Setari Cookie-uri

Scrisori catre Mos Craciun

Dragele mele,
Va invit sa ii scrieti Mosului o scrisoare aici. El nu ne poate indeplini dorintele daca nu le afla.
Oana
OanaTrifu
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:13
Draga Mos Craciun


Sper ca anul acesta sa imi indeplinesti cea mai mare dorinta si anume aceea de a te vedea in cu....l gol alergand pe strada beat mort fiind. Si n-ar fi mare lucru din moment ce anult trecut i-ai facut pe pofta vecinei mele de 78 de ani atunci cand ai intrat pe geamul apartamentului ei de la atajul 4, complet dezbracat si cu un foc de artificii in c..r asta dupa ce bausei 1 sticla de whisky.


Al tau drac,
Taz
Tazmanian
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:19
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 22:19:07 Draga Mos Craciun


Sper ca anul acesta sa imi indeplinesti cea mai mare dorinta si anume aceea de a te vedea in cu....l gol alergand pe strada beat mort fiind. Si n-ar fi mare lucru din moment ce anult trecut i-ai facut pe pofta vecinei mele de 78 de ani atunci cand ai intrat pe geamul apartamentului ei de la atajul 4, complet dezbracat si cu un foc de artificii in c..r asta dupa ce bausei 1 sticla de whisky.


Al tau drac,
Taz


Tie Mosul nu-ti va aduce nimic fiindca esti tare rau!
OanaTrifu
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:36
De la: OanaTrifu, la data 2009-12-20 22:36:40
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 22:19:07 Draga Mos Craciun


Sper ca anul acesta sa imi indeplinesti cea mai mare dorinta si anume aceea de a te vedea in cu....l gol alergand pe strada beat mort fiind. Si n-ar fi mare lucru din moment ce anult trecut i-ai facut pe pofta vecinei mele de 78 de ani atunci cand ai intrat pe geamul apartamentului ei de la atajul 4, complet dezbracat si cu un foc de artificii in c..r asta dupa ce bausei 1 sticla de whisky.


Al tau drac,
Taz


Tie Mosul nu-ti va aduce nimic fiindca esti tare rau!


am tot ce imi trebuie
Tazmanian
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:51
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 22:51:30
De la: OanaTrifu, la data 2009-12-20 22:36:40
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 22:19:07 Draga Mos Craciun


Sper ca anul acesta sa imi indeplinesti cea mai mare dorinta si anume aceea de a te vedea in cu....l gol alergand pe strada beat mort fiind. Si n-ar fi mare lucru din moment ce anult trecut i-ai facut pe pofta vecinei mele de 78 de ani atunci cand ai intrat pe geamul apartamentului ei de la atajul 4, complet dezbracat si cu un foc de artificii in c..r asta dupa ce bausei 1 sticla de whisky.


Al tau drac,
Taz


Tie Mosul nu-ti va aduce nimic fiindca esti tare rau!


am tot ce imi trebuie


intotdeauna....e loc de mai bine.....si de mai ...bune !!.....
etta
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:13
De la: etta, la data 2009-12-20 23:13:26
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 22:51:30
De la: OanaTrifu, la data 2009-12-20 22:36:40
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 22:19:07 Draga Mos Craciun


Sper ca anul acesta sa imi indeplinesti cea mai mare dorinta si anume aceea de a te vedea in cu....l gol alergand pe strada beat mort fiind. Si n-ar fi mare lucru din moment ce anult trecut i-ai facut pe pofta vecinei mele de 78 de ani atunci cand ai intrat pe geamul apartamentului ei de la atajul 4, complet dezbracat si cu un foc de artificii in c..r asta dupa ce bausei 1 sticla de whisky.


