Setari Cookie-uri

femeia leu - barbatul capricorn

ce parere aveti despre aceasta relatie?
danutgin
Postat pe 19 August 2009 16:53
De la: danutgin, la data 2009-08-19 16:53:11ce parere aveti despre aceasta relatie?


care relatie?!!!!!!!!!???????????
nebuna94
Postat pe 19 August 2009 16:57
De la: nebuna94, la data 2009-08-19 16:57:47
De la: danutgin, la data 2009-08-19 16:53:11ce parere aveti despre aceasta relatie?


care relatie?!!!!!!!!!???????????
femeia leu si barbatul capricorn...asta e titlul topicului si la asta se refera el
KezGirl
Postat pe 20 August 2009 13:57
De la: danutgin, la data 2009-08-19 16:53:11ce parere aveti despre aceasta relatie?

ca sa incerc sa-ti raspund o sa fac o mica paralela cu ceea ce am intalnit eu pana acum.
Am avut o prietena in zodia leului(am considerat-o o buna prietena ) dar pentru ca se considera cu mult superioara mie acum trece pe langa mine si ncii nu ma saluta.diferenta de varsta dintre mine si ea e de doar 2 ani.ea a trecut in anul 2 de facultate iar eu sunt in primul an.cand ne intalneam incepea sa-si intoarca ochii peste cap ca si cum "uite-o si pe asta" sau daca se oprea imi vorbea de sus si se lauda cat de buna e ea,cat de desteapta e,cat de iubita e la facultate si cum au ales-o toti sefa de grupa...totul la superlativ.face o multime de tampenii fara sa le gandesca,arunca pe ferestra pana si banii pe care nu-i are,e neintricata...sau mai bine spus nu-i pasa de ce simt ceilalti....ca si calitati pot spune ca am descoperit doar doua:te ajuta cand ai nevoie...in special financiar si nu te preseaza sa-i dai inapoi la un termen limita,te scoate din niste situatii mai grele daca ai nevoie de suport din partea cuiva si stie sa-si urmaresca propriile interese indiferent de ce anume trebuie sa faca...cu alte cuvinte CALCA PE CADAVRE sa-si satisfaca egoul.
Capricornii sunt foarte atenti,luptatori,inteligenti,conservatori,la locul lor,te poti baza pe ei indiferent de zi si de ora,sunt foarte sinceri si directi,lupta pentru un post mai bun la munca sau pentru a castiga cat mai multi bani dar ii si cheltuie cu simt de raspundere,sunt loiali(cel putin cei pe care i-am intalnit eu),au o gandire pragmatica pecand leul face ce-i tuna prin cap cand ii tuna,capricornii sunt foarte meticulosi,analizeaza totul in detaliu,au un simt al umorului foarte rafinat ...cu alte cuvinte sunt exact opusul leului.
daca femeia leu e o rasfatata si jumatate cepricornul nu va avea mare rabdare cu ea.femeia leu nu stie ce e aia rabdare si bate din picior atunci cand vrea ceva pecand capricornul s gandeste "cum as putea sa obtin acel ceva" analizeaza,gandeste,isi face strategii ca sa fie sigur ca obtine ce vrea.
Nu cred ca o relatie intre leu si capricorn e posibila dar asa cum am mai spus-o zodiile predispun dar in final omul dispune si conteaza ceea ce simtiti voi si nu ceea ce spun astrele.
Eu consider ca cei in zodia capricornului sunt cei mai superiori din zodiac si ca un capricorn poate da clasa multor persoane.eu sunt balanta si pot sa spun ca am un amic de 11 ani in zodia capricornului + ca am cunoscut si altii baiati in zodia asta.II admir foarte mult si sunt niste persoane cum putin ti-a fost dat sa vezi dar despre fetele in zodia leului nu am o parere prea buna.Nu vreau sa generalizez dar fata pe care am considerat-o prietena buna atata amar de vreme mi-a lasat un gust amar
KezGirl
Postat pe 20 August 2009 14:10
Eu sunt leu, sotul meu capricorn
Suntem impreuna de 10 ani, de 2 ani casatoriti. Peste tot pe unde am citit, relatia e distructiva.

Asa a fost si in cazul nostru de multe ori, dar daca cei doi se iubesc, si stiu sa faca totul impreuna, sa aiba grija unul de nevoile celulilat, nu cred ca mai conteaza zodia.

