Setari Cookie-uri

super slim : extaz sau agonie

hello hello ma numesc irina am 20 de ani si 1,75 si in jur de 90 kg am vazut tot felu de comentari si reclame despre super-slim eu nu sunt foarte increzatoare pe spusele altora decit pe ceea ce incerc am incercat si mam convins singura.....sunt o persoana foarte pofticioasa mincacioasa si fara fite adik maninca aproape orice pina la un momendat cind am inceput sa iau super-slim.iau super-slim cam aproximativ de o saptamina nu mam cintarit nu pt k mie frica ca nu am dat jos dar pt k vreau sa vad eu k am slabit nu sa ma minta cintaru sau apropiatii iubitu meu mi-a spus k am slabit nu vreau sal cred decit in momentu in care voi ajunge la kg care miam propus sa slabesc.Vreau sa spun un lucru ff important adevarul este k acum merg la cumparaturi si ma mir si eu,ininte mergem imi umpleam cosul k cipsuri dulciuri si prosti care ingrasa iar acum merg in super marchet si ma uit prin vitrina dar nu imi vine sa cred nu poftesc la nimic nici macar la minarea mea preferat sau dulciurile mele preferate,la nimic.Vreau sa mentionez k este adevarat ma cam trec pe corp niste friguri dar:nu am greata nu ma doare capul nu imi este rau doar un singur lucru adevarat citeodata nu pot dormi dar este bine pt programul serviciului meu de noapte vreau sa spun k de cand am inceput super-slim sunt o persoana f activa eu de felul meu fiind mai lenesa .Acum chiar nu cred ce spun altii si nu dau importanta pt ca incerc inca pe pielea mea sunt multumita de ele si nu as renunta pt nimic in lume
kudika318205
Postat pe 31 August 2010 12:40
buna!si eu iau instant slim dar ma simt foarte bine si chiar am slabit pot sa spun f.bine-am 2copii-asa ca aveam citeva kilograme in plus-poate ca sunt bune poate nu dar mie mi-au folosit si chiar ma simt grozav.
geta1980
Postat pe 6 Septembrie 2010 06:52
Buna tuturor! M'am apucat si eu sa iau miraculoasele super slim de vreo 5 zile. Nu am observat nici o schimbare inca. Uneori mai am stare de ameteala insa doar atat... nu cred sa fi dat vreun kg jos. Isi fac efectul dupa o anumita perioada sau ar trebui sa se vada schimbarile inca din primele zile?
kudika320448
Postat pe 8 Septembrie 2010 09:18
asa si la mine! am vreo 3 saptamani deja si nici o schimbare, doar uneori ameteli!
carminelu
Postat pe 8 Septembrie 2010 16:08
Lasa-te de bancuri...
kudika226898
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:48
De la: kudika226898, la data 2010-09-10 17:48:20Lasa-te de bancuri...

Cine sa se lase de bancuri? Puteai sa lasi si tu un reply mai inteligent.
Am inceput sa vad ceva schimbari, azi am 2 saptamani de cand le iau. Cred ca am dat vreo 2-3 kg jos. Sper sa mearga mai bine de acum.
kudika320448
Postat pe 16 Septembrie 2010 11:14
Eu iau aceste pastile de o luna si jumatate.Am slabit 5kg, sunt multumita ,intrucit este bine sa nu slabesti mai mult de 3-4 kg pe luna ,ca metabolismul sa fie stabil deci sa nu te ingrasai dupa ce nu mai iei pastilele de SuperSlim,cu conditia sa nu incepi sa maninci foarte mult si nesanatos.Cit despre reactii adverse, am avut sete si gura uscata, lucru ce m-a ajutat sa beau multa apa si sa consum ponderat fructe.Precizez ca am 68 de ani , nu ma incadrez in in conditia din prospect adica maxim 65 ani , iau niste pastile pentru inima, dar nu am absolut nimic,din contra ,ma simt foarte bine caci nu mai suport cafeaua , cu toate ca am baut tone in viata mea, ma bucur ca scap de acest drog!
