Setari Cookie-uri

Cum sa fiu indiferenta dar in acelasi timp vreau sa se indragosteasca si mai mult de mine !?

Am sa va spun pe scurt. Am o relatie de 2 ani cu un baiat pe care il iubesc mult. In ultimul timp s-a schimbat e mai rece cu mine. si vreau sa fiu mai indiferenta cu el dar vreau din cand in cand sa ii fac anumite surprize cu care sa il "seduc" si sa fie k la inceput sau mai indragostit de mine . va rog ajutati-ma.am sa mai postez aici sa va mai spun continuarea.va multumesc. persoanele "off topic" nu sunt invitate sa comenteze . pe resul va
Frumushica59
Postat pe 19 August 2009 20:11
chiar as vrea si eu niste sfaturi la capitolul asta.......don;t worry! not for me!
anca0704
Postat pe 19 August 2009 20:18
De la: Frumushica59, la data 2009-08-19 20:11:43Am sa va spun pe scurt. Am o relatie de 2 ani cu un baiat pe care il iubesc mult. In ultimul timp s-a schimbat e mai rece cu mine. si vreau sa fiu mai indiferenta cu el dar vreau din cand in cand sa ii fac anumite surprize cu care sa il "seduc" si sa fie k la inceput sau mai indragostit de mine . va rog ajutati-ma.am sa mai postez aici sa va mai spun continuarea.va multumesc. persoanele "off topic" nu sunt invitate sa comenteze . pe resul va


Si eu am exact aceeasi problema :( Nu sunt in masura sa`ti dau sfaturi insa iti doresc multa bafta!!
gya01
Postat pe 22 August 2009 00:21
Ca sa fii indiferenta fata de el ar trebui in primul rand sa incepi sa te iubesti pe tine mai mult decat il iubesti pe el .

Incepi prin ati acorda atentie si a nu renunta la tine atunci cand el vrea ceva ...daca de exemplu ai de ales intre a merge sa-ti faci manichiura si el te roaga sa-i faci nush ce prajitura probabil ca renunti la manichiura si te apuci de prajiturit ca sa-i satisfaci omului pofta .

Nu mai fa prajituri si du-te si vezi-ti de treaba ta asa cum planuiesei de altfel .
Asta ar fi primul pas catre indiferenta fara sa fii indiferenta defapt ....faptul ca nu-i satisfaci toate poftele atunci cand vrea muschiul lui .

Daca incepi sa lasi de la tine de fiecare data cand vrea el atunci ti se urca in cap si va crede ca poate face ce doreste pentru ca oricum tu nu esti in stare sa zici nu .

Vrei sa-l ,,seduci'' cu anumite surprize ? o surpriza ar fi ca seara dupa ce te intorci de la manichiura sa-i faci prajitura dorita .

iesi in oras cu prietenele tale , inscrie-te la un curs de dans sau mergi la o sala ,fii sigura pe tine si nu-i da ocazia sa observe ca de abia asteptai sa te sune .

Primul pas catre indiferenta este prin a spune NU !

Imi permit sa dau acest sfat pentru simplul motiv ca eu am fost tot timpul acuzata de faptul ca as fi prea indiferenta iar cand am intrebat cum adica sunt indiferenta mi s-a spus ca nu vreau sa fac niciodata nimic din ce mi se cere

iris_4_ever
Postat pe 22 August 2009 05:32
De la: iris_4_ever, la data 2009-08-22 05:32:11Ca sa fii indiferenta fata de el ar trebui in primul rand sa incepi sa te iubesti pe tine mai mult decat il iubesti pe el .

Incepi prin ati acorda atentie si a nu renunta la tine atunci cand el vrea ceva ...daca de exemplu ai de ales intre a merge sa-ti faci manichiura si el te roaga sa-i faci nush ce prajitura probabil ca renunti la manichiura si te apuci de prajiturit ca sa-i satisfaci omului pofta .

