Setari Cookie-uri

merita sa ierti barbatul care inseala?

De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:15:00
De la: bloom_andreea, la data 2009-11-30 22:12:29nu stiu daca merita sa ierti barbatul care te inseala,dar asta schimba multe intr-o relatie ...poate ierti dar nu o sa uiti nicodata


dupa o sticla de whisky o sa uiti si cum il cheama


posibil sa uiti si cum te cheama pe tine dupa atata "anestezic":
Calandrinon
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:16
De la: Calandrinon, la data 2009-11-30 22:16:55
De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:15:00
De la: bloom_andreea, la data 2009-11-30 22:12:29nu stiu daca merita sa ierti barbatul care te inseala,dar asta schimba multe intr-o relatie ...poate ierti dar nu o sa uiti nicodata


dupa o sticla de whisky o sa uiti si cum il cheama


posibil sa uiti si cum te cheama pe tine dupa atata "anestezic":


asta e un lucru bun. inseamna ca o putem lua de la capat fara mustrari de contiinta
Tazmanian
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:18
De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:18:02
De la: Calandrinon, la data 2009-11-30 22:16:55
De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:15:00
De la: bloom_andreea, la data 2009-11-30 22:12:29nu stiu daca merita sa ierti barbatul care te inseala,dar asta schimba multe intr-o relatie ...poate ierti dar nu o sa uiti nicodata


dupa o sticla de whisky o sa uiti si cum il cheama


posibil sa uiti si cum te cheama pe tine dupa atata "anestezic":


asta e un lucru bun. inseamna ca o putem lua de la capat fara mustrari de contiinta


da
asta pana te trezesti a 2-a zi
Calandrinon
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:21
De la: Calandrinon, la data 2009-11-30 22:21:37
De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:18:02
De la: Calandrinon, la data 2009-11-30 22:16:55
De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:15:00
De la: bloom_andreea, la data 2009-11-30 22:12:29nu stiu daca merita sa ierti barbatul care te inseala,dar asta schimba multe intr-o relatie ...poate ierti dar nu o sa uiti nicodata


dupa o sticla de whisky o sa uiti si cum il cheama


posibil sa uiti si cum te cheama pe tine dupa atata "anestezic":


asta e un lucru bun. inseamna ca o putem lua de la capat fara mustrari de contiinta


da
asta pana te trezesti a 2-a zi


a doua zi nu s-au terminat nici femeile nici sticlele de whisky din magazin.
Tazmanian
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:25
De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:25:59
De la: Calandrinon, la data 2009-11-30 22:21:37
De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:18:02
De la: Calandrinon, la data 2009-11-30 22:16:55
De la: Tazmanian, la data 2009-11-30 22:15:00
De la: bloom_andreea, la data 2009-11-30 22:12:29nu stiu daca merita sa ierti barbatul care te inseala,dar asta schimba multe intr-o relatie ...poate ierti dar nu o sa uiti nicodata


dupa o sticla de whisky o sa uiti si cum il cheama


posibil sa uiti si cum te cheama pe tine dupa atata "anestezic":


asta e un lucru bun. inseamna ca o putem lua de la capat fara mustrari de contiinta


da
asta pana te trezesti a 2-a zi


a doua zi nu s-au terminat nici femeile nici sticlele de whisky din magazin.


