Setari Cookie-uri

Racii

Cine imi spune ceva despre barbatul Rac?
K_Lina
Postat pe 20 August 2009 13:51
Da si tu un search pe google ce naiba !!
Dar mai bine nu te mai lua dupa zodii,priveste-l si invata !!Cuvintele,gesturile si mai ales faptele lui iti vor spune tot ce iti doresti sa stii !!
diana1981
Postat pe 26 August 2009 17:20
Eu iti spun ca este un mamaos (deci afemeiat) taciturn ,capos si a.m.d.
kudika045035
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:49
si despre femeia rac ce se spune?
adryella_kudika
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:53
Pai ce sa zic, sunt intr-o relatie cu un Rac si este foarte super. El (Racul) e foarte sensibil si afectuos. Mai depinde si de ce cauti- nu se prea dau in vint dupa aventuri desi in cazul meu e destul de petrecaret, fapt ce nu ma deranjeaza tare ca eu vezi sunt o Sagetatoare :) In mare parte horoscopul ii reprezinta dar nu te lua dupa faza "iti merge"/ "nu iti merge" ca depinde de cum lucrezi tu si el la relatie. Iti zic au si toane si dureaza pina ti se deschide, dar daca a facut-o sa stii ca e un deliciu. Da chiar is atasati de familie, asa ca vezi ce spui de mama lui, mai bine transmite-i prin el un kiss - o sa-i placa(lui desigur, ca doar nu esto intr-o relatie cu mama-sa). Fii atenta- nu o sa prea cheltuie banii pe tine decit atunci cind va fi sigur ca ii apartii trup si suflet. Dar totusi se merita- poate sa te tina ore in sir in brate doar ca sa-ti aduc zimbetul pe buze...
alinka213
Postat pe 4 Septembrie 2009 22:18
barbatul rac este cel mai parsiv, cel mai nesimtit si mincinos dintre barbati. te minte frumos, de cand i se scoala lui, si pana are el chef. dupaia te arunca la o parte ca o carpa veche, totusi sustinandu-si parerea, ca ei nu au gresit cu nimic, sau mai pe romaneste, nici usturoi n au mancat, nici gura nu le miroase. am simtit o pe pielea mea. sau poate a fost doar o experienta neplacuta, si racii nu sunt asa. ramane sa va convingeti voi.
cata_mica
Postat pe 5 Septembrie 2009 00:28
sint de acord 100% cu tot ce a scris alinka213... eu tot sint o sagetatoare si am un prieten Rac si macar ca se spune ca nu prea ne potrivim noi chiar ne impacam foarte bine...si la urma urmei nu mai conteaza zodia...totul depinde de educatie si de cit de mult te iubeste...iar cind barbatul rac intr-adevar iubeste si esti "aleasa inimii lui" si daca il mai asiguri de loialitate si incredere atunci e in stare sa miste si muntii din loc p-u tine,ar face orice sa te faca fericita...si chiar daca uneori e orgolios si mofturos si nu vrea sa cedeze asta nu schimba cu nimik sentimentele lui fatza de tine...dupa parerea mea , orice fata care este iubita de un rac e cea mai norocoasa
nika87
Postat pe 5 Septembrie 2009 01:16
Ai perfecta dreptate! Sunt rac casatorita cu un rac de 20 de ani! Mint frumos , foarte frumos dar caracterizarea ta este perfect. Barbatul rac este cel mai perfid si egoist. El nu greseste niciodata , altii l-au impins . Exista doar el si numai el ! Dar vrea sa lase impresia ca el este cel ce se sacrifica pt. ceilalti. Doar dorintele lui primeaza si incearca se te convinga , ca tu ai fost cea care ai initiat ceea ce el vrea. El este cel cel gandeste corect chiar daca o lume intreaga gandeste altfel si nu exista nu. Are grija ca intotdeauna sa se ajunga acolo unde EL doreste !
clara4267
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:23
Dragele mele, de cat timp sunteti cu racul vostru? Si eu am fost cu un rac, era cel mai cel dintre toti, ma asculta, ma alinta, ne iubeam enorm (cica si el ma iubea...sa zicem ). A fost perfect pana a venit un moment dificil in viata mea, moment in care el s-a retras brusc, dar bineinteles nu inainte de a-mi turna un car de reprosuri, majoritatea nefondate ( gen de ce fac cumparaturi, de ce i'am facut de mancare, de ce de ce de ce... ). Acum e in carapacea lui, mai vorbim ( eu sunt cea careia inca ii mai pasa de el ), dar din cate il cunosc banuiesc ca are o mana scoasa din carapace si se agata de cineva, altfel nu'mi explic cum s'a intors la 180 de grade. Concluzia : te iubeste cat te iubeste, dar cand ai cea mai mare nevoie de el fuge
Kudika228
Postat pe 5 Septembrie 2009 11:29