Nu mai fa prajituri si du-te si vezi-ti de treaba ta asa cum planuiesei de altfel .
Asta ar fi primul pas catre indiferenta fara sa fii indiferenta defapt ....faptul ca nu-i satisfaci toate poftele atunci cand vrea muschiul lui .

Daca incepi sa lasi de la tine de fiecare data cand vrea el atunci ti se urca in cap si va crede ca poate face ce doreste pentru ca oricum tu nu esti in stare sa zici nu .

Vrei sa-l ,,seduci'' cu anumite surprize ? o surpriza ar fi ca seara dupa ce te intorci de la manichiura sa-i faci prajitura dorita .

iesi in oras cu prietenele tale , inscrie-te la un curs de dans sau mergi la o sala ,fii sigura pe tine si nu-i da ocazia sa observe ca de abia asteptai sa te sune .

Primul pas catre indiferenta este prin a spune NU !

Imi permit sa dau acest sfat pentru simplul motiv ca eu am fost tot timpul acuzata de faptul ca as fi prea indiferenta iar cand am intrebat cum adica sunt indiferenta mi s-a spus ca nu vreau sa fac niciodata nimic din ce mi se cere



Iti multumesc.am sa pun in aplicare sfatul tau
Frumushica59
Postat pe 22 August 2009 21:37
opa cam aceeasi probl am si eu , tare mi ar placea sa disutam mai mult pe tema asta .si la mine e ff lunga povestea, am deschis o tema legata de asta ,dar fiecare raspunde asa cum vrea , fie ironic , fie in cunostinta de cauza , oricum propun sa comenteze doar cine are ceva de spus ...asadar, fetelor , problema gasita , trebuie cautata si o rezolvare . deci ma aflu in aceeasi situatie si nu stiu ce sa fac , ma gandesc ca impreuna putem gasi solutii ! asadar revin maine in forta la tema aceasta ,
andreea3006
Postat pe 7 Septembrie 2009 01:21
De la: andreea3006, la data 2009-09-07 01:21:19opa cam aceeasi probl am si eu , tare mi ar placea sa disutam mai mult pe tema asta .si la mine e ff lunga povestea, am deschis o tema legata de asta ,dar fiecare raspunde asa cum vrea , fie ironic , fie in cunostinta de cauza , oricum propun sa comenteze doar cine are ceva de spus ...asadar, fetelor , problema gasita , trebuie cautata si o rezolvare . deci ma aflu in aceeasi situatie si nu stiu ce sa fac , ma gandesc ca impreuna putem gasi solutii ! asadar revin maine in forta la tema aceasta ,


Ai dreptate ! Cred k noi fetele si fara sa vrem ne aratam dragostea...baietii sunt mai rezervati si ei knd si-au dat seama k ii iubim la nebunie isi permit luxul de a face mai multe sau mai putine tampenii
Frumushica59
Postat pe 7 Septembrie 2009 18:12
s-a racit treaba?poi e cam greu sa mai salvezi ceva...e ca si cand ai incalzii o ciorba de prea multe ori...pana la urma se strica si trebuie sa o arunci.
incearca oricum sfaturile lui Iris...poate reusesti imposibilul.succes
razz
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:42
De la: razz, la data 2009-09-08 16:42:15s-a racit treaba?poi e cam greu sa mai salvezi ceva...e ca si cand ai incalzii o ciorba de prea multe ori...pana la urma se strica si trebuie sa o arunci.
incearca oricum sfaturile lui Iris...poate reusesti imposibilul.succes


vai razz ce rau esti ...........
morticia_adams
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:41
Buna fetelor!
Imi place mult subiectul asta..si tocmai pt ca eu sunt o fata care nu prea isi arata dragostea.
Pot sa ador pe cineva si nu zic nimic si nu fac nimic romantic..dar in ii arart in felul meu si il fac sa simta.
In schimb sufar ca un caine din dragoste si iubesc intensiv!
Asadar la capitolul indiferenta am experienta si fara sa vreau si va zic ca da rezultate buuune!