da nici mahmureala nu se termina asa usor dupa atata whiskan
Calandrinon
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:34
imi cer scuze ca raspund la acest mesaj der am fost si eu inselata si am iertat dupa aceia mi-a parut rau pentru ca a facut acelasi lucru,,,dar nu e la fel in toate cazurile orice om greseste si se zice ca a doua sansa o are fiecare,,,,eu am avut-o odata de la un baiat si nu am mai gresit niciodata,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ghiuzelim
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:39
Nu se intampla de multe ori, cam o data pe an si suntem impreuna de 10 ani. Intervine insa rutina, poate sunt si eu mai mult preocupata de problemele casei, mai apar si probl.financiare si mai uit si ca el este mai tanar cu ceva ani..... De fiecare data imi dau seama ca este doar un joc care ii face o mare placere, sa abordeze o femeie care, obligatoriu nu pare a face parte din categoria celor usoare si sa o faca sa creada ca nutreste oarece sentimente pt. ea si dupa 1 - 2 partide de sex o abandoneaza, brusc. Relatia noastra nu este cu nimic afectata daca eu dau dovada de intelegere si trec cu vederea ac. escapade. Comportamentul lui nu sufera modificari in perioadele de hoinareala, ba din contra ..... face risipa de tandreturi. Oare gresesc ?
cata_june
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:37
"De fiecare data imi dau seama ca este doar un joc care ii face o mare placere, sa abordeze o femeie care, obligatoriu nu pare a face parte din categoria celor usoare si sa o faca sa creada ca nutreste oarece sentimente pt. ea si dupa 1 - 2 partide de sex o abandoneaza, brusc"
Scuze dar mie mi se pare ca ai un mare marlan la usa!!! Dar probabil ca va meritati unul pe celalalt!
miss_darine
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:44
De la: miss_darine, la data 2009-12-01 10:44:09"De fiecare data imi dau seama ca este doar un joc care ii face o mare placere, sa abordeze o femeie care, obligatoriu nu pare a face parte din categoria celor usoare si sa o faca sa creada ca nutreste oarece sentimente pt. ea si dupa 1 - 2 partide de sex o abandoneaza, brusc"
Scuze dar mie mi se pare ca ai un mare marlan la usa!!! Dar probabil ca va meritati unul pe celalalt!


subscriu
Calandrinon
Postat pe 1 Decembrie 2009 10:55
De iertat ..............???? Nu,,,,,,,,chiar daca multe cupluri nu se despart,,,,,,,din cauza > aceea relatie nu va mai fi niciodata in forma normal

DECI NU TREBUIE IERTAT NICIODATA

PUNE-TI INTREBAREA SI INVERSA???? CE AR FACE EL SA-L INSELI TU ????
kudika076761
Postat pe 1 Decembrie 2009 18:00
De la: miss_darine, la data 2009-12-01 10:44:09"sa abordeze o femeie care, obligatoriu nu pare a face parte din categoria celor usoare si sa o faca sa creada ca nutreste oarece sentimente pt. ea si dupa 1 - 2 partide de sex o abandoneaza, brusc"

eu nu as putea iubi un tip care isi bate joc in halul asta de femei.....
DayC
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:07
De la: DayC, la data 2009-12-01 21:07:58
De la: miss_darine, la data 2009-12-01 10:44:09"sa abordeze o femeie care, obligatoriu nu pare a face parte din categoria celor usoare si sa o faca sa creada ca nutreste oarece sentimente pt. ea si dupa 1 - 2 partide de sex o abandoneaza, brusc"

eu nu as putea iubi un tip care isi bate joc in halul asta de femei.....

Tu nu, dar ia poate ca e muuuuuuult mai tanar si probabil ca are si morcovul viguros! Na, ca am fost rea!
miss_darine
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:46
Ce usor arunci cu piatra sau esti si tu una din ele, dintre acelea care chiar daca afla ca are o relatie stabila nu intoarce spatele, ba din contra il sfatuieste sa nu-si mai piarda anii tineretii cu una deja expirata. Crezi ca este usor sa strici o casa dupa niste ani ? Sa renunti la multe pe care le-ai facut in comun pt ca se gasesc niste femei care isi pierd capul dupa cateva zile de discutii cu un ID si se lasa antrenate in aventuri de o noapte stiind cert ca el revine acasa. Ce mi se pare mie curios este ca sunt femei trecute de 35 ani dar care se comporta ca niste liceene. Daca ar fi vorba numai de "morcov" ar fi atat de simplu .... e piata plina de tot felul de legume ! nimeni nu duce lipsa daca vrea sa tina doar "dieta".
cata_june
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:23
De la: ghiuzelim, la data 2009-11-30 22:39:50imi cer scuze ca raspund la acest mesaj der am fost si eu inselata si am iertat dupa aceia mi-a parut rau pentru ca a facut acelasi lucru,,,dar nu e la fel in toate cazurile orice om greseste si se zice ca a doua sansa o are fiecare,,,,eu am avut-o odata de la un baiat si nu am mai gresit niciodata,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Te-am iertat dar n-am uitat ! Intradevar toata lumea are o adoua sansa..dar putini sunt cei ce au si un al doilea creier proaspat, fara amintiri !
Sabrina_Nede
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:25
si-amu o sa mi-o iau direct in mufa! raspunsul meu la intrebare este da! mai usor cu pietrele ca sa ma explichez...sa zicem ca....s-a intamplat! si-a pierdut capul intr-o zi, a pus ochii pe o bunoaca....prin niste circumstante neclare a trantit-o! mnah.....o aventura....relatia nu a mai continuat....so....merita o a2-a sansa dupa ce se sta la masa rotunda, se discuta, se incaiera, se plange etc....tragem aer in piept si cantarim!
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:33
De la: greierash_is_back, la data 2009-12-02 10:33:57si-amu o sa mi-o iau direct in mufa! raspunsul meu la intrebare este da! mai usor cu pietrele ca sa ma explichez...sa zicem ca....s-a intamplat! si-a pierdut capul intr-o zi, a pus ochii pe o bunoaca....prin niste circumstante neclare a trantit-o! mnah.....o aventura....relatia nu a mai continuat....so....merita o a2-a sansa dupa ce se sta la masa rotunda, se discuta, se incaiera, se plange etc....tragem aer in piept si cantarim!

