Setari Cookie-uri

Concurs 208 Metode Inedite De Seductie

Kudika si editura Nemira te invita la un concurs... seducator. Poti castiga unul din cele 10 exemplare oferite de editura Nemira ale cartii "208 Metode Inedite De Seductie" daca ne dezvalui propria ta tehnica!

L-ai cucerit? Vrem si noi sa stim cum! Kudika te intreaba "Care a fost cea mai interesanta metoda de seductie pe care ai folosit-o vreodata" si te premiaza apoi cu cartea "208 Metode Inedite De Seductie".

Ce trebuie sa faci?

E foarte simplu! Intra pe forumul Kudika si povesteste-ne in acest topic care a fost cea mai interesanta metoda de seductie pe care ai folosit-o vreodata. Peste doua saptamani noi selectam 10 dintre cele mai interesante raspunsuri si le premiem cu cate un exemplar al cartii 208 Metode Inedite De Seductie de Margot Saint-Loup, oferite de Editura Nemira

Concursul se desfasoara in perioada 28 septembrie – 12 octombrie 2009

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile publicate in acest topic de forum
concursKudika
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:27
Hmmm de cucerit l-am cucerit eu, dar de sedus... incerc sa fac asta in fiecare zi. Cum? Pai, pana sa fim impreuna pana nu am dat dovada de indiferenta si nepasare nu se uita la mine. E genul de barbat care are nevoie sa ii fie trezit instinctul de vanator, care crede ca ce e mai greu de cucerit e mai valoros. A avut ce si-a dorit: multa bataie de cap pana m-am lasat.
La capitolul seductie se spune ca "intentia conteaza". Asta insemna ca fiecare gest frumos daruit iubitului tau valoreaza mai mult decat 1000 de declaratii inflacarate de dragoste. Micile bucurii conteaza. De exemplu cum ar fi sa scrii "te iubesc" pe masa din bucatarie, folosindu-te numai de struguri ( ca tot e toamna) sau cirese vara? Sau sa-i scrii in agenda electronica la o anumita zi mentiunea "Te iubesc acum mai mult ca niciodata"? Sau sa-i aduci micul dejun si cafeaua la pat... va fi o surpriza speciala, mai ales daca nu ai acest obicei. Dupa o zi stresanta ofera-i un masaj cu uleiuri parfumate si lumanarele, creaza o atmosfera romantica, preia din proprie initiativa o sarcina pe care el o uraste, fii copilaroasa, deseneaza inimioare pe oglinzile aburite, nu va mai certati pe telecomanda, prepara-i gustarea lui preferata in timp ce el se uita la programul care voua nu va place, fii sexy in pat, mai ia din cand in cand o atitudine de dominatoare, etc. Idei sunt, lasa-ti iubirea sa va inspire.
Acestea sunt lucrurile care il fac pe iubitul meu fericit si pe ele mizez cand vine vorba de seductie.
Georgiana77
Postat pe 28 Septembrie 2009 08:40
un barbat are nevoie sa simta ca efectul sau cuceritor este la fel de puternic asupra ta. Asa ca eu sunt femeia care se lasa greu prinsa in mrejele lui,sunt mereu pusa pe flirt si ma las sedusa, dar in asa fel incat sa nu ii fie nici foarte greu, dar nici foarte usor.Sunti mereu altfel, pentru ca el sa nu se obsinuiasca numai cu o anume fata a mea. Invat mereu lucruri noi, pentru a-l surprinde. Bineinteles ca aici ma refer la viata sexuala, care este extrem de importanta pentru un barbat. II arati ca poate sa gaseasca acasa, fie o scolarita care nu are de gand sa fie cuminte, fie o araboaica imbracata in voaluri transparente, fie...ce imii trece mie prin minte. Ideea e ca el sa gaseasca la mine intotdeauna ceva nou, ceva care sa il faca sa fie mereu stimulat. Intre doi oameni care se iubesc nu trebuie sa existe niciodata limite, nu trebuie sa existe sentimentul de jena sau rusine, si nici macar complexe. Asa este intre mine si partenerul meu, intotdeauna aducem ceva nou
iuliaiulia
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:06
pentru un barbat este suficient un zambet si o privire care sa ii sugereze ceva promitator, o lenjerie sexy (majoritatea barbatilor prefera lenjeria intima rosie sau neagra), un machiaj si un gloss care sa scoata in evidenta frumusetea femeii, increderea in sine a femeii, spontaneitatea si, desigur...un corp cu forme bine conturate care sa trezeasca instinctele si imaginatia barbatului. poate chiar si un dans de streptease sau oriental daca ea se pricepe la astfel de dansuri. pentru o femeie toate astea nu sunt greu de obtinut. si bineinteles, fara inhibitii. eu asa am reusit sa-l seduc pe iubitul meu :D
buburuza09
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:09
Buna ziua tuturor!