kudika322682
Postat pe 22 Septembrie 2010 17:25
Sper sa prinzi 70 de ani...
kudika226898
Postat pe 23 Septembrie 2010 17:06
de unde ati procurat super slim(pastilele sunt cu praf maro sau cafeniu) va rog sa-mi raspundeti,va multumesc
kudika322852
Postat pe 24 Septembrie 2010 12:01
buna tuturor,
vreau sa spun ca si eu iau de 5 zile super slim......am auzit atatea variante de reactii adverse ca am stat pe ganduri daca sa le incerc sau nu,dar stiind ca fiecare reactioneaza altfel......le-am luat.Pot sa spun ca ma simt foarte ok,adik cu nimik nu ma simt altfel fata de perioada in care nu le luam...nu ametesc,dorm,nu am greata...absolut nimik.....doar cateodata am usoare frisoane.......in rest sper sa vad si efectele peste o luna
kudika323373
Postat pe 27 Septembrie 2010 16:35
Salut!Nu stiu sa-mi fac mea culpa pt ce ma facut si ma fac?Eu am luat capsulele incriminate cu ceva timp in urma.Am slabit ceva, nu asa cum se spune sau scrie pe cutie.Nu m-am simtit rau.Ba mai mult, dorind sa mai pierd ceva in greutate(lucru care pt. mine este aproape imposibil prin diete si sport)am mai incercat o data.Merge incet dar merge.Mi-am facut si analizele dupa prima incercare si nu s-a schimbat nimic.Voi intrerupe la fel ca data trecuta, adica treptat.Sunt o groaza de medicamente care necesita acelasi mod de intrerupere a tratamentului,iar despre efectele nocive si toxicitate...Banalul algocalmin ...cititi prospectul.O groaza de alimente contin produse toxice.Nu vreau sa spun ca trebuie sa ignoram atentionarile, insa acolo unde dieta nu te mai ajuta, sportul iti tonifica musculatura dar nu pierzi in greutate,cand te zbati ani de zile si psihic te cam d emoralizezi,putin ajutor nu strica.Si mai spun ca obezitatea aduce o gramada de necazuri.Apoi face fiecare cum crede, dar in cunostinta de cauza.
inamamina
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:44
Vand SUPER SLIM 26 pastile (adica o cutie fara 4 pastile) la pretul de 30 lei. Transportul se face prin Posta Romana sau personal pentru cei din Bucuresti. Persoanele interesate ma pot contacta la adresa de e-mail mikystrica@yahoo.com
germanfast
Postat pe 6 Octombrie 2010 00:32
Iau superslim de 1,5 luni. Am slabit aprox 11 kg, pot spune ca mai scap in weekend la mancare si atunci se vede la cantar. Taie pofta de mancare, trebuie baute multe lichide si fara cafea si alcool. In primele zile am avut dureri de cap, pana nu am mai baut cafea, sunt putin mai ''agitat'' asa cum imi spun colegii, tensiunea este normala, alte analize nu mi-am facut, urmeaza in decembrie. Am prieteni care au luat si au avut probleme : stare de agitatie, probleme cu inima(unul chiar la urgente) etc si altii care s-au simtit f bine. Cine vrea sa slabeasca trebuie sa aiba timp, bani si griji mai putine, pentru ca singura modalitate de slabire este ''LINGURA CU GAURA'' , regim alimentar echilibrat si sanatos, si multa miscare. Cine vrea sa slabeasca si are o sanatate buna poate sa incerce, dar sa respecte indicatiile de pe prospect, ceilalti mai bine se abtin si incearca alte metode fara pastile. Pentru cei cu IMC mare, cea mai sigura si rapida modalitate este cea chirurgicala ( vezi www.chirurgiaobezitatii.ro) asta o spun dupa experienta sotiei, care avea un extra plus de 100 kg si probleme endocrine f mari.
