Setari Cookie-uri

ce puteti spune despre femeia leu?

sunt toate la fel? ce le place? ce nu le place ? care este caracteristica lor principala?
kaolite
Postat pe 7 Ianuarie 2009 21:36
Hmm, pai ia si tu o carte de biologie si studiaza.
Kathara
Postat pe 7 Ianuarie 2009 21:37
si eu sunt leoaica si pot spune ca marea majoritate a leoaicelor sunt niste luptatoareindependente femei puternice ambitioase sufletiste si fidele din cale afara care stiu sa iubeasca dar si sa fie iubite desi gasesc cam greu un barbat cu aceleasi calitati......o leoaica este mihaela radulescu de la antena 1..femeie de succes cu o cariera de invidiat
bella_bya
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:36
kaolite daca vrei sa vb mai mult despre acest subiect e ok.poti afla multe de la mn.pupici
bella_bya
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:37
multumesc! sunt interesata sa aflu cat mai multe!
kaolite
Postat pe 21 Ianuarie 2009 22:39
o femeie leu mi a destramat familia.
intr adevar, leoaicele rup cu dintii , pentru ele insele, fara mila, fara regrete
123_45
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:11
aici te contrazic.eu sunt leoaica si nu as destrama o familie.
roxxana_soare
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:41
De la: kaolite, la data 2009-01-07 21:36:12sunt toate la fel? ce le place? ce nu le place ? care este caracteristica lor principala?


hello there...waw...super subiect.Si eu sunt leoaica,si culmea casatorita si cu leu noi leoaicele suntem foarte puternice si independente,dorim sa avem succes pe unde trecem,succes la munca,in casa,la bani...si muncim din greu pt toate astea...Ca mame,leoaicele sunt leoaice in adevaratul sens al cuvantului...sunt iubitoare,dar devin periculoase din orice,mai ales cand e vorbe de puiul lor.
intr-o relatie, lasam mult de la noi,bineanteles depinde si de la om la om,dar o leoaica stie sa iubeasca,sa ofere,sa pastreze armonie,dar poate deveni foarte usor acide si nervoase.mare grija la ce zici.

pt doamna care a avut ghinionul sa se desparta de sot din pricina unei leoaice,ne pare rau pt ea,dar chiar depinde de la om la om...o leaica va obtine orice,lupta greu sa ajunga unde-si doreste...asta ar fi o calitate. in cazul nefericit al doamnei, no comment.Eu una nu as 'atenta "la casa altora...e urat.
pt Kaolite....ce le place....lucrurile frumoase,focul si romanta....luxul si scumpeturile,dar mereu vor aprecia pana si un trandafir....Foarte important ... cel mai mult conteaza atentia respectul si iubirea cu care tratezi o leoaica...cadourile...o multumesc dar nu o fac fericita,dar o floare langa un cadou le fac sa radieze.pooop
gabby_j
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:04
De la: bella_bya, la data 2009-01-21 13:36:49si eu sunt leoaica si pot spune ca marea majoritate a leoaicelor sunt niste luptatoareindependente femei puternice ambitioase sufletiste si fidele din cale afara care stiu sa iubeasca dar si sa fie iubite desi gasesc cam greu un barbat cu aceleasi calitati......o leoaica este mihaela radulescu de la antena 1..femeie de succes cu o cariera de invidiat


nu sunt eu o fana a mihaelei,dar ce zici de leoaice,e foarte adevarat...ce bine ne mai cunoastem noi...
gabby_j
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:08
ah....si mie tot un leu mi-a pus capac ...leoaica fiind la randul meu mare dreptate aveti cand spuneti "cadourile scumpe le pot multumi, dar nu le fac fericite"... nu toate leoaicele sunt la fel, depinde si de ascendent(parerea mea) si in principal de caracterul fiecaruia si educatia primita ori experientele prin care a trecut fiecare....insa o trasatura comuna o au toate : sunt puternice!
Andreea87
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:59
De la: Kathara, la data 2009-01-07 21:37:11Hmm, pai ia si tu o carte de biologie si studiaza.


