Setari Cookie-uri

Tratament impotriva negilor

am incercat diferite metode pt a scapa de inesteticii negi...verolit..tinctura de rostoposca..dar fara niciun rezultat....pana intr-o zi knd am intrat intr-o farmacie naturista condusa de Dr.Ciuhri... ...el ma asigura caci cu tratamentul produs de dansul o sa scap de negi in 4 saptamana....dar supriza ...am scapat de negi intr-o saptamana fara niciun fel de durere.......tratamentul sta sub forma de crema si este total nedureros...fata de verolit... ... la care am suportat nijte dureri insuportabile...si nici nu mi-au trecut...v-am pupat si sper sa va fie de ajutor..:*
MaRiNa___
Postat pe 26 Aprilie 2009 22:06
Cred ca depinde si de organism...
Am avut 23 de negi pe palme si nu au trecut cu absolut nimic (verolit,rostopasca,acid,foarfece)pana nu i-am cauterizat .Aveau radacini adanc in tesutul degetelor.

Postat pe 26 Aprilie 2009 23:32
daca vreti sa scapati de negi rupeti o crenguta de smochin si cu unul dintre capetele rupte dati direct pe negi. lasati sa actioneze 1-2 ore. dati de cateva ori si garantat veti scapa de ei. asta a facut maica-mea si a fost uimita de rezultat pt ca incercase sa scape de ei cu tot felul de creme dar in zadar. sper sa dea rezultate si la voi.

Postat pe 3 Mai 2009 12:58
buna seara
Cassey
Postat pe 17 Mai 2009 18:24
hello a aparut o noua solutie la farmacii se numeste cryopharma si ingheata negul
este forate eficienta costa 45 lei si ajunge pt mai multe aplicari
sper sa fie cu folos:D
Fructis
Postat pe 5 Iulie 2009 13:04
De la: Fructis, la data 2009-07-05 13:04:27hello a aparut o noua solutie la farmacii se numeste cryopharma si ingheata negul
este forate eficienta costa 45 lei si ajunge pt mai multe aplicari
sper sa fie cu folos:D
kudika044153
Postat pe 7 Iulie 2009 10:51
buna, fructis ai incercat si tu tratamentul cryopharma ? eu mi l`am cumparat si am dat 72 lei ..am aplicat solutia(nu mi`au ajuns cele 12 aplicari pt toti negi -am o eruptie) ,acum sa vedem rezultatele. eu am observat o aplatizare a negilor aplicand otet de mere amestecat cu putina faina ca sa se usuce pe neg ,dar trebuie sa fii perseverent cu astfel de tratamente ,iar eu nu am rabdare .
kudika044153
Postat pe 7 Iulie 2009 11:00
o problema destul de serioasa ..,medicina ar trebui sa faca mai mult in domeniul asta..!!
am incercat tot ce-i posibil si se gasea in farmacii fara efect..
eram f speriat si trist ..,se inmultzeau vazand cu ochii..
la un moment dat am luat-o pe cont propriu,eram in stare sa fac orice sa scap de ei..

am incercat si am reusit
nu stiu cat a fost de sanatos dar..,am scapat definitiv..
aveam mana plina,cresteau grupati si era oribil
ingrasamant pt cereale..azotat de amoniu,diluat in putina apa..
doua saptamani, de doua ori pe zi..
s-au dus ..
e drept ca in locul lor au ramas niste pete albe,dar cu tipul au disparut ..
sunt altfel de om si pot sa spun ca ma bucur de aspectul mainii mele..
prietenul_tau
Postat pe 7 Iulie 2009 11:43
ce fel de crema ti`a preparat? .. ca si eu am incercat ff multe si niciun rezultat .. singura crema ce le aplatizeaza este aciclovir ..insa nu da un rezultat 100%... spune`mi te rog mai multe detalii despre aceasta crema ...
kudika049926
Postat pe 8 Iulie 2009 19:30
referitor la ce a spus marina :)
kudika049926
Postat pe 8 Iulie 2009 19:32
si eu va recomand tot tratamentul din farmacie care ingheata negii.
mie mi-a fost aplicat de dermatolog si mi-a explicat ca ar trebui ca inainte de aplicare sa urat cat mai bine supratata aceea de piele moarta a negului si apoi sa plic solutia pastrand contactul pana la 40 de sec. cum scrie si in prospect.

sfatul meu e sa mergeti la un dermatolog inainte de a incerca tot felul de nebunii

succes
kudika050455
Postat pe 10 Iulie 2009 12:11
De la: kudika049926, la data 2009-07-08 19:30:25ce fel de crema ti`a preparat? .. ca si eu am incercat ff multe si niciun rezultat .. singura crema ce le aplatizeaza este aciclovir ..insa nu da un rezultat 100%... spune`mi te rog mai multe detalii despre aceasta crema ...


