Setari Cookie-uri

Eu rac, el scorpion

Cine mai are combinatia asta?Cum e?Cum merge?Din ce am citi eu e lapte si miere :)) dar cine a trait combinatia si stie?
iulia12
Postat pe 20 August 2009 09:57
Nimeni nu stie??
iulia12
Postat pe 21 August 2009 11:24
Vezi si tu aici:http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/rac/
locked
Postat pe 21 August 2009 11:28
Ei acolo am citit si eu si zice numai de bine, ca e cea mai buna combinatie etc, dar vreau sa aud din propriile experiente
iulia12
Postat pe 21 August 2009 11:35
De la: iulia12, la data 2009-08-21 11:35:54Ei acolo am citit si eu si zice numai de bine, ca e cea mai buna combinatie etc, dar vreau sa aud din propriile experiente


depinde de pers. daca ambele sunt incapatanate....nu prea merge.trebuie mereu sa fie cineva care lasa de la el...fie o data tu o data el...fie numai unul din voi...insa pe plan afectiv intr adevar e super tare combinatia
GreenScorpio
Postat pe 21 August 2009 11:47
Dap, suntem amandoi incapatanati :))
NUsh inca prea multe pt ca suntem la inceput de tot, de aceea sutn f curioasa de cum sunt scorpionii
Dar iti acorda atentie?Se preocupa de tine, le place sa se intalneasca des cu pers iubita?Ca si eu, ca si ei, sunt pe principiul totul sau nimic, dar stiu sa las si de la mine daca imi arata ca merita..
iulia12
Postat pe 21 August 2009 11:58
si racii si scorpionii au carapacea dura si se indragostesc mai greu...le intri mai greu sub piele dar dupa aia e super.scorpionul e posesiv asa ca o sa iesiti des nu i bai.o sa vrea sa te aibe mereu langa el.na ai zis ca sunteti la inceput asa ca multa rabdare unul cu celalalt.acordai f multa atentie si el iti va raspunde cu aceeasi moneda.surprinde l mereu cu o invitatie la film la o plimbare sau o iesire la iarba verde etc... in fine fii creativa...bafta...sper sa va mearga bine pt ca aveti toate sansele depinde numai de voi
GreenScorpio
Postat pe 21 August 2009 16:52
hehe mersi
Mie imi place sa-mi indrept toata atentia asupra pers iubite, dar mai evit sa ii acord multa atentie, de frica sa nu par cicalitoare, sa nu il bat la cap...sa nu par sufocanta.. am impresia ca nu ii place asta nush..as vrea sa il las pe el sa vad cat de des ma cauta...sau poate asteapta si el acelasi lucru de l mine :)) deci e ok sa am eu initiativa, sa-i propun eu intalniri, sa-l sun eu etc. nu? pt ca ti-am zis n-as vrea sa par disperata sau la dispozitia lui tot timpul...pt ca am mai auzit despre scorpioni un lucru: ca le place sa fie provocati si ca au interes pt persoanele mai inaccesibile
iulia12
Postat pe 21 August 2009 18:59
pai eu cred ca nu depinde de zodie.barbatilor in general le plac femeile mai inaccesibile pentru ca isi pot exersa caracterul de vanator.
Eu ti-as sugera sa fii naturala, sa nu iti faci griji ca-l sufoci, comporta-te dupa cum simti. Nu fii nici prea retrasa, nici tot timpul nu-l cauta, fa un pas tu, apoi el, si tot asa. In general daca doi oameni sunt unul pentru celalalt lucrurile vin de la sine si nici unul nu-si pune astfel de intrebari(Care face pasul acum).
Si ti-as mai sugera sa fii spontana. Un telefon cand nu se asteapta, un mesaj...
Bafta sa ai parte de ceea ce iti doresti.
Si eu sunt rac indragostit de un barbat scorpion
DeeaCatalina
Postat pe 24 August 2009 05:01
EU AM AVUT RELATIA ASTA . EU SUNT SCORPION . IAR EL A FOST RAC . SI NU NE-AM INTELES DELOC . EFECTIV M-A DISTRUS . DACA TI LA VIATA TA . RENUNTA CAT MAI POTI .
kudika035470
Postat pe 30 August 2009 23:25
De la: kudika035470, la data 2009-08-30 23:25:25EU AM AVUT RELATIA ASTA . EU SUNT SCORPION . IAR EL A FOST RAC . SI NU NE-AM INTELES DELOC . EFECTIV M-A DISTRUS . DACA TI LA VIATA TA . RENUNTA CAT MAI POTI .