l_diana_c
Postat pe 22 Aprilie 2009 18:00
Si eu sunt Leoaica si sunt de cativa ani tot cu un Leu...doar ca e al naibii de greu. Am lasat f mult de la mine, din orgoliu si m-am cam saturat...habar n-am ce sa ma fac cu el... Fetele care sunteti tot cu Lei...imi povestiti si mie cum va intelegeti cu ai vostri?
Lallz
Postat pe 25 Aprilie 2009 17:07
SII MIE tot o LEOAICA mi a destramat familia !!!
Am fost ( eu la ea, sa ii cer iertare pt. gandurile urate ce i le am purtat ) si mi a zis " stii, a fost frumos cu sotul tau... Poate ar fi mai bine sa divortezi, sa il eliberezi!"
Si nu s-a lasat pana nu mi l a luat ! L a cautat, a insistat, l a provocat, l a amagit.
Da, chiar asa : fara mila, fara regrete, m a sfasit pe mine si pe copilul meu. Cu mare tupeu il priveste in ochi, cand copilul isi viziteaza tatal la serviciu. Am uitat sa spun : ea este subalterna domnului director... de asigurari !
geuca
Postat pe 25 Aprilie 2009 21:38
De la: FRACTURATA, la data 2009-04-25 21:38:56SII MIE tot o LEOAICA mi a destramat familia !!!
Am fost ( eu la ea, sa ii cer iertare pt. gandurile urate ce i le am purtat ) si mi a zis " stii, a fost frumos cu sotul tau... Poate ar fi mai bine sa divortezi, sa il eliberezi!"
Si nu s-a lasat pana nu mi l a luat ! L a cautat, a insistat, l a provocat, l a amagit.
Da, chiar asa : fara mila, fara regrete, m a sfasit pe mine si pe copilul meu. Cu mare tupeu il priveste in ochi, cand copilul isi viziteaza tatal la serviciu. Am uitat sa spun : ea este subalterna domnului director... de asigurari !

Eu cred ca nu tine neaparat de zodie, ci de calitatea persoanei. Iar doamna/domnisoara aceea se pare ca nu avea coloana vertebrala. Tot ce tine de zodie e perseverenta, ambitia, incapatanarea si dorinta de a avea mereu ce nu poate sa aiba. Si dupa ce are acel ceva, se plictiseste, de cele mai multe ori Adica...are capricii. Dar asta, repet, nu tine neaparat de zodie. Mi se pare extrem de trist si lipsit de moralitate sa desparti familii .
Lallz
Postat pe 25 Aprilie 2009 22:23
De la: Lallz, la data 2009-04-25 22:23:05
De la: FRACTURATA, la data 2009-04-25 21:38:56SII MIE tot o LEOAICA mi a destramat familia !!!
Am fost ( eu la ea, sa ii cer iertare pt. gandurile urate ce i le am purtat ) si mi a zis " stii, a fost frumos cu sotul tau... Poate ar fi mai bine sa divortezi, sa il eliberezi!"
Si nu s-a lasat pana nu mi l a luat ! L a cautat, a insistat, l a provocat, l a amagit.
Da, chiar asa : fara mila, fara regrete, m a sfasit pe mine si pe copilul meu. Cu mare tupeu il priveste in ochi, cand copilul isi viziteaza tatal la serviciu. Am uitat sa spun : ea este subalterna domnului director... de asigurari !

Eu cred ca nu tine neaparat de zodie, ci de calitatea persoanei. Iar doamna/domnisoara aceea se pare ca nu avea coloana vertebrala. Tot ce tine de zodie e perseverenta, ambitia, incapatanarea si dorinta de a avea mereu ce nu poate sa aiba. Si dupa ce are acel ceva, se plictiseste, de cele mai multe ori Adica...are capricii. Dar asta, repet, nu tine neaparat de zodie. Mi se pare extrem de trist si lipsit de moralitate sa desparti familii .


