Setari Cookie-uri

Barbatii musulmani - de luat sau de lepadat?

Nu sub nici o forma nu este autoritar doar ca noi vb atat de multe despre toate inclusiv ce facem zi de zi si dak e ceva care nu-i prea place imi da un sfat dak e bine sa fac asa sau dak nu si intr-un final ajungem la aceeasi concluzie amandoi. Pot sa zic ca suntem amandoi gelosi si ne mai certam din cand in cand. Ideea este ca nu ai ce sa pierzi si e bine sa incerci sa vezi cum sunt ei in mediul lor. De asemenea e bine ca el sa vina la noi sa vada si mediul nostru care este diferit de al lor si sa vezi si cum este cu tine aici. Tot ce poti sa iti zic ca nu ai ce pierde si sa mergi inainte si dak nu merge poti sa renunti dar dak este totul minunat mergi mai departe. Eu am avut multi prieteni din Egipt am fost si indragostita de unul de acolo dar de asemenea am cunoscut atat oameni minunati cat si persoane extraordinar de autoritare si geloase si care cereau mult prea mult de la mine.Nu toti sunt la fel de aceea recomand persoanelor care au iubiti in tarile arabe sa incerce dar sa nu se lase dominate asa cum faci tu sa isi pastreze demnitatea si orgoliul si vor gasi si barbati arabi care respecta acest lucru si apreciaza la o femeie. Iti urez mult noroc si multa dragoste in continuare!
elenushtiger
Postat pe 16 Septembrie 2011 19:37
De la: rashela, la data 2011-02-01 13:16:54sa nu-ti vezi copiii crescand. Pentru un barbat, indiferent ce natie o fi el? Of, Doamne!

Copiii sunt de regula botezati in religia tatalui, adica vor fi musulmani, chiar daca femeia nu se converteste.
De la asta nu prea face exceptie nici un musulman.
Armain
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:29
Si eu sunt maritata cu un turc de 3 ani si avem o fetita impreuna...o duc foarte bine cu el,e iubitor,e tandru tine la mine si la copil..acum depinde de fiecare ce pot sa zic al meu ma iubeste:X
kudika_7899
Postat pe 19 Mai 2012 21:36
si prietenul meu sta de mult timp in egipt, fiind la studii insa e nascut in arabia, am citit multe dintre parerile spuse aici, unele sunt pro altele contra, nu stiu ce sa spun sunt f confuza, tot ce stiu este ca il iubesc enorm insa nu as renunta niciodata la religia mea, de aceea intrebam de sfaturile vostre... el ar vrea sa vina aici in romania si atunci cred ca ar fi mai bine (repet nu mi-a cerut niciodata sa plec eu acolo) multumesc mult!
Ane_Geo_1
Postat pe 25 Iunie 2012 21:51
De la: Armain, la data 2011-09-16 20:29:23
De la: rashela, la data 2011-02-01 13:16:54sa nu-ti vezi copiii crescand. Pentru un barbat, indiferent ce natie o fi el? Of, Doamne!

Copi sunt de regula botezati in religia tatalui, adica vor fi musulmani, chiar daca femeia nu se converteste dar tu poti fugi cu el.
De la asta nu prea face exceptie de cat io .
kudika_10590
Postat pe 25 Iunie 2012 21:58
De la: Ane_Geo_1, la data 2012-06-25 21:51:40si prietenul meu sta de mult timp in egipt, fiind la studii insa e nascut in arabia, am citit multe dintre parerile spuse aici, unele sunt pro altele contra, nu stiu ce sa spun sunt f confuza, tot ce stiu este ca il iubesc enorm insa nu as renunta niciodata la religia mea, de aceea intrebam de sfaturile vostre... el ar vrea sa vina aici in romania si atunci cred ca ar fi mai bine (repet nu mi-a cerut niciodata sa plec eu acolo) multumesc mult!


