Setari Cookie-uri

AM O PROBLEMA GRAVA,SI NU MAI STIU CE SA FAC!

VA ROG DIN SUFLET CINE STIE,SAU CINE S A MAI CONFRUNTAT CU ACEASTA PROBLEMA SA MI DEA SI MIE MAI MULTE INFORMATII PT CA SUNT DISPERATA.

PROBLEMA MEA A INCEPUT ACUMA 2 ANI,CAND MI A CRESCUT UNGHIA DE LA PICIOR DE LA DEGETUL MARE IN CARNE SI M AM DUS LA SPITAL UNDE MI AU SCOS UNGHIA ,DE ATUNCI AM NUMAI PROBLEME PT CA MI A APARUT LA DEGET O INFECTIE CARE NU MAI TRECE,AM INTELES CA ESTE UN PANARITIU,UN STAFILOCOC.

DAR DISPERAREA MEA CEA MAI MARE ESTE CA NU IMI MAI TRECE AM AVUT PANA ACUMA 5 INTERVENTII CHIRURGICALE LA DEGET,NU MAI SPUN CUM ARATA CI FAPTUL CA INFECTIA TOT ACOLO E,SE MANIFESTA PRINTR O BUCATICA MICA DE CARNE CRESCUTA IN PLUS SI MAI MEREU ROSIE,CARE IN FIECARE LUNA PUROIAZA SI PROVOACA DUREI INSUPORTABILE.

A FOST SI CAUTERIZATA,DUPA O SAPTAMANA A REAPARUT LA ACELASI DEGET DAR IN PARTEA STANGA,VA ROG DIN SUFLET AJUTATI MA,AM LUAT SI ANTIBIOTICE,AM FOST SI LA DERMATOLOG SPECIFICA CA SUNT SANATOASA IN REST PT CA MI AM FACUT ANALIZELE LA SANGE ACUMA 3 SAPTAMANI SI AU IESIT BINE,VA ROG DIN SUFLET DACA STITI CEVFA CHIAR SI UN LEAC DIN PLANTE VA ROG AJUTATI MA CA SINCER NU MAI STIU CE SA FAC!
VA MULTUMESC
valentina_23
Postat pe 28 Martie 2009 00:09
draga mea , incearca sa-ti pui o jumatate de rosie pe deget si sa-l legi cu o punga si sa-ti pui un ciorap peste , de seara pana dimineata . Ai sa vezi ca dimineata rosia va fi albicioasa in interior , asta inseamna ca rosia a absorbit puroiul in ea si se curata rana .

daca nu trece din prima (si este asa de grav) mai incerci si a doua seara ,pana se curata , dupa care speli bine , si pui dezinfectant natural , adica TINCTURA DE PROPOLIS , care e cel mai bun antibiotic si dezinfectant natural si ai sa vezi ca se va inchide rana si nu o sa se mai faca

ar fi bine sa pui zahar pe o lingurita si sa pui pe el 10 picaturi din tinctura asta si sa o si inghiti ca sa te dezinfecteze si pe interior ca sigur ai ceva infectie in singe , nu se poate .

eu asa iau cand am orice infectie in corp si iau cate o sapt de 2 ori /zi si scap de orice am , SIGUR 100%

sper sa-ti fie de ajutor
jeanetta
Postat pe 1 Aprilie 2009 00:54
va multumesc pt sfat,asa o sa fac pe viitor azi am facut iar operatie a 6 a,am fost jos cu spihicul de atata durere,m a taiat si m a si cauterizat aveam un stafilococ botriomicom care a tot recidivat ,eu sincer alta operatie nu cred ca mai suport,nu mai am incredere in medici deloc,habar nu au ce fac,si acuma mi am dat seama ca zi trebuia sa insist sa mi faca analiza bacteriologica,antibiograma la puroiul de acolo ca sa vad la ce e sensibil si la ce nu,stafilococul.

Va spun sincer ca nu mai pot,m am saturat de atatea interventii si o sa fac si cum mi ati spus,atata ma rog acuma sa nu mai recidiveze ca am citit pe un forum un caz asemanator si imi este ciuda ca nu mi au luat sa mi faca analiza asta,numai D zeu ma mai poate ajuta,deocamdata nu pot pune acuma pe rana propolis mai stau putin ca sa se vindece dar de maine o sa iau oral,dar cred ca la natusite gasesc ce m i ati spus,nu?oricum va multumesc si sa dea D zeu sanatate la toata lumea ca viata e minunata si merita traita ,daca ai sanatate ai de toate!
valentina_23
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:52

Am uitat sa-ti spun ca iti va trebui un tratament intensiv de imunitate ptr ca se pare ca nu prea ai ,
stai rau la capitolul asta . Daca vrei poti sa intri pe www.bestlife-naturiste.ro si sa cauti acolo la sectiunea imunitate un produs care se numeste IMMU-9 si mai sint si altele de imunitate . Incearca sa vezi daca iti place cum este dozat si sa vezi ca iti va face bine . Fa tratament cu un produs de imunitate vreo 2-3 luni ca sa isi faca efectul , ptr ca la problema ta asa de veche ........ este nevoie . Sint produse 100% naturale , sint canadiene si sint foarte bune , eu am folosit multe de acolo ptr diferite probleme pe care le-am avut .