Multa sanatate!
pepyxxl
Postat pe 10 Octombrie 2010 09:06
probabil ca daca femeile ar avea mai multa incredere in ele..nu ar mai conta cum arata..dar disperarea asta continua!
size_back
Postat pe 22 Octombrie 2010 11:33
iau super slim de 2 zile ....nu am nici un fel de reactii adverse , ceea ce era de asteptat avand in vedere ,,antecedentele ,,mele in folosirea pastileleor de slabit . am inceput in urma cu un an cand aveam 63 kg ,in urma unei sarcini.primele pastile au fost lindaxa care m.au ajutat s ajung la 56kg cam in 2 luni ,m.am simtit foarte bine cu ele , taiau pofta de mancare si dadeau energie , din pacare au fost interzise si nu am mai gasit ....dupa o pauza de cateva luni , timp in care nu m,am ingrasat deloc, am inceput s iau regenon care au fost la fel de eficiente,si am ajuns la 53kg dupa cateva luni ,,,,,am renuntat la ele si am inceput sa slabesc singura insa cu o dieta destul de lejera.....in luna iulie anul asta aveam 49kg.....insa am renuntat la dieta si am inceput s mananc ceva mai mult decat normal , dulciuri , mancare prajita , grasimi ....acum am 53kg si vreau s ajung la 48, greutatea ideala pt mine(am 1.60 inaltime)....acum incerc cu super slim care se pare k au acelasi efect ca si lindaxa.....ma simt bine ,mai ales k nu mai mananc atat de mult si sper s reusesc s mai dau jos ceva kg....nu recomand pastilele de slabit , nici macar celor care au un organism sanatos,este doar o alegere personala avand in vedere k sunt o persoana sedentara, imi place sa mananc si asta se vede imediat la cantar....sunt convinsa k nu este cea mai sanatoasa alegere si nu imi caut scuze k nu am timp sa fac sport sau chef sa urmez o dieta dar pe mine ma ajuta , fiind singurul mod de a ma abtine de la mancare multa, dulciuri , chipsuri etc...
alessiabriana
Postat pe 27 Octombrie 2010 17:19
Buna !E prima oara cand intru aici.Am citit pe prima pagina la una dintre fete ca a luat anul trecut super slim,varianta cu silueta unei fete pe ambalaj..si acele fructe.Acestea le-am luat si eu si trebuie sa spun ca am slabit 10 kg.Au fost super bune.Problema mea este ca aceasta varianta nu o mai gasesc pe nicaieri in magazine.Si de pe internet nu prea am curaj sa-mi fac comanda.Este cineva pe aici care a gasit aceasta cutie la plafar sau vreun magazin de produse naturiste?Chiar nu se mai gasesc desi erau fenomenale.Multumesc mult!
kudika329257
Postat pe 9 Noiembrie 2010 23:08
Produsul a fost interzis, de aceea nu-l mai gasesti in magazine...
kudika226898
Postat pe 11 Noiembrie 2010 08:40
Multe alte lucruri au fost interzise si totusi se gasesc.La fel si produsul in cauza. Se gaseste ,de obicei ,la magazine gen naturiste sau plafar (probabil nu chiar din buricul targului) si in variantele :scumpa sau mai putin scumpa.
inamamina
Postat pe 11 Noiembrie 2010 10:12
Dupa cum vezi..este criza, job-uri sunt tot mai putine, vin sarbatorile de iarna si vrem multe lucruri....
Vrei pur si simplu sa castigi niste bani in plus?
Pentru informatii suplimentare, trimite-mi un raspuns la acest un e-mail cu subiectul VREAU DETALII, la adresa < ana.cruceru87@gmail.com > iar eu o sa iti raspund in cel mai scurt timp
ana_cruceru
Postat pe 12 Noiembrie 2010 18:29
De la: sexynurse, la data 2010-10-22 11:29:28Super Slim pt mine a fost un miracol. Am slabit 10 kg ,e adevarat ca in decursul urmatorului an am pus inapoi 5 kg dar numai si numai din vina mea. Am luat in mai multe randuri ,o singura data am renuntat la ele din cauza starilor de greata,palpitatiilor...imi luamsem tzeapa ,nu erau originale. Aveti mare grija de la cine cumparati,unele sunt contrafacute ,de aceea va simtiti rau.Renuntati imediat la ele ,afecteaza inima ducand la tahicardie.