Mai, aciclovirul se foloseste impotriva HERPESULUI, nu a negilor.

Cat despre negi:

1.Vestea buna:
Exista pe piata o substanta activa, podolfitoxina, care este special dezvoltata pentru negi.

Ca si denumire comericala, o gasesti in Condyline care costa (acum cativa ani ) vreo 60 de RON.
Doare un pic dupa ce o aplici dar este extrem de eficace (in cateva zile se duc)

2. Partea proasta. Avand n vedere ca negii sunt de fapt forme de HPV, nu exista tratament impotriva lor asa ca poti trata doar ceea ce se vede. Virusul ramane in organism si o sa tot apara din cand in cand
AndreiD
Postat pe 10 Iulie 2009 12:31
Mersi,daca esti buna spune unde se gaseste ac. crema sau cum se procura. Eu sunt din Brasov.Multumesc anticipat
Lulusa
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:53
eu am facut o tampenie.....buna , cand eram mica.
Aveam chiar pe marginea palmei un neg,chiar mare.
Si l am frecat de multe ori ba cu ceapa ba cu nu stiu ce...si degeaba.
intr o seara m am enervat si l am taiat cu foarfeca =))=))=)))=)) si uite ca de atunci nu mai am nici un neg.
blondiewishes
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:41
buna si eu am nigei si am incercat cu diferite solutii dar inzadar......un sfar (leac babesc)? ceva?
janay
Postat pe 3 Mai 2010 23:29
apropo de leacuri babesti. am avut 2 negi acum vreo 5 ani si m-am luptat in zadar de la creme din farmacie pana la foarfece si scrum de tigara, pana m-a dus maica-mea la tara, m'a dat cu untura pe neg si mi l-a lins cainele:)) mi a zis ca au ei o substanta in saliva care mi-l usuca. asa a si fost. in cateva zile am scapat de el. ar mai fi o varianta ( pe care am incercat-o) cu un fir de par din coada calului pe care il innozi deasupra negului de 9 ori si apoi pui firul de par sub chestia aia de unde beau puii apa ( teica cred ) suna umpik aiurea dar pt mine a mers:)) sper sa va ajute


