Setari Cookie-uri

Cum scapati de inestetica celulita?

-folosesc crema Amincissant Thermo-Sculpt, beau zilnic apa cu lamaie, fac zilnic pe bicicleta statica intre 22-45 km, mananc multe fructe si in rest...........astept rezultatele
salutare!
maryya2008
Postat pe 6 Mai 2009 14:49
mananc sanatos, alerg, masaj....dar inca mai am de luptat. Need help!
ioa_m
Postat pe 6 Mai 2009 16:54
1.fac miscare,pentru ca daca nu faci miscare degeaba folosesi cea mai buna crema din lume daca stai toata ziua in pat degeaba ... nu scapi de ea niciodata:)
2.folosesc diferite creme anticelulita

3.in fiecare seara imi mases zonele unde am celulita cu o crema.....
kudika021702
Postat pe 6 Mai 2009 17:01
Amincissant Thermo-Sculpt te ajuta sa scapi de celulita.
odinitza
Postat pe 6 Mai 2009 17:12
Am incerca sa scap de celulita prin mai multe metode dar fara rezultate. As dori sa incerc si Crema Amincissant Thermo Sculpt.
elena130
Postat pe 6 Mai 2009 17:59
AMINCISSANT THERMO- SCULPT
prir_2007
Postat pe 6 Mai 2009 18:17
cea mai buna solutie pentru a scapa de celulita este masajul cu crema Amincissant Thermo-Sculpt, tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire, care stimuleaza producerea de colagen:)
laura_e_miron
Postat pe 6 Mai 2009 20:08
eu incerc sa fac cat mai des miscare, fie ca inseamna doar mers pe jos, dar nu asa in dorul lenii cum se zice, ci putin mai repede, joc badminton, fac gimnastica, si imi masez coapsele, dar park tot nu e destul asa ma straduiesc sa combat aceasta "boala a sedentarismului".










t_rebelle
Postat pe 6 Mai 2009 20:17
Eu din cate stiu celulita apare si din cauza constipatiei frecvente si eu, cum sufar de asa ceva...evident si celulita s-a lipit de mine. Am incercat creme multe si scumpe, aparate de masaj anti-celulitic, dar nu prea am vazut rezultate. In rest, incerc sa beau lichide cat de multe si in ultimul timp, din cauza stresului continuu de la munca, chiar simt nevoia doar sa beau lichide, mi se usuca gura f tare. Mai fac bicicleta....de o parioada m-am cam lasat pe tanjeala, recunosc, dar promit sa ma apuc de ea din nou; faceam cate 10-20 km pe zi, in functie de timp si de starea fizica.
Mi-ar placea sa incerc si ceva nou, ca e chiar urat cand mergi la plaja si iti scoti celulita la vedere.
albastreaua
Postat pe 6 Mai 2009 21:32
cum ma lupt eu cu celulita?poi...cu ceaiuri,multe lichide...dar inca nu am obtinut nici un rezultat....
elenutzza18
Postat pe 6 Mai 2009 23:42
crema Amincissant Thermo-Sculpt, tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire, care stimuleaza producerea de colagen;
masaj;
tratamente naturiste
exercitii fizice
iuliaiulia
Postat pe 7 Mai 2009 07:18
Oglinda in care imi admir conturul trupului in fiecare dimineata, fie ca vreau, fie ca nu ma intreb daca nu cumva e o oglinda care deformeaza si cred ca mareste celulita, pe care eu in mod normal nici nu o am :). Ca atare acum incepe lupta, intai cu oglinda, apoi ma uit urat la celulita. Lupta se termina cu o victorie de partea adversa.
Ma intreb daca pot sa pacalesc oglinda folosind crema aceasta pe care sper sa o castig. Oare si atunci va mai castiga?
xnici
Postat pe 7 Mai 2009 08:43
sincera sa fiu celulita o combateam cu sport, mergeam inainte la fitnes si fara paine, aia ma ingrasa pe mine. si mesele regulate. plus ca de la masa ma ridicam fara sa fiu satula si mestecam foarte incet.
acum dupa nastere, celulita isi cam face de cap si imi este mai greu sa slabesc.
asa k m-am gandit si eu ca pe langa miscare, pe care ar trebuii sa o fac, ar merge plusul acesta cu creme.
cristi_nne
Postat pe 7 Mai 2009 08:51
Eu l-am convins pe prietenul meu sa-mi faca masaj in fiecare saptamana cu ulei de boia, care arde foarte foarte tare. Cateodata il mai combin cu ulei de masline pentru catifelare. Dupa o jumatate de ora de masaj ma invelesc in film alimentar si stau asa inca 40 de minute. In fiecare zi fac cel putin o jumatate de ora exercitii pentru abdomen, fese, spate, picioare, dupa ce in prealabil m-am dat cu o crema anticelulitica Cellulight. La dus folosesc mereu manusa pentru exfoliere, iar dupa dus ma dau cu lotiune de corp efect fermitate.