ai fost prea haioasa ca s-o iei in mufa
miss_darine
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:36
De la: miss_darine, la data 2009-12-02 10:36:29
De la: greierash_is_back, la data 2009-12-02 10:33:57si-amu o sa mi-o iau direct in mufa! raspunsul meu la intrebare este da! mai usor cu pietrele ca sa ma explichez...sa zicem ca....s-a intamplat! si-a pierdut capul intr-o zi, a pus ochii pe o bunoaca....prin niste circumstante neclare a trantit-o! mnah.....o aventura....relatia nu a mai continuat....so....merita o a2-a sansa dupa ce se sta la masa rotunda, se discuta, se incaiera, se plange etc....tragem aer in piept si cantarim!

ai fost prea haioasa ca s-o iei in mufa


greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:41
eu sunt genul mai rea si mai necrutatoare,mai ales in privinta asta........ar putea fi si brad pitt,sau oricine.......dak m-ar insela nu l-as ierta si as face orice sa ma si razbun pe el.....
FLORY_DULCIK
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:50
deobicei barbati inseala cand nu au acasa ceva ca sa ii multumeasca si cand au ocazia o fac...asta e parerea multor tipi
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Decembrie 2009 13:56
tocmai de asta as fi atat de rea.....fak eu nu-i dau deloc motive sa ma insele.....de ce s-o faca?????
FLORY_DULCIK
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:22
Asa sunt barbati insela si fara motiv.......poate vrea doar sa impresioneze.....si de iertat depide si de situatie......normal ar fi sa nu iertam......dar cateodata trebuie..... asa e viata.....nu e roz
Georgiana_89
Postat pe 2 Decembrie 2009 20:00
eu nu iert nimic de genul asta,dak iert sigur ma ia drept proasta si face iar..........
FLORY_DULCIK
Postat pe 2 Decembrie 2009 21:53
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-12-02 21:53:59eu nu iert nimic de genul asta,dak iert sigur ma ia drept proasta si face iar..........

cine e fara pacat sa arunce primul cu piatra
blue_angel31
Postat pe 2 Decembrie 2009 21:57
pt blue angel31,da eu ma stiu fara depacat pt ca nu am inselat niciodata,cu atat maimult pe el......nu l-as insela pt ca-l iubesc.....
FLORY_DULCIK
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:54
Sa vedem cum stau lucrurile:daca barbatul inseala,auzim tot felul de clisee:"trebuie sa-l ierti,toti barbatii inseala,tu esti sotia,ea e doar amanta,nu o iubeste,cu tine face sarbatorile,cu tine face dragoste,nu sex,etc......,daca femeia inseala e nasol,e usuratica,nerusinata,nu e demna de acel barbat.Nu e corect,inselatul e urat,e la fel de grav din partea amandurora.Barbatul tau nu te va lasa never pt ca nu va mai gasi o femeie care sa-l ierte mereu.Nu e corect fata de tine.Esti masochista?Daca te-ar iubi,nu te-ar insela,s-ar gandi la suferinta pe care ti-o cauzeaza.Daca u l-ai insela,el ce ar face?Te-ar ierta?Pana cand mai ai de gand sa treci cu vederea?E urat,nu e normal,pare un pustan dornic de aventuri care nu se gandetse la tine.Iubirea se dovedeste prin fapte.Spui ca te iubeste.....Daca asa te iubeste el......
annna_larysssa
Postat pe 6 Decembrie 2009 15:34
De la: kudika049663, la data 2009-07-08 02:35:46am o relatie de 3 ani, l-am prins de 2 ori iar a treia ora abia o cunoscuse nu se intample inca nimic pana mi-am bagat eu coada:P. parerea mea este ca orice barbat inseala mai devreme sau mai tarziu, si cand ma refer ca l-am prins de 2 ori au fost aventuri nu relatii lungi, aventu ri cu fete proatse si usuratice nu cele de pe centura, cele proaste care se dau mari si defat stau azi cu unul si maine cu altul sunt doar folosite.deci sunt sigura ca din partea lui nu a fost vb de sentimente doar de o placere care multi barbati o au de a face niste chestii care cu sotiile nu si le permit. ma refer la o placere a unora de a umili in timp ce fac sex, care acasa nu ii ste acceptata si nici nu concepe el sa faca asa ceva cu femeia care o iubeste, pe partea asta l-am inteles, dar ce ma fac cu gandul ca nu pot accepta sa stiu ca oricand apare o usuratica de asta el nu o sa rateze ocazia, pt ca in alte privinte ne intelegem, si este un barbat care ma respecta, nu ma ignora, ma iubeste, imi arata lucrul asta, si are alte multle calitati as lungi prea mult sa vb despre toate lucrurile frumoase.
sunt eu deplasa ca l-am inteles teoretic pe partea cu placerea respectiva dar de fapt no pot trai cu gandul asta? astept pareri


