Setari Cookie-uri

Detoxifiere a organismului


Ce modalitati de detoxifiere a organismului stiti?

Slabesti dupa ce iti ies toxinele din corp?
Creolina69
Postat pe 13 August 2009 17:06
De la: CrAzZyAnGeL, la data 2009-08-13 17:06:05
Ce modalitati de detoxifiere a organismului stiti?

Slabesti dupa ce iti ies toxinele din corp?


Pai aia de mananci numai fructe nu'sh cate zile...
Sau mai e medicamentul ala de-ti curata colonul....
Cat despre slabit, hai sa-ti spun un secret: slabesti daca nu mananci pana crapi, atat. Restu' e vrajeala. Pilule, detoxifiere (apropo, un organism normal isi elimina singurel toxinele, nu tre' sa-l ajuti), centuri, costume, sau mai stiu eu ce leacuri "miraculoase"
Nene, te ingrasi pentru ca mananci mai mult decat consumi.
Ca sa slabesti, tre' sa faci opusul: sa consumi mai mult decat mananci.
Simplu si logic!
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Dor_a
Postat pe 13 August 2009 17:49
Doraaa mami ai private
blue07scorpion
Postat pe 13 August 2009 17:53
De la: CrAzZyAnGeL, la data 2009-08-13 17:06:05
Ce modalitati de detoxifiere a organismului stiti?

Slabesti dupa ce iti ies toxinele din corp?

Modalitati:
-detoxifierea ficatului
- a colonului
-detoxifiere 'generala'

Da, slabesti.

E bine sa te supravegheze un medic. Nu o fa de capul tau.

Postat pe 13 August 2009 19:36
De la: Roco, la data 2009-08-13 19:36:33
De la: CrAzZyAnGeL, la data 2009-08-13 17:06:05
Ce modalitati de detoxifiere a organismului stiti?

Slabesti dupa ce iti ies toxinele din corp?

Modalitati:
-detoxifierea ficatului
- a colonului
-detoxifiere 'generala'

Da, slabesti.

E bine sa te supravegheze un medic. Nu o fa de capul tau.



eu vream sa tin doar o sapt ca sa pot dupaia sa incep un regim ca sa-mi vina mai usor sa tin regimul si sa nu o fac prin foamete....cat de cat sanatos...cu medici in ziua de azi...numai vreau sa apelez la ei...
Creolina69
Postat pe 14 August 2009 16:31
Exista un fel de dezintoxicare (asa o numesc ei) pe care o recomanda medicii naturisti si pe care maica-mea de exemplu o practica periodic. Presupune bautul de uleiuri speciale la intervale de aproximativ o ora, apoi musai abonament la baie ca-i de rau.
Pe mine nu m-a tentat niciodata, mi se pare inutil la o anumita varsta, mai ales in cazul meu, care beau 5 litri de apa zilnic si mananc mai multe fructe decat mancare. Te poti interesa la o farmacie naturista, cu siguranta ei sunt mai in masura sa-ti dea detalii.
liliana2005
Postat pe 25 August 2009 17:18
De la: liliana2005, la data 2009-08-25 17:18:41Exista un fel de dezintoxicare (asa o numesc ei) pe care o recomanda medicii naturisti si pe care maica-mea de exemplu o practica periodic. Presupune bautul de uleiuri speciale la intervale de aproximativ o ora, apoi musai abonament la baie ca-i de rau.
Pe mine nu m-a tentat niciodata, mi se pare inutil la o anumita varsta, mai ales in cazul meu, care beau 5 litri de apa zilnic si mananc mai multe fructe decat mancare. Te poti interesa la o farmacie naturista, cu siguranta ei sunt mai in masura sa-ti dea detalii.



iti multumesc mult ptr raspuns,am sa tin cont:*
Creolina69
Postat pe 25 August 2009 17:49
tine o zi pe saptamina de preferat vinerea post negru,bei doar apa distilata,bea multe lichide,maninca putin(obisnuieste-te),mergi la o sala ,fa miscare multa ,si nu minca prostii gen snackuri,cartofi prajti,dulciuri multe,sucuri.....excludele sau doar ocazional.PS.ACESTA SA FIE UN MOD DE VIATA,NU DOAR PE TERMEN LIMITAT.SUCCES1
kudika033765
Postat pe 25 August 2009 18:53
intra pe www.slabestesanatos.bizoo.ro , vei gasi ingormatiile dorite.
Succes !
LauraAma
Postat pe 25 August 2009 20:05
De la: kudika033765, la data 2009-08-25 18:53:50tine o zi pe saptamina de preferat vinerea post negru,bei doar apa distilata,bea multe lichide,maninca putin(obisnuieste-te),mergi la o sala ,fa miscare multa ,si nu minca prostii gen snackuri,cartofi prajti,dulciuri multe,sucuri.....excludele sau doar ocazional.PS.ACESTA SA FIE UN MOD DE VIATA,NU DOAR PE TERMEN LIMITAT.SUCCES1


Nu poti spune unui om normal, cu o greutate normala sa tina post negru o zi pe saptamana. Nici unui om care are eventual niste carente de vitamine, de calciu de pilda. E sinucidere curata, crede-ma. Postul negru se tine in Vinerea Mare pana la apusul soarelui sau chiar toata ziua. Inseamna sa nu bei nici macar apa, asta intelegem noi prin postul NEGRU
In rest, sunt de acord cu tot ce ai scris. Apa mereu, fructe mereu si cat mai putina mancare. Dar sa fie variata. De preferat fara carne de orice fel, dar cu multe nuci sau altceva pentru proteine Asta ultima e optiunea mea, nu trebuie sa fie si a voastra
liliana2005
Postat pe 1 Septembrie 2009 23:46
Uite, eu mi-am cumpãrat un blender (cel mai ieftin,70 de RON m-a costat).Si vreau sã spun cã e extraordinar. Dacã pui trei fructe de orice fel, un pahar mic de apã ºi o linguriþã-douã de miere îþi iese o bãuturã delicioasã ºi foarte hrãnitoare.Eu mai adaug 4 cuburi de gheaþã ºi o linguriþã rasã de polen.Succes :
Oannailie
Postat pe 7 Februarie 2010 15:17
Si eu vreau sa fac o detoxifiere mai ales ca vine o luna greeeea
RoxRoxy
Postat pe 4 Decembrie 2013 21:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta grupelor sanguine 4 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 17:22
Slabiti cu HERBALIFE!!! 3 De la: kudika023080 2 Octombrie 2018 00:08
sfat ptr slabire 2 De la: rody_4u2 4 Decembrie 2013 21:21
SuperSlim sau Capsula de Slabit? 2 De la: dandanaua_reloaded 27 Februarie 2010 19:12
Cik tot diete.. 7 De la: costina_irimia 4 Decembrie 2013 21:35