Setari Cookie-uri

Cum scapati de inestetica celulita?

De la: ScorpiutsA, la data 2009-05-07 21:19:31
De la: katwoman, la data 2009-05-07 21:13:36
De la: ScorpiutsA, la data 2009-05-07 21:11:48
De la: katwoman, la data 2009-05-07 21:08:57alea sunt vergeturi, celulita e aia de pe buci daca alta mai vizibila nu ai, de obicei acolo apare prima data


Nu...pe picioare aveam prima data, pe fese mi-au aparut ulterior. Si am vazut cum arata celulita la mama, la prietene de-ale ei, etc....si nu arata la fel sunt cumva diferite nu stiu cum sa descriu, dar sunt diferite. Apropo...pe abdomen nu am, decat pe coapse si pe fese


sunt vergeturi, si de obicei nu se mai pot trata, parca am auzit de ceva chestii cu laser, dar nu stiu sa-ti spun sigur




DAMN....bine ca m-am obisnuit deja cu ele

Nu sunt foarte complexata de chestia asta....vara stau in costum de baie fara nicio jena, oricum de la bronz nu se mai vad asa tare, dar totusi parca mi-ar placea si mie sa am o piele asa fine fara imperfectiuni ca alte fete. Cam nasol daca chiar nu prea mai am ce face in privinta lor.

Mersi de raspunsuri


de aceea s-au inventat lotiunile de corp, in special cele cu vitamina E dar trebuie folosite preventiv ca sa nu-ti mai apara, dar daca zici ca sunt din copilarie chiar nu mai ai ce sa le faci, inseamna ca atunci ai pus kg in plus intr-o perioada foarte scurta de timp si ai slabit iar

Postat pe 7 Mai 2009 21:22


"Celulita se amelioreaza, zic toti, nu se vindeca. E importanta o alimentatie aparte, un stil de viata sanatos, fara cafea, tutun, grasimi, alcool.
Eu mai fac masaj in fiecare seara cu zatul de la cafeaua pe care o consumam in casa...am citit in revistele de frumusete ca ar da rezultate...si chiar asa e. Pielea devine altfel...fina, chiar arata mult mai bine...nu mai are aspectul ala de brobonite sub piele daca le pot spune asa...doar ca trebuie sa urmez acelashi ritual de fiecare data: dupa frecarea cu zat, limpezesc bine si pielea ramane maronie, cu miros de filtru de cafea nespalat api imi incalzesc putin ulei de masline adaug cateva picaturi de vitamina A si masez cateva minute .
O alta solutie ca sa scapati de celulita dar si ca sa aveti pielea fema si fina este impachetarea cu alge... cumparati de la farmacie/plafar/etc praf de alge, il amestecati cu apa conform instructiunilor, il aplicati pe picioare, burta si inveliti cu folie de celofan (ex cea alimentara) stati asa 45 minute minim ... rezultatele se vad dupa a 5 a sedinta. Toate aceste trucuri le-am incercat eu acasa si sincer au dat rezultate ! bani pentru creme scumpe nu am avut si de aceea tot ce am facut am facut cu costuri minime !
adealex
Postat pe 7 Mai 2009 21:25
Nope....cand eram mica eram chiar slaba doar la fata eram mai rotunda, in schimb acum cand am mai crescut am inceput sa ma mai implinesc putin, am mai pus ceva carne pe oase. In fine...e bine si asa, m-am obisnuit deja
ScorpiutsA
Postat pe 7 Mai 2009 21:27
Eu folosesc electrostimularea la domiciliu. Am cumparat de pe un site un miniaparat de electrostimulare, si mai folosesc si diferite creme. In rest, apa multa.
anirc
Postat pe 7 Mai 2009 21:59
prin miscare si masaje cu diferite creme mai incerc si unele impachetari cu zat de cafea.daca ai apucat sa o faci ggreu mai scapi de ea

Postat pe 7 Mai 2009 22:07
pentru a scapa de celulita, am ales varianta cea mai lunga dar cea mai sigura: stil de viata sanatos(

dieta bazata pe cat mai multe legume si fructe, nu prajit, dulciuri sau carbogazoase, nu grasimi si cat

mai putina sare ) , cat mai multa apa, masaj zilnic cu crema antcelulitica, un somn bun, mers pe role

aproape zilnic. Deja vad rezultatele. Aaaa, si sa nu uit, un sfat pentru cele ce iau anticonceptionale:

nu mai fumati!!!
aipu_georgeta
Postat pe 7 Mai 2009 22:09
Folosesc creme cu efect anticelulitic,masaj,exercitii fizice si nu ultimul rand am grija sa ma hidratez zilnic.
stefanbucur_05
Postat pe 7 Mai 2009 23:06
Buna!Hristos a inviat!
Pentru a scapa de celulita folosesc urmatoarele "arme": merg la masaj anticelulitic de doua ori pe saptamana(masaj care se folosind o crema anticelulitica), fac o sedinta de impachetari de cate ori imi permite buzunarul, alerg zilnic.
bambucik
Postat pe 7 Mai 2009 23:25
In lupta cu celulita la putere sunt masajul, alimentatia sanatoasa, consumul de lichide si miscarea, evitarea consumului de alcool si tutun precum si evitarea hainele stramte care impiedica circulatia.