Si eu sunt cu un rac de 5 luni... nu vreau sa ma bag prea profund si sa zic ca il cunosc cu adevarat, dar din cate vad aici voi practic spuneti ca, personalitatea si caracterul unui barbat ii sunt date de zodie. Credeti k barbatii din celelalte zodii nu ar putea fi la fel k acest rac care are si defectele comune tuturor oamenilor?... Caracteristicile zodiilor sunt facute dupa niste caractere comune pe un esantion de oameni din aceasi zodie . Barbatul cu care sunt eu este foarte iubitor, nu este timid asa cum zice zodiacul si nici eu nu sunt , pentru ca si eu tot rac sunt. Uneori e incapatanat , si egoist ca toti barbatii pe care i-am cunoscut si nu erau zodia rac. Faptul ca se retrage la un moment dat brusc imi pare rau pentru kudika228, nu este caracteristica zodiei sau ca face reprosuri absurde. Tatal meu e fecioara si este exact asa , se retrage cand ceva se intampla si face reprosuri absurde.... dar ar fi prea mult de scris pe marginea subiectului. A scris foarte bine cineva ca trebuie sa il formezi si sa incerci sa te intelegi cu celalalt , indiferent de zodie zic eu . Este greu sa ai potrivire 100% si sa il gasesti pe barbatul perfect... totul se face comunicand si intelegandu-l pe celalalt . Poate raspunsurile trebuiau sa fie mai obiective dar e greu , e adevarat. Eu mai cunosc un exemplu de cuplu zodia rac el , si pesti ea, si se inteleg de minune, e iubitor el si intelegator, insa depinde si de varsta pe care o au partenerii si de cum au fost crescuti , de cum s-au autoeducat .. de multe depinde caracterul omului si deloc de zodie.
alisika
Postat pe 5 Septembrie 2009 13:17
Nda... tare mai sunt controversati racii :) Sa va zic ca pe cind eram la facultate aveam un coleg Rac. Avea o personalitate cu totul deosebita, cum se ajungea la rezovarea problemei discutate el avea obiectii si o facea de dragul ... discutiei... cred. Nu, nu era un nesuferit, era mai degraba un tip interesant. Aveam chiar o simpatie pt el asa ca pt un coleg pt ca reusise sa se diferentieze din gloata. Colegele zau il vedeau ca pe un tip tare afurisit. Eu chiar ii luam apararea, erau seri cind discutam ore pe telefon, dar o eventuala relatie cu el imi parea dificila si probabil cutotii stium ca sagetatorilor nu le place sa se complice tare :) Asa si a ramas un enigmatic pt mine, dar daca ne mai intilnim ne place sa discutam. Ce vreau sa zic- Racii nu sunt toti la fel, chiar si in zodiac se spune asta, ca sunt de mai multe tipuri si apoi mai depinde si de mediul in care a crescut, ce fel de educatie a primit ca in fine gasim mincinosi si perfizi cam in toate zodiile, nu?!
alinka213
Postat pe 5 Septembrie 2009 15:31
eu sunt scorpion si sotul meu este rac ...este adevarat ce se spune ca face un pas inainte si zece inapoi...intr-adevar este un familist convins dar nu este indeajuns uneori..este un bun organizator dar nu pentru viata lui ... la un moment dat obosesti alaturi de el..:-))
doinaserbanescu
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:54
vrei sa spui ca sunt putin mincinosi...ai perfecta dreptate..sunt foarte inteligenti, sunt buni oratori dar prin speach-ul lor te fac de nu stii de unde ati inceput si care este finalul
doinaserbanescu
Postat pe 5 Septembrie 2009 17:57
Sunt cu un rac de vreo 13 ani.Ce sa zic, e f credincios,un familist convins,dar e asa ca racul:sunt zile cand totul e ok si sunt zile cand devine ciufut.Ma iubeste,ma apara, dar cum mai spunea cineva pe aici sa nu zici ceva de mama lui....Mai simplu spus despre ei: depinde de educatie si de cum vrei tu sa fie,pt ca un rol f mare il avem noi.....
kudika063218
Postat pe 7 Septembrie 2009 09:14
GlowHannah
Postat pe 26 Septembrie 2009 15:11
la barbatul rac totul depinde de relatia pe are a avut o cu mama lui....desi in inima lui mereu o va iubi daca l a dezamagit el va proiecta aceasta imagine proasta si sentimentul de dezamagire asupra tuturor femeilor din viata lui ....ramanand cu adevarate traume si frustrari ajungand pana la a crede ca este normal ca o femeie sa l faca sa sufere cautand parca mereu suferinta, si daca te porti frumos si esti super lui nu i va placea pentru ca nu este ceea ce a vazut acasa la mamica lui .un frustrat retardat sentimental caruia nu i convine nimic el fiind prea neinteles si si va plange de mila non stop fara sa faca nimic in privinta....insa poate adora femeile si sa fie cu adevarat prince charming si tu o norocoasa daca a crescut cum trebuie intr o familie sanatoasa sau ...deci fetelor mare atentie ca la inceput pana cucereste el `reduta` este cel mai cel...apoi...lucrurile se decanteaza in bine sau rau ..bafta multa
micaella23
Postat pe 3 Octombrie 2009 21:13
De la: micaella23, la data 2009-10-03 21:13:15la barbatul rac totul depinde de relatia pe are a avut o cu mama lui....desi in inima lui mereu o va iubi daca l a dezamagit el va proiecta aceasta imagine proasta si sentimentul de dezamagire asupra tuturor femeilor din viata lui ....ramanand cu adevarate traume si frustrari ajungand pana la a crede ca este normal ca o femeie sa l faca sa sufere cautand parca mereu suferinta, si daca te porti frumos si esti super lui nu i va placea pentru ca nu este ceea ce a vazut acasa la mamica lui .un frustrat retardat sentimental caruia nu i convine nimic el fiind prea neinteles si si va plange de mila non stop fara sa faca nimic in privinta....insa poate adora femeile si sa fie cu adevarat prince charming si tu o norocoasa daca a crescut cum trebuie intr o familie sanatoasa sau ...deci fetelor mare atentie ca la inceput pana cucereste el `reduta` este cel mai cel...apoi...lucrurile se decanteaza in bine sau rau ..bafta multa