partea proasta e ca acum dupa 5 ani mi au aparut iar 2 negi, unu dupa altul dar in locuri diferite fata de unde erau celelalte. n-am fost inca la tara sa repet faza ce i drept..dar aveam de gand sa incerc cu solutia asta noua de zice ca i ingheata....kiar functioneaza? NU II MAI SUPORT!
al3ssa91
Postat pe 21 Iunie 2010 10:42
eu am de mic 2 negi pe aratatorul stang iar de vreo 3 ani mi-au mai iesit 3 p spatele palmei. am folosit produsul de la scholl care ingheata negii insa fara niciun rezultat. acum voi incerca tratamentul cu rostopasca si sper ca va avea rezultate mai bune decat tratamentul anterior...
OvidiuH
Postat pe 7 Iulie 2010 10:53
Din pacate nu cred ca exista tratament 100% eficace pentru toti. Baietelul meu a avut negi de care a scapat cu sucul de rostopasca (in fiecare dimineata mergea si isi punea de la sucul de la planta). A avut o rabdare si o perseverenta de invidiat. Si i-au trecut toti.
Fetita are o multime. De o parte din ei a scapat cu o solutie din coaja de la o lamaie+50 ml otet, lasat la macerat o saptamana iar apoi bandajati negii.
Pe cei ramasi am dat cu Verolit, cu Cryopharma si degeaba.
Acum cautam alte solutii (de-asta citesc acest topic )
Succes fiecaruia care se lupta cu acest virus.
kudika275711
Postat pe 20 Iulie 2010 20:37
Marina ..cum se numeste solutia care ti'a dat'o din farmacia naturista..??
kudika479310
Postat pe 1 Decembrie 2011 00:02
buna si eu am 3 negi in locuri diferite ale mainii si am incercat diferite metode ca sa scap de ei incluziv cea cu rostopasca si nu am scapat de ei... intradevar nu am incercat varianta cu crema din farmacie insa m gasit o metoda care para ca il face sa se micsoreze (nu am terminat inca 'tratamentul') m-a invatat mama un leac cu sare .... sa pun un pahar aproape plin cu apa sau doar jumate si un praf de sare. sa frec cu sare negul si sa presar cate putina in apa apoi sa repet de 9 ori fara sa iau alt praf de sare... daca nici asta nu va merge ma dau batuta :))
Cineva_Rupt_de_Realitate_1
Postat pe 17 Iunie 2012 22:37
Buna! Cautam si eu ceva impotriva negilor pt logodnicul meu caruia i-a iesit 2 negi la picior,intre degetul 3 si 4 si de cateva zile mi se plange saracul ca-l dor f rau. Eu cand eram in cl a 8-a am avut 15 negi pe o mana si 3 pe cealalta... am incercat diferite chestii,dar din cate tin eu minte faceam foarte des : puneam foita de ceapa in otel la macerat de seara pana dimineata apoi acea foita o bandajam pe negi,sau mai taiam usturoi in feliute subtiri cat sa pot sa pun bandaj si sa nu ma jeneze... e drept ca mirosea a usturoi dar imi puneam doar seara. Am scapat si nu au mai aparut. Vara trecuta mi-a iesit unul la degetul mare al piciorului exact in talpa...ma durea cand mergeam, eram in Romania in concediu si nu mai stiu cum se numea solutia,dar stiu ca a costat 60 lei. Era cu un aplicator si niste bureti care se introduceau intr-un tub de spray... ma dadeam o data pe zi. Ma durea f putin cand tineam aplicatorul .. cred ca era pt inghetarea lor. pana mi s-au terminat buretii,mi-a trecut si negul... dupa o baie fierbinte,l-am scos cu penseta ca era deja iesit mult in afara. Plus de asta inainte de aplicare,faceam baie la picioare si-l pileam ,iar el se micsora. Acum ca am vazut ca slabe sanse sunt sa gasesc ceva,desi am cumparat zilele trecute de aici ( Germania) cu 20 eur si zice ca nu are nici un efect.... o sa incercam din nou cu foita de ceapa si fasii de usturoi.
Bafta si voua! :)
Mary_Florea_1
Postat pe 13 Iulie 2012 21:12
Am avut un neg chiar linga marginea pleoapei. Am incercat o sulutie - Super Cistotel- dar continea acid si era cit pe ce sa imi afecteze vederea. Citisem ca e bine sa linga ciinele zona unde se afla negul. Am uns portiunea unde se afla negul cu unt, am luat ciinele in brate si m-a lins. A doua zi, negul s-a micsorat. Nu am renuntat, ciinele m-a mai lins o data si, in ziua urmatoare,cind m-am trezit nu mai aveam nici un neg. Incercati si, pur si simplu, va veti uimi!
kudika_24962
Postat pe 4 Ianuarie 2013 20:56
De la: al3ssa91, la data 2010-06-21 10:42:49apropo de leacuri babesti. am avut 2 negi acum vreo 5 ani si m-am luptat in zadar de la creme din farmacie pana la foarfece si scrum de tigara, pana m-a dus maica-mea la tara, m'a dat cu untura pe neg si mi l-a lins cainele:)) mi a zis ca au ei o substanta in saliva care mi-l usuca. asa a si fost. in cateva zile am scapat de el. ar mai fi o varianta ( pe care am incercat-o) cu un fir de par din coada calului pe care il innozi deasupra negului de 9 ori si apoi pui firul de par sub chestia aia de unde beau puii apa ( teica cred ) suna umpik aiurea dar pt mine a mers:)) sper sa va ajute


