Setari Cookie-uri

CUM SA TE TII DE DIETA?

Salut,am o mare problema trebuie sa tin dieta dar nu pot sa o tin pentru ca de fiecare data cand o incep nu ma pot abtine de la dulciuri si fast food si dupa aceea imi pare foarte rau ca am mancat si o iau de la inceput cu dieta dar se intampla exact la fel,nu mai stiu ce sa fac , cum sa ma tin de dieta fara sa ma abat de la ea??va rog ajutati-ma,multumesc
emma18
Postat pe 17 Noiembrie 2009 20:37
In primul rand trebuie VOINTA! Pe urma o alimentatie sanatoasa, echilibrata,sport,masaj si...foarte multa miere de albine(chiar face minuni) eu am slabit 25 de kilograme in aproximativ sase luni.
yvonne99
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:55
De la: emma18, la data 2009-11-17 20:37:32Salut,am o mare problema trebuie sa tin dieta dar nu pot sa o tin pentru ca de fiecare data cand o incep nu ma pot abtine de la dulciuri si fast food si dupa aceea imi pare foarte rau ca am mancat si o iau de la inceput cu dieta dar se intampla exact la fel,nu mai stiu ce sa fac , cum sa ma tin de dieta fara sa ma abat de la ea??va rog ajutati-ma,multumesc


sa schimbi dieta cu una echilibrata

daca ai o pofta nemaipomenita de dulce, manaca ceva dulce (dar putin, nu da iama). Cica s-a dovedit ca daca te abtii de la pofte in timpul unei diete, sansele ca aceasta sa esueze sunt mult mai mari decat daca iti permiti o portie mica din ceea ce poftesti din cand in cand.

Iar daca mananci echilibrat (adica dieta sa inglobeze toate categoriile de alimente in cantitatile necesare organismului), poftele vor fi mai putin prezente.

Iti recomand un nutritionist, pe langa sfaturile utilizatoarei de deasupra mea

kitty_krieger
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:28
Mersi mult fetelor ,ma bucur ca mi-a raspuns si mie cineva,o sa incerc sa pun in aplicare sfaturile voastre
emma18
Postat pe 30 Noiembrie 2009 18:07
De la: yvonne99, la data 2009-11-29 21:55:29In primul rand trebuie VOINTA! Pe urma o alimentatie sanatoasa, echilibrata,sport,masaj si...foarte multa miere de albine(chiar face minuni) eu am slabit 25 de kilograme in aproximativ sase luni.

slabesti cu "foarte multa miere de albine" la pastele cailor. este adevarat ca poate substitui cu succes zaharul de exemplu...dar f multa miere in niciun caz.
Ronnie_Coleman
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:08
De la: emma18, la data 2009-11-17 20:37:32Salut,am o mare problema trebuie sa tin dieta dar nu pot sa o tin pentru ca de fiecare data cand o incep nu ma pot abtine de la dulciuri si fast food si dupa aceea imi pare foarte rau ca am mancat si o iau de la inceput cu dieta dar se intampla exact la fel,nu mai stiu ce sa fac , cum sa ma tin de dieta fara sa ma abat de la ea??va rog ajutati-ma,multumesc

cred ca in afara de propria ambitie, vointa + incurajarile celor dragi + rezultatele care de preferat ar fi sa fie vizibile intr-un timp cat mai scurt ca sa te motivezi si mai mult...nu ar mai trebui nimic in plus :P ca acele rezultate sa vina cat mai repede este necesar de o dieta cu adevarat bn pusa la punct si de un prog de antr "croit" pe org tau. pt asa ceva ai nevoie de un nutritionist si un antr bun....banuiesc ca singura nu esti in stare sa iti construiesti asa ceva, altfel nu mai puneai o astfel de intrebare...si pe un site ca acesta :P
Ronnie_Coleman
Postat pe 4 Decembrie 2009 23:13
Pai ma tin de diete intrebandu-ma daca vreau sa slabesc si sa arat bine si atunci nu ma "abat" de la drum
RoxRoxy
Postat pe 4 Decembrie 2013 21:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Interesant... 5 De la: one_size 14 Martie 2010 10:53
superslim 3 De la: Shhh 8 Februarie 2010 20:43
Retete de mancaruri cu putine calorii 20 De la: madalina_pass 4 Decembrie 2013 21:32
Produse de slabit naturiste 1 De la: kudika142889 9 Aprilie 2010 10:24
Vegetarieni 14 De la: kudika_16683 2 Noiembrie 2012 16:07