Setari Cookie-uri

Ce crede o femeie- despre ea si despre altele- ca are mai frumos

Azi, la pauza de masa- m-am amuzat cu un joculetz de cuvnite:
Cineva- nu-i dau numele- a afirmat ca altcineva improasca cu noroi "tot ce avem mai frumos- noi- femeile"
Ei bine, stimate concetatene ( si supravietuitoare ale "crizei de afara" :-) ) - recunosc- am un ( sau poate mai multe da` asta-i acum vizibil) handicap in acest sens:
NU STIU CE CRED FEMEILE ( despre ele) CA AU MAI FURMOS!
Hai- ma ajutati sa-mi fac o idee?
Promit sa fiu ascultator si sa-i dau Cezarului ce-i al Cezarului! ( sau Cezarei- in cazul de fata)
( apropos- stiti de unde vine expresia? )
Uite un subiect numai bun de rumega ( pacat ca- asa cum afirmat si in alte topicuri- nu se refera - decat tangential- la sex; )
Cu drag!
G_I_JOE
Postat pe 6 Martie 2009 12:18
io cred ca cel mai frumos la mine e faptul ca sunt modesta,ceea ce nu ma lasa sa spun despre mine nimik de bine......las pe altzii.....
sorry
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 12:25
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 12:25:36io cred ca cel mai frumos la mine e faptul ca sunt modesta,ceea ce nu ma lasa sa spun despre mine nimik de bine......las pe altzii.....
sorry


modesta,frumoasa ,cu bani, desteapta si devreme acasa
donttouch
Postat pe 6 Martie 2009 12:27
ce-oi avea frumos?

laurita tu esti o scumpa................ai din fiecare cate ceva per total ...........tot ce isi poate dori cineva
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 12:28
De la: donttouch, la data 2009-03-06 12:27:58
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 12:25:36io cred ca cel mai frumos la mine e faptul ca sunt modesta,ceea ce nu ma lasa sa spun despre mine nimik de bine......las pe altzii.....
sorry


modesta,frumoasa ,cu bani, desteapta si devreme acasa



mai donty,vezi ca te prind si te tzuc de nu te vezi,ia nu ma mai ridica in slavi,ca nu e chiar asa....
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 12:30
De la: portitza_, la data 2009-03-06 12:28:33ce-oi avea frumos?

laurita tu esti o scumpa................ai din fiecare cate ceva per total ...........tot ce isi poate dori cineva


maaai,eu nu faceam referire la voi,de fapt la nimeni de aici,ziceam asa,in general,ca las pe cei din jurul meu sa vada nu ma apuc eu sa scriu,ca nu as putea.....
oricum mercic de aprecieri
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 12:31
laurita esti ceea ce esti...................


portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 12:32
stai sa vezi cand o sa incep sa ma laud singura o sa palesti in comparatzie cu mine
donttouch
Postat pe 6 Martie 2009 12:32
eu am cea mai frumoasa unghie..............de la picere
tunsa si pilata
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 12:33
De la: donttouch, la data 2009-03-06 12:32:54stai sa vezi cand o sa incep sa ma laud singura o sa palesti in comparatzie cu mine


exact,o sa traiesc sa vad si asta,pe tine laudandu-te
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 12:33
cel mai frumos lucru la mine............................alunitza de pe coapsa
donttouch
Postat pe 6 Martie 2009 12:34
De la: donttouch, la data 2009-03-06 12:34:00cel mai frumos lucru la mine............................alunitza de pe coapsa


eu am una in zona erogena
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 12:34
asa.......................dupa alunitza imi mai place semnul din nastere de sub san

si acum sa fim on topic cred ca mai bine ne intrebai care consideram ca sunt defectele noastre si asa cu sigurantza iti puteam oferi un raspuns sincer
donttouch
Postat pe 6 Martie 2009 12:37
am papagal mult
si burtica superba
si sani mari
nha...................
portitza_Maria
Postat pe 6 Martie 2009 12:39
detaliaza putin contextul,asa e prea evaziv sa afli ce are mai frumos o femeie in afara k e femeie...
lacrasar
Postat pe 6 Martie 2009 13:23
Nu stiu cine e cel care improasca cu noroi ce avem noi femeile mai frumos...un misogin, dom'le!

Dar, pe de alta parte, stii ce e un misogin?