Daca tii atat de mult la religia ta, nu ai facut bine ca ai ales sa fii impreuna cu un barbat musulman! Stiu ca nu-i poti dicta inimii, insa ar fi trebuit sa te gandesti la problema religiei inca de la inceputul relatiei voastre.
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 22:02


Pentru care motiv nu s-a postat commentul meu?????????
MissRainbow
Postat pe 25 Iunie 2012 22:13
De la: Ane_Geo_1, la data 2012-06-25 21:51:40si prietenul meu sta de mult timp in egipt, fiind la studii insa e nascut in arabia, am citit multe dintre parerile spuse aici, unele sunt pro altele contra, nu stiu ce sa spun sunt f confuza, tot ce stiu este ca il iubesc enorm insa nu as renunta niciodata la religia mea, de aceea intrebam de sfaturile vostre... el ar vrea sa vina aici in romania si atunci cred ca ar fi mai bine (repet nu mi-a cerut niciodata sa plec eu acolo) multumesc mult!



Commentul meu anterior fiind sters,sa speram, ca negatia urmatoare. nu va mai incita sau excita pe autorul/autoarea stergerii,deci ,raspunsul la ceea ce te intereseaza este urmatorul,,"NU",nu va fi mai bine,dimpotriva,,sunt diferente mari ,intre cele doua religii,nu vei reusi sa te acomodezi cerintelor lor!!Nu grabi lucrurile!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iunie 2012 12:23
De la: kudika_10590, la data 2012-06-26 12:43:38nu tia fost sters nimic pentruca seara nu sta nimeni sa faca pe adminul si vezi ca prietena ta viorica are nevoie de tine doar prietenul la nevoie se cunoaste


Te contrazic,mi-a fost sters un comment,stiu foarte bine ceea ce postez ,unde si cum!!!In legatura cu recomandarea ta,sunt destul de matura incat sa pot lua deciziile personal!
MissRainbow
Postat pe 26 Iunie 2012 12:51
De la: kudika_10590, la data 2012-06-26 12:43:38nu tia fost sters nimic pentruca seara nu sta nimeni sa faca pe adminul si vezi ca prietena ta viorica are nevoie de tine doar prietenul la nevoie se cunoaste


Aceasta viorica de care se vorbeste este cumva "Abbu viorica" cea celebra?
Dr_AnnaH
Postat pe 26 Iunie 2012 13:12
De la: kudika_10590, la data 2012-06-26 13:15:20
De la: MissRainbow, la data 2012-06-26 12:51:25
De la: kudika_10590, la data 2012-06-26 12:43:38nu tia fost sters nimic pentruca seara nu sta nimeni sa faca pe adminul si vezi ca prietena ta viorica are nevoie de tine doar prietenul la nevoie se cunoaste


Te contrazic,mi-a fost sters un comment,stiu foarte bine ceea ce postez ,unde si cum!!!In legatura cu recomandarea ta,sunt destul de matura incat sa pot lua deciziile personal!
curcubeu sti bine ca nu este adevarat si sti bine ca nasul nu iti mai functioneaza in ati alege prieteni buni de asta ai dat gres cu viorica ecaterina dar mai grav este ca insisti mereu in aceasta prostie



Ti-ar palcea sa te contrazic in continuare,dar,iata ca nu am sa-ti satisfac placerea,ar trebui sa-ti fi dat seama ,ca nu agreez polemicile!!Imi pare rau,dar stiu foarte bine ce am facut si am primit si dovada ca mi s-a sters acel comment!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iunie 2012 13:22
Mda, de atatea ori m-am trezit si eu cu comentariile sterse, desi erau decente, in schimb, vad ca mesajele indecente sunt sterse mai greu sau deloc.