Sincera sa fiu, la mine cea mai buna metoda de seductie a fost mereu
aceeasi..naturaletea..Fie cand m-am indragostit eu..fie cand s-au indragostit
altii de mine (inclusiv actualul iubit) a fost in niste contexte spontane care au
exclus din start orice preparativa..Deci, ce pot spune? Am fost naturala si m-am
purtat asa cum ma port zi de zi..si poate felul meu de a fi optimist si vesel a functionat
si in acele momente..
Cam asta a functionat la mine..In cadrul cuplului am recurs si eu la nebunii, la mici surprize
dar astea deja tin de alta perioada, nu de cea de seductie/cucerire..Nu as face
eforturi pentru cineva despre care nu stiu sigur in ce situatie este cu mine..daca
doar il studiez ca si posibil iubit, nu am de ce sa ii fac surprize, ca nu eu alerg dupa el..
Din momentul inceperii unei relatii, deja este altceva..
Imi aduc insa aminte, ca pe la 16 ani, ca sa cuceresd un tip, am inceput sa ascult muzica
rock, initiata de o prietena, rockerita..a fost o oarecare nebunie pentur mine care
ascult mai ales muzica latino, pop, reggae..si nu am nicio treaba cu rockul..
Insa, cu timpul, am incetat in a incerca sa imi schimb personalitatea pentru cineva..
Poate am reusit sa ma maturizez!...
Orissa
Postat pe 28 Septembrie 2009 09:22
hmmm....sa incep cu inceputul....acum vreo 4 ani m-am indragostit de un barbat....au trecut vreo cateva luni pana sa observ ca si el ma urmarea din umbra....eu lucram ca ospatar intr-un bar din cartierul unde locuia el....si azi asha, maine asha,....venea la cafea dimineata, seara la o bere sau un coniac cu baietii....pana cand intr-o seara cand eu eram libera stateam cu o prietena la masa in acel bar.....l-am vazut cand a intrat si l-am invitat la masa noastra....apoi au urmat zile de vis si nopti de neimaginat....asha a inceput relatia noastra....DAR.....sa ajung unde trebuie....este genul de om care nu ofera tot de la inceput....si ma punea pe jar....dupa ce m-a facut sa ma indragostesc de el, ma lasa asa...cate o zi doua trei sa fierb, fara sa ma caute sau sa mi raspunda la telefon.Si ce mi-a venit mie intr-o seara in care il sunasem de vreo 70 ori?? asha intr-o doara ma ridic de la masa si plec spre casa unde locuia el.....strig la poarta..nimic....intuneric bezna peste tot....deschid poarta ( stiam unde e cheia ) , si intru furioasa in curte ....ma uit peste tot, bat la geam...nimic....si deodata ma trezesc calare pe geamul de la baie care era deschis...cu pantofii mei cu toc de 15 cm in mana si eram si in pantaloni albi imbracata.....si asha am aterizat in baie la iubitul meu.....pe masina de spalat....:))) .....au urmat cateva minute bune in care ...dupa ce am realizat ce am facut am vrut sa plec.....dar....nu am facut-o ...am cercetet casa..fara sa ma ating de nimic....si apoi m-am asezat in bucatarie sa fumez o tigara ( la el in casa nu se fuma pe atunci) ...si in timp ce trageam asha infocata si nervoasa din tigara aud galagie si voci ....am intepenit....acum ma gandeam ce ii zic...ce caut...cum am intrat...o sa creada k am cheie...etc mii de intrebari fara raspuns.....a intrat in casa si....SURPRISE....EU stateam si fumam in bucataria lui......a facut o fata...omg.....m-a intrebat ce vreau sa beau....am tras o tarie pe gat amandoi si apoi m-a luat la intrebari...eu m-am fastacit....si am mplecat inapoi la bar....el dupa mine.....acolo am vb o gramada ...si mi-a zis k asha ceva ...ce am facut eu nu i-a mai facut nici o prietena iubita etc.....k am facut ceva inedit si nebunesc...si ca ptr asta ma iubeste mai mult , si-a dat seama k il iubesc si ca ma vrea langa el pentru toata viata, k vrea sa facem copii sa le povesteasca cum l-a cucerit mama lor pe el.......si acum radem cand ne aducem aminte......
alinaaaaaa
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:04
De la: alinaaaaaa, la data 2009-09-28 10:04:02hmmm....sa incep cu inceputul....acum vreo 4 ani m-am indragostit de un barbat....au trecut vreo cateva luni pana sa observ ca si el ma urmarea din umbra....eu lucram ca ospatar intr-un bar din cartierul unde locuia el....si azi asha, maine asha,....venea la cafea dimineata, seara la o bere sau un coniac cu baietii....pana cand intr-o seara cand eu eram libera stateam cu o prietena la masa in acel bar.....l-am vazut cand a intrat si l-am invitat la masa noastra....apoi au urmat zile de vis si nopti de neimaginat....asha a inceput relatia noastra....DAR.....sa ajung unde trebuie....este genul de om care nu ofera tot de la inceput....si ma punea pe jar....dupa ce m-a facut sa ma indragostesc de el, ma lasa asa...cate o zi doua trei sa fierb, fara sa ma caute sau sa mi raspunda la telefon.Si ce mi-a venit mie intr-o seara