darkksnow
Postat pe 7 Mai 2009 09:09
buna fetelor de la concurs si de pe sait ca sa scapi de celulita trebuie sa folosestii crema Amincissant Thermo-Sculpt. este un tratament pe baza de colagen activ cu un efect activ de incalzire care ar stimula procedura de colagen, si numai asa vom scapa de celulita.
pop50
Postat pe 7 Mai 2009 09:19
Nu prea lupt, incerc sa slabesc sa nu se mai vada, dar e greeeu!
Mitzi76
Postat pe 7 Mai 2009 09:54
Eu am incercat la recomandarea unei doamne in varsta care tinea la look-ul ei, crema anticelulitica SUPLIFORM si exercitii fizice zilnice la sala si un program normal de masa (tin sa spun ca nu am tinut cura de slabire niciodata caci nu ma pot abtine de la dulciuri.) Am tinut acest tratament anticelulitic timp de o luna de zile si a avut mai mare efectul decat o luna de tratament de vacuum si electrostimulare care nu a avut nici un efect....am iesit tot asa cum am intrat, nici macar o imbunatatire a tonusului pielii dupa electrostimularea aia. Acum am reluat tratamentul cu o crema de la AVON anticelulitica (am primit-o cadou si nu-mi aduc aminte cum se numeste dar o sa va zic data viitoare) si tin sa va spun ca e eficienta. De ce? pentru ca are si un amestec de culoare care pigmenteaza putin pielea si care daca tii tratamentul asa cum ti se spune in indicatii se amelioreaza vizual vergeturile, firicelele acelea de pe picioare (venele mai subtiri si inestetice)si eu sunt multumita fiindca alea chiar ma deranjau la ochi cand imi priveam picioarele in oglinda. Mentionez ca eu port numai fuste scurte si nu-mi pot permite sa am picioarele urate. Dar in general cred ca functioneaza in combaterea celulitei exercitiile fizice constante si vorbim de ani de zile nu de cateva saptamani ca nu avem nici o sansa in termen scurt, si masajul cu o crema anticelulitica zilnic si constant. Am mai facut si masaj timp de o saptamana cu zat de cafea amestecat cu gel de dus in timp ce faceam baie si a fost super in sensul ca a fost benefic si pentru piele ca am indepartat si celulele moarte lasand o piele mai ferma si fina. Concluzia este ca indiferent de ceea ce se spune despre efectele benefice in timp scurt este doar vrajeala, ca sa scapi de celulita trebuie sa fii disciplinata si sa-ti creezi un program al tau care crezi ca poti sa-l tii dar pe termen lung si constant. Doar asa vei avea rezultate, mentinand programul pe termen lung.
mirela_74
Postat pe 7 Mai 2009 10:06
Eu folosesc un gel de dus abraziv pe care l-am achizitionat impreuna cu o crema cu efect termoactiv din comert.. nu mai fac reclama. Uneori mai aplic si folie de plastic in zona coapselor inainte de culcare. :D In rest incerc sa fac mai multa miscare. Cam atat.. :)
andre84
Postat pe 7 Mai 2009 10:07
Solutia mea impotriva celulitei: masajul si sportul, in combinatie cu o crema anticelulitica, pot avea efecte vizibile, si bineinteles nu manacand non stop(sau diete drastice).
danuzzta
Postat pe 7 Mai 2009 10:09
am inceput un "tratament" impotriva celulitei de putin timp (cam 1 saptamana ) si folosesc un gel anticelulitic pentru drenaj, de 3 ori pe saptamana fac sport si incerc sa am grija ce manac si cat manac daca as avea timp si de 2 sedinte de masaj pe saptamana ar fi minunat,dar timpul asta.....offf......
claudyaa
Postat pe 7 Mai 2009 10:44
Fiecare lauda crema asta si cred ca nici nu au auzit de ea pana acum.Scuze pentru cei care sunt intr-adevar sinceri.Eu am ramas cu multa celulita pe burta si din pacate nu am reusit inca sa scap de ea.Am incercat si creme si masaj dar degeaba.Cred ca ar trebui sa trec la facut abdomene dar lenea asta nu ma lasa.Mult succes la toata lumea.
swwety25f397
Postat pe 7 Mai 2009 11:36
Cremele nu te ajuta sa elimini celulita! Un regim sanatos de viata si multa miscare, atat. Deocamdata eu nu am probleme, dar sunt constienta ca anii trec si tineretea dispare. Incerc sa o previn de pe acum.