Sincer, nu-mi place ceea ce remarc ca se intampla.
kokeshi
Postat pe 26 Iunie 2012 13:24
De la intrebarea doamnei ati ajuns la cearta si alte cele..
MrsSunshine
Postat pe 26 Iunie 2012 21:24
Barbatii din Orient sunt minunati daca nu-i iei in serios:)))
kudika_17393
Postat pe 2 Octombrie 2012 18:12
Stii ca mi-ai dat o idee buna? Hai sa facem un topic separat unde sa le dam facebookul sau fotografii sau orice care ajuta la identificare cu scopul de a proteja si alte femei din Romania sa aiba de-a face cu musulmanii care sunt ''miere si lapte'' dar de fapt doar isi bat joc (pentru ca in fapt, ma scuzati ca o spun atat de direct, insa ceea ce fac astia este un joc premeditat, pentru ca ei stiu bine ce au in cap si ce vor si care sunt optiunile inca de la bun inceput, deci totul este un teatru si spun si promit numai de bine ca sa profite de sensibilitatea femeii, de gradul ei de religiozitate, de nestiinta ei in materie de cultura, legi si traditie orientala, de situatia ei materiala, in functie de caz). Ma gandesc ca astfel fetele vor afla printr-un simplu google search daca habbibi al lor este si el un curvar pe lista neagra sau daca ii da prezumtia de nevinovat pana la proba contrarie. Cunosc cateva exemple concrete pe care daca vi le spun v-ar rasturna tot sistemul de valori. Hai sa facem ceva concret, nu doar sa ne plangem, hai sa incercam sa inlaturam expansiunea asta, este o moda negativa ce nu trebuie incurajata, ba mai mult, nu va fie teama sa vorbiti pentru ca nimeni nu pateste nimic. Sincer, ma doare sa vad romance in situatii atat de josnice, meritam mai mult, sufletul de femeie romanca este cald si frumos, incomparabil cu cel al femeilor lor, voi de ce credeti ca fug de ele? Pur si simplu, greu de explicat in cuvinte insa are alta ''natura'' existenta noastra, in consecinta doar pentru un singur motiv meritam mai mult, desi va spun cinstit ca avem mult mai multe motive sa fim mandre de noi. Deci, mobilizati-va, orice e mai bun sa faci decat sa judeci, sa te plangi sau sa nu faci nimic. Cine stie, asa poate isi dau si ei seama ca ar trebui sa se gandeasca de 2 ori inainte sa isi bata joc, credeti ca ar mai avea chef de neseriozitate cand ar plati si ei un pret pentru faptelele lor? Acasa la ei platesc si cu bani si cu imagine, de aceea nu-si permit sa isi bata joc de femeile lor. Va spun eu ce ii doare cel mai rau, patarea imaginii si implicit a onoarei. Sa vedem cui i-ar mai trebui casatorii de distractie (pentru asta trebuia sa semnezi la moschee ''actul acela''), cui ii mai trebuie bataie de joc in momentul in care ii apare imaginea patata pe internet si poata sa fie accesata doar la un simplu click de oriunde si de oricine de pe glob?! Cui? Fiti istete, noi avem cap, tehnologie si vointa, ei au doar ''chef''.... de diverse...


PS: Tot ce am notat mai sus sunt experiente personale traite si nu au scopul de a jigni pe nimeni, exceptant pe cei care se simt incoltiti.
kudika_26951
Postat pe 21 Ianuarie 2013 00:48
Ce frustrat!
kudika_32792
Postat pe 6 Mai 2013 08:16
Ei lasa ca si barbatii care nu sunt musulmani si au doar o singura sotie si enspe amante de care stii sau nu , cum e?!!!
Mayyyyana
Postat pe 12 Mai 2013 22:50
De la: rashela, la data 2011-02-01 09:45:57Ce-mi place mie cand vine cate o imbrobodita (la propriu, dar si la figurat ca sa fim on topic) si spune: "pai ce, romanii sunt mai buni?" DA! Ca's europeni, ca's crestini si au alte legi. De-aia sunt de o mie de ori mai buni decat musulmanii. Ca de-ti da o palma, iti iei calabalacul, iti iei copilul, trantesti usa-n nasul lui si esti libera. Ai legea de partea ta si-l lasi si fara juma de avere, daca-i cazul
Problema nu e ca romanul e mai rau sau mai bun, problema voastra e ca, indiferent cu cine v-ati marita, tot alea sunteti VOI. Nu ei.
Si, Doamne, ce va mai meritati soarta!


