Setari Cookie-uri

implant mamar

Buna,fetelor sunt noua pe forum si vreau sa va intreb daca v-ati facut implant mamar la dr. Ovidiu Grecu din capitala. Daca sunt fete care au fost operate de dansul as vrea sa stiu c parere aveti despre dansul si daca sunteti multumite de rezultat. Vreau sa imi maresc sanii si am citit despre mai multi doctori dar inca nu m-am decis la ce dr.sa apelez. Am auzit ca dr.Grecu e ft.bun dar vreau sa stiu parerea voastra. Ma puteti ajuta? Va multumesc oricum!
ioanamary1988
Postat pe 29 Iunie 2009 12:03
dar dc vrei sa iti faci.?
heaven_2906
Postat pe 29 Iunie 2009 12:05
si eu as vrea dar mi-e frica
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 12:12
Vreau sa imi fac operatia deoarece sunt foarte complexata de felul cum arat. La aspectul sani sunt plata. Am 21 de ani dar corpul unei fete de 11 ani. Multi rad de mine si sa stii ca nu e un sentiment deloc placut. Vreau sa ma simt normal sa fiu privita ca o fata normala si nu ca pe o ciudata sau cu mila. Nu vreau sani mari vreau doar atat cat sa ma simt normal sa nu imi mai fie rusine sa ma uit in oglinda sau sa imi fie jena sa ies pe strada. Unele au fost inzestrate de la natura cu sani frumosi dar pe mine natura m-a ocolit. Vreau sa ma simt bine in corpul meu si sa am incredere in mine,deasta vreau sa ma operez.
ioanamary1988
Postat pe 29 Iunie 2009 17:07
Atunci fa-o.
am inteles ca acum sunt metode din ce in ce mai avansate si ne-invazive de a-ti pune implanturile. Dar treaba asta n-o rezolvi pe forum. Afla ce clinici iti pot oferi cea mai buna balantza calitate-pret, cu accent pe calitate, totusi. Cere-le sa iti puna implantul sub muschi, asa ca senzatia la atingere sa fie cat mai naturala (am vazut candva niste brosuri in cabinetul unei amice, dar nu le-am dat atentie, pentru ca implanturile nu's unul din interesele mele... sunt de acord insa cu chirurgia estetica, cu conditia sa se cauta calea cel mai putin invaziva)
Bafta!
Dor_a
Postat pe 29 Iunie 2009 17:19
pro implant!M-am regasit in povestea ta numai k eu inka trebuie sa strang banutii.Vezi si tu top-ul celor mai bune clinici, doctori si alege ceva care-ti convine.Dupa care spune-ne si noua cum a fost si cum te simti akum.Stii cat mai costa o pereche sa zic asa?Bafta
jeanpierre
Postat pe 30 Iunie 2009 18:15
Multumesc fetelor pentru sfaturi. Iar cand o sa imi fac operatia o sa va scriu cum a fost. Multa sanatate!
ioanamary1988
Postat pe 30 Iunie 2009 21:55
si eu as vrea sa fac accelasi lucru ca tine.:)sa ne scri cand il faci sa stim si noi.pupici
Frumusica4
Postat pe 3 Iulie 2009 23:31
sincer si eu te sfatuiesc sa`tzi bagi daca asa te simti mai bine ....si eu vreau sa`mi fac nu k nu as avea sani dar ii vreau cu un nr mai mari chiar daca toata lumea imi zice k n`am nevoie eu cred k asa m`as simti mult mai bine in pielea mea....si daca asta tzi`ar da incredere`n tine fa`o....vezi k sunt pe alte bloguri discutii si sunt fete kre au si povestesc si dau si nume de doctori scrie pe google sfaturi despre implanturile mamare etc si cu siguranta o sa gasesti multe bloguri despre asta eu am gasit dar nu mai retin doctorii
andra_lov3
Postat pe 6 Iulie 2009 01:30
eu am facut operatie de micsorare de sani la clinica proestetica din bucuresti, la dna. dr. jianu, e f de treaba, rezultatele sunt excelente. bafta multa ;)
andra88
Postat pe 6 Iulie 2009 19:49
De la: andra88, la data 2009-07-06 19:49:37eu am facut operatie de micsorare de sani la clinica proestetica din bucuresti, la dna. dr. jianu, e f de treaba, rezultatele sunt excelente. bafta multa ;)[/quote



