Setari Cookie-uri

Concurs : Castiga 2 lotiuni de corp de la NIVEA pentru 2 momente speciale!

Kudika si Nivea te invita la concurs!

Ce trebuie sa faci?

Descrie-ne in acest topic de concurs ce tinute ai purta in cele doua momente speciale - o iesire cu prietenele si o seara cu iubitul.

Ce poti castiga?

Cele mai interesante 10 raspunsuri vor fi premiate cu cate un set constand in cele doua lotiuni de corp NIVEA si noile produse de styling NIVEA (spuma coafanta si spray fixativ Diamond Gloss).

Poti afla mai multe despre produsele NIVEA pe www.nivea.ro

Concursul se desfasoara in perioada 4 - 18 mai 2009.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile din acest topic din forum.

Castigatoarele vor fi anuntate prin email si in topicul de forum destinat concursului.
concursKudika
Postat pe 3 Mai 2009 19:19
sa mori tu....sa nu ne minti
ralu_zar
Postat pe 4 Mai 2009 03:28
SIDONIA69
Postat pe 4 Mai 2009 03:31
De la: concursKudika, la data 2009-05-03 19:19:30Kudika si Nivea te invita la concurs!

Ce trebuie sa faci?

Descrie-ne in acest topic de concurs ce tinute ai purta in cele doua momente speciale - o iesire cu prietenele si o seara cu iubitul.

Ce poti castiga?

Cele mai interesante 10 raspunsuri vor fi premiate cu cate un set constand in cele doua lotiuni de corp NIVEA si noile produse de styling NIVEA (spuma coafanta si spray fixativ Diamond Gloss).

Poti afla mai multe despre produsele NIVEA pe www.nivea.ro

Concursul se desfasoara in perioada 4 - 18 mai 2009.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile din acest topic din forum.

Castigatoarele vor fi anuntate prin email si in topicul de forum destinat concursului.
SIDONIA69
Postat pe 4 Mai 2009 03:33
1.O seara , cu prietenele: O rochie fashion sport, si sexi, in nuante LYLA.
2.O seara , cu iubitul: O rochie rosie, cu palarie ROSIE, si decolteuri, absolut indecente.

SIDONIA69
Postat pe 4 Mai 2009 03:36
1cu prietenele ma imbrac sport 2cu iubitul ma imbrac cu o rochita sexi

Postat pe 4 Mai 2009 07:30
Cu prietenele ma imbrac casual,in functie de evenimentul la care particip ,iar cu iubitul ma imbrac elegant.
ClaudiaLungu
Postat pe 4 Mai 2009 07:45
Cand ies cu prietenele ma imbrac sport(daca mergem la sala sau alergam)in rest ma imbrac elegant si sexy,iar cu iubitul ma imbrac casual si sexy,depinde de evenimentul la care participam.
yety
Postat pe 4 Mai 2009 07:54
In finctie de evenimentul la care as asista, cu prietenele m-as imbraca intr-o rochita in culori pastelate, pale, iar cu prietenul meu foarte sexy si provocator, sa atrag toate privirile. important in ambele cazuri e sa ma simt bine in pielea mea.
mireladobre
Postat pe 4 Mai 2009 07:55
cu prietenele prefer ceva mai lejer.....o rochita in culori pastelate predominand culorile de gaben,alb si putin verde (accentuand bronzul)si o pereche de sandalute cu un toc mediu ,iar intr-o seara cu prietenul as alege o rochie fara spate,dreapta,lungimea fiind medie(cativa cm deasupra genunchilor)intr-o nuanta de roz deschis si o pereche de pantofi roz cu un toc subite si inalt........;)
monyka10
Postat pe 4 Mai 2009 07:58
Cu prietenele ma imbrac casual: un jeans tip conic-negu neaparat sandalute cu tocuri inalte-rosii, si o bluza din matase naturala inflorata-evident floriile sunt rosii .Piesa de rezistenta este reprezentata de geanta...neaparat plic.In cazul in care este seara si este racoare afara o sa am si un sacou.
Cu iubitul ma imbrac casual-elegant...neaparat rochita vaporoasa,sxi si inflorata- in spiritul verii.Sandalute si plic(pentru ca mergem la cina)
lara_05071984
Postat pe 4 Mai 2009 08:00
Cand ies cu prietenele ma imbrac cu o pereche de blugi un tricou mai lung cu bata si o pereche de balerini.Cand ies cu iubitul cu o rochitza alba sau in orice caz cu ceva mai elegant.
kudika015405
Postat pe 4 Mai 2009 08:02

