Setari Cookie-uri

Concurs: Cum ai petrecut Ziua Indragostitilor?

A trecut si Ziua Indragostitilor... daca a fost bine sau nu... noua nu ne pasa! Noi vrem sa premiem acum cea mai interesanta (nu neaparat fericita!) poveste despre cum ati petrecut Ziua Indragostitilor!

Ce-i de facut?

Povestiti-ne in acest topic de forum ce ati facut in sambata de 14 februarie.

Ce-i de castigat?

Un voucher de 150 lei care poate fi folosit pentru achizitionarea de produse www.magielle.ro.

Concursul se desfasoara in perioada 16 feb - 2 martie 2009.
concursKudika
Postat pe 15 Februarie 2009 18:22
am vegetat!

Postat pe 15 Februarie 2009 18:54
fiind singura,mi am petrecut ziua cu prietenele,respectiv o plimbare in care numaram cuplurile de pe strada...nu aveam absolut niciun plan pt ziua respectiva,decat k seara urma sa nu ies cu fetele in club,pentru k nu aveam dispozitia necesara...seara s a incheiat intr un mod total neasteptat,dar frumos in acelasi timp...cred k au fost cele mai perfecte clipe din viata mea...in care am trait decat momentul acela,fara sa ma gandesc la altcv...VERRY SPECIAL!!! cele mai frumoase chestii se intampla knd nu te astepti...si knd nu iti faci vreun plan anume:):):)
SweetHappyButterfly
Postat pe 15 Februarie 2009 19:01
am mancat aripioare picante de la KFC
Lucia1971
Postat pe 15 Februarie 2009 19:02
am petrecut in cafeneaua lui Roberta

Postat pe 15 Februarie 2009 19:04
De la: Lucia1971, la data 2009-02-15 19:02:51am mancat aripioare picante de la KFC


Clar ai ceva cu mine azi
iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 19:04
De la: angel_ale, la data 2009-02-15 19:04:22am petrecut in cafeneaua lui Roberta

ROBERTA_BRUNI
Postat pe 15 Februarie 2009 19:16
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2009-02-15 19:16:43
De la: angel_ale, la data 2009-02-15 19:04:22am petrecut in cafeneaua lui Roberta



Postat pe 15 Februarie 2009 19:18
hai sa zic si io cum am petrecut

Cu o zi in urma ma anuntase al meu ca tine cont de sf valentin asa ca in cursul zilei am data iama in magazine ....nimic care sa merite cumparat in afara de un nene care mirosea bestial motiv destul de suficient incat sa-l intreb cu ce si-a dat

Raspunsul a fost numa bun pentru ca parfumul respectiv se gasea in magazinul in care eram ....asa ca am gasit cadoul perfect pentru el ....orice imi place MIE este perfect pt el

Seara ,m-am trezit cu el la usa ...cu el plus alti 2 baieti , era seara de rentz si eu ca tuta uitasem crezand ca de ...romantici si noi

Am castigat rentzul , am dat-o pe un septica fiind doar 4 persoane ....l-am batut si acolo pentru ca eram partenera unui alt baiat si in final pleaca baietii acasa si ramanem singurei.

Florile mele preferate si promise nu le-a gasit asa ca nu a mai adus nici o floare iar cadou ....cel mai neinspirat lucru din viata lui ....o bijuterie in conditiile in care stie ca nu-s fan bijuterii

Reactia mea .....a fost evidenta , atat de evidenta incat am primit amenintarea ca timp de 5 ani de zile o sa-mi cumpere numai bijuterii motiv pentru care m-am redresat si am inceput sa-l laud cu cat de bine se pricepe el la facut cadouri

Cu chiu cu vai l-am facut sa-mi agate chestia aia de mana ( bratara ) si sa deschida sticla de vin pe care o cumparasem in cursul zilei
Am ras amandoi cu pofta si am ajuns la concluzia ca data viitoare mai bine nu-mi ia nimic decat sa vina cu alte chestii sclipicioase aurite bune de atarnat pe maini,gat sau unde se mai pun bijuteriile in general.

