Setari Cookie-uri

Concurs: Castiga una dintre cele 7 biciclete oferite de Brillance

Brillance, noua gama premium de vopsea de par de la Schwarzkopf & Henkel, sustine mediul inconjurator si te provoaca la miscare! Uita masina in parcare sau garaj, nu mai suna la firma de taximetrie! Alege sa mergi pe jos sau, si mai bine, alege sa mergi pe una dintre cele 7 biciclete oferite de Brillance !!! Spune-ne cum contribui tu la protejarea mediului inconjurator, iar Brillance iti va oferi o frumoasa bicicleta rosie, pe care sa te plimbi cu mandrie prin orasul tau!

Desfasurata sub forma unei parade de moda pe doua roti, prima de acest gen din Romania, lansarea gamei premium de vopsea de par Brillance a reprezentat prilejul ideal pentru un eveniment neconventional care a imbinat culoarea, moda si frumusetea. 30 manechine imbracate in tinute rosii, semnate de designerul Carmen Secareanu si vopsite cu vopseaua Brillance au defilat pe biciclete in centrul Bucurestiului, pe ruta Piata Charles de Gaulle - Piata Romana - Piata Universitatii, bucurand privirile bucurestenilor aflati in trafic.

Acum, tu ai sansa de a defila pe strazile orasului tau pe o bicicleta trendy, oferita de Brillance! Iar daca vei folosi vopseaua de par Brillance, cu siguranta vei atrage toate privirile! :-)

Brillance inseamna culori intense si stralucitoare, nepieritoare precum un diamant! Convinge-te singura testand una dintre cele 18 nuante atragatoare!

