... cand am ajuns azi dimineata la metrou am vazut ca mi-am uitat portofelul cu abonament, bani acasa...am vrut sa dau telefon ca ajung 10 minute mai tarziu la servici...dar cartela isi pierduse valabilitatea (asta arata cat de mult imi place mie sa vorbesc pe handy;-) Deci mi-am cumparat frumos bilet cu ultimii patru € pe care îi aveam la mine... a mai trebuit sa stau dupa servici de la unu la 4.30 la sedinta...Sa ma milogesc de unu si altu, sa-mi dea bani sa ma intorc acasa cu metroul si sa pot sa-mi cumpar intre timp o cafea...De mancat nici nu mai zic...In rest a fost amuzanta ziua Acuma banuiesc ca te-am plictisit cu atatea amanunte
Si cum a fost inceputul tau de saptamana?


hmmm mi-a venit seful pe cap,n-am putut sa ascult nici macar muzica mea preferarta, am pus la preturi noi de imi fac ochii ca in desenele animate ..cifre cifre....
am febra "muschilara" ca m-a mancat in posterior sa merg dupa patinoar la bowling ...si una peste alta un inceput naspa.
dar urmeaza marti cu 3 ceasuri rele....

dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:49
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-19 21:49:15
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-19 21:45:16
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-19 21:28:06buna seara dracusor... toate bune????

Da...a inceput saptamana bine... cand am ajuns azi dimineata la metrou am vazut ca mi-am uitat portofelul cu abonament, bani acasa...am vrut sa dau telefon ca ajung 10 minute mai tarziu la servici...dar cartela isi pierduse valabilitatea (asta arata cat de mult imi place mie sa vorbesc pe handy;-) Deci mi-am cumparat frumos bilet cu ultimii patru € pe care îi aveam la mine... a mai trebuit sa stau dupa servici de la unu la 4.30 la sedinta...Sa ma milogesc de unu si altu, sa-mi dea bani sa ma intorc acasa cu metroul si sa pot sa-mi cumpar intre timp o cafea...De mancat nici nu mai zic...In rest a fost amuzanta ziua Acuma banuiesc ca te-am plictisit cu atatea amanunte
Si cum a fost inceputul tau de saptamana?


hmmm mi-a venit seful pe cap,n-am putut sa ascult nici macar muzica mea preferarta, am pus la preturi noi de imi fac ochii ca in desenele animate ..cifre cifre....
am febra "muschilara" ca m-a mancat in posterior sa merg dupa patinoar la bowling ...si una peste alta un inceput naspa.
dar urmeaza marti cu 3 ceasuri rele....


la marti nici nu vreau sa ma gandesc cam acelasi program ca si azi ...tot cu sedinta pana la patru,miercuri si joi la fel, vineri dupaamiaza sa organizez o epozitie iar sambata (cine a inventat asa ceva ziua "portilor deschise") deci o zi extra unde trebuie sa merg ...si mai trebuie sa pregatesc pt. sambata prezentare
Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:59
De la: Merido, la data 2009-01-19 21:10:10..sa nu te lasi..abia astept sa sccrii ce ai de scris..astept ..te sarut..


Da iti scriu ...mai intai in word si am sa dau copiere aici....acum alta probleme de rezolvat....pregatesc mancare...lucrarea de evaluare la matematica cu fetita mea la cl.I-ii.
pupici cred ca maine...am timp....

tot
toate bune...
nadia34
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:12
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-19 21:25:38
De la: yasmi5, la data 2009-01-18 23:43:18
De la: yasmi5, la data 2009-01-18 23:41:10
De la: yasmi5, la data 2009-01-17 00:32:34Buna MERIDO...am scris pentru tine un mesaj...cred ca acum doua zile...mai bine zis nopti....tot caut acel mesaj...si nu ineleg ...l-ai primit?....era un raspuns la ce spui tu in acest pasaj.( baietelul meu... si situatie financiara). Daca l-ai primit raspunde-mi te rog....a fost prima oara cand am scris....poate din greseala nu l-am trimis....


Nu pot sa cred scriu de 2 ore..dau "adauga mesaj" si ma trezesc ca n-am trimis nimic si am pierdut si ce ti-am scris...mai incerc maine....
te pupici....


cred ca in doua ore m-am delogat...e foarte straniu...poate NU trebuie sa vorbim...!!! foarte ciudat !!!! dar nu ma las....tot itit trimit gandurile mele...pana la urma....
am o intrebare...a mai patit cineva ca mine????