Acum cred ca o tai dupa aripioare
iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 19:19
Buna!
Manumesc Simona si vreau sa va impartasesc experienta noastra de anul acesta de Ziua Indragostitilor. Eu si sotul meu suntem casatoriti de 6 luni si ne-am dorit sa petrecem aceasta zi in aer liber. Avem avantajul la acest capitol faptul ca locuim in Brasov!!!
Asa ca ne-am hotarat sa mergem in Predeal si sa intram in padure pe o poteca. Am ajuns intr-o poienita(locul unde mergeam de obicei la picnic) si am facut un gratar in doi. Dupa masa, in jurul orei 15,mi-am primit si cadoul de la sotul meu: un superb ceas de mana si bineinteles ciocolata, care nu putea sa lipseasca. Dar, cadourile nu aveau sa se opreasca aici.
In toata euforia ce se crease, nu am mai fost atenti in jur. De nici unde a aparut \"Mos Martin\".Nu era decat un pui dar sperietura a fost zdravana.Iar cum un pui nu este singur,nu am vrut sa riscam aparitia mamei sale si ne-am strans imediat lucrurile.
Am parasit poienita si am ramas cu o amintire de neuitat: \"Ziua Indragostitilor cu ursul\"!!!!!!
Asa e la Brasov!!!
O zi buna tuturor!
uniksimona20
Postat pe 16 Februarie 2009 05:03
De sfantu Valentin,,,m-am iubit la maxim,,,:)
petruta2007
Postat pe 16 Februarie 2009 07:34
de Valentine's day...am fost in plaza...cu el...si abia acolo si-a dat seama ca e ziua indragostilor cand a vazut multe balonase si un afis mare cu nu stiu ce party...:(( deci nu a fost deloc o zi fericita; decat prin faptul ca a fost langa mine; insa a doua zi...m-a anuntat k fosta lui ii mai cere o sansa si ca se gandeste daca sa-i mai ofere acesata sansa sau nu...:(( nu stiu de ce, dar presimteam...parca nu mai sunt eu acum, vreau sa ies, sa ma distrez sa fac ceva, nu pot sa astept sa vad daca el ii mai da o sansa ei sau nu, nu stiu ce sa fac...
zur
Postat pe 16 Februarie 2009 08:09
Anul acesta am primit....doar un buchetel de ghiocei de un vecin....el nu mi-a luat nimic, asa ca tare mi-ar placea sa castig voucherul....ca s a-i fac o SURPRIZA!!!
ancamoisa
Postat pe 16 Februarie 2009 08:12
pff...anu asta o fost cam aiurea de v.day...a venit la me,mi-a adus un trandafir ..si am plecat in oras cu un grup de amici ...am ras,ne-am distrat...si dupa am plecat ...trebuia sa mergem la el ..dar ne-am certat pe drum si mi-a zis k pregatise acasa cv romantic ,dar am ajuns fiecare la casa lui ..si el putin bosumflat ...am recuperat insa duminik dupa-masa:)
cretzulina06
Postat pe 16 Februarie 2009 08:17
eu nu tin seama de aceasta sarbatoare imprumutata si deci, am petrecut ca in orice alta zi de weekend.am fost cu sotul meu la mall si am jucat biliard, am fost la cumparaturi...
andreeastancila
Postat pe 16 Februarie 2009 08:22
am petrecut o zi si o seara minunata langa persoana iubita......chiar nu am cuvinte.....pentru asa ceva....
1983
Postat pe 16 Februarie 2009 08:39
el acasa, eu acasa...misto nu?!am asteptat sa ne intalnim iar el dormea acasa...:(
shortiy
Postat pe 16 Februarie 2009 08:49
buna .....ziua 14 am inceput cu munca dar de data asta m-am dus cu puiul meu ii ziceam azi e o zi cand toatat lumea se iubeste si se pupa intruna,pe urma ne am dus sa ne luam cadouri,lui jucari si cartii,eu pt mine insumi o gentuta cu pantofi asortati,pe urma dupa alegerea puiului meu ne- am dus sa papam pizza,ne-am dus la teatru de papusi pe uram in cofetarie unde e si teren de joc .........am avut o zi ff frumoasa cu persoana cea mai importanta din viata mea
m_manoka
Postat pe 16 Februarie 2009 08:55
A fost O zi minunata. Desi nu este nevoie de o zi anume ca sa-ti arati iubirea fata de partener eu zic ca merita sarbatorita. Am fost la un restaurant select In Bucuresti alaturi de prietenul meu. am ascultat muzica si am dansat. Am primit cu mult drag si o pereche de cercei cu o pietricica ca ochii mei, adica verzi. O zi minunata as zice!
marisca
Postat pe 16 Februarie 2009 09:03
Oofff,eu am fost singurica acasa,iubitul meu a fost plecat din localitate,si eu am stat singurica si trista acasa,sper ca marti sa sarbatoresc si eu Valntine's Day.
valentina_toma_82
Postat pe 16 Februarie 2009 09:19
Ca multi altii....stationat in speranta ca acel valentin va aparea si pe strada mea....nu ca aveam mare chef dar totusi....asa pt lipsa de ocupatie