Al tau drac,
Taz


Tie Mosul nu-ti va aduce nimic fiindca esti tare rau!


am tot ce imi trebuie


intotdeauna....e loc de mai bine.....si de mai ...bune !!.....


in legatura cu "mai...bune", trebuie sa am rabdare si sa imi vina randul
Tazmanian
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:16
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 23:16:32
De la: etta, la data 2009-12-20 23:13:26
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 22:51:30
De la: OanaTrifu, la data 2009-12-20 22:36:40
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 22:19:07 Draga Mos Craciun


Sper ca anul acesta sa imi indeplinesti cea mai mare dorinta si anume aceea de a te vedea in cu....l gol alergand pe strada beat mort fiind. Si n-ar fi mare lucru din moment ce anult trecut i-ai facut pe pofta vecinei mele de 78 de ani atunci cand ai intrat pe geamul apartamentului ei de la atajul 4, complet dezbracat si cu un foc de artificii in c..r asta dupa ce bausei 1 sticla de whisky.


Al tau drac,
Taz


Tie Mosul nu-ti va aduce nimic fiindca esti tare rau!


am tot ce imi trebuie


intotdeauna....e loc de mai bine.....si de mai ...bune !!.....


in legatura cu "mai...bune", trebuie sa am rabdare si sa imi vina randul


wow...are....agenda ..ocupata ????.......tocmai pentru tine ??........
etta
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:18
n-are agenda. are doar bonuri de ordine
Tazmanian
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:22
eeeeeeeee.....la alea mai merge si cu.....intratul inainte...... ....da-i inainte cu tupeu...stii cum se zice !!.......
etta
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:24
De la: etta, la data 2009-12-20 23:24:37 eeeeeeeee.....la alea mai merge si cu.....intratul inainte...... ....da-i inainte cu tupeu...stii cum se zice !!.......


nu stiu cum se zice. dar stiu cum se face
Tazmanian
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:27
eu stiu doar cum se zice....ma inveti cum se face ???........
etta
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:29
De la: etta, la data 2009-12-20 23:29:45eu stiu doar cum se zice....ma inveti cum se face ???........


doar daca te tine
Tazmanian
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:34
memoria ???...ohooo...si inca cum...doar am dat la medicina !!.......
etta
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:38
De la: etta, la data 2009-12-20 23:38:45 memoria ???...ohooo...si inca cum...doar am dat la medicina !!.......


eu am dat in stanga si in dreapta. pe oriunde am putut
Tazmanian
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:41
din coate,nu ???.....ca de-aia ai de toate !!!......
etta
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:43
De la: etta, la data 2009-12-20 23:43:20 din coate,nu ???.....ca de-aia ai de toate !!!......


