Setari Cookie-uri

Kangoo Jumps

A auzit cineva de Kangoo Jumps ?? O forma noua de aerobic care este foarte eficienta pentru cine vrea sa slabeasca si sa se distreze!!
guther_anamaria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:09
Buna,
As vrea si eu sa stiu in ce sali se practica acest tip de sport. Undeva prin centrul Bucurestiului exista vreo sala unde exista asa ceva? Multumesc.
anipui
Postat pe 7 Iunie 2009 13:48
Eu am astfel de ghete si sunt extraordinare, cine e interesat de ele ma poate contacta.
kangoojumps
Postat pe 14 Iulie 2009 15:02
De la: kangoojumps, la data 2009-07-14 15:02:40Eu am astfel de ghete si sunt extraordinare, cine e interesat de ele ma poate contacta.


ce pret au?
gargaritamica
Postat pe 14 Iulie 2009 15:04
120 euro
kangoojumps
Postat pe 14 Iulie 2009 15:08
esti balbaita?
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 15:22
De la: geo_x, la data 2009-07-14 15:22:57esti balbaita?


jesus...grow up...are doua picioare
mitura
Postat pe 14 Iulie 2009 15:24
adica 120 de euro p-un picior ?
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 15:26
De la: geo_x, la data 2009-07-14 15:26:36adica 120 de euro p-un picior ?


pai...se poate?
Daca vrei sireturi,platesti ,in plus..ca la masini
mitura
Postat pe 14 Iulie 2009 15:31
ca sa nu mai pomenesc de limba, care nu intra in oferta!!
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 15:32
:-) 120 perechea :-)

nu sunt balbaita, mi s-a blocat calculatorul ca de.... e cel de la munca, poate nu ar fi rau sa merga si asta la pedale.. cu siguranta se misca mult mai bine :-)
kangoojumps
Postat pe 14 Iulie 2009 15:33
De la: kangoojumps, la data 2009-07-14 15:33:00:-) 120 perechea :-)

nu sunt balbaita, mi s-a blocat calculatorul ca de.... e cel de la munca, poate nu ar fi rau sa merga si asta la pedale.. cu siguranta se misca mult mai bine :-)


conecteaza-l la o masina de cusut!!
geo_x
Postat pe 14 Iulie 2009 15:34
De la: geo_x, la data 2009-07-14 15:34:20
De la: kangoojumps, la data 2009-07-14 15:33:00:-) 120 perechea :-)

nu sunt balbaita, mi s-a blocat calculatorul ca de.... e cel de la munca, poate nu ar fi rau sa merga si asta la pedale.. cu siguranta se misca mult mai bine :-)


conecteaza-l la o masina de cusut!!



