Setari Cookie-uri

eu balanta el capricorn

ce parere aveti despre asta? e ceva cam dificil nu
sabryna
Postat pe 28 August 2009 07:54
Si eu sunt balanta si cunosc baieti in zodia capricornului.cel mai bun prieten al meu e capricorn si avem o prietenie(AMICITIE) de 11 ani.E adevarat ca in cazul unei relatii situatia poate fi altfel.Daca incerci sa te iei dupa predispozitiile generale ale zodiilor(balanta capricorn) o sa fii total dezamagita pentru ca aici compatibilitatea e aproape zero dar nu uita un lucru :ZODIILE PREDISPUN DAR IN FINAL OMUL DISPUNE .De cele mai multe ori dam un search pe google si vedem compatibilitate zodia x cu zodia y ehh nu prea merge si ne incepem sa ne inducem ca relatia nu va merge.Chiar asa sa fie?Eu nu cred.Mai spunea cineva pe forum ca deciziile pe care le luam tin exclusiv de vointa noastra.Decat sa te intrebi "oare va merge" mai bine intreaba-te "ce sa fac ca relatia noastra sa mearga si el sa ramana cu mine?". si are dreptate.Nu mai pune inainte defectele ci incearca sa-i vezi calitatile si vei fii uimita sa descoperi ca unele lucruri pe care tu le consideri defecte in cazul capricornilor sunt calitati.Toti avem defecte indiferent de zodie dar daca ajunge-ti sa va reprosati defectele in loc sa gasiti o solutie pentru a face relatia sa mearga atunci nu e de bine.Incearca sa iei ce e bun de la el pentru ca are multe lucruri de oferit multe lucruri RARE pe care nu o sa le intalnesti la altcineva.Mai spunea cineva ca cei in zodia capricornului sunt o fire mai independenta dar asta e de bine,te-ai simti mai multumita daca ti-ar da socoteala zilnic de ce anume face sau spune?cu cine a dat noroc ieri sau ce a mancat dimineata?Capricornii sunt invaluiti in mister si e o placere sa-i descoperi pentru ca sunt un fel de "cutia pandorei".Mai citisem pe forum ca le place sa li se dea dreptate dar te-ai gandit ca POATE CHIAR ARE DREPTATE?si eu sunt balanta si sunt orgolioasa uneori dar crede-ma ca dupa doua replici de la un capricorn cam pleci capul si spui "ai dreptate" si asta nu pentru ca vrea el sa auda ci pentru ca realizezi tu ca are.De la capricorni poti s ainveti multe lucruri BUNE daca esti numai ochi si urechi.Cat despre familie si prieteni poate nu va cunoasteti voi indeajuns de mult incat sa-ti te introduca in cercul lui de prieteni iar sa te introduca in familie va trebui sa aveti o relatie serioasa.Pentru capricorni familia e totul(asta din ce am observat eu la persoanele pe care le cunosc) si sa fii prezentata familiei va trebui sa ai o relatie destul de serioasa cu el.Cat despre faptul ca pune munca pe primul plan nu mi se pare nimic exagerat...la urma urmei e vorba de viitorul lui si daca tine cu dintii de locul de munca,sau sa avanseze cumva e de admirat si nu de criticat.Tu ce ai face in locul lui?Nu ai incerca sa iti faci un viitor,sa obtii un ban si s afii la fel de independenta ca si el?
Mai auzisem pe cineva spunand (balanta)ca e o fire distractiva,ca ii place sa fie inconjurata de prieteni si de diverse persoane ,care cauta distractie iar el e extrem de rece.........te-ai gandit vreodata ca poate si tu poti sa te schimbi un pic pentru el?Balantele se adapteaza foarte uosr unui stil de viata daca au certitudinea ca merita(pot sa se integreze unei lumi "mondene" dar pot sa treaca si in cealalta extrema in care isi imparte totul cu pers de langa ea fara sa aiba prea mare nevoie de ceilalti...eu cel putin asa sunt).Sfatul meu pentru Balantele care incearca sa aibe o relatie cu un baiat capricorn nu este sa renunte ci sa LUPTE.are nevoie de timp acordai-l ca nu ai nimic de pierdut .Daca relatia a durat cateva luni,un an sau poate mai mult an ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare si nu in sensul negativ ci in sensul pozitiv.Ei daca plac o persoana se implica sentimental poate mai mult decat o facem noi dar vezi aceste "defecte" puse in fata cum te induc in eroare?Incearca sa nu-l cauti prea des ca isi pierde interesul(asta e un sfat de la un capricorn deci e din sursa sigura :D )
In locul vostru as face relatia sa mearga...daca trebuie sa astept:ASTEPT daca trebuie sa ma schimb:MA VOI SCHIMBA pentru ca o schimbare pe care o "suferi" in urma relatiei cu un capricorn nu este una in rau ci dimpotriva.Tu poti sa inveti de la el cum sa-ti ordonezi viata,poti sa inveti sa fii mai responsabila,poti sa inveti sa te respecti pe tine un pic mai mult si lista continua.