de unde ti le.ai comandat ?
andreutssa_s
Postat pe 13 Noiembrie 2010 00:11
am incercat si eu 3 zile pastilutele.prima zi insomine ,ceea ce denota ca trebuie s a luam dimineata,apoi o sete grozava.oricum nu mi a fost rau ,metabolosmul mi s a reglat,stau ff bine numai dupa 3 pastile.le recomand dar...cind persoana se simte ff rau e tim pul sa te opresti.incearca si tu macar 4 zile si nu pirzi nimic.bafta.
kudika339010
Postat pe 11 Decembrie 2010 17:39
Astazi e a4-a zi de cand am inceput si eu tratamentul cu SS.Deocamdata nu observ modificari sesizabile in greutate, dar presupun ca e prea devreme. Apetitul a mai scazut umpic, ma satur cu portii mai mici.Ca efecte secundare neplacute nu am sesizat decat gura uscata (impropriu uscata, mai degraba....cleioasa), ceva jena in gat, ca atunci cand esti racit, si bineinteles, senzatia de sete. Am fost ferit de celelalte simptome, desi am 107 kg si 1,83 inaltime (incerc sa ajung pe la 85kg) si de regula tensiunea ridicata, pana acum nu am avut alte probleme. Desi multi pe acest topic au promis dupa prima postare la inceperea tratamentului ca revin cu amanunte si evolutie...vad ca au uitat. Eu intru zilnic la acest subiect si voi incerca sa va tin la curent cu modificarile si evolutia mea. La farmacie cand le-am achizitionat,dupa ce citisem in prealabil pe forum,am intrebat ce substanta contin, si mi s-a comunicat ca e vorba de sibutramina, si nu de amfetamina :) Ce e scandalos e faptul ca in farmacia de unde am luat, situata la intrarea intr-un supermarket, pretul era de 75 lei pe o cutie (noroc ca am laut doar 6 capsule ca atat mai aveau,si in interior pe "prospect" - impropriu zis prospect - o palavrageala ieftina - aveau site-ul si nuamrul de telefon) iar de pe internet pe site-ul distribuitorului (nu dau adresa, nu fac reclama, folositi google) am coamdat la o oferta buna 4 cutii cu doar 120 ron si livrare gratuita in 24 de ore.
sethm1980
Postat pe 14 Ianuarie 2011 11:50
Pai...sibutramina e o substanta din clasa amfetaminelor... ...dar, cu asa clienti, asa tepari...
kudika226898
Postat pe 14 Ianuarie 2011 19:50
Poate ar fi cazul sa te controlezi si sa dai dovada de bun simt.Sibutramina este un DERIVAT al amfetaminei, nu produce exact aceleasi simptome, si clientii la care faci tu referire nu cred ca sunt toti atat de cunoscatori in ale chimiei ca tine. E ca si cum ai spune ca pisica mea de acasa e acelasi lucru cu un leu din savana africana, ca doar amandoua sunt feline,nu? Renunt la alte comentarii,nu usnt totusi genul care sa practive filozofia de genul "ba pe-a matii!" :) O zi buna si multumim pentru aportul de inteligenta , cultura generala si bun simt adus acestui topic :)
In alta ordine de idei, astazi, in cea de a5a zi de tratament (4 zile complete) pot sa va spun ca evolutie urmatoarele:
- greutatea a scazut deocamdata daor cu un kilogram, in situatia in care nu mi-am schimbat obiceiurile alimentare, ci doar cantitatea , deoarece am abservat ca ma satur cu mai putina mancare,
- imi este foame mai rar si la itnensitate mai mica,
- nu am avut episoade de insomnii sau alte efecte secundare in afara de cele mentionate deja (sete,gura uscata si probleme cu gatul, ca atunci cand ai baut apa rece si te doare in gat), exceptie ar fi aseara cand timp de cateva ore am fost foarte nervos si irascibil,dar aceasta amnifestare o pot pune si pe abza faptului ca am avut o zi plina la munca,dormisem putin cu o seara ianinte si eram foarte obosit, iar in casa era foarte multa agitatie :)
Am sa va tin la curent!