1.Masajul anticelulitic este o prima metoda de succes in ceea ce priveste eliminarea celulitei - dar in functie si de tipul celulitei- cu utilizarea de creme si solutii anticelulitice speciale, tonifiante, care ajuta si ele la redobandirea aspectului sanatos al pielii. De asemenea masajul anticelulitic prezinta si alte beneficii in afara celui caruia ii este destinat in principal: reface circulatia locala prin mobilizarea sangelui, rezultat al masajului, activeaza detoxifierea locala si drenajul limfatic.
2.E necesar sa se consume multe lichide pe zi, doi litri ;
3.Sa se manance un kg de fructe sau legume pe zi, precum si peste de doua ori pe saptamana, doua oua pe saptamana si lactate;
4. Lupta cu sedentarismul prin exercitii de gimnastica aerobica, alergari sau macar mersul pe jos in ritm alert.
5. Rezultate excelente se obtin si cu ajutorul masajului cu aparatul Cellu M6 care ajuta la tonifiere, reducerea celulitei, refacerea colagenului in tesuturi realizand o remodelare prin conturare.
6. Un ultim procedeu este impachetarea cu namol marin sau alge.
Urez mult succes tuturor in lupta impotriva celulitei.
coralungu
Postat pe 7 Mai 2009 23:39
Pai ca sa scapamde celulita, eu folosesc creme anticelulitice (mai multe sau mai putin satisfacatoare) si prin masajul anticelulitic + cu o serie de exercitii fizice speciale pentru asa ceva, pe care mi le-a recomandat nutritionista!
jullya_dulcik
Postat pe 8 Mai 2009 04:21
fac sport zilnic , cel putin 1 ora .Merg zilnic pe jos , urc scarile , beau 2 litri de apa pe zi si nu mananc gras.
aureliaeftene
Postat pe 8 Mai 2009 08:29
salut la toata lumea
nici eu nu am sa spun ca folosesc crema asta. pp ca e f scumpa si nu stiu daca isi permite toata lumea. eu folosesc o crema anticelulitica de la oriflame si nu stiu ce efect are dar imi face o piele foarte fina. andreea
andreea_prisacaru
Postat pe 8 Mai 2009 09:06
Eu lupt impotriva celulitei prin masaj cu ulei de masline ,beau 2 litri de apa pe zi,am renuntat sa mananc grasimi si imi exfoliez pielea cu zat de cafea,fac sport zilnic.
alidascalu
Postat pe 8 Mai 2009 10:11
hmmm eu incerc cu masaj...din pacate nu am gasit o crema care sa faca intra-adevar minuni....cremele sunt bune,dar nu te scapa in totalitate de celutilita...si va zic asta pentru ca am incercat multe si am facut masaj de fiecare data.chiar sunt curioasa cum este aceasta noua crema si ce efecte are
miresica
Postat pe 8 Mai 2009 11:19
eu fac masaj anticelulitic de 2 ori pe saptamana si nu mananc dupa 6. chiar functioneaza!

Postat pe 8 Mai 2009 12:22
Mmmmm, cred ca celulita este dusmanul de moarte al tuturor femeilor. Eu una pot spune ca sunt slabuta si totusi am un inceput de celulita din cauza serviciului de asa natura - stat la birou de dimineata pana seara .
Stiu ca regula de aur pentru a preveni celulita este consumarea de multa multa apa si exercitii fizice. Acum intrebarea e : cine face sau cine are timp ? Eu una recunosc ca nu am si incerc tot felul de artificii pentru a tine celulita in frau plus ca vine caldura acum si vrem sa mergem la mare ...
De vreo 2 luni am descoperit o gama noua de la Elmiplant - Cellulight se numeste. Exista 3 produse - unul termo, altul abraziv pt dus si un gel usor termo.
Au efect dar recunosc ca daca sunt "imbinate" cu un masaj puternic ( in general facut de sotul meu ) cam dau rezultate.
violetaenescu
Postat pe 8 Mai 2009 12:54
Vrei sa slabesti 100% natural fara efect advers de yoyo ?Nimic mai simplu- Acum este posibil -Descopera secretul chinezesc de slabit : Superslim -cu numai o capsula pe zi dimineata ,dupa micul dejun fara diete sau efort fizic obositor slabiti 5-10 kilograme pe luna !!! Detalii pe :
e-mail : super_slimm100@yahoo.com
tel :0771.208.512

Postat pe 8 Mai 2009 12:57
Vrei sa slabesti 100% natural fara efect advers de yoyo ?Nimic mai simplu- Acum este posibil -Descopera secretul chinezesc de slabit : Superslim -cu numai o capsula pe zi dimineata ,dupa micul dejun fara diete sau efort fizic obositor slabiti 5-10 kilograme pe luna !!! Detalii pe :
e-mail : super_slimm100@yahoo.com
tel :0771.208.512

