Setari Cookie-uri

Videochat- PRO sau CONTRA?

Numele meu este Emilia si sunt extrem de curioasa ce parere au femeile din RO despre videochat si daca stiu ceea ce presupune acest job. Ptr ca circula pe net ipoteze dintre cele mai diverse, dar intrebarea mea este, stie femeia din RO ce inseamna videochat?
VideoChatPRO
Postat pe 25 Februarie 2010 23:02
da ia explica tu "femeie de romania" ce inseamna videochat. ai tu alta conceptie decat "un alt fel de prostituate"??
Shhh
Postat pe 26 Februarie 2010 09:12
si eu sunt pro.Nu stiu ce se intampla sigur acolo,dar cred ca este o convorbire intre doua persoane,nu zic ca sunt unele persoane care fac tot felul de prostii in fata calculatorului.Cate studente nu lucreaza acolo?Eu sincer as lucra acolo,dar nu ma-i arat ca la 18ani.Deci fetelor exista studiouri non adult si acolo trebuie sa fii doar sexii nu sa te dezbraci.
kudika092656
Postat pe 26 Februarie 2010 14:12
si cand vinzi ceva, te dai si pe tine la pachet. un zambet, o camasa frumoasa, putin parfum. aia nu e prostitutie? sau e doar daca esti mai goala?
evident ca femeia din romania nu stie ce presupune.daca are 30+ ani, are si reminescente comuniste.
fetele tinere care vor sa faca bani s-au interesat si de varianta asta si ar trebui sa stie ce presupune.
nu e nimic atat de grav. zambesti, vorbesti cu lumea, nu te dezbraci in public.
poate fi privit si ca un "altfel de teatru".
si cine are ochi de citit si creier de inteles...sa inteleaga
tumblin
Postat pe 26 Februarie 2010 14:17
De la: Shhh, la data 2010-02-26 09:12:05da ia explica tu "femeie de romania" ce inseamna videochat. ai tu alta conceptie decat "un alt fel de prostituate"??


nu nu este prostitutie. poate daca ar iesi din monitor ceva care sa te infecteze cu boli venerice, sa te bata si sa-ti arunce 2 bonuri de masa.
VideoChatPRO
Postat pe 3 Martie 2010 19:10
De la: kudika092656, la data 2010-02-26 14:12:19si eu sunt pro.Nu stiu ce se intampla sigur acolo,dar cred ca este o convorbire intre doua persoane,nu zic ca sunt unele persoane care fac tot felul de prostii in fata calculatorului.Cate studente nu lucreaza acolo?Eu sincer as lucra acolo,dar nu ma-i arat ca la 18ani.Deci fetelor exista studiouri non adult si acolo trebuie sa fii doar sexii nu sa te dezbraci.


draga mea, nu trebuie sa arati ca o supervedeta din filme americane, 90 60 90. trebuie sa fii o femeie isteata ca ceilalti din fata altui monitor sa aibe cu cine discuta. nu e obilgatoriu sa faci show-uri incendiare ca fetele de la streaptease din baruri.

accentul se pune pe conversatie. ptr ca cel care te priveste vrea sa discute cu tine, sa isi arunce el naduful. sa fie intr-o lume imaginara. deci revin, nu trebuie sa ai 18 ani si un look divin. ;)
VideoChatPRO
Postat pe 3 Martie 2010 19:12
De la: tumblin, la data 2010-02-26 14:17:20si cand vinzi ceva, te dai si pe tine la pachet. un zambet, o camasa frumoasa, putin parfum. aia nu e prostitutie? sau e doar daca esti mai goala?
evident ca femeia din romania nu stie ce presupune.daca are 30+ ani, are si reminescente comuniste.
fetele tinere care vor sa faca bani s-au interesat si de varianta asta si ar trebui sa stie ce presupune.
nu e nimic atat de grav. zambesti, vorbesti cu lumea, nu te dezbraci in public.
poate fi privit si ca un "altfel de teatru".
si cine are ochi de citit si creier de inteles...sa inteleaga


ohh wow, nu imi vine sa cred ce frumos ai putut sa o spui. esti una dintre putinele care inteleg despre ce este vba pana la urma. citisem de curand nu stiu pe ce site cum ca fetele sunt tinute in lanturi, obligate, etc tot felul de chestii fanteziste si total eronate.
VideoChatPRO
Postat pe 3 Martie 2010 19:15
Iete, eu nu stiu ce fac alea pe chat dar era sa fiu recrutata pentru unul, dar n-am fost curioasa sa aflu ce se face pe acolo.Am depus un CV pentru operator call center si m-am trezit cu surpriza.Imi promiteau pana la 3000 de euro, asa ca m-a dus capul ca nu pentru zambetul meu sau dintii mei albi mi-i dadeau.

