Setari Cookie-uri

Cistita sau raceala la ovare

Va rog din suflet sa ma jutati cu niste sfaturi. Sunt stuenta in Franta, si fac dans contemporan...ceea ce inseamna ca stau ff mult pe jos.....dar de o luna nu mai suport....am momente cand stau mai mereu la baie, nu ma doare insa am o senzatie de disconfort. Mai functiona cu apa calda dar rareori...ceva ff grav stiu ca nu e insa ..ma tem sa nu dau in altceva caci observ ca ma i-a in perioade si nu e dureros....Problema e a m-as duce la doctor dar aici e f complicat ..trebuie sa ai asigurare care e vreo 300 de Euro ..ginecologia e medicina de infrumusetare si e dubla ....sincer nu indraznesc sa ma aproii de cabinet...iar pana in iulie cand merg in Romania nu stiu ce-am sa ma fac..Mai mult la farmacie sunt doar angajate si nu farmaciste....Daca ma-ti putea ajuta cu cateva trucuri si sfaturi v-as fi recunoscatoare.....
Loredana_O
Postat pe 9 Aprilie 2009 13:49
E am facut infuzie cu musetel.....in fiecare seara si mi-a trecut, e mai buna decat orice medicament bafta! sper sa-ti treaca
_aimee_
Postat pe 11 Aprilie 2009 20:44
buna.....seara cand te bagi in pat incalzeste o stical de apa si tine o pe burta si spala te cu pelin dar daca esti in franta nu cred ca ai de unde sa faci rost.......o zi buna .....
kudika011273
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:51
Va multumesc mult...acum ma uitam unde am bagat tema ...si ma amuzam....tot ce stiu e ca atunci eram intr-o stare de care va ziceam....Oricum multumesc!
Loredana_O
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:15
Am patit-o si eu am fost la un doctor in strainatate in ankara si mi-a dat CIPRO . Am venit in tara si iar nu am avut grija de picioruse si iar am patit-o si am fost la farmacie si am cerut CIPRO dar farmacista mi-a dat CIPROFOXACILINA parca oricum acelasi madeicament cel putin in starea lui de actiune ca cel pe care l-am luat in ankara. Deci dak ceri cipro ai multe sanse sa gasesti.O alta varianta ar fi sa cauti pe google numele medicamentului sau un doctor ginecolog caruia ii poti lasa mes. cu problemele durerile si toate simptomele tale .Sfatulmedicului.ro
si multa sanatate
alesya83
Postat pe 24 Aprilie 2009 01:52
Eu am luat Nolicin pentru dureri acute de raceala la ovare...si mi s-a facut o injectie cu algocalmin si nu mai stiiu ce anti dureri.

Sanatate
Dorina1
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:55
este bun si ceaiul de coada soricelului,
ingerasul_noptii
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:59
este bun si ceaiul de coada soricelului,
ingerasul_noptii
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:59
mai sa nu te speli cu pelin ca nu e bine nu poti sa mai faci copii. acum am ji eu o problema ji va rog mult sa ma ajutati de cateva zile imi curge sange in cantitati f mici doar cat sa pateze chilotul cel mai grav e k imi curge negru ..sa fie vreo sarcina sau vreo raceala pls ajutatima
daiana_4boys
Postat pe 5 Iulie 2009 17:29
nu te spala q pelin k nu poti sa mai faci copii. am ji eu o problema de cateva zile a inceput sa imi curga sange nu mult atat cat sa peteze chilotul mai rau e ca acum curge negru nu rosu am dureri de cap ff puternice ji de ovare...ce sa fie o sarcina sau o raceala pls ajutati'ma
daiana_4boys
Postat pe 5 Iulie 2009 17:33
se poate trata cu mare succes cu TRANSFER FACTOR PLUS !!!!
silviu_m74
Postat pe 5 Iulie 2009 17:35
De la: silviu_m74, la data 2009-07-05 17:35:52se poate trata cu mare succes cu TRANSFER FACTOR PLUS !!!!


ce puteai sa faci si tu decat reclama. again!
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 17:37
De la: greierash, la data 2009-07-05 17:37:36
De la: silviu_m74, la data 2009-07-05 17:35:52se poate trata cu mare succes cu TRANSFER FACTOR PLUS !!!!


