Setari Cookie-uri

merita sa ierti barbatul care inseala?

De la: MarseVintila, la data 2009-07-09 09:47:24
De la: kudika050099, la data 2009-07-09 09:27:18Fetitele astea cred ca pot schimba barbatii..

NOI facem cum vrem si mi se pare normla sa acceptati cate o greseala. Daca nu ok.

SA:L DEA AFARA DIN CASA? Mai fetitze, da e casa ei? SI daca e a ei, ar trebui atunci sa-i dea si banii cheltuiti cu ea...stupid girls



Stupid esti tu :-j PATETIC CHIAR!!! ar trebui sa mi se para NORMAL sa accept cate o greseala??? DA! Ai dreptate....accept...cand uita sa-mi mai aduca cate o floare, accept cand isi mai pierde firea si se rasteste la mine, accept cand mai face o bauta cu baietii si vine matol acasa....astea sunt greseli, da, intr-adevar, accept si trec peste. Dar sa accept sa ma insele??? Sa stiu ca s-a dus si s-a culcat cu ALTA???Si eu sa ACCEPT??? Ca deh....asa-s barbatii ??? Si el sa tot repete, ca daca l-am iertat o data, o voi mai face si a 2-a oara...si a 3-a... Cred ca ai luat-o pe ulei asa...de dimineata....

DOAMNEEE !!! Nu-mi vine sa cred ce debiteaza mintea unor barbati.... se cred asa UNICI...de parca n-am putea trai fara ei....de parca daca ma inseala unul, n-as putea sa-l scuip intre ochi si sa-i mai zic si marsh in mortii ma-tii ! N-as putea...sincer... :-j



CE CRETIN!!!
daniella_s
Postat pe 3 August 2009 16:05
NU merita sa ierti...Vei regreta mai devreme sau mai tarziu si decat sa plangi tu,mai bine PA.
dalimi
Postat pe 3 August 2009 18:46
conteaza d fiecare,dak tii la el il ierti,,,,dak nu,sunt atatia baieti.....nu merita sa stai doar pt unul 8-|
Lully
Postat pe 3 August 2009 20:18
am ajuns la concluzia ca daca ii treci cu vederea ,va profita si va continua...stiu ce spun...el calca in parti iar tu vei fi cea care in timp vei simtii slabiciunea de al iubi prea mult.
dalimi
Postat pe 4 August 2009 19:32
Cine te insala are respect 0 pentru tine, si daca mai si spune ca "nu a insemnat nimic" e si mai evident acest lucru
Adica risc sa pierd persoana cu care sunt de cativa ani, si pe care sustin ca o iubesc pentru ceva care oricum nu inseamna "nimic" ?
Aici e loc de muuuulte semne de intrebare.
Plus daca mai vine si cu scuza ca asa fac toti barbatii, inseamna ca nu se simte vinovat pentru nimic, pentru ca i se pare normal, si deci, o va face de cate ori va avea ocazia.
Raspunsul la intrebarea din titlul topicului este: NUUU
bad_witch
Postat pe 5 August 2009 15:36
In general,barbatii nu se simt vinovati mai pretru nimic......
kudika056125
Postat pe 5 August 2009 18:02
sunt eu:P cea care a deshis subiectul, vreau sa multumesc tuturor care si-au facut timp pt a scrie cateceva pe aici, si celor care mi-au dat sfaturi.
mi-ar face placere sa continuam subiectul, pt ca mai am de adaugat ceva datalii sa se inteleaga mai bine situatia si pt ca eu inca nu am rezolvat problema.
va multumesc, si am sa revin cu mai multe detalii curand, momentan nu prea am timp lucrez mult o perioada.:*:*:*::*
kudika049663
Postat pe 7 August 2009 22:41
dupa mine nici o data
diana_predu
Postat pe 16 August 2009 18:34
De la: rashela, la data 2009-07-08 03:36:29Iti voi raspunde intai la intrebarea din topic... NU!!