in care il sunasem de vreo 70 ori?? asha intr-o doara ma ridic de la masa si plec spre casa unde locuia el.....strig la poarta..nimic....intuneric bezna peste tot....deschid poarta ( stiam unde e cheia ) , si intru furioasa in curte ....ma uit peste tot, bat la geam...nimic....si deodata ma trezesc calare pe geamul de la baie care era deschis...cu pantofii mei cu toc de 15 cm in mana si eram si in pantaloni albi imbracata.....si asha am aterizat in baie la iubitul meu.....pe masina de spalat....:))) .....au urmat cateva minute bune in care ...dupa ce am realizat ce am facut am vrut sa plec.....dar....nu am facut-o ...am cercetet casa..fara sa ma ating de nimic....si apoi m-am asezat in bucatarie sa fumez o tigara ( la el in casa nu se fuma pe atunci) ...si in timp ce trageam asha infocata si nervoasa din tigara aud galagie si voci ....am intepenit....acum ma gandeam ce ii zic...ce caut...cum am intrat...o sa creada k am cheie...etc mii de intrebari fara raspuns.....a intrat in casa si....SURPRISE....EU stateam si fumam in bucataria lui......a facut o fata...omg.....m-a intrebat ce vreau sa beau....am tras o tarie pe gat amandoi si apoi m-a luat la intrebari...eu m-am fastacit....si am mplecat inapoi la bar....el dupa mine.....acolo am vb o gramada ...si mi-a zis k asha ceva ...ce am facut eu nu i-a mai facut nici o prietena iubita etc.....k am facut ceva inedit si nebunesc...si ca ptr asta ma iubeste mai mult , si-a dat seama k il iubesc si ca ma vrea langa el pentru toata viata, k vrea sa facem copii sa le povesteasca cum l-a cucerit mama lor pe el.......si acum radem cand ne aducem aminte......
anamaria_brunetik
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:07
Modalitatea cea mai simpla! Sa fiu chiar eu..
Raluca_SA
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:34
pai au fost mai multe intamplari Dar una din ele care imi este cea mai draga pot spune este intamplarea cu fostul iubit care imi era coleg de munca.Eu angajandu-ma si fiind noua in firma.Toti baietii nu stiau cum sa imi intre pe sub piele cu vorbe frumoase.Iar el...imi zambe auneori si atat ...fff timid.Iar eu eram topita...de cand l-am vazut prima data...ma pierdusem cu totul in ochii lui...pot spune k a fost dragoste la prima vedere.El a incercat sa faca un singur gest o data,aducand o cutie de bomboane venind la mine la birou dar neavand curaj sa mi le dea,a intors spatele si s-a dus la alta colega spunand k a adus o cutie de bomboane pt toate fetele inrosindu-se tot Eee ce am facut eu....: A urmat o petrecere a firmei si urma sa ne intalnim acolo.I-am spus ca ar tb sa facem schimb de nr de tel cu pretextul k nu le avem si sa ne putem gasi intalni la acel club.I-am spus ulterior k o sa intarzii, ca nu am cu ce veni.El logic s-a oferit sa vina sa ma ia.Acolo era retras, eu am stat numai pe langa el avand grija sa ma fac placuta,sa conversam toata noaptea..fara aluzii...incercand de asemenea sa par si indiferenta in acelasi timp chiar daca eu eram topita.pt a castiga el incredere in fortele proprii pt a fi in stare SA FACA PASUL.
Deci tot ce am facut a fost sa il fac pe el sa castige incredere si sa aiba curaj sa se poarte ca un barbat adevarat.Pt ca barbatilor le plac femeile indraznete dar de cele mai multe ori prefera sa simta ei ca au fost barbati si au reusit sa cucereasca.
Sper sa va placa povestioara mea...pt ca mie imi place mult ideea cartii
pui_mic
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:41
L-am cucerit prin simplul fapt ca am fost eu, naturala, deschisa, fara inhibitii si frustrari...Si chiar cred ca este foarte important ca persoana de langa tine sa te cunoasca asa cum esti cu defecte si calitati ca sa iti dai seama daca te poate accepta asa cum esti...
Andreea_Dulica
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:43
tot timpul am pus multa pasiune cand mi am dorit ceva si nu am dat gres niciodata
adryana_p
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:05
Cea mai interesanta metoda de seductie...e greu de zis k eu mereu il seduc si il surprind cu ceva nou, desi e mai mare ca mine... Dupa parerea lui cea mai interesanta a fost de ziua lui. evenimentul s-a intamplat pana in ziua de salariu si nu aveam cu ce sa ii cumpar cadou semnificativ.. M-am tot gandit eu vreo 2 ore ce cadou ii pot oferi si mi-a venit o idee... la pusculita aveam decat 30 ron...am luat banii si m-am dus la artizanale, i-am luat un fel de sfesnic rosu cu trei cupe(in forma de floare) care a costat fix 30 ron...Acasa cand am ajuns m-a suna el ca mai intarzie caci are f mult de lucru... in fine... eu am profitat de timp si am inceput sa concep ceva frumos... m-am dus in