Setari Cookie-uri

ELECTROSTIMULAREA

Buna fetelor!datorita programului incarcat nu am timp sa merg la sala,insa nici nu ma incanta ideea deloc,chiar daca as putea face lucrul asta.ma gandeam sa imi fac un abonament la un salon pt electrostimulare.mentionez ca nu sunt grasa (1.60m,50kg),insa am burtica si as vrea sa-mi tonifiez musculatura.ati incercat asa ceva?da rezultate,sau ma duc doar ca sa dau banii si sa-mi pierd timpul degeaba?ce ma sfatuiti?
pony
Postat pe 17 Ianuarie 2009 14:13
Buna Pony, eu am urmat zece sedinte de electrostimulare insa nu am avut prea multe rezultate. Mai mult de atat nu prea am putut suporta sedintele, intrucat aveam la un moment dat dureri de spate. Slabisem un pic, dar sincer nu stiu daca de la sedinte sau pentru faptul ca am si tinut regim in acea perioada. Sfatul meu e sa incerci o sedinta inainte sa-ti faci abonament si sa vezi cum te simti, insa eu una nu prea am fost incantata. Succes!
Mady03
Postat pe 20 Ianuarie 2009 23:52
Prini electrostimulare nu slabesti ci te tonifici. Se remodeleaza corpul, creste masa musculara. Scazi in cm. Se poate sa slabesti si in kg insa prea putin daca nu asociezi si cu alte proceduri. De asemenea, trebuie sa sti ca nu este dureros daca se merge treptat cu intensitatea aparatul, electrozii fiind bine montati pe corp (adica pe capetele de muschi) si daca sunt unsi cu un gel special. La sfarsitul sedintei de electrostimulare este recomandat sa se aplice o crema termica ce va ajuta la indepartarea celulitei.

Postat pe 28 Ianuarie 2009 01:44
De la: tinna0, la data 2009-01-28 01:44:32Prini electrostimulare nu slabesti ci te tonifici. Se remodeleaza corpul, creste masa musculara. Scazi in cm. Se poate sa slabesti si in kg insa prea putin daca nu asociezi si cu alte proceduri. De asemenea, trebuie sa sti ca nu este dureros daca se merge treptat cu intensitatea aparatul, electrozii fiind bine montati pe corp (adica pe capetele de muschi) si daca sunt unsi cu un gel special. La sfarsitul sedintei de electrostimulare este recomandat sa se aplice o crema termica ce va ajuta la indepartarea celulitei.



astea sunt rezulatele pe care le vreau.NU vreau sa slabesc in kg.intrebarea mea era daca intr-adevar se cunosc rezultatele sau e doar o pierdere de timp si bani...
pony
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:22
da se cunosc rez..eu am facut 5 sedinte deja si nu mai am burtika asa mare...si e f bine daca faceti febra musculara inseamna k merge tratamentul..eu zic sa faceti in paralel si masaj cu o crema termica si odata la 2 sapt inmapchetari la sauna uscata...efect garantat!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:26
Buna ziua,
vreau sa va spun ca eu am facut si inca mai fac sednte de biostimulare si am rezultate foarte bune.Am aflat de acest nou procedeu de pe net .Merita sa incerci pt ca NU AI NIMIC DE PIERDUT,AI SA VEZI
Doar mai trebuie sa gasesti un salon care-si respecta clientii nu doar vanzarea abonamentelor.
Cel mai bine te informezi de pe net ce este biostimularea si ai sa vezi ca am dreptate.
BAFTA MULTA
b63msh
Postat pe 29 Ianuarie 2009 14:42
Eu am facut timp de 3 luni. Este acelasi lucru ca atunci cand ai practica un sport, cand te lasi vei arata mai rau ca la inceput.
hairpin
Postat pe 9 Martie 2009 16:13
salut,

