Setari Cookie-uri

Cadou pt sefu !!!!

mai e o saptamana pana la ziua sefului meu si nu stiu ce cadou sa ii iau :(...avem o relatie destul de deschisa dar nu vreau sa intrec nici masura cu un cadou prea extravagant...e casatorit dar nu are copii ...are in jur de 30 ani....datzi`mi si mie sugestyy pls :D
belimacareli
Postat pe 28 Februarie 2009 10:48
cat de deschisa e relatia!?

Postat pe 28 Februarie 2009 10:55
buna,
o agenda care contine calculator, pix, stilou, sunt de cumparat la orice librarie
way
Postat pe 28 Februarie 2009 11:01
Tu mai bine zi-ne bugetul alocat cadoului .

Cel mai safe cadou este o bricheta originala, gasesti u un model care sa-i placa .

Sau daca nu fumeaza gasesti u altceva in magazinul unde se afla brichetele .

Sa nu fie ceva banal . Ceva nou si interesant .

Dar daca ii iei o sabie deja e exagerat .
un1_simplu_baiat
Postat pe 28 Februarie 2009 11:03
deschisa in sensul ca vbim mult despre toate subiectele mai barfim :D nu vbim despre viata amoroasa in rest cred c orice sport familie meteo barfe
belimacareli
Postat pe 28 Februarie 2009 11:18
nu suporta fumatorii :( e fan steaua dar nuj daca atata de mare incat sa ii iau o pereche de papuki de casa :))) nuj cam in jur de 50 lei asa :D
belimacareli
Postat pe 28 Februarie 2009 11:19
De la: puishor_elissa, la data 2009-02-28 11:19:27nu suporta fumatorii :( e fan steaua dar nuj daca atata de mare incat sa ii iau o pereche de papuki de casa :))) nuj cam in jur de 50 lei asa :D


Un fular steaua ? ( in caz ca nu are ) .

Sau te poti duce la un magazin de lucruri diverse ( gen sabii , brichete originale ) etc.
Acolo vei gasii ceva mic si interesant .

Daca are masina ai putea sa ii iei ceva pt. masina .

Acum zi-ne mai mult despre el , pt. ca gusturile nu se discuta si nu putem ghici ce gusturi are .
Ce masina are ? Ce ii place sa faca ?

Ai putea sa ii iei un rama foto digitala ,in care poate pune mai multe poze si le schimba zilnic .
un1_simplu_baiat
Postat pe 28 Februarie 2009 11:27
pai momentan are un logan dar sapt asta in vinde ca sa ia un bmw (( visul lui )) dar nu vreau s ma grabesc sa ii iau ceva pt masina ...e glumetz sociabil e genul de sef p care ai vrea sa`l ai atata timp cat iti faci treaba e cel mai bun prieten :D
belimacareli
Postat pe 28 Februarie 2009 11:34
De la: puishor_elissa, la data 2009-02-28 11:34:03pai momentan are un logan dar sapt asta in vinde ca sa ia un bmw (( visul lui )) dar nu vreau s ma grabesc sa ii iau ceva pt masina ...e glumetz sociabil e genul de sef p care ai vrea sa`l ai atata timp cat iti faci treaba e cel mai bun prieten :D

Un breloc pentru cheia de la masina. Poti alege cu motiv BMV sau alt simbol...Exista si rame pentru poze ca breloc..
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Februarie 2009 11:40
Din cate ai zis tu stiu ce cadou ii trebuie .