In rest, parerea mea ar fi ca.. atata timp cat o sa continuam sa ne amagim toate femeile ca "asa sunt barbatii, toti inseala"... o sa fim inselate, Atata timp cat se transmite de la o generatie la alta ca trebuie sa rabdam, sa ne facem ca nu vedem si sa acceptam ca ei sa mai treaca si prin alte paturi... asa se va intampla mereu. Simplu!
Usuratica sau nu... frumoasa sau urata, proasta sau desteapta ESTE O ALTA FEMEIE. Cu care il imparti ..... esti de acord sa o faci. Asa cum se spune din batrani.. ei isi scutura "palaria".. si revin in patul nostru. Azi a fost o usuratica.. maine s-ar putea sa nu mai fi doar atat.
Daca i-am da pe usa afara... poate urmatoarea lui pereche... ar fi mai norocoasa.. Domnul in cauza ar invata ce-l asteapta si si-ar vedea (doar) de perechea lui.

ai foarte mare dreptate si in plus eu cred ca nici femeile care inseala dar nici barbatii care fac acest lucru nu trebuie iertati...daca ierti astfel de gesturi ele se vor repeta sid emonstrezi ca nu te respecti.
Valitza88
Postat pe 16 August 2009 21:47
De la: roxana_8708, la data 2009-08-05 15:36:16Cine te insala are respect 0 pentru tine, si daca mai si spune ca "nu a insemnat nimic" e si mai evident acest lucru
Adica risc sa pierd persoana cu care sunt de cativa ani, si pe care sustin ca o iubesc pentru ceva care oricum nu inseamna "nimic" ?
Aici e loc de muuuulte semne de intrebare.
Plus daca mai vine si cu scuza ca asa fac toti barbatii, inseamna ca nu se simte vinovat pentru nimic, pentru ca i se pare normal, si deci, o va face de cate ori va avea ocazia.
Raspunsul la intrebarea din titlul topicului este: NUUU

ca bine zici roxana
Valitza88
Postat pe 16 August 2009 21:52
De la: bruneagra25, la data 2009-07-09 09:51:17da merita sa-l iertam, sa-l ocrotim sa nu simta saracu k sa dus la alta...sa-i pregatim cafelutza si micul dejun in fiecare dimineatza...sa-l ast cu mancarea pusa pe masa si sa avem multa grija de el pt k el k e micutz si nu stie k scula se foloseste cu nevasta si k aparat de facut pisu!!!!! si dak se poate sa-l lasam sa plece "singur" intr-o mini vacanta k sa-si dea seama ce a facut ar fi perfect


kt de adevarata ai fost la faza asta !! stii kre e faza ?? in primu rand nu e vina ei k idiotu o inseala..da kiar in halu ala..in fine...nu e normal..dak ea accepta...e problema ei ... oricum..departe nu ajungi cu chestia asta sa stii !!


ps : bruneagra ..ii platim si vacantza ??
lilutza09
Postat pe 17 August 2009 21:34
De la: lilutza09, la data 2009-08-17 21:34:47
De la: bruneagra25, la data 2009-07-09 09:51:17da merita sa-l iertam, sa-l ocrotim sa nu simta saracu k sa dus la alta...sa-i pregatim cafelutza si micul dejun in fiecare dimineatza...sa-l ast cu mancarea pusa pe masa si sa avem multa grija de el pt k el k e micutz si nu stie k scula se foloseste cu nevasta si k aparat de facut pisu!!!!! si dak se poate sa-l lasam sa plece "singur" intr-o mini vacanta k sa-si dea seama ce a facut ar fi perfect


kt de adevarata ai fost la faza asta !! stii kre e faza ?? in primu rand nu e vina ei k idiotu o inseala..da kiar in halu ala..in fine...nu e normal..dak ea accepta...e problema ei ... oricum..departe nu ajungi cu chestia asta sa stii !!


ps : bruneagra ..ii platim si vacantza ??