Corect....Imi pare nespus de rau pt toate situatiile triste,nu mi-as dori ca cineva sa-mi destrame familia,si la randul meu nu as gandi la asa ceva...E URAT!!!cum ziceam si mai sus despre femeia leu,e ambitioasa si puternica,obtine ce-si propune,dar se pare ca anumite femei isi folosesc calitatile in scopuri imorale....din nou,depinde de la om la om.
v-am pupat.
gabby_j
Postat pe 26 Aprilie 2009 16:25
Buna fetelor si eu tot leu sunt dar nu m-as baga peste alta familie nici in ruptul capului, vorba proverbului ,, Ce tie nu-ti place, altuia nu face,,.. . orice as face in orice imprejurare ma gandesc la acest proverb, daca toti l-am respecta am traiii......
daniella_rona
Postat pe 27 Aprilie 2009 13:06
Dacã te iei dupã zodiac din câte ºtiu conteazã ºi ascendentul, nu doar zodia. Deci nu sunt toate la fel !

Leoaica este ambiþioasã, puternicã ºi foarte frumoasã. Trebuie sã aibã tot, nu se va mulþumi doar cu bani ºi nici doar cu romantism. Dragostea rãmâne totuºi partea importantã ºi apreciazã relaþiile stabile. Are multe de oferit ºi aºteptã cel puþin la fel de mult, dacã nu mai mult Ca orice nativ leu, riscã sã devinã orgolioasã ºi egoistã. ªtie ce vrea ºi ºtie cum sã obþinã ce vrea. Se spune cã nu existã lei timizi.

Îmi pare rãu sã aud despre leoaice care au destrãmat familii. ªi eu sunt leu ºi am o leoaicã lângã mine. Dar da, sunt capabile sã facã ºi asta. Sunt capabile sã facã tot ce-ºi propun. Pur ºi simplu ºtiu sã lupte, ºi nu renunþã dupã prima bãtãlie, ºi nici dupã multe bãtãlii, chiar dacã nu le-au câºtigat încã.

Poate pentru cã sunt foarte frumoase, ºi pentru cã obþin ceea ce vor, leoaicele sunt ºi obºnuite sã primeascã ceea ce vor. Întotdeauna. De aceea le poþi surprinde în situaþii în care nu-ºi dau seama cã aºteptãrile lor sunt prea mari. Norocul lor cã dacã le explici pânã la urmã înþeleg, ca niºte caractere puternice ce sunt dealtfel.

Mã bucur sã aflu cã mai sunt multe cupluri în care cei doi sunt lei.

Aproape cã nu mã recunesc, acum un an susþineam sus ºi tare cã zodiacul este o invenþie ºi cã nu conetazã ce zodie eºti, iar acum am ajuns sã vrobesc pe forum despre asta :) Oricum zodiacul constã în aprecieri de altfel subiective sau pe care oamenii le interpreteazã subiectiv, diferit. Aºa cã nu e bine sã te bazezi pe ce spune zodia. Existã cupluri care dupã zodiac ar trebui sã se despartã din prima zi :) Caracterul omului ºi relaþia pe care o ai cu el predominã în orice problemã asupra oricãror tendinþe date de zodie.

So good luck.
toughy
Postat pe 27 Aprilie 2009 15:37
OF, DOAMNE CE EXEMPLU!!! RADULEASCA DE DIMINEATA PINA NOAPTEA, INCLUSIV.REST CALITATI=OK, DAR DEFECTE? RAZBUNATOARE, CE ZICI? NU UITA, NU IARTA!!!
123_45
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:13
De la: toughy, la data 2009-04-27 15:37:45Dacã te iei dupã zodiac din câte ºtiu conteazã ºi ascendentul, nu doar zodia. Deci nu sunt toate la fel !

Leoaica este ambiþioasã, puternicã ºi foarte frumoasã. Trebuie sã aibã tot, nu se va mulþumi doar cu bani ºi nici doar cu romantism. Dragostea rãmâne totuºi partea importantã ºi apreciazã relaþiile stabile. Are multe de oferit ºi aºteptã cel puþin la fel de mult, dacã nu mai mult Ca orice nativ leu, riscã sã devinã orgolioasã ºi egoistã. ªtie ce vrea ºi ºtie cum sã obþinã ce vrea. Se spune cã nu existã lei timizi.

Îmi pare rãu sã aud despre leoaice care au destrãmat familii. ªi eu sunt leu ºi am o leoaicã lângã mine. Dar da, sunt capabile sã facã ºi asta. Sunt capabile sã facã tot ce-ºi propun. Pur ºi simplu ºtiu sã lupte, ºi nu renunþã dupã prima bãtãlie, ºi nici dupã multe bãtãlii, chiar dacã nu le-au câºtigat încã.