din coate si din..."generozitate".
Tazmanian
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:46
si n-ai ......coatele.....julite....de atata ..."generozitate "...???.........
etta
Postat pe 20 Decembrie 2009 23:47
Draga Oana, marturisesc ca sunt deopotriva mirata , intrigata si dezamagita. AM citit articolul tau, referitor la scrisorile catre "Mos Craciun" si evident ca dupa aceea am dat "click" ca sa citesc si alte asemenea lucruri frumoase , spuse din suflet, de alte participante, numai ca spre mirarea mea am descoperit niste mesaje la mesaje la mesaje , citat fiind "tazmanianul" , nu stiu exact ID-ul dar asta am retinut si ma bucur ca nu am retinut mai mult, ar fi insemnat ca si-a gastigat dreptul de a fi citit si citat vreodata, lucru care nu se va intampla , cel putin din partea mea.
Daca ceea ce am citit eu- cu titlu de alte scrisori catre Mos Craciun- ducandu-ma acolo cu dorinta sincera de a ma imbogati de ganduri bune si frumoase si cu dorinta de a-mi posta si eu "scrisoarea catre Mos Craciun, se vrea o gluma atunci chiar imi pare rau ca am avut vreun moment dorinta de a scrie ceva in spiritul si tema aleasa de tine.
oricum iti doresc si doresc tuturor celor de aici un Craciun tihnit langa oamenii apropiati sufletelor voastre si un an nou , asa cum si-l doreste fiecare.
Alina
iepurase
Postat pe 21 Decembrie 2009 09:52
De la: iepurase, la data 2009-12-21 09:52:55Draga Oana, marturisesc ca sunt deopotriva mirata , intrigata si dezamagita. AM citit articolul tau, referitor la scrisorile catre "Mos Craciun" si evident ca dupa aceea am dat "click" ca sa citesc si alte asemenea lucruri frumoase , spuse din suflet, de alte participante, numai ca spre mirarea mea am descoperit niste mesaje la mesaje la mesaje , citat fiind "tazmanianul" , nu stiu exact ID-ul dar asta am retinut si ma bucur ca nu am retinut mai mult, ar fi insemnat ca si-a gastigat dreptul de a fi citit si citat vreodata, lucru care nu se va intampla , cel putin din partea mea.
Daca ceea ce am citit eu- cu titlu de alte scrisori catre Mos Craciun- ducandu-ma acolo cu dorinta sincera de a ma imbogati de ganduri bune si frumoase si cu dorinta de a-mi posta si eu "scrisoarea catre Mos Craciun, se vrea o gluma atunci chiar imi pare rau ca am avut vreun moment dorinta de a scrie ceva in spiritul si tema aleasa de tine.
oricum iti doresc si doresc tuturor celor de aici un Craciun tihnit langa oamenii apropiati sufletelor voastre si un an nou , asa cum si-l doreste fiecare.
Alina


si mie imi pare rau. anul trecut s-au strans scrisori frumoase... anul acesta in schimb vad ca nimeni nu are dorinte :(
OanaTrifu
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:01
draga oana te anunt cu regret ca anul acesta nu ai sa mai primesti daruri de la mos deoarece l-ai luat in deradere pe mos si ai facut acest topic crezandu-te mos craciun si inducandu-i pe altii in eroare...oroare..sau mai stiu eu ce!
esti obraznica si pt asta te pedepsim! treci imediat la colt!
one_size
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:06
De la: one_size, la data 2009-12-21 14:06:37draga oana te anunt cu regret ca anul acesta nu ai sa mai primesti daruri de la mos deoarece l-ai luat in deradere pe mos si ai facut acest topic crezandu-te mos craciun si inducandu-i pe altii in eroare...oroare..sau mai stiu eu ce!
esti obraznica si pt asta te pedepsim! treci imediat la colt!


fata ai uitat sa scri la sfarsit:"semnat.... Craciunita"
Dontyyy
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:27
De la: Dontyyy, la data 2009-12-21 14:27:29
De la: one_size, la data 2009-12-21 14:06:37draga oana te anunt cu regret ca anul acesta nu ai sa mai primesti daruri de la mos deoarece l-ai luat in deradere pe mos si ai facut acest topic crezandu-te mos craciun si inducandu-i pe altii in eroare...oroare..sau mai stiu eu ce!
esti obraznica si pt asta te pedepsim! treci imediat la colt!


fata ai uitat sa scri la sfarsit:"semnat.... Craciunita"

stie ea cine a semnat!
one_size
Postat pe 21 Decembrie 2009 14:31


Off, cat sunteti de rai !!!

Promit ca am sa-i scriu Mosului in seara aceasta (acum trebuie sa plec la servici).

Un pup pentru Mosul si un altul pentru ideea frumoasa a Oanei!

cameliagiurgiu
Postat pe 22 Decembrie 2009 06:53
In primul rand, noi scriem, dar unde-i Mosul?

Si in primul rand si jumatate (ca nu poate fi al doilea), eu in scrisoarea de anul asta nu vreau sa ii cer nimic Mosului, vreau doar sa ii multumesc pentru anul care trece.

