Setari Cookie-uri

Cum scapati de inestetica celulita?

pai, in primul rand miscarea, adik atunci knd merg la sala ii si zic antrenoarei sa lucreze cu mine si pentru zonele afectate de celulita (nu e o rusine, 4 din 5 femei au si uneori chiar si barbatii, bine k nici mandrie nu e dar putem face ceva pentru a ameliora asta ) dar si alimentatia astfel consum multe fructe si legume proaspete, beau acei 2 litri de lichid pe zi: apa de izovor, ceai de plante, sucuri proaspete din fructe, nu consum bauturi alcoolice sau cofeinizate.
La masaj nu am fost pana acuma pentru k nu mi prea permite bugetul mi-am mai facut eu si mi-ar placea sa pot incerk crema asta sa vad ce rezultate are.
sweetviper
Postat pe 8 Mai 2009 21:24
miscare ,masaj,regim alimentar si nu in ultimul rand crema de la Amincissant Thermo-Sculpt,

Postat pe 8 Mai 2009 21:59
eu tot lupt de vre o 3 anii,dar inzadar.....merg la sala de 3 ori pe saptamana,beau 2 litri de apa pe zi.... iar de doua saptamani am inceput sa fac electro si termo intr un salon.Sincer se vad rezultate ,dar prea putin... mi as dori sa incerc aceste creme care se pare ca ar face minuni..... sunt disperata din cauza celulitei ...
lore_71
Postat pe 8 Mai 2009 22:08
Dieta,cat mai putin amidon adica fainoase,dulciuri mers pe jos si creme care sa permita masajul,cand se poate putina gimnastica,e tare greu
kudika023289
Postat pe 8 Mai 2009 22:33
merg mult pe jos ,fac exercitii pe bicicleta ,am 54 de ani si nu am celulita decit in zona soldurilor dar foarte putin vizibila ,nu am folosit niciodata creme ,corpul meu nici nu le prea agreeaza , am folosit timp de o luna nivea Q10 pentru fata si am facut alergie fiind nevoita sa intrerup utilizarea .

relimota
kudika014678
Postat pe 8 Mai 2009 22:48
Eu fac gimnastica si folosesc niste creme de la avon... Smooth Surface. Plus ca merg zilnic foarte mult pe jos si urc scarile de la mine, eu stand la etj 4 de cateva ori pe zi, plus cele de la liceu, acolo invatand in internat, deoarece liceul este in refacere, si se invata doar in interant si o cladire unde sunt laboratoarele... urc si cobor de vreo 5 ori pe zi acele scari
Kinki_Shadow
Postat pe 8 Mai 2009 23:30
prin crema speciala anticelulita si masaj
veronicadrobota
Postat pe 9 Mai 2009 00:00
FOLOSESC CREMA ANTICELULITICA , FAC SPORT ZILNIC SI MANANC SANATOS.
aureliaeftene
Postat pe 9 Mai 2009 07:47
MASAJ + SPORT ......

sefumake
Postat pe 9 Mai 2009 12:39
Poi,inainte de a afla de existenta cremei Amincissant Thermo-Sculpt,tratament anticelulitic pe baza de colagen activ,cu efect de incalzire,care stimuleaza producerea de colagen,consideram ca,fara efort fizic si fara o alimentatie bogata in fructe proaspete si legume,nu se poate invinge celulita.Acum,insa,mi-am schimbat punctul de vedere,datorita acestei creme uimitoare.
Criss_Adelinne
Postat pe 9 Mai 2009 13:24
masaje continue de 2 ori pe zi cu crema anticelulitica.
redjuliana
Postat pe 9 Mai 2009 15:10
Vibromasaj si creme anticelulitice din plante.
gloria75
Postat pe 9 Mai 2009 19:17
Exista multiple remedii anticelulita. Eu folosesc geluri de dus cu efect de scrub, apoi imi masez pielea cu lotiuni/creme anticelulita(am observat ca produsele de la Lineance in general chiar au efectul scontat).
Dintre produsele naturale uleiul de masline este minunat. De asemeni efortul fizic sustinut ajuta la drenajul optim , avand efect benefic impotriva celulitei.
sorystyle
Postat pe 9 Mai 2009 20:49

pai, in primul rand miscarea, adik atunci knd merg la sala ii si zic antrenoarei sa lucreze cu mine si pentru zonele afectate de celulita (nu e o rusine, 4 din 5 femei au si uneori chiar si barbatii, bine k nici mandrie nu e dar putem face ceva pentru a ameliora asta ) dar si alimentatia astfel consum multe fructe si legume proaspete, beau acei 2 litri de lichid pe zi: apa de izovor, ceai de plante, sucuri proaspete din fructe, nu consum bauturi alcoolice sau cofeinizate.
La masaj nu am fost pana acuma pentru k nu mi prea permite bugetul mi-am mai facut eu si mi-ar placea sa pot incerk crema asta sa vad ce rezultate are.
madalinamirela
Postat pe 10 Mai 2009 11:04
Folosind in primul rand Amincissant Thermo-Sculpt dar si consumand cel putin 2 litri de apa /zi , la toate acestea adaugandu-se miscare zilnica(macar mersul pe jos).
pity2
Postat pe 10 Mai 2009 13:34
miscare,creme si dieta!
Ela_Romy
Postat pe 10 Mai 2009 15:09
Pentru celulita imi fac un masaj local cu un amestec de zat de cafea si crema hidratanta o data pe saptamana. As prefera sa folosesc o crema zi de zi, insa n-am reusit sa gasesc ceva care sa aiba efecte vizibile. Am incercat creme diferite, destul de scumpe si cu un nume foarte cunoscut, insa nu s-au vazut rezultatele.
Sper insa ca Linéance a descoperit formula eficientei reducerii celulitei si sper sa am ocazia s-o folosesc! :)