momentul 1:ma imbrac destul de lejer-jeansi, balerini si top sau o bluza din in, plus geanta din material tricotat
momentul 2: o rochie midi , casual-elegant, sandale cu toc si o geanta asortata cu tinuta
trebuie tinut cont de evenimentul si de locul in care mergem
crista_ile
Postat pe 4 Mai 2009 08:04
AAAAAAAAAA
E un subiect interesant!
pai cum sa descriu .......o seara cu iubitul necesita o tinuta speciala nu!
acum depinde si de locul unde iesim!
Daca iesim la un local select trebuie o tinuta eleganta, eventual o rochita sau un compleu sexi dar nu foarte provocator(pentru cei din jur), si neaparat un toculet inalt si subtire(asta suceste capul unui barbat), iar parul trebuie aranjat obligatoriu intr-o coafura adecvata tinutei, nu poti face o coafura stil ravasit la o rochie de seara nu?eventual un coculet dragut sau chiar si o coada de cal dar fara fire rebele! Oricum totul trebuie sa arate cat mai glamour!
in ceea ce priveste iesirea cu fetele, prietenele........aici poti adopta o tinuta mai lejera, dar si aici depinde de locul in care iesim!
Daca este o terasa, un parc sau ceva in aer liber tinuta poate fi cat se poate de sport, daca iesim intr-un bar, discoteca sau restaurant tip fast-food tinuta trebuie sa fie putin mai diferita adica ceva mai sexy eventual un pantalon si o bluzita mai decoltata si de ce nu sclipicioasa, sau cine prefera fusta sau rochia e ok .
Coafura...aici da se poate adopta o coafura cat mai rebela si chiar ravasita dar nu cu aspect de nepieptanat!
beautifulleyes
Postat pe 4 Mai 2009 08:14
welll.....let's see
la o iesire cu prietenele m-as imbraca foarte sexy: un top lucios cu un decolteu generos, dar decent, o pereche de blugi care sa imi puna in evidenta picioarele si talia, o pereche de pantofi cu un toc cui, o geanta care sa se asorteze cu pantofi , si accesori , ca de exemplu cercei lungi , mai multe bratari....
Iar la o intalnire cu iubitul meu: cred ca as purta o rochie vaporoasa rosie, cu o preche de sandale inalte si o geanta plic. parul l-as prinde coc iar accesori un colier de perle
krys_tyna01
Postat pe 4 Mai 2009 08:28
Cu prietenele ma imbrac lejer, pantaloni skinny, un maiou, tricou si ceva accesorii...pantofi sport.
Pe iubitul trebuie sa-l seduc clipa de clipa, asa ca probabil as purta ceva feminin, fusta, rochie :)
Hermycc
Postat pe 4 Mai 2009 08:31

