Setari Cookie-uri

credeti in cele care citesc in carti?

nu stiam unde sa postez subiectul,dar pana la urma l-am postat aici.
asa...ce spuneti de ghicitul in cafea sau in carti? am o prietena care s-a dus la o femeie simpla,care citeste in carti si in cafea. m-a intrigat f mult faptul ca ce a spus s-a indeplinit. a fost de doua ori si i-a spus multe lucruri de care nu avea de unde sa le stie.
am un sentiment ciudat,nu stiu cat e de bine sa mergi la oameni d'astia.
voi ce parere aveti?
dorina_77
Postat pe 8 Septembrie 2009 06:36
Nu. Dar se intampla ca multe sa ghiceasca ceva ce este adevarat.Si asta ne pune in dileme
Raluca_SA
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:27
Mie mi-a ghicit cineva in carti acum aproape 1 an...Mi-a zis ca inca sufar dupa mama mea, care a murit cand aveam 11 ani (asta m-a pus pe ganduri, ca nu multa lume stie ), ca o sa trec cat de curand printr-o cumpana, si va trebui sa iau o decizie foarte grea, dar mai tarziu voi intalni un baiat de inima rosie (par deschis la culoare si ochi caprui) care ma va iubi si-mi va fi alaturi pentru tot restul vietii...Pana acum, tot ce mi-a zis ea a fost adevarat...inca sufar dupa mama, am avut o deceptie de pe urma careia am facut avort, si acum sunt cu un baiat saten cu ochi caprui Deci da, se poate ca unele vrajitoare sa-ti ghiceasca viitorul
Frankie_Zuzu
Postat pe 15 Septembrie 2009 12:14
o singura data mi s-a intamplat (ghicit in cafea)si culmea ca multe chiar mi s-au intamplat ,coincidenta as putea spune.
dar, raspunsul e ca nu cred .
gugulina74
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:40
De la: Frankie_Zuzu, la data 2009-09-15 12:14:23Mie mi-a ghicit cineva in carti acum aproape 1 an...Mi-a zis ca inca sufar dupa mama mea, care a murit cand aveam 11 ani (asta m-a pus pe ganduri, ca nu multa lume stie ), ca o sa trec cat de curand printr-o cumpana, si va trebui sa iau o decizie foarte grea, dar mai tarziu voi intalni un baiat de inima rosie (par deschis la culoare si ochi caprui) care ma va iubi si-mi va fi alaturi pentru tot restul vietii...Pana acum, tot ce mi-a zis ea a fost adevarat...inca sufar dupa mama, am avut o deceptie de pe urma careia am facut avort, si acum sunt cu un baiat saten cu ochi caprui Deci da, se poate ca unele vrajitoare sa-ti ghiceasca viitorul


Si eu inca sufar dupa cineva, am trecut de curand printr-o cumpana si am intalnit un blond. Daca stai sa te gandesti, ctoata lumea a patiti chestii ca astea, deci nu, nu cred.
Kathara
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:43
pai cum e posibil sa te nimereasca asa bine daca nu credeti si asa...multe nu cred si li se intampla. probabil daca crezi nu se intampla nimic
oricum eu am ramas f intrigata..mergi o data..de 2 ori..dar daca si a 3-a oara iti spune exact ce se intampla...o fi ceva paranormal
dorina_77
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:18
De la: dorina_77, la data 2009-09-08 06:36:45nu stiam unde sa postez subiectul,dar pana la urma l-am postat aici.
asa...ce spuneti de ghicitul in cafea sau in carti? am o prietena care s-a dus la o femeie simpla,care citeste in carti si in cafea. m-a intrigat f mult faptul ca ce a spus s-a indeplinit. a fost de doua ori si i-a spus multe lucruri de care nu avea de unde sa le stie.
am un sentiment ciudat,nu stiu cat e de bine sa mergi la oameni d'astia.
voi ce parere aveti?