gradina si am taiat 3 trandafiri roz f infloriti, unu l-am lasat intreg,pe tulpina i-am infasurat o panglica de matase rosie, iar la capat am lasat-o mai lunga si acest trandafir l-am pus langa o perna in forma de inimioara-(inimioara fiind crem de la setul acela de pilota cu 9 piese), apoi pe lateralele la acest cadru am presarat petalele de trandafiri de la ceilalti doi, si tot asa pana pe covor pe o parte si pe alta a patului pana la usa...din o alta panglica f subtire albastra am scris initiala lui si a mea peste care la capete am pus cate o petala.... pe suportul de televizor am improvizat ceva tot din panglica de matase rosie...am aprins veioza cu o lumina rosie, iar cand s-a apropiat el de casa i-am aprins si cele 3 lumanari din suport....De ce l-a impresionat pe el asemenea gest:in primul rand stia ca eu nu sunt romantica mai deloc, in al doilea rand pentru ca a venit acasa,eu m-am comportat normal cu el, ca si cum nu ar fii nimic special in ziua respectiva.el probabil se gandea ca am uitat de ziua lui..am fost cu el l-a masa, a mancat....mai tarziu a ajuns in sufragerie..de banuit nu i-a dat lumi8na rosie ptr k stia ca seara o aprind,,,si cand a deschis usa sa se duca sa se schimbe a ramas fara cuvinte...nu a stiut ce sa imi spuna pe moment...l-a impresionat atat de tare gestul incat mi-a zis ca nu o sa uite niciodata asemenea zi si ca ma iubeste enorm si apoi restul a decurs de la sine.... bn ca descrierea facuta nu poate reda frumusetea imaginii obtinute..
kudika1312
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:12
mi-am tzuguiat buzele si mi-am plimbat limba peste eleee..................!
geo_x
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:16
mare lucru in fiecare zi ma uit si castig
danutzza_stefi
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:20
of fetelor parte cu cuceritul e floare la ureche.. un gest o privire..simplu..dar cat de greu e sa mentii acea seductie.. sa zicem pe parcursul a 5 ani sa fie aceeasi privire jucausa ca in prima zi, aceeasi emotie la atingere..sa rosesti cand descopera ca esti mai frumoasa tot in fiecare zi..dar ce se intampla cand va despart cam 3000de km..atunci trebuie arme grele de seductie, cel mai greu e sa iubesti sa fii iubita si sa nu fiti unu langa altu..atunci nu mai poti sa-ti cumperi lenjerii sexy sau lumanari si tot felul de petale pecare sa le intinzi pe jos cand il astepti acasa..cea mai buna metoda de seductie atunci cand e asa o distanta intre noi e rabdarea si gandul ca maine va fi mai bine..ca poate printr-o minune el va fi langa mine..o sa adorm in bratele lui si o sa ma trezesc langa el..credeti-ma fetelor ca lucrurile simple conteaza si ele fac diferenta...il iubesc..ma iubeste :) cea mai frumoasa metoda de seductie..ne da noi idei zilnic
AleLuvAndrei
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:21
L-am cucerit prin felul meu natural de a fi, prin micile atentii de zi de zi, printr-o privire, o vorba sau gest atunci cand se asteapta mai putin. asa l-am cucerit...si astfel , in august am implinit un an de la casatorie. Lucrurile simple sunt cele mai frumoase si conteaza cel mai mult.
puiutz20
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:36
Nu e greu de cucerit niciun barbat atata timp cat esti naturala.. vesela. , sexy , extrovertita..si insotita de un parfum fin.. ingredientele le avem .. fetelor , avem de cucerit !!
divvina
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:56
Nu am o singura metoda de a-l seduce. Cele mai bune au fost indiferenta si atentia. Uneori sunt indiferenta cu el, dar totodata ma comport sexy, iar uneori ii dau atentie pana la refuz. Merg amandoua si in relatie, si in pat.
alexandra_blonda
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:35
L-am cucerit cu ajutorul faptului ca el era convins ca niciodata nu se va lasa sa cada in mrejele unei femei. Orbit de aceasta convingere, nu si-a dat seama cand s-a indragostit...tot ce stia era ca voia sa sarut persoana din fata lui si sa o faca a lui pt totdeauna (cel putin asa spune el)... dar cand vine vorba de seductie, eu cred ca in fiecare zi il seduc la fel cum o face si el. Si cred ca aceasta abilitate este generata de iubirea reciproca pe care ne-o purtam. Puterea, in orice relatie, e a celui caruia ii pasa mai putin. Dar puterea nu inseamna neaparat fericire, si eu cred ca fericirea vine din a-ti pasa mai mult de altii, decat mai putin. DEci, fericirea, siguranta de sine si, implicit, armonia cu care este o persoana cu ea insasi sunt cele mai puternice arme de seductie!
kudika031566
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:53
L-am cucerit cand i-am facut zob masina!