Concursul se desfasoara in perioada 13 - 27 Noiembrie 2009, iar cei 7 castigatori vor fi alesi prin tragere la sorti.
concursKudika
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:26
prin reciclarea deseurilor, folosirea produselor ecologice, calatoriile cu bicicleta si nu in ultimul rand convingerea a cat mai multor persoane de a "gandi" ecologic.
smolenikgeorgiana
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:53
Simplu : mersul pe jos sau pe biclicleta :) ... multi imi urmeaza sfatu; :)
dee08
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:03
in primul rand selectez cu atentie deseurile inainte de a le duce la gunoi (hartia, plasticul),incerc sa nu risipesc apa mai mult decat e necesar si nu in ultimul rand, decat sa merg cu masina (care polueaza oricum atmosfera) merg pe jos ca e sanatos.
mysulika
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:09
reciclez hartia, merg pe jos, mi-am luat becuri economice ca nu fac risipa de energie, nu las apa la robinet sa curga aiurea.
munequita
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:40
Mersul pe jos, pentru ca nu am bicicleta , reciclarea, folosesc becuri economice.
didi_18
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:51
Reciclarea deseurilor, folosirea produselor ecologice, calatoriile cu bicileta.
Trebuie sa ne gandim la dezvoltarea durabila, deci la resursele epuizabile, la apa fara de care nu exista viata, la reciclarea deseurilor, la folosirea produselor ecologice, la sursele de energie neconventionale. Sa constientizam faptul ca o plimbare cu bicileta este mai frumoasa si mai sanatoasa decat o plimbare cu masina.Toate pentru a le permite generatiilor care vor veni sa se bucure de ceea ce ne-am bucurat si noi : apa, aer curat, soare, locuri minunate in care sa-ti petreci vacantele.
puiut05
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:55
economisiti apa si resursele energetice, mergeti mai mult pe jos, cu bicicleta sau folositi mijloacele de transport in comun,Reciclarea deseurilor
pescarul_sa
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:58
Arunc gunoiul IN COSUL DE GUNOI, nu pe jos; merg pe jos sau cu rolele; am plantat cativa copacei si cateva flori.Si reciclez deseurile.
rainbowdots
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:01
O campanie foarte utila .Cred ca daca oameni ar fi mai atenti la mediul inconjurator nu ar mai fi inundatii,alunecari de teren,incalzirea climei si multe alte dezastre,care din pacate se intampla datorita neglijentei noastre.
Daca am lasa masina in garaj o data pe saptamana nu ar fi o mare pierdere..Ne-am bucura de aer si am face miscare.Ca sa nu mai zic am scuti plamanii trecatorilor de gazele toxice eliminate de aceasta.
Daca am fi mai prevazatori cu consumul de apa,am scuti generatiile urmatoare sa aiba elixirul vietii-apa cu PORTIA!
De ce sa aruncam hainele care nu ne mai plac la gunoi?..Sunt atatea persoane care au nevoie de ele.Donati-le unor centre de ingrijit copiii si veti simti ca a-ti facut un bine.
Sunt atatea zone pe glob care nu mai cunosc ce este verdeata,care se ineaca in praf,deoarece desertul ia napadit..
Haide-ti sa facem ceva pentru mediul inconjurator..aici vor creste copiii nostri!
la_belle_mer
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:03
Incerc sa folosesc cat mai multe produse ecologice. Imi plac florile, si plantez flori. Reciclez deseuri.
cecyly
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:06
Arunc resturile in cosurile de gunoi, nu pe jos; merg pe jos sau cu rolele; am plantat cativa copacei si multe flori.Si reciclez deseurile.
sarade
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:06
Incerc sa imi strang separat hartiile...sa le duc la centru...dau fierul vechi la tigani s ail duca la reciclare... nu arung mizeria pe jos......imi duc electronicele la buy back etc
corneliacornelia
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:23
in primul rand nu las apa sa curga fara rost, ma uit rar la televizor, ma deplasez cu mijloace de transport in comun, nu arunc niciodata gunoiul, ambalajele pe jos si reciclez hartia
SATCgirl
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:33
eu sunt o persoana responsabila care se gandeste ca mediul trebuie protejat daca ne dorim sa mai avem parte de aer si ape curate, de spatii verzi si de aceea incercam sa facem tot ce putem pentru a-l mentine cat mai curat si nepoluat posibil; de aceea reciclam stica, plastic, aluminiu, hartie nu aruncam lucruri care pot fi reciclate, reconditionate si folosite in continuare, avem o livada si o gradina si in fiecare an plantam un pom intr-o alta locatie, mergem cu bicicleta foarte des in scurte calatorii si ne bucuram de natura; cred ca mi-ar sta foarte bine pe una din bicicletele acelea rosii la plimbare in oras.
cricristina
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:16
Eu reciclez tot ce se poate recicla, nu consum inutil apa, aerul si energia electrica, plantez copaci si plantez plantute de cate ori am ocazia aceasta, nu arunc ambalajele la intamplare, ci doar in locurile amenajate, aleg mersul pe jos in unele situatii.
florry_20
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:19
cu cat mergi pe jos esti in forma buna . iar cu bicicleta iti faci muschii mai rezistenti
andrutzu08
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:27
In primul rand cand am mers la iarba verde si am facut gratar pe langa ca ne am luat gunoaile noastre , am facut curat si dupa altii care au lasat o gramada de pet-uri , binenteles ca nu arunc gunoaile la intamplare si incerc sa i invat si pe cei de langa mine sa faca acelasi lucru , merg cu transportul in comun la facultate desi am masina propie , sunt foarte bucuroasa cand cineva planteaza cate un copacel si incerc sa conving pe toti cei care au posibilitatea sa planteze copaci ... si cam atat pot eu face ...
tisha934
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:10