da cum sa nu??? adik saracutzu sa-si cheltuie el banutzii lui de buzunar pt concediu??? pai si cu amanta ce mai cheltuie?? sti tu vb aia p.ut.a trebe intretinuta
bruneagra25
Postat pe 18 August 2009 08:42
Ahhh, ce-mi sta pe limba (varful degetelor) sa va spun cea mai "traznita" poveste on topic. Din pacate este in desfasurare si nu-mi doresc nici o secunda ca femeia implicata in poveste sa sufere din pricina divulgarii ...
Credeti-ma, in materie de triunghi conjugal ORICE e posibil!!!!
rashela
Postat pe 18 August 2009 09:10
dak a gresit o data o sa mai greseask!!!!!!!!!!nu trebuie iertati!
geuta
Postat pe 18 August 2009 18:05
De la: kudika049663, la data 2009-07-08 02:35:46am o relatie de 3 ani, l-am prins de 2 ori iar a treia ora abia o cunoscuse nu se intample inca nimic pana mi-am bagat eu coada:P. parerea mea este ca orice barbat inseala mai devreme sau mai tarziu, si cand ma refer ca l-am prins de 2 ori au fost aventuri nu relatii lungi, aventu ri cu fete proatse si usuratice nu cele de pe centura, cele proaste care se dau mari si defat stau azi cu unul si maine cu altul sunt doar folosite.deci sunt sigura ca din partea lui nu a fost vb de sentimente doar de o placere care multi barbati o au de a face niste chestii care cu sotiile nu si le permit. ma refer la o placere a unora de a umili in timp ce fac sex, care acasa nu ii ste acceptata si nici nu concepe el sa faca asa ceva cu femeia care o iubeste, pe partea asta l-am inteles, dar ce ma fac cu gandul ca nu pot accepta sa stiu ca oricand apare o usuratica de asta el nu o sa rateze ocazia, pt ca in alte privinte ne intelegem, si este un barbat care ma respecta, nu ma ignora, ma iubeste, imi arata lucrul asta, si are alte multle calitati as lungi prea mult sa vb despre toate lucrurile frumoase.
sunt eu deplasa ca l-am inteles teoretic pe partea cu placerea respectiva dar de fapt no pot trai cu gandul asta? astept pareri


Iarta-l pentru linistea ta sufleteasca, dar paraseste-l: nu e pentru tine. O sa doara enorm, dar e mai sanatos, crede-ma. In felul asta iti pastrezi respectul fata de sine. Nu poti avea parte de un barbat mai "calumea" fara respect de sine.
iocriss
Postat pe 19 August 2009 00:30
De la: dalimi, la data 2009-08-04 19:32:31am ajuns la concluzia ca daca ii treci cu vederea ,va profita si va continua...stiu ce spun...el calca in parti iar tu vei fi cea care in timp vei simtii slabiciunea de al iubi prea mult.


si poate te mai trezesti si cu vreo boala venerica si ramai uite asa:

angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 August 2009 00:33
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-08-19 00:33:40
De la: dalimi, la data 2009-08-04 19:32:31am ajuns la concluzia ca daca ii treci cu vederea ,va profita si va continua...stiu ce spun...el calca in parti iar tu vei fi cea care in timp vei simtii slabiciunea de al iubi prea mult.


si poate te mai trezesti si cu vreo boala venerica si ramai uite asa:

buna remarca
bruneagra25
Postat pe 19 August 2009 08:39
Doar daca esti masochista...nu a murit mama barbatilor...cu siguranta vei gasi unul mai bun care sa nu aiba ochi decat pentru tine...vrei sa fii o femeie fericita sua o iubita ,sotie ratata...tu alegi
kudika019015
Postat pe 22 August 2009 10:30
Parerea mea,e sa nu-l ierti...crede-ma ce vorbesc din experienta.Vei ierta,dar nu vei putea uita niciodata si incertitudinea si nesiguranta iti vor macina sufletul zi de zi,ceas de ceas si pana la urma tot la despartire veti ajunge,dar tu nu vei mai avea putere sa vezi cat de frumoasa este totusi viata,si nici nu vei mai putea avea vreodata incredere in barbati. E drept,nu toti sunt la fel,dar knd iti doresti ceva cu ardoare,te faci frate cu dracul pana treci puntea...si dp ce se termina mierea... . EU ti-am dat doar un sfat,dar decizia iti apartine. Multa bafta si ai grija de tine...
nykko_29
Postat pe 22 August 2009 20:24
De la: DieMann, la data 2009-07-09 19:29:48binenteles ca-i arat usa si binenteles ca ma astept sa mi se arate usa... daca se afla. de asta e importanta discretia. in nici un caz n-o sa-mi trimit eu iubita prin alte paturi, dar daca ea simte nevoia si de altceva, n-are decat... atata timp cat eu nu aflu si nu-mi aduce vreo "bucurie" acasa e ok. inseamna ca e fata desteapta si daca revigoreaza relatia, cu atat mai bine. e chiar asa greu de inteles?