Dor_a
Postat pe 22 Decembrie 2009 07:38
Draga Mos Craciun,

Iti multumesc pentru toate darurile din acest an, multumesc pentru pacea si impacarea cu mine, pe care ti am cerut o cu multi ani in urma. Nu mi doresc decat sanatoasa sa fiu, sa i fac o multime de surprize nepotelului meu (pentru ca am uitat sa ti spun, sunt bunica tanara) si pentru kudice numai bine .

Cu drag, Meda
medamacrina
Postat pe 22 Decembrie 2009 10:17
Draga Mosule,

Iti multumesc pt. dorintele pe care mi le-ai implinit anul acesta (desi unele nu erau pe lista ).....vreau sa ai grija in continuare de familia mea, prietenii mei, persoanelor care zi de zi citesc Kudika si nu in ultimul rand de Oana.
Multa sanatate Mosule si multa multa putere pt. a putea face fata dorintelor anului 2009

SARBATORI FERICITE TUTUROR!
tina_cristinela
Postat pe 22 Decembrie 2009 10:47
De la: Tazmanian, la data 2009-12-20 23:46:12
De la: etta, la data 2009-12-20 23:43:20 din coate,nu ???.....ca de-aia ai de toate !!!......


din coate si din..."generozitate".
mosule ce generos esti
yumy
Postat pe 22 Decembrie 2009 12:17
Draga Mos Craciun,
Avand in vedere ca anul ce a trecut am fost cumintzica foc- am papat laptic cand terbuia, nu m-am certat cu parintii si zic eu ca e suficient:D- o sa te rog sa ai grija de cei dragi mie, sa fie sanatosi, voiosi, voinici k eu una ma descurc si singurica
Si ar mai fi o rugaminte sa reusesc o implinire profesionala, cat mai aproape de casa.
Multumesc pentru sprijinul acordat in anul care tocmai se incheie si sa stii ca nu te uit cu teapa de amanare pt 5 luni pe care ai dat-o.
Craciun fericit tuturor cititoarelor kudika "La multi ani!" si un an nou plin de impliniri!
laiyila_88
Postat pe 22 Decembrie 2009 18:21

Draga Mosule,

M-a napadit spiritul Craciunului intr-o seara geroasa de sambata, sambata care a trecut.
Asteptam un microbus , care nu mai venea, dupa o zi obositoare de munca. Imi era frig, eram obosita si imi venea sa plang... de toate cate nu le-aveam (nu le am nici acum da', parca, e mai senin) . Ceva mi-a distras atentia si mi-am mutat privirea de la drum. Vis-a-vis de statie, intr-o casa, o femeie si doi prichindei impodobeau un bradulet. Era atata veselie acolo incat.....m-am trezit zambind (zambesc si-acum amintindu-mi ce se mai distrau prichindeii cu beteala in par).
In momentul urmator a oprit un taxi (ma vazuse omul asteptand in frig si .....de fapt, cred ca dumneata , Mosule, l-ai trimis ). In masina era cald si la radio cantau colinde. Am zambit si m-am gandit la tine, Mosule, si ti-am multumit: pentru veselie, pentru caldura, pentru omenie si pentru Craciun.

Mi-ai dat mai mult decat as fi stiu eu sa-ti cer, in fiecare an, si mi-a luat ceva timp sa invat sa apreciez adevaratele daruri.

Cu drag,
Cami
cameliagiurgiu
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:48
http://versu.ro/AdrianaLolea-9732.html
adriana_lolea
Postat pe 23 Decembrie 2009 03:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bani rapid si usor. 17 De la: Ame_ly 8 Noiembrie 2010 11:58
daca esti singura si vrei la o petrecere de rev in br 1 De la: skorpyo 29 Decembrie 2008 21:29
Ajutor! 1 De la: kudika000 28 Septembrie 2009 15:06
materiale articole poze postere interviuri cu artistii tai favoriti !!! 1 De la: idis 24 Ianuarie 2009 15:29
DIVERSITATE PRIETENEASCA 77 De la: GODZILA 12 Decembrie 2011 16:46