ahahhahah la asta nu m-am gandit
kangoojumps
Postat pe 14 Iulie 2009 15:36
ma intereseaza ghetele...dar nu inteleg de ce sunt mai ieftine decat pe site....cu o diferenta de 100 euro?
kudika052166
Postat pe 15 Iulie 2009 12:13
...daca esti din Bucuresti ti pe pot arata pe ale mele, dc e diferenta de pret?.. le iau de la un amic de afara care are o promotie la acest gen de ghete, ele sunt noi, in cutie etc.. daca esti interesata de ele trebuie sa-mi spui nr sa verific daca mai are pe stoc iar comanda vine in 7 - 10 zile.
kangoojumps
Postat pe 15 Iulie 2009 13:31
culoarea si modelul sunt identice cu cele din poza
kangoojumps
Postat pe 15 Iulie 2009 13:35
ce amuzanti sunteti cu totii 120 de euro pt niste incaltari? cu banii astia daca tot doresti sa iti modelezi corpul iti poti face cateva abonamente bune la sala, unde ai o mai mare varietate, dar ma rog. stiti cum sta treaba...acum vreo 20-30 de ani marii culturisti nici macar benzi de alergat nu aveau sau steppere si tot reuseau sa obtina intr-un timp relativ scurt ceea ce voi incercati de-a lungul anilor. tot alergatul in aer liber este mai eficient; mai eficient ca orice banda, stepper, canguri saritori si alte minunatii. asa ca daca doriti sa ardeti grasimea...alergati si aveti grija la alimentatie, ca aia face diferenta, nu niste incaltari de fite care costa si o caruta de bani. si apoi mai este o treaba...pt cei foarte grei, articulatiile au de suferit (in special cele de la glezna, genunchi, bazin) atunci cand alergi pe distante mari sau cand sari sau cand stai zeci de minute cu fundul pe scaunul de la bicicleta, iti futi coloana de nu te vezi. in concluzie, tot la gantere/haltere/aparate ne intoarcem, care desi consuma glicogenul mai mult decar grasimea pe post de energie...dar tot ne mentine metabolismul ridicat chiar si dupa cateva zile de la incetarea antr.
Ronnie_Coleman
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:39
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-10-18 14:39:49 ce amuzanti sunteti cu totii 120 de euro pt niste incaltari? cu banii astia daca tot doresti sa iti modelezi corpul iti poti face cateva abonamente bune la sala, unde ai o mai mare varietate, dar ma rog. stiti cum sta treaba...acum vreo 20-30 de ani marii culturisti nici macar benzi de alergat nu aveau sau steppere si tot reuseau sa obtina intr-un timp relativ scurt ceea ce voi incercati de-a lungul anilor. tot alergatul in aer liber este mai eficient; mai eficient ca orice banda, stepper, canguri saritori si alte minunatii. asa ca daca doriti sa ardeti grasimea...alergati si aveti grija la alimentatie, ca aia face diferenta, nu niste incaltari de fite care costa si o caruta de bani. si apoi mai este o treaba...pt cei foarte grei, articulatiile au de suferit (in special cele de la glezna, genunchi, bazin) atunci cand alergi pe distante mari sau cand sari sau cand stai zeci de minute cu fundul pe scaunul de la bicicleta, iti futi coloana de nu te vezi. in concluzie, tot la gantere/haltere/aparate ne intoarcem, care desi consuma glicogenul mai mult decar grasimea pe post de energie...dar tot ne mentine metabolismul ridicat chiar si dupa cateva zile de la incetarea antr.


subscriu!!!!! plus ca alergatul chiar te elibereaza de stres!!!
greierash_is_back
Postat pe 18 Octombrie 2009 14:47
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-18 14:47:54
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-10-18 14:39:49 ce amuzanti sunteti cu totii 120 de euro pt niste incaltari? cu banii astia daca tot doresti sa iti modelezi corpul iti poti face cateva abonamente bune la sala, unde ai o mai mare varietate, dar ma rog. stiti cum sta treaba...acum vreo 20-30 de ani marii culturisti nici macar benzi de alergat nu aveau sau steppere si tot reuseau sa obtina intr-un timp relativ scurt ceea ce voi incercati de-a lungul anilor. tot alergatul in aer liber este mai eficient; mai eficient ca orice banda, stepper, canguri saritori si alte minunatii. asa ca daca doriti sa ardeti grasimea...alergati si aveti grija la alimentatie, ca aia face diferenta, nu niste incaltari de fite care costa si o caruta de bani. si apoi mai este o treaba...pt cei foarte grei, articulatiile au de suferit (in special cele de la glezna, genunchi, bazin) atunci cand alergi pe distante mari sau cand sari sau cand stai zeci de minute cu fundul pe scaunul de la bicicleta, iti futi coloana de nu te vezi. in concluzie, tot la gantere/haltere/aparate ne intoarcem, care desi consuma glicogenul mai mult decar grasimea pe post de energie...dar tot ne mentine metabolismul ridicat chiar si dupa cateva zile de la incetarea antr.


subscriu!!!!! plus ca alergatul chiar te elibereaza de stres!!!



Si eu subscriu,doar ca pe mine ma enerveaza faptul ca,cine le vinde incearca sa jecmaneasca lumea de 60€,pt ca nu-mi-as cumpara asa ceva,mai bine o pereche de role,si e miscare in aer liber
Ele_ely
Postat pe 19 Octombrie 2009 11:29
Initial nu am vrut sa raspund la un anumit comentariu, dar atata vreme cat cineva ma acuza de ''jecmanit'' poate ar fi cazul sa o fac. In primul rand aceste ghete se vand la 220 euro (verificati site-urile de kangoojumps) si in al doilea rand cine pune un link mai intai ar fi indicat sa-l citeasca.. d-na care vinde ghetele in Parma vinde o singura pereche, probabil nu-i vin sau nu le foloseste....
Nu stiu daca am spus pe forumuri ca sunt niste ghete minune... eu fac sport probabil mult mai mult decat multi care se pronunta pe aici.... iar kangoo-urile le folosesc ocazional.. daca doriti sa vb despre perioade de ''masa'' sau perioade de ''definire'' din culturism sau fitness..ok o facem dar nu trebuie sa nasteti polemici doar de dragul scandalurilor pe forumuri.
kangoojumps
Postat pe 28 Octombrie 2009 20:45
PS: Inainte sa va expundeti parerile mai mult sau mai putin avizate despre sportul pe care recunosc NU IL reprezint (kangoo jumps)....e bine sa sa cautati pe google numele fetelor care practica si reprezinta acest sport dupa care uitati-va in oglinda si vedeti daca sunteti capabili/e sa aratati ca ele stand si butonand la pc si abia atunci va puteti expune.. umila voastra parere, despre cat de bine sau rau face acest sport..