hai k deja o iei prin porumbi ...astea-s vorbe
Valitza88
Postat pe 23 August 2009 16:49
draga mea ..barbatii sunt vesnic vanatori ...cu fapta ..cu gandul..de ce vrei sa-ti pierzi timpul vanandu-l pe vanator??? Cand respecti un om nu-l inseli, nu-l minti...il protejezi....si ce nu poate darui nevasta unui sot??? Incearca sa fii cea pe care o cauta...daca asta vrei....stii...un barbat doreste mult sex..daca-l are oboseste si cauta o femeie care sa-l asculte...si invers...
pacifista
Postat pe 23 August 2009 19:09
Daca mai stai cu el vei avea mai mult de suferit...nu e omul care sa stea cu o singura femeie si nu pentru ca ea nu e buna,dar el nu are incredere in el si pentru a-si crea vaga impresie ca toate sunt la picioarele lui.Un astfel de om nu merita sa-i arati sentimentele ca orocum isi bate joc de ele si sufera de ...minciuna...
dalimi
Postat pe 23 August 2009 19:26
sal. parerea mea e ca daca te-a inselat o data , o sa te insele si a doua oara si a treia oara, etc. O zic si din experienta. Acel barbat nu o sa stie niciodata ce are acasa si merge la altele, pentru ce? mereu m-am intrebat:-s...poate rasp si un baiat
moongirl
Postat pe 24 August 2009 19:04
Buna …iar vesnica intrebare: M-A INSELAT! IL IERT SAU NU?
NU EXISTA UN RASPUNS…deciziile care le luam sunt strict legate de ceea ce simtim,din instinct si din dorinta, circumstantele sunt mereu altele si oamenii foarte diferiti si de aceea raspunsul nu sta la baza unui tabel, quiz sau a unor calcule.
Asta e povestea mea…doar a mea…si sper sa ajute pe cineva sa inteleaga niste lucruri.
E prima data cand o povestesc “la rece”.
Acum 4 ani am fost pt prima data inselata. Era o relatie de 2 ani, in care ma simteam foarte norocoasa de a avea barbatul visurilor mele,ma gandeam la casatorie ,la copii, toate la 21 ani!
Dar intr-o seara o cunostinta imi spuse de o asa-zisa escapada a prietenului meu.. Am zis ca e nebun, nu l-am crezut si l-am rugat sa il sune si sa vorbeasca cu el de parca nu as fi fost de fata. In momentul cand s-a confirmat lumea mea sigura si frumoasa s-a farmat in jurul meu si a ramas doar una trista si plina de dezamagire. M-am intalnit cu el…eram distrusa..vroiam sa stiu de ce ,cu cine, cum ,cand si unde? A venit si explicatia….a fost doar o intilnire si un sarut…atat!…a dat vina pe mine, pe noi,pe familiile noastre si apoi pe el….doar pe el…a jurat: “nu se va mai intampla!”. Au urmat 2 luni de certuri, acuzatii.neincredere, mesaje citite, agenda verificata,faceam orice sa vad daca ma inseala dar cele mai rele erau reprosurile zi de zi. Si uita-ne intr-o zi de vineri ,el plecat de vreo 3 zile intr-o delgatie...intr-o zona unde nu prea era "semnal"...si eu in drum spre doctor ...imi fusese f. rau...si trebuia sa imi ridic analizele… iesisera bine… glicemia cam mica...desi nu imi faceam alte griji, am hotarat acasa sa imi fac si un test de sarcina...(imi intarziase ciclul dar asta se intampla destul de des) dar ce sa vezi…. .surpriza ! ….pt . prima data 2 liniute...eram insarcinata...inspaimantata...pierduta...singura... ai mei erau plecati, prietenul meu nu raspundea...m-am dus la ginecologie si am hotarat in hohote de plans sa fac avort...dupa doua luni groaznice nu aveam alta perspective….stiu...nu trebuia...insa nu trebuiau sa se intimple si multe alte lucruri....m-a programat pt sambata dimineata...m-am dus la servici, am luat bani si m-am dus acasa la o prietena care mai trecuse prin asta...de el am reusit sa dau pe la ora 22:00 seara cand mi-a inchis telefonul in nas...nu era "retea"...dupa o noapte de groaza si disperare prietena mea m-a dus la spital si am facut ce era de facut...EL a venit dupa...acasa la prietena mea...era traumatizat...sincer..si tacerea era grea...mi-am luat lucrurile si m-am dus la el acasa...ai mei se intorsesera si nu vroiam sa ma vada asa sau sa afle prin ce am trecut....am ajuns si m-am intins pe pat … m-a intrebat daca vreau sa imi faca o supa...am refuzat si m-am culcat...s-a asezat langa mine si a adormit si el...in tacere......dar durerea si trauma nu m-au lasat sa dorm si m-am dus, cum am putut, sa imi pregatesc supa...priveam apa cum fierbe si un gand s-a infiripat in mintea mea...m-am dus direct la telefonul lui.....direct la mesaje...avea doar unul ...de la Iulian...”hai sa il citesc dar nu cred ca e ceva,doar e de la colegul lui”….si il deschid...."Merg sa dorm. Te sarut pe buzele tale mari si frumoase!" ...era primit in dimineata aceea...si il sun pe "Iulian" cu inima stransa si picioarele tremurand.....si raspunde o domnisoara....m-am sprijinit sa nu cad...mi-am adunat puterile si m-am dus in pat...l-am trezit...l-am intrebat cine e "iulian"...si am izbucnit in plans...iar dupa 1 minut a venit si raspunsul...."M-AM INDRAGOSTIT!"