partea proasta e ca acum dupa 5 ani mi au aparut iar 2 negi, unu dupa altul dar in locuri diferite fata de unde erau celelalte. n-am fost inca la tara sa repet faza ce i drept..dar aveam de gand sa incerc cu solutia asta noua de zice ca i ingheata....kiar functioneaza? NU II MAI SUPORT!
au avut nevoie de timp sa se regrupeze
EXCELENTUL
Postat pe 4 Ianuarie 2013 21:10
De la: kudika_24962, la data 2013-01-04 20:56:35Am avut un neg chiar linga marginea pleoapei. Am incercat o sulutie - Super Cistotel- dar continea acid si era cit pe ce sa imi afecteze vederea. Citisem ca e bine sa linga ciinele zona unde se afla negul. Am uns portiunea unde se afla negul cu unt, am luat ciinele in brate si m-a lins. A doua zi, negul s-a micsorat. Nu am renuntat, ciinele m-a mai lins o data si, in ziua urmatoare,cind m-am trezit nu mai aveam nici un neg. Incercati si, pur si simplu, va veti uimi!
trebuie sa latre cand il linge sau asa pur si simplu ?
EXCELENTUL
Postat pe 4 Ianuarie 2013 21:12
buna!si eu am un neg de cateva luni si nu stiu cum sa scap de el.daca esti amabila sa-mi spui cum se numeste crema pe care ai folosito.salutari
Mary_Yo_1
Postat pe 1 Iulie 2013 20:20
buna poti sa mi spui si mie cm se numea acel medicament pt negi?? te rog ms
kudika_933303
Postat pe 4 Septembrie 2013 10:00
La fel si eu! am avut pe deget si l am taiat cu forfecuta.. tin minte ca m-a durut dar mi-a trecut de tot
abc89
Postat pe 30 Decembrie 2013 14:57
Apropo de negul intre degetele de la picior,eu am avut acest neg timp de 15 ani de zile la degetul mic.Am încercat toatã farmacia de rahat româneascã și nimic.Spre norocul meu am plecat în SUA anul trecut in Michigan aici am fost la cumpãrãturi în wholMart din întâmplare am dat de un stativ cu tot felul de unguiente antifungice.Am cumparat la întâmplare un tub în valoare de 8$!,zicindu-mi în mintea mea ce-am avut și ce-am pierdut,credeti-ma ca du 10 zile sa simtit o ameliorare majora nu mai avem mincãrimi și mirosuri inspurtabile și mai ales acea durere seaca,și cel mai important lucru era ca scãdea în dimensiune.Toatã treaba a durat cam o luna de zile, și multam ca numai am nimic.Unguientul se numeste"LOTRIMIN" AF ANTIFUNGAL.încercați cu încredere sper s-al gãsiți și în leșinat-a asta de tara!.
kudika_979909
Postat pe 21 Ianuarie 2015 12:12
Apa oxidativa electrolizata (apa acida) se foloseste pentru uz extern si este un demachiant si un dezinfectant (dar nu un agent activ - sapun). Apa acida este folosita pentru si pentru spalarea suprafetelor de preparare a hranei, fructelor si legumelor. Apa oxidativa electrolizata distruge sporii si multe virusuri si bacterii.
http://apastructurata.blogspot.ro/2014/11/apa-acida-electrolizata-inactiveaza.html
apa_structurata
Postat pe 23 Ianuarie 2015 17:30
Am scãpat de negi cu creme care contineau ulei de jojoba.Crema se numea Kaloderma si nu se gãsește decat in farmacii din Germania.Atentie nu toate cremele Kaloderma conțin jojoba!
Si daca tor sunt aici,va mai dau un sfat:nu cumparati pe internet VALGOMED un fel de "orteze" pentru tratarea monturilor la picioare!In disperare de cauza,am comandat pe net acest produs care s-a dovedit a fi o bãtaie de joc!
In loc de orteze din silicon,am primit 2"chestii" ca niște moluste,moi,bune de nimic,dar frumos ambalate,made in USA !!!Am platit 1.050.000 lei vechi.Am vrut sa-l returnez,dar nu am CUI !!! Numarul de telefon afisat nu este valid,nimeni nu rãspunde!
Macar sa nu mai pacaleasca si pe alții.
Oricum,o sa-i reclam la protecția consumatorului.
George_Vadin_1
Postat pe 18 Septembrie 2015 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosulete pe spate 19 De la: STELLA_STAR 21 Aprilie 2010 01:15
epilatul 5 De la: rock90 28 Mai 2009 20:50
cafeaua ingrasa sau slabeste? 70 De la: maricea 31 Martie 2016 10:16
hepatita C.....HELLP!! 2 De la: alina_pitaru 13 Septembrie 2009 22:23
vand leg magic primit cadou 2 De la: victoras198 5 Aprilie 2011 09:58