Setari Cookie-uri

relatiile la distanta

oare e posibil sa reziste o relatie intre 2 persoane care stau la zeci de km unul de celalalt?
annyyy
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:33
Buna intrebarea ta. Si uite k iti pot da si raspunsul pe kre il astepti. Da, poate rezista o relatie la distantza si spun asta din experienta mea de la momentul actual. Sunt implicata intr.o relatie la distanta de aproape un an d zile si asta nu ne.a impiedikt sa ne iubim si sa ne petrecem cat mai mult timp impreuna. chiar dak exista distantza de cativa zeci de km, aceasta a reusit doar sa ne apropie mai mult, sa ne sustinem si sa avem mai multa grija unul de celalalt si a evitat monotonia kre putea aparea in relatie. eu sunt multumita de ceea ce am si ma simt f bn in postura asta. chiar dak mi.e dor si as vrea sa am parte in fiecare clipa de iubitul meu, stiu ca nu prezenta sa zilnica imi face bn..ci sentimentul de siguranta si incredere pe care mi.l ofera de acolo, de la distantza. e adevarat k cele mai frumoase momente sunt cele petrecute impreuna, dar e mai bn sa ai rabdare si sa profiti din plin apoi de tot ceea ce iti doresti alaturi d persoana iubita.Daca simti k persoana aceea de kre te despart acesti Km merita sa faci un compromis pt ea si sa accepi o relatie asa, Fa-o! Nu mai ezita!
YzzuMik
Postat pe 26 Ianuarie 2009 08:20
De la: annyyy, la data 2009-01-25 12:33:33oare e posibil sa reziste o relatie intre 2 persoane care stau la zeci de km unul de celalalt?

Sunt iubiri care rezista si la sute de km,dar dor al dracului de tare...............
ana_lili36
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:26
totul depinde de cat de mult va iubiti..desigur ca poate rezista..si a mea a rezistat..2 ani nu ne-am vazut, dar a rezistat..si a intarit-o..

Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:19
De la: GUESS81, la data 2009-01-29 15:19:28totul depinde de cat de mult va iubiti..desigur ca poate rezista..si a mea a rezistat..2 ani nu ne-am vazut, dar a rezistat..si a intarit-o..
uffff ce greu e sa iei o decizie mai ales cu barbatii din ziua de azi..................
annyyy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:10
rezista relatiile la distanta... atata timp cat e iubire, incredere, comunicare....desi e foarte greu sa stii...
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 10:56
se poate dar tb sa aveti incredere unul in altul.E greu.Doare tare.Eu tin o relatii la mii de km de 1 luna vb in fiecare zi dar doare.....
dolceK
Postat pe 15 Martie 2009 22:38
eu am avut relatie la distanta... de cateva luni suntem impreuna zi de zi... a fost o experienta de neuitat... sincer nu ma asteptam sa tina
_dulcik_
Postat pe 16 Martie 2009 22:13
De la: annyyy, la data 2009-01-25 12:33:33oare e posibil sa reziste o relatie intre 2 persoane care stau la zeci de km unul de celalalt?
zeci de km?pai asta e distanta?
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 12:17
probabil ca da exista... nu am avut parte de asa ceva
everything_for_you
Postat pe 17 Martie 2009 14:23
e greu dar se merita cateodata sa incerci si altceva
_dulcik_
Postat pe 17 Martie 2009 20:52
si eu am o relatie la distanta,la aproximativ 2000 de km.ne-am cunoscut pe net,am petrecut doar o saptamana impreuna si totusi inca ne iubim,ne auzim zilnic la telefon si pe mess dar tot imi este dor de el,sunt aproape 3 luni decand nu il vad.Crede-ma este destul de greu mai ales daca esti geloasa.
andra89
Postat pe 19 Martie 2009 17:10
da ai dreptate am vrut sa zic sute de km nu am fost atenta
annyyy
Postat pe 19 Martie 2009 22:08
Ca sa ai o relatie la distanta reusita tb sa ai foarte mare incredere in aceea persoana si sincer o incredere foarte mare... si sa iti asumi si riscul... de multe ori se intampla sa nu iasa asa cum vrei.. poti sa si suferi dar poti sa fii si fericita..
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 22:44
De la: andra89, la data 2009-03-19 17:10:09si eu am o relatie la distanta,la aproximativ 2000 de km.ne-am cunoscut pe net,am petrecut doar o saptamana impreuna si totusi inca ne iubim,ne auzim zilnic la telefon si pe mess dar tot imi este dor de el,sunt aproape 3 luni decand nu il vad.Crede-ma este destul de greu mai ales daca esti geloasa.