cu prietenele te poti imbraca oricum dar "nu cu pielea pe dos"
cu iubitul :daca il iubesti direct in rochie de mireasa,il duci la biserica si gata.........,dac nu in tr-o rochita sexy.
motroc_raluca
Postat pe 4 Mai 2009 08:58
o seara cu prietenele: ceva in care sa ma simt bine, o rochita sport sexi,o geanta de alta culoare decat incaltamintea si saboti negri;
o seara cu iubitul: ceva foarte sexi:o fustita scurta, o bluza draguta, pantofi cu toc, parul desprins si cret
anca_321
Postat pe 4 Mai 2009 08:59
Eu sunt o persoana care oscilez mereu intre casual si elegant asa ca pentru o iesire cu prietenele in oras as alege o fusta conica bej,o camasa alba hippie,o cura in talie verde cu imprimeu si o pereche de sandalute si o pereche de cercei de culoarea curelei.
Pentru o iesire in oras cu iubitul as opta pentru o rochie gri dintr-un material lejer cu brau negru la care asortezio pereche de pantofi gri metalizat cu fundita neagra la spate. Si pentru ca o tinuta all gray este destul de banala, as alege o geanta grena crosetata, cu combinatie de piele, pentru a da tinutei un plus de culoare.
alidascalu
Postat pe 4 Mai 2009 09:06
eu ma imbrac la fel cand ies cu prietenele sa atrag atentzia celorlaltzi..shi cam aceeashi tzinuta shi cand ies cu iubitul..mash imbraca altfel dak ash sta intro seara acasa cu el..atunci ar fi nevoie de o lenjerie sexy..
gyaaa
Postat pe 4 Mai 2009 09:09
La o iesire cu prietenele ma imbrac casual.. intr-o pereche de jeans, un tricou funny si o pereche de pantofi sport care sa ma ajute sa rezist la plimbarile lungi pe care le fac cu ele, fiindca noua nu ne place sa stam foarte mult intr-un singur loc.

In ceea ce priveste o seara cu iubitul meu .. aici este putin mai complicat. Desi iubitul imi este si cel mai bun prieten ... iesirile cu el trebuie sa fie unele senzuale in orice moment.. asa ca as alege o tinuta lejera si sexy in acelasi timp.. cum ar fi o preche de jeans, niste pantofiori sexy si un maieu sau o bluzita mai deosebita, pentru serile calde in care iersim pur si simplu la o plimbare prin parcul romantic din orasul nostru.
Daca ar fi sa iesim la o cina romantica as alege o rochita simpla intr-o culoare care mie imi place foarte mult si care imi scoate ochii in evidenta - turcoaz, niste sandalute comode fiindca acum a venit vremea calda si o gentuta neagra. Parul l-as lasa desfacut pentru ca prietenul meu sa se poata juca in el. Ii place foarte mult sa faca asta.

Momentele petrecute cu prietenele mele si cu iubitul meu sunt doua momente speciale care necesita atentie in alegerea tinutei.

