Setari Cookie-uri

super slim : extaz sau agonie

buna eu am luat superslim anul trecut si am slabit , fiind dupa sarcina am acumulat ceva kg , am pus 23kg de la 54kg (de la58 am ajuns la 48 cu super slim).Acum cu sarbatorile inclusiv paste am mancat tot ce am vrut , am pus ceva inapoi de am ajuns la 51-52kg.mentionez ca de anul trecut din luna noi-dec nu am mai luat pastile.Acum vreau sa scap si de aceste kg ca de nesatulului nu-i destul , si vreau sa va spun ca acum sunt la o a2a incercare si nu mai e ca prima data nu mai slabes 1kg max 2kg.Na asta e , a bine asa decat ca anul trecut.
Tot necazul meu cu aceste pastile pana acum a fost acneea,eu nu am avut acnee in viata mea si acum full de fapt mai mult a fost anul trecut ca acum dar tot, e nenorocire cu ea.
vreau sa intreb daca a folosit cineva INSTANTSLIM , sunt curioasa de experienta.
Bafta fetelor!!!!!!!!!
kudika166856
Postat pe 4 Iunie 2010 16:21
DOAMNE SCHIMBA-TI FOTOGRAFIA , PARCA ESTI .DRACU"!!!!!!!!!!!!!
kudika166856
Postat pe 4 Iunie 2010 16:25
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-16 20:37:00vai de mine si de mine, va povestesc atatea fete de experientele lor nefericite, va povestesc ca au intrat in sevraj, ca s-au ingrasat la loc si mai cate... iar voi tot vreti sa le luati???





TE ROG SA-TI SCIMBI POZA E ORIBILA , OCHIUL ALA PARCA E DRACU'
kudika166856
Postat pe 4 Iunie 2010 16:33
De la: kudika166856, la data 2010-06-04 16:33:44
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-16 20:37:00vai de mine si de mine, va povestesc atatea fete de experientele lor nefericite, va povestesc ca au intrat in sevraj, ca s-au ingrasat la loc si mai cate... iar voi tot vreti sa le luati???





TE ROG SA-TI SCIMBI POZA E ORIBILA , OCHIUL ALA PARCA E DRACU'


poza ta e tare cool ....e fãcutã recent?
freakyyy
Postat pe 4 Iunie 2010 16:35
De la: kudika187569, la data 2010-05-25 22:29:37Incearca inainte sa te informezi si dupa aceea judeca ce vorbesti.Nu da drumul la gandire fara vorbire.Inainte de a incerca super slim am avut aceasi dieta si am pus doar masa musculara pe mine ,iar dupa ce am luat superslim si cu aceasi dieta alimentara am inceput sa ma fibrez iar tesutul adipos a disparut si arderile au fost mai bune.Abdomenul este aproape ca o tabla de sah( )lucru care inainte era foate greu de realizat.
Desigur la noi in Romania se da drmul la vorbire fara gandire.
Hai pa.


sa nu dau drumul la gandire fara vorbire zici. despre ce sa ma informez? despre faptul ca 5 zile de SUPERslim au fost deajuns sa ajung la cadiolog cu dureri groaznice in piept si spate? mai lasa'ma cu masa ta musculara si arderile ca prea mananci fara sa te saturi (kk)
Shhh
Postat pe 4 Iunie 2010 20:10
De la: kudika166856, la data 2010-06-04 16:33:44
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-16 20:37:00vai de mine si de mine, va povestesc atatea fete de experientele lor nefericite, va povestesc ca au intrat in sevraj, ca s-au ingrasat la loc si mai cate... iar voi tot vreti sa le luati???