Sanatate si sper sa nu mai intri asa in panica ca trebuie sa se rezolve cumva si treaba asta a ta .

PS Sa sti ca si eu am avut panaritiu exact ca tine si exact la fel mi sa smuls unghia , dar dupa , nu am patit ca tine , dar inainte sa ajung la spital , am facut si eu puroi la deget asa ca tine si am aplicat metoda cu rosia cu ti-am scris in primul mesaj si m-am vindecat .

Nu-ti pierde speranta , poate ti se pare o prostie , chestia cu rosia , dar sa sti ca functioneaza si inca bine .Eu sint o dovada vie .
jeanetta
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:57
De la: valentina_23, la data 2009-03-28 00:09:44VA ROG DIN SUFLET CINE STIE,SAU CINE S A MAI CONFRUNTAT CU ACEASTA PROBLEMA SA MI DEA SI MIE MAI MULTE INFORMATII PT CA SUNT DISPERATA.

PROBLEMA MEA A INCEPUT ACUMA 2 ANI,CAND MI A CRESCUT UNGHIA DE LA PICIOR DE LA DEGETUL MARE IN CARNE SI M AM DUS LA SPITAL UNDE MI AU SCOS UNGHIA ,DE ATUNCI AM NUMAI PROBLEME PT CA MI A APARUT LA DEGET O INFECTIE CARE NU MAI TRECE,AM INTELES CA ESTE UN PANARITIU,UN STAFILOCOC.

DAR DISPERAREA MEA CEA MAI MARE ESTE CA NU IMI MAI TRECE AM AVUT PANA ACUMA 5 INTERVENTII CHIRURGICALE LA DEGET,NU MAI SPUN CUM ARATA CI FAPTUL CA INFECTIA TOT ACOLO E,SE MANIFESTA PRINTR O BUCATICA MICA DE CARNE CRESCUTA IN PLUS SI MAI MEREU ROSIE,CARE IN FIECARE LUNA PUROIAZA SI PROVOACA DUREI INSUPORTABILE.

A FOST SI CAUTERIZATA,DUPA O SAPTAMANA A REAPARUT LA ACELASI DEGET DAR IN PARTEA STANGA,VA ROG DIN SUFLET AJUTATI MA,AM LUAT SI ANTIBIOTICE,AM FOST SI LA DERMATOLOG SPECIFICA CA SUNT SANATOASA IN REST PT CA MI AM FACUT ANALIZELE LA SANGE ACUMA 3 SAPTAMANI SI AU IESIT BINE,VA ROG DIN SUFLET DACA STITI CEVFA CHIAR SI UN LEAC DIN PLANTE VA ROG AJUTATI MA CA SINCER NU MAI STIU CE SA FAC!
VA MULTUMESC




incearca cu aloe vera, planta, o zdrobesti si o pui in locul respectiv!!!!!!!!!!!

Postat pe 2 Aprilie 2009 21:11
Ciao Valentina23 ,incerca cu zeama de lamaie,spala degetul cu musetel apoi asteapta sa se usuce fara sa stergi si apoi stoarce cateva picaturi de zeama de lamaie,ustura destul de tare dar rezista cat poti,macar 10 min.dupa care speli din nou degetul cu musetel fara sa stergi dupa,tratamentul asta dureaza 3-4 saptamani,aplicatii locale o data pe zi,prietena mea a avut aceeasi prob.dupa mai multe inteventi chirurgicale si multe unguente si etc,etc,cineva i-a recomandat zeama de lamaie,de atunci sunt cam 3 ani timp de cand nu a mai aparut nimic.Insanatosire grabnica iti doresc .
mititica
Postat pe 2 Aprilie 2009 21:21
Servus, bilet de trimitere (sau eventual internare) spre Bucuresti, Spitalul Clinic Colentina - Sectia Dermatologie cu toate actele medicale intreprinse pana in prezent. Trebuie facuta o antibiograma, plus alte sa vezi la ce antibiotic este rezistent stafilococul (stafilococ auriu?), sunt convinsa ca ai sa gasesti alinare si remediul. Nu la tine in oras.
Rolec2000
Postat pe 2 Aprilie 2009 21:21
De la: valentina_23, la data 2009-04-01 20:52:48 mi am dat seama ca zi trebuia sa insist sa mi faca analiza bacteriologica,antibiograma la puroiul de acolo ca sa vad la ce e sensibil si la ce nu,stafilococul.



Antibiograma trebuia sa o faci de prima data, pt a ti se administra antibioticele potrivite bacteriei din corpul tau...luand antibiotice dupa ureche, stafilococul si orice alta bacterie capata rezistenta si in timp iti va fi greu sa te lupti cu ele.