Parerea mea personala ca cea mai buna metoda este aceea de a fii tu insati, increderea in sine e cel mai important lucru si conteaza foarte mult pentru un barbat. Plus de asta barbatii sunt innebuniti atunci cand o femeie nu le da importanta si pare inabordabila.
Nu stiu daca eu l-am cucerit prima sau el m-a cucerit dar povestea mea incepe in felul urmator: Trebuia sa ies sambata seara intr-un club cu o prietena foarte buna si cu iubitul acesteia. Am planificat sambata asta cred ca cu aproximativ o saptamana inainte. Ei incercau sa-mi gaseasca si mie un bf pentru ca de fiecare data ma simteam in plus doar cu ei doi. Iubitul prietenei mele imi povestea despre un anume tip Mario care isi doreste foarte mult sa fim impreuna, desi eu nu stiam cine este el. Am vorbit cu el la telefon de pe telefonul prietenei mele careia i-am spus sa nu-i dea sub nici o forma numarul meu pentru ca e posibil sa nu fie genul meu. Dar planuisem sa iesim in 4 in sambata respectiva si urma sa-l cunosc live si sa iau o decizie. Sambata mi-am petrecut jumatate de zi, ca in oricare alta sambata cand ma pregatesc de un party sau club si pana la urma a sosit seara mult asteptata. In masina prietena mea cea mai buna imi spune ca s-a produs o schimbare de planuri si ca nu vom avea o intalnire in 4, ci una in 5 pentru ca va veni inca un prieten al lor. Eram in masina cu prietena mea si cu iubitul ei iar ceilalti 2 baieti ne asteptau deja acolo cu masa rezervata. Am ajuns in club si prietena mea imi face semn catre cei doi domni care erau la o masa dandu-mi de inteles ca pe noi ne asteapta. OMG, am ramas socata era asa frumosss, exact asa cum imi doream eu sa fie un barbat, brunet, avea tepi,(se purta pe vremea aia), era foarte inalt si plin de muschi. Deja tremuram toata dar trebuia sa par cat mai naturala si dezinvolta ca sa nu-i dau de inteles ca ma are deja. Pe masa erau aprinse lumanarele si era un buchet mare de trandafiri. In ei aveau o eticheta pe care scria numele meu. Eram deja toti 5 acolo knd eu citeam biletelul la indemnul prietenei mele si ma duc la el si il iau in brate si il sarut pasional foarte direct desi nu ne cunosteam. Vad ca se trage un pic cu capul la inceput dar mai apoi cedeaza. Prietena mea isi pune mainile in cap si vine si ma trage de mana sa mergem la baie sa ne retusam machiajul si sa putem vorbi in afara zgomotului de acolo. La baie imi da vestea cea mare: am sarutat tipul gresit =)))))))))) Celalalt era Mario cu care vorbisem las telefon si care imi adusese florile, baiatul pe care l-am sarutat era noul boyfriend al unei prietene de a noastra comune, colege de clasa, care nu era in localitate. M-am intos rosie de la baie si i-am cerut scuze baiatului pe care il sarutasem. Apoi ma indrept catre masa si il intreb tremurand la ureche: "ahh, deci tu esti mario?" =)). Incepe sa rada ironic si ma intreaba: "Incantat si eu, acum imi dai numarul tau de telefon?", Imi era atat de rusine incat nu vroiam sa dau ochii cu el sub nici o forma, darmai sa pot incepe o relatie cu el, plus ca imi era jena ca imi placuse din prima celalalt tip mai mult care era bf prietenei mele asa ca i-am spus "Te grabesti cam tare, nu cred ca e cazul, poate mai tarziu". Ma exprimasem gresit pentru ca a lasat-o balta dar peste 2 ore venise iarasi la mine sa ma intrebe "acum e destul de tarziu pentru un numar de telefon?" la care eu ii explic: "cand Am zis mai tarziu ma refeream cu alta ocazie poate, nu mai tarziu in seara asta". Ma intreaba: "Pai sansele sa te mai vad alta data prin cluburi sunt foarte mici, daca nu ne mai intalnim alta data?". Eu ii raspund: " Atunci inseamna ca nu a vrut destinul sa ne cunoastem!" Eram destul de respingatoare, dar nu pentru ca tipul avea ceva rau sau pentru ca facuse ceva gresit, doar vroiam sa-i dau impresia asta ca sa ies "basma curata" pentru greseala imensa pe care am facut-o. Toata noaptea am dansat numai sa nu stau jos langa el, si incercam sa fug dintr-un colt in altul al clubului, mereu eram in alta parte. Am plecat spre dimineatza, evident nu am mai luat nici buchetul de flori. A trecut si weekendul si luni mi-am cerut scuze la scoala colegei mele careia ii sarutasem iubitul.....culmeaaa...marti aveam ora de condus impreuna, deoarece numai ce implinisem 18 ani si faceam scoala de soferi impreuna cu acelasi instructor. Marti iesim de la ora si mergem la condus. Eu eram prima. aveam un instructor care mereu ne trata ca si cand am fi baieti si in viziunea lui deja trebuia sa stim fiecare denumire a tutror pieselor de masina si a tuturor termenilor in sofat. Si cum tipa el la noi ca nu stiu ce comenzi nu am inteles uit sa dau prioritate pe o stradutza nu chiar aglomerata, nici pe strada principala si intru din plin cu masina in alta masina care venea din partea dreapta. In timp ce instructoru tipa si scotea deja actele masinii din bord, coboara din masina sa vada cat de mari sunt daunele si din masina accidentata de mine coboara nimeni altcineva decat Mario. Nu pot spune exact ca era foarte bine dispus dar cand a vazut cine e la volan a inceput sa rada (un ras destul de fortat). Dupa ce discuta vreo 10 minute cu instructorul, am hotarat cu colega mea ca cel mai indicat ar fi sa coboram din masina sa mergem sa vorbim cu el, desi nu-mi suradea deloc ideea. Am mers is prima lui replica a fost: "Cred ca destinul ti-a dat o lectie puternica. Desi detaliile accidentului le rezolv cu instructorul totusi acum trebuie sa-mi dai numarul tau de telefon.". Am dat ochii peste cap si am zis...."Fie, iti mai dau o sansa" . Am deschis poseta si ma scos portofelu. Am scos o moneda de 1000 de lei (pe vremea aia) si ma zis: "Alege: cap sau pajura!" el alege pajura. arunc moneda in sus si o prin in mana. Deschid palma....era pajura....... :)