Cu bine, Alexandra Nicola
alexxanic
Postat pe 10 Mai 2009 15:28
Masaj zilnic, 2 litri de apa pe zi si am incercat diferite creme, fara mari rezultate.
kudika019401
Postat pe 10 Mai 2009 15:29
crema Amincissant Thermo-Sculpt, tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire, care stimuleaza producerea de colagen
kudika014348
Postat pe 10 Mai 2009 23:02
si poti fi draguta sa-mi spui si mie cum da rezultate zatul de la cafea? i cum il aplici?
kudika024133
Postat pe 10 Mai 2009 23:11
eu incerc sa scap de celulita consumand cat mai multa apa, ceaiuri de detoxifiere,mancand sanatos asta constand in cat mai multe legume fructe,facand sport cam la 2 zile acasa,iar in timpul dusului imi fac un scrubbing,iar dupa aceia imi aplic o crema anticelulitica,dar sunt foarte dornica sa incerc si Amincissant Thermo-Sculpt
kudika024133
Postat pe 10 Mai 2009 23:17
De la: ScorpiutsA, la data 2009-05-07 21:02:53Fetelor eu am 20 de ani si ce am eu nu cred ca se poate numi celulita pt ca o am de cand eram mica 8-9 ani cam de atunci tin eu minte. Pe fese sunt linii verticale, iar pe coapse sunt linii orizontale si multe nu asa. Cateva linii de pe fese sunt asa mai mov, vinetsii arata foarte inestetic. Eu de cand ma stiu tot fac sport pentru ca imi place...baschet, volei, de mers pe jos merg destul, vara cand e vreme buna alerg, acum merg de 3-4 ori pe saptamana la tae bo(un fel de aerobic, doar ca suna mai pompos), de hidratat ma hidratez, sincer creme anticelulitice si masaje si alte cele nu am folosit. Ziceti-mi si mie sunt dintre voi care la fel ati avut din copilarie, sau cunoasteti pe cineva...si daca da ce au facut cum ar merge sa scap si eu de liniile alea? Pt ca sincer nu cred ca este celulita, odata ce nu am avut oscilatii de greutate nu avea cum sa fie celulita, pur si simplu o am de cand ma stiu

Am fost cam ......dar nu am vrut sa fac un topic separat doar pt asta.


cred ca as fi o buna candidata pentru crema asta.....tare as fi curioasa daca mie mi-ar disparea sau cel putin daca mi s-ar ameliora putin
ScorpiutsA
Postat pe 11 Mai 2009 09:11
Eu mananc multe fructe si legume, merg cat pot de mult pe jos si....seara imi mai face sotul meu cate un masaj foarte energic pe spatele coapselor mai ales!
ancamoisa
Postat pe 11 Mai 2009 13:59
De 3 ori p saptamana merg la sala unde fac aerobic, banda, bicicleta, seara de seara imi fac gomaj al pielii si ma dau cu un ulei anticelulitic care doar imi face pielea fina dar nu s vede niciun rezultat..orice as face nu pot scapa de celulita.
kudika024338
Postat pe 11 Mai 2009 15:58
Eu am nascut de 5 luni si ma tot chinui sa scap de ea..desi nu cred ca voi scapa vreodata..se vede oribill..+ vergeturile care pune capac..
Eu incerc cu crema de la Avon pt celulita..dar nici un semn..ma mai masez cu ulei de masline am inteles ca e destul de sanatos si iti face pielea fina..dar iar nici un semn..:(..ma oftic ca am 20 de ani..si nu am aratat niciodata asa:(
Ell3na
Postat pe 11 Mai 2009 16:04
Amincissant Thermo-Sculpt, tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire,
loredanasilvia
Postat pe 11 Mai 2009 17:20
am incercat tot felu de metode dar............ poate cu asta am sa reusesc
kudika008479
Postat pe 11 Mai 2009 18:40
apa fetelor.......beti cat de multa apa......succes
bianca24
Postat pe 11 Mai 2009 19:27
sport , sport , sport
uratika
Postat pe 11 Mai 2009 19:48
LINEANCE ESTE REZOLVAREA CELULITEI
purdas
Postat pe 11 Mai 2009 19:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 3 premii oferite de CizmeUGG.ro! 605 De la: ONIX_CRAZZY 15 Ianuarie 2012 11:17
Castiga unul dintre cele 10 premii Always. Indrazneste sa incerci! 130 De la: concursKudika 1 August 2016 13:31
Castiga unul dintre cele 5 Activatoare Antirid Gerovital H3 Derma+, tehnologia revolutionara de prevenire si reducere a ridurilor! 370 De la: concursKudika 11 Iulie 2015 14:49
Concurs Charm.ro 1220 De la: concursKudika 22 Februarie 2010 14:03
Concurs Vazutlatv.ro 2553 De la: concursKudika 19 Martie 2010 17:54