barbatii raci sunt diferiti de femeile raci, iar un cuplu rac(femeie) si scorpion(barbat) e diferit de cuplul scorpion(femeie)-barbat(rac).
oricum nu trebuie generalizat sub nici un aspect...si eu sunt rac si nu ma inteleg cu barbatii raci din cate am observat, cel putin cu cei pe care i-am cunoscut.
DeeaCatalina
Postat pe 31 August 2009 17:20
combinatia e super. eu sunt rac, sotul scorpion. suntem de aproape 12 ani impreuna, numai de 5 casatoriti. totul e sa fii sincera mereu. si el va fi. e genul de familist, dar ii place sa flirteze mereu. dar numai gura e de el. are o minte sclipitoare, ii plac foarte mult provocarile de orice gen, mai ales intelectuale. in cuplul nostru, cand lasa el, cand eu, depinde cine e ala mai calm intr-o cearta. tine foarte mult la intimitatea caminului. ii place sa povesteasca tot ce a facut si pe unde, in felul asta sa se descarce, iar noua, evident, ne place sa ascultam. :) ofera-i libertatea de care are nevoie, nu il constrange, si vei avea tot ce doresti de la el, inclusiv libertatea ta de a fi numai cu tine cand ai chef. e o relatie deosebita, pt ca el e singurul care te poate intelege cu adevarat, mai ales sentimental :) simte tot, chiar daca nu o prea spune. iubeste cu o pasiune rar intalnita, iar tu, ca rac, nu vei avea parte de un amant mai bun ca un scorpion. :) iti garantez asta :) fii desteapta si crede-ma ca nu vei fi dezamagita nici o secunda :) mult noroc :)
dede25
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:25
De la: dede25, la data 2009-09-04 19:25:14combinatia e super. eu sunt rac, sotul scorpion. suntem de aproape 12 ani impreuna, numai de 5 casatoriti. totul e sa fii sincera mereu. si el va fi. e genul de familist, dar ii place sa flirteze mereu. dar numai gura e de el. are o minte sclipitoare, ii plac foarte mult provocarile de orice gen, mai ales intelectuale. in cuplul nostru, cand lasa el, cand eu, depinde cine e ala mai calm intr-o cearta. tine foarte mult la intimitatea caminului. ii place sa povesteasca tot ce a facut si pe unde, in felul asta sa se descarce, iar noua, evident, ne place sa ascultam. :) ofera-i libertatea de care are nevoie, nu il constrange, si vei avea tot ce doresti de la el, inclusiv libertatea ta de a fi numai cu tine cand ai chef. e o relatie deosebita, pt ca el e singurul care te poate intelege cu adevarat, mai ales sentimental :) simte tot, chiar daca nu o prea spune. iubeste cu o pasiune rar intalnita, iar tu, ca rac, nu vei avea parte de un amant mai bun ca un scorpion. :) iti garantez asta :) fii desteapta si crede-ma ca nu vei fi dezamagita nici o secunda :) mult noroc :)