...cu furie i-am dat doua palme...am sunat-o luptandu-ma cu el si i-am spus ca si EA ar putea fi in locul meu....si am plecat...pozele la gunoi....totul la gunoi...m-am urcat in taxi si m-am dus acasa...singura cu catrafusele mele... era un cosmar din care nu ma puteam trezi...ai mei erau in curte cand am venit….m-am oprit in poarta…..doar pana acolo am putut ajunge...m-au dus sus si au dat vina pe despartire….nici in ziua de azi nu stiu "altceva". Inima plecase si ramasese doar golul ….atat…..nu stiam ce doare mai tare...despartirea sau pacatul comis…..si cu toate astea totul mergea la fel in jurul meu,lumea isi continua viata iar eu tipam inauntrul meu...o prietena m-a auzit si mi-a raspuns....m-a ajutat mult...m-a incurajat si m-a ascultat…. luni la servici colegele m-au vazut schimbata si partea cea mai grea a fost sa ii povestesc uneia mai apropiate totul....ma compatimeau...si eu as fi facut-o...dupa 2 saptamani de agonie a venit un telefon...la servici...era el ..trebuia sa vina sa isi ia lucrurile si nu ar fi vrut sa fie mama mea acasa....in cele doua saptamani am aflat ca avusese destul de multe aventuri, cine era fata de care era indragostit,ca semana f. mult cu mine!, ce faceau impreuna si o gramada de alte lucruri.....Cand a sunat eram furioasa dar simteam ceva ciudat...se infiripase cava in sufletul meu si in mintea mea....RAZBUNAREA! am discutat ca doi amici...vreo 3 ore! era fericit,indragostit, EA era atat de perfecta si de buna!…eu am mentionat doar ca mi-am “revenit” si am iesit cu fratele prietenei mele( nu putea sa il sufere!) si ca e super ok tipul ...si imediat i-am putut citi gelozia in voce...i-am spus ca in concediul care urma sa ni-l luam impreuna voi pleca cu prietena mea la mare.....! ..fierbea…!Si asta am si facut....! in 4 zile de stat acolo m-a sunat de vreo 20 ori..pe diferite “motive”…incepuse sa ma numeasca iar “iubita mea”…spunea ca ii pare rau si incet-incet a ajuns sa spuna ca nu poate trai fara mine, ca EA nu mai conteaza pt el, ca nu stia ce importanta aveam eu in viata lui…ca o suna si termina totul….orice numai sa ma intorc acasa si sa incercam cu incetul sa ne revenim…bla bla bla . Orgoliul meu incepea sa reactioneze…imi placea ce auzeam…ma incanta ideea ca ea sa sufere…dar as fi vrut sa simta si el durerea…daca ii spuneam ca NU, ramanea cu ea si el era trist si ea fericita…daca ii ziceam ca DA, el era fericit si ea trista…nu stiam ce sa fac dar vroiam sa simta si ei chinurile prin care trecusem eu….si am hotarat :MA VOI IMPACA CU EL SI CAND II VA FI LUMEA MAI DRAGA IL VOI PARASI…SAU MAI RAU : IL VOI INSELA! Relatia lui s-a terminat cu un simplu telefon, pana sa ma intorc eu si orgoliul meu era mangaiat de lacrimile ei…Ideea de a-l revedea ma speria …nu stiam cum sa reactionez…ma tot gandeam ce sa zic ,ce sa fac, dar eram déjà pe scarile din blocul lui…mai aveam un etaj…..Dupa 3 saptamani ma simteam mai bine in pielea mea, ajunsesem la cele 56 kg pe care mi le doream, eram odihnita si mai sanatoasa , pielea imi era bronzata…totul era la locul lui…imi placea ce vedeam in oglinda…stiam ca si lui ii va place…si optimista am pasit ultima scara de la etajul lui…...mi-am intors privirea….statea in usa…privindu-ma cum urc…fata o lasa in pamant in momentul in care l-am observat …tremuram toata…nu ma credeam in stare de RAZBUNARE…..insa orgoliul meu striga dupa ea! M-am apropiat…..si fara a ridica privirea m-a luat in brate…strans…..geanta mi-a cazut pe podea…un val de caldura de care uitasem si inima….era acolo…nu plecase! Batea mai tare ca niciodata….. si apoi lacrimi… multe lacrimi pe umarul meu ,pe gatul meu pe fata mea…insotite de sarutari lungi si inlacrimate…lacrimile LUI…doar ale LUI! Am stat asa cred ca vreo 20 minute….in usa….imbratisati. Cand in final mi-a dat drumul am mers sa discutam pe canapea…doua pahare de sampanie ne asteptau cuminti pe masa iar cateva lumanarele licareau jucause in jurul nostrum….am discutat mult,ne-am sarutat mult,ne-am privit mult si am adormit asa…imbratisati…rapusi de 3 saptamani de lupta si durere…