Postat pe 3 Martie 2010 19:46
De la: kudika092656, la data 2010-02-26 14:12:19si eu sunt pro.Nu stiu ce se intampla sigur acolo,dar cred ca este o convorbire intre doua persoane,nu zic ca sunt unele persoane care fac tot felul de prostii in fata calculatorului.Cate studente nu lucreaza acolo?Eu sincer as lucra acolo,dar nu ma-i arat ca la 18ani.Deci fetelor exista studiouri non adult si acolo trebuie sa fii doar sexii nu sa te dezbraci.


daca nu stii ce se intampla acolo , cum poti sa fii pro ???
mahy33
Postat pe 3 Martie 2010 20:01
chiar am fost surprinsa sa gasesc un astfel de topic aici...oricum,pentru toti cei interesati de video chat va pot raspunde la orice intrebare...am fost model de chat timp de un an si in momenul de fata detin propriul meu studio...deci pentru orice lamurire va pot ajuta
casey_cat
Postat pe 3 Martie 2010 20:22
Dak tot esti Pro, k am vazut ca iti aperi mult parerea apropo de videochat, de ce ai mai deschis topicul, sau nu ai cu cine te contrazice, eu personal nu am nici o parere fiecare face ce crede ca e mai bine cu viata lui, ideea e ca toti acei bani nu ii castigi doar pe zambete si tastat...e ceva mai mult ce trebuie sa faci, bafta
oana84onutza
Postat pe 4 Martie 2010 13:52
Nu stiu daca sunt pro sau impotriva video-chat. Sa zicem ca mi-e absolut indiferent, ca nu condamn persoanele care lucreaza acolo.
Si da, stiu ce inseamna.
Si nu, nu e deloc prostitutie. Prostitutia inseamna "sex. [vezi legea]", video-chatul il putem numi.. masturbare in public, daca vreti.
Ca e moral sau nu, ca e sanatos sau nu, nu se vede pe fruntea nimanui ca face video-chat.
rashela
Postat pe 4 Martie 2010 14:19
De la: kudika092656, la data 2010-02-26 14:12:19si eu sunt pro.Nu stiu ce se intampla sigur acolo,dar cred ca este o convorbire intre doua persoane,nu zic ca sunt unele persoane care fac tot felul de prostii in fata calculatorului.Cate studente nu lucreaza acolo?Eu sincer as lucra acolo,dar nu ma-i arat ca la 18ani.Deci fetelor exista studiouri non adult si acolo trebuie sa fii doar sexii nu sa te dezbraci.


Hai, sa-ti spun ceva! Studiouri non-adult cum le numesc ei, sunt oferte inexistente. Nimeni nu plateste sa stea de vorba cu tine. Eu nu platesc sa vorbesc pe Kudika, nu? De ce as da o caciula de bani sa vorbesc cu cineva aiureli?
Non-adult exista doar in teorie. Vei sta in fata monitorului si vei vorbi GRATIS ore in sir. Banii se fac dincolo, la "adulti".
rashela
Postat pe 4 Martie 2010 14:23
Fiecare studio are contract cu anumite siteuri pe care modelele vor lucra odata angajate,adevarat nimeni nu plateste pentru a sta de vorba cu tine si nu cred ca asta se va intampla vreodata...toti membri care acceseaza astfel de siteuri si care respectiv platesc pentru serviciile oferite de modele se asteapta la cu totul mai mult decat o simpla conversatie!
in fata unui web modelele is presteaza serviciile dupa propria lor alegere,nimeni nu le spune ce sa fac sau cum sa faca..putin mai dezbracate,putin striptease si mimarea unui act sexual e ceea ce ofera o sedinta privata online.
nu cred ca e vorba de a fi pro sau contra ci pur si simplu de a intelege ceea ce se intampla intr-o astfel de locatie.Totusi odata ce membrii ajung sa se familiarizeze cu modelul respectiv acestia platesc si pentru a sta de vorba sau eventual pentru a cunoaste mai bine modelul.
Hai sa luam lucrurile altfel.oameni singuri la celalalt capat al lumii cauta prieteni sau eventual si cel mai probabil partenere de viata si sunt dispusi sa plateasca oricat pentru asta...modelele isi joace rolul eficient astefel incat membrul sa plateasca cat mai mult.iar acesta la randul lui plateste orice suma pentru a ii fi oferit serviciul cautat.
in concluzie totul este o afacere online a siteurilor.prostitutia nu intra in discutie...nimeni nu te atinge nimeni nu intra in contact cu tine sau cu datele tale personale.poti folosi orice nume,orice detalii..esti cine vrei tu sa fii...
veniturile sunt peste limita imainabilului ...personal,fara nici o rusine va pot spune ca eu castigam 2000 $ la fiecare 2 saptamani...4000$ pe luna sau poate chiar mai mult cu unele ocazii.
Fiecare e indreptatit sa aiba propria parere si sa critice sau eventual sa sustina videochatul..dar ceea ce va pot spune e ca nu poate fi pus in aceiasi categorie ci prostitutia.
casey_cat
Postat pe 4 Martie 2010 16:30
Buna fetelor.Cand este vorba despre video chat multe persoane condamna ceea ce fac multe fete,dar va-ti intrebat de ce fac aceeasta meserie?Eu ma-m interesat si exista si studiouri non adult acolo doar trebuie sa fii sexii ,nu sa te dezbraci si sa stii sa conversezi .Eu am 34 de ani si nu imi gasesc de munca nicaieri si ma-r tenta sa fac aceeasta meserie.Deci oameni buni nu ma-i vorbiti daca nu stiti despre ce este vorba.
kudika092656
Postat pe 5 Martie 2010 14:58
De la: kudika092656, la data 2010-03-05 14:58:30Buna fetelor.Cand este vorba despre video chat multe persoane condamna ceea ce fac multe fete,dar va-ti intrebat de ce fac aceeasta meserie?Eu ma-m interesat si exista si studiouri non adult acolo doar trebuie sa fii sexii ,nu sa te dezbraci si sa stii sa conversezi .Eu am 34 de ani si nu imi gasesc de munca nicaieri si ma-r tenta sa fac aceeasta meserie.Deci oameni buni nu ma-i vorbiti daca nu stiti despre ce este vorba.