am o oarecare varsta si pot sa iti spun ca nimic din ce ni se intampla in viata nu este intamplator si ca orice experienta trecuta pregateste o experienta viitoare

daca ajungi la ghicit nu este intamplator

mie mi s-a intamplat sa visez ceeva ce imi era dat - nu am crezut si nu am spus nimanui
am ajuns la un ghicitor care mi-a spus exact ceea ce am visat - nu am crezut si nu am povestit nimanui, imi era rusine ca am ajuns sa vorbesc cu un ghicitor
am fost la duhovnic m-a sfatuit sa procedez exact asa cum am visat - nu am crezut ca poate fi adevarat si nu am povestit nimanui
AU TRECUT DE ATUNCI 20 de ani si totul s-a intamplat asa cu mi s-a dezvaluit prin vis, prin ghicit si prin sfatul duhovnicului - NICI ACUM NU CRED

sfat: ?????????????????????
kudika052625
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:11
foarte foarte interesant subiectul. ma gandesc de ceva vreme sa merg la ghicitoare, dar...ceva ma opreste. mi-e frica, sau nici eu nu stiu. chiar vreau sa primesc niste raspunsuri, sa stiu ce am de facut, ce decizie sa iau. daca stie cineva o persoana de incredere in ploiesti...
AlmostFamous
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:53
cred ca este adevarat nu in totlitate dar este din ea si ceva adevar acum 5 ani am fost si eu la o gicitoare in carti unele lucruri sa intamplat unele nu dar tot raul spre bine mam despartit de fostul meu soti mam recasatorit cu un barbat minunat adica cu un inger
kudika069441
Postat pe 18 Septembrie 2009 13:54
salutare, si eu am sentimentul ca exista prea multa coincidenta...nu cred, dar totusi..
daca stii pe cineva as vrea si eu o relatie
multam
angi_78
Postat pe 20 Septembrie 2009 21:47
De la: angi_78, la data 2009-09-20 21:47:21salutare, si eu am sentimentul ca exista prea multa coincidenta...nu cred, dar totusi..
daca stii pe cineva as vrea si eu o relatie
multam


Te superi daca iti ghicesc eu?

Sa-mi spui cat de corect e.

Asa, ti-a facut recent curte un barbat blond pe care l-ai refuzat. Ai suferit acum o perioada o interventie chirurgicala minora. Un rol foarte important in viata ta il joaca o persoana al carei nume incepe cu M. Ai fost pusa de curand in situatia de a alege si acum ai dubii daca ai facut alegerea corecta.
Kathara
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:23
De la: Kathara, la data 2009-09-21 18:23:11
De la: angi_78, la data 2009-09-20 21:47:21salutare, si eu am sentimentul ca exista prea multa coincidenta...nu cred, dar totusi..
daca stii pe cineva as vrea si eu o relatie
multam


Te superi daca iti ghicesc eu?

Sa-mi spui cat de corect e.

Asa, ti-a facut recent curte un barbat blond pe care l-ai refuzat. Ai suferit acum o perioada o interventie chirurgicala minora. Un rol foarte important in viata ta il joaca o persoana al carei nume incepe cu M. Ai fost pusa de curand in situatia de a alege si acum ai dubii daca ai facut alegerea corecta.

Vezi ca iei painea de la gura copiilor lui Cassey...
Lucia38
Postat pe 21 Septembrie 2009 18:25
De la: Kathara, la data 2009-09-21 18:23:11
De la: angi_78, la data 2009-09-20 21:47:21salutare, si eu am sentimentul ca exista prea multa coincidenta...nu cred, dar totusi..
daca stii pe cineva as vrea si eu o relatie
multam


Te superi daca iti ghicesc eu?

Sa-mi spui cat de corect e.