Leul este foarte incapatanat, iar capricornul dominant. Dar daca leul este lasat sa se manifeste in toata splendoarea lui :D va sti sa-si rasplateasca partenereul inzecit, facandu-l sa se simta mereu in putere si control, asa cum ii place capricornului.

Si ca o incheiere asa, eu zic ca merge, dar cu multa multa munca si tot atat de multa rabdare. Pana la urma iese ceva de milioane.
EvRiKa
Postat pe 20 August 2009 14:11
De la: EvRiKa, la data 2009-08-20 14:11:43Eu sunt leu, sotul meu capricorn
Suntem impreuna de 10 ani, de 2 ani casatoriti. Peste tot pe unde am citit, relatia e distructiva.

Asa a fost si in cazul nostru de multe ori, dar daca cei doi se iubesc, si stiu sa faca totul impreuna, sa aiba grija unul de nevoile celulilat, nu cred ca mai conteaza zodia.

Leul este foarte incapatanat, iar capricornul dominant. Dar daca leul este lasat sa se manifeste in toata splendoarea lui :D va sti sa-si rasplateasca partenereul inzecit, facandu-l sa se simta mereu in putere si control, asa cum ii place capricornului.

Si ca o incheiere asa, eu zic ca merge, dar cu multa multa munca si tot atat de multa rabdare. Pana la urma iese ceva de milioane.
asa cum spuneam mai sus...ZODIILE PREDISPUN DAR IN FINAL OMUL DISPUNE.felicitari.inseamna ca ai langa tine un om minunat
KezGirl
Postat pe 20 August 2009 14:15
Multumesc, chiar am langa mine un on minunat, am citit ce ai scris KezGirl si ai mare dreptate. Eu sunt leoiaca, dar cu bun simt, fara excese, si stiu sa apreciez ce are valoare, si nu caut doar sa imi ating scopul personal.

Iar ZODIILE PREDISPUN DAR IN FINAL OMUL DISPUNE e chiar foarte tare si foarte adevarata!!!
EvRiKa
Postat pe 20 August 2009 14:18
De la: EvRiKa, la data 2009-08-20 14:18:33Multumesc, chiar am langa mine un on minunat, am citit ce ai scris KezGirl si ai mare dreptate. Eu sunt leoiaca, dar cu bun simt, fara excese, si stiu sa apreciez ce are valoare, si nu caut doar sa imi ating scopul personal.

Iar ZODIILE PREDISPUN DAR IN FINAL OMUL DISPUNE e chiar foarte tare si foarte adevarata!!!
asa cum am spus nu vreau sa generalizez dar eu am fost foarte dezamagita de acea fata.asa cum am spus am considerat-o prietena buna,locuim in acelasi cartier si cand trece pe langa mine se face ca nici nu ma cunoaste.suntem oamenii si avem defecte indiferent de zodie e clar...dar parca dupa ani de prietenie sa ajungi sa ignori asa dintr-o data parca e prea de tot.
sunt si lucruri de apreciat la persoanele din jurul nostru si stiu sa apreciez acele lucruri cand ma lovesc de ele dar daca cineva tine mortis sa-mi arate numai partea urata atunci nu e vina mea ca nu pot sa ma apropii de tine.mi se pare logic.
esti norocoasa ca ai un capricorn langa tine.din pnct de vedere astrologic si balanta-capricorn e imposibil dar eu inca mai lupt pentru al meu capricorn...si nici nu-ti inchipui cat am reusit sa ma schimb pentru el intr-o luna.ma uit in oglinda si nu-mi vina sa cred ca sunt eu....
adr e si de admirat pentru ac am avut o relatie de 5 luni cu un baiat si nu m-a determinat s afac nimic dimpotriva eram foarte delasatoare in prezenta lui iar acum am cunoscut un capricorn care m-a pus pe ghimpi si care a impinge de la spate sa fac anumite lucruri si sa devin mai buna,sa ma ridic la nvelul sau.ma simt bine facand aceste schimbari la mine si nu pot decat sa-i multumesc pentru ca ma ajuta sa ma autodepasesc
KezGirl
Postat pe 20 August 2009 14:30
E frumos sa iti doresti si tu aceste schimbari, sa le faci si pentru tine, ca te simti bine, ca ti le doresti.

Eu iti vorbesc din experienta mea cu capricornul meu, chiar ii povesteam ca am gasit topicul asta pe kudica, si l-am pus sa citeasca. Am inteles amandoi din ce ai povestit tu, pentru ca si noi am trecut prin ce treci si tu acum, sau ceva asemanator.