Postat pe 16 Februarie 2009 09:23
Toata lumea trebuie sa se simta bine de asa-numita zi a indragostitilor?ei bine, nu mi se pare ca americanizarea aceasta este un lucru benefic din toate punctele de vedere, mai ales daca esti singura de ziua indragostitilor dupa 4 ani de zile in care ai serbat aceasta zi impreuna cu cel pe care-l credeai alesul tau...dar lasam drama la o parte si privim partea buna a lucrurilor m-am rasfatat singurica cu un tort mare de inghetata si am vegetat in fata televizorului la filme horror...in fond si la urma urmei, toate lucrurile in viata se intampla cu un scop...speram ca dragobetele va fi mai "romantic"...
dyana_d3
Postat pe 16 Februarie 2009 09:24
in aces an ziua indragostitiolor pentru mine a fost una fostre speciala, cu totu deosebita, deoarece in toamna acestui an urmeaza sa ma casatoresc in seara de 14 feb. viitorul meu sot a organizat impreuna cu viitorul nostru nas o cina romantica la un restaurant superb din statiuna Mamaia, a fost o seara superba petrecuta alturi de viitori nostri nasi de cununie.
chivuauraramona85
Postat pe 16 Februarie 2009 09:24
Pentru mine aceasta zi a avut o importanta foarte mare, nu ca era ziua indragostitilor pentru mine si prietenul meu,fiecare zi pe care o petrecem impereuna este extrem de importanta , deoarece peste o saptamana o sa plece in Germania pt 6 luni si ne va fii foarte greu! Asa ca m-am imbracat elegant ca si el de altfel, a venit la mine cu un buchet de trandafiri, care dupa cate stiu eu, simbolizeaza speranta si sinceritatea , am mers la un restaurant select si am mancat ceva bun!
As a o sa facem si weekendul care urmeaza, ultimul wkd petrecut impreuna, apoi pleaca!!!!!
ralustef82
Postat pe 16 Februarie 2009 09:25
chiar e musai sa spunem?
portitza_Maria
Postat pe 16 Februarie 2009 09:29
D ziua indragostitilor,am gatit impreuna ,el a pregatit desertul dp care am luam cina .Dupa o masa sanatoasa am pregatit baia cu arome, spumant si lumanarele parfumate.Am facut baitza impreuna cam o ora :X a fost foarte romantic:P
gabituca
Postat pe 16 Februarie 2009 09:29
anul acesta "ZIUA INDRAGOSTITILOR" a fost unica
prietenul meu(sau ii pot spune din acea zi logodnicul meu)s-a gandit sa-mi faca o surpriza...o minunata surpriza...:)
a rezervat o masa la un restaurant din oras si impreuna cu un inca un cuplu am mers acolo.
totul bine si frumos pana cand amicul nostru s-a dus la formatia, care facea atmosfera sa fie specifica zilei, si a inceput sa cante melodia noastra, bineinteles cu felicitarile de rigoare.
initial nu am inteles despre ce era vorba, dar cand prietenul meu a scos inelul, mi l-a intins si m-a cerut in casatorie mi-am dat seama k totul era pentru mine, pentru noi; asa a vrut sa-mi arate cat de mult ma iubeste....
am fost placut surprinsa..
intr-adevar ceva unic, cel putin pentru mine
un moment care nu va fi uitat niciodata
lili1985
Postat pe 16 Februarie 2009 09:33
eu am fost singura de ziua indragostitilor.dar cu toate acestea miam gasit un partener,am fost in discoteca,am participat la concursuri,am castigat si o sampanie si o inimioara si am stat la concertul Laviniei si Andreei Balan si totul a fost foarte frumos.Am primit si de la partenerul meu un lantic cu cruciulita din argint.deci a fost foarte foarte frumos
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 16 Februarie 2009 09:46
Prietenul meu e din Bucuresti, iar eu din Focsani, asa ca nu am putut sa ne vedem de Sf valentin, deoarece amandoi aveam examene. Asa ca ziua mi-am petrecut-o in Carrefour, i-am luat ceva deosebit si ast sa i-l dau weekendul urmator. Iar seara am iesit in club cu prietenii. Ce sa zic... fiecare zi e speciala atunci cand iubesti, deci nu trebuie sa existe o zi anume ca sa va sarbatoriti dragostea! :D Anyway, vom recupera :X:X
Georgiana77
Postat pe 16 Februarie 2009 09:47
Buna, pentru mine Ziua Indragostitilor coincide cu ziua mea de nastere astfel ca intotdeauna o sarbaoresc. In acest an am petrecut-o cu iubitul meu la un botez. Dumink in schimb mi-am chemat prietenii acasa pentru un party pe cinste. Pentru mine 14 febr inseamna inca un an implinit, inseamna sa fiu sunata de cei dragi, sa ii am alaturi pe cei care ma iubesc. Oricum i-am luat si eu cadou iubitului meu desi el nu doreste sa celebram aceasta zi.
Yomina
Postat pe 16 Februarie 2009 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 10 seturi de ingrijire a parului oferite de Dove! 577 De la: concursKudika 15 Iulie 2014 19:51
Cum seduci si cuceresti partenerul compatibil pentru a forma un cuplu? Castiga o invitatie la workshop! 52 De la: concursKudika 2 August 2014 13:11
Castiga un tratament complet de epilare definitiva oferit de Noblezza 139 De la: rodica_36 21 Decembrie 2010 14:39
Concurs: Eu cine sunt? 121 De la: concursKudika 22 Iunie 2009 11:27
Concurs Kudika si FashionUp 1495 De la: concursKudika 12 Martie 2013 22:31