Postat pe 8 Mai 2009 12:58
Vrei sa slabesti 100% natural fara efect advers de yoyo ?Nimic mai simplu- Acum este posibil -Descopera secretul chinezesc de slabit : Superslim -cu numai o capsula pe zi dimineata ,dupa micul dejun fara diete sau efort fizic obositor slabiti 5-10 kilograme pe luna !!! Detalii pe :
e-mail : super_slimm100@yahoo.com
tel :0771.208.512

Postat pe 8 Mai 2009 12:58
Vrei sa slabesti 100% natural fara efect advers de yoyo ?Nimic mai simplu- Acum este posibil -Descopera secretul chinezesc de slabit : Superslim -cu numai o capsula pe zi dimineata ,dupa micul dejun fara diete sau efort fizic obositor slabiti 5-10 kilograme pe luna !!! Detalii pe :
e-mail : super_slimm100@yahoo.com
tel :0771.208.512

Postat pe 8 Mai 2009 12:58
crema Amincissant Thermo-Sculpt de la Linéance , tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire, care stimuleaza producerea de colagen
palmyra
Postat pe 8 Mai 2009 13:08
Beau 2,3 litri de apa pe zi,15 min alergat seara de 3 ori pe saptamana, 2 plimbari pe saptamana pe jos prin padure{daca-mi permite vremea},genoflexiuni saptamanal,impachetari cu cafea si ulei de masline,impachetari cu supliform,folosesc aparatul de masaj de la ufesa vario,nu mananc prajeli,nu beau sucuri acidulate,nu consum dulciuri in exces.

Postat pe 8 Mai 2009 13:40
Celulita, bat-o vina sa o bata !
Cremele termice, anticelulitice si cele cu colagen sunt adjuvanti grozavi in tratarea si ameliorarea celulitei si a luptei cu kiliogramele in plus insa trebuie neaparat avut la baza grija foarte mare la alimentatie, multe vitamine, legume, fructe nu foarte dulci, anti-oxidanti, proteine si nu in ultimul rand evitarea pe cat posibil a dulciurilor, grasimilor si sarii! Renuntati pe cat posibil la cafea, alcool si tigari si consumati din abundenta apa plata( nu minerala) si ceaiuri din plante ( nu din acelea la plic cu tot felul de arome exotice).
Faceti oice tip de sport, nu conteaza, orice va pune in miscare muschii face bine si tonifica.
Succes !!!
___LL___
Postat pe 8 Mai 2009 14:01
cu sport, dieta, masaj si multaaaa apa .... garantat 100%
dorinanm
Postat pe 8 Mai 2009 14:12
Am apelat la mai multe tipuri de tratamente: m-a ajutat electrostimularea, vacuumul, masajul anticelulitic, exercitiile la sala, Power Plate, un regim echilibrat care sa imi asigure toate tipurile de substante nutritive. Am si mini-aparatul de vacuum Philips Cellesse care si-a facut treaba foarte bine.
kudika023016
Postat pe 8 Mai 2009 15:32
Pt a scapa de celulita eu o sa incep sa merg cu rolele :) Dar nu mi-ar strica si ceva crema
qwerty5
Postat pe 8 Mai 2009 19:15
sport ,dieta sanatoasa si ca adjuvant se poate folosi si crema ancelulitica
diana_emilia
Postat pe 8 Mai 2009 19:21
Folosesc o bicicleta medicinala si merg mult pe jos.Nu mi-ar stica o crema Amincissant Thermo-Sculpt de la Linéance,ca am auzit ca este foarte buna.
ClaudiaLungu
Postat pe 8 Mai 2009 19:45
off celulita asta...eu mai alerg,mananc mai putin si cu atentie sa nu ma ingras....crema nu folosesc inca dar as fi incantata sa incerc una .crema Amincissant Thermo-Sculpt, tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire, care stimuleaza producerea de colagen+viata si mancare sanatoasa+sport= viata fara celulita
ciocoiumihaela22
Postat pe 8 Mai 2009 20:24
crema anticelulitica...pentru inceput
de 2 ori pe saptamana folosesc un ameste cde zat de cagea , ceai verde miere si lamaie... miroade ciudat .. dar are efect garanta ... si bineinteles masaj anticelulitic.. si mult multa miscare
carmen_catalina
Postat pe 8 Mai 2009 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga cadoul personalizat pe care il vrei tu de la Tiparo.ro 271 De la: concursKudika 5 Septembrie 2013 19:39
Concurs Moulinex 942 De la: Emma4 11 Ianuarie 2011 11:40
Castiga bijuterii Brio Crystal made with Swarovski®elements! 197 De la: concursKudika 21 Aprilie 2012 22:30
Concurs Herbalife - 10-16 decembrie 172 De la: concursKudika 17 Decembrie 2012 14:37
Castiga unul dintre cele 3 ceasuri oferite de Oxette! 805 De la: concursKudika 5 Martie 2012 11:31