Vorbesti cu ceilalti angajati , faceti o cheta si organizati o petrecere surpriza de ziua lui !
Drept cadou ii poti lua un tablouas amuzant ( cumperi rama si printezi continutul ) . Sa nu uitam de diploma "Pt. cel mai bun sef !" :)
Sau i-ai putea face o medalie . Stiu ca in Obor in interiorul magazinului se pot face .
un1_simplu_baiat
Postat pe 28 Februarie 2009 11:43
eu pe unde am lucrat niciodata nu am facut un cadou pentru sef singura(asta este interpretabil)........am strins toata lumea bani si am cautat ceva mai de valoare! poti sa cumperi o iconita sa o puna la firma,s-au una pentru masina ............
FRANNNCE
Postat pe 28 Februarie 2009 11:43
uff sper sa gasesc ceva :) pe colegii mie nu pot conta :( ...am vbit cu ei dar....sa zicem ca nu ii prea intereseaza....multumesc pt idei cu sigurantza o sa`i iau o diploma :X si probabil ceva o icoana ceva...sau ceva cu steaua mersi :*
belimacareli
Postat pe 28 Februarie 2009 11:48
De la: puishor_elissa, la data 2009-02-28 11:48:50uff sper sa gasesc ceva :) pe colegii mie nu pot conta :( ...am vbit cu ei dar....sa zicem ca nu ii prea intereseaza....multumesc pt idei cu sigurantza o sa`i iau o diploma :X si probabil ceva o icoana ceva...sau ceva cu steaua mersi :*

Dar tu poti "strange" bani de la colegi, cum s-a pecizat...Sa fie un cadou de le toti impreuna cu o felicitare care este semnata de toti. Un cadou care vine doar din partea ta, iar de la restul nimic, nu mi se pare o idee buna.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Februarie 2009 11:56
De la: puishor_elissa, la data 2009-02-28 11:34:03pai momentan are un logan dar sapt asta in vinde ca sa ia un bmw (( visul lui )) dar nu vreau s ma grabesc sa ii iau ceva pt masina ...e glumetz sociabil e genul de sef p care ai vrea sa`l ai atata timp cat iti faci treaba e cel mai bun prieten :D

Cati subordonati are ? adica cati colegi de acelasi rang ai ? cati oameni contribuie cu bani pentru cadoul respectiv ? pentru ca intr-un birou e nasol, ca fiecare sa ia cadoul in nume propriu....de exemplu eu, la fostul loc de munca aveam trei colegi de birou si un sef...cadou se lua pentru fiecare, pe rand, nu doar sefului iar la cadoul pentru mine contribuia si seful....mereu am luat cate o sticla de ceva alcool un Jack Daniel's, unBallantine's, un Zaraza, pentru ca oricum va avea nevoie pentru musafirii ce-i va primi acasa...pentru originalitate puteti folosi un "ambalaj" artizanal....ceva ce folosesti la birou. Noi am invelit ultima sticla intr-un document completat la misto, iar la locul destinat semnaturii sefului ne-am semnat fiecare....
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 12:07
Nu vedeti ca deja a zis ca a vb cu colegii dar ceilalti nu sunt interesati ?

Dc intrebati aceeasi intrebare la care s-a raspun deja ??
un1_simplu_baiat
Postat pe 28 Februarie 2009 12:20
De la: puishor_elissa, la data 2009-02-28 11:48:50uff sper sa gasesc ceva :) pe colegii mie nu pot conta :( ...am vbit cu ei dar....sa zicem ca nu ii prea intereseaza....multumesc pt idei cu sigurantza o sa`i iau o diploma :X si probabil ceva o icoana ceva...sau ceva cu steaua mersi :*
auzi dar seful tau de ziua lui nu cumpara prajiturici ceva pentru lumea de la birou? o sampanie un suc.... iti face doar tie cinste? de asta cumperi singura cadoul? e dubios......sotul meu de exemplu isi duce toti subalternii la restaurant pentru prinz........automat ca toti string bani sa cumpere o atentie(gestul conteaza)..................dar sa vina acasa cu un cadouas de la o angajata .............nu stiu cum as privi lucrurile !
FRANNNCE
Postat pe 28 Februarie 2009 12:25
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-28 12:25:34 auzi dar seful tau de ziua lui nu cumpara prajiturici ceva pentru lumea de la birou? o sampanie un suc.... iti face doar tie cinste? de asta cumperi singura cadoul? e dubios......sotul meu de exemplu isi duce toti subalternii la restaurant pentru prinz........automat ca toti string bani sa cumpere o atentie(gestul conteaza)..................dar sa vina acasa cu un cadouas de la o angajata .............nu stiu cum as privi lucrurile !