Usa in bot si copilul in straita poti sa ti-l iei si daca esti maritata cu orice alt european, american. Si de ce ma rog tot alea sunt ele femeile? Unde ii vezi tu pe barbati perfectiunea intruchipata?!!!
Mayyyyana
Postat pe 12 Mai 2013 23:22
De la: rashela, la data 2011-02-01 13:16:54Nu stiu, cred ca de mila, de teama pentru ele, tot repet si repet ca nu e bine. Pentru ca am copil, maine poimaine de varsta lor si vreau sa creasca sanatos la minte. Si cred ca cel mai mult pentru faptul ca fetele astea nu au langa ele o mama careia sa-i pese cu adevarat de ceea ce se intampla cu ele.
Mi se pare ingrozitor de trist cand le vad cum intreaba lucruri elementare pe un forum. Si cum isi inchipuie ca un sfat, care nu le e pe plac, vine din invidie, din rautate. Mi se pare teribil ca pentru un inel de aur sa-ti distrugi viata, sa devii batrana inainte de vreme, sa nu te bucuri de nimic din tot ce e in jurul tau, sa nu-ti vezi copiii crescand. Pentru un barbat, indiferent ce natie o fi el? Of, Doamne!

In fine, nu voi reveni asupra subiectului. Sa faca fiecare ce-o vrea de acum incolo.


Nu e vorba ca n-au o mama care sa le indrume. E vorba ca sunt multe alte femei care intr-adevar sunt fericite cu arabi. Asta nu puteti intelege unele dintre voi. Ca unii din ei sunt oameni . La fel si cu romanii sau alte natii : orice padure are uscaturile ei. Parca romanii ar fi toti sfinti. Hai sa fim seriosi!
Mayyyyana
Postat pe 12 Mai 2013 23:35
De la: kudika171513, la data 2012-06-26 13:12:51
De la: kudika_10590, la data 2012-06-26 12:43:38nu tia fost sters nimic pentruca seara nu sta nimeni sa faca pe adminul si vezi ca prietena ta viorica are nevoie de tine doar prietenul la nevoie se cunoaste


Aceasta viorica de care se vorbeste este cumva "Abbu viorica" cea celebra?