mersi, desi nush la ce te referi sa-i acord libertatea de care nevoie sau sa nu-l constrang..pt ca am impresia ca nu prea e dornic sa ne vedem, nu prea imi acorda atentie decat cand ne intalnim, ma simt f bine cand sunt cu el dar ne intalnim fff rar....de ex..voi la inceputul relatiei, va intalneati des?te invita des sa iesiti impreuna? pentru ca de fiecare data cand i-am propus sa ne vedem, m-am ales cu un refuz..ca nu mai spun ca am stabilit sa raman la el pt prima data intr-o seara, imi luasem tot, ma pregatisem, si cand ne-am intalnit, el cica a uitat ca ramas asa, si ca nu ma mai pot duce....asta dupa ce aranjasem asta..in fine...
de ex, suntem de 3 sapt impreuna si ne-am intalnit de vreo 5- 6 ori si atunci vreo maxim 2 ore sau 15 min in vizite la munca...si se presupune ca prima luna este cea mai frumoasa ca ambii parteneri sunt dornici sa se intalneasca sa se vada cat mai mult,nu? nush..mie una asa mi se pare normal...sa petrecem timpul liber impreuna..si nu prea facem asta...nu stiu daca asa sunt ei la inceput..dar mie imi cam taie din elanul acela frumos de la inceputul unei relatii....si am tot avut rabdare..dar cred ca ar fi timpul sa vb cu el despre asta si ca eu nu ma simt ok asa, nu? si chiar si asa, sa zicem ca se schimba situatia, ar fi fost bine sa vina de la sine treaba asta, sa vina de la el sa vrea sa ma vada mai des....nu am ce sa-i reprosez in rest, se poarta super ok cu mien cand suntem impreuna, dar stam impreuna atat de putin..asta e singura problema, ca nu ne intalnim, si eu simt nevoia dar el are de facut intotdeauna ceva decat sa se intalneasca cu mine...
nush..tot sunt confuza daca sa mai astept ceva timp sau sa deschid subiectul asta cu el cat de curand...pt ca nu as vrea sa ne despartim...ca imi place de el din multe pct de vedere, dar daca eu simt ca nu e ok asa si daca nu primesc in schimb acelasi lucru pe care vreau sa-l ofer, ar fi cazul sa vb cu el..nu?
iulia12
Postat pe 6 Septembrie 2009 00:52
Buna,



eu sunt rac si el e scorpion
dar in mare parte depinde cat de apropiate sunt zilele de nastere
eu sunt nascuta pe 2 iulie iar el pe 8 noiembrie....ne incadram

gelozie, grija, tachinari, dragoste cu nabadai si daca mai e si imposibila atunci e parfum

ca sa nu mai vorbesc de intimitate

pasional, inovativ, te face sa te urci pe pereti, si ii place daca mai conduci si tu din cand in cand...si sa nu fie doar o data pe seara

intotdeauna sa aduci ceva nou ... in rest, cand nu e sex..e cearta

multa bafta
anaGuevara
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:54
Si eu rac,el scorpion .De 25 de ani impreuna.Daca mai esti langa el dupa toate frecusurile,testele,tachinarile ... si tot tacamul, e ok. In plus, surprinde-l tot timpul. Si ai rabdare si foarte multa intelegere.Si fii si inger si drac impielitat.Ii place sa te invete cum sa-l iubesti.Fii inocenta dar receptiva.
Lasa-i timp. Nu prea stie ce vrea inca. Rabdare ca merita.
kudika035385
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:30
Si eu sunt rac...el scorpion...din ce imi povestesti..nu prea il caracterizeaza...prietenul meu ma sufoca uneori cu atentia...la inceput cel putin, fugea de la serviciu, numai sa ma vada putin.
Relatia e super , in rest, numai ca trebuie sa fii mereu inovativa, sa pui tu sarea si piperul in relatie, sa te joci, sa fii energica. Cel putin asta am vazut ca ii place la mine, ma adora cand fac cate o prostioara, sau cand ma comport ca un copil, cand o fac pe naiva ( desi nu sunt :P ). Trebuie sa aduci tu veselia in cuplu, ca sa fie interesanta relatia. El o sa aduca afectiunea, atentia, iubirea. Lasa asta in sarcina lui.
mary_anna99
Postat pe 7 Septembrie 2009 10:33
De la: anaGuevara, la data 2009-09-06 14:54:36Buna,