eu am facut in noiembrie vreo 12 sedinte si s-au vazut rezultate. aveam celulita si am combinat cu masaj anticelulitic. am fost surprinsa de tonusul pe care l-am avut dupa mai putin de o luna. mi-am recapatat trupul de la 18 ani, cand mai faceam si sport. ideal este ca sa nu intrerupi brusc, sa intrerupi treptat,sa mai mergi cel putin o data pe luna pentru a mentine tonusul muscular.
nici eu nu eram grasa, pur si simplu aratam imbatranita, fleoscaita si plina de celulita, vroiam sa scap de aspectul asta si nu vroiam sa pierd nici macar 100gr. in greutate. ( 1,63m, 49 kg).
bafta mare!
ank111
Postat pe 9 Martie 2009 18:52
buna....sincer eu tre sa recunosc sunt in domeniu dar cel mai bn e sa faci eletro la tunelu cu infrarosu dar k sa vezi mai bn rezultate ar trebui sa faci si impachetari la cald sau rece....sincer eu zic k o sa vezi rezultatele dupa a 2 sedinta....eu asta recomand clientelor mele...chiar dak nu tin regim....de la electro tonifici dar trebuie facute sedinte mai multe de 3 pe sapt dar dak combini cu impachetari vezi scaderea in centrimetri fermitate si mai putina celulita....se vede fffff bn schimbare...se remodeleaza corpul...va pupic si zic sa ma ascultati
frumusica_gabitzu
Postat pe 9 Martie 2009 20:07
electostimularea este ok. o prietne de-a mea a facut si a dat jos burtica si aripioarele.
trebuia sa slabeasca 3 kg si in paralele cu electrostimulare a tinut si o mini dieta (multe salate, fructe, fara paine si produse de panificatie).
dupa 12 sedinte si cura asta o luna, a slabit 3kg si a scapat de burta si aripioare.
electostimularea este fff ok.
mentoss07
Postat pe 10 Martie 2009 10:35
E ok electrostimularea, am facut 10 sedinte prin vara, intr-adevar se slabeste in cm...prima sedinta mi s-a parut destul de dureroasa, cu toata ca mai mult de 2 nu am suportat...La sfarsitul ultimei sedinte ajunsesem la 7, dar erau tipe care faceau si cu 9...eu n-am rezistat....cum te sfatuise cineva de aici, mergi la o sedinta si apoi fa abonamentul...eu am combinat cu vacuum, m-am umplut de vanatai, unde mai pui ca tipa care facea era cam brutala....n-am reusit sa ajungem la un consens si am ramas doar cu 5 sedinte de vacuum...dar concluzia e ca merita.....poti tine si putin regim si sa bei multe lichide, macar 2 l /zi....
arianne_35
Postat pe 23 Martie 2009 20:00
Ajuta electrostimularea , am facut si eu cateva sedinte si am vazut rezultatele , mai ales ca eu nu am voie sa fac sport m a ajutat mult ! Eu am fost la salonul asta www.esteticaplus.ro, nu au preturi mari si sunt niste doamne dragute acolo ! :)
panselutza10
Postat pe 23 Martie 2009 21:24
Eu pentru tonifiere am facut electro si chiar s-au intarit muschii, dar pentru celulita si slabire am ales alte metode. Infrarosii, dermocell, laser.
vanesia
Postat pe 30 Martie 2009 12:09
Incearca gimnastica medicala, face minuni, serios.Si electrostimularea este buna dar trebuie sa intretii efectele ...adica trebuie sa faci minim un set de zece sedinte pe luna...sunt muschi ...daca isi pierd antrenamentul nu mai poti nici merge ..daramite sa ramai tonifiata ....nimic nu se face asa cat ai bate din palme !:)
Succes !
__LL__
Postat pe 30 Martie 2009 12:12
Buna, merg si eu la electro in tunel cu infrarosii insa efectul de sauna este foarte slab ( adica transpir in ultimele 10 minute din 45) iar febra musculara deloc desi am ajuns aproape de intensitatea maxima de la a doua sedinta iar rezultate nimic. Sunt slaba si mi-era lene sa merg la sala.Am 1.60 si 50 kg insa am pus pe burta si doream sa imi intaresc muschii. Sincer recomand sala sau aerobic, e mai sanatos si am ajuns la concluzia ca tot acelasi timp il pierd. Imi pare rau ca nu am citit sfatul vostru cu o sedinta de proba,mi-as fi dat seama. Oricum poate ajut pe altii.
lauraflorina29
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:01
am mers si eu la un salon si am luat un abonament, mi-a prins bine, eu am o activitate mai sedentara ceea ce duce la atrofierea muschilor si nu am timp sa mai fac si sport.
Eu am fost la Salon Maraviglia, e o tipa tare draguta acolo
kudika029381
Postat pe 25 Mai 2009 17:10
in focsani stie cineva un salon unde as putea merge?
pony
Postat pe 26 Mai 2009 18:28
Intr-adevar electrostimularea are rezultate foarte bune, parerea mea, pe tonifiere musculara. Nu neaparat pe slabire in kg ; mai mult in cm. Mai multe detalii puteti afla pe www.cmsanatatea.ro
Va pup fetelor!
Bafta
mariaa_29
Postat pe 12 Iulie 2009 21:25
Remodelare corporala si in Satu Mare. http://foreveryoung.webege.com/
natykarina
Postat pe 18 Februarie 2010 21:08
buna.............chiar iti recomand sa mergi la electro eu lucrez in domeniu si am rezultate f bune la cliente........
lavynnyalavynnya
Postat pe 11 Mai 2010 16:30
buna tuturor! electrostimularea este ideala daca se combina cu un tratament termic(termocuverta de exemplu), pe langa topirea grasimilor se intaresc muschii, se obtine un aspect sanatos al pielii, precum si masaj anticelulitic cu crema profesionista .aplicarea electrozilor are si efect terapeutic, intarirea sanilor, se poate pierde in circumferinte intre2-9 centimetri , la un tratament de 10 sedinte .
recomand salon OASIS (zona Pantelimon si Diham ), au pachete de slabit la promotie !! succes !!!
vikulitza
Postat pe 14 Mai 2010 09:14
Buna! As vrea sa intru si eu in domeniu asta cu "propria afacere" sa zic asa ... si as vrea sa stiu unde se pot face niste cursuri pentru electrostimulare, ca presupun ca trebuie sa exista asa ceva. Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie v-as fi complect recunoscatoare.
AdellaG
Postat pe 29 August 2011 20:55
buna!!! in timisoara nu exista cursuri pt asa ceva....dar te poti uita pe youtube si inveti ii f simplu. eu de cand lucrez nu am auzit eu am invatat de la cei de unde iau produse pt tratamente corporale
lavynnyalavynnya
Postat pe 13 Iunie 2012 21:05
Ce ziceti de Velashape?Am auzit ca da rezultate.
elena_gheorghe
Postat pe 18 Iunie 2012 14:40
Nu se poate spune ca nu a dat rezultate electrostimularea, ci poate ca ai fost foarte rar desi la 10 sedinte achizitionate este necesar sa mergi de cel putin 3 ori pe saptamana. Daca ai mancat mult acasa sau ai mancat fast food si grasimi normal ca nu si-a facut efect procedura. Iar pentru cele care nu stiu cu ce se mananca electrostimularea va anunt ca este o procedura de tonifiere a musculaturii, de refacere a pielii lasate si de scadere in cm.
kudika_16893
Postat pe 24 Septembrie 2012 18:19
da, si eu am auzit ca velashape este bun pentru celulita pentru ca o topeste si o elimina. undele doar stimuleaza, tonifica pielea, insa daca nu se merge la intretinere se lasa... :(
deci, velashape pare mai sigur.
kudika_16935
Postat pe 27 Septembrie 2012 21:16
Buna,va recomand electrostimularea ,chiar slabesti daca intradevar iti doresti lucrul acesta.Am facut si eu o vreme si cu un program sanatos chiar am avut rezultate.E o terapie destul de ok si nu are nici un pret wow .Chiar de curand am studiat piata si am gasit un centru nou Beautyferia pe facebook si am vazut ca au o super oferta de 8 sedinte cu doar 90 de lei ... Suna bine nu ?
kudika_21355
Postat pe 17 Noiembrie 2012 13:01
Salut,