ce puteai sa faci si tu decat reclama. again!



greieras mic si rau
gargaritamica
Postat pe 5 Iulie 2009 18:02
De la: gargaritamica, la data 2009-07-05 18:02:16
De la: greierash, la data 2009-07-05 17:37:36
De la: silviu_m74, la data 2009-07-05 17:35:52se poate trata cu mare succes cu TRANSFER FACTOR PLUS !!!!


ce puteai sa faci si tu decat reclama. again!



greieras mic si rau


nu sunt rea buburuzo! dar sa intri asa ca nesimtirea, sa te crezi pielea "crocodilului" si sa bagi la reclame pana lesini de pe scaun....mi se pare de o prostie iesita din comun. si cel mai mult ma enerveaza ca nu nici Kudika nu ia atitudine. oare chiar n-a observat ca ne deranjeaza reclamele, caci din pacate nu e un caz singular.
anywayzzzzzzzzzz
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 18:08
De la: greierash, la data 2009-07-05 18:08:24
De la: gargaritamica, la data 2009-07-05 18:02:16
De la: greierash, la data 2009-07-05 17:37:36
De la: silviu_m74, la data 2009-07-05 17:35:52se poate trata cu mare succes cu TRANSFER FACTOR PLUS !!!!


ce puteai sa faci si tu decat reclama. again!



greieras mic si rau


nu sunt rea buburuzo! dar sa intri asa ca nesimtirea, sa te crezi pielea "crocodilului" si sa bagi la reclame pana lesini de pe scaun....mi se pare de o prostie iesita din comun. si cel mai mult ma enerveaza ca nu nici Kudika nu ia atitudine. oare chiar n-a observat ca ne deranjeaza reclamele, caci din pacate nu e un caz singular.
anywayzzzzzzzzzz



greieras stiu ca ai dreptate...si pe mine ma enerveaza da dehhhh
io am vrut doar sa te zmotocesc putin
gargaritamica
Postat pe 5 Iulie 2009 18:10
De la: Loredana_O, la data 2009-04-14 17:15:49Va multumesc mult...acum ma uitam unde am bagat tema ...si ma amuzam....tot ce stiu e ca atunci eram intr-o stare de care va ziceam....Oricum multumesc!


Du-te la farmacie si cere farmacistului sa-ti dea ceva pentru asta. Cine ti-a zis ca nu e grav? Poate deveni cronic (adica o sa te tina toata viata). Teama mi-e ca e deja cronic. Oricum, uite un medicament care ajuta. Eu insa as zice ca ar trebui sa iei si un antibiotic "tematic"... si pe ala trebuie sa ti-l recomande (cel putin) farmacistul pentru ca nu stiu ce se da cu reteta sau fara in Franta.

Medicamentul care te poate ajuta se numeste Voltaren (contine diclofenac, deci daca nu gasesti medicamentul in sine, cere farmacistului pastile care contin diclofenac) Dupa cum te simti tu, ar trebui sa iei de la 100 la 150 mg pe zi.

Fa-o cat mai repede, pen' ca nu te vad bine.

Bafta!
Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 18:16
MJultumesc mult...asta intentionez...acu sunt in Romania ...dar sincer nu am timp nici sa respir caci trebuie sa ma intorc...dureriule m-au lasat ...dupoa ce m-am lasat de dans si sunt mai atenta cu frigul la picioare in special....de siguranta am sa merg la farmacie, si am sa intreb, cel putin astia stiu ce sa-ti dea....o zi buna
Loredana_O
Postat pe 7 Iulie 2009 10:47
Prostie mai mare n-am mai auzit! Doamnee,mare iți e Gradina! Cum sa nu mai poți face copii dacã te speli cu pelin? Multe substanțe chimice în pelinul asta..
Maria_Todircan_1
Postat pe 21 Iunie 2012 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
freza si matreata 8 De la: stem_29 13 Octombrie 2010 20:22
Suvite roscate pe par brunet,se poate? 31 De la: aandaa 16 Octombrie 2013 19:41
schimbari radicale pt par... 30 De la: dydy88 12 Februarie 2016 17:42
Incerc sa identific nuanta de koleston special blond care imi trebuie:) 7 De la: just_me_ana27 3 Mai 2011 16:03
hello 3 De la: G_Bogdan 25 Februarie 2009 22:34