Partea mai grea e ca lasandu-i acest spatiu apare dorul,vrei sa-l vezi,sa-l auzi,sa fii cu el ca na asa suntem noi balantele dar am o solutie si pentru asta:cand vrei sa-l suni da-ti peste mana,cand vrei sa-i dai sms baga telefonul sub perna sau da telefonul cuiva sa ti-l tina pana iti trece tie acel impuls,cauta-ti o ocupatie ,citeste o carte sau pur si gandeste-te cum va fi momentul revederii dupa tot acest timp.nu e usor dar macar te ajuta sa treci peste acele momente chit ca a doua zi o iei de la capat.ti se pare ca cedezi trage aer adanc in piept,asculta o muzica linistitoare(nu o melodie pe care ai ascultat-o cu el sau pe care ti-a recomandat-o ca nu faci nimic dimpotriva ) si uite asa mai trece o zi. eu aplic terapia asta zilnic si tine.uneori e greu si simti ca cedezi si spui GATA EU PUN PUNCT AICI dar gandind la rece situatia nu e atata de urata pecat pare.
Ei mereu vor spune "poate ne mai auzim" sau "poate ne vedem zilele astea" acel POATE din vocabularul lor arata ca ei nu fac promisiuni pe care nu le pot tine dar ca atunci cand iti promite ceva mereu se va tine de cuvant.Nu e atata de negru dar asa cum spunea cineva mai sus trebuie sa aveti nervi d eotel si s afiti inzestrate cu MULTA DAR MULTA rabdare.Ei merg dupa vorba "INCET DAR SIGUR" si au mare dreptate.Stiu ca balantele sunt mai impulsive si reactioneaza uneori fara sa gandesca si apoi regreta dar uite asta e un alt lucru pe care il inveti de la un capricorn:sa fii mai cumpatata si sa ai rabdare ,sa nu te arunci cu capul inainte fara sa te gandesti in prealabil.
Eu spun sa nu renuntati fetelor ca o s ava para rau mai tarziu....macar mai dati o sansa si daca nu rezistati si nu rezistati atunci luati decizia care va avantajeaza mai mult.EU UNA NU RENUNT
KezGirl
Postat pe 28 August 2009 10:32
scuza-ma daca raspunsul meu e un pic pe dinafara dar am mai gasit N topicuri deschise cu compatibilitatea asta si de N ori postez acelasi lucru dar se pare ca mesajul meu e cel care pune sfarsit discutiei pe acel topic mereu
asta e parerea mea despre capricorni...si eu sunt balanta si ma lupt pt capricornul meu.weekendul viitor vom merge pleca impreuna intr-o mica excusrie si voi profita sa-l fac sa inteleaga cine sunt cu adevarat si sa vedem in ce stadiu ne aflam noi doi...daca ramanem sau nu impreuna...dar VOM RAMANE sunt sigura de asta.
asa ca luptaaaaaa.nu te descuraja ca nu faci bine
KezGirl
Postat pe 28 August 2009 10:38
iti multumesc mult pentru sfaturi. chiar aveam nevoie sa ma incurajeze cineva, pentru ca majoritatea sunt cam impotriva relatiei noastre si tot ma descurajeaza cu fraze k ,,nu-i de tine,, ,,baga-ti mintile in cap,, ,,e mai scund,, e mai... etc. si asta ma tot pune pe ganduri
eu in general nu ma bazez pe zodii dar am primit ceva pe e-mail despre asa ceva si practic vorbeam singura
sabryna
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:48
De la: yubyk16_2005, la data 2009-09-01 10:48:25iti multumesc mult pentru sfaturi. chiar aveam nevoie sa ma incurajeze cineva, pentru ca majoritatea sunt cam impotriva relatiei noastre si tot ma descurajeaza cu fraze k ,,nu-i de tine,, ,,baga-ti mintile in cap,, ,,e mai scund,, e mai... etc. si asta ma tot pune pe ganduri
eu in general nu ma bazez pe zodii dar am primit ceva pe e-mail despre asa ceva si practic vorbeam singura
stiu cum e cand ceilalti spun NU si inima ta spune DA
pana ieri totul era perfect si la mine pana aseara cand am pus mana pe telefon si l-am sunat ca sa-mi dea o veste ce mia intors pe dos toate planurile..iar aceste planuri insemnau de drept si d efapt incheierea unei etape importante din viata mea la care el avea rol de "sustinator" sau mai bine zis de martor al acestei etape frumoase care acum nu se va mai incheia in acelasi fel.eu te incurajez pe tine sa lupti s amergi mai departe la fel cum ma imbarbatam singura de N ori cand ceilalti spuneau NU si eu DA.desi nu ma asteptam la o asemenea intorsatura a situatiei inima me ainca mai crede in el si il intelege....oare sunt prea credula?sau doar il iubesc mai mult decat am crezut?