si eu am aceasi relatie neam cunoscut pe net ....insa e ceva frumos intre noi si nici distanta nici oricine altcineva nu poate interveni intre noi....e ca si cum ne stim de o viata ( roxanna_roxanna87@yahoo.com) si vb te pooop si el e acum departe de mine ...abia in iulie vn si morr de dorr si sunt si fff geloasa dar am incredere totala in el!!
kudika005063
Postat pe 31 Martie 2009 09:11
De la: kudika005063, la data 2009-03-31 09:11:15
De la: andra89, la data 2009-03-19 17:10:09si eu am o relatie la distanta,la aproximativ 2000 de km.ne-am cunoscut pe net,am petrecut doar o saptamana impreuna si totusi inca ne iubim,ne auzim zilnic la telefon si pe mess dar tot imi este dor de el,sunt aproape 3 luni decand nu il vad.Crede-ma este destul de greu mai ales daca esti geloasa.


si eu am aceasi relatie neam cunoscut pe net ....insa e ceva frumos intre noi si nici distanta nici oricine altcineva nu poate interveni intre noi....e ca si cum ne stim de o viata ( roxanna_roxanna87@yahoo.com) si vb te pooop si el e acum departe de mine ...abia in iulie vn si morr de dorr si sunt si fff geloasa dar am incredere totala in el!!
kudika005063
Postat pe 31 Martie 2009 09:12
De la: kudika005063, la data 2009-03-31 09:12:26
De la: kudika005063, la data 2009-03-31 09:11:15
De la: andra89, la data 2009-03-19 17:10:09si eu am o relatie la distanta,la aproximativ 2000 de km.ne-am cunoscut pe net,am petrecut doar o saptamana impreuna si totusi inca ne iubim,ne auzim zilnic la telefon si pe mess dar tot imi este dor de el,sunt aproape 3 luni decand nu il vad.Crede-ma este destul de greu mai ales daca esti geloasa.


si eu am aceasi relatie neam cunoscut pe net ....insa e ceva frumos intre noi si nici distanta nici oricine altcineva nu poate interveni intre noi....e ca si cum ne stim de o viata ( roxanna_roxanna87@yahoo.com) si vb te pooop si el e acum departe de mine ...abia in iulie vn si morr de dorr si sunt si fff geloasa dar am incredere totala in el!!


ce asemanatoare este viata noastra,si prietenul meu vine in it tot in iulie:)mai vb pe mess,ti-am adaugat id-ul
andra89
Postat pe 31 Martie 2009 16:52
e posibil sa reziste....daca va iubiti .... si eu am avut un prieten dar era departe rau de mine si nu am mai suportat sa fiu singura tot timpu ne iubeam ...ne vedeam o data pe sap si eu am considerat k nu e relatie aia si am pus punct .a fost greu dar a trecut akum
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 31 Martie 2009 17:16
e greu totusi mai ales atunci cand ai un necaz iti doresti ca aceea persoana sa fie langa tine sa te stranga in brate nu sa fie doar voacea din telefon...
_dulcik_
Postat pe 31 Martie 2009 21:12
la fel ca majoritatea fetelor sunt de parere ca o relatie poate dura.chiar daca e la distanta.prietenul meu este turc si in ianuarie a plecat in turcia.ne vom vedea in mai.am trecut si prin bune si prin rele.dar important e sa vorbiti.comunicarea rezolva tot.crede-ma ca stiu ce spun.normal ca e greu dar daca va iubiti razbiti.mult succes si sper ca vei fi fericita.
roscatika23
Postat pe 31 Martie 2009 21:28
eu din experientza..zik k merge o relatie la distantza..dupa cum zicea iubitulm meu daca incredere si iubire exista totul se face...normal k te gandeshty k dak te inseala etc..stitzi voi sau el la fel..da cate cazuri nu sunt k sunt uni langa altzi si se inseala..akuma..asta este..eu am o relatie de 8 luni de zile si desi el este departe de mine sau mai mereu plecat ne intelegem super bine si ne iubim mult asta conteaza nu km sau altele..;)
kudika005321
Postat pe 1 Aprilie 2009 18:51
si eu am o relatie la distanta...in martie am facut un an...n iubim f mult si vb la telefon cate 10 ore p zi...iubirea si comunicarea conteaza f mult....am avut si probleme si a reusit sa vina la mine sa mi fie alaturi....daca vrei,poti! va doresc multa iubire :)
rocka
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:56
De la: rocka, la data 2009-04-02 20:56:27si eu am o relatie la distanta...in martie am facut un an...n iubim f mult si vb la telefon cate 10 ore p zi...iubirea si comunicarea conteaza f mult....am avut si probleme si a reusit sa vina la mine sa mi fie alaturi....daca vrei,poti! va doresc multa iubire :)