buburuzaAlina
Postat pe 4 Mai 2009 09:12
Cand ies cu prietenele m-as imbraca in jeansi si o bluza de in sau dintr-un material vaporos la care adaug accesorii, dar in general ma imbrac in tendinte sport.
La o intalnire cu iubitul ma imbrac elegant dar in acelasi timp sexi, provocator si lejer, pentru ca daca nu ma simt bine in ce sunt imbracata, seara este distrusa. Culoarea mea preferata fiind rosu, evident ca voi alege o tinuta de aceasta culoare sau cel putin lenjeria intima va fi de aceasta culoare dar cu o conditie: sa port o bluza cu un decolteu generos si putin transparenta.incaltamintea cu un toc mediu si subtire indiferent ca este de vara sau de toamna-primavara se potriveste cu o tinuta pentru o seara romantica cu iubitul. O rochie rosie sau alba gen Marilyn Monroe care pune in evidenta silueta si te face sa pari sexi dar si inocenta in acelasi timp. Parul mi-l aranjez cat mai simplu, lasat liber fara fixativ sau clame de prins.
Annca_Nichi
Postat pe 4 Mai 2009 09:13
Cu prietenele: o salopeta de blugi, scurta, cu un tricou haios, si cu platforme sau tocuri inalte. In talie o esarfa uni, inodata sub forma de funda.
Cu iubitul: o rochita babydoll, mai decoltata, care sa-l atraga prin inocenta, dar sa-l si 'incante' prin ce lasa la vedere
kudika016689
Postat pe 4 Mai 2009 09:30
buna tuturor de la concurs si forum,sunt o femeie pe la jumatate a varstei si mie imi place sa fiu mai sportiv ca plec afara mai bine mai lejer imbracata,dar la o petrecere imi place sa fiu mai cocheta si bine aranjata ce inteleg eu prin asta sa fiu la orochie mai dupa mine finca sunt mai plinuta,la fel aranjata in toate privintele bine inteles adecvat dupa varsta mea.
pop50
Postat pe 4 Mai 2009 09:31
la o plimbare cu fetele mele, m-as imbraca cu camasa, cravata, vesta desupra si tenesi, nu lipseste geanta patratoasa cu buzunare, iar cu iubitul meu... 8->.. nici nu trebuie sa stau prea mult pe ganduri, deci, cu ceva f sexy, decolteu indraznet..fara nicio jena si ceva mulat ;) si mai colorat sa ne binedispuna pe amandoi, parul mi-l las pe spate ca e lung si frumos, mi-l ciufulesc putin si gata :) asa ma simt eu cel ma bine si ii transmit si lui asta http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/24993.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/24993.html# si e minunat de fiecare data http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/24993.html#
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/24993.html# dar pana la urma depinde si de ocazie, locatie etc
ancutzel85
Postat pe 4 Mai 2009 09:38
Seara cu prietenele ar fi una petrecuta in club, asa ca pentru asta as alege o rochie neagra cu niste paiete... multe paiete, cu spatele gol, iar de lungime... rezonabil, nu vrem sa tindem la vulgaritate:-)). Sandalele ar fi unele tip gladiator... insa cu toc, sa zic de 10 cm...
Tot neagra ar fi si rochia pentru seara petrecuta cu iubitul, insa una discreta, simpla, eleganta, putin deasupra de genunchi si poate sa dezvaluie putin si decoleul, bretele foarte subtiri, cu niste pantofi decupati in fata... cum altfel decat cu toc?!
lenam
Postat pe 4 Mai 2009 09:43
Pentru o iesire cu fetele: o crema de corp cu particule aurii foarte fine, o rochita babydoll, pantofi de piele intoarsa si parfum.
Pentru o seara cu iubitul: un par proaspat spalat mirosind a sampon, crema de corp parfumata si un furou lung de saten negru.
DieA
Postat pe 4 Mai 2009 09:43
Pentru o seara cu prietenele voi opta pentru ceva cat mai comod ,indiferent de eveniment ,important e sa ma simt eu bine !
O seara cu iubitul .... cred ca voi alege un parfum si costumul lui Adam si Eva !
ingerash_unik87
Postat pe 4 Mai 2009 09:51
dat fiind serviciului care il am ,m-am obisnuit sa ma imbrac mai ofice.deci atat la intalnirea cu prietenele cat si cu iubitul m-as imbraca intr-o camasuta alba[rafinament;eleganta] si o pereche de pantaloni negri.poate sunt prea simpla dar este si placut si confortabil
ionelaalexia
Postat pe 4 Mai 2009 09:53
La intalnirea cu prietenele m-as imbraca intr-o tinuta fresh: o bluza galbena cu imprimeu de fori,dintr-un material mai vaporos,blugi albastrii,subtiri si niste sandale cu toc mai mic (pt. a rezista mult timp la plimabrile facute prin magazine ). Bineinteles.... sa nu uitam de accesorii care ar consta in niste cercei mai mari,ochelarii mari de soare si o poseta bine asortata si nu foarte mare.

La intalnirea cu iubitull meu...hmmm...as imbraca o rochie albastru inchis, cu imprimeu de flori, lunga pana la genunchi,cu un decolteu potrivit,pantofi gri-argintii si o poseta plic asortata la pantof...si ...eventual cateva bratari.
03Pandora1986
Postat pe 4 Mai 2009 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Kudika si FashionUp 1495 De la: concursKudika 12 Martie 2013 22:31
Reteta de ciocolata pentru destinatia ta de vis 52 De la: concursKudika 5 Septembrie 2012 19:56
Vrei sa iti innoiesti garderoba? Castiga vouchere de cumparaturi oferite de Zippler.ro! 563 De la: concursKudika 1 Mai 2012 19:42
Castiga unul dintre cele doua locuri in Tabara Coolturala BookLand oferite de BookLand! 80 De la: concursKudika 21 Aprilie 2015 17:53
Concurs: Cum ai petrecut Ziua Indragostitilor? 212 De la: luckyyyLuke 14 Martie 2009 02:42