te pot intreba cat costa ca si eu mi as face.....ca mai disperat ....:(]
denys_
Postat pe 6 Iulie 2009 19:51
Eu ti-l recomand pe dr. Radu Ionescu. Este un doctor foarte, foarte bun! Are multa rabdare, iti explica inainte tot ceea ce trebuie sa stii! Este un om si un doctor de nota 10.
Eu am deja 3 luni de la operatie si ma simt super bine... Nu se vede ca nu sunt naturale, mi-am revenit foarte repede dupa operatie, si nu m-a durut deloc!
Bafta , si daca iti doresti mult fa-o! Stiu cum e! ;)
georgii08
Postat pe 6 Iulie 2009 23:31
Buna Giaorgii,si eu sunt noua pe aici si ma intereseaza subiectul asta.Daca nu te superi poti sa imi spui cam cat te-a ajuns operatia??.......peste tot gasesti tot flul de anunturi dar nici o suma ca sa poti sa speri macar la o interventie.multumesc anticipat
adyna_bis
Postat pe 7 Iulie 2009 00:12
depinde de fiecare caz in parte. eu am avut de micsorare si de ridicare de sani....m`a costat 12.500 lei si toate controalele de dupa sunt gratuite. dna. dr. e f de treaba si f rabdatoare ;)
andra88
Postat pe 7 Iulie 2009 17:35
De la: andra88, la data 2009-07-07 17:35:46depinde de fiecare caz in parte. eu am avut de micsorare si de ridicare de sani....m`a costat 12.500 lei si toate controalele de dupa sunt gratuite. dna. dr. e f de treaba si f rabdatoare ;)


Stii cumva doar ridicarea cat e?
Kathara
Postat pe 7 Iulie 2009 17:52
ti-as fi scris sa nu iti faci operatia ca eu am sanii mari si mi-e greu cu ei asa: stau cocosata de greutate, ma doare spatele, nu pot sa nu port blestematul ala de sutien desi pana la 25 ani nu am purtat (am 30) . m-am ingrasat si am dat pe dinafara. era tare bine fara sutien,cu multe bluze si rochii pe care acum nu le-as putea purta fiindca pieptul s-a lasat de greutate si nu mai sta frumos ca inainte. dar tu zici ca esti ca un copil de 11 ani... fa-o ca sa te simti bine in pielea ta dar sa nu exagerezi ca o sa regreti. mult succes!
candy_girl79
Postat pe 12 Iulie 2009 22:45
Afla cum
am slabit 5 kilograme si
am scapat de celulita www .super
slimnew . webs .com
dyane_
Postat pe 13 Iulie 2009 11:42
Eu te sfatuiesc sa incerci sa te duci la o consultatie si la Dr. Marek Valcu si la Dr Antohi si pe urma sa te hotarasti. Eu tot oscilez intre cei 2, dar pt o alta operatie. Desi nici sani prea mari nu am, dar la implanturi o sa ma gandesc dupa ce fac un bebe. Multa bafta, sa ne tii la curent.
allexxe
Postat pe 14 Iulie 2009 13:09
De la: andra88, la data 2009-07-07 17:35:46depinde de fiecare caz in parte. eu am avut de micsorare si de ridicare de sani....m`a costat 12.500 lei si toate controalele de dupa sunt gratuite. dna. dr. e f de treaba si f rabdatoare ;)