Fiind studenta la o facultate de profil bio sunt o adevarata ecologista. In primul rand motoul meu are cei trei mari R: reduce, reuse and recycle. Asadar refolosesc sacosele de panza pentru a nu cumpara pungi de plastic care se degradeaza ff greu, reciclez hartia si ziarele si folosesc cu chibzuinta resurele Terrei. Nu las apa sa curga in prostie.. merg pe bicicleta atunci cand am ocazia, desi in Bucuresti este cam greu.
Si sunt si voluntar in cadrul unui ONG "verde" iar acum o luna am participat la o actiune de ecologizare a padurii Baneasa pentru ca padurea are nevoie de curatenie iar noi avem nevoie de aer curat.
Si totodata am grija sa strang mereu gunoaiele mele si sa nu las resturi menajere la voia intamplarii.
Iar duminica voi raspunde prezent la o actiune de impadurire in parcul Plumbuita.
I believe in green.
CanesVenatici
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:20
Particip la actiuni de ecologizare si am grija sa nu las gunoaie in urma mea, oriunde merg.
CAELUM
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:29
Nu folosesc masina, strang gunoiu dupa mine, folosesc apa cu masura si particip la actiuni de ecologizare cand am ocazia.
SiriusA1V
Postat pe 13 Noiembrie 2009 19:46
Reciclez deseurile,economisesc apa si resursele energetice, mergeti mai mult pe jos, cu bicicleta ,plantez pomi si flori.
maryyyana10
Postat pe 13 Noiembrie 2009 20:38
Mersul pe jos, pentru ca nu am bicicleta
malustm
Postat pe 13 Noiembrie 2009 20:43
Arunc resturile numai la cosul de gunoi(pacat ca prin oras nu sunt mai dese),imi place sa mer pe jos si cel mai mult imi place sa imi stresez prietnii sa nu arunce gunoaiele pe strada.
andreeasiandreea
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:14
merg pe jos aproape peste tot, mai ales ca fiului meu nu-i place aglomeratia, plange cand intram intr-un spatiu aglomerat. Intotdeauna aruncam gunoiul in spatiile speciale si mai ales facem ordine si caram gunoiul dupa noi atunci cand mergem la iarba verde. Chiar si un servetel folosit il arunc intotdeauna doar in cosurile special amenajate pentru gunoi. Cel mai frumos gest insa pentru noi este ca in fiece primavara cand mergem la tara plantam cate un pomisor pentru fiul nostru, cel putin pana cand va mai creste si va face asta singurel. Anul trecut a fost un cires, anul asta intentionam un prun, vrem sa fie o traditie ca pentru fiece an implinit sa sadeasca cate un copacel.
Cel mai tare ma doare insa ca ceea ce tine de protectia mediului vine din educatie, daca parintii procedeaza asa, copiii le vor imita actiunile... Si mai tare este cand eu ma chinui, selectez gunoiul si-l distribui in cutiile de la intersectii cu inscriptiile: sticla, plastic,hartie si imediat dupa ce ma indepartez vine nenea de la REBU cu masina si desarta toate 3 cutiile in aceeasi masina la gramada....se duce munca noastra pe apa sambetei, pacat ca cei de la conducere nu sunt in stare sa duca pana la capat o initiativa atat de buna.
taniusca
Postat pe 13 Noiembrie 2009 21:23
Eu si familia mea incercam sa protejam mediul prin urmatoarele fapte:
-reciclam tot ceea ce se poate recicla
-mergem numai pe jos
-aruncam gunoaiele si deseurile in locurile special amenajate,gen cosuri de gunoi
-niciodata cand am iesit la iarba verde sau pe malul unui rau nu am lasat gunoaiele acolo
-economisim curentul si apa,pentru ca aceste resurse nu vor exista vesnic si ne gandim ca nu numai noi locuim pe acest pamana,vor mai exista si altii
-incercam cat mai mult cu putinta sa dam aceste obiceiuri si celorlati pentru a pastra mediul curat
-am plantat eu impreuna cu bunica mea cate un pomisor in gradina ei pentru mine,fratele si verisorul meu,iar la sfarsitul "operatiunii" am fost cu totii foarte incantati!!!
Catalina_Zamfir
Postat pe 14 Noiembrie 2009 04:44
De mica am fost invatata sa protejez mediu, in masura in care pot sa fac asta... La noi in casa toate hartiile sunt puse separat pentru ca la sfarsitul lunii sa fie duse la un centru de colectare, cand facem iesiri in natura nu lasam gunoaie la voia intamplarii si focul il facem doar in locuri special amenajate cu carbuni din comert( nu taiem toti copacii care ne ies in cale). Tind sa cumpar produse bio si ma feresc sa fac risipa de apa! Nu am masina personala, prefer sa merg cu rolele sau pe jos si doar in cazuri exceptionale folosesc transportul in comun!
mihaela_m2
Postat pe 14 Noiembrie 2009 08:58
Reciclez deseurile,economisesc apa si resursele energetice, mergeti mai mult pe jos, cu bicicleta ,plantez pomi si flori.
maryyyana10
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:28
Mahatma Gandhi spunea : fii schimbarea pe care vrei sa o vezi in lume!
Asadar, totul depinde de mine, de noi, de voi pentru ca Pamantul sa fie mai frumos, mai curat si sa "traiasca" o perioada cat mai mare.
Eu personal, imi colectez selectiv deseurile iar PET-urile si hartia le duc la centre de colectare.Totodata, refuz pungutele de plastic (cele de 20 bani) de la magazine, deoarece se degradeaza extrem de greu in mod natural si sunt nocive pt sol. Si incerc sa merg cat mai putin cu masina la serviciu.
Neculai
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:30
Eu ador sa merg pe bicicleta si mi-as dori tare mult ca in Bucuretsi sa existe mai multe piste special amenjate pentru ca imi este tare greu sa ma descurc in trafic.
De asemenea, folosesc resursele Terrei cu masura si nu las gunoaie in urma mea, dar mai ales vreau sa fie stopata energia nuclera, precum si gazele CFC, HCFC extrem de toxice pentru stratul de ozon si implicit asupra climei globale. De aceea refuz sa cumpar frigidere care inca mai au incorporat acesti agenti frigorifici.
MilitaruT
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Nutrimont 619 De la: bluesparkle 24 Decembrie 2010 13:36
Castiga unul dintre cele 10 compilatii de CD-uri "Anotimpurile Iubirii" de la Roton! 79 De la: kudika384587 7 Mai 2011 08:49
Castiga tratamente de vis in cadrul centrelor Cellulem Block Bellezza! 211 De la: concursKudika 13 Iunie 2013 10:44
Concurs Moulinex 942 De la: Emma4 11 Ianuarie 2011 11:40
Concurs BioBeauty 2624 De la: kudika088011 17 Aprilie 2010 19:53