TE ROG SA-TI SCIMBI POZA E ORIBILA , OCHIUL ALA PARCA E DRACU'

desigur, eu sunt un poza, sunt un pisoi vorbitor si tastator
ai ceva cu pisicile? si nu mai tipa, ca faci riduri
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2010 21:14
De la: lala_lala88, la data 2010-06-03 15:17:49
buna , din nou , au trecut deja 2 luni de cand fol super slim , am slabit pana acum 16 kg , singura chestie cema deranjeaza e ca obosesc un pic mai reede decat inainte sa le iau , sent de sete a disparut , dar mam aobisnuit sa beau mai multa apa , , nu afecteaza nici concentrarea, pt cei interesati , sunt in sesiune si nu am nici o problema cu invatatul , sincera sa fiu , pana acum suntf multumita de med , ma si simt bine si incep sama reimprietenesc cu oglinda :)
ce noroc a dat peste tine m,ai fatuca...ai slabit asa de frumos in 2 luni, incat esti garantat bolnava cu inima si cu rinichii....oare din ce cauza obosesti asa repede ???

:) te asigur ca nu sunt bolnava nici cu inima nici cu rinichii, cu inima aveam inainte problem din cauza greutatii, sa nu crezi k nu merg la doctor , si eu nu am recemandat nimanui poastilele , doar tineam lumea interesata la curent cu evolutia mea de cand am luat pastilele , nu sunt inconstienta sa nu merg la doctor dar pt mine era ori asta , ori operatia, k eu de cand ma stiu am tinut cure de slabire , miscare apa, tot ce s poate , si nimic , si sincer, decat sa imi inec inima cu grasime ca nu mai puteam respira , mai bine asa , oboseala sti de unde vine? m-am interesat intre timp, lipsa de vitamine magneziu si calciu , si acu iau pastile si un regim alimentar care sa le contina, nu ii din cauza pastilelor , si cred ca inainte sa condamnipe cinev la moarte sa te gandesti si la alte posibilitati.
si din nou precizez,nu recoman pastilele nimanui , ele sunt un ultim ajutor, incercati metodele traditionale , miscare , ap multa , si alea, dar mai sunt persoane ca si mine care nici cum nu pot , si daca e pna acolo grasimea iti pune in pericol viata , am fost la prea multi doctor si acelasi rspuns , fa ce vrei dar slabeste k inima ta e inecata in grasime . si am ales asta , a fost alegerea mea, si ok ,o fi persoane care au avut probleme dupa , nu contest , de aceea vizita periodik ladoctor e lege . vam pupat
lala_lala88
Postat pe 8 Iunie 2010 18:04
nu spun ca poza mea e mai draguta, nu tip, si nu am nimic cu pisicile, dar pe mine ma sperie ochiul acela ,dpdv e groaznic
kudika166856
Postat pe 10 Iunie 2010 08:03
De la: kudika166856, la data 2010-06-10 08:03:54nu spun ca poza mea e mai draguta, nu tip, si nu am nimic cu pisicile, dar pe mine ma sperie ochiul acela ,dpdv e groaznic

dpdv...? ce punct de vedere....???
sic ca nu-mi schimb poza, sperie-te in continuare
kitty_krieger
Postat pe 10 Iunie 2010 12:31
buna, va rog sa-mi spuneti de unde pot cumpara super slim. ma intereseaza un plafar sau ceva, n-as vrea sa fie de pe internet. multumesc
kudika195279
Postat pe 11 Iunie 2010 14:30
slimero a folosit cineva? eu am folosit anul trecut Reductil si intr-adevar am slabit destul de mult insa dupa am mancat in nestire, iar jobul m-a transformat intr-o persoana cu adevarat sedentara si cu un program total neadecvat al meselor. Acum, avand in vedere ca reductil a fost scos de pe piata si nu-l mai gasesc la farmacii, as vrea sa incerc altceva cu efecte asemanatoare. Eu n-am avut nici o reactia adversa la reductil si nici dupa ce n-am mai luat
kudika195279
Postat pe 11 Iunie 2010 14:36
eu mi'am comandat vineri de pe internet,ieri am confirmat comanda si azi mi'a venit,prin curier(Gratuit).Am luat deja prima pastila si nu am avut deloc reactii cum au spus alte fete ca au avut.Am baut mai multa apa,si nu am mai mancat la fel de mult cum mancam inainte,dar nu pot sa zic ca mi'a luat de tot pofta de mancare! Astept sa vad cum va fi dupa 4,5 zile de tratament.Sper sa functioneze...plus putina miscare si atentie in alimentatie.
kudika201066
Postat pe 29 Iunie 2010 22:54
Luati gagici, luati...nu contin decat droguri....
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 17:36
De la: kudika226898, la data 2010-07-11 17:36:30Luati gagici, luati...nu contin decat droguri....