Bine punctat
Kudika228
Postat pe 5 Octombrie 2009 01:55
Iti raspund eu daca vrei, la toate intrebarile despre barbatul Rac, pt ca eu insumi sunt Rac. Intra pe yahoo mess. Id-ul meu acolo este marian_emanuel_888
Marian
marianemanuel
Postat pe 29 Octombrie 2009 08:54
De la: micaella23, la data 2009-10-03 21:13:15la barbatul rac totul depinde de relatia pe are a avut o cu mama lui....desi in inima lui mereu o va iubi daca l a dezamagit el va proiecta aceasta imagine proasta si sentimentul de dezamagire asupra tuturor femeilor din viata lui ....ramanand cu adevarate traume si frustrari ajungand pana la a crede ca este normal ca o femeie sa l faca sa sufere cautand parca mereu suferinta, si daca te porti frumos si esti super lui nu i va placea pentru ca nu este ceea ce a vazut acasa la mamica lui .un frustrat retardat sentimental caruia nu i convine nimic el fiind prea neinteles si si va plange de mila non stop fara sa faca nimic in privinta....insa poate adora femeile si sa fie cu adevarat prince charming si tu o norocoasa daca a crescut cum trebuie intr o familie sanatoasa sau ...deci fetelor mare atentie ca la inceput pana cucereste el `reduta` este cel mai cel...apoi...lucrurile se decanteaza in bine sau rau ..bafta multa


cata suferinta?.................te-a dezamagit cumplit nu-i asa? si eu sunt rac si stau sa ma intreb oare ce treaba o fi avand biata mama cu starile mele de zi cu zi?
spumosu
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:23
De la: spumosu, la data 2009-10-29 09:23:41
De la: micaella23, la data 2009-10-03 21:13:15la barbatul rac totul depinde de relatia pe are a avut o cu mama lui....desi in inima lui mereu o va iubi daca l a dezamagit el va proiecta aceasta imagine proasta si sentimentul de dezamagire asupra tuturor femeilor din viata lui ....ramanand cu adevarate traume si frustrari ajungand pana la a crede ca este normal ca o femeie sa l faca sa sufere cautand parca mereu suferinta, si daca te porti frumos si esti super lui nu i va placea pentru ca nu este ceea ce a vazut acasa la mamica lui .un frustrat retardat sentimental caruia nu i convine nimic el fiind prea neinteles si si va plange de mila non stop fara sa faca nimic in privinta....insa poate adora femeile si sa fie cu adevarat prince charming si tu o norocoasa daca a crescut cum trebuie intr o familie sanatoasa sau ...deci fetelor mare atentie ca la inceput pana cucereste el `reduta` este cel mai cel...apoi...lucrurile se decanteaza in bine sau rau ..bafta multa


cata suferinta?.................te-a dezamagit cumplit nu-i asa? si eu sunt rac si stau sa ma intreb oare ce treaba o fi avand biata mama cu starile mele de zi cu zi?