Da. Nu este nimic deosebit....S-a intaplat la f.multe/multi.
Daca dureaza "scrisul" prea mult...cum zici tu doua ore...te delogezi automat nimic straniu Daca mesajul contine anumite cuvinte vulgare nu apare...Din pacate s-ar putea sa nu apara chiar daca nu contine nici un cuv. vulgar
Ma tot intreb cum apar toate injuraturile si vulgaritatile altora ....
...Singurul lucru care ajuta....daca vrei sa scrii ceva mai "lung"/deosebit sau te preocupi intre timp cu alceva si nu ai timp sa termini mesajul scrie-l in word sau copiaza-l inainte de a-l posta...Cateodata apare ca e postat si tot nu apare mesajul



mersi...la asta m-am gandit si eu...delogare automata....voi scrie in word....n-am folosit vulgaritati....cu SIGURANTA!
nadia34
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:13
..revin aici..sunt in mijlocul oceanului involburat al vietii..valurile ma lovesc nemiloase..dupa fiecare lovitura..ma ridic si privesc in jur..vad doar valuri..care vin din departare cu mai mare forta..caut disperata cu privirea un colt de stanca..un mal..nu zaresc nimik..ma resemnez..oceanul s-a mai linisist..dar cind ma astept mai putin oceanul isi tranteste valul geloziei in m ine..neasteptat..incit nu am timpul ca sa ma apar..ma prabuseste..mai ales ca.."valul"..si-a luat aliat si pe fiul sau..ma coleseste puterea cu care aceste doua valuri..ma izbesc..innapoi nu ma pot intoarce.. in fata nu stiu cum sa inaintez..sa ramin pe loc..e solutia cea mai proasta//in acest caz..care ar fi solutia a 4-a?
Paradoxal..nu vad malul oceanului..insa..cu ochii mintii..stiu ca..dincolo de nimik..e o liniste superba..o viata plina de tihna..un rai..
Merido
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:08
De la: Merido, la data 2009-01-25 15:08:33..revin aici..sunt in mijlocul oceanului involburat al vietii..valurile ma lovesc nemiloase..dupa fiecare lovitura..ma ridic si privesc in jur..vad doar valuri..care vin din departare cu mai mare forta..caut disperata cu privirea un colt de stanca..un mal..nu zaresc nimik..ma resemnez..oceanul s-a mai linisist..dar cind ma astept mai putin oceanul isi tranteste valul geloziei in m ine..neasteptat..incit nu am timpul ca sa ma apar..ma prabuseste..mai ales ca.."valul"..si-a luat aliat si pe fiul sau..ma coleseste puterea cu care aceste doua valuri..ma izbesc..innapoi nu ma pot intoarce.. in fata nu stiu cum sa inaintez..sa ramin pe loc..e solutia cea mai proasta//in acest caz..care ar fi solutia a 4-a?
Paradoxal..nu vad malul oceanului..insa..cu ochii mintii..stiu ca..dincolo de nimik..e o liniste superba..o viata plina de tihna..un rai..

Nu cred ca ai dreptate. Cel putin nu vazand problema de la distanta sau exepand acest moment in care nu vezi malul ...Listinea pe car o vezi in acest moment e un drum care duce spre nimic...Acel nimic nu e raiul linnistitor...E inradevar nimic...
E urat daca implica copilul in divergentele voastre si il vrea ca aliat...Fii sigura ca nu i-ar conveni intradevar sa-i parasesti pe amandoi...Crezi ca ar fi in stare sa il educe, sa-l creasca,sa-i faca de mancare?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:33
NU...categoric Nu..nu e ins tare sa-l educe, nu a fost niciodata si nu v-a fi nici de acum..insa fiul meu..il v-a educa pe el..si ii v-a face mincare..si..asa este..e ingrozit ca m-a v-a pierde..insa..sarmanul de el..sau de mine..nu stie el,,ca m-a pierdut demult
Merido
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:27

Am impresia ca baiatul este in stare sa va educe pe amandoi cum vrea el...
La urma urmei ramane hotararea ta, pe care nu ti-o poate lua nimeni, si nimeni care iti da sfaturi ca e viata ta pe care trebuie sa o traiesti fericita. La cate situatii deplorabile te complaci tu depinde si de tine...