1. indiferenta nu inseamna ignoranta!!! Fiti la fel de iubitoarte cum sunteti voi de fel doar ca faceti mici lucruri care sa il puna pe ganduri(ex nu ii trimiteti mesaj ca de obicei cand va ganditi la el...de parca nu ati fi avut timp! Nu cu rautate)

2. nu ii cereti raportul! Oricat de tare va roade! Nu e nimic mai enervant decat cineva care nu se intereseaza si nu e gelos! Puneti-va in locul lui

3. daca devine suspicios asigurati-l ca e totul ok si fiti sincere,insistati ca voi nu observsati ca va comportati diferit! Daca isi da seama ca o faceti voit nu are niciun efect...din contra opusul!

4. dupa cateva zile asa faceti brusc ceva neasteptat si dragut,ca inainte!.Asa il veti baga in ceata! Pana acum credea ca sunteti reci dar acum dupa gestul frumos i-a-ti "inchis gura"

5. toata ideea e sa fiti imprevizibile. Previzibilitatea=>monotonie=>plictiseala. Plus de asta devine prea sigur pe sine!

6. daca se ajunge la cearta nu va enervati. Nu te enervezi de ceva ce nu iti pasa. suparati-va in schimb dar cedati daca cauta impacare.

Cineva ti se pare interesant atata timp cat mai ai ce descoperi la el. E fiziologic. Trebuie sa aveti un comportament schimbator...refuzati-l cu o banalitate cand nu se asteapta..dar intr-un mod dragut! Nu provocati cearta.
kudika075000
Postat pe 15 Octombrie 2009 22:30
De la: kudika075000, la data 2009-10-15 22:30:14Buna fetelor!
Imi place mult subiectul asta..si tocmai pt ca eu sunt o fata care nu prea isi arata dragostea.
Pot sa ador pe cineva si nu zic nimic si nu fac nimic romantic..dar in ii arart in felul meu si il fac sa simta.
In schimb sufar ca un caine din dragoste si iubesc intensiv!
Asadar la capitolul indiferenta am experienta si fara sa vreau si va zic ca da rezultate buuune!

1. indiferenta nu inseamna ignoranta!!! Fiti la fel de iubitoarte cum sunteti voi de fel doar ca faceti mici lucruri care sa il puna pe ganduri(ex nu ii trimiteti mesaj ca de obicei cand va ganditi la el...de parca nu ati fi avut timp! Nu cu rautate)

2. nu ii cereti raportul! Oricat de tare va roade! Nu e nimic mai enervant decat cineva care nu se intereseaza si nu e gelos! Puneti-va in locul lui

3. daca devine suspicios asigurati-l ca e totul ok si fiti sincere,insistati ca voi nu observsati ca va comportati diferit! Daca isi da seama ca o faceti voit nu are niciun efect...din contra opusul!

4. dupa cateva zile asa faceti brusc ceva neasteptat si dragut,ca inainte!.Asa il veti baga in ceata! Pana acum credea ca sunteti reci dar acum dupa gestul frumos i-a-ti "inchis gura"

5. toata ideea e sa fiti imprevizibile. Previzibilitatea=>monotonie=>plictiseala. Plus de asta devine prea sigur pe sine!

6. daca se ajunge la cearta nu va enervati. Nu te enervezi de ceva ce nu iti pasa. suparati-va in schimb dar cedati daca cauta impacare.

