Setari Cookie-uri

blond nisipiu.

buna fetelor.
am si eu nevoie de sfaturile voastre intr-o problema. As vrea sa ma vopsesc, o nuanta de blond (nisipiu ma gandisem), sau alta nuanta care sa nu necesite decolorare. Culoarea mea naturala este saten, iar pe la inceputul lui aprilie mi-am facut suvite blonde cu decolorant.
Intrebarea mea este dc imi iese culoarea fara decolorare si ce vopsea sa imi cumpar (nu m-am vopsit niciodata) si nu vreau la coafor pt ca nu am experiente f placute si ma si storc de bani.
je_baby
Postat pe 3 Iunie 2009 13:26
Salut!
Si eu am fost ca tine, asadar sper sa te ajute sfatul meu :). A trecut ceva timp de atunci, si am incercat multe vopsele. Iti iese nuanta fara decolorare, zic eu, acum depinde cat de inchisa e nuanta ta naturala... dar daca nu e prea inchisa, o sa-ti iasa fara probleme. Cat despre vopsele, iti recomand asa: Kallos ( ieftina, nuante multe, tub mare-perfect daca ai parul mai lungut de umeri, iti ajunge o sg cutie, poti sa te incumeti la o nnuanta mai deschisa din catalog, ca de obicei ies mai inchise. si foloseste oxidantul de 9), Garnier Naturals (au o nuanta foarte frumoasa nisipiu cu o tipa cu parul scurt pe cutie.. nu mai tin minte exact numarul), Wellaton( e mai blanda cu parul, dar mai scumpa), Palette Deluxe( tot nuante frumoase, dar mai scumpa). Nu-ti recomand Garnier 100% pentru ca, desi reclama o lauda pt rezistenta, blondul tau va deveni galbui dupa vreo 2 saptamani.
In rest.. succes! Si daca te mai pot ajuta cu ceva, spune-mi
aricel
Postat pe 10 Iunie 2009 12:09
multumesc mult!dar mi-e f frica sa nu imi iasa aiurea, asa ca mi-am facut programare la coafor, mai ales ca m-a descurajat o gramada de lume ca nu o sa imi stea bn.
dc imi dai un id de mess iti trim o poza sa imi zici parerea ta, dc imi iese si dc mi-ar sta bine.
je_baby
Postat pe 11 Iunie 2009 15:52
parca mai era un topic de genu'
Diavolyta_
Postat pe 11 Iunie 2009 23:56
unde?
je_baby
Postat pe 12 Iunie 2009 16:13
De la: je_baby, la data 2009-06-12 16:13:48unde?



Undeva... Departe
Diavolyta_
Postat pe 14 Iunie 2009 14:48
Eu iti recomand L'oreal..e cea mai buna vopsea, o folosesc de multi ani! culoarea dureaza mult, nu te arde sau mananca in timpul vopsirii, nuantele sunt superbe. Poti incerca asa: Copenhaga, Viking si mai e una dar nu imi amintesc acum. garanta 100% o sa iti placa.
lorelei83
Postat pe 22 Iunie 2009 14:02
buna,

uite iti dau un sfat pe care l-am primit si eu si de care sunt foarte multumita!
eu am fost si m-am vopsit la joelle un salon chiar la romana dar cu preturi super ok si acolo lucrau cu joico.
tipa care era stilista avea o culoare ffff frumoasa blond nisipiu fff frumos si deosebit si i-am zis k vreau fix ca ea sa ma faca. ea mi-a zis ca de fapt nu asa e culoarea ei k este nisipiu insa chestia "speciala" pe care am vazut-o eu era de la un sampon special pt blonde! de la joico.
mi l-am luat si sunt super multumita!!!
chiar toata lumea m-a intrebat unde m-am vopsit
traiesteclipa007
Postat pe 30 Iunie 2009 13:27
buan!
sfatul meu e sa-ti intrebi prietenele si sa mergi totusi la un salon de incredere!
un stilist bun stie ce si cat sa decoloreze si poate face mai mult decat sa-ti dae parul cu un tub de vopsea!
eu merg la un salon din amzei, sun lounge, la Laur si pt a obtine culoarea mea combina 5 nuante diferite (mi-a povestit ca stilistii au un carnetel "negru" cu numele clientei, culoarea initiala a parului, lungimea, culoarea finala, culorile si cantitatile folosite pt a o obtine. foarte tare, nu!?)

ce e important e ca o nuanta din asta deosebita trebuie si intretinuta - un stilist iti poate da sfaturi despre ce produse sa fol. pt asta.
si bineintele, discuta inainte despre culoarea care iti place - e posibil sa te sfatuiasca sa alegi altceva care se potriveste mai bine tenului, ochilor tai, etc.

daca vrei sa iasa fain sfaul meu e sa mergi neaparat la un salon
kudika050455
Postat pe 10 Iulie 2009 10:44
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:11
De la: ymirsy, la data 2011-03-14 15:11:58NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com


Ame_ly
Postat pe 14 Martie 2011 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crescina - impotriva caderii parului 3 De la: balrog 14 Martie 2011 15:02
vreau sa cumpar 2 perii rotative rowenta:una noua si una folosita 4 De la: kudika359267 29 Ianuarie 2011 00:30
Vreau si eu o parere ... 3 De la: Asta_Mik4 29 Octombrie 2009 07:43
placa de par 1 De la: kudika_23349 13 Decembrie 2012 11:07
Produse pentru protectie termica 8 De la: aricel 10 Iunie 2009 12:20