mai lov esti traumatizat?frustrat?cauti sa te fac sa suferi?...retard sentimental? iti plangi de mila mai lov?
one_size
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:28
De la: one_size, la data 2009-10-29 09:28:32
De la: spumosu, la data 2009-10-29 09:23:41
De la: micaella23, la data 2009-10-03 21:13:15la barbatul rac totul depinde de relatia pe are a avut o cu mama lui....desi in inima lui mereu o va iubi daca l a dezamagit el va proiecta aceasta imagine proasta si sentimentul de dezamagire asupra tuturor femeilor din viata lui ....ramanand cu adevarate traume si frustrari ajungand pana la a crede ca este normal ca o femeie sa l faca sa sufere cautand parca mereu suferinta, si daca te porti frumos si esti super lui nu i va placea pentru ca nu este ceea ce a vazut acasa la mamica lui .un frustrat retardat sentimental caruia nu i convine nimic el fiind prea neinteles si si va plange de mila non stop fara sa faca nimic in privinta....insa poate adora femeile si sa fie cu adevarat prince charming si tu o norocoasa daca a crescut cum trebuie intr o familie sanatoasa sau ...deci fetelor mare atentie ca la inceput pana cucereste el `reduta` este cel mai cel...apoi...lucrurile se decanteaza in bine sau rau ..bafta multa


cata suferinta?.................te-a dezamagit cumplit nu-i asa? si eu sunt rac si stau sa ma intreb oare ce treaba o fi avand biata mama cu starile mele de zi cu zi?

mai lov esti traumatizat?frustrat?cauti sa te fac sa suferi?...retard sentimental? iti plangi de mila mai lov?



stateam si ma gandeam acum ce noroc pe noi cu zodiile astea ......................altfel cum sa ne dam seama ce fel de "pramatie"avem langa noi
spumosu
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:37
De la: spumosu, la data 2009-10-29 09:37:02
De la: one_size, la data 2009-10-29 09:28:32
De la: spumosu, la data 2009-10-29 09:23:41
De la: micaella23, la data 2009-10-03 21:13:15la barbatul rac totul depinde de relatia pe are a avut o cu mama lui....desi in inima lui mereu o va iubi daca l a dezamagit el va proiecta aceasta imagine proasta si sentimentul de dezamagire asupra tuturor femeilor din viata lui ....ramanand cu adevarate traume si frustrari ajungand pana la a crede ca este normal ca o femeie sa l faca sa sufere cautand parca mereu suferinta, si daca te porti frumos si esti super lui nu i va placea pentru ca nu este ceea ce a vazut acasa la mamica lui .un frustrat retardat sentimental caruia nu i convine nimic el fiind prea neinteles si si va plange de mila non stop fara sa faca nimic in privinta....insa poate adora femeile si sa fie cu adevarat prince charming si tu o norocoasa daca a crescut cum trebuie intr o familie sanatoasa sau ...deci fetelor mare atentie ca la inceput pana cucereste el `reduta` este cel mai cel...apoi...lucrurile se decanteaza in bine sau rau ..bafta multa


cata suferinta?.................te-a dezamagit cumplit nu-i asa? si eu sunt rac si stau sa ma intreb oare ce treaba o fi avand biata mama cu starile mele de zi cu zi?

mai lov esti traumatizat?frustrat?cauti sa te fac sa suferi?...retard sentimental? iti plangi de mila mai lov?



stateam si ma gandeam acum ce noroc pe noi cu zodiile astea ......................altfel cum sa ne dam seama ce fel de "pramatie"avem langa noi

ooo daaaa clar..nici nu vreau sa ma gandesc ce zice la zodia mea!
one_size
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul Balanta si femeia Varsator 10 De la: tematoare 23 August 2012 16:57
femeia berbec 47 De la: kudika437448 16 Septembrie 2011 14:07
sall 1 De la: alexandra97 1 August 2009 12:05
Compatibilitatea intre gemeni cu ascendent in fecioara si leu cu ascendent fecioara 7 De la: roz5blue6lila7 31 Octombrie 2010 12:13
eu taur el berbec 15 De la: kudika142864 28 Iulie 2010 16:24