Pot sa stiu si eu cine e aceasta Abbu Viorica?Va spun pe urma de ce.
Mayyyyana
Postat pe 12 Mai 2013 23:42
Imi poate spune cineva cum sunt arabii crestini? Ca persoane, ca soti etc.?
dyana_elena
Postat pe 23 Mai 2013 20:14
uff... iubitha mea, am avut si eu un iubit arab. sunt oameni de nota 20.stiu sa te iubesca, sa te faca sa te simti importanta, au cuvintele intotdeauna la ei.sunt sociabil si prietenosi. CUM TE IUBESTE UN ARAB NIMENI NU O FACE, DAR CUM TE RANESTE UN ARAB NIMENI NU O FACE! la mine povestea e mai complicata, dar in cateva cuvinte iti zic ce mi s-a intamplat
ne-am cunoscut, ne-am indragostit, toate bune si frumoase.relatia a prins contur si am inceput sa vorbim despre viitor.apoi a intervenit problema religiei, nu accepta sa se insoare cu o crestina(cu toate ca au voie),lucru despre care la inceput zicea ca nu e nicio problema. nu te astepta de la ei sa iti faca promisiuni sau sa se gandeasca la viitor.ei respecta doar femeile musulmance.pun religia in discutie cand vine vorba de lucruri cu care nu sunt de acord, dar ei insusi incalca legile care le convin sa le incalce. parerea mea,stai departe de ei! daca ii vrei sa-i ai doar in cercul de prieteni, ok, insa daca vrei mai mult....eu iti zic doar sa ai grija pentru ca stiu sa te faca sa te indragostesti si apoi o sa suferi!eu nu iubesc din suflet, ei iubesc doar cu vorba.
sper sa-ti fi fost de ajutor :*
Ade_la_Madalina_1
Postat pe 19 Iunie 2013 02:04
ai perfecta dreptate! asa cum am mai zis, ei iubesc doar din gura!insa sunt oameni saritori si te ajuta cand ai probleme(nu neaparat materiale).insa oricat de europeni ar fi, religia primeaza.m-am despartit de iubitul meu arab(logodnic)din cauza religiei.a fost o despartire fara cearta,din care am ramas priteni,si chiar mai vorbim, dar nu as mai incerca o alta relatie cu un musulman
Ade_la_Madalina_1
Postat pe 19 Iunie 2013 02:14
asa sunt in romania, nu si la ei acasa
Ade_la_Madalina_1
Postat pe 19 Iunie 2013 02:22
=))) nu e nimic adevarat!cel putin din cate stiu eu.la ei logodna o face un fel de preot. se citeste din coran despre prospritate in familie si binecuvantare.iti zic din cunostinta de cauza
Ade_la_Madalina_1
Postat pe 19 Iunie 2013 02:39
adica , pe scurt.te ia e nevasta pe o perioada determinata de timp(pana crede el ca se va satura de tn)dar nu are nicio obligatie materiala fata de tn si cand vine vremea divortului, nu ai voie sa ai alta relatie 4 luni dupa, pentru a veea daca esti gravida.aaaa...in caz de esti gravida copiii ii raman lui
Ade_la_Madalina_1
Postat pe 19 Iunie 2013 02:54
Aham...deci femeia la musulmani e un fel de sclava care musai tre' sa si impuieze....or else!!!
rondina
Postat pe 19 Iunie 2013 09:41
De la: kaolite, la data 2009-11-29 16:59:12

Am avut ocazia pe unde am calatorit sa mi faca curte arabi nascuti si crescuti in Tunisia dar care au trait prin europa.
Vreau sa va intreb dk ati avut relatii, aventuri, prietenii cu astfel de barbati. Cum sunt genul asta de barbati, ce trasaturi au. Se merita sa incerci sa ai o relatie cu un astefel de barbat?


Sunt galanti si foarte cuceritori si stiu cum sa se faca placuti ... dar lumea araba a repreyentat mereu un univesr plin de mister si teama, retinere.

Va rog, am nevoie de ajutorul vostru !!!!!



Eu sunt casatorıta cu un musulman doar ca este turc sı pot spune ca am o vıata foarte ferıcıta alaturı de el...eu am ramas la relıgıa noastra sı nıcı nu se pune problema cu mancatul carnıı de porc....el nu manınca la noı ın casa dar cınd mergem ın ro la mama nu are nıcı o treaba....ın rest e foarte famılıst sı ın general musulmanıı sunt famılıstı ınsa am o prıetena care e casatorıta cu un musulman ın dubaı ....ea sa facut musulmanca a nascut o fetıta dar nu pot spune ca e ferıcıta...el ıa spus ca daca nu ramıne ınsarcınata ın urmatoarele 9 lunı ıı va aduce o alta femeıe acasa...nu are voıe sa ıese afara fara el...nu poate lucra..nıcı la poarta nu poate ıesı daca nu are esarfa pe cap....acum nu stıu ce sa te sfatuıesc...cred ca daca te aı ımpune de la ınceput sı nu ı aı da ocazıa sa te conduca sau sa te modeleze cum vor eı atuncı aı toate sansele sa fı ferıcıta ....ıı sperıe femeıa puternıca sı sıgura pe ea...dar maı stıu ca ın partıle alea nu au voıe sa se casatoreasca decıt cu musulmance...asta ınseamna sa tı schımbı relıgıa ıar daca o facı va avea o putere maı mare asupra ta pt ca relıgıa la musulmanı e maı presus decıt orıce lege...sper ca te am lamurıt...succes
selin32
Postat pe 19 Iunie 2013 10:01
De la: Ane_Geo_1, la data 2012-06-25 21:51:40si prietenul meu sta de mult timp in egipt, fiind la studii insa e nascut in arabia, am citit multe dintre parerile spuse aici, unele sunt pro altele contra, nu stiu ce sa spun sunt f confuza, tot ce stiu este ca il iubesc enorm insa nu as renunta niciodata la religia mea, de aceea intrebam de sfaturile vostre... el ar vrea sa vina aici in romania si atunci cred ca ar fi mai bine (repet nu mi-a cerut niciodata sa plec eu acolo) multumesc mult!