Cineva ti se pare interesant atata timp cat mai ai ce descoperi la el. E fiziologic. Trebuie sa aveti un comportament schimbator...refuzati-l cu o banalitate cand nu se asteapta..dar intr-un mod dragut! Nu provocati cearta.




buna,
am gasit pe acest forum exact c cautam..si mi-am permis sa scriu
Chiar functioneaza? .... ma aflu in aceeasi situatie .... simt ca-l pierd...:(
dupa ce a observat ca fac orice pt el nu se mai implica in relatie... e rece....distant si totusi "ma iubeste" cica
andreutza_19
Postat pe 4 Martie 2010 13:05
am si eu o curiozitate...cu baiatul cu care stau am copilarit si ma cunoaste destul de bine....recent ne-am hotarat sa avem o relatie.ne despart cam 300km..nu stam zi de zi impreuna....cand am fost acasa el s-a gandit sa imi faca o mica `gluma` ca sa vada daca il iubesc si sa incerce sa ma schimbe pt ca eu sunt foarte orgolioasa si incapatanata...a vrut sa vada daca dupa o cearta ma duc eu la el ca sa ne impacam macar o data pt ca in 10 ani numai el a facut primul pas....problema e ca de data asta am facut eu primul pas si e convins ca il iubesc si ca nu o sa ma despart de el.stie ca nu o sa mai fac in viata mea primul pas,stie ca l-am iertat dar nu am uitat,stie catrebuie sa traga mult acum ca sa imi treaca, dar ma deranjeaza ca are siguranta ca nu l-as parasi niciodata.eu nu las niciodata de la mine desi sufar mai bine prefer sa sufar decat sa imi calc pe orgoliu, iar faptul ca am facut tocmai eu primul pas i-a dat o siguranta....acum nu stiu ce sa fac....sa fiu indiferenta ?.....nu vreau sa ramana lucrurile asa ca poate o sa se schimbe...sau sa il fac sa treca prin ce am trecut si eu? am nevoie de un sfat....
kudika330132
Postat pe 16 Noiembrie 2010 13:51
pai nul mai baga in seama fii indiferenta si cand te intrba cva raspundei in sictir nu fi tot timpul la dispozitia lui sa vada ca esti in limba dupa el vba vine fi mai rece cu el parerea mea,eu zic ca o sa reusesti ca asa fac si eu si imi iese foarte bine!.Multa bafta!.
elmaz2123
Postat pe 15 Noiembrie 2011 21:22
De la: Frumushica59, la data 2009-08-19 20:11:43Am sa va spun pe scurt. Am o relatie de 2 ani cu un baiat pe care il iubesc mult. In ultimul timp s-a schimbat e mai rece cu mine. si vreau sa fiu mai indiferenta cu el dar vreau din cand in cand sa ii fac anumite surprize cu care sa il "seduc" si sa fie k la inceput sau mai indragostit de mine . va rog ajutati-ma.am sa mai postez aici sa va mai spun continuarea.va multumesc. persoanele "off topic" nu sunt invitate sa comenteze . pe resul va

Ai incercat sa-l intrebi ce are sau ce-a patit ?
Fa cumva sa iti dai seama ce i s-a intamplat.
Max2
Postat pe 16 Noiembrie 2011 22:43
De la: Max2, la data 2011-11-16 22:43:19
De la: Frumushica59, la data 2009-08-19 20:11:43Am sa va spun pe scurt. Am o relatie de 2 ani cu un baiat pe care il iubesc mult. In ultimul timp s-a schimbat e mai rece cu mine. si vreau sa fiu mai indiferenta cu el dar vreau din cand in cand sa ii fac anumite surprize cu care sa il "seduc" si sa fie k la inceput sau mai indragostit de mine . va rog ajutati-ma.am sa mai postez aici sa va mai spun continuarea.va multumesc. persoanele "off topic" nu sunt invitate sa comenteze . pe resul va

Ai incercat sa-l intrebi ce are sau ce-a patit ?
Fa cumva sa iti dai seama ce i s-a intamplat.