In ce an ti-ai facut operatia? Asa ca sa-mi pot da seama cum s-au mai modificat preturile.
allexxe
Postat pe 14 Iulie 2009 13:11
as dori si eu implant mamar si ma hotarasem la doctorul Marek Valcu.Si-a mai facut cinava operatie de acest fel la el? am inteles ca operatia costa 2800 euro
pusycat2605
Postat pe 14 Iulie 2009 16:35
Pro-operatie arata suuuuuperb...in plus iti poti alege marimea si pot arata naturali....desi doare foarte tare,merita si banii si durata de recuperare....stiu un doctor ffff bun dar e din timisoara
ade207
Postat pe 15 Iulie 2009 13:36
Mai gandeste-te inainte de a te duce la dr. Marek Valcu.Eu am trecut printr-o operatie estetica,chipurile,care arata jalnic.La cateva zile dupa controlul de rutina se vedeau marginile neregulate,de parca ar fi fost marginile ridicate ale unei barcute,iar dupa scoaterea pansamentelor,cand l-am intrebat de arata asa operatia mea,mi-a raspuns ca partenerul meu ar trebui sa ma placa si asa cum sunt.Referitor la operatiile de rinoplastie,da,jos palaria,am vazut nasuri reparate de el,dar.........nu e de ajuns.Oricum, decizia iti apartine.
messalinda
Postat pe 15 Iulie 2009 13:46
De ce nu incerci mai bine sa-ti comanzi de pe www.myezshopmall.com niste stimulente de cresterea sanilor,care te costa f. putin in comparatie cu operatia de implant si nici nu treci prin traume fizice.Uite-te pe site la breast enhancers si vezi despre ce e vorba.
messalinda
Postat pe 15 Iulie 2009 13:52
anul trecut, pe 18 iunie... nu cred ca s`a modificat ceva de atunci... cat despre marek valcu, nu va sfatuiesc. cunosc pers care s`au operat la dansul si nu sunt multumite de atitudinea pe care o are vis a vis de paciente
andra88
Postat pe 15 Iulie 2009 17:05

si eu am facut chiar 2 operatii: sini si nas in aceeasi zi! si as face-o din nou oricind!
mi-a schimbat viata!
eram : nasul mare - sinii mici! acum e invers: nas mic si sinii mai mari, adica potriviti! nu am vrut sa nu ma vada lumea de ei:))
eu fiind din Braila, am ales sa le fac in Galati la dr Dobos. am avut o amica ce se operase cu 6 luni inainte si arata bine. apoi l-am vzut la tv antena 2 si m-am dus la el.
am avut de ales intre 2600 euro pt ceva implante rotunde , 3000 pt mentor si 3500 pt Matrix.
am ales Matrix anatomice! dai un ban dar stai in fata!
frumushika85
Postat pe 25 Iulie 2009 01:47
De la: frumushika85, la data 2009-07-25 01:47:01
si eu am facut chiar 2 operatii: sini si nas in aceeasi zi! si as face-o din nou oricind!
mi-a schimbat viata!
eram : nasul mare - sinii mici! acum e invers: nas mic si sinii mai mari, adica potriviti! nu am vrut sa nu ma vada lumea de ei:))
eu fiind din Braila, am ales sa le fac in Galati la dr Dobos. am avut o amica ce se operase cu 6 luni inainte si arata bine. apoi l-am vzut la tv antena 2 si m-am dus la el.
am avut de ales intre 2600 euro pt ceva implante rotunde , 3000 pt mentor si 3500 pt Matrix.
am ales Matrix anatomice! dai un ban dar stai in fata!


Si cat ai dat in total? Cu rinoplastie cu tot? Chiar nu arati deloc sanii?
allexxe
Postat pe 27 Iulie 2009 11:45
De la: pusycat2605, la data 2009-07-14 16:35:23as dori si eu implant mamar si ma hotarasem la doctorul Marek Valcu.Si-a mai facut cinava operatie de acest fel la el? am inteles ca operatia costa 2800 euro