Nıcı sa nu te ducı....nıcı macar ın vızıta
selin32
Postat pe 19 Iunie 2013 10:06
De la: selin32, la data 2013-06-19 10:01:44
De la: kaolite, la data 2009-11-29 16:59:12

Am avut ocazia pe unde am calatorit sa mi faca curte arabi nascuti si crescuti in Tunisia dar care au trait prin europa.
Vreau sa va intreb dk ati avut relatii, aventuri, prietenii cu astfel de barbati. Cum sunt genul asta de barbati, ce trasaturi au. Se merita sa incerci sa ai o relatie cu un astefel de barbat?


Sunt galanti si foarte cuceritori si stiu cum sa se faca placuti ... dar lumea araba a repreyentat mereu un univesr plin de mister si teama, retinere.

Va rog, am nevoie de ajutorul vostru !!!!!



Eu sunt casatorıta cu un musulman doar ca este turc sı pot spune ca am o vıata foarte ferıcıta alaturı de el...eu am ramas la relıgıa noastra sı nıcı nu se pune problema cu mancatul carnıı de porc....el nu manınca la noı ın casa dar cınd mergem ın ro la mama nu are nıcı o treaba....ın rest e foarte famılıst sı ın general musulmanıı sunt famılıstı ınsa am o prıetena care e casatorıta cu un musulman ın dubaı ....ea sa facut musulmanca a nascut o fetıta dar nu pot spune ca e ferıcıta...el ıa spus ca daca nu ramıne ınsarcınata ın urmatoarele 9 lunı ıı va aduce o alta femeıe acasa...nu are voıe sa ıese afara fara el...nu poate lucra..nıcı la poarta nu poate ıesı daca nu are esarfa pe cap....acum nu stıu ce sa te sfatuıesc...cred ca daca te aı ımpune de la ınceput sı nu ı aı da ocazıa sa te conduca sau sa te modeleze cum vor eı atuncı aı toate sansele sa fı ferıcıta ....ıı sperıe femeıa puternıca sı sıgura pe ea...dar maı stıu ca ın partıle alea nu au voıe sa se casatoreasca decıt cu musulmance...asta ınseamna sa tı schımbı relıgıa ıar daca o facı va avea o putere maı mare asupra ta pt ca relıgıa la musulmanı e maı presus decıt orıce lege...sper ca te am lamurıt...succes


Biata prietena ta, la ce s-a inhamat...
kudika_32792
Postat pe 19 Iunie 2013 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prostie de moment.. 26 De la: kudika_nikole 24 Ianuarie 2012 17:47
M-a parasit 49 De la: kudika434912 24 Iulie 2012 21:34
me 12 De la: sakura_7777777 5 Aprilie 2010 13:25
De ce trebuie sa suferi atat ptr un gram de fericire? 4 De la: Maddallena 17 Iunie 2009 20:22
CADOU DE CRACIUN PT PERSOANA IUBITA 17 De la: albynutza 27 Decembrie 2013 09:38