si asta-i tot cam de 2 ani
steffy91
Postat pe 16 Noiembrie 2011 22:44
De la: steffy91, la data 2011-11-16 22:44:06
De la: Max2, la data 2011-11-16 22:43:19
De la: Frumushica59, la data 2009-08-19 20:11:43Am sa va spun pe scurt. Am o relatie de 2 ani cu un baiat pe care il iubesc mult. In ultimul timp s-a schimbat e mai rece cu mine. si vreau sa fiu mai indiferenta cu el dar vreau din cand in cand sa ii fac anumite surprize cu care sa il "seduc" si sa fie k la inceput sau mai indragostit de mine . va rog ajutati-ma.am sa mai postez aici sa va mai spun continuarea.va multumesc. persoanele "off topic" nu sunt invitate sa comenteze . pe resul va

Ai incercat sa-l intrebi ce are sau ce-a patit ?
Fa cumva sa iti dai seama ce i s-a intamplat.

si asta-i tot cam de 2 ani


Steffy , Max e nou pe aici si nu s-a uitat probabil la date,doar citeste si raspunde(si eu faceam la fel)...se lamureste el in scurt timp
The_Exile
Postat pe 17 Noiembrie 2011 08:37
De la: Frumushica59, la data 2009-08-19 20:11:43Am sa va spun pe scurt. Am o relatie de 2 ani cu un baiat pe care il iubesc mult. In ultimul timp s-a schimbat e mai rece cu mine. si vreau sa fiu mai indiferenta cu el dar vreau din cand in cand sa ii fac anumite surprize cu care sa il "seduc" si sa fie k la inceput sau mai indragostit de mine . va rog ajutati-ma.am sa mai postez aici sa va mai spun continuarea.va multumesc. persoanele "off topic" nu sunt invitate sa comenteze . pe resul va
mai,baiatul asta v-a facut pe toate care postati mai sus ca aveti aceeasi problema...ce timp au unii...
GODZILA
Postat pe 17 Noiembrie 2011 08:45
vorbete frumos cu el k si kum ai uita ce s-a intamplat intre voi(lucrurile rele) si lasai loc de buna ziua asa poate v-a reactiona intr-un fel sau altul ii v-a da multe de gandit.succes:)
elmaz2123
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:53
vorbete frumos cu el k si kum ai uita ce s-a intamplat intre voi(lucrurile rele) si lasai loc de buna ziua asa poate v-a reactiona intr-un fel sau altul ii v-a da multe de gandit.succes:)
elmaz2123
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:53
n acest articol iti prezentam mai multe motalitati cu ajutorul carora poti sa iti construiesti un corp cat mai puternic. http://cumfacsa.ro/sport-fitness/exercitii-personale/cum-sa-devii-o-persoana-mai-puternica
kudika_31367
Postat pe 1 Aprilie 2013 21:27
In primul rand cauta sa descoperi cat mai precis care este cauza pentru care s-a racit afectiv fata de tine. Ia in considerarea mai multe posibilitati: de la o noua iubita la diverse griji pe care le are, sau pur si simplu, ai devenit accesibila si previzibila pentru el, adica incepi sa devi invizibila. Nu te angaja prematur intr-un joc de rol. Il poate determina sa dezvolte o relatie paralela in cazul in care o are. Actioneaza cu prudenta dar si cu detasare. Detasarea, sau macar sugerarea ei, asociata cu o cochetarie feminina, pot face minuni. Mult succes!

Va asteptam cu drag pe pagina noastra:
http://cabinetpsihologic21.wordpress.com/
https://www.facebook.com/pages/Cabinet-Psihologic-21/285357961584336
psihologul-tau
Postat pe 2 Aprilie 2013 12:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi ce credeti?????????????????????????? 24 De la: melka 23 Octombrie 2009 14:26
Vreau sa testez un prieten... 34 De la: cristiana_cris 17 August 2009 16:52
e mai mare decat mine cu 7 ani.. 20 De la: ANTIBA 5 Aprilie 2009 11:48
Intre scorpion si taur !! 12 De la: miss_darine 16 Septembrie 2010 20:57
cum vedeti relatia dintre o sagetatoare si un geaman? 18 De la: delicacy 29 Iunie 2010 20:04