Poate pentru cã sunt foarte frumoase, ºi pentru cã obþin ceea ce vor, leoaicele sunt ºi obºnuite sã primeascã ceea ce vor. Întotdeauna. De aceea le poþi surprinde în situaþii în care nu-ºi dau seama cã aºteptãrile lor sunt prea mari. Norocul lor cã dacã le explici pânã la urmã înþeleg, ca niºte caractere puternice ce sunt dealtfel.

Mã bucur sã aflu cã mai sunt multe cupluri în care cei doi sunt lei.

Aproape cã nu mã recunesc, acum un an susþineam sus ºi tare cã zodiacul este o invenþie ºi cã nu conetazã ce zodie eºti, iar acum am ajuns sã vrobesc pe forum despre asta :) Oricum zodiacul constã în aprecieri de altfel subiective sau pe care oamenii le interpreteazã subiectiv, diferit. Aºa cã nu e bine sã te bazezi pe ce spune zodia. Existã cupluri care dupã zodiac ar trebui sã se despartã din prima zi :) Caracterul omului ºi relaþia pe care o ai cu el predominã în orice problemã asupra oricãror tendinþe date de zodie.

So good luck.

Sa intelegem ca si tu esti tot Leu? Daca da, zi-ne mai multe despre barbatul Leu, ca eu una sunt curioasa sa aflu mai multe, evident daca doresti. Stiu ca nu e asta tema topicului, dar poate ar fi constructiv
Lallz
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:14
Trebuie sa recunosc ca, narcisista cum sunt (si pt asta dau, evident, vina pe faptul ca-s leoaica) m-ai uns la inima cu topicul asta .
Ca o caracterizare generale, cam toate leoiacele sunt frumoase, cochete, feminine si stiu sa se puna in valoare. Le plac luxul, bunul gust si viata lipsita de griji financiare. Nimic nu le face mai multa placere decat sa fie admirate si respectate si, pe cat sunt de iubitoare si de calde cand primesc toate aceste lucruri, pe atat de feroce si nesuferite devin cand nu le au, mai ales din partea partenerului. Au nevoie constanta de atentie, devotament si daruire de la partener.
Sunt loiale, luminoase, sensibile, fidele si sufletiste, au un adevarat cult pentru familie, camin si prieteni. Ca defecte: sunt destul de comode, orgolioase, incapatanate, temperamentale, impuslive si egocentrice fara a fi insa egoiste.
Sunt ambitioase, puternice, pline de energie si sarm. Iti sar in ajutor cu orice daca esti in nevoie si stiu sa-i sprijine material si moral pe cei apropiati. Nu accepta ideea "nu pot" si au puterea sa se replieze chiar daca totul pare pierdut.
Nu sunt ranchiunoase si nu urasc, iar daca cineva le-a facut rau prefera sa ierte si sa intoarca spatele persoanei respective fara sa isi doreasca sa se razbune.
Cat priveste destramarea unor familii de catre leoaice, astea sunt doar exceptii de la regula ca leii au un simt acut al moralitatii si al regulilor, fiind destul de conservatori si traditionalisti.

ioana_cristina
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:43
De la: ioana_cristina, la data 2009-04-28 17:43:25Trebuie sa recunosc ca, narcisista cum sunt (si pt asta dau, evident, vina pe faptul ca-s leoaica) m-ai uns la inima cu topicul asta .
Ca o caracterizare generale, cam toate leoiacele sunt frumoase, cochete, feminine si stiu sa se puna in valoare. Le plac luxul, bunul gust si viata lipsita de griji financiare. Nimic nu le face mai multa placere decat sa fie admirate si respectate si, pe cat sunt de iubitoare si de calde cand primesc toate aceste lucruri, pe atat de feroce si nesuferite devin cand nu le au, mai ales din partea partenerului. Au nevoie constanta de atentie, devotament si daruire de la partener.
Sunt loiale, luminoase, sensibile, fidele si sufletiste, au un adevarat cult pentru familie, camin si prieteni. Ca defecte: sunt destul de comode, orgolioase, incapatanate, temperamentale, impuslive si egocentrice fara a fi insa egoiste.
Sunt ambitioase, puternice, pline de energie si sarm. Iti sar in ajutor cu orice daca esti in nevoie si stiu sa-i sprijine material si moral pe cei apropiati. Nu accepta ideea "nu pot" si au puterea sa se replieze chiar daca totul pare pierdut.
Nu sunt ranchiunoase si nu urasc, iar daca cineva le-a facut rau prefera sa ierte si sa intoarca spatele persoanei respective fara sa isi doreasca sa se razbune.
Cat priveste destramarea unor familii de catre leoaice, astea sunt doar exceptii de la regula ca leii au un simt acut al moralitatii si al regulilor, fiind destul de conservatori si traditionalisti.