si sunt legale?
roz5blue6lila7
Postat pe 11 Iulie 2010 17:40
eu am luat de 5 zile si n-am slabit nimic mi-e rau sunt ametita ma doare capul pofta ded mancare am la fel ca inainte nu stiu daca sa le mai iau
kudika227630
Postat pe 12 Iulie 2010 08:56
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-11 17:40:13
De la: kudika226898, la data 2010-07-11 17:36:30Luati gagici, luati...nu contin decat droguri....

si sunt legale?


Nu, am auzit la TV ca au fost retrase din farmacii, dupa scandalul cu Mutu....
kudika226898
Postat pe 12 Iulie 2010 21:37
nu ai sa slabesti doar daca bagi pastile in tine...cunosc persoane care le folosesc dar fac sport si au o anumita alimentatie...si altele care le inghit si dupa nimic....poti slabi si fara pastile...daca ai o alimentatie corecta si daca faci sport...deci..... ...tu alegi......
me_and_point
Postat pe 12 Iulie 2010 21:42
De la: kudika226898, la data 2010-07-12 21:37:44
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-11 17:40:13
De la: kudika226898, la data 2010-07-11 17:36:30Luati gagici, luati...nu contin decat droguri....

si sunt legale?


Nu, am auzit la TV ca au fost retrase din farmacii, dupa scandalul cu Mutu....

nu ma uit la Tv....dar la Mutu ma mai uit ...
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Iulie 2010 21:45
[quote name='anutza200
kudika310971
Postat pe 1 August 2010 11:36
acum ca tot am citit atat d emulte posturi pe tema asta de sincer m-am saturat, continui sa-mi dau si eu cu parerea..
eu iau super slim de 4 zile, si asta dupa ce am incercat si sport si dieta si apa, apa cu bule, fara bule, cu lamaie, ceai de soc si altele,...
mananc foarte putin zilnic....si mai ales ca imi place sa gust...imi place sa simt arome si gusturi si combinatii si sunt o pofticioasa, si nu ma refer la dulciuri in mod special. am avut nenorocul si m-am ingrasat 10 kg acum 3 ani in SUA cand am fost cu work and travel... si de atunci nu am reusit sa dau jos mai mult de 1-2 kg pe care le luam inapoi. dietele ma omoara, sunt pofticioasa, eu mai mult de 5 zile nu rezist la dieta, mi se pare un chin.
sincer dupa 10-12 ore de stat la birou si lucrat, de dimineata pana seara, eu nu mai gasesc resurse in fiecare zi sa merg si la sala sau la alergat sau mai stiu eu ce alte activitati sportive. asa ca in sfarsit iau super slim..iau de 4 zile, in afara de faptul ca mie mi-e somn mereu, dar mereu, oricum am perioade d einsomnie mai ales vara, si ca beau foarte multa apa, alte reactii nu am observat. si bineinteles totul cred ca are o limita.. normal ca iti este rau si ai ameteli si stari de lesin daca uiti sa mananci ceva acolo, chiar daca nu iti este foame...si da, pastilele astea sunt ecomandate ca sa renunti la ele treptat ca sa nu-ti revina pofta de mancare brusc si sa dai iama in frigider.
daca stam sa ne gandim si alcoolul si cafeaua si tigarile sunt droguri si provoaca dependenta..
revenind la slim... eu nu cred ca sunt atat de periculoase si depinde de fiecare organism cum reactioneaza. pana la urma si cu anticonceptionalele e ceva asemanator, iau de marca X si mi-e rau de nu stiu cum ma cheama si renunt, iau Y, si ma simt mai bine, iau Z si-mi trec toate ca alea le tolereaza organismul meu. poate asa e si cu astea? eu am constatat surprinsa ca foarte multe dintre prietenele mele au luat, eu panai acum 7 zile nici nu stiam de pastilele astea :) si vad ca in continuare sunt bine sanatoase slabe si frumoase...
deci voi cele care spuneti ca aduc moartea si alte prostii, va spun ca FURATI CURENT si ar trebui doar sa postati povestea voastra si sa nu ma creati acel aer de dramatism...
si algocalminul nostru romanesc e interzis in state ca are nu stiu ce substanta in el, dar noi luam algocalmin din farmacii tot inainte... si a murit cineva?
carminelu
Postat pe 5 August 2010 17:44
Buna, cand ai luat pastilele super slims ai mancat doar mere si banane? doar atat? sau si altceva?
Multumesc mult:*
PuFa
Postat pe 8 August 2010 16:45
Eu mi`am dat comanda de pastile si astept sa ajunga.Maine ar trebui. Abia astept sa le iau ! 8-> Din comentariile voastre am vazut ca sunt f multe riscuri.Dar daca nu risti, nu castigi;)
PuFa
Postat pe 9 August 2010 14:54
Salutari!
kudika312894
Postat pe 9 August 2010 14:55
Buna
PuFa
Postat pe 9 August 2010 14:56
De la: kudika312894, la data 2010-08-09 14:55:36Salutari!