sethm1980
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:18
De la: sethm1980, la data 2011-01-15 14:18:14Poate ar fi cazul sa te controlezi si sa dai dovada de bun simt.Sibutramina este un DERIVAT al amfetaminei, nu produce exact aceleasi simptome, si clientii la care faci tu referire nu cred ca sunt toti atat de cunoscatori in ale chimiei ca tine. E ca si cum ai spune ca pisica mea de acasa e acelasi lucru cu un leu din savana africana, ca doar amandoua sunt feline,nu? Renunt la alte comentarii,nu usnt totusi genul care sa practive filozofia de genul "ba pe-a matii!" :) O zi buna si multumim pentru aportul de inteligenta , cultura generala si bun simt adus acestui topic :)
In alta ordine de idei, astazi, in cea de a5a zi de tratament (4 zile complete) pot sa va spun ca evolutie urmatoarele:
- greutatea a scazut deocamdata daor cu un kilogram, in situatia in care nu mi-am schimbat obiceiurile alimentare, ci doar cantitatea , deoarece am abservat ca ma satur cu mai putina mancare,
- imi este foame mai rar si la itnensitate mai mica,
- nu am avut episoade de insomnii sau alte efecte secundare in afara de cele mentionate deja (sete,gura uscata si probleme cu gatul, ca atunci cand ai baut apa rece si te doare in gat), exceptie ar fi aseara cand timp de cateva ore am fost foarte nervos si irascibil,dar aceasta amnifestare o pot pune si pe abza faptului ca am avut o zi plina la munca,dormisem putin cu o seara ianinte si eram foarte obosit, iar in casa era foarte multa agitatie :)
Am sa va tin la curent!
si uite asa, pe fondul stressului, al odihnei putine si al ingerarii tampeniilor gen super slim, sistemul tau imunitar isi slabeste functiile si se deregleaza si cine stie cu ce boala te mai pricopsesti, ca deh, sistemul imunitar esste principalul factor raspunzator de sanatatea unui organism, el este si politia si armata !!!!
4Life
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:28
Aici nu te pot contrazice. Cunosc aceste riscuri,di mi le-am asumat.Problema cea amre este ca eu le cunosc eptnru ca m-am interesat,am citit forumurile,parerile si in plus,cand am aflat de acest frog,am aflat de la cineva din domeniu care mi-a expus cu mare grija si aceste riscuri.Tocmai de aceea la cea mai mica problema de sanatate,alta decat aceste simptome comune,am de gand sa intrerup tratamentul. Este riscul pe care noi toti cei prea ocupati sau de ce sa nu-i spunem pe nume, prea lenesi si lipsiti de ambitie ca sa tina o dieta sau sa mearga la sala...ni-l asumam :)
sethm1980
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:51
Daca tu ti l-ai asumat, problema ta...dar nu mai recomanda tampenii...mai bine recomanda sa puna lacat la frigider si sa-si miste fundul la sala...
kudika226898
Postat pe 16 Ianuarie 2011 08:33
De la: kudika226898, la data 2011-01-16 08:33:04Daca tu ti l-ai asumat, problema ta...dar nu mai recomanda tampenii...mai bine recomanda sa puna lacat la frigider si sa-si miste fundul la sala...