cred ca nu te-ai gandit la toate meseriile - as prefera oricand sa fiu... operator de date, na
tot asta faci... bagi date in calc

probabil nu vei ramane la non adult... la asta te-ai gandit?
adina_black
Postat pe 5 Martie 2010 15:05
De la: kudika092656, la data 2010-03-05 14:58:30Buna fetelor.Cand este vorba despre video chat multe persoane condamna ceea ce fac multe fete,dar va-ti intrebat de ce fac aceeasta meserie?Eu ma-m interesat si exista si studiouri non adult acolo doar trebuie sa fii sexii ,nu sa te dezbraci si sa stii sa conversezi .Eu am 34 de ani si nu imi gasesc de munca nicaieri si ma-r tenta sa fac aceeasta meserie.Deci oameni buni nu ma-i vorbiti daca nu stiti despre ce este vorba.




La 34 de ani sa te gandesti la asa ceva....ca "nu iti gasesti nicaieri de munca" ...
blaa
Postat pe 5 Martie 2010 15:27
nu tb bagata acesta meserie cu cea de prostituie asa este este optional cum xspune casey_cat este stiu multe studiouri nici nu ai aivea nevoie de ele daca ai sti sa iti faci un cont si sa iti construiesti un decor , ideea este ca cei cu siteurile de afara prefera sa lucreze cu firmele care au maii multe modele este normal , se castiga bine jos palaria dar singura pb parerea mea este ca nu tb sa fi pudica si sa fii inteligenta si alta pb este ca sincer tb sa it protejezi mintea cat de cat altfel devi este ca o bola psihica pt ca faci ca model cunostinta cu multe pers chair peste 60 % bolnave care prefera ceva ni fata monitorului decat ceva real .
COSMETICE DE LUXcream antiride jour clarins 50 ml pret 25 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 25 ron
serum lift botanical clarins 30 ml pret 25 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 15 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 15 ron
masca raifermisant multi regenerate 50 ml clarins pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 100RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 5 Martie 2010 18:55
pt raspuns , am o amica ce se interesa la un momendat de un astfel de job , totusi poti sa faci atitia bani fara sa te atinga niciunul ? e vreo diferenta intre videochat si asa zisele saloane de masaj erotic ?va pup
kudika110369_klarramellow
Postat pe 5 Martie 2010 22:36
De la: kudika110369_klarramellow, la data 2010-03-05 22:36:00 pt raspuns , am o amica ce se interesa la un momendat de un astfel de job , totusi poti sa faci atitia bani fara sa te atinga niciunul ? e vreo diferenta intre videochat si asa zisele saloane de masaj erotic ?va pup