Postat pe 2 Aprilie 2009 21:40
si ulei de tei, exista la farmacie.
multa sanatate!!!!

Postat pe 3 Aprilie 2009 18:47
nasol, dar stau si ma intreb... oare cat timp i-a trebuit unghiei aleia sa creasca in carne? simt un usor dezinteres fata de igiena proprie?
crissa_909
Postat pe 11 Iunie 2009 16:18
DRAGUTA,TOT CE-TI POT SPUNE E SA MERGI LA UN CHIRURG ,SA VB CU EL.SI SA-TI FACI ANALIZELE DE DIABET.POATE DIN CAUZA ASTA NU SE INCHIDE
motroc_raluca
Postat pe 11 Iunie 2009 16:22
vechi topicu', da' nu m-am putut abtine...
crissa_909
Postat pe 11 Iunie 2009 16:33
F bun e sa aplici o bucata de fagure cu miere sau la fel o ceara proaspata de albine luate din piata.
Exista multe remedii,mai informeaza-te si tu din AS sau reviste naturiste.Sunt necesare la casa omului.

Postat pe 12 Iunie 2009 10:39
buna valentina am citit despre problema ta si pot sa-ti recomand pt stafilocooc tablete cu ustroi forever thyme si local sa folosesti spreiul forever first care rezolva orice problema de piele si mucoasa contine 74% aloe ,14 plante medicinale si propolis ti le recomand din toata inima din experienta proprie iti garantez ca te vor ajuta aceste produse.multa sanatate! poti sa afli mai multe informatii pe http://luxa.dlb.ro/
luxxy_2007
Postat pe 12 Iunie 2009 23:09
Ma numesc Petrut Patrascioiu si sunt consultant vanzari la compania Zepter International. Am publicat acest mesaj pe acest forum deoarece printre alte multe produse destinate sanatatii avem si aparatul Bioptron de care multi au auzit.Acest aparat este destinat unei mari diversitati de boli pe care le ameloreaza sau le vindeca fara a avea efecte secundare, folosind lumina polarizata. Daca sunteti interesati de a obtine mai multe informatii,accesati link-ul http://patrascioiu.wordpress.com/2010/11/ .Ma puteti contacta telefonic la nr.: 0722 74 75 70 ; 0771 79 70 90 si pe email : p.patrascioiu@hotmail.com Cei interesati pot testa efectul in cazul bolii de care sufera in mod gratuit daca vin 3-4 zile consecutive la sediul companiei Zepter

petrut04
Postat pe 7 Noiembrie 2010 08:43
De la: kudika328918, la data 2010-11-07 08:43:14Ma numesc Petrut Patrascioiu si sunt consultant vanzari la compania Zepter International. Am publicat acest mesaj pe acest forum deoarece printre alte multe produse destinate sanatatii avem si aparatul Bioptron de care multi au auzit.Acest aparat este destinat unei mari diversitati de boli pe care le ameloreaza sau le vindeca fara a avea efecte secundare, folosind lumina polarizata. Daca sunteti interesati de a obtine mai multe informatii,accesati link-ul http://patrascioiu.wordpress.com/2010/11/ .Ma puteti contacta telefonic la nr.: 0722 74 75 70 ; 0771 79 70 90 si pe email : p.patrascioiu@hotmail.com Cei interesati pot testa efectul in cazul bolii de care sufera in mod gratuit daca vin 3-4 zile consecutive la sediul companiei Zepter


bine stai jos...pune aparatili la cap si stai linistit... e mai ghini nu ?
BEL_AMY1
Postat pe 7 Noiembrie 2010 08:56
valentina deci eu am botriomicom mia iesit undeva dupa ureche u punct rosu am fost la 2 medici si amandoi mi-a spus acelasi chestie dar eu nu am ales sa-mi cauterizez aceasta chestie in schimb mie mi pus putina solutie pe acel punct nu ma durut decat o mica usturime dar ca o secunda apoi mia zis ca o sa se inroseasc putin ,apoi se inalbeste , si apoi se inegreste sa stii ca asa a si fost deci eu am vazut un mesaj de la jaanet sa stii ca aia cu tinctura de propolis este k mi-a zis si mie o farmacista dar mergand la acest medic dermatolog si gasind solutia ce amai buna am facut cum mi-a spus dansa este super k in 2 zile sa nu mai fie nimic. eu sunt din galati
kudika437375
Postat pe 16 Septembrie 2011 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cainii de pe strada 5 De la: kudika503694 1 Iunie 2012 20:03
Bubite la nivelul sfarcurilor 5 De la: Metal_spell 3 Aprilie 2010 14:50
... 56 De la: marco918 30 Septembrie 2011 18:52
Febra! 21 De la: kudika_927519 13 Iulie 2013 21:11
Doresc sa cunosc iubirea alaturi de un tanar 2 De la: kudika_972322 14 August 2014 21:35