Incet –incet, discutand si mai ales intelegand ce a produs ruperea noastra, am reusit sa trecem peste.Am reusit sa intelegem ca ne iubim si avem nevoie unul de celalalt sa fim fericiti. Schimbarea noastra, a obiceiurilor proaste si a conceptilor gresite s-a facut brusc si de la sine.Sigur reprosuri au fost, discutii si acuzatii, remuscari si lacrimi dar si multa intelegere din partea la amandoi. Eu am realizat ca si el este un OM,cu drepturile lui, cu placerile lui,cu dorintele lui si mai ales cu alegerile lui.Nu era al meu, ERA CU MINE,pt ca el a ales, pt ca el stia ca e bine pt el si asta vroia. Avem tendinta sa “asuprim” pe cel de langa noi,uitand ca el trebuie sa aleaga,el trebuie sa vrea si sa isi doreasca anumite lucruri. Suntem liberi in relatia noastra, tot ceea ce facem nu il afecteaza pe celalalt, ne respectam si ne iubim pt ca ne este bine…suntem multumiti…fericiti…si asta cautam cu totii, nu-i asa? Pe ea nu am cunoscut-o niciodata, nu stiu cum arata si nici nu vreau…se intampla uneori pe strada sau la metrou sa ma gandesc ca poate chiar ea e cea care sta langa mine sau ma intreaba cat e ceasul si caut mereu o privire ascunsa sau mai insistenta din partea EI… ea stie cum arat!... si s-ar da de gol….zic eu… …e mai bine asa… .
Asadar dupa 4 ani de intelegere,” pot baga mana in foc” ca EL nu m-a mai inselat de atunci, eu nici atat, dorinta de razbunare s-a pierdut si a ramas un sentiment frumos si curat. Te iert dar nu uit…ADEVARAT 100% ..oricat ai vrea nu ai cum…din fericire insa momentele frumoase fac din cele rele sa para lectii de viata si la un moment dat déjà vei avea senzatia ca i s-au intamplat altcuiva.
Azi EL este SOTUL MEU si ne pregatim sa avem un BEBE! Ma simt implinita si fericita si STIU ca si el simte la fel!
Ati zice ca TOTUL E BINE CAND SE TERMINA CU BINE, nu?
Dar cine zice ca pt mine s-a terminat?
Viata e plina de surprize si nu intotdeauna placute. Am luat oare decizia corecta?
Intreabati-ma cu o zi inainte sa mor…atunci voi sti ce sa raspund!
berrry
Postat pe 25 August 2009 14:31
AM RAMAS PROFUND IMPRESIONATA DE POVESTEA LUI BERRY...DESI NU AR TREBUI CA AM TRECUT SI EU PRIN CEVA ASEMANATOR..SI ACUM E ACTUALUL MEU SOT. I RELATIA MERGE BINE..AM IERTAT DAR ...NU AM UITAT CA ..O VORBA DESTEAPTA SPUNEA "O FEMEIE INSELATA NU UITA NICIODATA"..
Crys_Tinutza25
Postat pe 25 August 2009 15:01
Si eu am gasit odata niste mesaje,am suferit,dar am iertat,pentru ca ceea ce traisem pana atunci fusese mai puternic decat niste banale mesaje de la o fata pe care nici nu cred ca mai stie cum o cheama.
Acum,ne iubim la fel de mult si sunt convinsa ca si el ma adora...
Dar, daca,prin absurd s-ar intampla sa ma insele jur ca l-as ierta fara cea mai mica remuscare...
Injurati-ma fetelor,dar asta simt...
kudik_pitik
Postat pe 25 August 2009 20:53
buna,eu cred k ai facut bine iertandul draga ioana k oricum ..dak va iubiti impreuna treceti peste orice ..eu pun pariu k si u poate intro zi ai trecut pe langa un barbat atragator ..frumos ..sexy..si ai fi vrut sa "il cun mai bine",kiar dak erai deja cuplata cu altcineva,dar nu cred k ai vrea mai mult dekt o mik aventura..apoi teai intoarce la adevarata iubire..asa sunt si barbatii ..mai skimba femeile ..mai inseala dar tot la cele pe kre le iubesc cu adevarat se intorc
_delia_
Postat pe 25 August 2009 21:00
De la: _delia_, la data 2009-08-25 21:00:58buna,eu cred k ai facut bine iertandul draga ioana k oricum ..dak va iubiti impreuna treceti peste orice ..eu pun pariu k si u poate intro zi ai trecut pe langa un barbat atragator ..frumos ..sexy..si ai fi vrut sa "il cun mai bine",kiar dak erai deja cuplata cu altcineva,dar nu cred k ai vrea mai mult dekt o mik aventura..apoi teai intoarce la adevarata iubire..asa sunt si barbatii ..mai skimba femeile ..mai inseala dar tot la cele pe kre le iubesc cu adevarat se intorc