eu sunt rac si el e scorpion
dar in mare parte depinde cat de apropiate sunt zilele de nastere
eu sunt nascuta pe 2 iulie iar el pe 8 noiembrie....ne incadram

gelozie, grija, tachinari, dragoste cu nabadai si daca mai e si imposibila atunci e parfum

ca sa nu mai vorbesc de intimitate

pasional, inovativ, te face sa te urci pe pereti, si ii place daca mai conduci si tu din cand in cand...si sa nu fie doar o data pe seara

intotdeauna sa aduci ceva nou ... in rest, cand nu e sex..e cearta

multa bafta

si el e pe 8 noiembrie eu sunt pe 12 iulie
iulia12
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:12
am vb cu el despre ce m-a deranjat....si el a zis ca ii este unpic frica sa se implice...si ca sa am intiativa pt ca el nu isi da seama de unele chestii, ca este obisnuit cu un anume program,rutina cum vreau sa-i spun, si ca are nevoie sa fie scos usor usor din acest lucru..sa-i zic intotdeauna ce ma deranjeaza ca sa reparam, ca el nu o sa incerce niciodata sa ma schimbe..i don't know...are intr-adevar un talent sa te impace, sa te faca sa razi, sa glumeasca sa te scoata din starea aceea...asta nush daca inseamna ca evita discutia sau daca vrea sa-mi arate ca va fi totul bine, ca a inteles si vom repara...nush ica ce sa cred...voi vedea daca va schimba ceva in timp, daca a inteles...iar daca va fi la fel, nu va fi ok si voi renunta probabil nush cata rabdare trebuie sa ai cu scorpionii pt a prinde incredere si a se lasa in bataia vantului tau :) daca intr-adevar il interesez, macar va incerca sa schimbe cate ceva incet incet :) wish me luck si sunteti binevenite fetelor si scorpionilor sa va mai dati cu parerea...ca nu voi face o regula din nimic ce se spune aici,pt ca depinde f mult de persoana, dar nu strica la nimic sa mai auzi pareri...
A...si inca o chestie ce am observat la el....la el tot timpul depinde si totul este interpretabil nu generalizeaza absolut nimic! vorbeste numai in cazul de fata si in cunostinta de cauza
iulia12
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:07
au intr-adevar un talent fantastic de a evita discutile care ii deranjeaza si de a schimba subiectul. le e frica sa se implice profund, crezand astfel ca-si pierd libertatea. prin libertate inteleg libertatea deciziilor, sa nu se simta inchisi in colivie si nu le place sa li se impuna ceva. cu ei tre sa fii genul: ce-ai zice daca mi-as lua... ce-ai zice daca am merge acolo sa mancam... etc. nu te speria ca e un pic mai rece. e felul lui de ati spune ca inca nu e pregatit de o eventuala casatorie. se decide foarte greu in privinta asta. ca sa-i dovedesti ca tu esti aleasa lui, ai ceva de munca. sa-l accepti asa cum e, in acelasi timp spunandu-i ca trebuie sa te accepte asa cum esti. cu toate toanele tale si imbufnarile de moment. nu prea e genul sensibil la lacrimi. daca vrei sa obtii ceva, idiferent ce, mai bine esti sincera. apreciaza foarte mult asta, cu toate ca el nu e chiar de fiecare data. daca esti atenta la nevoile lui, si el va fi la ale tale. intr-atat de mult incat va face orice sa te protejeze, de absolut orice. chiar si certandu-se cu tatal tau care nu-ti acorda atentia cuvenita. cand isi va da seama ca numai pe tine te vrea, nu va renunta la nici un artificiu sa te aiba si sa-ti demonstsreze ca el e barbatul visurilor tale. ce-si pune in cap, aproape tot obtine. trebuie sa-i intelegi nevoia acuta de comunicare, intelegere. cu un zambet poti obtine multe. cu o privire... si mai multe. fii diplomata cu el. invata-l diplomatia, care uneori ii lipseste. dar cu vorba buna, altfel se face ca n-aude. daca nu-i convine ceva, asa procedeaza.
vad ca esti foarte interesata de aceasta relatie, asa ca fii mereu sincera si deschisa. si vesela. asa-i place. uraste tipetele. mai bine dai decat sa fii isterica :)
dede25
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:36
De la: iulia12, la data 2009-09-06 00:52:54
De la: dede25, la data 2009-09-04 19:25:14combinatia e super. eu sunt rac, sotul scorpion. suntem de aproape 12 ani impreuna, numai de 5 casatoriti. totul e sa fii sincera mereu. si el va fi. e genul de familist, dar ii place sa flirteze mereu. dar numai gura e de el. are o minte sclipitoare, ii plac foarte mult provocarile de orice gen, mai ales intelectuale. in cuplul nostru, cand lasa el, cand eu, depinde cine e ala mai calm intr-o cearta. tine foarte mult la intimitatea caminului. ii place sa povesteasca tot ce a facut si pe unde, in felul asta sa se descarce, iar noua, evident, ne place sa ascultam. :) ofera-i libertatea de care are nevoie, nu il constrange, si vei avea tot ce doresti de la el, inclusiv libertatea ta de a fi numai cu tine cand ai chef. e o relatie deosebita, pt ca el e singurul care te poate intelege cu adevarat, mai ales sentimental :) simte tot, chiar daca nu o prea spune. iubeste cu o pasiune rar intalnita, iar tu, ca rac, nu vei avea parte de un amant mai bun ca un scorpion. :) iti garantez asta :) fii desteapta si crede-ma ca nu vei fi dezamagita nici o secunda :) mult noroc :)