Poti citi mai multe informatii despre electrostimulare si termoelectrostimulare aici: http://www.cellulemblock.ro/Tratamente-anticelulitabr/si-de-slabit/Termoelectrostimulare.html
kudika_26968
Postat pe 22 Ianuarie 2013 11:30
Vind aparate remodelare corporala : vacum digital cellulite system ,electostim, presoterapie ,ultrasunete , cabina infrasauna, radiostat-galvanoderm, ,scaun cosmetic ,toate in stare ca si noua la pret foarte avantajos. Tel.0744504656
Solaris_Csaba_1
Postat pe 22 Februarie 2013 00:49
Buna,

Mie mi s-a recomandat salonul Cellulem Block, am observat ca este si aici pe Kudika. Poti sa incerci sa vezi daca iti pot oferi ceea ce vrei...


O seara frumoasa!
branzaoana
Postat pe 22 Februarie 2013 17:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rinoplastie Timisoara 1 De la: x_tyna15 10 Ianuarie 2012 11:44
Slabire usoara 1 De la: ioanabuzea 31 Martie 2010 20:27
bronzarea cu henna 1 De la: kudika071984 10 Octombrie 2010 00:54
Remodelarea nasului 4 De la: gargaritamica 19 Mai 2009 20:13
Frumoasa si Sanatoasa cu Fiziokinetic Center 1 De la: 29 Ianuarie 2010 21:54