KezGirl
Postat pe 1 Septembrie 2009 14:20
nu cred k e ata de grav ceea ce se intampa... poate esti si u intr-o stare mai proasta.
poate nu ai inteles. ce s-a intamplat defapt?
dak tii la el cu adevarat vei gasi o cale de impacatre...
da-mi id-ul tau k sa mai vb pe mess, k sa mai vb. schimb de experient s.a.
sabryna
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:53
De la: yubyk16_2005, la data 2009-09-01 19:53:59nu cred k e ata de grav ceea ce se intampa... poate esti si u intr-o stare mai proasta.
poate nu ai inteles. ce s-a intamplat defapt?
dak tii la el cu adevarat vei gasi o cale de impacatre...
da-mi id-ul tau k sa mai vb pe mess, k sa mai vb. schimb de experient s.a.
nu e vb de inteles gresit...e vb de cu totul altceva.ti-am dat idul meu da-mi add si vb acolo
KezGirl
Postat pe 1 Septembrie 2009 20:01
Buna! Eu capricorn. si el balanta...(inversul situatiei tale) nu a mers...oricat ne-am chinuit...am vrut sa divortam la 27 de ani..dar ne-am impacat...pentru a divorta la 36...timp pierdut...Pana sa ne casatorim ne-am inteles bine dar dupa ...DELOC...
kudika037426
Postat pe 5 Septembrie 2009 12:05
eu cred ca in primul rand depinde de persoana si de caracter nu de zodia in care esti daca chiar iubesti persoana si esti si iubit daca apar undele neintelegeri nu depinde de zodie depinde de cat de mult iti doresti sa fi cu persoana aceea si cat esti dispus sa lasi de la tine ca sa fie bine.
prima data trebuie sa te gandesti daca merita persoana respectiva nu sa te gandesti ce zodie este.
catwoman_night
Postat pe 5 Septembrie 2009 14:54
salut! eu(balanta) sunt cu un capricorn de 8 luni si ce simt pt el n am simit niciodata pt nimeni. este adevarat ca de multe ori cand ne certam imi spuneam gata s a terminat ,dar n am putut.am stat si am analizat situatia la rece si concluazia era aceeasi de fiecare data : ne certam prostesti din nimicuri.mai exact faceam din tantar armasar.dar exista si o parte frumoasa la o certa: impacarea.un sarut ,o imbratisare ma face sa uit toate cuvintele grele .il iubesc..la inceput a fost cam dificil.cum vi s a intamplat si voua,altii se bagau. imi spuneau ca mi este inferior,ca una ca alta.si dupa 3 luni am vrut sa pun capat acestei relatii. atunci mi am dat seama pt prima data ca merita sa risc pt fericirea mea. am depasit momentul acela impreuna pt ca ne intelem.avem randare si suntem optimisti.de fiecare data cand ma gandesc la el inima mi sare din piept. chiar daca am senzatia asta la fiecare min, intotdeauna este altfel. eu una m am convins ca fara lupta nu ai nimic.:)
hama45
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:11
De la: yubyk16_2005, la data 2009-08-28 07:54:20ce parere aveti despre asta? e ceva cam dificil nu
Pãi tu nu eºti, de fapt, Balanþie...
O sã mã alergi, dar noi nu facem gesturi d-astea, spre Capricorni really...
Eu înþeleg cum e cu atracþia contrariilor - dar esista o limita...

Ce vis urît!
Ce naiba, s-au terminat Sãgetãtorii, Leii sau barim ãia cu ascendent pe acolo??
Auzi, pãmînt amestecat cu aer...!
Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:01
eu fiind balanta,am avut o rel ku un capricorn de aproape un an,la distanta..crede ma,nu va merge niciodat!a!!!is exagerat de gelosi si nimeni nu ar suporta o asa gelozie prosteasca fara motive..
denyse15
Postat pe 6 Septembrie 2009 22:00
eu sunt capricorn iar el balanta...si la noi toata lumea e impotriva pt k el e din iasi si eu din cluj(e o relatie la distanta),desi ne iubim f mult,e iubire adevarata,atat doar ca ne vedem mai rar,ba chiar el s-a despartit de prietena lui pt mine...ee,de situatia mea ce zici kezgirl?;;)
kudika051401
Postat pe 7 Septembrie 2009 11:10
Barbatii balanta sunt niste persoane foarte dificile, trebuie sa-i aprobi, trebuia sa ii lauzi in orice fac. sa-i zici k arata bine etc. sunt gurmanzi. nu-si respecta promisiunile, sunt nehotarati, dar si echilibrat. stiu sa te faca sa te simti bine, sunt calmi dar nu e sa-i scoti din sarite k sunt in stare de orice. faza e k nush ce sa-ti spun dar depinde de ce persoana ai alaturi, si cat comunicati.
sabryna
Postat pe 11 Septembrie 2009 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot sa-l cuceresc definitiv? 57 De la: kudika478624 2 Iulie 2013 20:40
sagetator ( ea )& fecioara ( el ) 6 De la: Ele_ely 23 Octombrie 2009 13:33
eu gemeni si el sagetator 30 De la: ony_coolgirl_yahoo_com 21 Septembrie 2009 14:17
eu leu, el scorpion -credeti ca exista vreo sansa? 26 De la: Miss_Dior08 16 Septembrie 2010 18:40
Eu o balanta sensibila, el fecioara...critica si rece si totusi... 17 De la: bauhy 7 Ianuarie 2011 20:16