Va doresc barfa placuta :-)



kangoojumps
Postat pe 29 Octombrie 2009 00:30
De la: kangoojumps, la data 2009-10-29 00:30:35PS: Inainte sa va expundeti parerile mai mult sau mai putin avizate despre sportul pe care recunosc NU IL reprezint (kangoo jumps)....e bine sa sa cautati pe google numele fetelor care practica si reprezinta acest sport dupa care uitati-va in oglinda si vedeti daca sunteti capabili/e sa aratati ca ele stand si butonand la pc si abia atunci va puteti expune.. umila voastra parere, despre cat de bine sau rau face acest sport..

Va doresc barfa placuta :-)





Eu spun ca multe dintre noi aratam mai bine ca cele ce reprezinta aceasta marca pt simplu fapt caci pozele noastre nu vin retusate,si inca ceva......nu avem chef de scandal ci pur si simplu ne spunem parerea,Iar barfa este cu totul si cu totul alceva.
Da cui ii pasa?
P.S.E un forum se spun pareri se critica ,dar daca o iei in mod prea personal e grav.
Ele_ely
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:41
Ce au comentat ceilalti mi s-a parut pertinent, nici eu nu am chef de cearta dar nu pot sa trec cu vederea ca pana una alta tu ai fost singura care nu te-ai limitat la o simpla parere, critica etc.. tu chiar ai acuzat pe cineva pe care nici macar nu-l cunosti de ''jecmaneala'' si ai si persistat in...fara ca macar sa ma cunosti... :-(
Sincer mi-ar face mare placere sa mai vb despre sport si sa trecem peste...

O seara buna iti urez
kangoojumps
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:09
De la: kangoojumps, la data 2009-10-29 00:30:35PS: Inainte sa va expundeti parerile mai mult sau mai putin avizate despre sportul pe care recunosc NU IL reprezint (kangoo jumps)....e bine sa sa cautati pe google numele fetelor care practica si reprezinta acest sport dupa care uitati-va in oglinda si vedeti daca sunteti capabili/e sa aratati ca ele stand si butonand la pc si abia atunci va puteti expune.. umila voastra parere, despre cat de bine sau rau face acest sport..

Va doresc barfa placuta :-)



nu am curiozitatea sa vad acele fete, sunt convins ca arata bine. dar sunt convins ca ai auzit de publicitate. sa nu imi spui mie ca ele au ajuns la fizicul ala cu cangurii in picioare. si iti spun eu ca ele promoveaza "sportul" asta doar pt bani. este la fel ca la teleshoping. cu banci minune pt abdomene si tot asa. cei de acolo au un corp lucrat la sala, fara aparate minune timp de poate zeci de ani, dar pt bani admit ca au ajuns la acel corp prin intermediul aparatului minune. asa si aici. fac si ele un ban. crezi ca, culturisti ajung la acea masa musculara prin ultimul tip de supliment aparut? multi fac reclama la suplimente pe care nici nu le folosesc. in fine....discutia poate continua pana la nesfarsit. oricum sunt curios daca exista un articol de specialitate (si nu dala din ziare sau aparut pe net), in care este demonstrat stiintific eficacitatea cangurilor in raport cu celelalte eforturi aerobe.
Ronnie_Coleman
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:25
De la: Ele_ely, la data 2009-10-30 12:41:31
Eu spun ca multe dintre noi aratam mai bine ca cele ce reprezinta aceasta marca pt simplu fapt caci pozele noastre nu vin retusate

nu am cunostinte in domeniu asta, dar nu cred ca astfel de oameni/astfel de corpuri au nevoie de retusuri, dar ma rog. oricum fiecare arata bn in modul sau.
Ronnie_Coleman
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:28
Ronnie iti dau dreptate, numai cine nu a facut sport poate crede ca lucrurile stau ca in reclame, iar eficacitatea oricarui aparat se vede in timp.. multi care le cumpara le folosesc o luna doua dupa care le lasa balta pe motiv ca nu si-au atins scopul :-). Asa cum ai mentionat si tu.. e inutil sa facem sport dupa care sa rupem frigiderul si cefele de porc, daca se doresc rezultate, sportul si hrana trebuie sa se ''completeze'' reciproc.