cu extaz sau cu agonie?
mitura
Postat pe 9 August 2010 14:57
Am incercat SUPER SLIM de vreo cate ori: doua luni la sf. lui 2008, 2 luni in vara anului trecut si acum doresc sa le incerc din nou. Mentionez ca intre perioadele de "cura" cu pastile, m-am mentinut. Desigur, mancand delicat, si avand grija. Acum am depasit putin. Desi nu a existat riscul sa mor, m-am simtit destul de rau (aceleasi insomnii, uscaciunea gurii, depresie si nervozitate), dar cand ma gandeam cum arat imi revenea fericirea!

Unele dintre voi cunosc perfect sentimentul acesta: totul tine de psihic, sunt convinsa. Esti mai buna, mai calma, mai dulce, mai harnica, mai iubitoare, cand stii ca esti supla si frumoasa si ca toti barbatii intorc capul dupa tine. E vorba de increderea in sine, de faptul ca atunci cand te uiti in oglinda iti spui ca ai putea imbraca orice, indiferent de varsta. Parca cei din jur te apreciaza altfel atunci cand le arati un chip zambitor si fericit, cand simt ca tu te placi si te iubesti, indiferent ca ai nasul mare sau un posterior proeminent!

Si pentru acest sentiment divin noi, unele din noi, isi risca sanatatea. Desi m-am simtit rau, eu nu regret nimic, nu dau sfaturi si nici nu condamn! Poate cele care condamna aici au facut avorturi, chiuretaje, sau fumeaza de 10 ani, sau mananca ceafa de porc si jumari cu cartofi prajiti stropiti cu maioneza! Sau duc o viata promiscua pe care altele ar putea-o condamna. Poate fac lucruri care se situeaza ca gravitate si ca risc asupra sanatatii, deasupra efectelor acestor pastile de slabit.

De pe 4 ianuarie am tinut pas cu pas reteta MONTIGNAC. Si acum am gem de prune fara zahar de la Topoloveni in frigider. Nu a fost usor, dar nici foarte greu, tinand seama ca acest regim de viata il cam tin de 10 ani incoace, plus 2 ani de lacto-vegetarianism. Insa, cu ce pret? In 8 luni de zile am slabit 3 kg. Am mers pe ideea ca cu cat dai mai greu jos, cu atat pui mai greu. Insa sunt convinsa ca daca as incerca un experiment de o saptamana in care as manca piza la pranz si o bere la final, paste carbonara si un Bounty la cina si tot asa toata saptamana....as pune la loc tot!

Deci, decat stresul unui regim, depresie si neputinta pe parcursul a 8 luni, prefer o luna sau doua de depresie din cauza amfetaminei!