Daca ti-e sila de sexualitatea din casnicie, nu o faci. Banuiesc ca exista destule exemple de ce ai ajuns sa-ti urasti sotul...iar frica de ce va fi dupa despartire foarte mare...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:23
Draga mea! Pare ca s-a terminat deja! Nu te mai gandi....divoteaza si mergi mai departe!!!! Nu poate fi mai rau de atat!!!!!! Cand iti va fi mai greu gandeste-te cat de oribil era cand faceati dragoste...cred ca e mai bine sa speli pe jos decat sa mai induri asta! nu crezi???Mai ai ceva din viata....fie ca ti-o petreci citind o carte tot mai castigi ceva! Ce crezi ca aprecieaza faptul ca stangi din dinti cand el se autosatisface cu ajutorul corpupui tau! Cine castiga aici??????
adria3
Postat pe 2 Februarie 2009 20:06
..da..in sufletul si gandul meu..s-a terminat,insa el..sotul..acum..incearca sa recupereze tot ce a pierdut in acesti ani buni..e degeaba..nu mai simt nimik..sunt de piatra cind e vb de el..si doamne cit il iubeam odata..da, doar gandul la"partidele" noastre de sex ma pot face sa merg inainte..doamne cit ma ingrozeste gandul ,,doar gandul..ca trebuie sa fac sex cu el..iar el..isi stabileste acum ca v-a face de 2 ori pe saptamina..tulai maica..deja imi vine rau
Merido
Postat pe 2 Februarie 2009 23:14
De la: Merido, la data 2009-02-02 23:14:49..da..in sufletul si gandul meu..s-a terminat,insa el..sotul..acum..incearca sa recupereze tot ce a pierdut in acesti ani buni..e degeaba..nu mai simt nimik..sunt de piatra cind e vb de el..si doamne cit il iubeam odata..da, doar gandul la"partidele" noastre de sex ma pot face sa merg inainte..doamne cit ma ingrozeste gandul ,,doar gandul..ca trebuie sa fac sex cu el..iar el..isi stabileste acum ca v-a face de 2 ori pe saptamina..tulai maica..deja imi vine rau

Dar daca chiar nu vrei nu faci poate sa stabileasca el sa faca cu cine vrea, de cate ori vrea.... dar nu cu tine...Asa as si spune...Defapt ma cam revolta un pic subiectul...Cine te pune sa faci-daca iti este greu si nu vrei
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Februarie 2009 23:22
tii cine ma pune?..nevoia..
..Nevoia de a avea putintica liniste..in casa..in suflet..chiar daca ma simt murdara..Daca nu o fac..imi vb urit..si are o gelozie insuprtabbila..ma acuza pe mine si pe toti colegii mei..ca ii v-a suna..ca le v-a vb urit..ca ma v-a urmarii, nu prea ma mai intereseaza acum nimik, insa organismul meu da semne evidente de oboseala..sunt epuizata psihic..si..daca pot spune asa..in felul asta incerc sa ma"menajez'..
Merido
Postat pe 2 Februarie 2009 23:29
de ce m-ai stai cu el?nu inteleg?poti sa iti gasesti linistea daca te eliberezi de el.de ce alegi sa te chinui?
dana_mv
Postat pe 2 Februarie 2009 23:37
De la: Merido, la data 2009-02-02 23:29:28tii cine ma pune?..nevoia..
..Nevoia de a avea putintica liniste..in casa..in suflet..chiar daca ma simt murdara..Daca nu o fac..imi vb urit..si are o gelozie insuprtabbila..ma acuza pe mine si pe toti colegii mei..ca ii v-a suna..ca le v-a vb urit..ca ma v-a urmarii, nu prea ma mai intereseaza acum nimik, insa organismul meu da semne evidente de oboseala..sunt epuizata psihic..si..daca pot spune asa..in felul asta incerc sa ma"menajez'..