Din cate stiu eu nu s-a inventat niciun monitor prin care sa intri si sa iesi pe partea cealalta, acolo unde se afla persoana cu care vorbesti.
Cum, Doamne iarta-ma, sa te poata atinge o persoana din Anglia cand tu te afli pe o canapea dintr-un apartament din sectorul 2 al Bucurestiului, Romania?
rashela
Postat pe 5 Martie 2010 23:37
daca prietena ta vrea intr-adevar un job in domeniu ii recomand sa mearga cu incredere la orice studio care e poastat in media,nu sunt doar vorbe sau zvonuri..tot ceea ce se promite este adevarat. Si da,este adevarat, nimeni nu te atinge esti doar tu si in Pc intr-o camera special amenajata cu decoruri pentru a crea o imagine buna.Masajul erotic presupune contact fizic cu clientii pe cand videochat-ul presupune doar contact cu tastatura...Daca stai bine la capitolul engleza si iti place sa te joci cu inimile baietilor esti potrivita pentru job.SIncer fetelor nu inteleg de ce unele dintre voi priviti cu rautate acest job...eu m-iam cunoscut sotul pe un astfel de site lucrand ca model.
casey_cat
Postat pe 6 Martie 2010 14:35
kudika124645
Postat pe 10 Martie 2010 19:11
VideoChat Forum
Job Videochat IASI
Iasi Videochat

Informatii videochat si sfaturi utile nu mai pe http://www.fetelive.ro/forum/
kudika_10519
Postat pe 24 Iunie 2012 18:03
foarte controversat subiectul asta...fiecare cu parerea lui
kudika335366
Postat pe 24 Iunie 2012 18:22
multi vorbescb din auzite si din inchipuirea lor...nici macar din postul de spectator nu vorbesc...un spectator de obicei detine o informatie corecta...cel mai bine e sa vorbesti din interior...fiind cat decat informat...nu asa aiurea...dupa cum am mai spus pe un topic...lucrez la un video.chat si nu e vb de nici o prostitutie...
kudika335366
Postat pe 24 Iunie 2012 18:27
De la: kudika335366, la data 2012-06-24 18:27:34multi vorbescb din auzite si din inchipuirea lor...nici macar din postul de spectator nu vorbesc...un spectator de obicei detine o informatie corecta...cel mai bine e sa vorbesti din interior...fiind cat decat informat...nu asa aiurea...dupa cum am mai spus pe un topic...lucrez la un video.chat si nu e vb de nici o prostitutie...



kudika226898
Postat pe 26 Iunie 2012 01:16
Buna,

Stiti ceva de Studiojoy? mi-au trimis un mail pentru interviu..
kudika_23812
Postat pe 19 Decembrie 2012 21:16
De la: kudika_23812, la data 2012-12-19 21:16:09Buna,

Stiti ceva de Studiojoy? mi-au trimis un mail pentru interviu..
da i ti vara cucu n ku r eu sunt sefu lor
kudika_23634
Postat pe 19 Decembrie 2012 21:29
De la: kudika_23634, la data 2012-12-19 21:29:05
De la: kudika_23812, la data 2012-12-19 21:16:09Buna,

Stiti ceva de Studiojoy? mi-au trimis un mail pentru interviu..
da i ti vara cucu n ku r eu sunt sefu lor



kudika226898
Postat pe 20 Decembrie 2012 18:07
De la: kudika_25643, la data 2013-01-10 15:14:39Web Training Media,
singura companie de VIDEOCHAT NONADULT din Romania
O echipa de profesionisti cu o experienta de 9 ani pe piata din Romania
Videochat Studio Bucuresti a fost conceput in scopul promovarii si informarii generale asupra activitati de Videochat-Hostess,dar indeosebi pentru recrutarea de personal pentru videochat web-hosting in studiourile Video-chat ale Web Training Media
Cred ca unul dintre cele mai interesante amanunte ar fi legat de sumele de bani obtinute la un studio NonAdult. Cu noi puteti castiga la fel de mult ca la un studio adult ,dar cu mult mai putin efort .
Un alt aspect este ca nu veti sta in Free-Chat Nu trebuie sa va "atrageti " membrii in " PRIVATE " ,asta o facem noi prin diverse metode.
Noi avem grija ca modelele noastre sa fie tot mereu pe prima pagina a site-ului, deci nu este f greu sa obtineti castiguri substantiale.Suntem interesati de persoane sociabile,abile,spontane, caresa-si foloseasca aceste aptitudini la nivel conversational(consiliere)in limba engleza.
Pt provincie oferim Cazare GRATIS

0724.0720.25 / 0770.846.574

www.Videochat-NonAdult.ro

Angajari@VideochatLive.ro



Haida, proastele sa dea navala....
kudika226898
Postat pe 15 Ianuarie 2013 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am fost adoptat de la un centru de copii sau nu? 10 De la: kudika434599 23 Aprilie 2012 21:12
ingrijire profesionala 2 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:58
ajutor 4 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 16:16
Vreau si merit sa fiu fericita! 13 De la: zoro 1 Aprilie 2010 20:49
Buna,kudiki!!!! 14 De la: dany39 4 Decembrie 2014 16:40