2 oameni care se iubesc fac orice impreuna( ma refer ca e normal sa aveti si alte placeri impreuna) asa nu-i mai dai ocazia sa plece in alta parte, si asta nu in totalitate ca daca e sa se duca se duce oricum si ce i-ai da tu.
dani_pisi
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:55
NU MERITA!!!
cine o face o data, o face si a mia oara daca nu e pus la plata chiar cu relatia in sine! macar o perioada!
Kitty_the_cat
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:57
De la: Cristtyn, la data 2009-08-03 10:09:33 E o vorba in popor,care spune ca atunci cand te amesteci cu porcii,sigur vei fi mancat de ei!!!!!!!!!!!!!!!!!!! acceptii ca te inseala,incerci sa-i gasesti scuze..............ce mai urmeaza?Sa ajungi tu singura la concluzia ca " EL CEL CARE TE IUBESTE,TE RASFATA,ITI FACE TOATE PLACERILE - E PLIN DE CALITATI",te inseala ptr.ca TU ESTI DE VINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E cea mai buna explicatie ! Ce mai urmeaza ?Va casatoriti?Faceti copii?devii din ce in ce mai suspicioasa..................angajezi detectivi particulari sa-l urmareasca?sau mai rau! stai acasa,te plafonezi,numai si numai ca sa ai timp sa-l urmaresti si eventual sa-l stopezi de la alte relatii!Daca ai vreun pic de respect de sine.....................lasa-l fato cu aventurile lui cu tot(Care sigur vor mai fi,multe,multe,multe!) Bafta si minte!
kudika_im
Postat pe 24 Ianuarie 2010 22:02
Pana acum o saptamana puteam sa bag mana in foc pentru barbatu de langa mine....
o relatie de trei ani perfecta fara certuri si planuri impreuna,ba chiar un bebe...o relatie care si acum e la fel...credeti-ma toata lumea si-ar dori sa fie iubite cum sunt eu.
Numai ca el lucreza la mare intr-un club destul de cunoscut,care pe perioada verii s-a deschis acolo si unul din telefoane i s-a stricat,mai exact touch screen-ul. Mi l-a trimis printr-un prieten sa-l duc la garantie. Inainte de al duce, eu, care niciodata nu am umblat in tel lui l-am deschis si surpriza...a mers touch-ul 2 min,atat cat sa citesc mesajele din telefon...nu doresc nimanui sa traiasca senzatia aceea...
Mesaje de la o domnisoara daca pot sa-i spun asa...ceva de genul ca nu intelege de ce se poarta asa ca de ce sunt eu asa importanta???si ca ea se ganeste non stop la el...Singurul lui raspuns catre ea a fost un simplu..."scuteste-ma."...Sunt convinsa ca doar si-a facut treaba cu ea si a si uitat.
L-am sunat si l-am intrebat de ele,eram disperata nu-mi venea sa cred...si mi-a inchis telefonul si nu m-a mai sunat decat peste 2 ore si ceva sa ma intrebe daca am ajuns acasa(la noi)...era in bucuresti...
A intrat in casa si a inceput sa ma sarute si sa-mi spuna ca ma iubeste ca sunt cel mai frumos lucru care i s-a intamplat si ca ar innebuni daca m-ar pierde..Atat...Si l-am iertat,dar am si uitat.
Daca il iubiti cu adevarat si merita,iertati-l dar nu-i reprosati niciodata(va aprecia mai mult).