Asa nu te menajezi...Nu ai liniste in suflet....Lasa-l ca nu va suna nicaieri...si daca suna se face de rusine...lasa-l sa umble dupa tine....Lasa-l sa urle cat il apuca gura...Sa vada si ceilalti ca are un comportament abnorm...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Februarie 2009 23:39
..fiind-ca toata lumea e impotriva mea..fiul..mama..tata..socrii..toti considera ca nu am motive sa gandesc altfel..insa nici unul nu ma las asa le termin povestea mea.(de fapt..nu mai vreau sa dau explicatii la nimeni)..e ca si cum as fi legata acolo..mi-e frica sa plec..mi-e teama sa ramin..
Merido
Postat pe 2 Februarie 2009 23:42
..fiul meu e in clasa a x-a..si..nu as vrea sa il destabilizez,daca nu cumva a facut-o deja, ma refer aici..la scoala
Merido
Postat pe 2 Februarie 2009 23:45
nu lasa teama sa te cuprinda.si eu trec printr-o despartire,sunt abia la inceput.mi-a fost greu,dar m-am rupt de toate.intotdeauna vor exista oameni care vor fi impotriva,dar tu trebuie sa-ti vezi de viata ta.nu baga in seama pe nimeni.nu stau ei in casa cu sotul tau,tu stai.trebuie sa avem puterea sa decidem ce sa facem cu propria noastra viata.nu avem decat una,nu uita.
dana_mv
Postat pe 2 Februarie 2009 23:52
Da totusi daca vrei sa ramai, sa zicem pana fiul tau ar termina liceul si merge la facultate... Deci cand nu mai ai nici o obligatie familiara crezi ca ai ai nervi sa aveti de ca. 208 ori contact
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Februarie 2009 23:56
..de asta regret profund, am doar una..o viata..si am cam..tarsit-o..Iti multumesc din suflet Dana..
Merido
Postat pe 2 Februarie 2009 23:57
..nervi nu mai am deja de pe acum pentru aceste..contacte, poti insa crede ca ma simt vinovata fiind-ca el ma face sa cred c ama iubeste..sunt incilcita rau
Merido
Postat pe 3 Februarie 2009 00:00
De la: Merido, la data 2009-02-02 23:57:44..de asta regret profund, am doar una..o viata..si am cam..tarsit-o..Iti multumesc din suflet Dana..
mai ai timp.stiu ce inseamna sa stai din obligatie.devine din ce in ce mai cumplit.mie imi pare rau ca nu am facut-o mai demult,dar abia acum,dupa ce am plecat,abia acum gandesc limpede.traieste-ti viata.
dana_mv
Postat pe 3 Februarie 2009 00:02
..Dana, cati ani ai?..eu am 35 si pot afirma ca nu m-am simtit niciodata mai femeie..ca si acum..M-a ingenunchiat o data viata, dar, dupa ce am reusit sa trec cu bine peste..am devenit o alta..nu doar ca m-am schimbat..sunt..alta femeie..de la gusturile culinare..de la felul de a ma imbraca..felul de a gandi si afi..am avut nevoie de ani ca sa ma redecopar si eu pe mine..iar acum..ma simt prizoniera in propria mea familie..
Merido
Postat pe 3 Februarie 2009 00:16
...privesc in urma si..nu mi-e dor de cea care eram..insa pe cea care sunt acum..o ador..am schimbat tot..job..casa..de ce simt nevoia de a-mi schimba si familia..de ce vreau atit de mult sa o iau de la inceput..?de unde nevoia asta atit de impetuoasa?...
Merido
Postat pe 3 Februarie 2009 00:21
esti prizoniera cu voia ta.tu decizi daca ramai asa in continuare sau nu.stiu cat de greu este sa iei o asemenea decizie,dar se poate.te ridici,te scuturi de praf si mergi mai departe.si oricat ai fi de ranita vei sti ca te poti vindeca.daca imi vizitezi profilul poti vedea cati ani am.sper sa gasesti curajul asa cum l-am gasit eu.
dana_mv
Postat pe 3 Februarie 2009 00:22
De la: Merido, la data 2009-02-03 00:21:18...privesc in urma si..nu mi-e dor de cea care eram..insa pe cea care sunt acum..o ador..am schimbat tot..job..casa..de ce simt nevoia de a-mi schimba si familia..de ce vreau atit de mult sa o iau de la inceput..?de unde nevoia asta atit de impetuoasa?...
asa suntem noi oamenii.cu cat suntem mai nefericiti,cu atat creste nevoia de schimbare.
dana_mv
Postat pe 3 Februarie 2009 00:24
..ok..aveam aceasi varsta..iti multumesc pentru toate vorbele pe care mi le-ai adresat asta seara..si tie si tuturor celor care asta noapte..au fost cu mine aici..ma voi ruga, ca, daca nu pot sa schimb..macar sa accept..fire-ar sa fie..nu-mi plac deciziile astea..mai usor mi-ar fi sa fug..sa plec..nu vreau sa tot explic la fiecare dupa numele lui..nu vreau sa ma pling in fata nimanui..nu vreau ca nimeni sa ma proveasca si sa se intrebe..oare asteia..ce i-o fi lipsit??..Sa aveti noapte buna..
Merido
Postat pe 3 Februarie 2009 00:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa fac ca sa nu ma m-ai gandesc la ea? 8 De la: valy90 12 Ianuarie 2011 17:34
casnicia fara copii 5 De la: rashela 7 Mai 2011 11:48
a nu mai iubi 16 De la: sakura_7777777 12 Iunie 2010 12:28
Cum sa il uit daca nu mi-a gresit cu nimic? 4 De la: adina_m11 8 August 2009 17:48
meritam o sansa... 7 De la: adelutza236 27 Octombrie 2009 02:12