Te rog inceteaza sa ma mai deranjezi nu netarmurita ta inteligenta.Unde observi tu ca am recomandat medicamentul asta?Tot ce fax este un experiment pe propria persoana,si intentionez sa relatez ce se intampla cu mine tocmai ca ceilalti sa fie constienti de riscuri,sa inteleaga daca pastila asta are vre-un efect sau nu, sa poata trage ei singuri concluzii,fara sa fie nevoie sa le spun eu daca e buan sau nu.Am afirmat udneva ca e o pastila miraculoasa,ca o recomand,ca e o minune?Singura recomandare pe care o fac este sa faci o vizita la oftalmolog poate ai nevoie de ochelari pentru citit!Deja incepi sa ma scoti din sarite cu aceste comentarii pe care le faci fara fundament.Stai jos, ai nota 2! (So, prieteni, sa punem faptul ca incep deja comentariile acestui user sa ma irite pe seama gradului de inteligenta de care da dovada, sau pe seama efectelor secundare ale "pilulei minune" ?)
BTW, cat de retard e nevoie sa fii sa nu pricepi ca in postul meu anterior imi faceam un "mea culpa" (subtil) tocmai referitor la faptul ca n-am nici cifru pe frigider, si nici vointa/timpul sa merg la sala? Doamne...mare ti-e gradina!
sethm1980
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:45
Citez: "noi toti cei prea ocupati sau de ce sa nu-i spunem pe nume, prea lenesi si lipsiti de ambitie ca sa tina o dieta sau sa mearga la sala..."
E DESTUL DE CLAR!

(sorry admin de postul dublu, cel putin pe userul meu nu am posibilitatea de editare)
sethm1980
Postat pe 16 Ianuarie 2011 11:47
De la: sethm1980, la data 2011-01-16 11:45:26
De la: kudika226898, la data 2011-01-16 08:33:04Daca tu ti l-ai asumat, problema ta...dar nu mai recomanda tampenii...mai bine recomanda sa puna lacat la frigider si sa-si miste fundul la sala...

Te rog inceteaza sa ma mai deranjezi nu netarmurita ta inteligenta.Unde observi tu ca am recomandat medicamentul asta?Tot ce fax este un experiment pe propria persoana,si intentionez sa relatez ce se intampla cu mine tocmai ca ceilalti sa fie constienti de riscuri,sa inteleaga daca pastila asta are vre-un efect sau nu, sa poata trage ei singuri concluzii,fara sa fie nevoie sa le spun eu daca e buan sau nu.Am afirmat udneva ca e o pastila miraculoasa,ca o recomand,ca e o minune?Singura recomandare pe care o fac este sa faci o vizita la oftalmolog poate ai nevoie de ochelari pentru citit!Deja incepi sa ma scoti din sarite cu aceste comentarii pe care le faci fara fundament.Stai jos, ai nota 2! (So, prieteni, sa punem faptul ca incep deja comentariile acestui user sa ma irite pe seama gradului de inteligenta de care da dovada, sau pe seama efectelor secundare ale "pilulei minune" ?)
BTW, cat de retard e nevoie sa fii sa nu pricepi ca in postul meu anterior imi faceam un "mea culpa" (subtil) tocmai referitor la faptul ca n-am nici cifru pe frigider, si nici vointa/timpul sa merg la sala? Doamne...mare ti-e gradina!


Chiar mare...si multi ca tine in ea...De ce te erijezi in etalon? Pe cine crezi ca intereseaza nemaipomenitul experiment pe propria ta persoana? Ia cat doresti, vinde si la alti creduli, dar nu recomanda, facand apel la fraza "pentru cei comozi..." ...
kudika226898
Postat pe 18 Ianuarie 2011 08:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bijuterii handmade - va astept pe blogul meu 4 De la: ramo_88 14 Aprilie 2009 16:50
Plotter ieftin pentru rola si rigid 2 De la: minooo 14 Februarie 2012 17:27
mda.. 8 De la: eka 15 Iulie 2009 00:57
Imi pare rau ca nu am ramas in Romania 13 De la: okishori 1 Aprilie 2010 08:03
cum sa ii spun ca il plac? 39 De la: kudika041236 16 Iulie 2014 16:09