Fetelor...mesajul de mai sus vi l-am scris in august...
acum va scriu in ianuarie si va spun ca barbatul pe care il adoram...
s-a mutat cu o dansatoare....si sufar ca un caine.
de 3 luni nu mai sunt om...
Am fost asa cum si-a dorit,stiu sigur...
Sau poate nu...ce mi-a lipsit fetelor?
Faptul ca nu ma admirau barbatii intr-un club de noapte ,pe jumatate dezbracata?
Imi poate raspunde cineva la intrebarea asta?:::
DE CE?????????



kudika_im
Postat pe 24 Ianuarie 2010 22:26
De la: kudika_im, la data 2010-01-24 22:26:15Pana acum o saptamana puteam sa bag mana in foc pentru barbatu de langa mine....
o relatie de trei ani perfecta fara certuri si planuri impreuna,ba chiar un bebe...o relatie care si acum e la fel...credeti-ma toata lumea si-ar dori sa fie iubite cum sunt eu.
Numai ca el lucreza la mare intr-un club destul de cunoscut,care pe perioada verii s-a deschis acolo si unul din telefoane i s-a stricat,mai exact touch screen-ul. Mi l-a trimis printr-un prieten sa-l duc la garantie. Inainte de al duce, eu, care niciodata nu am umblat in tel lui l-am deschis si surpriza...a mers touch-ul 2 min,atat cat sa citesc mesajele din telefon...nu doresc nimanui sa traiasca senzatia aceea...
Mesaje de la o domnisoara daca pot sa-i spun asa...ceva de genul ca nu intelege de ce se poarta asa ca de ce sunt eu asa importanta???si ca ea se ganeste non stop la el...Singurul lui raspuns catre ea a fost un simplu..."scuteste-ma."...Sunt convinsa ca doar si-a facut treaba cu ea si a si uitat.
L-am sunat si l-am intrebat de ele,eram disperata nu-mi venea sa cred...si mi-a inchis telefonul si nu m-a mai sunat decat peste 2 ore si ceva sa ma intrebe daca am ajuns acasa(la noi)...era in bucuresti...
A intrat in casa si a inceput sa ma sarute si sa-mi spuna ca ma iubeste ca sunt cel mai frumos lucru care i s-a intamplat si ca ar innebuni daca m-ar pierde..Atat...Si l-am iertat,dar am si uitat.
Daca il iubiti cu adevarat si merita,iertati-l dar nu-i reprosati niciodata(va aprecia mai mult).



Fetelor...mesajul de mai sus vi l-am scris in august...
acum va scriu in ianuarie si va spun ca barbatul pe care il adoram...
s-a mutat cu o dansatoare....si sufar ca un caine.
de 3 luni nu mai sunt om...
Am fost asa cum si-a dorit,stiu sigur...
Sau poate nu...ce mi-a lipsit fetelor?
Faptul ca nu ma admirau barbatii intr-un club de noapte ,pe jumatate dezbracata?
Imi poate raspunde cineva la intrebarea asta?:::
DE CE?????????






Cred ca ar trbui sa privesti lucrurile putin altfel si sa intelegi k el nu era pentru tine,k el avea o problema,nu tu.Cred ca din moment ce o sa accepti asta o sa poti trece mai departe si o sa fii fericita.Nu ai de ca sa mai suferi si nu ai de ce te compara cu dansatoarea aia.E evident k sunteti diferite,k dak erati la fel nu te mai insela.
annk48
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O intrebare inteligenta si un raspuns gresit sau o intrebare gresita si un raspuns inteligent ? 11 De la: i_andra 5 Martie 2010 16:43
Multa suferinta.... 41 De la: kudika318477 22 Decembrie 2010 01:01
Poti iubi si insela in acelasi timp..? 16 De la: clau19 13 Iulie 2010 02:52
5 ani 40 De la: one_size 2 Noiembrie 2009 16:30
Increderea in sine! 17 De la: brunita 20 Ianuarie 2014 12:57