Un misogin e un barbat care uraste femeile, aproape la fel de mult pe cat se urasc ele intre ele.

Nu pot sa itzi raspund la intrebare....sunt in ceatza...
Aladiah
Postat pe 6 Martie 2009 13:34
De la: Aladiah, la data 2009-03-06 13:34:51Nu stiu cine e cel care improasca cu noroi ce avem noi femeile mai frumos...un misogin, dom'le!

Dar, pe de alta parte, stii ce e un misogin?

Un misogin e un barbat care uraste femeile, aproape la fel de mult pe cat se urasc ele intre ele.

Nu pot sa itzi raspund la intrebare....sunt in ceatza...
...................hai sa te sustin ALINA..........ca doar cine te mai iubeste asa ca mine ........?
erikahd2008
Postat pe 6 Martie 2009 13:46
test
ocs
Postat pe 6 Martie 2009 13:48
frumusete, delicatete, afectiune, inteligenta, capacitatea nemasurata de iubire....
si lista e deschisa
kitty_krieger
Postat pe 6 Martie 2009 14:14
eu zic ca zambetul este cel mai frumos la o femeie
Buttefflypink
Postat pe 6 Martie 2009 14:17
io cred ca la femeie ,frumos e gandul......ori sminteala???
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 14:50
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 14:50:25io cred ca la femeie ,frumos e gandul......ori sminteala???


pai si de unde stiu eu ce gandesti?
donttouch
Postat pe 6 Martie 2009 14:51
De la: donttouch, la data 2009-03-06 14:51:30
De la: laurathegirl, la data 2009-03-06 14:50:25io cred ca la femeie ,frumos e gandul......ori sminteala???


pai si de unde stiu eu ce gandesti?


chiar aia e donty,ca daca ar stii barbatzii ce gandim...
matracucu
Postat pe 6 Martie 2009 14:53
cred ca banuiesc dupa mimica fetzei si dupe locul in care ni se indreapta privirea prima data
donttouch
Postat pe 6 Martie 2009 14:59
De la: erikahd2008, la data 2009-03-06 13:46:55
De la: Aladiah, la data 2009-03-06 13:34:51Nu stiu cine e cel care improasca cu noroi ce avem noi femeile mai frumos...un misogin, dom'le!

Dar, pe de alta parte, stii ce e un misogin?

Un misogin e un barbat care uraste femeile, aproape la fel de mult pe cat se urasc ele intre ele.

Nu pot sa itzi raspund la intrebare....sunt in ceatza...
...................hai sa te sustin ALINA..........ca doar cine te mai iubeste asa ca mine ........?


Aladiah
Postat pe 6 Martie 2009 17:35
Perfect ....FEMININ! :-))
Nu am inteles nimic pana acum ( mai putin niste "iubiri" intre 2-3 persoane- pupaturi si alte gratulari),
Deci- pragmatic vorbind- ce sa inteleg? ca femeia-in sine- are zambetul, ca fiind cel mai de pret?
Sau " frumusete, delicatete, afectiune, inteligenta, capacitatea nemasurata de iubire.... "?
Pisicutzo- poti detalia un pic treaba aia cu "capacitate nemasurata de iubire?
Ca- se stie- distanta intre posibilitate si fapt e cale lunga;
Un banc american spunea ca " Sase broscute sunt pe lac. Cinci s-au gandit sa sara. Cate broscute au ramas pe lac? Raspunsul era: Sase- pentru ca de la gand la fapta e cale lunga!"
Deci- faptul ca exista capacitatea nu inseamna ca ea este si utilizata ( ca si in cazul creierului uman: Cat din capacitatea lui e utilizat?)

Si- chiar- la unele femei- gandul e cel mai frumos- din pacate- doar la unele!
Mie-mi place zambetul! N-am intalnit femeie pe care zambetul sa n-o tradeze...sau n-am intalnit suficente femei! :-))