numai eu sunt mai mica?(ma refer la relatie)multi ani inainte.e greu dar daca iubesti poti
roscatika23
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:59
buna
eu si cu sotul meu avem o relatie la distanta de 3 ani. De fapt asa a fost intotdeauna, de cand ne-am cunoscut. Initial am luat lucrul acesta ca si un aspect ce ne poate face bine pentru ca abia asteptam sa ne vedem si sa ne petrecem timpul impreuna - adica weekendurile. Insa, pe termen lung, distanta acesta poate afecta relatia de cuplu, iar eu simt acest lucru ca se intampla pe zi ce trece, tot mai mult. Incepi sa-ti faci programe in care nu-l incluzi, sa participi singur la diverse evenimente, sa te intalnesti cu prieteni ... si oricat ai vrea sa-i povestesti la sfarsit de saptamana ce ai facut, nu poti sa cuprinzi totul ... si uite asta, nu-i spui una, nu-i spui alta, ajungand sa devina strain de evenimentele din viata ta (si tu la fel, de a lui). Nu cred ca e vorba doar de incredere si iubire. O relatie are tendinta de a obosi si in contextul in care persoanele traiesc impreuna si se bucura de acest timp ... oare ce se intampla cu ele daca traiesc atat de mult separate. Experienta proprie imi spune ca ricurile sunt mult mai mari ..
bluedianat
Postat pe 3 Aprilie 2009 19:01
ai dreptate bluedianat...o relatie la distanta merge,dar nu la nesfarsit...si noi avem planuri sa n mutam cat d curand impreuna...imi pare rau d relatia ta....
eu daca eram in locul tau nu l lasam sa plece d langa mine....
rocka
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:38
ce noutati mai ne spui?mai esti cu el?ai terminat-o?
roscatika23
Postat pe 5 Aprilie 2009 16:59
pai draga mea nu pentru ca am realizat ca relatiile la distanta in mare procent nu rezista din pacate
annyyy
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:12
De la: annyyy, la data 2009-04-05 18:12:52pai draga mea nu pentru ca am realizat ca relatiile la distanta in mare procent nu rezista din pacate

Adica te-ai luat dupa ce zic altii?
Lucia1971
Postat pe 5 Aprilie 2009 18:16
De la: Lucia1971, la data 2009-04-05 18:16:50
De la: annyyy, la data 2009-04-05 18:12:52pai draga mea nu pentru ca am realizat ca relatiile la distanta in mare procent nu rezista din pacate

Adica te-ai luat dupa ce zic altii?
kudika005063
Postat pe 5 Aprilie 2009 19:02
e posibil dar e greu d exemplu eu am o relatie la distanta ....si mai recunoscut ca se mai duce la fufe ..:( ce sa fac cum sa fac....sa-i accept...desi am inchis ochii ...ma doare si mie frica ca asta sa nu afecteze pe viitor...relatia daca o sai reprosez in momentele ...mai putin bune...desi a zis ca se duce doar asa ..pt ca e barbat si na ...are nevoie sufleteste nu ma va insela niciodata...is eu dusa ca accept asa ceva??
kudika005063
Postat pe 5 Aprilie 2009 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai bun prieten sau iubirea adevarata? 5 De la: alecsa_alecsandra 31 August 2010 11:31
o iubire interzisa 51 De la: maria_zada 1 Martie 2009 21:19
Poate sta o femeie la varsta de 35-40 de ani cu un Baiat la 25 de ani ...? 313 De la: Marius_Dragutzzu_1 2 Mai 2014 15:10
Am o problema ciudataa ! 8 De la: addicted_95 12 Februarie 2011 13:49
Iubit vs Prieten (mai complicat) 1 De la: Didicu 10 Mai 2011 09:18