Setari Cookie-uri

Cum scap de senzatia continua de foame?

eu am 1.68 si am 47 kg, si inca ma gandesc cum sa fac sa nu mananc mult, sa mai slabesc. chiar acum pentru ca am senzatia asta de foame am dat search pe google sa vad ce sa fac sa imi treaca . va pup!
kudika432427
Postat pe 6 Septembrie 2011 16:58
De la: kudika432427, la data 2011-09-06 16:58:32eu am 1.68 si am 47 kg, si inca ma gandesc cum sa fac sa nu mananc mult, sa mai slabesc. chiar acum pentru ca am senzatia asta de foame am dat search pe google sa vad ce sa fac sa imi treaca . va pup!


Draga,la inaltimea pe care o ai,nu esti deloc grasa!Trebuie sa fii rationala in ceea ce priveste hrana ta zilnica!Senzatia cumplita de foame,poate fi declansata de stres,dar atentie,poate degenera in bulimie,aceasta fiind o boala psihica!Deci,nu exagera in intentia ta de a te mentine slaba!Fa o anumita selectie in tipurile de alimente consumate,scoate painea si celelalte fainoase,grasimile,inlocuieste carnea de porc,cu cea de vita,pui sau peste,introdu cat mai multe fructe si legume proaspete in mesele zilnice.Fa sport,alege cai de relaxare fizica ,ce implica un anumit efort,astfel incat sa-ti mentii greutatea pe care o ai in acest moment.Repet,nu esti grasa,spune-ti si tu acest lucru zilnic si ai sa vezi ca-ti trece toana de a mai slabi!Cand iti este foame,mananca o fructa,legume ,un iaurt degresat,batoane care nu ingrasa,sunt multe posibilitati,astfel incat sa te mentii si in acelasi timp,sa-ti potolesti foamea!Bafta!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Septembrie 2011 17:25
Hey! Ar trebui sa mananci o data ca lumea pe zi ( o pizza sau o friptura de pui cu salata sau mai stiu eu ce) , preferabil inainte sau dupa programul de la birou. Apoi, mai poti manca un mar sau un iaurt in timpul serviciului si incearca sa bei vreo 2l de apa pe zi! Succes si mananca mai mult! P:S: daca continui cu simptomele astea, fuga la medic!
kudika_931771
Postat pe 23 August 2013 15:04
Hey! Ar trebui sa mananci o data ca lumea pe zi ( o pizza sau o friptura de pui cu salata sau mai stiu eu ce) , preferabil inainte sau dupa programul de la birou. Apoi, mai poti manca un mar sau un iaurt in timpul serviciului si incearca sa bei vreo 2l de apa pe zi! Succes si mananca mai mult! P:S: daca continui cu simptomele astea, fuga la medic!
kudika_931771
Postat pe 23 August 2013 15:06
De la: kudika_931771, la data 2013-08-23 15:06:34Hey! Ar trebui sa mananci o data ca lumea pe zi ( o pizza sau o friptura de pui cu salata sau mai stiu eu ce) , preferabil inainte sau dupa programul de la birou. Apoi, mai poti manca un mar sau un iaurt in timpul serviciului si incearca sa bei vreo 2l de apa pe zi! Succes si mananca mai mult! P:S: daca continui cu simptomele astea, fuga la medic!


sau apa poti sa o inlocuiesti cu un ceai ,mai ales pe sezonul asta friguros intra foarte bine :)
RoxRoxy
Postat pe 4 Decembrie 2013 21:15
De la: oanaoana2003, la data 2010-06-23 02:22:52mananca draga pepene, sau ia o dieta de genul mancatului de pepene: http://totulpentrufemei.ro/dieta_/diete--dieta_cu_pepene_rosu

tine minte, ca 90% din pepene contine apa - scapi de foame si parca ai si mancat ceva


Si pe timp de iarna cum o mai ajuta pepenele ?? Nu este suficient doar sa manance vara pepene , sa se indoape ( si mai tine si de foame...) ...
RoxRoxy
Postat pe 4 Decembrie 2013 21:17
De la: RoxRoxy, la data 2013-12-04 21:17:18
De la: oanaoana2003, la data 2010-06-23 02:22:52mananca draga pepene, sau ia o dieta de genul mancatului de pepene: http://totulpentrufemei.ro/dieta_/diete--dieta_cu_pepene_rosu

tine minte, ca 90% din pepene contine apa - scapi de foame si parca ai si mancat ceva


Si pe timp de iarna cum o mai ajuta pepenele ?? Nu este suficient doar sa manance vara pepene , sa se indoape ( si mai tine si de foame...) ...


Tu chiar crezi ca o dieta monotona, precum multe diete si precum cea de fata, se tine pentru o perioada indelungata de timp? Poate doar daca ti s-a urat cu binele...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 5 Decembrie 2013 08:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problemele cu greutatea, mentinerea siluetei? O solutie care functioneaza! 1 De la: kudika_5327 18 Aprilie 2012 00:43
Cum ne detoxifiem dupa Paste? 14 De la: kudika020590 7 Iunie 2013 14:02
Cunnilingus 14 De la: kudika_954919 21 Iulie 2014 23:06
ulei de paprika pt slabit ?! 8 De la: just_kitty 5 Iunie 2014 08:40
CUM SA TE TII DE DIETA? 7 De la: emma18 4 Decembrie 2013 21:30