bine zici....
gabby_j
Postat pe 29 Aprilie 2009 07:56
De la: Lallz, la data 2009-04-27 21:14:40
[...]
Sa intelegem ca si tu esti tot Leu? Daca da, zi-ne mai multe despre barbatul Leu, ca eu una sunt curioasa sa aflu mai multe, evident daca doresti. Stiu ca nu e asta tema topicului, dar poate ar fi constructiv


Suntem toþi niºte lei de lei ! Pãcat cã-n România leul se cam devalorizeazã.

Leul trebuie sã se simtã el special. Se zice despre ei cã sunt teatrali. Nu e chiar aºa, dar le place sã fie apreciaþi ºi importanþi. Face ce face ºi lumina reflectorului ajunge pe el.

Sunt generoºi ºi romantici. Te ajutã imediat, cu oricât efort este nevoie.

De asemenea sunt geloºi ºi posesivi. Bine viaþa te-nvaþã cã acesta nu este un avantaj ci o problemã, ºi astfel se mai corecteazã ºi ei, dar în mod nativ tendinþa spre posesivitate existã.

Sunt puternici, au mult de oferit ºi nu sunt schimbãtori. În general sunt de încredere. Un leu are anumite valori morale pe care le urmeazã ºi care-l deosebesc de ceilalþi.

Toþi care-l cunosc îl apreciazã ºi îl admirã. Este totdeauna un prieten de nãdejde. Când iubeºte se dedicã relaþiei pe care o are ºi iubeºte cu pasiune ºi fãrã reþinere.

Nu-l supãra ºi nu atenta la integritatea lui ! Când rage un leu, în junglã se face liniºte. E ceva ce nu poþi simþi la televizor pentru cã difuzoarele obiºnuite nu pot reproduce sunetul. Am auzit un leu care rage, numai puþin, la grãdina zoologicã, ºi are ceva care-þi îngheþã sângele pe vene. E un sunet care se-aude de peste tot ºi parcã din pãmântul pe care stai. ªi-un pui de leu dacã-auzi cum rage tot îþi doreºti sã nu fi fost acolo.

Oricum nu se înfurie uºor. Este puternic ºi poate duce mult. ªi nu pãstreazã urã dar dacã l-ai supãrat te va þine minte.

Leul poate devi orgolios, egoist ºi nesuferit. Este o persoanã apreciatã ºi mândrã, iar ceea ce-l opreºte în general din a deveni egoist este cã ºi el la rândul lui are multe de oferit ºi ºtie ce-nseamnã s-ajuþi pe ceilalþi.