Asa, ti-a facut recent curte un barbat blond pe care l-ai refuzat. Ai suferit acum o perioada o interventie chirurgicala minora. Un rol foarte important in viata ta il joaca o persoana al carei nume incepe cu M. Ai fost pusa de curand in situatia de a alege si acum ai dubii daca ai facut alegerea corecta.


ghiceste-mi si mie
dorina_77
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:52
Bine. Ai ajuns intr-un moment in viata ta in care ti se pare ca esti, in final, pe drumul cel bun. Casatoria te preocupa din ce in ce mai mult in zilele astea, esti multumita de cariera ta. Te temi ca relatia cu tatal tau ti-ar putea influenta alegerea partenerului. In viitorul apropiat vei avea un copil.
Kathara
Postat pe 21 Septembrie 2009 20:59
De la: Kathara, la data 2009-09-21 20:59:07. In viitorul apropiat vei avea un copil.


daca ma cunoaste pe mine....sigur iese blond cu ochii albastrii
geo_x
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:01
De la: geo_x, la data 2009-09-21 21:01:58
De la: Kathara, la data 2009-09-21 20:59:07. In viitorul apropiat vei avea un copil.


daca ma cunoaste pe mine....sigur iese blond cu ochii albastrii


Taci, tu, ca ma lansez!

E, am avut dreptate sau nu?
Kathara
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:06
sunt unele care numa de fac de bani pe seama ta.am vazut si la povestiri de noapte ce s-o intamplat cu o cantrareata de la noi.ca o amenintat-o ca o omoara daca nu-i da banii pe ghicit .eu sincer nu m-as duce nicio data la o ghicitoare ca nu am incredere ca numa imi dau banii pe inventii. eu am o verisoara care oricum stie niste ghiciri da nu multe.da sincer de banii aia fac ceva mult mai util.
iulia069834
Postat pe 21 Septembrie 2009 21:07
De la: Kathara, la data 2009-09-21 21:06:39
De la: geo_x, la data 2009-09-21 21:01:58
De la: Kathara, la data 2009-09-21 20:59:07. In viitorul apropiat vei avea un copil.


daca ma cunoaste pe mine....sigur iese blond cu ochii albastrii


Taci, tu, ca ma lansez!

E, am avut dreptate sau nu?


ia zi si mie!! iti zic pe urma daca te lansezi !!
an_dra_da_k
Postat pe 21 Septembrie 2009 22:48
De la: geo_x, la data 2009-09-21 21:01:58
De la: Kathara, la data 2009-09-21 20:59:07. In viitorul apropiat vei avea un copil.


daca ma cunoaste pe mine....sigur iese blond cu ochii albastrii


eu vreau baiat,da??
dorina_77
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:29
aa,de mine ziceai cu bebeul? intrebarea mea e cu cine , de ce ??
dorina_77
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:37
Kathara, imi ghicesti si mie, te rog frumos?
Zenov
Postat pe 22 Septembrie 2009 00:55
Hai, sa va povestesc ceva.. legat de tema.
Inainte de licenta. o colega vine la mine si imi spune sa o insotesc in N.G. (un cartier al Bucurestiului) . pentru ca ea nu cunoaste zona. Vroia sa mearga la o ghicitoare in carti. O femeie absolut normala, casnica, romanca. get-.beget... care isi descoperise (sau ii fusese descoperit) acest har. Nu cerea bani, daca ii dadeai. bine, daca nu.. nu.
Buuuun! Cand ma vede pe mine.. imi spune din prima.. ca am litera G in frunte si ca viata mea se va schimba.. datorita unei persoane de sex masculin.. al carui nume va incepe cu G.. Ma rog, daca nu as pune la socoteala ca pe fiul meu il cheama si Gabriel si ca, intr-adevar.. venirea lui mi-a schimbat viata.. atunci inca il mai astept pe G.

Se apuca sa ii dea in carti colegei mele. Evident, intrebarea de baza era.. iau sau nu licenta. Cum nici un ghicitor nu-ti va spune vreodata ca mori .. si doar ca dai de bani si fericire... firesc, raspunsul a fost: Da, iei licenta! Din prima..
Credeti ca doar atat? Nah.. Ii spune asa: Draga mea, vei avea in sala de examen un profesor.. doi. trei.. whatever.. pe care ii vei hipnotiza pur si simplu cu privirea, care vor veni si-ti vor sopti la ureche rezultatul sau care, de vei scoate pe masa cartea.. nu o vor vedea.