ps: in vara asta am cazut in patima kitesurfului pe care-l recomand cu caldura practicantilor de sporturi extreme :-)... pacat ca vara a trecut :-(
kangoojumps
Postat pe 30 Octombrie 2009 19:15
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-10-30 18:28:22
De la: Ele_ely, la data 2009-10-30 12:41:31
Eu spun ca multe dintre noi aratam mai bine ca cele ce reprezinta aceasta marca pt simplu fapt caci pozele noastre nu vin retusate

nu am cunostinte in domeniu asta, dar nu cred ca astfel de oameni/astfel de corpuri au nevoie de retusuri, dar ma rog. oricum fiecare arata bn in modul sau.

.
Nu ma refer la sportivi,ci la diverse vip-uri.

Si pt persoana care vinde canguri,nu o lua asa de in personal,tu le iei de unde le iei la pretul ala,si le vinzi cum le vinzi,nu stau sa despic firul in patru .Tu poate le iei la 120€,doar ca ideea e ca cine le vinde la pretul asta e cel ce jecmaneste,ca e un seit onlein,sau ca e o persoana,tot aia imi.Ideea era ca se gasesc si la juma de pret.
In fine poate nu reusesc sa ma fac bine inteleasa.
Ele_ely
Postat pe 31 Octombrie 2009 00:36
Pe Prelungirea Ghencea este o sala de sport unde poti sa practici acest sport.Eu personal nu am incercat, dar fetele sunt incantate dupa fiecare antrenament.Intra pe www.alexgym.ro ca sa afli mai multe detalii, este mai bine sa faci un antrenament sub indrumarea cuiva decat sa dai o gramada de bani pe o pereche de ghete si sa le uiti intr-un dulap, eu cel putin asa fac cu toate echipamentele sportive, daca nu am cu cine sa fac sport ma las pagubasa...
nana_76
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:47
De la: nana_76, la data 2009-11-02 08:47:35Pe Prelungirea Ghencea este o sala de sport unde poti sa practici acest sport.Eu personal nu am incercat, dar fetele sunt incantate dupa fiecare antrenament.Intra pe www.alexgym.ro ca sa afli mai multe detalii, este mai bine sa faci un antrenament sub indrumarea cuiva decat sa dai o gramada de bani pe o pereche de ghete si sa le uiti intr-un dulap, eu cel putin asa fac cu toate echipamentele sportive, daca nu am cu cine sa fac sport ma las pagubasa...




Sala alexgym ma tenteaza si pe mine sincera sa fiu. Am aflat ca sunt acolo niste antrenori extraordinari cu care nu te poti doar antrena ci poti si comunica foarte bine.
kangoojumps
Postat pe 3 Noiembrie 2009 20:43
fratilor, inainte de a cumpara aceste ghete, de ce nu le incercati la sala de aerobic?
nimeni nu trebuie sa cumpere ghetele, vi se pun la dispozitie in salile de sport!
si inca ceva, inainte sa emiteti pareri despre kangoo jumps, va puttei informa pt ca eista informatie pe web.
eu practic acest tip de aerobicv la expert workout (expertworkout.ro) si ma simt mult mai bine decat dupa o ora obisnuita de aerobic sau fitness.
mykj
Postat pe 11 Noiembrie 2009 22:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sutiene folosim la fitness.... 10 De la: dyene 29 Martie 2010 08:17
unde consideram ca ne simtim bine si in largul nostru 6 De la: yumalai 22 Iunie 2009 17:18
Exclusiv pentru femei... despre o sala de fitness este vorba 5 De la: bunicu2009 14 August 2011 17:06
Leg magic de vanzare !!! 1 De la: janine81 17 Mai 2011 03:20
Pasionate de dans la bara 32 De la: kudika_8248 10 August 2014 23:31