G_I_JOE
Postat pe 9 Martie 2009 16:38
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-09 16:38:17Perfect ....FEMININ! :-))
Nu am inteles nimic pana acum ( mai putin niste "iubiri" intre 2-3 persoane- pupaturi si alte gratulari),
Deci- pragmatic vorbind- ce sa inteleg? ca femeia-in sine- are zambetul, ca fiind cel mai de pret?
Sau " frumusete, delicatete, afectiune, inteligenta, capacitatea nemasurata de iubire.... "?
Pisicutzo- poti detalia un pic treaba aia cu "capacitate nemasurata de iubire?
Ca- se stie- distanta intre posibilitate si fapt e cale lunga;
Un banc american spunea ca " Sase broscute sunt pe lac. Cinci s-au gandit sa sara. Cate broscute au ramas pe lac? Raspunsul era: Sase- pentru ca de la gand la fapta e cale lunga!"
Deci- faptul ca exista capacitatea nu inseamna ca ea este si utilizata ( ca si in cazul creierului uman: Cat din capacitatea lui e utilizat?)

Si- chiar- la unele femei- gandul e cel mai frumos- din pacate- doar la unele!
Mie-mi place zambetul! N-am intalnit femeie pe care zambetul sa n-o tradeze...sau n-am intalnit suficente femei! :-))



Ochii spun totul !
Zambetul, eeh, depinde, daca are o dantura naspa, ce ne facem ?

Postat pe 9 Martie 2009 16:44
pfff, nici tu nu stii ce vrei sa auzi, G_I_JOE, iar eu n-am chef de filozofari
kitty_krieger
Postat pe 9 Martie 2009 17:02
De la: Georgia99, la data 2009-03-09 16:44:12
De la: G_I_JOE, la data 2009-03-09 16:38:17Perfect ....FEMININ! :-))
Nu am inteles nimic pana acum ( mai putin niste "iubiri" intre 2-3 persoane- pupaturi si alte gratulari),
Deci- pragmatic vorbind- ce sa inteleg? ca femeia-in sine- are zambetul, ca fiind cel mai de pret?
Sau " frumusete, delicatete, afectiune, inteligenta, capacitatea nemasurata de iubire.... "?
Pisicutzo- poti detalia un pic treaba aia cu "capacitate nemasurata de iubire?
Ca- se stie- distanta intre posibilitate si fapt e cale lunga;
Un banc american spunea ca " Sase broscute sunt pe lac. Cinci s-au gandit sa sara. Cate broscute au ramas pe lac? Raspunsul era: Sase- pentru ca de la gand la fapta e cale lunga!"
Deci- faptul ca exista capacitatea nu inseamna ca ea este si utilizata ( ca si in cazul creierului uman: Cat din capacitatea lui e utilizat?)

Si- chiar- la unele femei- gandul e cel mai frumos- din pacate- doar la unele!
Mie-mi place zambetul! N-am intalnit femeie pe care zambetul sa n-o tradeze...sau n-am intalnit suficente femei! :-))



Ochii spun totul !
Zambetul, eeh, depinde, daca are o dantura naspa, ce ne facem ?

Zambeste cu gura inchisa...
ocs
Postat pe 9 Martie 2009 17:06
Pisicutzo, eu nu am predilectie spre a auzi "ceva anume"
Ma interesau pareri siiii...pareri;

georginana: oamenii pot zambi si cu ochii! ( sunt sigur ca stiai). Cat despre dinti - acum sunt solutii...pentru corectare!

@dont`touch: tu unde -ti indrepti privirea prima data?
Sau la femei "nu se pune" ?

Completare, apropos de dantura, aspect, e.t.c.:
O femeie este frumoasa pentru ca este frumoasa, este frumoasa pentru ca este ingrijita, este frumoasa pentru caracter?
Nu accept "combinatiile" intre cele trei categorii - pentru ca nu vreau sa am parerea aia pe care o gasesc la femeile "multilateral dezvoltate" ( am auzit-o pe la tv- de ex- la ambele fiice ale lui Petre Roman...)- " eu sunt frumoasa pe interior"
G_I_JOE
Postat pe 12 Martie 2009 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre preoti? 105 De la: kudika_1045912 4 Mai 2023 15:18
EUROVIZION 2014 4 De la: Iulia_Nechifor_1 15 Iunie 2014 22:37
Ai nevoie de un sfat in vreo problema? 4 De la: yrtdssdd 26 Mai 2009 20:50
Formula de lapte Aptamil Milupa 2 De la: ilumax_76 17 Februarie 2012 16:56
Ce crede o femeie- despre ea si despre altele- ca are mai frumos 83 De la: G_I_JOE 27 Iulie 2012 10:48