Astazi implinim 2 ani si 4 luni de relatie. De 9 luni locuim deja impreuna :)
DanutzaBlonda
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:10
Eu nu fac mare lucru sa cuceresc un barbat, iata cateva 6 secrete:
- In primul rand conteaza sa arati bine de la natura, sa ai trup perfect, si sa fi draguta, iar daca nu ai aceste calitati poti sa le imbunatatesti prin a face sport, ai tine diete si sa fi mereu aranjata si imbracata cu gust si sa fi feminina.
- in al doilea rand inainte sa te intalnesti cu el prima data ,conteaza sa te imbraci intr-o tinuta sexy, sa porti tocuri inalte,sa fi ingrijita, feminina si imbracata cu gust, si sa poti niste haine in culori vii care sa te scoata in evidenta si un machiaj asortat cu hainele si accesorile.
- In al treilea rand coneaza sa ii zambesti si sa fi comunicativa si sa ii arati ca esti interesata de el si intreaba cat mai multe despre viata lui, si daca este atras de tine imediat va fi interesat sa te cunoasca mai bine , poate vei fi surprinsa si cu un sarut pasional, nu se stie !
-in al patrulea rand conteaza sa nu ii dezvalui toate secretele din prima, lasa-i o aura de mister si nu te culca cu el din prima seara, daca se simte atras de tine cu siguranta la urmatoare intalnire te va cauta de atatea ori pana va veni momentul acela mult asteptat.
-In al cincelea rand dupa cateva intalniri dupa ce ai realizat ca va intelege-ti bine, e fidel, e cu picioarele pe pamant, si v-ati cunoscut destul de bine si simti ca te merita si ca te iubeste cu adevarat, atunci, va urma si momentul acela sa se culce cu tine.
- In al saselea rand conteaza inainte sa ajunge-ti in pat sa vorbiti deschis despre ce va place si ce nu sa faceti in pat si ce fantezii aveti, iar daca considerati ca va potriviti in pat, si va satisfaceti fanteziile amandurora, atunci nu va exista vreodata infidelitate.
PS: DACA AI INCERCAT TOATE ACESTE SECRETE, SI NU A D-AT NICI UN REZULTAT, INSEAMNA CA NU E INTERESAT DE TINE SI AR FI CAZUL SA CAUTI PE ALTCINEVA SI DACA E ATRAS DE TINE SI VREA SA SE CULCE DIN PRIMA CU TINE SI ITI VORBESTE MAI MULT DESPRE SEX DECAT DESPRE VIATA LUI, ATUNCI AR FI CAZUL SA IL LASI BALTA, PENTRU CA NU E SERIOS SI VREA DOAR O AVENTURA CU TINE !!!
Succes !!!
papusica2008
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:34
sal!pei cred k metoda de seductie pe care am folosit-o este una foarte simpla AM FOST EU!!Adik ce a inseamnat asta sa nu copiez pe nimeni, am incercat sa am un comportament cat mai natural.Si nu am uitat de bunul simt si respectul pentru partener! va poop o zi buna!!
andreamihai
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:44
Eu nu seduc, cuceresc inimi; Si sigur nu e numai din meritul meu e si meritul naturii: chit ca la cei 23 de anisori ai mei fatza mea arata ca a unui copil de 15-16 ani, nu ii mai trebuie decat un zambet si o fata de copil inocent si pierdut ...nu cred ca imi rezista nimeni >:) . Si ca sa fie efectul de lunga durata ma lipesc usor de persoana vizata incep o discutie simpla ii trantesc un lucru inteligent ii mai arunc la sfarsit si un zambet miserios si gata e al meu (^_^}/ .