mersi, desi nush la ce te referi sa-i acord libertatea de care nevoie sau sa nu-l constrang..pt ca am impresia ca nu prea e dornic sa ne vedem, nu prea imi acorda atentie decat cand ne intalnim, ma simt f bine cand sunt cu el dar ne intalnim fff rar....de ex..voi la inceputul relatiei, va intalneati des?te invita des sa iesiti impreuna? pentru ca de fiecare data cand i-am propus sa ne vedem, m-am ales cu un refuz..ca nu mai spun ca am stabilit sa raman la el pt prima data intr-o seara, imi luasem tot, ma pregatisem, si cand ne-am intalnit, el cica a uitat ca ramas asa, si ca nu ma mai pot duce....asta dupa ce aranjasem asta..in fine...
de ex, suntem de 3 sapt impreuna si ne-am intalnit de vreo 5- 6 ori si atunci vreo maxim 2 ore sau 15 min in vizite la munca...si se presupune ca prima luna este cea mai frumoasa ca ambii parteneri sunt dornici sa se intalneasca sa se vada cat mai mult,nu? nush..mie una asa mi se pare normal...sa petrecem timpul liber impreuna..si nu prea facem asta...nu stiu daca asa sunt ei la inceput..dar mie imi cam taie din elanul acela frumos de la inceputul unei relatii....si am tot avut rabdare..dar cred ca ar fi timpul sa vb cu el despre asta si ca eu nu ma simt ok asa, nu? si chiar si asa, sa zicem ca se schimba situatia, ar fi fost bine sa vina de la sine treaba asta, sa vina de la el sa vrea sa ma vada mai des....nu am ce sa-i reprosez in rest, se poarta super ok cu mien cand suntem impreuna, dar stam impreuna atat de putin..asta e singura problema, ca nu ne intalnim, si eu simt nevoia dar el are de facut intotdeauna ceva decat sa se intalneasca cu mine...
nush..tot sunt confuza daca sa mai astept ceva timp sau sa deschid subiectul asta cu el cat de curand...pt ca nu as vrea sa ne despartim...ca imi place de el din multe pct de vedere, dar daca eu simt ca nu e ok asa si daca nu primesc in schimb acelasi lucru pe care vreau sa-l ofer, ar fi cazul sa vb cu el..nu?