Laura_cute
Postat pe 7 Mai 2009 11:42
1.IN PRIMUL RAND MULTA MISCARE;MERS PE JOS .DANS
2.AM GRIJA CE MANANC-CEREALE.FRUCTE SI LEGUME.PESTE CARNE DE PUI
3.HIDRATARE
kudika008555
Postat pe 7 Mai 2009 11:48
Buna, eu pentru a scapa de celulita folosesc o crema pe baza de ulei de masline si ceai verde, dar sincera sa fiu inca nu am vazut nici un efect. Tare as vrea sa castig acest gel Amincissant Thermo-Sculpt, sa vad ce efecte ar avea asupra celulitei pe care o am, iar daca are efecte cu siguranta o sa-l recumand la foarte multa lume, deoarece majoritatea persoanelor din anturajul meu au celulita.
Cu respect, Daniela.
danielai2009
Postat pe 7 Mai 2009 12:07
Nici o crema cat ar fi ea de buna,fara un masaj profund,miscare si dieta bazata pe fructe multe, legume si carne slaba nu merge. Am incercat tot felul de creme,mai scumpe,mai ieftine si nu prea au dat rezultat, pana am gasit o crema anticelulitica de la TIS Farmaceutic. Am folosit-o numai seara, cu masaj riguros si impachetare cu folie alimentara, si dupa 14zile s-a vazut intr-adevar diferenta. De curand mi-am achizitionat si un aparat de masaj anticelulitic pe baza de vacuum,iar in combinatie cu crema da rezultate f bune. Inca n-am scapat definitv de ea,dar mai insist
kudika009949
Postat pe 7 Mai 2009 12:08
Servus, eu folosesc unt de corp si incerc sa fac cat mai multa miscare, chiar si sa merg pe jos cat mai mult, eu zic ca ajuta! Asta nu inseamna ca am scapat de celulita de tot! Tot trebuie sa mai am grija si la alimentatie ceea ce e un pic mai greu!
kudika010199
Postat pe 7 Mai 2009 12:17
in primul rand am grija la alimentatie, pentru ca celulita nu apare de la stat ci de la mancat... am grija ce mananc iar apoi ma intretin cu sport... si daca tot se intampla sa apara atunci masajul cu creme anti celulita este cel mai bun... nu am incercat inca crema aceasta dar suna bine efectul acela de incalzire... nu mai stau la vara cu burta la soare sa imi ard grasimile
sunt si tratamentele "naturiste" bune dar dureaza cam mult pana se vad efectele si pentru ca in curand o sa vina vara... chiar mi-ar trebui putina crema minune sa scap de acumularile de grasime de asta iarna... sunt ca o ursoaica iarna "hibernez" si asa am zeci de haine pe mine, primavara ma tratez si vara arat perfect sper sa castig acest gel Amincissant Thermo-Sculpt sa ma ajute sa ajung unde vreau ca mai e o luna pana la vara!!!
ramo22
Postat pe 7 Mai 2009 12:56
fac mult sport ,mananc sanatos,beau multe lichide incepand de la sucuri naturale facute in casa pana la apa plata!ma dau cu creme anticelulitice dar nu cred ca sunt atat de bune cred ca aceasta data de voi v a fi minunata si de aceea as dori sa o castig!urez succesc tuturor celor care participa la acest concurs!:*
kudika014639
Postat pe 7 Mai 2009 12:58
Cred ca cea mai buna metoda este combinatia perfecta intre putin sport, un mod de alimentatie si viata sanatos si...bineinteles, o crema tratament pe masura: Amincissant Thermo-Sculpt, de la Lineance! Chiar as incerca acest tratament!
A...SI SA NU UITAM...MULTA VOINTA FETELOR!!! Pana la urma obtinem pielea mult-dorita. Sper ca Amincissant Thermo-Sculpt sa fie ARMA mea distructiva impotriva inesteticei celulite!!! La razboi!
sacre_blue28
Postat pe 7 Mai 2009 13:07
cu Amincissant Thermo-Sculpt, tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire, care reduce tesutul adipos cu 73% si stimuleaza producerea de colagen cu 41% in numai 14 zile.
geta_32g
Postat pe 7 Mai 2009 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Wizz Air iti da aripi sa descoperi Europa 460 De la: concursKudika 22 August 2012 15:08
Concurs: Incaltamintea preferata! 1874 De la: concursKudika 25 August 2009 17:54
Concurs Vazutlatv.ro 2553 De la: concursKudika 19 Martie 2010 17:54
Castiga saptamanal o pereche de Pantofi Kudika! - 25-30 iunie 613 De la: concursKudika 1 Iulie 2013 11:11
CONCURS ELSEVE TOTAL REPAIR 3745 De la: concursKudika 10 Decembrie 2009 12:50