Recunosc mai sunt persoane care imi rezista farmecului meu ingenuu dar pt acele persoane am alte metode care prefer sa nu le dezvalui.

Dar as putea putea povesti cum m-a cucerit prietenul meu actual :D .

Eram in club cu o prietena si cu prietenul ei. Noi fetele ne-am destrabalat in timp ce prietenul ei ne pazea (ca baietii rai sa nu se apropie). Intr-un sfarsit vrem sa iesim din club, era foarte aglomeratie, in drum spre iesirea din club simteam pe cineva deasupra mea, ma uit in sus, era un tip inalt, chel, cu ochii negrii, cu mainele desfacute pe undeva pe sus si imi zice: "Nu eu, el!", fac ochii mari si zambesc si imi vad de drum, intre timp prietena il vede si il recunoaste (erau colegi de liceu), si incep sa vb (eu cu prietenul ei ne uitam la ei plictisiti), eu intru in club, tipu vine dupa mine. apare si prietena mea, imi spune ca trebuie sa plece acasa si il roaga sa aiba grija de mine; spre marea mea uimire el e deacord, eu inca uimita, tipa pleaca el ma saruta, eu ....(se pare ca inca nu mi-am revenit de la soc!)
peroxide
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:46
Pai eu am incercat asa: sa nu ii dau chiar tot ce vrea si sa-i dau mereu senzatia ca nu m-a cucerit destul,pentru ca lor le place sa aiba mereu ceva de descoperit,astfel incat sa nu se produca rutina in cuplu ;)
athy
Postat pe 28 Septembrie 2009 14:53
buna, la toata lumea, in primul rand pe un barbat il seduce f.usor spunandu-i ca el este unic prin tot ceea ce face, l
kudika032538
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:41

Seducþia este arta cuceririi ºi ºi-a creionat manualul de reguli pe baza limbajului non-verbal.
Este nevoie de ºarm în orice relaþie.
Un barbat ar vrea sa aiba toate femeile in una singura, acea femeie care le face pe toate, o femeie puternica, inteligenta si integra in viata publica, o femeie sexy, plina de imaginatie si foarte disponibila in pat, o femeie intelegatoare, atenta si o mama devotata in casa. Inventivitatea e cheia principala.
Nu trebuie sa fim femeia perfecta pentru a fi iubite, ci putin din fiecare. Putin azi, putin maine, in functie de moment.
Ce e mai important, e ca acel barbat pentru care tu faci toate astea, cu multa dragoste, sa merite.
Daca esti desteapta, ai tot ce iti dorersti de la viata.
depinde numai de tine.
ra_pop
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:54
eu nu folosesc metode complicate,am fost naturala si spontana
kiss4you
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:56
De la: ra_pop, la data 2009-09-28 15:54:00
Seducþia este arta cuceririi ºi ºi-a creionat manualul de reguli pe baza limbajului non-verbal.
Este nevoie de ºarm în orice relaþie.
Un barbat ar vrea sa aiba toate femeile in una singura, acea femeie care le face pe toate, o femeie puternica, inteligenta si integra in viata publica, o femeie sexy, plina de imaginatie si foarte disponibila in pat, o femeie intelegatoare, atenta si o mama devotata in casa. Inventivitatea e cheia principala.
Nu trebuie sa fim femeia perfecta pentru a fi iubite, ci putin din fiecare. Putin azi, putin maine, in functie de moment.
Ce e mai important, e ca acel barbat pentru care tu faci toate astea, cu multa dragoste, sa merite.
Daca esti desteapta, ai tot ce iti dorersti de la viata.
depinde numai de tine.

