Cistita sau raceala la ovare

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Loredana_O Avatarul lui Loredana_O

7 mesaje
Oras: iasi

Va rog din suflet sa ma jutati cu niste sfaturi. Sunt stuenta in Franta, si fac dans contemporan...ceea ce inseamna ca stau ff mult pe jos.....dar de o luna nu mai suport....am momente cand stau mai mereu la baie, nu ma doare insa am o senzatie de disconfort. Mai functiona cu apa calda dar rareori...ceva ff grav stiu ca nu e insa ..ma tem sa nu dau in altceva caci observ ca ma i-a in perioade si nu e dureros....Problema e a m-as duce la doctor dar aici e f complicat ..trebuie sa ai asigurare care e vreo 300 de Euro ..ginecologia e medicina de infrumusetare si e dubla ....sincer nu indraznesc sa ma aproii de cabinet...iar pana in iulie cand merg in Romania nu stiu ce-am sa ma fac..Mai mult la farmacie sunt doar angajate si nu farmaciste....Daca ma-ti putea ajuta cu cateva trucuri si sfaturi v-as fi recunoscatoare.....
Raporteaza abuz de limbaj
_aimee_ Avatarul lui _aimee_

4 mesaje
Oras: brasov

E am facut infuzie cu musetel.....in fiecare seara si mi-a trecut, e mai buna decat orice medicament bafta! sper sa-ti treaca
kudika011273 Avatarul lui kudika011273

8 mesaje

buna.....seara cand te bagi in pat incalzeste o stical de apa si tine o pe burta si spala te cu pelin dar daca esti in franta nu cred ca ai de unde sa faci rost.......o zi buna .....

7 mesaje

Va multumesc mult...acum ma uitam unde am bagat tema ...si ma amuzam....tot ce stiu e ca atunci eram intr-o stare de care va ziceam....Oricum multumesc!
alesya83 Avatarul lui alesya83

16 mesaje
Oras: constanta

Am patit-o si eu am fost la un doctor in strainatate in ankara si mi-a dat CIPRO . Am venit in tara si iar nu am avut grija de picioruse si iar am patit-o si am fost la farmacie si am cerut CIPRO dar farmacista mi-a dat CIPROFOXACILINA parca oricum acelasi madeicament cel putin in starea lui de actiune ca cel pe care l-am luat in ankara. Deci dak ceri cipro ai multe sanse sa gasesti.O alta varianta ar fi sa cauti pe google numele medicamentului sau un doctor ginecolog caruia ii poti lasa mes. cu problemele durerile si toate simptomele tale .Sfatulmedicului.ro
si multa sanatate
Dorina1 Avatarul lui Dorina1

67 mesaje

Eu am luat Nolicin pentru dureri acute de raceala la ovare...si mi s-a facut o injectie cu algocalmin si nu mai stiiu ce anti dureri.

Sanatate
Fosta membra Kudika.ro
este bun si ceaiul de coada soricelului,
Fosta membra Kudika.ro
este bun si ceaiul de coada soricelului,
daiana_4boys Avatarul lui daiana_4boys

5 mesaje

mai sa nu te speli cu pelin ca nu e bine nu poti sa mai faci copii. acum am ji eu o problema ji va rog mult sa ma ajutati de cateva zile imi curge sange in cantitati f mici doar cat sa pateze chilotul cel mai grav e k imi curge negru ..sa fie vreo sarcina sau vreo raceala pls ajutatima
daiana_4boys Avatarul lui daiana_4boys

5 mesaje

nu te spala q pelin k nu poti sa mai faci copii. am ji eu o problema de cateva zile a inceput sa imi curga sange nu mult atat cat sa peteze chilotul mai rau e ca acum curge negru nu rosu am dureri de cap ff puternice ji de ovare...ce sa fie o sarcina sau o raceala pls ajutati'ma
Fosta membra Kudika.ro
se poate trata cu mare succes cu TRANSFER FACTOR PLUS !!!!
www.4life-romania.ro
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: silviu_m74, la data 2009-07-05 17:35:52se poate trata cu mare succes cu TRANSFER FACTOR PLUS !!!!

ce puteai sa faci si tu decat reclama. again!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
gargaritamica Avatarul lui gargaritamica

1151 mesaje
Oras: bucuresti

De la: greierash, la data 2009-07-05 17:37:36
De la: silviu_m74, la data 2009-07-05 17:35:52se poate trata cu mare succes cu TRANSFER FACTOR PLUS !!!!

greieras mic si rau
"Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange"
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

De la: gargaritamica, la data 2009-07-05 18:02:16

greieras mic si rau

nu sunt rea buburuzo! dar sa intri asa ca nesimtirea, sa te crezi pielea "crocodilului" si sa bagi la reclame pana lesini de pe scaun....mi se pare de o prostie iesita din comun. si cel mai mult ma enerveaza ca nu nici Kudika nu ia atitudine. oare chiar n-a observat ca ne deranjeaza reclamele, caci din pacate nu e un caz singular.
anywayzzzzzzzzzz
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
gargaritamica Avatarul lui gargaritamica

1151 mesaje

De la: greierash, la data 2009-07-05 18:08:24
De la: gargaritamica, la data 2009-07-05 18:02:16

greieras mic si rau

nu sunt rea buburuzo! dar sa intri asa ca nesimtirea, sa te crezi pielea "crocodilului" si sa bagi la reclame pana lesini de pe scaun....mi se pare de o prostie iesita din comun. si cel mai mult ma enerveaza ca nu nici Kudika nu ia atitudine. oare chiar n-a observat ca ne deranjeaza reclamele, caci din pacate nu e un caz singular.
anywayzzzzzzzzzz

greieras stiu ca ai dreptate...si pe mine ma enerveaza da dehhhh
io am vrut doar sa te zmotocesc putin
"Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange"
Fosta membra Kudika.ro
De la: Loredana_O, la data 2009-04-14 17:15:49Va multumesc mult...acum ma uitam unde am bagat tema ...si ma amuzam....tot ce stiu e ca atunci eram intr-o stare de care va ziceam....Oricum multumesc!

Du-te la farmacie si cere farmacistului sa-ti dea ceva pentru asta. Cine ti-a zis ca nu e grav? Poate deveni cronic (adica o sa te tina toata viata). Teama mi-e ca e deja cronic. Oricum, uite un medicament care ajuta. Eu insa as zice ca ar trebui sa iei si un antibiotic "tematic"... si pe ala trebuie sa ti-l recomande (cel putin) farmacistul pentru ca nu stiu ce se da cu reteta sau fara in Franta.

Medicamentul care te poate ajuta se numeste Voltaren (contine diclofenac, deci daca nu gasesti medicamentul in sine, cere farmacistului pastile care contin diclofenac) Dupa cum te simti tu, ar trebui sa iei de la 100 la 150 mg pe zi.

Fa-o cat mai repede, pen' ca nu te vad bine.

Bafta!

7 mesaje

MJultumesc mult...asta intentionez...acu sunt in Romania ...dar sincer nu am timp nici sa respir caci trebuie sa ma intorc...dureriule m-au lasat ...dupoa ce m-am lasat de dans si sunt mai atenta cu frigul la picioare in special....de siguranta am sa merg la farmacie, si am sa intreb, cel putin astia stiu ce sa-ti dea....o zi buna
Maria_Todircan_1 Avatarul lui Maria_Todircan_1

1 mesaj

Prostie mai mare n-am mai auzit! Doamnee,mare iți e Gradina! Cum sa nu mai poți face copii dacă te speli cu pelin? Multe substanțe chimice în pelinul asta..