Setari Cookie-uri

ESTE BUN PETROLUL PT PAR ?

Este bun dar numai daca te dai cu el pe par si dupaia ii dai foc,altfel nu functioneaza.
Broscaru
Postat pe 17 Februarie 2012 13:31
petrolul este chiar fff bun pentru par. si mi se pare absurd ca la fiecare comentariu sa speriati pe cei care nu au experienta cum ca le arde parul. ar trebui sa ne ajutam unii intre altii, si nu sa ne batem joc!
Ciovi_Eniela_1
Postat pe 31 August 2012 20:44
Deci Petrolul nu e cva de Ev Mediu..e o certitudine...
Tocmai l-am testat: mie-mi cadea parul foarte mult de il luam cu dush-ul...mai aveam de vreo 2 spalari AZI am testat sfatul bunicii..adica ,,petrolul,, si e f. eficient...deja din prima si-a aratat beneficiile..un par cu volum.. si super fain...va mai scriu sapt. viitoare cand aplic din nou...2 ore din care 1 ora acoprit ...1 ora liber dupa ce a fost aplicat cu un disc demachiant....e superrrr...va recomand tuturor...va pup
kudika_16232
Postat pe 14 Septembrie 2012 00:39
De la: kudika_16232, la data 2012-09-14 00:39:20Deci Petrolul nu e cva de Ev Mediu..e o certitudine...
Tocmai l-am testat: mie-mi cadea parul foarte mult de il luam cu dush-ul...mai aveam de vreo 2 spalari AZI am testat sfatul bunicii..adica ,,petrolul,, si e f. eficient...deja din prima si-a aratat beneficiile..un par cu volum.. si super fain...va mai scriu sapt. viitoare cand aplic din nou...2 ore din care 1 ora acoperit (cu o basma)...1 ora liber dupa ce a fost aplicat cu un disc demachiant....e superrrr...va recomand tuturor...va pup
kudika_16232
Postat pe 14 Septembrie 2012 00:42
E FOARTE BUN PETROLUL-GAZ DE LAMPA, dar miroase de MOOOOOOOOOORI!
colorOFF
Postat pe 14 Septembrie 2012 17:24
buna,petrol lampant?mi-au zis de la magazin k nu e bun pt par k scrie cika si pe el.... nu mai inteleg nik si eu vreau sa-mi cumpar ....
kudika_21734
Postat pe 21 Noiembrie 2012 17:23
De la: Broscaru, la data 2012-02-17 13:31:24Este bun dar numai daca te dai cu el pe par si dupaia ii dai foc,altfel nu functioneaza.


Foc de paie, adica?
kudika_10817
Postat pe 21 Noiembrie 2012 18:25
este foarte bun acum in comert e gaz lampat(petrol) si da rezultate
Cosmina_Petcovici_1
Postat pe 30 Octombrie 2013 10:05
de unde ai cumparat petrol?
Stefania01
Postat pe 30 Octombrie 2013 10:10
Se gãsește in farmaci la noi si este de la neutrogena ( T/Gel) si are o culoare maronie. Iti lãsa parul super curat si stralucuitor, cel puțin așa a fost la mine.
kudika_957816
Postat pe 13 Martie 2014 00:57
imi spui te rog si mie cum sa folosete petrolul si ce fel de petrol?
Eu_Si_Atat_Eu_1
Postat pe 10 Iunie 2014 02:48
este bun cel dde bricheta impreuna cu o capsula de vitamina E , vitamina A si ulei de ricin , adaugat un galbenus de ou de tara si se face o masca pentru radacina parului .succesLAfarmacii sau plafare gasesti insa si sampoane cu petrol sunt foarte bune , am folosit si eu sau si mai bine exista un tratament de la gerovital cu gaz pentru par cauta sa vezi ce grozav este ....
http://www.kanald.ro/cum-iti-pregatesti-parul-pentru-vara-invata-sa-iti-faci-singura-masca-de-par-pentru-radacina-si-varfuri_40777.html
kudika_956659
Postat pe 10 Iunie 2014 06:58
Buna, va recomand sa incercati fiolele BIOTYNE contin biotina pura impreuna cu lotiunea tonica LIPOACID samponul BIO-B si vitaminele MINOELEMENTS.
andreea_ihair
Postat pe 7 Ianuarie 2015 16:34
Petrolul nu e bun pt par, adica ala-n stare pura. Se foloseste gazul ala lampant, insa nu cumparat de la pompa sau din magazinele de chimicale pt ca are alte proprietati. Exista "petrol" in unele produse ce se gasesc la plafar sau farmacie si care e preparat strict pt uz medical. Dar si-n acest caz efectele lui depind de tipul de par, adica daca e gras, atunci e posibil ca pierderea parului sa se datoreze sebuumului in exces si, fireste, trebuie reglata secretia de sebuum ce va avea ca efect ameliorarea caderii parului. O alta cauza a caderii parului e matreata aia marunta pt care, la fel ca si-n cazul parului gras, nu sunt indicate produsele ce contin uleiuri de orice fel (inclusiv celebrul ulei de ricin) sau "petrol".
PS: eu am avut probleme majore cu caderea parului si am mers la Spitalul Colentina (aveau cea mai buna sectie de dermatologie la acea vreme), doctorul care m-a consultat mi-a explicat ca stresul, in general are ca efecte sebuumul in exces si acea matreata marunta, iar cum stresul nu-l putem reduce pocnind din degete, putem controla producerea sebuumului sau a matretii cu produse farmaceutice/de plafar, insa tinand cont ca ele nu trebuie sa contina uleiuri ori ceea ce numim popular petrol. Bafta!
puiut_77
Postat pe 21 Ianuarie 2015 09:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mesaj pentru toate Kudikele.... 7 De la: alesya83 24 Aprilie 2009 01:41
Ce sa fac? 14 De la: Barbie30_ 2 Aprilie 2011 11:48
putin ajutor, daca se poate... 3 De la: ioana_o 13 Ianuarie 2010 10:20
Vopsea de par Wellaton 3 De la: kudika340644 26 Martie 2011 08:39
Concurs label.m 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:39