hm... 3 sapt... e putin, de-abia tatoneaza terenul sa stie daca ii placi cu adevarat, daca te ridici la nivelul cerintelor lui. si crede-ma ca sunt ceva, chiar daca nu le spune. pt el trebuie sa fii naturala - ma refer la comportament. nu-i plac prefacutele, lacrimile, amenintarile. fuge de astea instantaneu. acorda-i timp sa te vada cu adevarat. dar fa-ti si pt tine. ii place sa lupte putin pt tine. :D al meu m-a avut de prietena dupa 5 luni. pana atunci doar prieteni am fost. si aveam 19 ani. dar asta pt ca m-am indragostit treptat, si nu am cautat o relatie doar de dragul relatiei. fii tu si lasa-l sa te descopere incet. asa-i place. nu-i place sa descopere totul la prima intalnire. nu dispera, ca-l vei pierde. mai bine organizeaza o petrecere ceva si invita-l. si daca te refuza frumos, nu te supara, ci spune-i c-o sa-i para rau ca va fi distractia super. deocamdata e prea devreme sa-l tii strans. va fugi repede. fii prietena lui. vorbeste de toate cu el. intreaba-l de munca lui sau facultate sau prieteni. ii place sa povesteasca. intereseaza-te de viata lui, razi cu el, plangi cu el. adora asta. ii plac discutiile pe orice tema, mai ales carti, filme, sport. ii place sa discute in contradictoriu - asta nu inseamna cearta, ci este atras de opinii diferite de ale lui si bine argumentate. vezi ce pasiuni are. poate sunt comune. va fi in avantajul tau.
dede25
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:59
aha.super.cam ce zici tu am observat si eu la el.si cam asa ma si gandeam sa procedez.simt ca e o persoana care merita asa ca voi avea rabdare, ca am destula si sunt,n general, o persoana pozitiva si optimista :) so thnx de pareri
p.s. de cunoscut ne cunoastem de 3 ani, am fost colegi la facultate. dar n-am fost ff apropiati..doar colegi, in ultimele luni ne-am apropiat
iulia12
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:19
De la: iulia12, la data 2009-09-09 00:19:59aha.super.cam ce zici tu am observat si eu la el.si cam asa ma si gandeam sa procedez.simt ca e o persoana care merita asa ca voi avea rabdare, ca am destula si sunt,n general, o persoana pozitiva si optimista :) so thnx de pareri
p.s. de cunoscut ne cunoastem de 3 ani, am fost colegi la facultate. dar n-am fost ff apropiati..doar colegi, in ultimele luni ne-am apropiat

ei atunci mult noroc :) eu zic ca nu vei regreta :)
dede25
Postat pe 9 Septembrie 2009 00:27
nu stiu cum naiba am ajuns tocmai pe zodii si pe un site pt femei :) si de curios ce eram nu am inchis pagina si am citit asa 2 -3 commenturi . nu cred si n-o sa cred in zodii niciodata . eu sunt scorpion si va spun eu ca nu toti sunt la fel ,conteaza caracteru fiecaruia .nu ziua de nastere iti creeaza caracterul ci mediul in care traiesti ,prietenii familia !
sunt niste chestii adevarate de le ziceti voi aici dar nu toate ,e normal ca niciunu nu si-ar dori o femeie cicalitoare ,posesiva sau geloasa orice zodie ar avea el! cel mai bine e stai cu el o perioada vedeti cum va intelegeti si daca merge treaba ramaneti imprebuna! oare bunici nostri tot dupa zodii se ghidau? si atunci nu erau atatea divorturi cate sunt in ziua de azi ,rareori se desparteau. azi de cand voi cu zodiile gata in 2 luni dupa casatorie majoritatea baga divort!