Hai ca doar nu iti va zice ca e de la o subalterna mica , draguta si gingasa .
Va zice ca un angajat loial al lui si-a adus aminte ca e ziua lui si i-a luat ceva ;)
un1_simplu_baiat
Postat pe 28 Februarie 2009 12:28
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-28 12:28:18
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-28 12:25:34 auzi dar seful tau de ziua lui nu cumpara prajiturici ceva pentru lumea de la birou? o sampanie un suc.... iti face doar tie cinste? de asta cumperi singura cadoul? e dubios......sotul meu de exemplu isi duce toti subalternii la restaurant pentru prinz........automat ca toti string bani sa cumpere o atentie(gestul conteaza)..................dar sa vina acasa cu un cadouas de la o angajata .............nu stiu cum as privi lucrurile !


Hai ca doar nu iti va zice ca e de la o subalterna mica , draguta si gingasa .
Va zice ca un angajat loial al lui si-a adus aminte ca e ziua lui si i-a luat ceva ;)
stai linistit ca nu este cazul !imi cunosc marfa !......................dar cindva mi sa intimplat si asta! cu timpul subalterna a devenit amanta.............;apoi eu (fosta sotie)le-am urat cale batuta!...............deci totul e posibil!
FRANNNCE
Postat pe 28 Februarie 2009 12:34
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-28 12:20:38Nu vedeti ca deja a zis ca a vb cu colegii dar ceilalti nu sunt interesati ?

Dc intrebati aceeasi intrebare la care s-a raspun deja ??

Daca ceilalti nu vor sa contribuie desi nu sunt convinsa ca i-ai intrebat la modul foarte serios....atunci mai bine las-o balta. Se va interpreta totul foarte urat pentru imaginea ta...fapt ce ti-ar putea afecta chiar relatia de prietenie cu seful daca acesta nu vrea nimic de la tine iar tu ii faci codouri...cadoul de una singura are o conotatie...alta decat ti-ai dori tu....
1. vrei sa te bagi sub pielea lui adica sa-l pupi in fund => vei fi barfita
2...mai grav... te-ai indragostit de el...vrei sa...stiu eu....asa ca ai grija => vei fi foarte barfita
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 12:39
aolo urat de tot mai interpretaratzi :D ...pai eu sunt destul de micutza si lucrez part time la o firma de distributie de pliante...nu nu sunt amanta si niki nu o sa devin (( :| )) doar ca "colegii" mei sunt mai saraci ....mai zgarciti...eu sunt mana dreapta ;)) eu merg cu el in alte orase cand e nevoie si chiar mai luam masa impreuna...va rog nu intelegeti gresit doar ca eu sunt mai apropiata de el ((( IN NICIUN CAZ AMANTA !!!!!!))) si el mi`a facut cadou de ziua mea...mi se pare un gest frumos sa fac si eu la fel
belimacareli
Postat pe 28 Februarie 2009 16:21
De la: puishor_elissa, la data 2009-02-28 16:21:04aolo urat de tot mai interpretaratzi :D ...pai eu sunt destul de micutza si lucrez part time la o firma de distributie de pliante...nu nu sunt amanta si niki nu o sa devin (( :| )) doar ca "colegii" mei sunt mai saraci ....mai zgarciti...eu sunt mana dreapta ;)) eu merg cu el in alte orase cand e nevoie si chiar mai luam masa impreuna...va rog nu intelegeti gresit doar ca eu sunt mai apropiata de el ((( IN NICIUN CAZ AMANTA !!!!!!))) si el mi`a facut cadou de ziua mea...mi se pare un gest frumos sa fac si eu la fel