Foarte frumos spus. Da' stii cat e de greu de facut? Si ma rog frumos de ce noi avem atatea de facut ca sa cucerim un barbat, iar el sa sara in schema cu o floare si noi sa picam pe spate de fericire c-am fost bagate-n seama?
Lucia38
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:03
Dansul este cea mai veche forma de exprimare umana.
O prima etapa in procesul de seductie consta in atragerea atentiei unui anumit barbat. In orice situatie barbatii isi vor pune in evidenta forta fizica si miscarile, in timp ce femeile sarmul fizic.
Cluburile de dans sunt ticsite de barbati care stau pe margine, privind spre femeile care danseaza. Cea care isi va scoate in evidenta cel mai bine sanii si soldurile (partile anatomice ale femeii ce simbolizeaza fertilitatea), va fi cea mai curtata. Indiferent ca vorbim despre ritmuri dance, salsa sau rock`n`roll, cine stie sa se miste pe ring, cu siguranta va reusi sa-si innebuneasca partenerul si in momentele intime.
Atentia fiind atrasa, urmeaza contactul fizic si sincronizarea corporala. Lasand distanta sa se micsoreze considerabil intre noi, am demonstrat receptivitatea reciproca. Dansul ne ofera posibilitatea de a ne testa unul pe celalalt, pentru a verifica daca miscarile celuilalt sunt in masura sa starneasca, inlauntrul fiecaruia, dorinta erotica. Daca trupurile noastre semisca la unison, pe ringul de dans, fara prea multe calcaturi pe picioare sau nesincronizari, probabilitatea de a se coordona la fel de bine si atunci cand facem sex, este destul de mare. Cel care va conduce pasii in timpul dansului va fi si cel care va conduce miscarile in timpul actului sexual.
In concluzie, dansul are frumusetea lui si un caracter aparte iar comunicarea nu mai are nevoie de cuvinte in acest caz. Dansul exprima emotiile, trairile: iubirea, bucuria, tristetea, dorinta, pofta de viata, nevoia de a simti trupul partenerului/ei lipit de al nostru pe ritmuri lente sau nebunia vietii traita in ritmuri latino.
Poti inebuni un barbat prin arta dansului si sa ramana langa tine o viata. Momentan, pentru 5 ani si inca multi ce urmeaza.
ra_pop
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:07
In primul rand, faci toate astea pentru tine. Te reinventezi in functie de momentele petrecute in viata, speculezi limitele pe care le ai, te joci de a actorul pe scena vietii.
Dai sarm vietii tale si a vietii de cuplu in acelasi timp.
E foarte greu sa aplici tot ceea ce am scris, daca era usor toate femeile deveneau peste noapte pline de farmec, irezistibile.
Daca faci asta si pentru el, cu siguranta nu va cauta in alta parte absolut nimic, deoarece are acasa tot ceea ce are nevoie.
Putini barbati uita sa aprecieze o astfel de femeie.
Nu doar noi trebuie sa i facem sa inebuneasca atunci cand ne vad.
Si ei o sa faca mai multe pentru voi ca sa nu va pierdeti interesul.
Va fi un schimb frumos si interesant, poate nu intotdeauna egal.
Dar, cu siguranta, veti avea o viata picanta.
ra_pop
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga 5 creme Olay Total Effects de zi si 5 invitatii la lansarea DVD-ului Francesca! 204 De la: ad__83 12 Mai 2011 10:56
Concurs: 12 consultatii personalizate in Tarot 7722 De la: agica_printesa 1 Ianuarie 2010 16:21
Cea mai urata despartire! 367 De la: _cristyna_ 30 Ianuarie 2009 11:04
Baneasa Shopping City si Muscle Maker iti ofera 2 vouchere de 350 Euro fiecare! 89 De la: adrianas18 9 August 2011 16:11
Castiga o rochie SenseLimitedEdition! 343 De la: concursKudika 5 Ianuarie 2015 20:39