Concluzia o trage fiecare pt el ,bafta la agatat berbeci tauri raci lei scorpioni balauri si ursi :)
siki27
Postat pe 10 Septembrie 2009 13:10
De la: siki27, la data 2009-09-10 13:10:41nu stiu cum naiba am ajuns tocmai pe zodii si pe un site pt femei :) si de curios ce eram nu am inchis pagina si am citit asa 2 -3 commenturi . nu cred si n-o sa cred in zodii niciodata . eu sunt scorpion si va spun eu ca nu toti sunt la fel ,conteaza caracteru fiecaruia .nu ziua de nastere iti creeaza caracterul ci mediul in care traiesti ,prietenii familia !
sunt niste chestii adevarate de le ziceti voi aici dar nu toate ,e normal ca niciunu nu si-ar dori o femeie cicalitoare ,posesiva sau geloasa orice zodie ar avea el! cel mai bine e stai cu el o perioada vedeti cum va intelegeti si daca merge treaba ramaneti imprebuna! oare bunici nostri tot dupa zodii se ghidau? si atunci nu erau atatea divorturi cate sunt in ziua de azi ,rareori se desparteau. azi de cand voi cu zodiile gata in 2 luni dupa casatorie majoritatea baga divort!

Concluzia o trage fiecare pt el ,bafta la agatat berbeci tauri raci lei scorpioni balauri si ursi :)


exemplele pe care le dai sunt prost alese....cel cu bunicii ma refer. stiu k post-ul meu n-are nicio legatura cu topicul, dar cand aud de asta chiar ma enervez....bunicii nostri de pe timpuri ramaneau impreuna din cu totul alte motive atunci....zodiile chiar n-aveau nicio legatura cu asta.
blussy
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:55
eu ma enervez cand va vad pe voi ca tot va uitati la stele cand va alegi un prieten ,ce sunt prostiile astea?? e cea mai mare prostie sa crezi in superstitii si horoscop , credeti in Dumnezeu nu in prostiile astea. fiti mai realiste/realisti ,e vina voastra ca suferiti dupa unii care va ranesc . pt ca vezi pe net ca scrie ca e compatibil cu zodia ta si gata asta inseamna ca e potrivit pt tine. chiar daca par dur in ceea ce zic nu fac decat sa spun lucrurilor pe nume.
Deci mai adaugati acolo la scorpioni ca sunt niste persoane realiste :)
siki27
Postat pe 12 Septembrie 2009 23:10
De la: siki27, la data 2009-09-12 23:10:03eu ma enervez cand va vad pe voi ca tot va uitati la stele cand va alegi un prieten ,ce sunt prostiile astea?? e cea mai mare prostie sa crezi in superstitii si horoscop , credeti in Dumnezeu nu in prostiile astea. fiti mai realiste/realisti ,e vina voastra ca suferiti dupa unii care va ranesc . pt ca vezi pe net ca scrie ca e compatibil cu zodia ta si gata asta inseamna ca e potrivit pt tine. chiar daca par dur in ceea ce zic nu fac decat sa spun lucrurilor pe nume.
Deci mai adaugati acolo la scorpioni ca sunt niste persoane realiste :)

lool.........acum ai inceput sa-i pui pe toti in aceeasi oala si pe mine odata cu ei.......nu stii nimic despre ei.........nici eu nu stiu.......dar nu cred k cei care au postat mai sus se uita la stele asa cum zici tu. nu trebuia sa mai raspund si la post-ul asta, dar cand vad pe cineva cu vederi atat de limitate, o gandire ingusta, ori spun ce am de zis, ori ma ia durerea de cap
blussy
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:36
De la: siki27, la data 2009-09-12 23:10:03eu ma enervez cand va vad pe voi ca tot va uitati la stele cand va alegi un prieten ,ce sunt prostiile astea?? e cea mai mare prostie sa crezi in superstitii si horoscop , credeti in Dumnezeu nu in prostiile astea. fiti mai realiste/realisti ,e vina voastra ca suferiti dupa unii care va ranesc . pt ca vezi pe net ca scrie ca e compatibil cu zodia ta si gata asta inseamna ca e potrivit pt tine. chiar daca par dur in ceea ce zic nu fac decat sa spun lucrurilor pe nume.
Deci mai adaugati acolo la scorpioni ca sunt niste persoane realiste :)