Atunci tu sti cel mai bine....Daca lucrezi doar part time, daca nu esti "inchisa" intr-un birou, daca ii poti da cadoul fara ca nimeni sa stie asta si ai primit si tu un cadou de la el, i-ai ceva dar sa nu fie prea personal...
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 16:27
De la: puishor_elissa, la data 2009-02-28 16:21:04aolo urat de tot mai interpretaratzi :D ...pai eu sunt destul de micutza si lucrez part time la o firma de distributie de pliante...nu nu sunt amanta si niki nu o sa devin (( :| )) doar ca "colegii" mei sunt mai saraci ....mai zgarciti...eu sunt mana dreapta ;)) eu merg cu el in alte orase cand e nevoie si chiar mai luam masa impreuna...va rog nu intelegeti gresit doar ca eu sunt mai apropiata de el ((( IN NICIUN CAZ AMANTA !!!!!!))) si el mi`a facut cadou de ziua mea...mi se pare un gest frumos sa fac si eu la fel
Daca si el ti-a facut cadou de ziua ta...mai tarziu sa nu vrea mai mult:)).Si nu o spun cu rautate,poate cu ceva mai multa experianta.Probabil nu esti amanta,dar...sa nu devii.Pa sul e foarte mic...
ELADA36
Postat pe 28 Februarie 2009 16:29
m`am gandit si eu ca s`ar putea sa se dea la mine...dar apoi mi`am dat seama ca nu are cum :) e doar un om bun care se poarta frumos cu cine merita si eu de 1 an de cand lucrez la firma lui am fost mereu serioasa si nu l`am dezamagit niciodata de asta are incredere in mine....p cand colegii mei mereu ii fac treaba doar de mantuiala si se ajunge la certuri...Nu se da la mine ....a facut scoala de popi. nu practica,dar se vede in comportamentul lui ca e bine crescut si intotdeauna respecos :D
belimacareli
Postat pe 28 Februarie 2009 16:34
De la: belimacareli, la data 2009-02-28 16:34:17m`am gandit si eu ca s`ar putea sa se dea la mine...dar apoi mi`am dat seama ca nu are cum :) e doar un om bun care se poarta frumos cu cine merita si eu de 1 an de cand lucrez la firma lui am fost mereu serioasa si nu l`am dezamagit niciodata de asta are incredere in mine....p cand colegii mei mereu ii fac treaba doar de mantuiala si se ajunge la certuri...Nu se da la mine ....a facut scoala de popi. nu practica,dar se vede in comportamentul lui ca e bine crescut si intotdeauna respecos :D
Poate el este un om bun asa cum spui tu,dar tu esti o fetita tare naiva(imi cer scuze,dar asta cred).Nu dau sfaturi,ptr ca nu sunt in masura,imi exprim doar o parere.Sa nu suferi mai tarziu dupa ce...ii vei deveni amanta.De multe ori aparentele insala,sa nu te inseli si tu.Ar fi pacat....(nu mi-o lua in nume de rau,am trait pe acest pamant ceva ani si sper eu,nu degeaba)
ELADA36
Postat pe 28 Februarie 2009 16:40
am si eu capu` pe umeri si sunt sigura ca pot sa evit orice eventuale avansuri pot urma...cat despre amanta...la varsta mea cam imposibil :D sunt o pustoaica abia am facut 17 ani ...sunt virgina :D ...nu am cum sa fiu amanta lui iubesc si eu cum se poate la varsta mea dar nu pe sefu` ;))...dar nu styu dc am deviat atata :D ideea era ce cadou ii iau eu :D
belimacareli
Postat pe 28 Februarie 2009 16:49
http://rom.funpub.net/poze-haioase/Pitipoance/25214/Un+mic+cadou
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:13
Un cadou potivit pentru sef constider ca ar putea fi o icoana… Iar daca vrei una pictata un om cu o energie pozitiva deosebita si o experieta in pictura bisericiasca de peste 18 ani poti intra pe linkul de mai jos.

https://www.facebook.com/icoane1/
Paraschiv_Gabriel_1
Postat pe 14 Ianuarie 2016 16:56
oalta idee ar fi sa-i oferi portretul pe panza de la http://www.PicturaMea.ro
kudika_1008482
Postat pe 20 Aprilie 2016 11:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia taur barbatul fecioara... compatibilitati??? 9 De la: helgiugeorgeta 12 Aprilie 2009 16:29
el taur eu scorpion 9 De la: ritzyca 29 Septembrie 2009 02:40
scorpioanca cu un taurash 14 De la: kudika_jo 10 August 2009 10:23
femeie fecioara ,barbat fecioara 2 De la: pis_mic_si_rau 12 Aprilie 2010 21:22
Femeie varsator-barbat varsator 5 De la: mimi_ca29 25 Ianuarie 2011 14:33