Eu am incercat sa ma schimb, sa ii fiu lui pe plac, si am inceput sa uit de mine, de placerile mele, de nevoile mele...el era pe primul loc. Si asta nu a fost bine pentru mine la un moment dat, pentru ca era incapatanat, asa cum sunt capicornii si la un moment dat nici nu mai vedea ce fac eu pentru el si pentru relatie. Era ceva normal pentru el, dar pe mine ma chinuia.

Si prin multe discutii, si intelegere, am ajuns sa ne dam seama ca intr-o relatie, desi sunt 2, nu trebuie sa fie fericit doar unul, trebuie sa se imbine nevoile amandurora, sa se manifeste placerile ambilor parteneri....

Asa ca sfatul nostru e sa nu uiti de tine!!
EvRiKa
Postat pe 20 August 2009 15:04
De la: EvRiKa, la data 2009-08-20 15:04:56E frumos sa iti doresti si tu aceste schimbari, sa le faci si pentru tine, ca te simti bine, ca ti le doresti.

Eu iti vorbesc din experienta mea cu capricornul meu, chiar ii povesteam ca am gasit topicul asta pe kudica, si l-am pus sa citeasca. Am inteles amandoi din ce ai povestit tu, pentru ca si noi am trecut prin ce treci si tu acum, sau ceva asemanator.

Eu am incercat sa ma schimb, sa ii fiu lui pe plac, si am inceput sa uit de mine, de placerile mele, de nevoile mele...el era pe primul loc. Si asta nu a fost bine pentru mine la un moment dat, pentru ca era incapatanat, asa cum sunt capicornii si la un moment dat nici nu mai vedea ce fac eu pentru el si pentru relatie. Era ceva normal pentru el, dar pe mine ma chinuia.

Si prin multe discutii, si intelegere, am ajuns sa ne dam seama ca intr-o relatie, desi sunt 2, nu trebuie sa fie fericit doar unul, trebuie sa se imbine nevoile amandurora, sa se manifeste placerile ambilor parteneri....

Asa ca sfatul nostru e sa nu uiti de tine!!
va multumesc pentru sfat dar ce e cu adevart important si uimitor in acelasi timp pentru mine e ca toate aceste schimbari s-au petrecut brusc si sunt mandra de ele.am invatat in primul rand sa am rabdare,sa fiu optimista,sa nu cedez si sa fac tot ce-mi sta in putinta pentru amandoi.eu planific ca merg la cerbul de aur in brasov pe 6 septembrie pentru ca unul din invitatii speciali e cantaretul meu preferat si ma gandeam sa-i cumpar si lui un bilet sa platesc cazarea si sa-l invit sa mearga cu mine.sa petrecem un pic de timp impreuna,sa participam la un festival frumos,sa ne bucuram un pic de minunatiile brasovului si sa ne descoperim un pic mai mult.vreau s ane simtim bine impreuna dar pe cealalta parte imi e un pic teama ca imi av spune "stii sunt la munca".ei pun foarte mult munca pe primul loc si admir asta pentru ca si eu as incerca sa perseverez la locul de munca si sa imi multumesc sefii eventual sa avansez usor usor.
dar asa cum am mentionat mai sus sunt optimista si va merge bine.daca tine macar un pic la mine va merge sau macar ne vom da o sansa...daca dupa aceste momente impreuna decide ca nu sunt fata potrivita pentru el voi stii sa stau in banca mea.vreau ca aceasta mica excursie sa fie un fel de vacanta pentru amandoi care sa ne ajute sa ne cunoastem un pic mai bine ,sa ne destindem dar si sa ne dam seama daca vrem ceva unul de la celalalt.
pot spune ca acum viata mea se cam invarte in jurul universului lui si m-ar durea un refuz dar nu va fi nici un capat de tara si-l voi accepta ca atare.
Vreau sa meargem impreuna si VOM MERGE o sa am grija sa-l conving
KezGirl
Postat pe 20 August 2009 15:16
Imi place ca esti hotarata sa faci totul ca sa va fie bine. Sper sa iti iasa planul, el sa vin acu tine si sa va distrati pe cinste. Tinem pumnii!!!!

Pe curand!!
EvRiKa
Postat pe 20 August 2009 15:21
De la: EvRiKa, la data 2009-08-20 15:21:20Imi place ca esti hotarata sa faci totul ca sa va fie bine. Sper sa iti iasa planul, el sa vin acu tine si sa va distrati pe cinste. Tinem pumnii!!!!