mda... intamplator va povestesc din experienta mea de aproapre 12 ani cu un scorpion, pe care, tot intamplator, il consider cel mai minunat barbat de pe lume... asa ca... si tot experienta m-a invatat ca fara o comunicare permanenta se duce totul. comunicare despre orice aspect al vietii si al relatiei. si sinceritate maxima. asra m-a invatat pe mine viata. sa fiu eu insami si sa accept oamenii exact asa cum sunt, fara sa incerc sa-i schimb, ci doar sa-i inteleg. si este perrfect asa, odata ce nimeni nu-i perfect. atunci cand constientizezi acest lucru, toate merg de la sine. dar trebuie sa si vrei...
nu degeaba scrie pe undeva in biblie (nu stiu unde :D) ca nu exista nu pot, ci nu vreau...
dede25
Postat pe 13 Septembrie 2009 14:42
De la: siki27, la data 2009-09-12 23:10:03eu ma enervez cand va vad pe voi ca tot va uitati la stele cand va alegi un prieten ,ce sunt prostiile astea?? e cea mai mare prostie sa crezi in superstitii si horoscop , credeti in Dumnezeu nu in prostiile astea. fiti mai realiste/realisti ,e vina voastra ca suferiti dupa unii care va ranesc . pt ca vezi pe net ca scrie ca e compatibil cu zodia ta si gata asta inseamna ca e potrivit pt tine. chiar daca par dur in ceea ce zic nu fac decat sa spun lucrurilor pe nume.
Deci mai adaugati acolo la scorpioni ca sunt niste persoane realiste :)

nu stiu cati stau sa-si aleaga iubitii uitandu-se la stele...daca ma uitam la stele nu eram cu nici unu pana acum, din cate spuneau compatibilitatile dar suntem liberi sa discutam despre asta, despre orice, si nu inseamna ca gata ne uitam in stele ca sa ne alegem partenerii...hai sa fim seriosi..este o prostie...comunicam, schimbam pareri, decat nimic..este interesant sa schimbi pareri despre orice..dar in fine...nici eu nu inteleg oamenii care intra in aceste topicuri daca nu ii intereseaza si nu sutn de acord....daca credeti ca ne alegem partenerii din stele, lasati-ne in prostia si durerea noastra care e problema?
iulia12
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:24

si el e pe 8 noiembrie eu sunt pe 12 iulie[/quote]

LA fel si aici.Din cate am citit, toate parca mi-ati descris iubitul.Scorpionii sunt o provocare, chiar merita sa ai unul langa tine.noi suntem de 4 ani impreuna dar eu ina inca nu m-am plictisit!Multa bafta!
snakewoman
Postat pe 29 Septembrie 2009 01:35
EU AM AVUT RELATIA ASTA . NU MERGE DELOC . EU SUNT SCORPION IAR EL A FOST RAC . SI CREDEMA CA AM SUFERIT CA UN CAINE SAU MAI MULT .
kudika035470
Postat pe 22 Februarie 2010 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine vrea sa se lase de fumat? 12 De la: dragdana 9 Aprilie 2010 19:25
Relatia cu un rac.... 57 De la: sonador_healthy 2 August 2010 09:42
Eu balanta-el fecioara-ce ziceti de cuplul asta 7 De la: kudika058005 21 August 2009 22:45
Eu -scorpion, el-pesti? 8 De la: ADINAIOAN 8 Martie 2009 12:16
Eu sunt rac 26 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:19