Leul ºi leoaica impreunã vor avea tendinþa sã se ciocneascã, în tot felul de conflicte. Amândoi sunt mândri ºi au aºteptãri mari, ºi vor trebui sã înveþe sã se poarte ca sã poatã convieþui :) . Partea bunã cã aºteptãrile lor le sunt satisfãcute împreunã :)
toughy
Postat pe 10 Mai 2009 01:40
Am avut o prietena leu.O descriu numai pe ea pentru ca era un leu mai excesiv si pur si simplu mi-a ramas in minte.Sa nu se supere celelte leoaice pe mine,nu vreau sa se simta lezate(am intalnit si persoane dragute),ea probabil era un exemplu negativ de leu.(la polul opus este bunica mea care este f blanda,toleranta-un exemplu mai atipic de leu) Prietena respectiva avea un temperament vulcanic,extrovertita,sociabila,foarte orgolioasa,isi dorea foarte mult sa fie numai ea in centrul atentiei,intr-un dialog monopoliza toata discutia,ea era sefa,trebuia sa facem numai ce ne comanda ea,subiectul ei preferat de discutie era propria persoana(imi vine in minte un banc despre persoanele egocentrice"Am vorbit destul despre mine-sa trecem acum la tine.Ce crezi tu despre MINE?"se imbraca sexy pentru ca ii placea f mult sa fie admirata de barbati.Era mereu preocupata de cum o vad altii.Cu noi,cu prietenele ei,era posesiva,geloasa,tot i se parea ca noua ne plac mai mult alte prietene decat ea,si ne reprosa asta.Ne storcea de vlaga,ce sa mai,era obositoare cu nesfarsita ei nevoie de afirmare si de atentie,ne secatuia.De aceea a sfarsit prin a fi pana la urma abandonata de prietene.Chiar eu care sunt o persoana mai rabdatoare,ma cam saturasem de ea.ma obosea pur si simplu.Am inceput s-o evit sub diferite pretexte.M-am intalnit cu ea recent la o nunta a unei prietene comune,i-a fost ciuda ca si eu am parasit-o si ma jignea mai mult sau mai putin voalat.Am hotarat sa nu mai tin deloc legatura cu ea pt ca e in stare sa se razbune pt "tradarea" mea.
In continuare iti trimit mai multe despre zodia leu daca te intereseaza:
Incep cu PROVERBELE zodiei LEU>
Omul de onoare, doar o vorba are.
* Vulturul nu vâneaza muste.
* Obrazul subtire cu cheltuiala se tine.
* Lauda de sine nu miroase-a bine.
* Aschia nu sare departe de trunchi.
* Pâna la Dumnezeu, te manânca sfintii.
* Noroc la carti, ghinion în dragoste.
* Daca vrei, poti.
Continui cu ZODIACUL AMUZANTcaracteristica: nevoia de a fi in centrul atentiei. Fraza favorita: Sunt rege / regina . Leul este steaua zodiacului, cea mai stralucitoare. Sunt usor de recunoscut:sunt aceia care, privind un reflector, exclama: - Trebuie sa vedeti cata stralucire ii confer! Leul are o foarte buna parere despre sine. Daca iti este prezentat unul situ ii spui: -Imi pare bine sa te cunosc. El va raspunde: - Te inteleg. Leii nu merg pe strada, ci defileaza.
Daca strada este plina de magazine,Leul priveste vitrinele. Dar nu pentru a vedea ce este expus in ele, cipentru a se privi pe sine. Moment in care va exclama: - M-as cumpara daca n-as fi atat de scump!

Inchei cu zodiacul DEFECTELOR>
Astrul ingamfarii:Soarele
Animal sacru: pupãza
Personalitate: Leul este un lider înnãscut ºi, ca toþi liderii, se
înalþã strivindu-i pe cei cu mai mult bun-simþ decât el. Subordonaþii îi
acordã respectul cuvenit, dar l-ar strânge de gât cu maximã plãcere.
Ambiþie! Ca nimeni altul. Considerã cã a atins poziþia cuvenitã doar atunci când nu mai are vreun loc alb pe cartea de vizitã. Se iubeºte atât de mult pe sine încât îºi pupã oglinda de câte ori se crede singur. Este aºa de obsedat de onoruri cã, dacã primeºte o cupã la campionatul de ºotron, e în stare sã umble cu ea atârnatã la gât, sã vadã lumea cât de grozav este. Atrage atenþia în orice adunare: fie este cel mai înzorzonat personaj, fie aruncã cu banii în toate pãrþile, fie poartã o armã. Pozeazã tot timpul, doarme pe stânga fiindcã profilul drept îl avantajeazã mai mult ºi aratã cu degetul mijlociu ca sã-ºi expunã mai bine diamantul de multe carate. În dragoste, este la fel de înflãcãrat ca un furnal ºi la fel de discret o trompetã cu amplificator.
Pe scurt orice leu veritabil este:
egocentric ºi îngâmfat
auto-caracterizat cu fermitate ca fiind un om fãrã niciun fel de defect
lãudãros
dominator
narcisist
convins cã Pãmântul nu se poate învârti fãrã el