Pe curand!!
multumesc.vreau ca planul sa mearga si voi face tot ce pot pentru asta.eventual o sa dau de veste rezultatul final
KezGirl
Postat pe 20 August 2009 15:23
chiar te rog :D
EvRiKa
Postat pe 20 August 2009 15:26
De la: EvRiKa, la data 2009-08-20 15:26:07chiar te rog :D
pana una alta trebui sa vad costul biletelor si sa stabilesc cazarea pentru ca acolo ne mai intalnim cu cineva si am stabilit sa ne cazam la acelasi hotel.eu planific totul cu acea persoana cumpar biletele care se pun in vanzare saptamana viitoare platim camerele si apoi il pun in fata faptului implinit......bineinteles cu o discutie cat se poate de deschisi si din inima ca sa ma inteleaga de ce fac asta.
sa inteleaga ca nu imi e indiferent ca am facut atatea pentru el si ca inca mai sunt dispusa sa lupt...si sa-l intreb daca si el vrea sa faca accelasi lucru.
din cate ii cunosc nu sunt genul de persoane care sa dea cu piciorul la genul asta de oferte....
ei accepta vad daca se poate si daca nu se retrag(eventual fara sa spuna nimic) dar daca vad ca se poate mai bien si fata le demonstreaza ca ii iubeste(vorba lor FAPTE NU VORBE) atunci situatia ia o altfel de intorsatura
KezGirl
Postat pe 20 August 2009 15:30
De la: EvRiKa, la data 2009-08-20 15:26:07chiar te rog :D
raspunsul e afirmativ ba chiar mi-a propus o solutie care sa-l avantajeze si pe el pentru ca trebuie sa ajunga la munca a doua zi dupa festival.ma impresionat sincer felul in care a luat problema in serios si felul in care se lupta s amergem impreuna.
CAPRICORNI SUNT ASA CUM AM MAI SPUS CEA MAI BUNA ZODIE
KezGirl
Postat pe 21 August 2009 09:45
:) Ce ma bucur. Abia acum am reusit sa mai intru sa citesc.

Desi eu te contrazic, LEUL e cea mai buna zodie :D, bine recunosc sunt subiectiva.

Sa va distrati super bine, sa va simtiti minunat unul cu celalat, si sa aveti grija de voi.
EvRiKa
Postat pe 25 August 2009 12:26
De la: EvRiKa, la data 2009-08-25 12:26:07:) Ce ma bucur. Abia acum am reusit sa mai intru sa citesc.

Desi eu te contrazic, LEUL e cea mai buna zodie :D, bine recunosc sunt subiectiva.

Sa va distrati super bine, sa va simtiti minunat unul cu celalat, si sa aveti grija de voi.
multumesc pentru urari.in ceea ce tine de mine o sa am grija sa fie cea mai frumoasa mini vacanta pe care am avut-o vreodata si o sa fac tot posibilul sa ne simtim bine si sa-i arat si lui ce simt.o sa fie minunat.......si ok doar de dragul tau adaug si zodia leului pe lista
KezGirl
Postat pe 25 August 2009 12:48
astept vesti bune de la tine
EvRiKa
Postat pe 25 August 2009 12:50
daca imi "pasezi" si un id de mes intr-un mesaj privat poti fi sigura ca vom vorbi mai multe si vei fi tinuta la curent cu noutatile
De la: EvRiKa, la data 2009-08-25 12:50:27 astept vesti bune de la tine
KezGirl
Postat pe 25 August 2009 12:54
S-a facut
EvRiKa
Postat pe 25 August 2009 13:25
Buna,
Mai esti cu capricornul tau ?? :)
Am citit cateva informatii despre relatia ea leu si el capricorn .. si ma gandeam ca poate ma ajuti cu niste sfaturi :)

MC
OnuX14
Postat pe 25 Martie 2015 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Pesti si femeia Balanta , merge ? 8 De la: rox81 6 Iulie 2010 14:41
ea-capricorn, el -rac 5 De la: anca4ever 10 Octombrie 2009 10:08
cum sa te porti cu un rac pt a-l cuceri? 18 De la: kudika040689 15 Octombrie 2009 20:05
cele 9 vieti 20 De la: lianamioara 20 Mai 2010 23:48
Mam indragostit de un Baiat fara a fi impreuna, incerc sal uit pt ca sufar dar nu pot HELP :((:(( 26 De la: utad 13 Octombrie 2010 11:56