Nu o mai lungesc.. Nu mai stiu nimic de colega asta.. dupa cea de-a 4 incercare a ei de a lua licenta... Stiu doar ca invata sa hiptonizeze, nicidecum.. sa deschida vreo carte.
rashela
Postat pe 22 Septembrie 2009 01:18
Buna. Stiu ca poate fi ciudat ceea ce o sa scriu dar as vrea si eu sa merg la o ghicitoare. Sunt din bucuresti si nu am incredere in anunturile din ziar, asa ca ma gandeam ca poate ma poti ajuta si indruma catre femeia la care ai fost tu multumesc din suflet. Daca ma poti ajuta lasa-mi un mesaj aici pe forum
yulicica
Postat pe 19 Mai 2010 13:54
iti recomand eu o ghicitoare buna , este din bucuresti undeva prin zona Baba Novac, ghiceste doar in carti dar pe mine ma lasat masca : Maria - 0771.305.946
Andreivev
Postat pe 11 Ianuarie 2011 10:41
De la: Andreivev, la data 2011-01-11 10:41:10iti recomand eu o ghicitoare buna ...pe mine ma lasat masca


si asa o sa ramai
battleofwits
Postat pe 11 Ianuarie 2011 11:35
De la: battleofwits, la data 2011-01-11 11:35:21
De la: Andreivev, la data 2011-01-11 10:41:10iti recomand eu o ghicitoare buna ...pe mine ma lasat masca


si asa o sa ramai

cea care rade...sau aia care plange?
miss_darine
Postat pe 11 Ianuarie 2011 11:40
Bunica mea ghicea in cafea si-n bobi. Pentru cei foarte apropiati, nu era un "job". Nu stiu daca s-a intamplat ceva din tot ce-a spus ea pe acolo, stiu doar ca ma amuza teribil.

Si daca tot vorbim de ghicit, mie mi-a spus una privindu-ma in ochi (o romanca, femeie in toata firea) ca am litera G in frunte si ca un barbat cu numele care ar incepe cu G imi va marca viata. NICIODATA n-am avut un iubit al carui nume sa inceapa cu G. Si singurul barbat din viata mea cu aceasta litera e fiul meu.
rashela
Postat pe 11 Ianuarie 2011 13:02
De la: miss_darine, la data 2011-01-11 11:40:52
De la: battleofwits, la data 2011-01-11 11:35:21
De la: Andreivev, la data 2011-01-11 10:41:10iti recomand eu o ghicitoare buna ...pe mine ma lasat masca


si asa o sa ramai

cea care rade...sau aia care plange?


Cred ca asta
Barbie30_
Postat pe 12 Ianuarie 2011 02:50
Buna, Kathara!

Imi poti spune si mie cate ceva de situatia actuala?

multumesc.
knotek
Postat pe 28 Mai 2011 22:44
De la: knotek, la data 2011-05-28 22:44:51Buna, Kathara!

Imi poti spune si mie cate ceva de situatia actuala?

multumesc.


kati nu-i p-aci, sa ca iti fac un mic rezumat.
gadafii este inca in viata cu toate bombardamentele, stratul de ozon e intro stare jalnica, boc este inca priministru iar kilogramul de rtosii s-a scumpit.
a, si cica l-au omorat de bin laden.
geo_refinantat
Postat pe 28 Mai 2011 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ea capricorn el varsator 4 De la: kudika067114 27 Noiembrie 2009 09:50
ce parere aveti despre fetele varsator sh baietii balanta? 20 De la: simona_partener 13 Decembrie 2009 11:39
Capricorn cu Fecioara, ce iese?astept pareri 15 De la: costel20082003 16 Iulie 2009 09:13
Informatii 4 De la: kudika_1000503 29 Ianuarie 2016 07:44
eu sagetator, el pieste 13 De la: iulia_tziplea 27 Mai 2010 11:46