Sunt singurul remediu pentru mine, asa rele cum sunt, le voi incerca de cate ori este nevoie.

kudika312894
Postat pe 9 August 2010 15:22
Revin cu un update..am deja o saptamana de slim, nu am insomnii, am o pofta de mancare incredibila, si ma simt excelent.... am avut putine ameteli si palpitatii acum 2 zile cand am baut o cafea normala si una extrem de concentrata, dar in rest nimic...
incep sa cred ca fiecare reactioneaza in felul sau la medicamentele astea...
carminelu
Postat pe 9 August 2010 16:35
Maica, acum e dreptul fiecaruia sa-si bata joc de sanatatea lui...
kudika226898
Postat pe 9 August 2010 20:08
..Buna...Si de unde le procuri?...As vrea sa le iau si eu...pana acum am gasit doar falsuri.....
ELIZIA
Postat pe 25 August 2010 07:24
De la: kudika312894, la data 2010-08-09 15:22:37Am incercat SUPER SLIM de vreo cate ori: doua luni la sf. lui 2008, 2 luni in vara anului trecut si acum doresc sa le incerc din nou. Mentionez ca intre perioadele de "cura" cu pastile, m-am mentinut. Desigur, mancand delicat, si avand grija. Acum am depasit putin. Desi nu a existat riscul sa mor, m-am simtit destul de rau (aceleasi insomnii, uscaciunea gurii, depresie si nervozitate), dar cand ma gandeam cum arat imi revenea fericirea!

Unele dintre voi cunosc perfect sentimentul acesta: totul tine de psihic, sunt convinsa. Esti mai buna, mai calma, mai dulce, mai harnica, mai iubitoare, cand stii ca esti supla si frumoasa si ca toti barbatii intorc capul dupa tine. E vorba de increderea in sine, de faptul ca atunci cand te uiti in oglinda iti spui ca ai putea imbraca orice, indiferent de varsta. Parca cei din jur te apreciaza altfel atunci cand le arati un chip zambitor si fericit, cand simt ca tu te placi si te iubesti, indiferent ca ai nasul mare sau un posterior proeminent!

Si pentru acest sentiment divin noi, unele din noi, isi risca sanatatea. Desi m-am simtit rau, eu nu regret nimic, nu dau sfaturi si nici nu condamn! Poate cele care condamna aici au facut avorturi, chiuretaje, sau fumeaza de 10 ani, sau mananca ceafa de porc si jumari cu cartofi prajiti stropiti cu maioneza! Sau duc o viata promiscua pe care altele ar putea-o condamna. Poate fac lucruri care se situeaza ca gravitate si ca risc asupra sanatatii, deasupra efectelor acestor pastile de slabit.

De pe 4 ianuarie am tinut pas cu pas reteta MONTIGNAC. Si acum am gem de prune fara zahar de la Topoloveni in frigider. Nu a fost usor, dar nici foarte greu, tinand seama ca acest regim de viata il cam tin de 10 ani incoace, plus 2 ani de lacto-vegetarianism. Insa, cu ce pret? In 8 luni de zile am slabit 3 kg. Am mers pe ideea ca cu cat dai mai greu jos, cu atat pui mai greu. Insa sunt convinsa ca daca as incerca un experiment de o saptamana in care as manca piza la pranz si o bere la final, paste carbonara si un Bounty la cina si tot asa toata saptamana....as pune la loc tot!

Deci, decat stresul unui regim, depresie si neputinta pe parcursul a 8 luni, prefer o luna sau doua de depresie din cauza amfetaminei!

Sunt singurul remediu pentru mine, asa rele cum sunt, le voi incerca de cate ori este nevoie.


..Buna...Si de unde le procuri?...As vrea sa le iau si eu...pana acum am gasit doar falsuri.....
ELIZIA
Postat pe 25 August 2010 07:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hellp=( 13 De la: kolina 16 Ianuarie 2012 14:13
Buna kudika! Va rog sa ma ajutati cu un sfat! 71 De la: 14 Septembrie 2012 17:01
modal 3 De la: Barbie30 6 Octombrie 2010 18:48
ce facultate alegem? 11 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 20:28
Bãrbaþi, nu uitaþi bunele maniere! 2 De la: kily17ro 29 Septembrie 2009 10:22