Am fs la marek la consultatie si am fs cam dezamagita. Mie una nu-mi place de el, chiar nu ma face sa ma simt in siguranta, vreau sa ma dau pe mainile unui doctor mai...finut, dak se poate... asta park e macelar nu doctor. O sa ma mai duc si la altii, nu ma grabesc si nici nu sunt f hotarata deocamdata, mi-e si destul de teama.
allexxe
Postat pe 27 Iulie 2009 11:48
De la: allexxe, la data 2009-07-27 11:45:30
De la: frumushika85, la data 2009-07-25 01:47:01
si eu am facut chiar 2 operatii: sini si nas in aceeasi zi! si as face-o din nou oricind!
mi-a schimbat viata!
eram : nasul mare - sinii mici! acum e invers: nas mic si sinii mai mari, adica potriviti! nu am vrut sa nu ma vada lumea de ei:))
eu fiind din Braila, am ales sa le fac in Galati la dr Dobos. am avut o amica ce se operase cu 6 luni inainte si arata bine. apoi l-am vzut la tv antena 2 si m-am dus la el.
am avut de ales intre 2600 euro pt ceva implante rotunde , 3000 pt mentor si 3500 pt Matrix.
am ales Matrix anatomice! dai un ban dar stai in fata!


Si cat ai dat in total? Cu rinoplastie cu tot? Chiar nu arati deloc sanii?


1500 nas, 3500 Matrix. ba da o sa arat si poze, dar trebuie sa le cer pe mail. o sa mi le trimita si le postez.
frumushika85
Postat pe 28 Iulie 2009 23:05
Fetelor am tot vazut ca se discuta despre dr Ovidiu Grecu :)
Eu am programata deja o marire de sani la el pe 30 septembrie 2009 adica in 11 zile(sunt emotionata)
Am auzit multe pareri bune despre el asa ca am deci sa merg
Este un dr Ft bun iar comunicarea cu el este ft usoara.
Preturile Silicoanelor sunt intre 2000eu-si 3600eu ,
Eu mi-am ales pe cele la 2800 ,sunt cu suprafata texturata si foarte bune calitativ (aproape ca cele de 3600
Eu sunt ft multumita de comunicare lui de pana acum .
Dar astept cu nerabdare Implanturile , si promit sa va tin la curent imediat ce sunt apta sa pot scrie
hihihi
Wish me luck Girls


Pooopicei
magdutza3088
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:16
De la: ioanamary1988, la data 2009-06-29 12:03:54Buna,fetelor sunt noua pe forum si vreau sa va intreb daca v-ati facut implant mamar la dr. Ovidiu Grecu din capitala. Daca sunt fete care au fost operate de dansul as vrea sa stiu c parere aveti despre dansul si daca sunteti multumite de rezultat. Vreau sa imi maresc sanii si am citit despre mai multi doctori dar inca nu m-am decis la ce dr.sa apelez. Am auzit ca dr.Grecu e ft.bun dar vreau sa stiu parerea voastra. Ma puteti ajuta? Va multumesc oricum!



Am tot vazut ca se discuta despre dr Ovidiu Grecu :)
Eu am programata deja o marire de sani la el pe 30 septembrie 2009 adica in 11 zile(sunt emotionata)
Am auzit multe pareri bune despre el asa ca am deci sa merg
Este un dr Ft bun iar comunicarea cu el este ft usoara.
Preturile Silicoanelor sunt intre 2000eu-si 3600eu ,
Eu mi-am ales pe cele la 2800 ,sunt cu suprafata texturata si foarte bune calitativ (aproape ca cele de 3600
Eu sunt ft multumita de comunicare lui de pana acum .
Dar astept cu nerabdare Implanturile , si promit sa va tin la curent imediat ce sunt apta sa pot scrie
hihihi
Wish me luck Girls
magdutza3088
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hainele pe care nu le mai purtati-la preturi mici 1 De la: gablonturi 29 Septembrie 2009 13:48
ajutor!!! sunt in pana de idei 2 De la: _curly 5 Noiembrie 2009 14:43
par blond 10 De la: deuzza 17 Martie 2010 18:57
ce sa fac? 7 De la: GYPSI 1 Martie 2010 18:09
Afacerea nr 1 pe net 6 De la: _curly 15 Februarie 2010 13:37