crezi? nu toti!
CERALYNA
Postat pe 26 August 2009 22:12
Parerea mea e ca va inselati singure daca chiar credeti ca iertarea e o solutie de a merge mai departe ...fara sa se mai repete...am trait-o pe propria piele...daca l-ati prins pe picior gresit e clar ca va mai face...si chiar nu inteleg expresia"face cu altele ce cu sotia nu-si poate permite"! Adik? eu stiu ca in pat am facut tot ce e posibil...numai in cap n=am stat cu picioarele desfacute...si tot degeaba...am incercat si asta, cat mi-a reusit....dar nu m-a salvat de a trai o experienta urata..aceea de a ma insela!!! Si nu m-a inselat doar un barbat, ci mai multi....si stiti ceva? am ajuns la concluzia ca e bine sa inseli si tu....iti reda increderea in tine...o tii pt tine!!! momentan sunt singura...am o fetita! ea e prioritatea nr.1 pt mine...si pana in momentul in care chiar voi intalni un barbat care sa ma merita si sa ma aprecieze, in rest experimentez orice...ca o viata am si e scurta! nu traim 200 de ani....nu trebuie sa ne lasam batjocotite si umilite!indiferent ca avem copii sau depindem material de un barbat....suntem libere sa facem, ce vrem!!!
alynik
Postat pe 27 August 2009 10:57
sa-l ierti????De ce???Poate fii un barbat destept si sa nu afle nimeni...dar cu timpul toate lucrurile ies la iveala asa ca..atunci cand afli ar trebui parasit URGENT!!!!Eu nu as ierta asta...asa cum nu am facut-o niciodata..dak o face odata o va face mereu...am vz k spunea cineva aici k a insela face uneroi bine relatiilor!!!!NU CRED IN ASA CEVA!!!Eu nu admit...mi se pare ceva incredibil...sau poate a fost scris d un tip....
cristinik_20
Postat pe 27 August 2009 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am ajuns amanta 35 De la: kudika330764 29 Noiembrie 2010 11:39
Il iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine, dar... 49 De la: amarutza 4 Iunie 2009 14:49
''dragoste pe internet'' 89 De la: _dulcik_ 28 Martie 2009 09:45
nesiguranta 19 De la: kudika322371 12 Decembrie 2010 19:36
am nevoie de un sfat, de ceva......... 17 De la: ploidevise 19 Noiembrie 2010 17:59