Meseria potrivitã: împãrat, ºef de bloc, portar de hotel, dresor, hingher, ºef simplu
Pizza magicã: Quattro stagioni.
Medicamentul norocos: toxina botulinicã.




sylvynet
Postat pe 13 Mai 2009 18:01
Si eu sunt leoaica la ceea ce s-a scris pe forum as mai adauga ,este foarte important partenerul de viata ,daca are un caracter puternic si nu este un papa lapte atunci leoaica este si va ramane fidela ...altfel va cauta parteneri asemeni ei .....le plac lucrurile scumpe ,este foarte atenta la modul cum se imbraca ...vrea sa fie regina ...o mama buna capabila sa faca multe sacrificii pt .odraslele lor ...are nevoie de multa iubire ...sa iubeasca si sa fie iubite .....nu cred ca-si pot cladi fericirea pe nefericirea altora ,apropo de ceea ce s-a scris ca sunt spargatoare de familii ...dar ,normal sunt si exceptii de la regula ......
kudika017877
Postat pe 13 Mai 2009 18:41
Si eu sunt leoiaca, si e foarte adevarat ceea ce s-a spus. Leoicele sunt putenice ("Nu exista nu pot, exista doar nu vreau" ), cochete, ogolioase, ambitioase, sufletiste, altruiste...
Intotdeauna vor cauta barbati asemenea lor. Un barbat slab (si aici nu ma refer la aspectul fizic) nu va avea sanse langa o leoaica. Poate de asta sunt eu singura Glumesc

Bineinteles ca sunt si exceptii de la regula.

In ceea ce priveste "doamnele spargatoare de familii", e clar ca sunt niste leoaice adevarate. Au luptat pana au obtinut ceea ce si-au dorit. Nu zic ca e bine, Doamne fereste, dar ambitia si perseveranta sunt principalele calitati ale femei leu...

denisebogdan
Postat pe 16 Mai 2009 10:57
Incearca sa cunosti o femeie leu si/ti vei da seama ce le palce si ceea ce nu le place ......Asta dca esti un barbat din semnul de foc adica LEU ,sagetator ,berbec ....in rest ceilalti nu au sanse sa cucereasca inima leoaicelor !!!!
kudika017877
Postat pe 16 Mai 2009 19:26
Leoaicele sunt deosebite,din toate punctele de vedere.
bgd74
Postat pe 16 Mai 2009 23:12
asa este,conteaza si ascendentul....eu sunt leoaica cu ascendent in leu:D...si ma cam lupt sa mai las din orgoliu pentru ca uneori pana si eu imi dau seama ca exagerez...intotdeauna aveam o frustrare cand citeam datele generale ale zodiei leu si mi se potriveau 100%...ma gandeam wtf?toti leii sunt,simt si gandesc chiar la fel?si de cand am aflat ca am ascendentul tot in leu am inceput sa inteleg...probabil ca n-as rezista langa un leu cu ascendentul tot in leu...prea mult foc scapat de sub control..dar un leu cu ascendent in berbec ar putea fi chiar interesant:D
diasima
Postat pe 24 Mai 2009 12:28
De la: 123_45, la data 2009-04-27 16:13:04OF, DOAMNE CE EXEMPLU!!! RADULEASCA DE DIMINEATA PINA NOAPTEA, INCLUSIV.REST CALITATI=OK, DAR DEFECTE? RAZBUNATOARE, CE ZICI? NU UITA, NU IARTA!!!


pai raduleasca are ascendentul in scorpion...:D..si scorpionii sunt f dificili...si dupa 30 de ani devine f simtit ascendenul...incepe sa conteze mai mult decat zodia natala
diasima
Postat pe 24 Mai 2009 12:29
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Gemeni poate ierta? 19 De la: kudika_girl90 15 Aprilie 2016 12:39
Barbatul Rac infidel???? 61 De la: kudika468211 8 Noiembrie 2011 13:20
buna 2 De la: Shhh 4 Septembrie 2010 18:45
eu sagetator ... el balanta ... functioneaza? 18 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 20:42
femeia capricorn si barbatul taur.Ajutati ma va rog. 6 De la: kudika408282 29 Aprilie 2012 13:10